Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) SteveL válasza trialboj (#3800) üzenetére


SteveL
aktív tag

Ezt nekem is írja mostanában. :F

(#3802) #16820480 válasza trialboj (#3800) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem fordítási hiba, én angolul használom, és nekem is volt mostanában olyan, hogy "enter pin after restart". Lehet amúgy, hogy soft-restart, kb mint amikor windows-ban kinyírod az explorer.exe folyamatot, és újra kell töltsön a gui.

(#3803) trialboj válasza #16820480 (#3802) üzenetére


trialboj
őstag

Nálam is angol, de úgy értettem hogy az "eredeti" nyelvről fordították hibásan, mert hogy ennek a telefonnak sem eus ország a hazája :( ennek ellenére sikerült beleerőltetni azt a butaságot, hogy ne lehessen kikapcsolni örökre a fényképezés hangját, ami meg elméletileg egy eus személyiségjogokat védő szabály, habár talán ázsiában is van olyan ország ahol hasonló "gondokkal" küzdenek.
Legyalultam én is bixby urat a telefonról, tényleg nem volt bonyolult, most viszont annyi lehetőségem van, hogy nem tudom mit állítsak a gombra, hogy jó legyen :U

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#3804) #16820480 válasza trialboj (#3803) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudom, hogy milyen nyelven fejlesztik a szoftvert, de el tudom simán képzelni, hogy angolul.
Fényképezés hangját úgy tudod némítani, ha némára teszed a telefont (gyorskapcsolóval). Nekem amúgy is azon van általában, szóval nem nagy gond. Japánban van például kötelező fényképezőhang, de olyan mértékben, hogy ha nem japán régiós Sony telefonod (lehet mással is megy, csak aki mesélte, annak az volt) van, beteszel egy japán sim-et, akkor is bekapcsolja a hangot, és nem lehet némítani sehogy.

(#3805) trialboj válasza #16820480 (#3804) üzenetére


trialboj
őstag

Koreában fejlesztik nem? Azok a népek nem arról híresek, hogy olyan jól beszélnének idegen nyelveket. Igen, ezt a trükköt ismerem, de engem konstans zavar, nem csak néha, és mivel ennyire egyszerű, így azok akik tényleg rosszban sántikálnak, is lazán alkalmazzák, és lesi fotókat készítenek, tehát megaÖngől az egész. Nem tudom hogy lehet mindig némán használni, hogy érkeznek meg az értesítések, ha hív valaki mit csinálsz?
Persze amíg nincs sokkal nagyobb baja a telónak, mint a kamera hang, addig én boldog vagyok.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#3806) S. Szabi válasza trialboj (#3805) üzenetére


S. Szabi
őstag

Csak a rendszer hangerőt kell hozzá némítani, többi maradhat.

Az újraindulós rajzolós dolog nálam is volt egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#3807) kátú


kátú
őstag

Létezik benne egy olyan funkció, hogy ütemezett újraindítás. Ez nincs véletlenül bekapcsolva nektek? Olyankor kell neki a pin. Nálam ki van kapcsolva és így soha nem is kéri. :F

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#3808) S. Szabi válasza kátú (#3807) üzenetére


S. Szabi
őstag

Nálam nincs bekapcsolva

(#3809) kátú válasza S. Szabi (#3808) üzenetére


kátú
őstag

Érdekes. Ha meglesz a megoldás mindenképpen írjátok le, mert ki tudja másnak mikor jön fel

It still works!

(#3810) torma1981 válasza kátú (#3809) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem jo ötlet bekapcsolni. Javasolják.

(#3811) #16820480 válasza trialboj (#3805) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, ott, de mondjuk a kínai Huawei-nél is elvileg angol a fejlesztés nyelve. Más kérdés, hogy gyakorlatban nekik is elég nyögvenyelős, mert ők sem beszélnek igazán angolul...
Értesítések megjönnek néma módban is, időnként ránézek a telefonra, akkor látom őket. Hívásra kb nem is használom a telefont, engem sem hívnak szinte soha. Ha meg mégis, és nem látom (mondjuk zsebben a telefon, és nem asztalra kitéve), akkor meg visszahívom az illetőt. Mondjuk olyat, aki nincs telefonkönyvben eleve fel sem vennék, és visszahívni sem szoktam.

(#3812) Robigépész válasza PACSA75 (#3727) üzenetére


Robigépész
csendes tag

Helló! Ennyire hasonló ikonokat ........ Honnan szedted le? És mi a neve! Köszi előre is! :R

(#3813) kátú válasza torma1981 (#3810) üzenetére


kátú
őstag

Igen, javasolják. Én manuálisan indítom újra, nagyjából hetente ahogy sikerül. Nem szeretem ezt az autómata indítást, mert néha vagyok éjjel is aktív és egyszer megjártam vele, hogy használtam és újraindult :DDD

It still works!

(#3814) Samott


Samott
addikt

Csak en allitom le minden ejszakara? :) Ejjel engem ne keressen senki.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3815) TODI1111 válasza Samott (#3814) üzenetére


TODI1111
addikt

Addig amíg nem voltak nagyok a gyerekek addig én is mindig kikapcsoltam. Most már inkább a ne zavarjanak üzemmódot preferálom, hogy a család és aki még fontos bármikor elérhessen.

(#3816) kaciokos válasza Samott (#3814) üzenetére


kaciokos
őstag

Másrészt ha repülőgép üzemmódba rakod, az ugyanolyan jó, csak sokkal gyorsabb, és kb. annyit fog merülni 8 óra alatt, mint egy ki- és egy bekapcsolástól, amik eléggé energiaigényes folyamatok, főleg az utóbbi.

(#3817) gg72 válasza kaciokos (#3816) üzenetére


gg72
veterán

+1: éjjelre én is repülőbe szoktam tenni

(#3818) sfefe


sfefe
őstag

Lefekvéskor mi is a repülő modot használjuk, egyszerübb mint újraindítgatni

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#3819) #16820480 válasza kaciokos (#3816) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egy éjszaka alatt azért 3-4%-ot simán merül. Ennyire nem használhat sokat egy újraindítás :N

(#3820) migabi24 válasza #16820480 (#3819) üzenetére


migabi24
nagyúr

Repcsimódba nem merülhet annyit

(#3821) sfefe válasza migabi24 (#3820) üzenetére


sfefe
őstag

Nekem is szokott annyi...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#3822) kátú


kátú
őstag

Én visszafelé működöm :U
éjjelre mindig a maximumra állítom a hangerőt, ogy bárki elérhessen, mert ha valaki éjjel hív nem azért keres, hogy megkérdezze esik e az eső :DDD

It still works!

(#3823) migabi24 válasza sfefe (#3821) üzenetére


migabi24
nagyúr

Az szomorú, nálam csak némítva van de 4-5% a max merülés egy éjszaka alatt, mondjuk be van állítva rendesen :D

(#3824) sfefe válasza migabi24 (#3823) üzenetére


sfefe
őstag

Engem annyira nem erdekel mennyit merul ejszaka reggel ugyis dugom egybol kabelre az autoban. :)
Hat meg nagyon nem allitgatom takarekosra mert ez sem nagyon erdekel..

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#3825) kalolaci válasza kátú (#3822) üzenetére


kalolaci
senior tag

Igen? Mi is, a telefonszámod? :DD

[ Szerkesztve ]

(#3826) kátú válasza kalolaci (#3825) üzenetére


kátú
őstag

Nagyon kedvesen tudom ám felenni a telefont, ha ismeretlen a szám és a másik oldalán nem egy ismerősöm szólal meg :DD :U

It still works!

(#3827) kalolaci


kalolaci
senior tag

Felrakattam ma, egy 5D-s fóliát. De vagy a kijelző vacakol, vagy a fólia nem tapad rendesen, a kikelzőhöz. Az érintéseket nem kezeli, rendesen.

(#3828) Samott válasza kalolaci (#3827) üzenetére


Samott
addikt

Beallitasok / Kijelzo / Erinteserzekenyseg

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3829) kalolaci válasza Samott (#3828) üzenetére


kalolaci
senior tag

Ezt kipróbálom, köszönet! Esetleg azt is tudod, az alkalmazások appot hol lehet kikapcsolni? Valahol bekapcsoltam a beállításokban, ha jól emlékszem.

(#3830) ricsike_p20 válasza trialboj (#3800) üzenetére


ricsike_p20
tag

Tehát nem csak nekem csinál ilyeneket... Mondjuk nem túl gyakran, de néha pont ezt adja elő. Viszont pin megadása után nincs ilyen "telefon indítása", v hasonló szöveg, meg körkörös minta, mint sima restartnál... Érdekes, azért kiváncsi vagyok, h csak fordítási hiba, vagy valami egyéb, főleg, hogy semmi egyéb nem zavar ebben a készülékben (ami ritka dolog..).

Huawei P8-9-10-20_____ Galaxy S10e,.. S20 FE 5G,.. S21FE - i13mini - i14.

(#3831) kátú


kátú
őstag

Minden kedves fórumtagnak sikerekben gazdag és bugoktól mentes boldog új évet kívánok!

It still works!

(#3832) kalolaci


kalolaci
senior tag

Boldog új évet, mindenkinek!

(#3833) migabi24


migabi24
nagyúr

Szerintem elég is lesz :D

(#3834) PACSA75 válasza Robigépész (#3812) üzenetére


PACSA75
őstag

iOS 13 ikon pack. Tetszenek az iOS bizonyos funkciói, így pl a kinézete is. Néha szoktam iPhone ra váltani, szeretem mindkét rendszert.

(#3835) PACSA75 válasza Samott (#3814) üzenetére


PACSA75
őstag

Egy hirtelen jött tragédia nincs napszakhoz kötve, ez miatt is én bekapcsolva hagyom, de alapjában véve tök igazad, akár éjszakára ki is lehetne kapcsolni. Biztos nem vagy egyedül ezzel.

(#3836) trialboj


trialboj
őstag

Mást nem iedegesít a kamera appon belül, az hogy bármerre húzod az ujjad, az vagy kamerát vált, vagy kamera módot, és ez legtöbbször akkor jön elő, mikor fotózás közben szeretném az expozíciót picit lejjebb húzni, ilyenkor vagy átvált video módba ami mellette, van, vagy megkattan és a wide kamera és normal kamera közt kezd ell zoomolgatni.

Developer opciók között v bárhol, nem lehet ezt a fajta érzékenységet kikapcsolni?
Én nagyon szenvedek vele, mikor nem csak el akarom kattintani a képet, hanem picit komponálnék, és pont oda akarom a fókuszt, úgy hogy közben világosabb v sötétebb legyen a kép.
Elhiszem hogy ez valakiknek bejön, de én szenvedek vele, és akár 1 percet is elbukom, amíg sikerül úgy beállítani ahogy én szeretném.

A gcam amúgy csak okoskodással megy fel? nem lehet lazán letölteni a google playből?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#3837) Robigépész válasza PACSA75 (#3834) üzenetére


Robigépész
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm! Kipróbáltam, tényleg szuper. Az S10e előtt nekem is alma volt. Valahogy az ikonok ott szebbek. Persze minden ízlés és megszokás kérdése.

(#3838) kaciokos válasza #16820480 (#3819) üzenetére


kaciokos
őstag

1-2%-ot simán megeszik, mire minden elindul, de mivel ennyire pontosan nem lehet mérni az akku töltöttségét, ebben a kérdésben nemigen fogunk döntő bizonyítékot találni, nem is beszélve arról, hogy 1-2% százalék nyereség miatt szerintem nem érdemes végigjtszani a kikapcsolás/bekapcsolás folyamatot.

Más: akinek már fent van a 10-es Droid, és két kártyával használja a készüléket, tapasztalt valami javulást a két kártya testreszabhatóságában, vagy csak ugyanazok az alapvető opciók maradtak, mint eddig?

(#3839) Teal'C válasza kaciokos (#3838) üzenetére


Teal'C
addikt

Nem változott semmi, csak a két sim kezelőt értelmesebben helyezték el. Nem látszik csak ha full lenyitoda redőnyt.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3840) kaciokos válasza Teal'C (#3839) üzenetére


kaciokos
őstag

OK, köszi.

(#3841) Teal'C válasza kaciokos (#3840) üzenetére


Teal'C
addikt

Csak egy dolog kéne hogy lehessen minden tel számhoz alapértelmezett sim-et rendelni.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3842) DanielLong válasza Teal'C (#3841) üzenetére


DanielLong
senior tag

Úgy bizony...

(#3843) kaciokos válasza Teal'C (#3841) üzenetére


kaciokos
őstag

Ja, én is ilyesmire gondoltam, meg hogy pl. időzítve lehessen ki-be kapcsolni a SIM-eket. Sebaj, megvagyok ezek nélkül is, csak hát ugye a lepényhal először... :)

[ Szerkesztve ]

(#3844) Petyuska111


Petyuska111
tag

A bekapcsoló gombbal - ha úgy van beállítva - a legördülő értesítősávot lehet simitással szabályozni. Van arra mód - valamilyen app - hogy ilyen módon ne az értesítősávot szabályozzam, hanem zenehallgatásnál a hangerőt (ugyanígy, le-fel simitással)? Nem hiszem, hogy megoldható, de hátha... Másik kérdés: a bxActions app nem támogatott android 10 alatt. Van hasonló jól működő app, ami igen?

[ Szerkesztve ]

(#3845) ratcache válasza Petyuska111 (#3844) üzenetére


ratcache
aktív tag

bxActions milyen értelemben nem támogatott?

nálam tökéletesen teszi a dolgát... bár tény, hogy 10 upgrade előtt is fent volt már, de simán aktív maradt azóta is.

(#3846) Petyuska111 válasza ratcache (#3845) üzenetére


Petyuska111
tag

A Play-en a leírásában van: "Android 10 is not supported currently! Do not update to Android 10 if you want to use bxActions!" Ettől még működhet... A hozzászólásokban néhányan jeleznek hibát, de lehet ez nem az Android 10 miatt van.

(#3847) trialboj válasza ratcache (#3845) üzenetére


trialboj
őstag

Tegnap köttötem rá gépre, hogy kigyomláljam belőle bixbyt, tökéletesen működik azóta is, 3 lehetőséget engedélyez a bixby gombra, ami szinte minden fontos appra elég.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#3848) atee


atee
őstag

Hosszas vívódás és a 6 col alatti szerény kínálat miatt. Megrendeltem az s10e készüléket. (max eladom ha nem tudok visszaszokni androidra) de egy esélyt adok neki. :) Mielőtt kétszer annyit áldoznék telefonra mint amit normálisnak tarok még. :U

Tokot keresgéltem és hátha valakinek szintén jól jön! [link]
Csak ebben a színben van ennyiért, de pont ilyet szerettem volna! Máshol nem láttam még ennyiért gyári bőrtokot!
Tudom nem Pitaka ami sokan kedvelnek, de hiába vékony, ha nekem nem tetszik :)

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#3849) kátú válasza atee (#3848) üzenetére


kátú
őstag

A tetszés nagy úr ám :DD nekem a Pitaka mellett van egy Hama szövet tok, mert tetszik :U

It still works!

(#3850) sfefe válasza atee (#3848) üzenetére


sfefe
őstag

Nekem is a gyári bőr tok van csak feketében.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.