Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#38501) Binyi01 válasza gamek!ller (#38500) üzenetére


Binyi01
aktív tag

igen, fel lett fújva. nem oltásból írtam, csak megjegyeztem, hogy magaddal beszélgetsz. kösz, h megengeded, h azt gondoljak, amit akarok. :) magammal meg nem veszek össze, mert Én nem beszélgetek magamban... Mindegy, ennyi, pont.

‎"Amikor Bell feltalálta a telefont, már 7 nem fogadott hívása volt az Apple jogi osztályáról..."

(#38502) palipalesz válasza Varszegig (#38476) üzenetére


palipalesz
csendes tag

töröltem...semmi eredmény :(

(#38503) Dhampir válasza leslieke (#38484) üzenetére


Dhampir
félisten

Mivel a Route66 oldalán azt írják, hogy hamarosan lesz Androidra is

Ez jó hír, végre lesz legális navigáció androidos Samsung telefonokra. :)

(#38504) leslieke válasza Dhampir (#38503) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az új térképek kiadása viszont elég gyatra. Ez tart vissza attól, hogy megvegyem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#38505) Karma válasza Dhampir (#38503) üzenetére


Karma
félisten

Mert eddig tiltotta valaki, hogy vásárolj navigációt?

“All nothings are not equal.”

(#38506) gamek!ller válasza Karma (#38505) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Az elvei.. :P

(#38507) Dhampir válasza Karma (#38505) üzenetére


Dhampir
félisten

Amíg nem lesz olyan, mint a Nokia esetében a telefonhoz járó "ingyenes" navigáció (azért a smartphone árában valahol benne hibádzik a térkép-szoftver), addig nemigen foglalkoztat az utólagos vásárlás izgalma.

Egyébiránt amikor közvetlenül a telefon gyártója mellékeli vagy ajánlja, az valahogyan számomra megnyugtatóbb.
Mondja mindezt egy olyan mezei felhasználó, akinél nem az Angry Birds az okostelefonhoz elengedhetetlenül szükséges applikáció jogos igénye.

[ Szerkesztve ]

(#38508) satomee


satomee
senior tag

Egész gyorsan jött válasz a supporttól:
"Dear Sir / Madame,
I kindly inform you that by the transfer of a navigation license from one phone to another it is very important that both phones use the same operating system.
So in your case the navigation license can be transferred only on another Samsung Wave phone because of the Bada operating system.
In conclusion you will not be able to use this navigation application on a device using the Android operating system
"
Így azt hiszem mégsem veszem meg...
szerk: aki nem értené,nem lehet a licence-t átvinni csak olyan készülékre, amin ugyanaz az oprendszer fut. Tehát pl ha badára vettem az nem érvényes androidra...

[ Szerkesztve ]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#38509) Lotusomega válasza satomee (#38508) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Viszont akkor wave2-re át lehet vinni, ez örvendetes :K (nekem)

(#38510) leslieke válasza Lotusomega (#38509) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Cserélsz Wave1-et Wave2-re?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#38511) Garsza


Garsza
veterán

Heló van egy kis gondom szédszettem a telefonom S8500 hogy kitakarítsam és elveszett a kamera gombja. És az volna a kérdésem hogy lehet e aszt szerezni külön vagy csak oldalsó kerettel együtt. Esetleg ha valakinek van valami lestrapált kerete amiben megvan a billenytyű (a kameráé) megvenném.

(#38512) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Telefont nézegetek és ezen is megakadt a szemem, 50e ft-ért kapnám meg telenor bácsinál és az lenne a kérdésem h szerintetek megéri-e vagy a BADA-ról milyen vélemények vannak eddig? Mennyire felhasználóbarát és milyen a teló, net nem lenne rajta előfizetve csak WiFi lenne, nap fél óra átlagosan, szerintetek mennyire alkalmas a 3,3-as kijelző netezésre ilyen gyakorisággal?

Matthew 24:42

(#38513) leslieke válasza @matthew@ (#38512) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Bada használható, jól kezelhető logikus felépítésű. Gyors, stabil. Én napi szinten netezek rajta 3G-n és Wifi-n is.
A böngészőről megoszlanak a vélemények. Sortördelés, full flash támogatás nincs. Ugráló címsor van. Nekem így sincs vele problémám. Alternatívaként javás Opera Mini telepíthető

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#38514) mrhitoshi válasza leslieke (#38513) üzenetére


mrhitoshi
veterán

khm... :DDD Ram elfogyás, netezés közben simán előjöhet, és ez nem igazán a stabilitást jellemzi. Akkor hogy folytassam a sort, Facebook kliens = kuka. ;] Szóval lehet meggondolandó 50e Ft-ért, mert nem minden a látszat. :U Esetleg alternatíva lehet még az Omnia 7 is. :C

De összességében nem olyan rossz na. :P

[ Szerkesztve ]

PS4

(#38515) leslieke válasza mrhitoshi (#38514) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem nem fogy el a ram. Stabil = nem fagy le. Facebook nem annyira érdekel, hogy milyen.

Omnia 7: hát-hát.. szerdán volt a kezemben egy ilyen telefon. A WP7 ahogy kinéz: csempék a kezdőképernyőn, meg egy faék egyszerű menü. Kösz, inkább nem.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#38516) Polllen válasza @matthew@ (#38512) üzenetére


Polllen
nagyúr

Netezésre szerintem nem túl alkalmas. Ha ez a fő szempont, ne ezt válasz, mert ahogy írták a böngésző nem tördel, ami agyonvágja az egészet. (Nyilván, ha előtte nem neteztél olyan telón sokat, ami tördel, lehet fel sem tűnik.)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38517) @matthew@ válasza Polllen (#38516) üzenetére


@matthew@
őstag

Polllen: a tördelés alatt mit értesz? Am nem a net lenne a fő dolog csak a többiben tökéletesen megfelel az elvárásaimnak, csak a 3,3-as kijelző amit neccesnek látok. Am az Opera sem segítene a net jó használatán?
mrhitoshi: Omina 7 felejtős a windows phone sztem halott volt mielőtt kijött volna, és csúnya is és sz.r az elrendezése. Facebookom nincs így az a kliens nem zavar :N
leslieke: te mennyire tudod használni netezésre? Am télleg a sortörés mit takar?

Matthew 24:42

(#38518) mrhitoshi válasza @matthew@ (#38517) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Hát ha nem tudod mit takar a sortörés, akkor nem is fog hiányozni. ;) Viszont pozitívum, hogy szerintem is nagyon jól lehet netezni 3.3"-on, mivel elég nagy a felbontás a kis mérethez képest. :R

PS4

(#38519) TomWexX válasza @matthew@ (#38517) üzenetére


TomWexX
addikt

Ha nem vágod hogy mi a sortördelés, akkor nem is fog hiányozni! Szerintem az nélkül is el lehet vele netezgetni. :)
3.3" szerintem még határon belül van, PH, index, origo simán olvasható rajta.
Kb. milyen oldalakat néznél a telón?

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#38520) leslieke válasza @matthew@ (#38517) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Amire kell, arra tudom használni, általában a hírportálokat olvasom el rajta. Most épp egy videót néztem meg a youtube-on. Aztán frissítettem a facebook oldalakat. És közben nem fogyott el a memória se. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#38521) zotosz


zotosz
tag

Üdv,

Kérdés: be lehet vhogy állítani a telót, h ébresztéskor ne csak a hangfájl első 30 másodpercét játsza le, hanem játsza végig a számot?

(ezt már a nokiákban is utáltam...)

v van erre vmi app?

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

(#38522) leslieke válasza zotosz (#38521) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nincs app. Az ébresztés is maximum egy percig szól.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#38523) @matthew@ válasza mrhitoshi (#38518) üzenetére


@matthew@
őstag

mrhitoshi: oksi, akkor lehet beneveznék egyre.
TomWexX: leginkább PH, gépigény, híroldalak és wikipédia lenne.
Am most télleg mit takar a sortörés csak érdekesség képpen, mivel nem halottam róla és nem is próbáltam még más telókon netzni csak iPhone 4 és Samsung Galaxy S így nemtom mi lenne a különbség, mivel még nem volt sztem ilyenhez szerencsém. Szóval pls vki írja le nekem mi az hátha olyan amit nem láttam még. Am Chrome nincs BADA-ra?

Matthew 24:42

(#38524) Polllen válasza @matthew@ (#38517) üzenetére


Polllen
nagyúr

A sortördelés az a funkció, hogy a weboldalakon megjelenő szövegtörzset (a széleit)mindig a kijelzőhöz igazítja vagyis olvasáskor nem kell jobbra-balra scrollozni, csak lefelé és felfelé. Borzasztóan hasznos funkció, ha olyan oldalakat néz az ember, amiből nincs mobil verzió.
3,3-s kijelzőn lehet egyébként netezni, de tördelés nélkül elég tré sztem. Pl. egy prohardver hozzászólás fekvő módban éppen még elfogadható méretben kifér a kijelzőre... Próbálj meg egy cikket olvasni így... :U

Nyilván megoszlanak a vélemények, hogy mennyire van rá szükség, de ha tényleg netezésre használnád főleg, nézz utána és válasz másik telefont.

Update:

Ilyen amikor nincs...

Ha lenne, akkor a szöveg nem futna ki a képből és el tudnám normálisan is olvasni... :P

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38525) leslieke válasza @matthew@ (#38523) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Chrome nincs.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#38526) @matthew@ válasza Polllen (#38524) üzenetére


@matthew@
őstag

Ja oksi így már értem. Igazából nem netre lenne elsősorban használva, így a nettel kapcsolatban a legnagyobb gondom csak a 3,3-as kijelző, de sztem annyira nem lehet vlszes. Holnap kipróbálom MM-ben vagy trénél és kiderül ha nagyon nem akkor vmi más lesz de majd holnap eldől. Köszi a helpet mindenkinek!

Matthew 24:42

(#38527) leslieke válasza @matthew@ (#38526) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Megnézheted még a testvérét is, a Wave2-t, annak a kijelzője 3,7".

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#38528) @matthew@ válasza leslieke (#38527) üzenetére


@matthew@
őstag

Bocsi előző véletlen lett privi, szóval azzal az a gond h nincs telenornál, am ez igaz h erre 2 év Samsung garancia van, mármint a Wave 2-re, e szerint az oldal szerint -> [link]

Matthew 24:42

(#38529) Atomgeszi válasza @matthew@ (#38528) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen áprilistól vagy mikortól 2 év garancia jár.

(#38530) szebev válasza Polllen (#38524) üzenetére


szebev
senior tag

En mindig rabokok ketszer egymas utan az olvasando szovegre es kesz a sortordeles. Nem mindig jon be,de 10bol 8 szor jo!Eleg ritkan hasznalom a ketujjas nagyitast.

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#38531) szebev


szebev
senior tag

Milyen hulyeseg ,h mar legalabb 1 napig sem engednek hasznalni 1appsot ingyen! Tegnap reggel irtam,h a Phage Wars jo jatek ingyen, 1 napra ra ( vagy kevesebb ) meg mar £3! Arrol nem is beszelve, h ennyiert draga.

[ Szerkesztve ]

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#38532) SlyChocolate


SlyChocolate
senior tag

Sziasztok.
Bár már régóta meg van a tel de van egy-két dolog amire hátha tudtok megoldást.
Először is, hogy lehetne egy már meglévő naptárbejegyzést másolni bármilyen dátumra?
Így nem kellene újat írni csak az új dátumot megadni. Ezt anno az SE K750-800 tudta.
Mert van ugyan ismétlés de csak pár lehetőség van rá.
Sok esetben nem is lehetne ismétléssel megoldani.
A másik kérésem a névjegyek és a naptár viszonyáról.
Van ugyan lehetőség a nevekhez rendelni szülinap, évforduló mezőket de, hogy lehetne megoldani azt, hogy a naptárba megjelenjenek ezek a névjegyekkel kapcsolatos dátumok?
Anno az SE K800-nál a névjegy mellé írt szülinap automatikusan ment a naptárba is és jelzett az adott napon.
Előre is köszi válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#38533) Teaway válasza szebev (#38530) üzenetére


Teaway
veterán

Az csak az adott hasáb felnagyítása képernyőszélességre. Nincs benne sortörés.

SlyChocolate:

Szülinap-szinkron flottul megy a naptárral. Lehet, hogy azért, mert Wave II-n néztem.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#38534) Polllen válasza szebev (#38530) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az nem sortordeles, csak a nagyitas valtozik, az alap tordeles ne:P

Amugy a kijelzo meret sztem eppen meg kezelheto.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38535) Lotusomega válasza leslieke (#38510) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Hát megfordult a fejemben, hiányzik a nagyobb kijelző, meg a dupla ram is jó dolog, az 1.2ről nem is beszélve..és legrosszabb esetben a wave1et is el tudom adni 40-50 között, legalábbi szerintem.

(#38536) Polllen válasza SlyChocolate (#38532) üzenetére


Polllen
nagyúr

Hi,

1.2-vel tökéletesen működik a születésnap jelzése naptárban, ha megadod a névjegynél.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38537) leslieke válasza Lotusomega (#38535) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az első 2 érvet értem, de az 1.2 a Wave1-re is megvan.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#38538) Lotusomega válasza leslieke (#38537) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Igen tudom, de hivatalos nincs(trés), én meg nem szenvedtem a multival. Kérlek az utolsó állításomban is erősíts meg(vagy cáfolj) annyiért sztem el lehet adni.

(#38539) leslieke válasza Lotusomega (#38538) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Aha, hivatalos Trés 1.2 valóban nincs. Az ár szerintem is reális, annyiért eladható.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#38540) Fantomas80


Fantomas80
tag

A szülnapokat hol lehet hozzá adni a nevekhez nem találom. Vagy csak facebookkal lehet hozzá adni?

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#38541) leslieke válasza Fantomas80 (#38540) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Névjegyek szerkesztésénél legalul van egy Mezők hozzáadása gomb. Ott lehet hozzáadni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#38542) ruskop


ruskop
senior tag

Ha a Kies-ben letöltök valamit az apps-ból azt nem tudja valaki, hogy a sajátgépre hova menti le? anno megtaláltam de most nem találom.

(#38543) leslieke válasza ruskop (#38542) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Kies ide ment le mindent: C:\Documents and Settings\USERNÉV\Dokumentumok\Samsung\Kies\Download

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#38544) ruskop válasza leslieke (#38543) üzenetére


ruskop
senior tag

Köszi, megtaláltam.

(#38545) palipalesz


palipalesz
csendes tag

Ki a nagy zseni a samsung wave s8500 ba?írjon nekem és segítsen!msn fész stb .... Köszi! (még mindig nem látja normálisan a gép frissítés után)

(#38546) kico


kico
csendes tag

helló
vki megtudná nekem mondani az miért van, hogy beálltottam azt, hogy csak wifivel menjen a samsung apps és amikor rácsatlakoznék akkor kidobja h állítsak be hálózati profilt. A másik az lenne, hogy nem látja a telefont a KIES ha programot akarnék rá telepteni, de amúgy meg felismeri. Tudnátok nekem ebben segíteni?

(#38547) Paca2


Paca2
senior tag

kicsit fusztráló az a sok ingyenes Angry Birds a samsung appson... :(((

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#38548) klepto válasza Paca2 (#38547) üzenetére


klepto
addikt

Nem lenne az, ha nem csak az Androidos Samsungokon lenne elérhető :U
Ha végre kijönne Bada-ra is, nem is néznék más telefont :N

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#38549) Paca2 válasza klepto (#38548) üzenetére


Paca2
senior tag

én is erre gondoltam..

mondjuk én nem az Ab-ért veszek telefont, de télleg nem tom mi olyan nehéz átteni badára

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#38550) Varszegig válasza kico (#38546) üzenetére


Varszegig
veterán

a legújabb kies szar, fel kell tenni egy régebbit.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.