Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) trialboj


trialboj
őstag

Na megvolt a gyári fólia cseréje. PFF, hogy gyűlölöm ezt a procedúrát, ha nem zavart volna annyira a gyári fólia "érdes" széle, az edge gesturek miatt, hozzá nem nyúlok, szívesebben fizetnék többet a telefonért, csak gyárilag legyen rajta egy komolyabb edzett üveg (de így is pacsi a samunak hogy legalább fólia volt rajta).
Ezt használtam, és esküszöm megizzadtam, most érzem hogy már szárad rám a ruha, mert hiába takarítottam tisztára (igazából össze sem maszatoltam a gyári fólia levétele után), a por ragasztó fóliával is letisztítottam, a tökéletes illesztés után, jobb felül mégis megjelent egy csúnya folt, akárhogy nyomkodtam, miután eltűnt 2-3m alatt ismét elkezdett nőni, (gondolom itt izzadtam nagyon), kicsit felemeltem a jobb szélét, amíg a bubi v zsírfolt eltűnt, majd az üveget nyomkodva visszapréseltem, és hála a tervezőnek eltűnt. Ezt csak azért írtam le, hogy aki hasonlóképen jár, próbálja meg, ha elsőre nem sikerült még lehet esély, de ha teljesen fel kell szedd, sanszos hogy az üveg ragacsos részére is rászáll 1 porszem, és vége a szép kijelződnek. // Azért ezt választottam, mert a szélei lekerekítettek, és mint említettem nekem ez fontos, a gyári silicon samu tokkal, szépen kiegészítik egymást, már nem érződik a kaparós széle, de tok nélkül, ez sem tökéletes.

Ami rettentő csalódás, az a kijelző. Azt mondtátok, hogy a gyári fólia miatt, színeződik el a képernyő, amit mostanáig el is hittem, de ez marhaság, nélküle is kékeszöld oldalról a fehér. Remélem hogy az Oled tech miatt, kékül be pl a fehér háttér ha megdöntöm a telefont, és nem az én mobilom szar.
Nagyon nagy csalódás ez, az ips lcd tökéletes a legtöbb betekintési szögből, ez a csoda oled, meg amellett hogy beéghet, még csak közel sem tud szín korrekt lenni, ha nem teljesen egyenesen nézel rá. Lehet vele élni, de ennyi pénzért nem vártam ilyen szintű kompromisszumot (remélem a köv OneUI, hoz valami okosságot az AOD terén, és onnantól én is tudom majd élvezni az előnyeit, mert az olednek eddig csak hátrányát éreztem, a szép feketéket leszámítva, meg talán kevesebbet fogyaszt ha este dark UI-t használok.)

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2802) Dhampir válasza trialboj (#2801) üzenetére


Dhampir
félisten

Ma ketten is írták a Note 10 fórumán, hogy a Note 10-nél is hasonlóképpen furcsa kijelzőszínt tapasztaltak, érdemes megkeresni a hozzászólásokat.

Viszont az is lehet, hogy ez csak néhány kijelző hibája, esetleg érdemes lenne utánajárni.

(#2803) ollie válasza trialboj (#2801) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az OLED ilyen, a fehér nem igazán fehér.

***

(#2804) S. Szabi válasza trialboj (#2801) üzenetére


S. Szabi
őstag

Én ilyet rendeltem most, kíváncsi vagyok milyen lesz -> Zeroduster 3D Screen-Protector

(#2805) Vegha


Vegha
senior tag

Kicsit fazott a telefon reggel bringan.

[ Szerkesztve ]

(#2806) kaciokos válasza Vegha (#2805) üzenetére


kaciokos
őstag

Ööö, bocs, de mit kéne látni?

(#2807) Pocok256 válasza kaciokos (#2806) üzenetére


Pocok256
veterán

Azt hogy nem tölt mert túl hideg van ezért bekapcsolt az akksi védelem.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#2808) kaciokos válasza Pocok256 (#2807) üzenetére


kaciokos
őstag

Bocs, kibökte a szemem. :D

(#2809) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Nocsak :)

(#2810) kaciokos válasza S. Szabi (#2809) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi, már csorog is lefele... :)

(#2811) kátú válasza S. Szabi (#2809) üzenetére


kátú
őstag

Természetesen Tré telefonokra még csak híre sincs :W

It still works!

(#2812) ricsike_p20


ricsike_p20
tag

Kérdés: hogy tudom megnézni, h a tulajdonomban lévő telefon (s10e) sd855, vagy exynos procis? :F

Huawei P8-9-10-20_____ Galaxy S10e,.. S20 FE 5G,.. S21FE - i13mini - i14.

(#2813) Vasinger! válasza S. Szabi (#2809) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én azt hittem a következő frissítés már a 10-es lesz. Az mikorra várható már?

(#2814) Pano válasza ricsike_p20 (#2812) üzenetére


Pano
addikt

Elméletileg az antutu benchmarkban meg lehet nézni, nem?

(#2815) ricsike_p20 válasza Pano (#2814) üzenetére


ricsike_p20
tag

S10/S10+ top.ban ajánlott valaki egy Phone Info nevü progit, az e mellett egy rakás egyéb dolgot is mutat, érdemes feldobni. :C

Huawei P8-9-10-20_____ Galaxy S10e,.. S20 FE 5G,.. S21FE - i13mini - i14.

(#2816) pcnet válasza ricsike_p20 (#2812) üzenetére


pcnet
addikt

Európában csak exynosszal jelent meg. Amerikában pedig csak Snapdragonnal.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#2817) lmaresz válasza S. Szabi (#2809) üzenetére


lmaresz
aktív tag

Milyen lett az ujjlenyomat érzékelés? Tapasztalható gyorsulás?

(#2818) Atlantis válasza lmaresz (#2817) üzenetére


Atlantis
veterán

Mivel ezen még hagyományos, gombba épített szenzor van, sosem volt baj az ujjlenyomat-érzékeléssel...azok a "nagy" S10-ek.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2819) lmaresz válasza Atlantis (#2818) üzenetére


lmaresz
aktív tag

Igaz hogy baj nem volt, de izzadt ujjal nyáron néha nehézkes a feloldás. Nem érzem sokkal jobbnak a szenzort mint az előző telefonban (iPhone SE) Vajon ezen javíthattak?

[ Szerkesztve ]

(#2820) Bass válasza lmaresz (#2817) üzenetére


Bass
addikt

Nálam észrevehető,eddig sokat hibázott,nem találta el elsőre,igazából zavart is mert a nokiam és a honorom jobb e tekintetben de talán most :DD

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#2821) icemad válasza Vasinger! (#2813) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem átcsúszik jövőre.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#2822) Adam0423


Adam0423
újonc

Sziasztok én is ilyen telefont vettem 3 napja de nagyon szeretem igaz aksi idő lehetne jobb de elégedett vagyok vele előtte s7edge volt 2 évig de soha nem használtam az edge funkciót :😂

(#2823) Atlantis válasza lmaresz (#2819) üzenetére


Atlantis
veterán

Passz, én eddig sem éreztem rosszabbnak, mint az iPhone 8-ét, ha javítottak is rajta, az csak jó. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2824) evo87


evo87
őstag

Nálam vezetékes (gyors)töltésnél a bixby gomb alatt a fém keret szó szerint forrósodik... annyira, hogy alig lehet hozzáérni. A hátsó és az első üvegen nem érezni, csak a kereten. Nálatok is?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#2825) Pocok256 válasza evo87 (#2824) üzenetére


Pocok256
veterán

Mióta megvan nem töltöttem vezetékesen szóval részemről fogalmam sincs.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#2826) Adam0423 válasza ricsike_p20 (#2812) üzenetére


Adam0423
újonc

Európában mindegyik exynos

(#2827) Vegha


Vegha
senior tag

Valakinek sikerult mar PayPal accountot rogziteni s10e-n mint fizetesi eszkoz ? Asszem Google Walletnek nevezi.
Van egy magyar es egy kulfoldi sim-em, a Paypal accounthoz a magyar szam van validalva es meg is kapom a megerosito kodot smsben, de azt mondja hogy a PayPal accountomhoz tarsitott orszag nem tamogatott/elerheto.
Talalkozott mar valaki hasonloval ?

(#2828) Pocok256 válasza Vegha (#2827) üzenetére


Pocok256
veterán

Paypal egy rák használj inkább revolutot. Csak szívtam én is vele, minden tekintetben. Egyszer elfelejtették hogy tudnak 31 es számra sms t küldeni ami eddig volt nekem és onnantól nem tudtam / tudok belépni az accountomra... Írtam a supportnak, hogy mi a helyzet amire ők küldtek egy levelet a mail címemre, hogy lépjek be az accountomba és nézzem meg a válaszukat :DDD Mire leírtam nekik újra, hogy nem tudok belépni ugyan küldjenek már a emailemre megerősítő kódot vagy bármit hogy betudjak lépni erre megint kaptam egy emailt hogy válaszoltak lépjek be az accountomba hoyg megnézzem a választ :DDD Teljesen szellemileg fogyatékosok dolgoznka a paypalnal :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#2829) pcnet válasza Pocok256 (#2828) üzenetére


pcnet
addikt

"Teljesen szellemileg fogyatékosok dolgoznka a paypalnal"

+1 Nekem is veszett el PayPal fiókom. Elkezdett 3 eurókat levonogatni havonta egy cég akinek nem adtam engedélyt. (G2A-n állítólag bepipáltam valamit amit tuti nem.) Írtam supportnak, hogy mi a helyzet, erre letiltották a fiókomat, igazoljam magam. Feltettek 2 db biztonsági kérdést, plusz kértek egy személyazonosságot igazoló okmányt. Azt hittem a 3ból 1 kell. Nem akartam személyit vagy jogsit megadni, de végül jogsimat lefényképeztem és feltöltöttem remélve, hogy nem élnek vissza vele. Erre jött a válasz, hogy a jogsim alapján nem tudják a személyazonosságomat igazolni, mert nem hivatalos okmány. Regisztráltam új fiókot, hozzá akartam adni a bankkártyámat, de előbb le kellene választanom a régi fiókról. Csak ugye a régibe meg nem tudok belépni amíg nem igazolom magam. De nem tudom igazolni magam, mert nem fogadják el hivatalos okmánynak a jogsimat. Meguntam a levelezést velük, azóta nincs PayPalom.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#2830) trialboj válasza Adam0423 (#2826) üzenetére


trialboj
őstag

Letöltöttem azt az appot,amiről beszéltetek.
Megkérdezhetném hogy európa miért kapja a szaros exynost, mikor amcsinak jár a snapi 855? Taiwanban lett összeszerlve, nem mind1, nekik merre küldik onnan?
[kép] [kép]
Tele a tököm vele, hogy nekünk nem jár az a minőség mint nekik, ráadásul ott még olcsóbb is minden mert ott dollár van itt meg euro NINCS, de azért abban számolnak mindent.
Az aksit sem értem, az app szerint csak 3000mah, pedig 3100 kellene legyen, illetve a élettartamnál v minél már csak 96%ra teszi az egészségét, pedig 36 ciklus van benne összesen.
Persze lehet csak az app egy kalap fekália, és semmi nem pontos benne, de ettől még nem értem, miért jár nekünk a sokat fogyasztó exynos, mikor az amcsik korrekt 955-öt kapnak.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2831) pcnet válasza trialboj (#2830) üzenetére


pcnet
addikt

Samsung - Qualcomm megállapodás [link]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#2832) icemad válasza trialboj (#2830) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Miért nem snapdragonost vettél? Mekkora a különbség fogyasztásban? Semmi. Az aksi élettartamot ne nézd, az kamu adat.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#2833) Adam0423 válasza icemad (#2832) üzenetére


Adam0423
újonc

Nem tudom mennyi lehet a különbség

(#2834) Bass válasza trialboj (#2830) üzenetére


Bass
addikt

Mi a bajod vele? Pár hónapja használom a telefont semmi baj vele. Gyors és az akkuhoz mérten 4-5 óra közötti sot-ot produkál,azt hogy egy app mit mutat ne törödj vele.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#2835) Adam0423


Adam0423
újonc

Én néztem egy két videót de igazán nagy különbség nincs egy két játékban az egyik erősebb főleg betöltés időben hol a másik a jobb

(#2836) trialboj válasza Bass (#2834) üzenetére


trialboj
őstag

Most nincs vele bajom, habár én eddig egyszer tudtam kisajtolni 5 óra sot-ot, az meg hogy gyors annyira irreleváns számomra, nekem nem törik le a körmöm ha 0.8 tizeddel több ideig tart míg betölt egy app.
Csak az a bajom vele, hogy 1.5 év múlva az az 5 óra amit most tud már csak 3 lesz, és akkut cserélni meg kva nehéz benne, veszélyes is mert nincs kihúzható ragasztó, és szerintem bukja is a vízhatlanságot. De biztos én vagyok rosszul kötve, mert 2 évig egyre kevesebben szeretnék ugyan azt a telefont használni.

Az kicsit zavar, hogy ez az exynos dolog azután derült ki, miután megvettem.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2837) Bass válasza trialboj (#2836) üzenetére


Bass
addikt

Hát két év gari van rá ha az akku tönkre megy cserélik tehát no problem. Egyébként nem nehéz házilag sem cserélni akkut ha nem lenne rá gari. Ne parázd túl ezt az egészet sem az akkut sem a snapit. Ha fontos az akku akkor 4000-s akkus telefont kell venni(pl xiaomit,nokiat,meizut) ,én is azt szeretem csak azok már nagyok,ezt meg a mérete miatt vettem,kicsit elég lett a tepsikből és benyelem a kis akkut,ha ez nem számított volna akkor marad a nokia 7plus vagy jön egy xiaomi.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#2838) nkmedve válasza trialboj (#2836) üzenetére


nkmedve
őstag

"Az kicsit zavar, hogy ez az exynos dolog azután derült ki, miután megvettem."

Én is jobban szeretném a Snapdragon-os változatot (főleg azért, hogy tudjak GCam-ot használni), de az hogy mi Exynos-t kapunk egyáltalán nem újdonság. Több éve ez megy, és általában mindenhol le van írva, hogy Exynos-os a telefon (MA tesztekben is, webshop-ok oldalán is). Nem tudom ez hogy derülhetett ki csak a vásárlás után. Ha vásárlás előtt nem volt olyan fontos utánanézni akkor szerintem nem is fogod észrevenni a különbséget.

SOT-ben amúgy nincs hatalmas különbség a kettő között, ott nem annyira a proci dönt. Standby-ban volt az elején jelentősebb eltérés, de akkor még volt egy deep sleep bug az Exynos-os változatban, amit azóta javítottak.

(#2839) Adam0423 válasza Bass (#2837) üzenetére


Adam0423
újonc

Ez alkalmazás függő valahol exynos a jobb valahol a snapi szerintem normál felhasználók észre sem veszik sor még akik nyustölik azok sem akinek meg s te amit az olvasson utána :) de a teszteken szinte mind exynos

(#2840) pcnet válasza Bass (#2837) üzenetére


pcnet
addikt

Akksira csak egy év gar van. Tartozékként kezelik, hiába beépített. 10en pár ezer ft a csere Samsung szervizben.

Szerk: Vízállóság megmarad, nyomáspróbázzák összeszerelés után, de S9 topicban volt már akinek beázott, így ha bontva lett a készülék, én már nem vinném vízbe. (Igaz amúgy sem, csak megnyugtat a tudat, hogy esőben se kell féltenem.)

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#2841) trialboj


trialboj
őstag

Tökéletesen leírtátok a dolgokat, én is azért vettem mert még vállalható a mérete, a házi akku cserét mondjuk én nem merném bevállalni, és mondjuk a hivatalos samu szervizhez sem tudom hogy kellene eljuttatnom, mert nem olyan városban élek ahol lenne bármi komolyabb üzletük, de még ha megoldható, akkor is buknám a 100%os vízállóságot, és nyáron sanszos hogy elkap majd ismét egy két zápor, ami közben megnyugtató a tudat hogy a telefon ennél többet is kibír.
-
Van aki itt puffog hogy lassan kapja meg a frissítéseket, na én meg már kezdek azzal elégedetlenkedni hogy minden hónapban jön valami, sőt most kettőt is frissítettem egymás után, pedig előző havi is megvolt.
Ez az új megjelenített két új fület, Media és Device a legördülő menüben, eddig nem sikerült eldöntenem hogy zavar vagy nagyon zavar, remélem eltüntethetők.
A 2.0 felületet várom már, az új edge funkciókkal, esetleg aod finomságokkal.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2842) Adam0423 válasza trialboj (#2841) üzenetére


Adam0423
újonc

Én az s7edge utan váltottam erre a telefonra talán egy kicsit lehetne szélesebb de szeretem gyors szerintem ez is ki bír 2 évet akkor szerintem barátok leszünk és még mindig érni fog valamit mint az s7

(#2843) kalolaci válasza Adam0423 (#2842) üzenetére


kalolaci
senior tag

Az akkuidővel, mennyire vagy elégedett?

(#2844) Adam0423 válasza kalolaci (#2843) üzenetére


Adam0423
újonc

Nem rosszabb ha nem veszem hogy most sok új játékot pörgetek rajta amivel a s7 már nem lett volna lassú ezáltal gyorsult a játékokban töltött időm felgyorsult szóval ezt inkább hosszabb idő után mondanám meg pontosan de jóval gyorsabb ez tény :😂

(#2845) trialboj


trialboj
őstag

Jaj jaj, a legutolsó dupla update tönkre vágta a glimpse appot, van akinél működik? Nem villan a képernyő értesítéseknél, és megőrülök, nem tudom elhinni hogy ez az opció nem alap a samuban. Valaki meg tudja erősíteni, hogy nem megy, a legutolsó frissítést követően? Vagy csak valami beállítás/app frissítést kellene csinálnom?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2846) Grillo válasza trialboj (#2845) üzenetére


Grillo
senior tag

Nálam S3 Frontier órával összekapcsolva megy hibátlanul, mondjuk az óráról inditom.

(#2847) Vegha válasza pcnet (#2829) üzenetére


Vegha
senior tag

és Pocok256
Ezekkel az érvekkel sajnos egyetérteni tudok csak. Nekem is megkeserítették az életemet az elmúlt hónapokban, ugyanakkor sajnos az a helyzet, hogy jelenleg még mindig a PayPal a legelterjedtebb fizetési eszköz szerete az interneten.

(#2848) MrRL19


MrRL19
senior tag

Hali

egy gyors kérdésem lenne vásárlás előtt állok :

S10 vs S10e kamera ? egyáltalán van különbség ? :D

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#2849) trialboj válasza MrRL19 (#2848) üzenetére


trialboj
őstag

Elméletben nincs, a kamera ugyan az, nyilván itt bukod a telét, ami szerintem egész hasznos lehet, ha kültéren is szoktál fotózni.

De összességében a kamera tényleg nem egy nagy eresztés, egy régebbi telefonhoz képest, xiaomi Mi 4C, én nagyobb fejlődést vártam, egyedül ami tényleg komoly előrelépés az a háttérelmosós fényképezés, na az sokat dob 1-2 unalmas képen, de az meg kb csak instára jó, mert sokszor pontatlan a kivágás, és abban az s10e hátrányban is van, a tele obi hiánya miatt. A videóminőség sem valami arcbontóan komoly, a stabija egész profi, de ha ez téged annyira nem izgat, a méret viszont fontosabb, nézz rá a pixel 3A-ra.
Akkuban ez állítólag jobb mint a sima s10, mert hogy kisebb a kijelző és a felbontás is, de összességben az akkuidő is necces lehet annak aki sokat nyúzza.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2850) S. Szabi válasza Dhampir (#2802) üzenetére


S. Szabi
őstag

Nekem is, ha nem teljesen szemből nézem, már egy kicsi szög váltásnál kékesebb árnyalatú lesz a kijelző! Neked nem ilyen? Fólia nincs rajt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.