Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) kaciokos válasza ollie (#2250) üzenetére


kaciokos
őstag

EMUI-n (Huawei) is lehet appot kivételek közé tenni, de tapasztalatom szerint így is néha kilövi. :(

(#2252) ollie válasza kaciokos (#2251) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na ez az. Xiaomi dettó, még zenehallgatás közben is hajlamos volt kilőni a zenelejátszó appot.

***

(#2253) kbyte1024 válasza ollie (#2252) üzenetére


kbyte1024
addikt

Ne is mondd,kb 1nap után küldtem vissza a xiaomi mi9se telot a webshopba😀

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#2254) sfefe válasza Khelben (#2217) üzenetére


sfefe
őstag

Ma kipróbáltam céges Vitarán és működik.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#2255) nikilauda


nikilauda
senior tag

Biztosan nem beállítási hiba a Gmail. Most minden megérkezett és jelzett időben. A Messenger is működik.

(#2256) Bass válasza nikilauda (#2255) üzenetére


Bass
addikt

Ma nekem is megjöttek a levelek pedig semmit sem buheráltam a telefonon. Érdekes

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#2257) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Lehet hogy kikéne próbálni a gyári levelezőjet 😀

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#2258) tomiii007


tomiii007
senior tag

Ha kozepesen energia takarekosra valt a telo mert az adaptiv takaerkossag be van allitva, akkor alapbol ott a hatterbeli 4g/wifi szinkronizalas ki van kapcsolva es ekkor nem fogja mutatni az ilyen ertesiteseket

[ Szerkesztve ]

(#2259) tomiii007 válasza ollie (#2250) üzenetére


tomiii007
senior tag

Hogyan lehet?

(#2260) trialboj válasza ollie (#2229) üzenetére


trialboj
őstag

De az nem csak egy lehúzós a hátára? Tény hogy királyságosan nézhet ki vele a telefon, de nekem a széleken az a buta fém csúszik, sokkal biztonságosabb lenne valami jó minőségű műanyag mint a pixel 3a-n.

Nekem My Mail, appon, hamarabb jön az értesítés, mint a win beépített email menedzserén. 4 cím van hozzáadva 2 gmal, mind pittyen azonnal. Akinek nem megy, annak érdemes turkálni az aksi beállításoknál.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2261) domerator


domerator
veterán

Emagnál 170e most az s10e

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#2262) tomiii007 válasza domerator (#2261) üzenetére


tomiii007
senior tag

Gyari samsung gari tartozik hozza?

(#2263) erahurka


erahurka
félisten

Kijelző sötétítéshez került be DC dimming opció a megjelenés óta? :R

(#2264) trialboj


trialboj
őstag

A VoLTE calls Sim1, opciót be kell/szabad/lehet/érdemes kapcsolni? Ez mit jelent pontosan, van valami észlelhető haszna? Nem merül tőle jobban a telefon, akkor is ha nem beszélek senkivel sem?

Előző Xiaomi telómnál, ez rendesen falta az akksit, akkor is ha semmit nem csináltam, reggelre 10 % leugrott vele, mikor amúgy max 3 at szokott.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2265) domerator válasza tomiii007 (#2262) üzenetére


domerator
veterán

Nem tudom, most ment a reklam a teveben...

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#2266) nikilauda válasza trialboj (#2264) üzenetére


nikilauda
senior tag

Nálam az első perctől be van kapcsolva. Éjjel merül 5-10 % között, de ezt a rendszer számlájára írom.
Nem kapcsolok ki soha semmit.

(#2267) Markizmark válasza domerator (#2261) üzenetére


Markizmark
addikt

Onnan max pendriveot vegyél. Nincsenek jó tapasztalatok vele.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#2268) trialboj válasza nikilauda (#2266) üzenetére


trialboj
őstag

Akkor kapcsold ki és nézd meg mennyit kellene merüljön normálisan, nekem tegnap éjszaka 65 ről 62 re csúszott le kb 6 óra alatt, ami még a normális, ha 10et merülne éjszaka zavarna, akkor nem csinál semmit a teló, ne szívja az aksit.

De igazából az érdekelt volna, hogy van érezhető különbség bármiben is? Jobban hallom akivel beszélek v miről szól ex a technológia?

(#2267) Markizmark
Szerintem meg teljesen korrekt a gariztató, vagy visszaküldő rendszerük. Az hogy sok szart árulnak nem az ő hibájuk, hanem aki megveszi, de ha ismert terméket veszel, nem értem miért kellene félni tőlük.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2269) kaciokos válasza tomiii007 (#2259) üzenetére


kaciokos
őstag

Nálam angolra van állítva a telefon, de szerintem megtalálod: Settings -> Device care -> Memory -> Jobb felül 3 pötty -> Apps that aren't checked.. Itt add hozzá.

(#2260) trialboj - Pontosan, az egy hátlapi matrica, de nekem főleg azzal volt gondom, nem a kerettel.

(#2270) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Film nézésnél pl a kamera részét levágja a kijelző? vagy ott marad egy pötty? Nagyon bejövős a telefon, kisebb és könnyebb mint az LG G6-om, de nagyobb kijelzővel.Ilyen telefont keresek egy ideje.

(#2271) icemad válasza Medocsabi (#2270) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Állítható. Vagy ott lesz a pötty, vagy kisebb lesz a kép. Alapból nem húzza szét annyira a képet, mert a legtöbb film 16:9 képarányt használ, a telefon meg 19:9. Szóval a Navi sáv és az értesítési sáv (ahol a kamera van) nem játszik.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#2272) Lajkapapa


Lajkapapa
csendes tag

Továbbra sem jövök rá, hogy hol és mit kell be vagy kikapcsolni, hogy az üzenetek (messenger,gmail,yahoo) azonnal érkezzenek. Teljesen random működik. Valamikor negyed órával később kapom meg. Pl ha hazaérek, wifit bekapcsolom, azonnal jön gmailes üzenet.

(#2273) Medocsabi válasza Lajkapapa (#2272) üzenetére


Medocsabi
addikt

Akkor ez nem telefon kérdése. A szolgáltatódnál kellene érdeklődni szerintem. Hisz ha rácsatlakozol a wifire és megjön, akkor valami gubanc lehet a simmel.
melyik szolgáltatónál vagy?

[ Szerkesztve ]

(#2274) Ateess


Ateess
tag

Sziasztok!

Samsung Galaxy S8-ról váltanék. A Huawei P30, illetve a Xiaomi Mi 9 még a vetélytársa az S10e-nek. Az üzemidővel kapcsolatban lenne kérdésem, hogy nagyjából milyen SoT-okra lehet számítani, illetve a Snapdragon 955-höz képest az Exynos fogyasztása, teljesítménye mennyire más?

Köszi a válaszokat!

(#2275) evo87 válasza Ateess (#2274) üzenetére


evo87
őstag

Én P30-ról jöttem, ahhoz képest az üzemidő elég harmatos... kb felét-harmadát tudja az én használati körülményeim között.... de a vezetékmentes töltéssel kárpótol.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#2276) Ateess válasza evo87 (#2275) üzenetére


Ateess
tag

Köszi a választ!
Szabad tudni, hogy miért váltottál?

[ Szerkesztve ]

(#2277) evo87 válasza Ateess (#2276) üzenetére


evo87
őstag

Kisebb méret, QI töltés, jobban bejön a ONE UI, értékállóbb...ilyesmik.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#2278) ollie válasza Ateess (#2274) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

S7-hez képest jobb az üzemidő, gondolom akkor S8- hoz képest is.

***

(#2279) nikilauda válasza Ateess (#2276) üzenetére


nikilauda
senior tag

Az üzemidő gyenge, ha 4-5 órára számítanál, akkor csalódni fogsz.
Egyébként jó minőségű telefon és a méret is szuper.

(#2280) Ateess válasza nikilauda (#2279) üzenetére


Ateess
tag

Hát 5 óra azért minimum kellene. Néztem aksi teszteket, jól láttam, hogy az S10 sem jobb üzemidőbe, volt ahol hamarabb kikapcsolt? Gondolom ott meg a nagyobb kijelző a hátrány?

(#2281) erahurka válasza nikilauda (#2279) üzenetére


erahurka
félisten

Nincs meg a 4 óra SoT? :Y

(#2282) evo87 válasza erahurka (#2281) üzenetére


evo87
őstag

2-3 jobb esetben. 2 sim, sok szinkronizáció...

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#2283) erahurka válasza evo87 (#2282) üzenetére


erahurka
félisten

Az nagyon gáz! Mondjuk én 1 SIM-mel nyomulok, és sok appot tiltani szoktam hogy ne értesítsen meg fusson a háttérben. De így se lenne 4-5 óra szerintem.

(#2284) Ateess válasza evo87 (#2282) üzenetére


Ateess
tag

Azért az elég kevés. Nálam az S8-on is megvan az 5 óra azért, és 100 mAh-val elvileg több a 10e, illetve kisebb a kijelző felbontása is. Én is két kártya használata miatt váltanék, sajnos anno az S8 csak Single Sim verzióba volt itthon kapható először.
Én mondjuk ki szoktam mindent kapcsolni, nincs folyamatos szinkronizáció, wifi, 4g is csak akkor van bekapcsolva, ha kell, illetve minden futó alkalmazást ki szoktam lőni, mielőtt lezárom a kijelzőt.
Így elérhető valami normálisabb üzemidő?

Igazából emiatt van még képben a P30, mert kamerában szerintem hasonló, az sem hatalmas még méretre, viszont van benne egy 3650 mAh-s akkumulátor. De ha el lehet érni az S8 üzemidejét, akkor a 10e jobban bejönne, mivel mindenem Samsung, óra (Galaxy Watch), füles (Galaxy Buds).

(#2285) kbyte1024 válasza Ateess (#2284) üzenetére


kbyte1024
addikt

Szerintem nem fog összejönni az 5 óra sehogy.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#2286) evo87 válasza Ateess (#2284) üzenetére


evo87
őstag

Én a P30-at pontosan ugyanígy használtam, ahogy az S10e-t. Tehát az én használati szokásaim mellett elég nagy a különbség. Ellenben mivel van vezetékmentes töltés, az irodában csak mindig rádobom a töltőpadra és tölt...miközben a P30-nál dugoszálás van... ellenben az ritkábban.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#2287) Essien


Essien
aktív tag

Én S8 után S9 és most S10e és nekem ez birja a legjobban . Amig S8-S9 -nél sokszor rá kellett tölteni napközben S10e még minden napot kihúzott estig .

(#2288) Ateess válasza Essien (#2287) üzenetére


Ateess
tag

Na most akkor mennyi a reális SoT mondjuk átlagos használat mellett (naponta rengeteg hívás, automata szinkronizáció kikapcsolva, wifi, 4G akkor csak, ha kell, tehát nem folyamatosan megy egyik sem, de napi 2 óra netezés biztosan megvan, helymeghatározás kikapcsolva, és minden képernyőzáráskor kilőve az összes futó alkalmazás)?
Vagy máshogy nézve, az S8 üzemidejét túlszárnyalja, egyenlő vele, vagy nem éri el?

Köszi előre is!

(#2289) kbyte1024 válasza Ateess (#2288) üzenetére


kbyte1024
addikt

kb 3-3.5 óra

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#2290) Pocok256 válasza erahurka (#2281) üzenetére


Pocok256
veterán

Felhasználástól függ nekem 4-6 óra szokott lenni átlagosan 1 töltéssel.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#2291) nkmedve válasza Ateess (#2288) üzenetére


nkmedve
őstag

"Na most akkor mennyi a reális SoT mondjuk átlagos használat mellett"

Ilyen, hogy "SOT átlagos használat mellett" nincs. Mindenki nagyon másképp használja a teljefonját. Van aki egy sötét szobában, van aki napfényben. Van aki olyan helyen ahol jó a hálózat, van akinél gyengébb a jel (utóbbi esetben jobban merül). Van aki játszik rajta, van aki egyész nap telefonál, videóhívásokat bonyolít, van aki csak Youtube videókat néz esetleg csak olvasgat valamiket egy böngészőben.

Ilyen tekintetben ha valaki "átlagos használattal" 4-5 óra SOT-t hoz ki a telefonból, akkor egy másik ember lehet csak 2-3 órát, vagy akár 10-et is. Fölösleges ilyen szubjektív összehasonlításokba belemenni.
Szerintem legjobb megnézni valami standard akkuteszten hogy teljesít a telefon más készülékekhez képest, és többé kevésbé annyit fog tudni a valódi életben is. Tudom, jönnek majd mások akik megmondják, hogy ez nem így van, és egyik vagy másik telefon 3-szor annyit bír mint az S10e, miközben a tesztekben csak 20-30% különbség volt de ez egy meddő vita.

Hogy legyen valami konkrét is: Nálam a játékok (most komolyabb 3D grafikáról beszélünk, nem valami 2D side-scroll-os dolog), és videóhívás nagyon meríti a telefont, olyankor kb. 2-3 óra SOT-t kapok. Ugyanakkor ha csak éppen olyan kedvemben vagyok, hogy csak cikkeket olvasok és videókat nézek akkor volt már példa 8-10 órányi SOT-re is. Ezek mind bent, közepes fényerőn, nyilván ha kiviszem a telefont a napra és maximum fényerőn dolgozik akkor ezeket a számokat akár felezni is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#2292) Pocok256 válasza nkmedve (#2291) üzenetére


Pocok256
veterán

Teljesen egyetértek ezzel az írással :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#2293) Ateess válasza nkmedve (#2291) üzenetére


Ateess
tag

Igazából arra voltam kíváncsi, hogy az én S8-amhoz képest mire számíthatok, több vagy kevesebb Sot-ra, mert maga a telefon nagyon tetszik, az ívelt kijelző nekem annyira nem szükséges, sőt ez a kompakt méret és lapos kijelző nagyon impozáns.
Néztem aksi teszteket (Link), amiben a 10e jobban bírta, mint a sima 10, és eléggé normális tesztnek tűnt, szóval csak szeretném belőni, hogy mire számítsak. És tényleg nem használom agyon a telefonom, a legtöbbször telefonálásra, fényképezésre és netezésre használom, de ha kb. 3-4 óra lenne az alap SoT, akkor biztosan nem ezt venném, bármennyire is ez tetszik a legjobban. Ha tudja mondjuk az S8 szintjét, akkor viszont ez az én telefonom.
Summa summarum, el tudom-e érni ugyanolyan felhasználási feltételek mellett az S8-am üzemidejét az S10e-vel, vagy nem?

(#2294) Essien válasza Ateess (#2293) üzenetére


Essien
aktív tag

Jobb üzemideje van mint az s8nak. Csodát ne várj , ha neked 4 órát bírt az s8 akkor kb 5-öt fog . Nekem ha egész nap mobilnet meg, akkor 3 óra kijelző ha wifin vagyok volt már 6 óra is . Ezt úgy értem hogy kb reggel 6-tól este 9ig használom.

(#2295) ollie válasza Ateess (#2293) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A gsmarena akku tesztjén ezek az értékek jöttek ki:

S8
Beszéd: 24:30 óra
Internet: 10:05
Videó: 14:32

S10e
Beszéd: 20:42
Internet: 11:01
Videó: 15:16

Vagyis, ha sokat beszélsz telefonon, kevesebb lesz S10e-vel a SoT, minden más esetben többnek kell lennie.

***

(#2296) Ateess válasza ollie (#2295) üzenetére


Ateess
tag

Köszi a válaszokat!
Így már könnyebb lesz dönteni. :)

(#2297) bigrock válasza evo87 (#2282) üzenetére


bigrock
addikt

Nekem dettó ugyanaz... 2 sim megy, mobilnet, sok pofázás...
jellemzően a 2-3 óra a max.
Ja, és mindenhol sötét téma, szinte csak Samsung alkalmazás, AOD csak eseményre kapcsol be, Bixby kuka, egy csomó haszontalan app, digitális jólét vagy mijaf** letiltva.

(#2298) nkmedve válasza Ateess (#2293) üzenetére


nkmedve
őstag

"Néztem aksi teszteket (Link), amiben a 10e jobban bírta, mint a sima 10"

Én is láttam több ilyet is, és reálisnak tűnik, mivel az S10-nek nincs annyival nagyobb akkuja mint amennyivel nagyobb felületű a kijelzője (akku 9.6%, kijelző 12.5%-kal nagyobb) és talán még maximális fényerőben is picit többet tud az S10 (bár a tesztekben manuálisan szokták azonos szintre állítani a kejelzőket, úgyhogy ez olyan sokat nem kéne számítson). Hogyha minden más hardverelem megyegyezik akkor SOT-nél leginkább a kijelző fogyasztása a mérvadó, az pedig valószínűleg magasabb lesz az S10-nél.

Ahogy olvastam az S10e valamivel jobb SOT-t kéne hozzon az S8-nál, ugyanakkor lehetnek helyzetek ahol az S8 lesz minimálisan jobb. Szerintem a mindennapokban nem lesz hatalmas a különbség.

(#2299) Pocok256 válasza nkmedve (#2298) üzenetére


Pocok256
veterán

Ne felejtsük el, hogy nem csak fizikailag nagyobb a s10 kijelzője, hanem nagyobb a felbontása így emiatt is többet fogyaszt plusz több pixel nagyobb terhelés a gpu ra is.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#2300) icemad válasza Ateess (#2284) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem lőnél ki minden futó alkalmazást, akkor a telefonod is tovább bírná. Nem tudom ezt ki találta ki, de baromi sok ember erre esküszik. És semmilyen alapja nincs...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.