Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) MadMancs válasza csorbajeno (#3300) üzenetére


MadMancs
veterán

Fórumtárs alap kérdése (Telekom topic) az volt miért TILTÓDIK le fizikai SIM eSIM használatakor. Erre adtak neki mindenféle értelmetlen tanácsot. Közte pl hogy hívja fel saját magát. A probléma az volt hogy 2. sim + eSIM szeretett volna használni ami nem fog menni közös IMEI miatt.
A lényeg a lényeg, NEM esik le hálózatról egyik SIM se hívás alatt dual standby esetén se, csak épp nem tud hívást fogadni.
Épp hívok eSIM el, fizikai SIM státusz:

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#3302) Avayasoft


Avayasoft
tag

Én is beléptem a "klubba". Egy S4-est váltott. Eddig nem sok különbséget tapasztaltam :D

(#3303) migabi24 válasza Avayasoft (#3302) üzenetére


migabi24
nagyúr

Jó megfigyelő vagy :C

(#3304) leslien


leslien
nagyúr

most nézem, mennyi eladó Tokyo olympic edition S21 van.. mindenki legyen vele tisztába , h nincs B20, illetve single sim -es !! az is kérdés , h esim működik vagy sem. garancia itthon biztos ,h nincs! ettől függetlenül én is bevállalnám ,ha nem jönne a Pixel 6 .. :D

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3305) Zoolee19 válasza leslien (#3304) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Nem nézz ki a rosszul a Tokyo olympic edition S21 sőt nagyon tetszetős, de inkább maradok garanciális B20-as verziónál :DDD

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#3306) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Látom most a garancia a téma, akkor csatlakoznék egy most beadott Galaxy S21+ 5G telóval, ami reggel egy olyan jelenséget produkált, hogy a képernyő egyszer csak befeketedett és ennyi volt. Itt-ott rezgés, minimális reakció észlelhető, de a képernyő teljesen kakukk. :D
Oktogonnál voltam nem rég, ott mondták, hogy kb 1 hét és minden gyalulnak róla. Nagyon örülök neki...pláne az egy hétnek.

(#3307) Zoolee19 válasza Zsolty20 (#3306) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Oktogonhoz 1x adtam be a még S20-am, de annyira bunkó volt szervizes hogy majd nem el küldtem egy melegebb éghajlatra... :(((
Inkább Kökiben, vagy Telenornál adom be szervizbe a telomat..

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#3308) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Örömmel látom hogy megjelent a oneui 3.1.1 az s21 szériára. Csupa jó dolgot javítanak, pl animáció sebességét, és a melegedést is.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#3309) Gabesz87 válasza Zoolee19 (#3307) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ugyanez volt a tapasztalatom nekem is. Kb 1 hónapja adtam le a Watch Active 2 órámat EKG szenzor hiba miatt, de én is ezt a flegma, robotszerű attitűdöt tapasztaltam. Majd egy hónap elteltével telefonáltam, hogy mi van már az órámmal, érdekes módon pár óra múlva hívtak, hogy kész van. Ha nem telefonálok, fogadok, hogy nem is szóltak volna.

[ Szerkesztve ]

(#3310) Zoolee19 válasza Gabesz87 (#3309) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Érdemes még a Westendbe be adni, ott normális az eladó is és a szervizes emberke is.
De oda soha többet nem megyek be, igaz van egy fiatalabb srác aki nagyon normális volt amikor be mentem a telefonért amikor kész lett.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#3311) Gabesz87 válasza Zoolee19 (#3310) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ott akartam leadni először én is, de jóformán elhajtottak, hogy inkább az Oktogonhoz vigyem, mert ha náluk adom le (Westendben) az a postázás miatt sokkal több idő.

(#3312) Zoolee19 válasza Gabesz87 (#3311) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Postázás? Ilyet se hallottam még :Y
Ugyan úgy futárral küldik a cuccokat, azt hiszem GLS-el küldik tovább.
Érdekes dolgok ezek, pl a prémium szerviznél, a GLS-t küldik, és futárnak kell leadni a telefont, és úgy adja a papírt róla stb.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#3313) Maxxy10 válasza MikeWazowski (#3308) üzenetére


Maxxy10
addikt

Honnan ez az info?

(#3314) MikeWazowski válasza Maxxy10 (#3313) üzenetére


MikeWazowski
addikt

link

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#3315) Maxxy10 válasza MikeWazowski (#3314) üzenetére


Maxxy10
addikt

Jonak igerkezik de aztan majd meglatjuk

(#3316) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Nálam ezt a play store gondot nem oldja meg semmi. Se cache vagy data törlés... Egyszerűen nem tudom az appokat frissíteni :(((

(#3317) Zoolee19 válasza Maxxy10 (#3316) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Én nekem se frissíti, csak ha rá megyek és magamtól nyomok rá.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#3318) gusthy válasza konyi79 (#3278) üzenetére


gusthy
veterán

Hogyne tudna. Rendszeresen használom a mobil netet hívás közben.

(#3319) MadMancs válasza gusthy (#3318) üzenetére


MadMancs
veterán

Szerintem vagy 5-6 éve nincs olyan teló ami ne tudna. Csak azelőtt mivel leváltott 3G re max H+ volt hívás közben, mostmár hála VoLTE, hívás közben is 4G (ha ismeri teló VoLTE és szolgáltató támogatja).
S21 széria ráadásul arra is képes duál SIM esetén hogy hiába pl 2. SIM a mobiladat, ha 1esen hívás van, hívás idejére átváltja adatkapcsatot sim1 re, vagy fordítva. Én is így használom.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#3320) gusthy válasza MadMancs (#3319) üzenetére


gusthy
veterán

Egyébként egyes telefonok 3G-n is megbírkóztak a hívás közbeni mobil nettel, nem tudom, manapság ezzel mi a helyzet, mivel a 4G lefedettség nagyobb, mint a 3G, legalábbis itthon.

(#3321) Maxxy10 válasza Zoolee19 (#3317) üzenetére


Maxxy10
addikt

Nekem az a baj, hogy hibát dob. 99% megakad

(#3322) MadMancs válasza gusthy (#3320) üzenetére


MadMancs
veterán

Most is ugyanez a helyzet.
Ha olyan területen vagyok ahol nincs 4G, ezért a hívás 3G megy, akkor H+, néha UMTS (3G a kijelzés is) a mobilnet. Ha GSM megy a hívás akkor is van hívás közben EDGE hálózat, csak azzal nem megy sokra az ember manapság.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#3323) Zoolee19 válasza Maxxy10 (#3321) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Nálam ilyen nincs, érdekes.
Minden egyes alkalmazásnál?

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#3324) Maxxy10 válasza Zoolee19 (#3323) üzenetére


Maxxy10
addikt

Igen. A guglit már végig zongoráztam de semmi nem segített.

(#3325) sgeza válasza Maxxy10 (#3324) üzenetére


sgeza
veterán

Próbáld már ki légyszi azt kíváncsiságból, hogy beállítod privát dns-nek a dns.adguard.com címet! Esetleg utána lődd le a Play áruházat, és úgy nézz rá újra a frissítésekre!
Nekem régebben volt hasonló jelenség, és amikor ez be volt állítva, akkor mintha rendesen ment volna a Google szerverek felé a kapcsolat.
Egyébként minden hálózati kapcsolat esetén ezt csinálja, vagy csak egy adott routeren?

[ Szerkesztve ]

(#3326) Zoolee19 válasza Maxxy10 (#3324) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Amit Sgeza irt hasznos megoldás lehet.
De csak wifin vagy mobilneten csinálja ezt a gondot?

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#3327) Maxxy10 válasza sgeza (#3325) üzenetére


Maxxy10
addikt

Ugyan ez a helyzet, mobil nettel is.. :(

[ Szerkesztve ]

(#3328) sgeza válasza Maxxy10 (#3327) üzenetére


sgeza
veterán

Érdekes. De azért próbáld ki, kíváncsi vagyok, mi lesz! Vagy ezt már azután írtad?

(#3329) Maxxy10 válasza sgeza (#3328) üzenetére


Maxxy10
addikt

Igen!

(#3330) sgeza válasza Maxxy10 (#3329) üzenetére


sgeza
veterán

Nincs fent valami olyan alkalmazás, ami erre kihatással lehet? Valamilyen indokolatlan "víruskereső", stb?
A Play áruház és a Google play szolgáltatások adatait törölted már?

(#3331) Maxxy10 válasza sgeza (#3330) üzenetére


Maxxy10
addikt

Semmi ilyesmi nincs fent. Persze azokat már végig zongoráztam download manager-t magát a Google appot is. Csak a telefon teljes visszaállítàsa maradt de azt szívesen kihagynàm.

(#3332) sgeza válasza Maxxy10 (#3331) üzenetére


sgeza
veterán

Biztos megoldható valahogy. Én nem szoktam annyiban hagyni az ilyeneket. :D

(#3333) Janaboy válasza Maxxy10 (#3324) üzenetére


Janaboy
veterán

Nekem is volt már ilyen talán vagy 2x.

Janaboy

(#3334) Maxxy10 válasza Janaboy (#3333) üzenetére


Maxxy10
addikt

Volt rá megoldás vagy magától elmúlt?

(#3335) Janaboy válasza Maxxy10 (#3334) üzenetére


Janaboy
veterán

Ilyenkor rányomtam kézzel hogy töltse le megint és letöltötte.

Janaboy

(#3336) sgeza válasza Maxxy10 (#3334) üzenetére


sgeza
veterán

Én nem néztem még, de nem írnak ilyen jelenségről a neten?

(#3337) ollie válasza gusthy (#3320) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Minden telefon megbirkózott vele, mert a 3G-n van hanghívás, 4G-be, amit az internethez találtak ki, meg utólag implementálták VoLTE néven. Bár manapság már minden telefon képes VoLTE-re, viszont a hálózathoz mindegyik típust külön be kell állítani, ami pénzbe kerül a szolgáltatóknak, így sok telefon visszavált 4G-n a híváshoz 3G-re, ha az meg nincs akkor 2G-re.

[ Szerkesztve ]

***

(#3338) csorbajeno válasza Maxxy10 (#3331) üzenetére


csorbajeno
veterán

Milyen download managert néztél végig? Van valamilyen appod ezekre?

(#3339) Maxxy10 válasza csorbajeno (#3338) üzenetére


Maxxy10
addikt

Egyszerűen az alkalmazás lista között ki kerestem és ott töröltem a cachet.

(#3340) csorbajeno válasza Maxxy10 (#3339) üzenetére


csorbajeno
veterán

Jaaa, azt hittem, hogy használsz valamilyen letöltés vezérlőt. :B

Azt próbáltad már, hogy a Google Play Services frissítéseit törlöd? Azzal sem javult meg?

[ Szerkesztve ]

(#3341) sgeza válasza Maxxy10 (#3339) üzenetére


sgeza
veterán

De a Play-nél és a Google szolgáltatásoknál nem csak a cache-t, hanem az adatokat is törölted, ugye?
Első lépésben elég csak a Play áruháznál.

[ Szerkesztve ]

(#3342) Maxxy10 válasza sgeza (#3341) üzenetére


Maxxy10
addikt

Igen az adatokat is. Amiket találtam lépések a neten azokat próbáltam egyik se működött. Néha éjszaka mikor alszom le frissíti az alkalmazásokat de néha napokra beragad.

(#3343) kiskeni


kiskeni
aktív tag

Ha már Balatonoltam picit, hát ráizzítottam. Most 5G nanitok uralják az agyamat ;]
Viccet félretéve, Bogláron mértem ezt, ez kva jó, de Balatonmáriafürdőn a kempingben ahol voltam ott pl. már nagyon sz*r volt. Ami még érdekes volt, hogy jó jelerősség mellett a közvetlen ez utáni második mérést még a 4G-m is kenterbe verte, nagyon nem volt stabil ez az 5G. Volt, hogy egy gyanúsan 5G-képes torony előtt álltam és akkor pl. pont nem tudtam egy ehhez hasonló 700+ eredményt produkálni, sőt akkor készültek a legsiralmasabb eredmények. Emlékszem olyasmire, mintha páran panaszkodtatok volna az S21 szériára jelerősség terén, lehet a telefon korlátolt engem ennyire? Egyébként meg netezni aktívan 5G-n nem neteztem, tehát nem videóztam meg ilyesmik, mert hát ki megy azért a Balatonra, hogy a vacak telefonját nyomkodja ugyebár. Ebből fakadóan igazából nem tudom milyen átlag használat mellett ez az 5G, de a mérések eléggé változóak ahhoz képest, hogy egy elvileg jól lefedett helyen méricskéltem. Engem ez így nem győzött meg.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#3344) HopeckoR


HopeckoR
aktív tag

Sziasztok,

Tapasztaltalt valaki olyat az S21 Plusnál hogy ha egy picit megmozdítom a töltő kábelt töltés közben és egyből leáll a töltés? Több töltő kábellel is próbáltam.

Köszi

(#3345) Maxxy10 válasza HopeckoR (#3344) üzenetére


Maxxy10
addikt

Nézd meg, hogy nincs e benne valami piszok amiatt lehet.

(#3346) HopeckoR válasza Maxxy10 (#3345) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Nincs benne semmi, és nagyon laza a csati is.. simán belecsúszík a töltő és pont így is jön ki..
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy "kikopott" a csati, de ez így fél év után kicsit korainak érzem.

[ Szerkesztve ]

(#3347) nVIPER válasza kiskeni (#3343) üzenetére


nVIPER
senior tag

Az az 5G nálam egyáltalán nem volt stabil. Nyomsz egy speedtestet, utána / vagy még közben visszadob 4G-re. Olyat is tapasztaltam, hogy 5G-t ír speedtest/youtube vagy letöltés közben, majd beesik a sebesség kb. 1/10-re és eltelik akár 5-10 másodperc mire az 5G ikont 4G-re váltja. Elküldtem a logokat + egy képernyő videót a történtekről a Samsung supportnak, annyi választ kaptam, hogy a szervizes kolléga belép a telefonra és elvégzi a szükséges beállításokat. Csak egy számot kell felhívni + legyen wifi. Nah erre már nem volt idő. Miskolcon meg nincs 5G, de kíváncsi lennék mit tud átállítani a support... Sztem semmit.

(#3348) ateszapa748


ateszapa748
aktív tag

Sziasztok,
Eddig csak Iphone-on használtam kártyás fizetést (Wallet). Galaxy s21 plusz-ra milyen biztonságos appot ajánlotok kártyás fizetéshezl (OTP)?

(#3349) sgeza válasza HopeckoR (#3346) üzenetére


sgeza
veterán

Másik kábellel nézted már? Biztos, hogy nem szöszös belül? Nagyon be tud gyógyulni, nem is venni észre! Kapargasd picit meg, hátha jön ki valami! Durván sok szösz bír oda beragadni.

[ Szerkesztve ]

(#3350) MadMancs válasza ateszapa748 (#3348) üzenetére


MadMancs
veterán

Ha otp akkor evidens hogy simple.
Tökéletesen jól működik, és valószínűleg biztonságos ha már egyszer otp saját appja.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.