Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) Revesz válasza HUTCHDB (#13150) üzenetére


Revesz
aktív tag

Köszi, kipróbálom majd ;).

(#13152) HUTCHDB válasza Revesz (#13151) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Van mar ujabb, 2 napos verzio.
Itt tudod kovetni a dolgokat. (Exinos)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#13153) csabicska válasza HUTCHDB (#13152) üzenetére


csabicska
senior tag

Feltettem ,de nem indul el.
Folyamatosan leáll.

-Galaxy S20 - The best-

(#13154) S9 válasza HUTCHDB (#13124) üzenetére


S9
tag

Igen meg utána is elbaszta mert vizhangzott
1 hibával vittem be de ők csináltak még kettőt

(#13155) csorbajeno válasza HUTCHDB (#13146) üzenetére


csorbajeno
veterán

Teljes mértékig igazad van, én sem szoktam este kint fotózni, de most kivételesen megtettem, mert a kamerateszten nagyon dicsérték az éjszakai képességeit és kíváncsi voltam rá. A kamera nem kérdés, hogy itt jobb, összehasonlító videót nem is tervezek csinálni, az messziről látszik, hogy nem egy liga a kettő. A nappali képességek még folyamatban.

(#13156) MunezXBK válasza Tiger. (#13091) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Voice translator.

(#13157) Revesz válasza HUTCHDB (#13152) üzenetére


Revesz
aktív tag

Kipróbáltam, de automata módban sajnos jobb a gyári app, videózásnál meg hiába a bitráta ha nincs stabilizálás...
Amúgy jó ötletnek tartom, hogy fejlesztenek egy ilyen alkalmazást, van benne potenciál. Lehet nemsokára jobb lesz mint a gyári app annak aki videózik vagy komolyabban fotózik telefonnal.

(#13158) espi38


espi38
őstag

Hát skacok!
2 napja van nálam egy S9 de nem sok különbség van az S8-hoz képest árban annál inkább.
Nem véletlen nyomja lefele az árát a Samsung hiszen annyival nem tud többet mint az elödje:(
Nem mondom hogy nincs különbség de tavaly annyira jól eltalálta az S8at a gyártó, hogy nem igazán tudott újjat mutattni az újabb S szériával.
Mindegy egy próbát megért most keresem az utódját. :R

(#13159) Quasi_modo válasza espi38 (#13158) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Majd az S10.

valami

(#13160) #07400704 válasza csorbajeno (#13155) üzenetére


#07400704
törölt tag

A munkatársamnak P20 pro van, és mivel 24 órás szolgálatban vagyunk együtt, és napokon keresztül bőven volt időnk összehasonlítani a 2 készülék fotós képességeit minden szituációban, és bizony azt kell mondjam, hogy egyáltalán nincsenek szignifikáns különbségek, még a kevés fényben sem, úgy valahogy van ez, hogy amíg a P20 az MI-vel operál, addig az S9+ a nagyobb rekesszel, volt helyzet mikor a P20 egyszerűen nem tudott értékelhető alkotást csinálni, ellenben a samu minden helyzetben feltalálta magát.
Na most ezzel nem azt akarom mondanai, hogy egyik vagy másik jobb, hanem éppen azt, hogy tulajdonképpen nincs köztük különbség, kivéve persze a videós részt a samu javára.

[ Szerkesztve ]

(#13161) HawerKing válasza #07400704 (#13160) üzenetére


HawerKing
őstag

Hehe én elhiszem neked s igazat adok :) de tudod sok P20 pro tulajnak is van S9+ os barátja akik s forditva írják :D

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#13162) Donki Hóte válasza #07400704 (#13160) üzenetére


Donki Hóte
veterán

[link]P20Pro

[link]S9Plus

Nekem ebből az jön le, hogy te egy kicsit elfogolt vagy az S9Plus javára :)

A profi tesztoldalnak ugyanis mind a fotós, mind a videós képességeket illetőn pont fordított a véleménye. Semmi gond az S9Plus kamerájával, nagyon szuper, de el kell fogadni, hogy a P20Pro kamerája mégjobb.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#13163) #07400704 válasza Donki Hóte (#13162) üzenetére


#07400704
törölt tag

Nem vagyok elfogult egyáltalán!
Kimondottan szeretem a Huawei telefonokat, nekem is volt.
Mindenesetre én ezt tapasztaltam, és amit lát az ember azt hajlamos elhinni.

(#13164) Donki Hóte válasza #07400704 (#13163) üzenetére


Donki Hóte
veterán

amit lát az ember azt hajlamos elhinni.

Ezzel csak óvatosan!!!

Ha kiülsz a ház elé egy padra, akkor egy idő után azt látod, hogy a Föld lapos és a Nap a Föld körül kering :K

Szóval inkább nekem higgy, ne a szemednek :D

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#13165) Hachiko95 válasza Donki Hóte (#13162) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Ott zártam be az oldalt, ahol a videós képességekre több pontot kapott a Huawei, főleg a "Stabilization" pontszám nevetséges. Egyrészt nem tud 4K 60fps-t, csak 4k 30fps-t ahol még a stabilizátor sem működik [link], csak 1080p 30fps-nél és az a stabilizálás is csak szoftveres, ami éjszaka használhatatlan [link].
Tehát tök mindegy mennyi a pontszám, amikor az s9 egy használható, a p20 pro pedig egy remegős videót csinál.

Egyébként azt elhiszem, hogy állványon egy tesztképet nézve egyes értékek jobbak lehetnek, csak nem éppen ez lesz a felhasználás módja.

(#13166) #07400704 válasza Donki Hóte (#13164) üzenetére


#07400704
törölt tag

Én azért maradnék annál a verziónál, hogy azt hiszem el amit megtapasztalok.

(#13167) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Dual Sim-es S9be van micro sd foglalat is ? :U

[ Szerkesztve ]

(#13168) espi38 válasza Quasi_modo (#13159) üzenetére


espi38
őstag

Igen elképzelhető.
Minden márkánál a második váltás az ütősebb ami teljesen érthető-Samsung S8 megjelenése után új trend kezdödőtt a káva nélküli kijelző és valljuk be óriási sikerrel és nem véletlenül kezdte folytattni ezt az irányt az összes gyártó.
S8 akkora durranás volt,hogy a Samsung nem tudott újjat nyújtani az S9 megjelenéssel de majd igen az S10 új mérföldkő lehet a mobiltelefongyártásban.

(#13169) jksx válasza Donki Hóte (#13162) üzenetére


jksx
senior tag

Egyik megrendelőnk vett egy p20 pro-t, mert tönkrement a Lumia 950XL-je. Tegnap tesztelgettük egy kicsit a kollégámmal és nem igazán (pontosabban egyáltalán) nem tudtunk érezhetően jobb képeket lőni a P20 pro-val, mint az S9+ telefonnal. De profi beállítás mellett a kollégám régi Note 4-es telefonja is hozott olyan minőséget, mint a P20pro. A tulaj szerint meg gyengébb, mint amilyen a Lumia telefonja volt.

(#13170) Donki Hóte válasza Ghostman78 (#13167) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Van! De ha microSD kártyát raksz bele, akkor nem dual sim-es :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#13171) HawerKing válasza espi38 (#13168) üzenetére


HawerKing
őstag

foleg ha elhagyjak a jack csatit ;]
szerintem nemlesz az olyan nagy durranas

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#13172) HUTCHDB válasza Hachiko95 (#13165) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Pontosan! :K

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#13173) csorbajeno válasza #07400704 (#13160) üzenetére


csorbajeno
veterán

Elhiszem a tapasztalataidat, de ha már adott a lehetőség, hogy összehasonlítsam a kettőt, akkor megteszem. Sötétben kicsivel jobb nekem a P20 Pro (bár ebben lehet közrejátszik a 30s zaridő is), de nappal nem várok nagy különbseget.

(#13174) -Bandi-


-Bandi-
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki kell vegyek egy dual sim-es telefont, ezért elgondolkodtam az S9 / S9+ DS ( meg Mate 10 Pro / P20 Pron, főleg az akkuidő csábító ) vásárlásán.
Jelenleg S7em van, nekem nagyon bejött, januárban cseréltem le egy újra a 2 éves ugyanilyenemet, ezzel most kb 3ésfél - 4 óra kijelzőidőket tudok produkálni( szeretem az AOD-t rajta, tehát be van kapcsolva ), de van mikor naponta többször töltöm, mert délutánra már lehervad( gyenge térerős helyek, mobilnet akár stb ), 12-14 óra távollét háztól házig, másnap reggelre meg megint fullosan kell nekiindulni.
Gondolom tudásban, gyorsaságban, fejlettebb / gazdaságosabb belsőben mindenképpen lenne javulás meg persze a kamera terén is, viszont az akkuidő az hogy alakulna szerintetek a mostanihoz képest, mert ahogy nézem ugyanúgy 3000es van benne, mint ebben, de a kijelzőé azért nőtt, valamint a DS nem tudom mennyit számít. Jó lenne, ha a töltőt / powerbankot nem kéne pluszban cipelgetnem, mert bírja a telefon a napot. A +500mAh és a több RAM megérheti a felárat( 20-30 ezret nekem megér, ha mondjuk fél órával tovább bírná, és 2-3 évig szintén nem kéne gondolkozni a cserén, mert nem lassul be )?

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.

(#13175) Varszegig


Varszegig
veterán

Sziasztok!
Feleségem S6-osát tervezzük S9+ DS-re cserélni. A DS kezelésről lenne kérdésem. Van neki 2 simje, az egyik telenoros, a másik telekom, maraton nettel. Úgy használná, hogy net csak a maratonon legyen, a másikon meg hívható, és ő is arról hív. Kérdésem, hogy pl. a Viber ami számhoz is van kötve (és épp a telenoroshoz) megkapja-e az üzeneteket, ha csak a másik simen van mobilnete? Remélem érthetően fogalmaztam. Köszi előre is.

(#13176) mistar


mistar
tag

Sziasztok!
Végre nekem is meglett a +.
Nálam kifejezetten döntő érv volt a P20 pro-val szemben a 16:9 arányú fényképezés lehetősége. (köszönet még egyszer a segítségekért!)
Meg aztán egyszer csak rádöbbentem, hogy minden funkciót a meglévő S7E-hez hasonlítgatok ... :D

(#13177) #33253120 válasza Varszegig (#13175) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szerintem igen, meg fogja kapni. Onnantól, hogy van net, kb mindegy honnan jön.

(#13178) Varszegig válasza #33253120 (#13177) üzenetére


Varszegig
veterán

Tehát ez olyan a telefonnak, mintha a 2. sim egy hotspot lenne? (Jó tudom, technikailag nem, de funkcionálisan hasonló?)

(#13179) mistar válasza Varszegig (#13175) üzenetére


mistar
tag

Igen.
Én felváltva használom a saját 1 GB V. és a céges 1 GB T. netet.
Mindkét esetben ugyanúgy (jól) működik a Viber, mintha pl csak Wifi lenne.

(#13180) -myself- válasza -myself- (#13084) üzenetére


-myself-
tag

Srácok,

nagyon köszönöm a sok választ, tetszik hogy ilyen pörgős a topik. Nem vagyok ehez hozzá szokva :))
Majd ha birtokomba lesz a készülék, akkor aktivabb leszek. Amúgy érdemes várni a black friday-ra? (mikor is van az?)

Nexus forever...

(#13181) S9


S9
tag

Most a szuperlassításnál mit takar a
2mp tökéletes minőség es a
4mp normál minőség ?

(#13182) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

XEH romra kellett hogy jöjjön valami frissítés az elmúlt napokban?

(#13183) palee69 válasza Fitzgerald (#13182) üzenetére


palee69
senior tag

Nekem semmi nem jött.

(#13184) Linkin1994 válasza Fitzgerald (#13182) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Nem sokára azért kéne jönnie az októberi update-nek.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#13185) csorbajeno válasza S9 (#13181) üzenetére


csorbajeno
veterán

0,2 mp alatt 720p a felbontás, míg a 0,4 mp esetén csak 480p.

(#13186) hackeeeee válasza espi38 (#13158) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem értem még mindig, hogy ebben mi a meglepő..

Ez egy köztudott dolog, hogy az S9/S9+ egy ráncfelvarott S8/S8+, hasonlóan mint a Note9, ami lényegében egy kicsit ráncfelvarrott Note8.

Nagyjából mindenki tudja, hogy nincs innováció a 2 generáció között, csak úgymond "jött mert muszáj volt".

Véleményem szubjektív...

(#13187) Apone33


Apone33
őstag

Üdv!

Nem vagyon nagy telefeon guru, de ma elmentem az euronicsba mert szeretném leváltani az s7-et egy s9-re. Erre az eladó a telefonos részlegen azt mondja, hogy ne s9-et vegyek hanem inkább honor 7x-et, mert ugyanazt tudja tudásra (sebességre) mint az s9, csak a kamerája egy kicsit gyengébb. Persze a honor sokkal olcsóbb. Ilyenkor mi van? :F Így még nem vettem telót, gondoltam előbb rákérdezek itt a topicban, hogy ez mennyire valós állítás. :R

Play Hard!!!

(#13188) hackeeeee válasza Apone33 (#13187) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerződött partnetként valszeg azt fogja eladni, ami számára fontosabb.

Én azt tudom mondani, hogy P20 Pro helyett S9+t vettem, hiába a szétmarketingelt Huawei.. Amit láttam, az engem nem győzött meg.

Ezen felül, az S7E kamerája már nagyon jó, az S9-é kicsit jobb... Ergo, ha azt nézzük, akkor az S7E-nél is valszeg rosszabb a Honor kamerája. (nem próbáltam).

Szóval..

Véleményem szubjektív...

(#13189) Apone33 válasza hackeeeee (#13188) üzenetére


Apone33
őstag

Fasza ez a marketing. :DDD Akkor maradok én is az eredeti tervnél és holnap megveszem az s9-et.

Play Hard!!!

(#13190) hackeeeee válasza Apone33 (#13189) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem lebeszélni akarlak, félre ne érts.. De, ha tudod, hogy mik az elvárások, célok, akkor nah..

Egyedül talán akkuban lehet, hogy jobb lehet a honor (csak tipp, fogalmam sincs).

Mondjuk én akkor már inkább egy S9+t javasolnék. :)

Véleményem szubjektív...

(#13191) Apone33 válasza hackeeeee (#13190) üzenetére


Apone33
őstag

Az s7 után az s9 is nagy lesz. :) Akkor ne is említsem az s9+. Az már nekem túl nagy. Egy ideig iphone x-et szerettem volna, de sokan lebeszéltek róla. Jó lesz nekem a sima s9 is. ;)

Play Hard!!!

(#13192) Ezekiel Ston válasza hackeeeee (#13188) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Én honor 8-ról váltottam át 9+-ra...és nem bántam meg. Huawei meg alapból nem győzött meg engem annó mikor nyomták párhuzamban a 9-el a megjelenésüket a p20-al és utódjaival...már alapbó eldöntött volt részemről a Samu...Sokkal jobb mindenben.

Azonban bónusz kérdés...
Sokszor használom némítva a telefont, de ez most úgy döntött, hogy némán marad és csak rezeg...
Nem találom a beállítások között azt ami ezt folyamatosan visszateszi rezgőre, mert amikor azt csinálom hogy felhúzom a hangerőt a hangerőgombbal vagy beállításokban a hangot, és úgy zárom a képrenyőt, rá pár percre megnézve újra rezgőn van a készülék.
Ötlet valakinek hogy mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#13193) #33253120 válasza Apone33 (#13191) üzenetére


#33253120
törölt tag

Gyűlölöm a méretes telefonokat. Legalábbis azt hittem.
Aztán kényszerből vettem egy S7-et, (S5 Minit váltott, és nem akartam bármiben rosszabb telefont venni, és bizony csak az S7 tudta leváltani az S5 Minit tudásban akkor, főleg az IP68 miatt) köpködtem, nagy, utáltam, nagy, erős, nagy foghatatlan, nagy....
Most pár hónapja lejárt a hűség, a koncepció megint az volt mint előtte... Mindenben legyen egy picit jobb az új. S8 nem volt csak órával együtt (drágábban mint az S9+) az S9-S9+ között az eltérő mértékű kedvezmények miatt nem volt akkora különbség, hogy ne lehessen bevállalni.
Elkezdtem úgy használni hogy az S9+ elsődleges, S7 a másodlagos telefonom. És szélességben simán semmi baj, mert az S7 kávája itt gyakorlatilag nincs. Viszont a magassággal meg már az S7-nél is bajom volt így ez kb tökmindegy.

(#13194) papi77 válasza Apone33 (#13189) üzenetére


papi77
addikt

Nem fogod megbánni,de azt azért tudnod kell,hogy az s7 kamerája jobb,mint az s9-é!
Legalábbis kevés fénynél...

Az első: NOKIA 1611

(#13195) Apone33 válasza papi77 (#13194) üzenetére


Apone33
őstag

Komoly? Azt gondoltam, hogy az s9 kamerája jobb.

Play Hard!!!

(#13196) csorbajeno válasza Apone33 (#13191) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az S7 után nem lesz nagy a sima S9, 1-2 mm különbség lesz a kettő között. Az S9+ talán 1 cm-rel hosszabb, mint az S9 és S6/S7.

(#13197) glacious válasza Apone33 (#13195) üzenetére


glacious
addikt

Persze, hogy jobb az s9, Én s7e-ről váltottam s9+ra. De ebben a kategóriában elenyésző a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#13198) Apone33 válasza #33253120 (#13193) üzenetére


Apone33
őstag

Azt nem tudom, hogy milyen kedvezmények vannak előfizetéssel. Nekem már rég óta az o2-nél van szerződésem, de itt most nincs számomra jó akció ezért kp-ra veszem a telót.

Play Hard!!!

(#13199) papi77 válasza Apone33 (#13195) üzenetére


papi77
addikt

A sima s9-re gondoltam.
Félhomályban az s7 -el jobb képeket készítettem!
glacious: s9+-om nem volt :)

[ Szerkesztve ]

Az első: NOKIA 1611

(#13200) Donki Hóte válasza S9 (#13181) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A szuperlassítás ne befolyásoljon egy készülékvásárlásban. A szuperlassítás egy marketing bullshit. Három hét alatt egyetlen értékelhető szuperlassított felvételt sem tudtam csinálni a kutyámról :(

Ha nem tudod előre megtervezni, hogy mi fog történni, akkor nem tudod ezt a lehetőséget kihasználni. Egy gyereknek (talán) meg tudod mondani, hogy mit csináljon és azt fel tudod venni szuperlassítva, de spontán történésekről esélyed sincs ilyen felvételt készíteni :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.