Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Nekem is megjött a frissítés xehra, különösebb változást nem látok kinézetben, viszont megint sokkal fluidabb a rendszer, gyorsabb lett minden, úgy mint júniusig volt, viszont most nem érzek melegedést 2 óra folyamatos nyomkodás után sem. :C

[ Szerkesztve ]

(#3452) sgeza válasza lacko22 (#3449) üzenetére


sgeza
veterán

Kollégám nem downgrade-elt, és a legfrissebben volt. Ezért írtam, hogy lehet, hogy most már működik a legfrissebben is.

(#3453) Osi222


Osi222
tag

Sziasztok!

S8-ról váltottam s21-re közel 2 hónapja, és hát sok meglepetést okozott ez a készülék.

Az üzemidővel képtelen vagyok megbarátkozni. Kikapcsoltam az 5g-t, átálítottam 120hz-ről 60-ra a kijelzőt, 10%-al csökkenttem a fényerőt és 70%-ra visszavettem a cpu-t, Ennek ellenére csoda, ha 14 órát elfut 3,5 óra sot-val. Extraként még rendesen fűt is a kezdetek óta (fw-től függetlenül) minimális terhelés mellett is.
Sajnos a hálózatos lefedés is gyenge. Ahol eddig az S8 vígan talált jelet, itt egyfolytában küszködik a T hálózatokkal. Ez így rettentő karcsú egy ilyen kategóriás készüléktől.
Persze szép a kijelző, gyors a rendszer, használhatóak a kamerák, de azért az alapfunkciók területén többet vártam volna.

Nálatok hogyan néz ki a fogyasztás és a hálózatos lefedettség?

(#3454) MrBazsi válasza Osi222 (#3453) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Sajnos ez ilyen tererőben gyengébb az s21 mint az előzö samu flagshipek. Fogyasztás nálam ennek ellerére is jó 5-6 óra sot megvan két simmel is.

(#3455) Burt1793 válasza Osi222 (#3453) üzenetére


Burt1793
veterán

5 óra kijelzőidő átlagban megvan egy töltéssel, melegedés nincs.
5G-t kikapcsolhatod, de sztem a cpu-t, 120Hz-et nem érdemes feladni, ezek miatt jó ez a teló.
Nálam a térerővel nincs gond. Én s7ről váltottam.

Google kamerát belőtte már magának valaki? Melyik porttal érdemes próbálkozni? S7 azzal jobb képeket lőtt sokkal, mint ez a gyárival. Szépeken a főkamerával is jelentős a torzítás, zoom kamera nem nagy szám minőségben, de jó az új perspektíva, amit ad.

(#3456) nVIPER válasza Osi222 (#3453) üzenetére


nVIPER
senior tag

Maga a rendszer nagyon pörgős, a kamerák szintén top kategória :C . Nálam az akku vígan átlag 4-5 óra SOT-ot tud. A térerőben az S9-emhez képest sehol sincs. Ahol ott még bőven volt 4G ennél már csak Edge van vagy előfordul amikor hálózat sincs :W . Ez egy ilyen drága telótól botrányos.Azt vettem észre, hogy ahol jó a lefedettség, ott egy oneplus, xiaomi stb jobb le/feltöltési sebességet produkál, mint az S21.

(#3457) migabi24 válasza MrBazsi (#3451) üzenetére


migabi24
nagyúr

Talán mert nincs kint 40°C :F

(#3458) Osi222 válasza nVIPER (#3456) üzenetére


Osi222
tag

Köszi a válaszokat!

Akkor akksi téren nálam lehet valami probléma. Dual sim-et használok, de nem hinném, hogy az bármit is befolyásol (második kártya csak hívásra van). Munkaprofil se rondíthat bele, statisztikák alapján semmit nem fogyaszt.
Tovább tesztelek, hátha sikerül kideríteni a nyűgét.

(#3459) nVIPER válasza Osi222 (#3458) üzenetére


nVIPER
senior tag

Én is 2 simmel használom. Az akkuidő az eddigi samsungokhoz képest sztem kiemelkedő. Nincs valami háttérfolyamat beragadva vagy nem szívja vmi nagyon az akkut?

(#3460) sgeza válasza Osi222 (#3458) üzenetére


sgeza
veterán

Én is úgy gondolom, hogy esetleg valami szívhatja. Elő szokott fordulni, hogy a Google fiók szinkronnál megakad valamelyik. Nézz oda be!
Végső elkeseredésedben a gyári alaphelyzetet próbáltad már?

(#3461) Thom!


Thom!
veterán

Exclusive: tomorrow, Samsung ISOCELL will release 200MP HP1 and 50MP GN5. Please wait for the official news.

Az új GN5 kerülhet az S22-be.

(#3462) Szuperhorcso


Szuperhorcso
csendes tag

Új firmware jelent meg ma:

(#3463) sgeza válasza Szuperhorcso (#3462) üzenetére


sgeza
veterán

Mármint tegnap. Sőt, valójában tegnapelőtt, nálunk jelent meg tegnap.

[ Szerkesztve ]

(#3464) vlesi69 válasza Osi222 (#3458) üzenetére


vlesi69
senior tag

Vagy itt vagy az Ultra fórumon írták hogy két simmel többel fogyaszt egy kicsivel. Nekem is két sim van benne, tegnap vettem ki a másikat és átraktam egy másik telefonomba. Meglátom hogy fogja bírni így.

(#3465) MrBazsi válasza migabi24 (#3457) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Májusban se volt 40 fok mikor vettem, mégis melegedett....

(#3466) Szuperhorcso válasza sgeza (#3463) üzenetére


Szuperhorcso
csendes tag

Értettem, igenis, elnézést kívánok.
Én jelenleg nálunk vagyok.

(#3467) sgeza válasza Szuperhorcso (#3466) üzenetére


sgeza
veterán

Elnézés elfogadva!

(#3468) Nick Beam válasza Osi222 (#3453) üzenetére


Nick Beam
kezdő

Szinte biztos, hogy be van ragadva valami. Én is S8-ról jöttem, klasszisokkal jobb az üzemidő. 120Hz-en, 2 sim-el, semmit sem korlátozva 4-5 óra SOT. Nem egy világbajnok, de simán elég egy napra szerintem. (Aki 4-5 óránál többet tölt a mobiljával egy nap, az gondolkodjon el az életén. :) )
Nyomj egy gyári visszaállítást szerintem is.

(#3469) Nick Beam


Nick Beam
kezdő

Egyébként legyen pozitív visszajelzés is: tök elégedett vagyok a sima S21-el. 2 sim-el, céges levelezéssel, navival, mindennel. Gyors, semmi gondom vele. Néha melegszik (pedig nincs rajta játék), de ez a legkevesebb. Szóval: :C

(#3470) S@c@ válasza Nick Beam (#3469) üzenetére


S@c@
őstag

A kijelső színsémáját nem érezted visszalépésnek az S8 után? Vagy túlszaturáltak a színvek, vagy fakók, az S8 cinema és photo beállítása valóságosabbnak hatott szvsz.

(#3471) Burt1793 válasza S@c@ (#3470) üzenetére


Burt1793
veterán

Alapvetőn (természetes) érdemes használni a samsungokat, ez s7-en és itt is nagyon színhelyes.

(#3472) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Keresek egy olyan megoldást, hogy van kb. 600 kontaktom a telefonban, amiből ~30-at használok maximum rendszeresen. A többi sem törölhető, mert jó, hogy megvan, időnként kellhet, illetve hívhatnak is, így legalább tudom, hogy ki.
El lehet rejteni valahogy a fölöslegeseket, vagy másik mappába rakni?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#3473) Maxxy10 válasza Seraph 16 (#3472) üzenetére


Maxxy10
addikt

Azt a harminc számot jelöld kedvencnek.

(#3474) migabi24 válasza Burt1793 (#3471) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ja csak épp undorítóan fakó:D

(#3475) sgeza válasza Seraph 16 (#3472) üzenetére


sgeza
veterán

Tedd másik csoportba, és azt ne jelenítsd meg. Ha a Google fiókba mented a névjegyeket, akkor ezt a webes felületen könnyedén meg tudod tenni (bár szerintem telefonon is). Akár azt is megteheted, hogy a lényegtelen névjegyeket az egyéb kategóriába teszed (valami ilyesmi a neve). Azokat már alapból nem jeleníti meg.

(#3476) Burt1793 válasza migabi24 (#3474) üzenetére


Burt1793
veterán

Szerintem meg a többi túlszaturált. 😃
Brutál jól néz ki ez a kijelző természetesen.

Engem amúgy a fotózás közben akkuzabálás zavar, főleg, hogy semmi fejlődés nincs az s7-hez képest a főkamerában. A két másik kamera jól jön néha.
Ezzel a heic formátummal megküzd a többi app, amikor be kell tallózni, lehet, hogy visszarakom jpeg-re.

(#3477) Seraph 16 válasza sgeza (#3475) üzenetére


Seraph 16
őstag

Ez egy jó megoldás lehet. A telefon ikont használom és nem a névjegyzék ikont, valószínűleg ezért nem is találtam hasonló beállítást eddig, próbálgatom.

Maxxy10
Köszi, ez a B terv.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#3478) Seraph 16 válasza Burt1793 (#3476) üzenetére


Seraph 16
őstag

Egyetértek, az alapbeállítás szerintem is nagyon túlszaturált, mégis azt használom, mert a természetest sem sikerült megszoknom az előbbi után. A kettő között ha lenne beállítás , az nagyon jó lenne.

Főkamerában S7-hez képest nekem a dinamikatartomány az előrelépés, illetve az esti fotózás jobb. Ezeket leszámítva hatalmas különbségek nincsenek.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#3479) S@c@ válasza Seraph 16 (#3478) üzenetére


S@c@
őstag

Ezért jó az s8,s9 szinsemai mert ott vannak még átmentetek. S8 photo mode a best.

(#3480) Burt1793 válasza S@c@ (#3479) üzenetére


Burt1793
veterán

Itt is van lehetőség állítani a fehéregyensúlyon Élénk beállítás esetén.

(#3481) S@c@ válasza Burt1793 (#3480) üzenetére


S@c@
őstag

S8-nál is volt, sőt még két szíhelyes kalibrált profil is. Ami elég jó lefedetséget adott az aRGB- skálán. Nem értem miért vesznek ki funkciókat, beállításokat folyamatosan. Lásd health appból a kv fogyasztást.

[ Szerkesztve ]

(#3482) Seraph 16 válasza S@c@ (#3481) üzenetére


Seraph 16
őstag

Ráadásul úgy, hogy egy kiváló panel került bele, csak szoftveres lenne a történet...

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#3483) Nick Beam válasza Seraph 16 (#3478) üzenetére


Nick Beam
kezdő

Nekem is teljesen megfelel a természetes. A kamera is jó, valóban nincs óriási előrelépés az S8-hoz képest, de nem úgy élem meg, hogy ez alig jobb, hanem hogy már az is tök jó volt. :) (A fényképező úgysem nagyon hat meg, néha nyomok párat auto módban. A fétisem a rendszer sebesség és szoftveres támogatás. Ebben meg jó most a Samsung.)

[ Szerkesztve ]

(#3484) Seraph 16 válasza Nick Beam (#3483) üzenetére


Seraph 16
őstag

Persze. Ahogy írtam régebben is, a csúcs-, felső kategóriában már nem látok akkora különbséget kamera terén mindennapi használatra. 5-6 éve ez még másképp volt.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#3485) leslien


leslien
nagyúr

hamarosan lehet,h DBT re fognak váltani páran.... :)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3486) Osi222 válasza Nick Beam (#3468) üzenetére


Osi222
tag

Lehet hogy valami be van akadva, de a kezdetektől fogva nem tudott többet. Tegnap csak tesztelésként tecsőt futtattam több mint 6 órán keresztül, és így tényleg több mint 6 óra SOT jött ki. Ma meg nyomigálás nélkül, 1-2 telefonálással 15 óra után még 60% van hátra.

Biztos a dual sim, és a munkaprofil is hozzátesz, de az S8 akkor is többet bírt :)

Mindenesetre köszönöm a hozzászólásokat, így már jobban látom a dolgokat!

(#3487) iceQ! válasza leslien (#3485) üzenetére


iceQ!
addikt

Kell hozzá majd német sim az átálláshoz?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3488) Nick Beam válasza Osi222 (#3486) üzenetére


Nick Beam
kezdő

Az S8 híresen szar volt üzemidőben. Ha ez most annál kevesebbet bír, akkor ott valami tényleg nem kerek. Rengeteget számít, ha olyan helyen vagy, ahol gyenge a térerő, és állandóan hálózatot keres a mobil. Ez máshogy nem jelentkezik, csak ergya üzemidőben. Ha mondjuk fix helyen ülsz minden nap egy vasbeton irodaházban, vagy tömbházban laksz szerencsétlen helyen, akkor simán lehet ilyen.

(#3489) MrBazsi válasza Nick Beam (#3488) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Nem értünk egyet, több mint 2évig volt S8am igaz csak 1 simmel de két évesen is röhögve tudta a 6óra sotot akár 2 nap üzemidővel is. Visszasírom az s8at, imádtam...
S9 óta dual simmel azért minden samu jobban merül. És a 21 térerőben eddig kb a legrosszabb az elmúlt évek flaghipjei közül. Kivancsi vagyok ennél is 2 év után felére csökken e az üzemidő mint az s10nél...

[ Szerkesztve ]

(#3490) Sn00k válasza Osi222 (#3486) üzenetére


Sn00k
veterán

Ha nincs beragadva semmi, lehet hibas darabot fogtal ki. Nagyon karcsu az a SOT...

3njoy the Lif3

(#3491) konyi79 válasza Sn00k (#3490) üzenetére


konyi79
addikt

Tömve a topik üzemidő problémával, beragadó alkalmazással. Mint nálam És nem tudsz mit csinálni, nálam már a gms-t is letiltotta a szervíztrchnikusa a Samsungnak, valamit javítson. Szerintem vagy maga a telefon bajos, vagy a sw valami nagyon elcseszett és mindennel összeakad.

Én konkrétan azért cseréltem le az Xperia 1-et, mert kicsivel tudott kevesebbet ennél üzemidőben, meg néha probkémát okozott napsütésben a 4k kijelző fényereje. Látva a párom P30pro-ját, mondom a Samsung csúcsmodellje még jobb lesz.
Erre kaptam alig jobb üzemidőt, kicsit elkezd melegedni a telefon egyből semmit nem látni rajta napsütésben, cserébe semmivel se jobb a kamerája, mint a Sony. A Huawei meg mindkettőt körberöhögi. Nem a főkamerára kell gondolni, de a többi szinte csak al8bi, mind a Sony mind az S21+ esetén. Nem gondoltam volna, a Samsungnak ennyire jól megy hogy megteheti, csak a brandet árulja.

(#3492) csorbajeno válasza konyi79 (#3491) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ez érdekes. A telefonon játszva simán megvan a 4 óra feletti SOT úgy, hogy akkor még nem merül a telefon. Más esetben én nem tudok 4 óra körüli SOT-okat összehozni, igaz, akkor az akku is bőven 50% felett van még. Sonyhoz vagy Huaweihez nem tudom hasonlítani, de 5 óra SOT simán benne van a sima S21-ben, ha neked nincs meg, akkor ott beragadt valami szerintem, vagy rossz lefedettségű területen élsz és a térerőt keresi a telefont. Azt próbálhatod meg esetleg, hogy letiltod az 5G-t, vagy fixálod valamelyik hálózaton a telefont. Ha akkor sem javul, akkor egy FR-t lehet megpróbálni.

(#3493) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Nekem most jelzett a telefon, hogy jött frissítés. Kíváncsi leszek

(#3494) Burt1793 válasza konyi79 (#3491) üzenetére


Burt1793
veterán

GMS háttérben nekem kb folyton fut az akkuvisszajelző szerint, de az nem meríti különösebben. Én azt vettem észre, hogy pl a nem elolvasott messenger üzenetektől jobban merül készenlétben. Nálam mobilnet mindig be van kapcsolva, így se rossz az üzemidő, nekem bőven elég. Fotózás és navi egyszerre eléggé meríti viszont, arra fel kell készülni külső aksival, persze olyankor a kijelző is max fényerőn megy...

Ezzel az új frissítéssel már 3 féle teljesítmény üzemmód van, optimális, magas és maximum. Én hagytam optimálison. Nem játszom.

[ Szerkesztve ]

(#3495) ShadowLac válasza konyi79 (#3491) üzenetére


ShadowLac
addikt

Érdekes ezeket olvasni. Nekem nagyon durván jó az üzemidő. Sokszor azt érzem nem akar lemerülni. A pixel 4a 5g től is mintha jobb lenne.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#3496) konyi79 válasza ShadowLac (#3495) üzenetére


konyi79
addikt

Én sem értem. Lehet van hw küm
lönbség típusszámon belül, csak nem kötik az orrunkra. Vagy az E2100 kihozatala nem túl stabil, és vannak nagyobb feszen stabil darabok, ez is magyarázná, egyik miért melegszik úgy és merül a másik meg nem.
Végülis más procigyártók részben így hozzák létre a termékpalettájukat, itt meg ugye nem lehet ilyet, de egy kóddal ellátni, ami alapján máshogy kezeli azt igen.
Persze ez csak fikció

(#3497) Picicicus válasza ShadowLac (#3495) üzenetére


Picicicus
aktív tag

Én se mondanám gyengének igy kb egy hét tapasztalatából az akksi teljesítményét,A50 után mit 2 naponta elég volt sokszor tölteni,ez kb másfél napig birja.Ma rágiot hallgattam egész nap(szo szerint) és játszotta,nyomogattam,mire este hazaértem 15% körül volt...és nem 100%ra volt töltve reggel

(#3498) Picicicus válasza migabi24 (#3474) üzenetére


Picicicus
aktív tag

szerintem természetes hatású a normál módban nekem tulságosan rikító volt az ember bőre majdnemhogy olyan mint ha lesült volna a napon...csak hogy egy példát hozzak....igy a természetesnél maradtam

(#3499) Sn00k válasza konyi79 (#3491) üzenetére


Sn00k
veterán

Akkor en a szerencsesebbbek koze sorolom magam ,minden szinten remekel nalam. Igaz jatszani nem szoktam rajta de minden mas ezerrel... sima s21

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#3500) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Akkumulátor és térerő problémám nem volt. Én szoktam játszani a telefonon akkor rendesen melegszik főleg ha még töltőn is van..
Viszont ezt a telefont sokkal könnyebben fogom elengedni mint az S9.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.