Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) #16820480 válasza Petyuska111 (#3750) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ahogy már más is írta: ha nem találod meg a rendesen izoláló szilikon vagy szivacs illesztéket az agybadugós fülesre, akkor nem lesz jó hangja. Ha megtalálod, akkor pedig nagyságrendekkel jobb hangot képesek adni a fülbe akasztós cuccoknál. Nem véletlen, hogy szinte minden értelmes gyártó hanyagolja manapság az ilyen kialakítást, ahogy a 16:10-es, vagy 3:2-es képarány is elmúlt, meg a fizikai billentyűzetes telefonok is.

(#3752) Teal'C válasza #16820480 (#3751) üzenetére


Teal'C
addikt

++++++

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3753) migabi24


migabi24
nagyúr

Na jó nincs nagy baj a gps-el, a mai séta alkalmával sikerült produkálni az 1m pontosságot, megnyugodtam :D

(#3754) Teal'C válasza migabi24 (#3753) üzenetére


Teal'C
addikt

Mi ez az apk?

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3755) Vegha


Vegha
senior tag

WP like, (élőcsempékkel, amik nem működnek):

(#3756) migabi24 válasza Teal'C (#3754) üzenetére


migabi24
nagyúr

Gps test

(#3757) sfefe válasza Vegha (#3755) üzenetére


sfefe
őstag

Jó lenne ami működik..szerettem a wp-t....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#3758) trialboj válasza migabi24 (#3753) üzenetére


trialboj
őstag

Nekem pont hogy gondom van vele. Városban is, de főleg erdőben, sűrűn elveszíti a tájékozódási képességét, és nem tudja merre az arra. Ez akkor kínos, ha olyan helyen vagyok ahol én sem ismerem a járást, és 5 féle ösvény közül nem arra mutat rá, amerre én állok, hanem kicsi kajlán egy mellette lévőre :( Próbáltam újrakalibrálni a side paneles megoldással, de nem lett jobb, 2-5 feloldás után helyreállt, de mikor 1-2 óra bolyongás után veszem elő, sokszor nem képes arra sem, hogy ha megfordulok 180 fokban, akkor az eddig rajzolt útra mutasson, ez nem túl flagshippy.

A másik ennél komolyabb gondom viszont, hogy ha nagy ritkán kapcsolok mobilnetet stravazas közben, akkor is megzakkan néha, és egyenes vonalakat húz, teljesen értelmetlenül.
Gyári szilikon samu tok, nem értem miért csinálja, már az előző droid és one ui alatt is ez volt, sajnos nem javult a helyzet, úgyhogy gondolom fizikai probléma van, de annyira nem vészes hogy ezzel kockáztassam a javítás miatti vízállóság elvesztését.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#3759) cstom válasza Petyuska111 (#3750) üzenetére


cstom
aktív tag

Fogd fel úgy, hogy egy gagyi fülesre rászitázták a brand nevét. Boltban 4eFt-ért lehet ilyet venni, csodát nem lehet tőle várni. (Mondjuk az már más kérdés, hogy az AKG miért adja ilyen minőséghez a nevét...)
+ Tegyél egy próbát a Poweramp-al. Én akkor vettem meg, mikor bejött a Galaxy S2, amibe tényleg gyalázatos DAC-ot raktak. Még abból is elfogadható minőséget csikart ki.

(#3760) Samott válasza cstom (#3759) üzenetére


Samott
addikt

az AKG miért adja ilyen minőséghez a nevét

Mert megvette a Samsung a ceget? ;)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3761) cstom válasza Samott (#3760) üzenetére


cstom
aktív tag

Akkor meg is van a válasz.

(#3762) Petyuska111 válasza #16820480 (#3751) üzenetére


Petyuska111
tag

Végigpróbáltam az összes szilikont, ami volt hozzá, de ez nem javított a hangminőségen, legfeljebb hangosabb lett, de az még nem egyenlő a jobb minőséggel, illetve zajos utcai környezetben az agybadugós megoldásnak van előnye (jól kizárja a környezeti zajokat), de önmagában ez nem javítja a leadott hang minőségét! Nekem azért is irreleváns az agydugó, mert nem utcán hallgatok zenét, hanem otthon, semmilyen környezeti zajt nem kell kizárni. Ráadásul nekem iszonyatosan kényelmetlen. Hogy miért terjedt el az más kérdés, főleg azért, mert sokan utcán használják, fiataloknál divat, stb. Én biztosan maradok a Sennheisernél.

(#3763) kátú válasza Petyuska111 (#3750) üzenetére


kátú
őstag

Egyébként, én nem tudnél vissza szokni nem agyba dugós fülesre :B Pedig 23 vagyok és annyira kényelmetlenek nekem azok a fülbe akasztós kialakítások

De majd veszek most egy másik fülest, nem tudok mit tenni, bele szerettem a Marley fülesébe és össze vetem őket :B

It still works!

(#3764) #16820480 válasza Petyuska111 (#3762) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem feltétlen a saját szilikonja lesz jó neked, ez csak egy általános becslés a gyártó részéről a statisztikailag leggyakoribb fültípust illetően. Ezerféle anyagból és méretben lehet kapni ilyen szilikon és szivacs illesztékeket, keresgélni kell, hogy melyik a te füledhez leginkább passzoló. Már ha érdekel. Ha nem, akkor felejtsd el az egészet. Elég sok (bőven 100, talán 200 felett) fülest kipróbáltam már, és hasonlóan számos illesztéket. A kedvencemet pont amúgy véletlenül egy hongkongi sufniboltban találtam meg, nem is lehet itthon kapni, valami szingapúri cég csinálja. Ez sajnos ilyen sport...
Legtöbben manapság utcán használják ezeket a füleseket, így a gyártók is erre a szegmensre fókuszálnak. Otthonra, csendes szobába meg ott a fejhallgató, vagy akár hangfal, az sokkal kényelmesebb és sokkal jobb hangot is tud adni.

kátú: A Marley sajnos amúgy egy filléres kínai vacak, amire rászitázzák a zenész nevét, meg adnak neki olyan designt és színsémát, hogy az adott demográfiának imponáljon, hangban elég hulladék kategória (ahhoz képest elég drágán) :( Ahogy a többi hasonló zenész neves füles is. Meg a gamer cuccok, meg a Skullcandy, meg még lehetne sorolni.

(#3765) Fehercsoki


Fehercsoki
aktív tag

Android 9 volt a telefonomon amikor vettem 1 hónapja, akkor éjszaka kb 4%-ot merült (pont annyit mint az S7 Edge ami előtte volt), most viszont amióta felkerült az Android 10 már kétszer ennyit merül reggelre, 8-9% pedig elég soknak tűnik. Találkozott valaki hasonlóval?

(#3766) bkri válasza Fehercsoki (#3765) üzenetére


bkri
tag

Factory reset nem árt... nekem is ez oldotta meg.

(#3767) TODI1111 válasza bkri (#3766) üzenetére


TODI1111
addikt

Én először adnék neki egy wipe cache-t.

(#3768) Petyuska111


Petyuska111
tag

Akik Pitaka tokban (MagEZ Case) tartják a telefont azoktól kérdezem, hogy ilyen tokban tölthető a Samsung vezeték nélküli töltőjével? Mert ugye a tokban van egy fémlap. Azt tudom, hogy a tok a saját (Pitaka) vez. nélköli töltőjével kompatibilis, de a Samsunggal is az? Van aki azzal használja? Köszi.

(#3769) kátú válasza Petyuska111 (#3768) üzenetére


kátú
őstag

Kompatibilis vele igen. A fémlap csak annyiban befolyásolja, hogy a pitaka töltőén mindig jó helyre húzza a telefont a Samsung én pedig neked kell jó helyre tedd

It still works!

(#3770) DanielLong


DanielLong
senior tag

Néztem a képernyőmentéseken, hogy senki nem használ már gyorshívó parancsikont a kezdőképernyőn? Érdekes, nálam van kint három is. Anno még az iOS-t földbe is döngöltem a lehetőség hiánya miatt.

(#3771) za75 válasza TODI1111 (#3767) üzenetére


za75
csendes tag

Lehet, hogy láma kérdés, de mi az a wipe cache? Érdekelne valami gyógyszer arra, hogy az a k@va smart lock megint normálisan tegye a dolgát, ahogy ez a 9-es droid alatt volt...

(#3772) raziel01 válasza DanielLong (#3770) üzenetére


raziel01
veterán

Ha ugyan azokkal a személyekkel minden nap beszélsz akkor lehet értelme kirakni. Én sajátomon viszonylag keveset telefonálok és nem nagy időveszteség kikeresni a névjegyzékből.

(#3773) #16820480 válasza DanielLong (#3770) üzenetére


#16820480
törölt tag

Sőt, nálam már a telefon ikon sincs kint :D Havi szinten 1-2 alkalommal, amikor használom, akkor ki tudom keresni az alkalmazáslistából is.

za75:
Wipe Cache Partition
To rule out is the chance of a corrupt system cache, you have to delete the old cache so that it will be replaced with a new one. To do so, follow these steps:
1. Turn off the device.
2. Press and hold the Volume Up key and the Bixby key, then press and hold the Power key.
3. When the Galaxy S10e logo shows, release all three keys.
4. Your Galaxy S10e will continue to boot up into the Recovery Mode. Once you see a black screen with blue and yellow texts, proceed to the next step.
5. Press the Volume down key several times to highlight wipe cache partition.
6. Press Power key to select.Press the Volume down key to highlight yes, them and press the Power key to select.
7. When the wipe cache partition is complete, Reboot system now is highlighted.
8. Press the Power key to restart the device.

(#3774) Khelben válasza DanielLong (#3770) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én szinte egyáltalán nem telefonálok. Munka ügyben Skype, családdal, haverokkal Messenger.

(#3775) kátú válasza DanielLong (#3770) üzenetére


kátú
őstag

Nekem az edge panelen vannak kint gyorshivok

It still works!

(#3776) Fehercsoki válasza bkri (#3766) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Volt factory reset, de utána ugyanúgy 8%-ot merült reggelre.

(#3777) ratcache válasza DanielLong (#3770) üzenetére


ratcache
aktív tag

néhány szám van akivel rendszeresen beszélek, arra pont elég, hogy a telefon alkalmazásban a Legutóbbi lapon lévő kontaktokra rányomjak - ha ritkább kell, akkor pedig ugyanott a billentyű lapon elkezdem beírni a nevét.

szeretem, ha szép tiszta az asztal, a többi gyakori alkalmazás meg elfér az edge screen-en :K

[ Szerkesztve ]

(#3778) za75 válasza #16820480 (#3773) üzenetére


za75
csendes tag

Köszönöm az információt, veszek egy nagy levegőt és később megpróbálom a leírtak alapján megcsinálni a törlést! :)

(#3779) trialboj


trialboj
őstag

A névjegyzék / gyors hívás témára visszatérve, engem az érdekelne, hogy a kontakt listámon, a kedvencek alatt, ott van hogy csoportok, ahol én készítettem is egy csoportot a munkatársaimmal, de ezt sehogy sem tudom megjeleníteni alapból a kiemeltek után, sőt nem is elég 1x rábökni, miután rákattintok megnyílik egy oldal ahol sok opció van és még1x ki kell választani a kívánt listát, ami ha nagyon sietek végül csak lassabb mint rendesen kikeresni első betű alapján.

Illetve az edge panel Direct call füle is nagyon okos dolog, de talán azóta hogy 10es droidra frissítettem, már onnan sem tudok hívni senkit, ezzel találkozott valaki?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#3780) Teal'C válasza trialboj (#3779) üzenetére


Teal'C
addikt

Én egyszerűen 1 btűt írtam a nevek elé így vannak csoportokra osztva, és ami jó benne hogy az autóban pl mikor felolvassa a hívó nevét akkor azt figyelmenkívül hagyja

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3781) Vegha


Vegha
senior tag

Ameddig lehet el szoktam húzni a frissítések telepítését. Így esett meg, hogy tegnap egy nagyobb update-et töltött le (szerintem novemberit) és azóta elkezdett fűteni a telefon, de úgy istenesen. Talán jobban mint új korában.
Azt mondja, hogy jelenleg 9-es verziójú az Android, de force-olva talál újabb frissítést, ami One UI 2 meg mindenféle csili-vili dolgokat ígér nekem.... de félek. Ez lenne a 10-es ? Előbb elk*rták a 9-est, hogy utána mindenki várja a 10-est, mint a messiást ? Rossz előérzetem van, WP-nél is nagy elánnal jött a 10, aztán meg...
Vajon a melegedést javítani fogja szerintetek ?

(#3782) raziel01 válasza Vegha (#3781) üzenetére


raziel01
veterán

Semmi baj nincs a 10-el.

(#3783) Teal'C válasza Vegha (#3781) üzenetére


Teal'C
addikt

Ha nagyon aggódsz hogy összekuszál valami akkor nyomj egy reszetet odinnal told fel a 10est sima csc vel majd lakd be újból a telót. Nagyon meg fogsz lepődni. Jó értelemben.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3784) kaciokos válasza Vegha (#3781) üzenetére


kaciokos
őstag

Én az utolsó 9-es ROM-on vagyok, és nincs vele semmi bajom. A 10-est is csak azért nem raktam még fel, mert egyelőre a NiceLock modulok többsége nem kompatibilis vele.

(#3785) #16820480 válasza kaciokos (#3784) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem nem is lesznek, mert a 10-es lezárt egy pár api-t, ami eddig elérhető volt, mint a navigációs sáv módosítása. Ez nem a fejlesztőn múlik, a Google döntése volt.

(#3786) S. Szabi válasza #16820480 (#3785) üzenetére


S. Szabi
őstag

A még nem frissült moduloknál azt írja, hogy januárra várható a frissítés a Samsungtól.

(#3787) LustaDick123 válasza Khelben (#3774) üzenetére


LustaDick123
tag

Furcsa itt olvasni és a tesztesztekben látni, hogy a telefont már nem telefonálásra használják az emberek.
Én munkaidőben napi akár 4-5 órát telefonálok. A telefonálás szinte alig fogyasztja már az akksit.

(#3788) vatafakk


vatafakk
aktív tag

sziasztok,
régóta szemezgetek az s10e-vel, mivel S7-et váltanék és méretre ugyanaz a telefon.

Egyetlen dilemmám van még a kameránál, ami miatt még nem döntöttem hogy S10 vagy S10e legyen...
Az a 12 MP-s egység, ami az S10esen pluszban szerepel, az hol ad többet, milyen képeknél?
Próbáltam egy MM-ben összehasonlítani a két telefont, de ilyen erős fényeknél semmi különbséget nem láttam.

(#3789) kalolaci válasza vatafakk (#3788) üzenetére


kalolaci
senior tag

A méret szerintem, mindenképp az S10e mellett szól.

(#3790) #16820480 válasza vatafakk (#3788) üzenetére


#16820480
törölt tag

A plusz kameraegység az telefotó, vagy olyan, mintha 2x optikai zoomod lenne nagyjából. S10e-ben ilyen nincs, így ha a normál látószöghöz képest belenagyítanál, azt csak digitálisan tudod (minőségromlással).

(#3791) DanielLong válasza Vegha (#3781) üzenetére


DanielLong
senior tag

Én is kicsit ódzkodtam a váltástól, de igazából számomra semmilyen érezhető változás nem történt. Még a kinézet sem igazán változott, mondjuk mindig éjszakai módban van a telefon. Viszont talán az akku idő hosszabbodott és megbízhatóan kijön most a 1,5 nap nálam.

(#3792) DanielLong válasza LustaDick123 (#3787) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ja most én is meglepődtem. Bár valószínűleg az aktív fórumozók halmaza nem egy teljesen reprezentatív minta, de azért így is látszik, hogy mennyire háttérbe szorult már a telefonálás.
Sokat mondjuk én sem telefonálok, de ha kell, akkor általában magas prioritású a hívás és örülök, ha egy bökéssel el tudom indítani akár rohanás közben is. Nálam a kezdőképernyő is csurig van ikonokkal, a funkcionalitás elsődleges.

(#3793) hp16


hp16
tag

sziasztok!
s10e-re keresek olyan üvegfóliát, ami használható Spigen szilikon tokkal, nem megy be alá a por, stb. tudnátok ajánlani olyat ami tutira jó?

(#3794) Markizmark válasza hp16 (#3793) üzenetére


Markizmark
addikt

Főtopikban írtam.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#3795) sfefe válasza hp16 (#3793) üzenetére


sfefe
őstag

Ez a legjobb rá:
[link]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#3796) bzhadarics96


bzhadarics96
csendes tag

Sziasztok! Mitől lehet az, hogy nem tudom bekapcsolni a VoLTE hívást? Beállításokban bekapcsoltam, szolgáltatóhoz bementem, sms megjött hogy használhatom, de nem jelzi fent, hogy aktív lenne.

(#3797) Markizmark válasza bzhadarics96 (#3796) üzenetére


Markizmark
addikt

TMH-s szoftver? Mert akkor csak annyiból tudod hogy működik, hogy hívás közben is 4G-t látsz kiírva.
Csak a független szoftveres (XEH) írja ki külön, hogy VoLTE.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#3798) bzhadarics96 válasza Markizmark (#3797) üzenetére


bzhadarics96
csendes tag

Hupsz ezt nem tudtam. Köszi.

(#3799) Bailey


Bailey
senior tag

Odinnal tettem fel a legújabb XEH verziót TMH-ra, de DBT/DBT, DBT/TMH lett a vége. Telenor és Digi kártya volt benne, és nem kellett resetelni semmit. Lehet valahogy HEX verziót csinálni belőle, vagy mindegy?

(#3800) trialboj


trialboj
őstag

Létezik hogy a telefon sunyiban ujraindul? Már nem először fordul elő hogy ezt írja a telo: enter pin after restart.
Miután bírom felold és minden fut ahogy kell, nincs tovabbi loading felirat mint egy rendes restart után.
Vagy csak hibásan van fordítva, és arra gondol ilyenkor, hogy a kötelező 4 v 5 napos pinnel való belépést kell elvegeznem?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.