Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) PACSA75 válasza MadMancs (#3798) üzenetére


PACSA75
őstag

Nem akarom túl fényezni az iPhone t, de az Apple nek ^csak^ 2 gyenge pontja van;
1. A zárt rendszer (hogy még zenét is csak segéd programon - iTunes vagy 3Utools - keresztül lehet kín keservesen felmásolni, az röhejes;
2. A lassú fejlesztés - újdonságok bevezetése. Az hogy az i13 semmi újat nem hozott, sőt 2015 óta egyetlen újdonság a face id, amit van aki utál, van aki szeret. Szóval ennyi erővel, ma, akár egy iPhone X et meg lehet venni, és hozza azt, amit a 4 generációval újabb telefon. Se képernyőbe ágyazott ujjlenyomat, se 120 (144 ről nem is beszélve) herz (csak 13 pro), ez már vicc.

Szóval jó a kis android is, a saját kis hibáival. A Samsungot pedig szeretem (a Xiaomi nem az én világom), az S21 legalább szép 😂, de lehetne jobb. A lényeg, hogy egyelőre maradok, mert van néhány app amire szükségem van (és odaát nem műxik).

[ Szerkesztve ]

(#3802) MadMancs válasza PACSA75 (#3801) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem szólom én le iOS se, iPhone 6s volt utoljára ami saját volt (pont úton volt iOS 12, megvártam hátha) de végülis nem, számomra túl sok a korlát, pár hónap után inkább eladtam és jött egy Xiaomi A1. Utána legközelebb iPhone X volt amit próbálgattam pár napig, továbbra se. Hardver ügyileg valóban levan maradva, pl most AOD promózzák mint apple innováció, 2013 ban LUMIA 925 is tudta (amoled), 120Hz, na itt is le van maradva pár évvel. MagSafe, sima QI töltés csak épp egy mágnes odafogja töltőt telefonhoz, jó dolog, de vezeték nélküli töltést se épp ők találták fel. És a baj hogy ezt mind saját innovációnak tartják, amit legtöbb apple fan el is hisz egyéb tájékozottság hiányában. Face ID mondjuk pont az ami apple esetében működik először normálisan, volt arcfelismerés droidon korábban, de nem mondanám hogy jól működött.

Fénykép/videó.
Anyósék nálunk nyaraltak 1 hétig, rengeteget kirándultunk, állatkert, Balaton, stb. Első 1-2 napban még lőtte ő is a képeket, videó, utána már engem kért meg ha valamit meglátott, ég és föld a különbség nappali viszonyok között ultra javára. Este/lámpafény viszont videókban valóban iPhone nyer. iPhone 11.

Összességében, nincs baj iPhone, de pont annak a rétegnek szól (és valljuk be ők vannak többen) akik nem értenek/nem akarnak érteni hozzá, csak használják amit apple eléjük tesz.

Na nem offolok tovább, de örülök hogy létezik olyan ember akivel ebben a témában is lehet kulturáltan eszmecserét folytatni. :R

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#3803) PACSA75 válasza MadMancs (#3802) üzenetére


PACSA75
őstag

Az utolsó mondatodra reagálva: talán ez az Apple nagy mázlija, hogy a rajongók fanatikusssá válnak bizonyos termékek / márkák irányába, és ezt ki lehet használni. Egy fanatikus az vakk, azaz nem is akarja meglátni a hibákat.
Én nagyon szívesen váltogatok a két rendszer között, így látom is a különbségeket. Izgalmas kirándulások ezek. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Legyetek nyitottak.

Az Ultra kameráját említetted, az lehet hogy valóban jobb, mint az iPhone-é, nekem sima 21 van, csak ezzel tudtam összehasonlítani.

Én is örülök, amikor találkozom olyan emberrel, akivel normálisan el lehet beszélgetni termékek közti különbségekről, és nem jön az elvakult lobbizással az aktuális választottja mellett😁. Bocs az újabb off ért, ha sok, akkor törölje majd valamelyik admin.

(#3804) LoGeN90 válasza PACSA75 (#3797) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

Szinte barmelyik vaktesztes osszehasonlitast megnezed (oriasi apple fanoktol) es lathatod, hogy fotoban siman lemarad az i12.

(#3805) ShadowX válasza MadMancs (#3802) üzenetére


ShadowX
őstag

Állatkert - oroszlánok, Balaton - víz, kirándulás - sziklaszirtek...nem lehet mondani, hogy nem próbáltad meg anyóssal, amit meg lehet... :DDD ;]

(#3806) PACSA75 válasza LoGeN90 (#3804) üzenetére


PACSA75
őstag

Videón, olyan képet tesznek, olyan márka elnevezés mögé, amit csak szeretnének. A lényeg, hogy én saját kezemben / szememmel tapasztaltam a különbségeket (ismétlem, sima 21). Amit ez a telefon tud, talán még a S8 ban is meg volt már (kicsit almás jelenség 😂, de legalább van képernyőbe épített ujjlenyomat - az meg volt már az S10 ben). Ez a szomorú igazság.
Az este lőttem pár képet, kíváncsiságból, hogy lássam milyen az éjszakai fotó, de a sima fotó és az éjszakai között ici pici volt az eltérés.

[ Szerkesztve ]

(#3807) Picicicus


Picicicus
aktív tag

Kösönöm as linkeket mindenkiek a töltőkhöz :D

(#3808) h_benjamin


h_benjamin
aktív tag

Öcsémnek van Note 2 már nem használja. És meglepődve tapasztaltam hogy tök jól mükszik az a toll a 21U-val. Igaz a gombnyomást csak akkor érzékeli ha a toll kurzorja már kirajzolódik a kijelzőn.

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#3809) MadMancs válasza h_benjamin (#3808) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez az S21U saját tollával is pont így működik.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#3810) ollie válasza h_benjamin (#3808) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igaz a gombnyomást csak akkor érzékeli ha a toll kurzorja már kirajzolódik a kijelzőn.

Mert nem használ BT-s kommunikációt a tollal az S21Ultra. A régi Note-okon is pont így működik a toll (Note9 előttiek).

[ Szerkesztve ]

***

(#3811) Ceree válasza PACSA75 (#3797) üzenetére


Ceree
senior tag

A fenykepezo oldalra tekeros menuje testreszabhato, ha gyakori nalad az ejszakai foto, kirakod oda es almenu nelkul elerheto.

Másolat_eredetije

(#3812) Ceree válasza PACSA75 (#3806) üzenetére


Ceree
senior tag

Ha be volt kapcsolva sima fotonal a jelenetoptimalizalo, akkor at is valt magatol, ezert tapasztalhattal kicsi elterest.

Másolat_eredetije

(#3813) PACSA75 válasza Ceree (#3811) üzenetére


PACSA75
őstag

Na ezt nem tudtam. Ez hasznos opció. Már be is húztam az éjszakai módot és a lassított felvételt. Köszi a segítséget.

(#3814) #30662400 válasza PACSA75 (#3806) üzenetére


#30662400
törölt tag

Hát ízlések és pofonok. Nekem szvsz az S21 videoival se lenne problémám, ha nem csusszanna be időnként 1-2 röccenés csak úgy véletlenszerűen.

Amiben az S21 igazán ott van, az a portré mód -akár az előlapi kamerával-, na azt tényleg nagyon eltalálták (főleg ha elkezd játszani az ember az effektekkel).

(#3815) #30662400 válasza Seraph 16 (#3739) üzenetére


#30662400
törölt tag

Nálam is jelentősen javult, 5:26-nál járok és még 27%. Telekom/AUHB.

(#3816) Janaboy


Janaboy
veterán

Nektek az utolsó frissítésnel nincs olyan hiba, hogy a játékot elinditod és nincs hang?
Ra kell nyomnom a hangerő gombra, akkor van újra.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#3817) Maxxy10 válasza Janaboy (#3816) üzenetére


Maxxy10
addikt

Én elég gyakran játszom a telefonon de ilyen hibám még nem volt. Mostanában hiba üzenet nélkül kilép de sztem ott az app lesz a hibás.

(#3818) csorbajeno válasza Janaboy (#3816) üzenetére


csorbajeno
veterán

A Game launcherben nincs levéve a hang?

(#3819) Janaboy válasza csorbajeno (#3818) üzenetére


Janaboy
veterán

Hát én nem állítottam semmit, de nem minden indulásnal.
Először azt hittem akkor csinálja amikor nagyon magas hangon van, de az is megdőlt.

Janaboy

(#3820) Picicicus


Picicicus
aktív tag

Nézzétek el bénázásomat de megkérdezem: ha videot csinálnék,csak a FHD jelenik meg a felső sávban,de hogyan tudom elérni hogy nagyobb felbontásban rögzitsen?Kiprobáltam volna milyen,de tuti a szememet szurja ki de nem jövök rá hol állitsam át.... :((

(#3821) PeteePeti válasza Picicicus (#3820) üzenetére


PeteePeti
őstag

Hát pont ott van! Bökj oda és lőn világosság! ;]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#3822) Picicicus válasza PeteePeti (#3821) üzenetére


Picicicus
aktív tag

köszi de ahol az FHD-t jelzi,az inaktiv,halványszürke.ha 9:16ra állitom a képarányt,akkor is csak FHD auto,30 vagy 60as ami megjelenik

(#3823) csorbajeno válasza Picicicus (#3822) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ha elindítod a kamera appot akkor videónál ezt látod
Itt ráböksz a pirossal karikázott felbontásra és azon belül ezt kell látnod
Ha nem ezt látod, akkor valami ott nincs rendben.

(#3824) Maxxy10


Maxxy10
addikt

1:1 és Full-nàl nálam is szürke. 9:16 ahol minden opció elérhető.

(#3825) Picicicus


Picicicus
aktív tag

Ezt latom:

[ Szerkesztve ]

(#3826) csorbajeno válasza Picicicus (#3825) üzenetére


csorbajeno
veterán

Megvan a megoldás! Köszi a képernyő képet :D
Kapcsold ki a szuperstabilizálást, mert az csak FullHD esetén érhető el, így automatikusan lekorlátoz :R

(#3827) sgeza válasza csorbajeno (#3826) üzenetére


sgeza
veterán

...amit véleményem szerint amúgyis érdemes kikapcsolni.

(#3828) Picicicus


Picicicus
aktív tag

Rájöttem,csaj a profi video modban lehet beállitani ha abba belemegyek először,akkor mindent kiválaszthatok....ott 9 féle felbontást felajánl....nektek is csak itt megy vagy sima videoban is?

[ Szerkesztve ]

(#3829) Picicicus válasza csorbajeno (#3823) üzenetére


Picicicus
aktív tag

neked a video indito gombja mellett miért 3 lehetőséget ajánl fel a nagyitáshoz?nekem meg csak 2 jelenik meg.....??

(#3830) csorbajeno válasza Picicicus (#3828) üzenetére


csorbajeno
veterán

Bekapcsoltad a szuperstabilizálást és az korlátoz le. Az ugye Profi módban nem megy, azért tudod állítani. Ha kikapcsolod a kezes ikont a képarány alatt akkor rögtön tudod állítani a felbontást sima videó módban is :D

(#3831) csorbajeno válasza Picicicus (#3829) üzenetére


csorbajeno
veterán

Mert a szuperstabilizálás csak a széleslátónál és a normál látószög esetén érhető el. Az van bekapcsolva neked, nekem meg nincs. Azt kapcsold ki ;)

(#3832) csorbajeno válasza sgeza (#3827) üzenetére


csorbajeno
veterán

Így van, az egy elektronikus stabilizálás, az OIS nem kapcsolható, az mindig "megy" :R Ezért is zörög kissé a kamera, ha a füled mellett megrázod finoman. :Y

(#3833) Picicicus válasza csorbajeno (#3826) üzenetére


Picicicus
aktív tag

köszi,rögtön nézem,csak épp frissitésem érkezett :C

(#3834) csorbajeno válasza Picicicus (#3833) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ezzel meg kell javulnia :K

(#3835) Picicicus válasza csorbajeno (#3831) üzenetére


Picicicus
aktív tag

Köszönöm,valoban ez volt a ludas :)
magamtol tudi szenvedek még fél napot mire rájövök....
off: az FHD-ben az auto mod konkrétan hogyan müködik?és mit is jelent?szeretek tisztában lenni a dolgokkal
köszönöm mindenkinek a gyors segítségét :)) :))

(#3836) csorbajeno válasza Picicicus (#3835) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ott a telefon automatikusan, jelenetnek megfelelően változtatja a képkocka sebességet. Pl. ha mozog a cél, akkor emeli az FPS-t, viszont, ha statikus a kép és csak a hang a lényeg, akkor lecsökkenti az FPS-t.

(#3837) Picicicus válasza csorbajeno (#3836) üzenetére


Picicicus
aktív tag

köszi,sejtettem hogy ilyesmi,de jobb mástól hallani ;)

(#3838) csorbajeno válasza Picicicus (#3837) üzenetére


csorbajeno
veterán

:B

(#3839) sgeza válasza csorbajeno (#3832) üzenetére


sgeza
veterán

Igen tudom, ezért is kapcsolom ki. Ront is a kép minőségén.

(#3840) csorbajeno válasza sgeza (#3839) üzenetére


csorbajeno
veterán

Tudom, hogy tudod, hisz tőled tudom ;] :P

(#3841) gazso75


gazso75
aktív tag

Sziasztok,

Hamarosan meglesz az S21em, fontos a hívásrögzítés. Melyik ROM-ot kellene felrakjam, hogy menjen hibátlanul? Olvastam Indonéz, Újzélandi fw-ről.
Melyik a megfelelő ?

Köszönöm

(#3842) sgeza válasza csorbajeno (#3840) üzenetére


sgeza
veterán

:D

(#3843) csorbajeno válasza gazso75 (#3841) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az újzélandi ROM úgy tudom, hogy tartalmazza és a Samkey-jel tudsz váltani. Legalábbis én a TMH-ra raktam fel az XEH-t és nem állt át, így azt gondolom, SIM-kártya nélkül itt sem fog átállni. Szóval marad a Samkey, de annak a menetét nem ismerem.

(#3844) gazso75 válasza csorbajeno (#3843) üzenetére


gazso75
aktív tag

óóóó, nem csak odin-al feltolom az fw-t és kész is van ?

(#3845) csorbajeno válasza gazso75 (#3844) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nem, sajnos nemcsak annyi már. Ezen én is meg voltam lepődve :W

(#3846) sgeza válasza csorbajeno (#3843) üzenetére


sgeza
veterán

Az új-zélandi régió az OXM csoport része?

(#3847) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Hát srácok, jó volt ez a teló, de visszaváltottam s10re,. sikerült szerezni egy vadiújat, így már üzemidőben nincs difi, kijelző fog együl kicsit hiányozni, de nem olyan vészes a különség.
Szép volt, jó volt de az s10et jobban szerettem mint ezt.
kiváncsian várom azért az s22-t

(#3848) csorbajeno válasza MrBazsi (#3847) üzenetére


csorbajeno
veterán

Sajnalom, de a másik topicban találkozunk :R Sajnálom, hogy csalódtál a telefonban, vagy hogy nem hozta az elvárásaidat.

(#3849) MrBazsi válasza csorbajeno (#3848) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Nem csalódtam, inkább csak nem hozta az elvárást Térerőben érezthetően gyengébb, ez egy nagy hibája a telónak, és kézben tartani nem olyan jó mint az s10et, ezmellett egy nagyon király telefon, de nekem az s10 nagyobb "szerelem"

(#3850) Pongi1975 válasza gazso75 (#3844) üzenetére


Pongi1975
tag

Nekem Odinnal simán felment. Csak a CSC-nél ne a homeCSC-t rakd fel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.