Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) kátú válasza El Gringo (#3149) üzenetére


kátú
őstag

Beeg, mind, csak ha nem figyeli az ember kifejezetten, akkor észre se veszi :Y

It still works!

(#3152) trialboj válasza icemad (#3150) üzenetére


trialboj
őstag

Hát ez a jobbik eset, de a videón amit mutattam, fehér képernyőn elég randa sárga volt. Mondjuk én nem írkálok annyit, és swiftkeyt használok, ami mindig sötét. De ha ez segít, majd igyekszem fél évente növelni, v épp csökkenteni picit a bill méretét (ahogy az aOd is váltogatja a pozíciót).

Ez a telós fizetés, ennyire egyszerű?
ING nél vagyok, most nézem van mobilfizetés opció. De ez tényleg annyi, hogy bekapcsolom az nfc-t, és mikor kérik hogy érintsem oda, csak elsimítom, és kész? Nincs olyan, hogy a POS nem tudja, mert mondjuk nem elég korszerű?
Vagy hogy az ING appnak futnia, kell? És ha PINt kell írjak, azt a telefonban is meg kell erősítsem, tehát kell hozzá net kapcsolat pl?
Ha ez ennyire egyszerű lenne, miért nem terjedt még el, mondom, senkit nem ismerek aki jó tapasztalattal lenne róla, akik próbálták megszívták, a többi meg ki sem akarja próbálni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#3153) icemad válasza trialboj (#3152) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Passz. Én is csak akkor használom, ha a kártyám a kocsiban maradt. A kártya jóval egyszerűbb. Mifelénk vannak olyan italautomaták, aminél lehet használni ilyen telefonos fizetést is. Ha van a környéken ilyen, akkor próbáld ki.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3154) El Gringo válasza kátú (#3151) üzenetére


El Gringo
senior tag

az összeset én adtam el. Első dolog a képernyőteszt. A színes képes módszerrel semmi sem látszott. A Lumiát is itt bámulom már két perce, semmi. A fólia alá szorult porszemcsén kívül semmi ;]

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#3155) kátú válasza El Gringo (#3154) üzenetére


kátú
őstag

Akkor vagy nagyon szerencsés vagy, vagy a szemed nem annyira érzékeny erre. Legjobban egyébként piros háttérrel látszik

It still works!

(#3156) LustaDick123 válasza Imii (#3121) üzenetére


LustaDick123
tag

Semmi, hasonló, mint a telefonnál. Teljesen jól használható ha megszokod (a korlátokat úgyis látod a szoftveres DeX esetén is).
Pár hete mikor valaki keresett itt kábelt, hogy összekösse a telefont a TV-vel már akkor javasoltam, hogy alig drágább használtan a DeX Station, mint a kábel.

(#3157) icemad válasza LustaDick123 (#3156) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nézőpont kérdése. Én 7 euróért vettem boltban olyan kábelt, amin van hdmi, USB3.0 és USB c a töltéshez.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3158) LustaDick123 válasza icemad (#3157) üzenetére


LustaDick123
tag

Anno itt valami 6-8000ft körül összegért emlegették az olvtársak, de lehet rosszul emlékszem.
MIndegy, nekem van DeX-em és használom is. :)

(#3159) ricsike_p20 válasza trialboj (#3152) üzenetére


ricsike_p20
tag

Ahol érintős kártyával tudsz fizetni, ott megy ez is. Elterjedni meg azért terjed nehezen, mert.. Khmm.. Amiért például nehezen terjedt a kártya-használat is otthon. Megszokás, "csakakp", nem ért hozzá, stb stb. De a lényeg, hogy pont annyira működik mint bárhol máshol.

Huawei P8-9-10-20_____ Galaxy S10e,.. S20 FE 5G,.. S21FE - i13mini - i14.

(#3160) ricsike_p20 válasza icemad (#3148) üzenetére


ricsike_p20
tag

Mint ahogy mondtam, "ha nem ugyanaz a kép van mondjuk órákon keresztül a kijelzőn, és hagyod a fényerőt automatán, nem lesz gond vele. Aki meg maxra feltolva használja, mert milyen szép úgy, az így járt. :U".

Huawei P8-9-10-20_____ Galaxy S10e,.. S20 FE 5G,.. S21FE - i13mini - i14.

(#3161) ollie válasza trialboj (#3152) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem kell állandó net, ugyanúgy kell a mobilt a POS-hoz érinteni, mint a bankkártyát. Ha 5000 Ft alatt fizetsz, akkor csak a mobilt kell unlockolni előtte, ha a felett, kell valami biometrikus azonosítás (ujjlenyomat, pinkód, stb).

***

(#3162) trialboj válasza ricsike_p20 (#3159) üzenetére


trialboj
őstag

És itt nincs olyan, hogy épp nem működik, mert az appot frissítik, v mit tudom én. Van revolut kártyám, ott előfordult már többször is, hogy nem sikerült a vásárlás mert épp karbantartottak valamit, emiatt már nem is használom.
Ha ez egy valóban megbízható fizetési metódus, akkor csak nem értem miért nem használja senki sem. Én nem hordok magammal pénztárcát minden alkalommal, de a telóm nyilván mindig kéznél van.
A héten bekommandózom magam a kisebb boltokba, kíváncsi vagyok, hány próbálkozás kell, mire minden összejön.

"hagyod a fényerőt automatán, nem lesz gond vele."
Ahogy írtam, az S10 topikban meg pont azt javasolták, hogy ne hagyt automatán, mert akkor alapból felveri maxra a fényerőt, sokszor indok nélkül. Sőt ha te kézzel húzod a pirosba, akkor állítólag nem is lesz annyira fényes, mint az automata mód.
De mind1 is, ezt a kérdést elengedtem, az oledet mindenesetre nem sikerült megkedveljem :F

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#3163) ricsike_p20 válasza trialboj (#3162) üzenetére


ricsike_p20
tag

Csak ha kint vagy, vagy olyan helyen, ahol erős fény van, akkor nyomja feljebb, amúgy nem. De mindegy is, mindenki maga döntse el, h jó az amoled neki, vagy nem.
Többi banknál nem tudom, BCR küld üzenetet előre, ha valamiért pár órás szünet van kártyás/appos/telefonos tranzakcióknál. És ezek a szünetek értelemszerűen mondjuk éjfél és éjjel 2, vagy 3 közé esnek. :C :R

Huawei P8-9-10-20_____ Galaxy S10e,.. S20 FE 5G,.. S21FE - i13mini - i14.

(#3164) icemad válasza ricsike_p20 (#3160) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

És az értesítési sávot, hogy oldod meg? :U :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3165) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Reggelt. A telekomnal árult S10e dual, ami most 150, az független? Köszi.

(#3166) ollie válasza joefasalasso (#3165) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, független.

***

(#3167) trialboj válasza icemad (#3164) üzenetére


trialboj
őstag

Váltogatod a témákat? :P

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#3168) evo87 válasza trialboj (#3167) üzenetére


evo87
őstag

Attól még az óra, akku ikon, térerő ikon ugyanúgy....

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#3169) joefasalasso válasza ollie (#3166) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

:R

(#3170) WaG_Gaming válasza joefasalasso (#3169) üzenetére


WaG_Gaming
tag

De szerintem ez úgy működik, hogy a Telekom által forgalmazott készülékeknek saját régiókódja (TMH) van. Ahhoz pedig, hogy egy időben kapja meg a frissítéseket, ahhoz nem az kell, hogy feltelepítsem a független firmware-t (feltéve, ha a T-s telefon Multi-CSC OXM-képes)? :F

Casual és hardcore gaming, mobiltelefonok, egyéb tech cuccok - mi kell még?

(#3171) rr100


rr100
csendes tag

Verzió: G970FXXU3BSKO/G970FOXM3BSKO/G970FXXU3BSKL
Méret: 1975,20 MB
Biztonsági javítás szintje: 2019. december 1.

(#3172) kalolaci válasza WaG_Gaming (#3170) üzenetére


kalolaci
senior tag

Vajon régiókódot, lehet változtatni?

(#3173) ricsike_p20 válasza icemad (#3164) üzenetére


ricsike_p20
tag

Sehogy, én eleve nem foglalkozom ezzel a dologgal, annyi hogy mint írtam, automata fényerőn használom, tök jó amúgy napközben kint és pl este is, nem a telefonon élem az egész életem, nincs rajta órákon keresztül megnyitva a face/insta/stb, meg nem használom gps-nek sem, nem megy rajta fél napokat a waze pl. (az értesítési sáv elrejthető). Viszont ha ennyire aggaszt ez a beégés-legenda, miért itt aggodalmaskodsz? Van rengeteg ips-kijelzős cucc, lehet válogatni, nem itt elvenni másoknak a kedvét.. :B

Huawei P8-9-10-20_____ Galaxy S10e,.. S20 FE 5G,.. S21FE - i13mini - i14.

(#3174) icemad válasza ricsike_p20 (#3173) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nem aggódom, én cseréltetem a kijelzőt. Csak ne mondjunk olyat, hogy az oled nem ég be. Beég, ráadásul mindegyik. Csak valamelyik hamarabb, valamelyik később.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3175) ricsike_p20 válasza icemad (#3174) üzenetére


ricsike_p20
tag

Mint mondtam, ezt nagyban hordozzák a felhasználói szokások. Aki max fényerőn napi nyolc órát face-n lóg, az így járt. Másrészt a kijelzők is sokat fejlődtek, nem igaz h ezeket lehetetlen beégetni, de nem annyira jellemző, mint csak pl az s7-es szériát. Meg amúgy is, másfél, max két évre veszek telefont, tudod ki fog ennyi idő alatt kijelzőket cseréltetni benne. :D (és, mint mondtam, azért mert te így látod a dolgokat, nem muszáj mások kedvét elvenni tőle.) De persze megtehetem én is, h egy tetszőleges képet kiteszek rá, bedugom tölteni, fényerő maxra, képernyőzár ki, és egy hónap múlva majd jövök sírva, h "né, beégett, én megmondtam". ;]

Huawei P8-9-10-20_____ Galaxy S10e,.. S20 FE 5G,.. S21FE - i13mini - i14.

(#3176) kaciokos válasza icemad (#3157) üzenetére


kaciokos
őstag

Ez melyik kábel? Mert én ilyet vettem, ehhez mondjuk kell egy HDMI kábel, ami nem baj, viszont nem tudom közben tölteni a telefont, és a gyakorlat azt mutatja, hogy ha egy erős nap után este még megnéznék egy filmet a szállodai TV-n, akkor már kevés lehet az akkuban maradt nafta.

(#3177) El Gringo


El Gringo
senior tag

ha valakit érdekel, egy TMH/TMH, TMH/TMH-t frissítettem, nulláztam DBT-vel, Telekom és Digi kártyák voltak benne, így lett XEH/XEH, XEH/TMH.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#3178) Draun01 válasza Khelben (#3146) üzenetére


Draun01
tag

a harmadik az új, az iOS-re hajazó. Jobbról vagy balról behúzás a vissza, alulról kicsit fel a home és alulról fel + ott tartod az alkalmazásváltó.

Pixel 6a

(#3179) Khelben válasza Draun01 (#3178) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez tök jó lenne, csak nálam valamiért nem lehet beállítani.

(#3180) icemad válasza kaciokos (#3176) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sima Maxxter kábel. (inkább adapter)
Hollandiában van egy bolthálózat (Action), ott lehet venni.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3181) bzhadarics96


bzhadarics96
csendes tag

Sziasztok! Ma vettem át én is a telefont. Minden szépen ment amíg be nem ültem az autóba. Az androidot támogató pioneer fejegységem nem tud lejátszani USBn keresztül az s10e-ről zenét, nem ismeri fel a készüléket. A5 2017-el semmi ilyen probléma nem volt. Valaki valami megoldást tud a dologra?

(#3182) Khelben válasza bzhadarics96 (#3181) üzenetére


Khelben
nagyúr

"Az androidot támogató pioneer fejegységem" alatt az android auto-t érted? Mert az alapból nincs rajta, apkmirrorról kell letölteni.

(#3183) bzhadarics96 válasza Khelben (#3182) üzenetére


bzhadarics96
csendes tag

Egy ilyenem van. Rá van írva hogy compatible for android.

[ Szerkesztve ]

(#3184) ollie válasza bzhadarics96 (#3183) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Unlockoltad a mobilt, melőtt rádugtad?

***

(#3185) icemad válasza bzhadarics96 (#3181) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A Pioneeren kell törölni a régi telefont. Utána párosítani ezzel. Ja, hogy USB-n... Akkor passz.

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3186) bzhadarics96 válasza ollie (#3184) üzenetére


bzhadarics96
csendes tag

Természetesen.

(#3187) El Gringo válasza bzhadarics96 (#3183) üzenetére


El Gringo
senior tag

usb debugging on?

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#3188) Khelben válasza bzhadarics96 (#3183) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem USB alatt a pendrive-ot értik, amikor arról játszik le zenét.

(#3189) kaciokos válasza icemad (#3180) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi szépen. Maxxter-t itthon ugyan nem találok, de rendelek ebay-ről nagyon hasonlót, remélem, bejön.

(#3190) Multi13


Multi13
tag

Sziasztok

Nem sok időm volt visszaolvasni, így lehet volt már kérdés. Majd 2 éve használt A8-ról (edigi-s vásárlás) tervezem a váltást S10e-re. Sosem szoktam szolgáltatónál készüléket vásárolni, viszont azt látom, hogy a Telekomnál egész jó árban van az S10e. Van esetleg vmi hátrány, ha ott veszem (garancia, szoftver frissítés stb.)?
Köszi előre is a válaszokat! :R

Galaxy Spica -> ZTE Blade 3 -> Galaxy S3 -> Lenovo P70 -> Galaxy A8 -> Galaxy S21 -> Galaxy S24

(#3191) Dhampir válasza Multi13 (#3190) üzenetére


Dhampir
félisten

Szerintem a régiókód jelenthet némi hátrányt (későbbi frissítések), de az olvasottak alapján ezek készülékenként nem egyformák (?), kaphatsz XEH-verziósat is, már ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#3192) kalolaci


kalolaci
senior tag

Hallott már valaki olyanról, hogy Németroszágban olcsón adnak, pl: s10e telefont előfizetés mellé, mert valaki jó fizető? Úgy, hogy nem kell hűségidőt hosszabbítani.

[ Szerkesztve ]

(#3193) lohn válasza kalolaci (#3192) üzenetére


lohn
tag

Mi számít olcsónak? Ausztriában június elsején vettem 24 eurós havi elofizetési díjjal 330 euró körül az S10e-t. 1 hónappal késobb a feleségemnek vettünk egy 28 eurós elofizetés mellé 240 euróért egy S10-est.

https://www.youtube.com/channel/UCgMa4yBZEp-ALnsqH_ZtvrA

(#3194) DanielLong válasza lohn (#3193) üzenetére


DanielLong
senior tag

Mondjuk tegyük hozzá, hogy Ausztriában 7 Euróért van előfizetésem 500 ingyen perccel egész EU-ba, 100 ingyen SMS-sel és 3GB mobilnettel, amiből a maradékot átvihetem a kövi hónapba max 7GB erejéig. Szóval az átlagnak közel sincs szüksége 24Eurós előfizura, szemben az itthoni árakkal. Nem a te választásod kritizálom, csak arra célzok, hogy kint jóval olcsóbban megvan a telefonálás, ezért nem mindig érdemes "bedőlni" az ilyen kedvezményeknek, főleg, hogy 444€ a kinti MM-ben az S10e.

(#3195) bzhadarics96 válasza El Gringo (#3187) üzenetére


bzhadarics96
csendes tag

Igen bekapcsoltam

(#3196) bzhadarics96 válasza Khelben (#3188) üzenetére


bzhadarics96
csendes tag

Külön spotify mód is van a fejegységen és a5ön kiválóan működik. Közben utána olvastam és kiderült hogy az s10 más protokoll szerint kezeli a háttértárat. (Mtp vs usb mass storage)

(#3197) kaciokos válasza bzhadarics96 (#3196) üzenetére


kaciokos
őstag

Az S10e már valóben nem tud Mass Storage-ként működni, de szerintem már az Az 2017 sem tudott, ezt a funkciót sajnos kifelé vezetik az Android gyártók, pedig kár érte...

Az MTP-rőlmeg az a véleményem, hogy egy nagy kalap fos, és sz@rjon sünt, aki kitalálta.

[ Szerkesztve ]

(#3198) trialboj


trialboj
őstag

Rendeltem egy ilyen hdmi to type c átalakítót, és ma kipróbáltam a dexet, buta tv-n, okos tv-n , és tényleg nagyon profi.
4k tartalmat is lejátssz, igaz a beállítás szerint nem 4k minőségben, de ettől még nem vettem észre hogy csúnya lenne a 4k tvn a videó. Minden szépen működik, egyedül a telefon egérként használva tűnik kicsit túl érzékenynek. Erre van valami megoldás? A telefonhoz kapcsolhatok wireless egeret?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#3199) kátú válasza trialboj (#3198) üzenetére


kátú
őstag

Igen és billentyűzetet is nyugodtan kapcsolhatsz hozzá :K :K nekem a Logi Triatlon és 375s volt így és nagyon jól kezeli őket minden helyzetben!!

It still works!

(#3200) kaciokos válasza trialboj (#3198) üzenetére


kaciokos
őstag

Bluetooth egérrel próbálkozhatsz, de nem tuti, én nem próbáltam. Kicsit drágábban van olyan adapter, amin van plusz egy USB-A csatlakozó is, erről beszélgettünk icemad fórumtárssal, oda bármilyen vezetékes vagy vezeték bélküli egeret bedughatsz (és ráadásul a harmadik Type C porton tölteni is tudod közben a telefont, ami nekem fontos).

Viszont annyit hozzátennék, hogy két változat kapható belőle, ugyanúgy néznek ki, de az olcsóbbikon (ebay-en 1700 Ft. körül) a Type C port adatra van bekötve, vagyis Type C-s pendrive-ot tudsz bele dugni, a drágábbikon (ebay-en 2700 Ft. körül) töltőportnak, és töltőfejet beledugva tölteni tudod vele a telefont. A két funkció nem átjárható, vagy az egyik, vagy a másik, én az előbbinek nem sok értelmét látom, úgyhogy az utóbbi típusút vettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.