Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) Levente válasza Markizmark (#25250) üzenetére


Levente
aktív tag

Jaja, nem túl jó a híre, nem véletlenül...

A cikket majd elolvasom, köszi!

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#25252) Dr V válasza pzoley (#25220) üzenetére


Dr V
őstag

Mi tévő legyek, ha így sem sikerül sokadik próbálkozásra sem:( ?
A mentett .tar fájl jó valamire?

(#25253) Markizmark válasza Dr V (#25252) üzenetére


Markizmark
addikt

Hogy mászott el az imeid?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#25254) Dr V válasza Markizmark (#25253) üzenetére


Dr V
őstag

Phoenix v15 telepítése után. Elsőre nem ment, bootlop, ill odexet próbáltam (a nem gyári, gyorsabb rendszert), majd a deodexeddel felment és utána láttam, h 0049es lett az imei és a factory mod bekapcsolódott. Már csak ez utóbbit kéne kikapcsolni és működne rendesen a ditto féle rom :) idáig smoth, jobb, mint a v15.
A wifi nem ment, ezért feltoltam az mj5 bootloadert is. Amikor észrevettem az imei hibát, gondoltam a modem újratelepítése segíthet, így most az me4es van fent.
Röviden valahogy így :)

(#25255) axlfsi válasza Markizmark (#25248) üzenetére


axlfsi
veterán

Ez vajon mennyire van igy a gyakorlatban is? .... jo lenne egy-ket peldarol olvasni, hallani, ismerni.

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#25256) pzoley válasza Dr V (#25252) üzenetére


pzoley
őstag

Nézd meg, hogy a 2 említett file-ban ON van-e. Ha igen akkor az rendben. A hozzáférési joga: 744 kell hogy legyen./ rwxr--r-- /
Milyen romot tettél fel, melyik csinálta a mentést ? Esetleg többet próbáltál ki, és mindnél mentettél?

(#25257) dancsuri válasza Dr V (#25252) üzenetére


dancsuri
veterán

volt még egy olyan trükk, hogy az efs mappa visszamásolása után (persze elötte eredetit törölni) azonnal kivenni az aksit, majd vissza és indít

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#25258) grabber


grabber
addikt

Wanam mk4:
1 nap 10 óra készenlét,végig wifi.
3 óra 50 perc kijelző opera+abgry birds stb.
10 % maradt

Jobban teljesít,mint az 1 éves AHD :)

[ Szerkesztve ]

(#25259) pzoley válasza Dr V (#25252) üzenetére


pzoley
őstag

Ha nem jutottál vele semmire akkor a tar file tartalmát a következőképpen tudod visszatenni:
1. Terminál emulátor
2. su
3. tar zcvf /sdcard/mappa/filename /efs vagy ha nem ismeri fel a tar-t akkor a busyboxon keresztül: busybox tar zcvf /sdcard/mappa/filename /efs
mappa: amiben a file van:pl efs_Backup
filename: a file neve kiterjesztésekkel együtt: pl efs_26Oct2013-1452.tar
pl: tar zcvf /sdcard/efs_Backup/efs_26Oct2013-1452.tar /efs

Így tuti, hogy minden úgy kerül vissza, ahogy volt.

[ Szerkesztve ]

(#25260) pinker77


pinker77
tag

Omega v19 (24/11/2013)
Bootloader - Knox:
Omega does not include bootloader and will not change your knox warranty status.

Valaki próbálta?

[ Szerkesztve ]

(#25261) dancsuri válasza pinker77 (#25260) üzenetére


dancsuri
veterán

bocs

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#25262) Dr V válasza pzoley (#25256) üzenetére


Dr V
őstag

Csak phoenix v15öt tettem fel, amikor elment az imei, ill csinálta a mentést a telepítés megkezdése előtt. Előtte csak a gyár, ill év elején egyszer root.
Engedély jónak tűnik: rwx r-- r--
Csak 1 mentésem van, ill még amikor rootoltam akkor csak kimásoltam az efs mappát. Ez utóbbi mérete kb 2Mb.

(#25263) dancsuri válasza Dr V (#25262) üzenetére


dancsuri
veterán

próbáltad az akukivevőset? hátha

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#25264) pzoley válasza Dr V (#25262) üzenetére


pzoley
őstag

Azt a mentést amit kimásoltál azt el is felejtheted, az rossz!
Próbáld meg visszatenni úgy ahogy fentebb leírtam. #25259
Ez a mentés abban a rom-ban : busybox tar zcvf /sdcard/efs_Backup/efs_$(busybox date +%d%b%Y-%H%M).tar.gz /efs, tehát a busybox-os visszaállítást próbáld ki. De figyelj a fájlnévre, mert a vége gz kell hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

(#25265) pufi35


pufi35
csendes tag

Hát sosem kapjuk meg a 4.3 ? :( Addig húzzák, hogy ebből 4.4 lesz.

(#25266) pzoley válasza pzoley (#25264) üzenetére


pzoley
őstag

Várj az is mentés, bocs. Mindjárt megy a restore !!

(#25267) pzoley válasza Dr V (#25262) üzenetére


pzoley
őstag

Van egy egyszerűbb megoldás, amit Tamirda csinált, itt a link:
[link], itt a Method 3 - restore .tar.gz backup rész.

(#25268) a8l válasza Markizmark (#25243) üzenetére


a8l
aktív tag

Szia
Megtudnád mérni a sebességét a samsung SD kártyának a note-ban?
Van egy progi a play-en: A1 SD bench A settings-nél a long test-et válaszd.
Kíváncsi vagyok hogy érdemes e gyorsabb mem kártyát venni bele.

(#25269) Markizmark válasza a8l (#25268) üzenetére


Markizmark
addikt

R/W: 13.2/8.69 MB/s

MÁS:
Egyébként miért írja rebootra nyomás után a philz h javítani kell a rootot? Van pár NO lehetőség és egy YES - fix root ... Ez miért lehet?

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#25270) Bélaaaa válasza Markizmark (#25269) üzenetére


Bélaaaa
őstag

A CWM nem tudja eldönteni, hogy amit telepítettél, elcseszi-e a root-ot, vagy sem. Ha netán elcseszné, képes azt visszaállítani (YES).

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#25271) Markizmark válasza Bélaaaa (#25270) üzenetére


Markizmark
addikt

Tehát nem lesz gáz abból, ha YES-re nyomok?

DN 3 rom ...

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#25272) Bélaaaa válasza Markizmark (#25271) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Nem

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#25273) generic


generic
senior tag

Felraktam ezt a phoenix v15-ot, de inkabb visszataknam a gyati 4.1.2t. Ezt hogyan tudom megoldani?

(#25274) Markizmark válasza generic (#25273) üzenetére


Markizmark
addikt

Tedd föl a Ditto Note 3 romot. Én is először Phoenix v15-öt tettem föl, de ez gyorsabbnak/stabilabbnak tűnik.

Amúgy a visszatérés engem is érdekelne. :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#25275) a8l válasza Markizmark (#25269) üzenetére


a8l
aktív tag

Köszi
Ezek szerint nem érdemes gyors kártyát venni bele.
Nekem sandisk ultra van ami csak 30MB/s -t tud, de a telefonban csak 17MB read és 8.7MB write speed van. Pedig PC-n sokkal gyorsabb, ott 24MB olvasás és 12MB írási tempó volt egy gagyi usb2.0 adapterben.

(#25276) Dr V válasza generic (#25273) üzenetére


Dr V
őstag

Sztem is jobb a ditto :)
Mondjuk vmi nagyon elállítodott nálam, így teszem vissza a 3 fájlos gyárit. Elsőre nem jött össze, másodszorra sikerült, de görög? lett (valszeg ossz gyári rom miatt). Most épp szedem le a 3 fájlos+ptes összefoglalóban linkelt 4.1.2őt. Az sztem jó lesz+meg cwm alól mindent formázok. Majd újra megpróbálom a dittot :)

Viszont a phoenixben volt elemlámpa lezárt képernyő mellett. Ezt hogyan tudnám átemelni a dittoba? Egyik leghasznosabb dolog...

(#25277) a8l válasza a8l (#25275) üzenetére


a8l
aktív tag

Újraindítás után 20.47MB/s read, és 8.4MB write, eddig17MB volt általában az olvasás.
Előtte energiatakarékos módban meg 14.5MB read, viszont 8.93MB /s write speed.
Érdekes hogy még ezt is visszaveszi az energiatakarékos mód.
A lényeg hogy lassú, nem érdemes venni bele extreme 64GB-t ami 80MB/s -t tud mert úgy sem használná ki.

(#25278) Markizmark válasza Dr V (#25276) üzenetére


Markizmark
addikt

Szerintem ennyire nem egyszerű a visszatérés, de majd kijavítanak.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#25279) Drughi válasza a8l (#25277) üzenetére


Drughi
addikt

Ilyen kártyákat szerintem csak pc-n readyboost-ként érdemes használni.
Nekem egy sima cl6os van kingstonéktól és amíg ki nem nyiffan ez is marad.

[ Szerkesztve ]

(#25280) Mephistoone válasza Drughi (#25279) üzenetére


Mephistoone
senior tag

Énn vissza tértem az összefoglaló alapján. Pontosabban. Philz/wipe/new rom. Utána töröltem a korábban ajánlott file kezelővel a belső sd kártyát; majd restore. Minden jól működik! Annyi hogy feltettem a legvégén a media scan root progit, mert nagy volt az aksifogyas. Most újra scannelte a hibás kepeket is és jó.

(#25281) kbadam83


kbadam83
senior tag

A sok romolàs között elfeledtem megkérdezni, hogy ha Download módban nem látszik a KNOX számláló akkor ugye nekem nem ugrott semmi? Ezt azért kérdezem mert valamelyik főzött után ott volt egy másik adat is ami nem szokott. A jelenlegi Hurricane ROM alatt nem látszik csak a szokásos adatok :-)

(#25282) Bélaaaa válasza kbadam83 (#25281) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Attól, hogy nem látod éjjel a napot, az még van, nem?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#25283) korcsillio


korcsillio
őstag

Gyorsan meguntátok a v15-öt...

(#25284) generic válasza korcsillio (#25283) üzenetére


generic
senior tag

Sajnos gondjaim voltak vele, meg garancia miatt fontos most a stock rom.
4.1.2t hogy rakom vissza, hogy meglegyen a gari?
Mj9es bl van most fenn ha az szamit valamit..

(#25285) Dr V


Dr V
őstag

Asszem tegnap olyat is kitöröltem, amit nem kellett volna. Odin 3.07 nem tudja feltenni a gyári 4.1.2-t Nand write start elkezdődik és ott meg is áll. 3 fájlos rom, bootloaderrel, pittel. Pittel vagy nélküle, bootloaderrell vagy nélküle nem sikerül. Gondolom ez már nagy probléma, kezdhetek izzadni, igaz?
Download mod van, más nincs. Ha bekapcsolom, kies vészhelyreállítót kér, de a kies nem látja.

(#25286) Koczó93 válasza Dr V (#25285) üzenetére


Koczó93
őstag

Amíg van download mód addig még nem tégla szerintem. Ha meg nincs akkor JIG. Jó ha mindenki tart otthon a fiókban szvsz :)

(#25287) Dr V


Dr V
őstag

Közben sikerül visszatenni a Philz recoveeryt, de még mindig nem tudok romot feltenni odinnal. És még ma szeretném, ha jó lenne a telefonom, holnap szükségem lenne rá lehetőleg. :U

Koczó93: Ami jó lenne, ha odinnal felmászna végre egy gyári rom... Az a baj, h recorvery alatt nem lehet most mountolni az usb-t így zippes rommal sem tudok próbálkozni.

3.09es odinnál mit hova kell tallózni? Esetleg a 3.07esenél a repatrionon kívül még mit kell bepipálni?

[ Szerkesztve ]

(#25288) pzoley válasza Mephistoone (#25280) üzenetére


pzoley
őstag

Melyik romról tértél vissza, és mire ? A restore-val a nand backup-ot tetted vissza ?

(#25289) Dr V válasza pzoley (#25288) üzenetére


Dr V
őstag

Nem. dottiról gyári 4.1.2re akartam visszatérni. Elsőre ment, de rossz romot tettem fel, görög lett a szöveg és néhány hülyeség (nincs képernyőzár, egyből kikapcsol a telefon, nem hozta be a kikapcsoló menüt)megmaradt az előző rombol, hiába romáztam, a szokásos dolgokat. Uténa CQM alól rányomta minden formázási lehetőségre, amire csak lehetett... asszem ez utóbbi volt a hiba.
Rom mentésem nincs, csak az az egy szem efs.

(#25290) Levente válasza Dr V (#25276) üzenetére


Levente
aktív tag

Xposed.

Wanam tudja a hangerő fel gombra tenni, akkor kikapcsolt kijelzőnél megy a beállított ideig, vagy a hangerő le kikapcsolja.

Xuimod pedig hosszan a Home, vagy menu gombra teszi záróképernyőn. Választhatsz, melyik alkalmazást használja hozzá.

(#25271) vebbful!

Szerintem NO a barátod. A recovery nem ismeri a pontos root-olást az aktuális ROM-hoz, így tudtommal a Yes-re nyomva inkább nagyobb az esély a root elvesztésére, mint a helyes root megszerzésére.

(#25279) Drughi!

Readyboost? Ne használd arra.

"A ReadyBoost szolgáltatás akkor nyújt segítséget, amikor fogytán van a számítógép memóriája."

Tudsz olyan RAM-ról, vagy háttértárról, ami lassabb egy SD kártyánál?
Mármint ebből az évezredből valóról?

(#25281) kbadam83!

Nagy valószínűséggel minden rendben van.

Ha majd felraksz egy valóban Knox-os(nak mondott) BL-t (MK4-től kezdve) ezután, akkor derül majd ki, hogy sikerült-e megjegyeznie valamit is. Remények szerint nem.
De megjegyezni is az MK4 esélyes csak bármit is, a régebbiek tuti nem.

(#25285) Dr V!

Magyar repartos romok-ból tegyél fel, figyelj, 5 file! A .pit külön!

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#25291) Mephistoone válasza pzoley (#25288) üzenetére


Mephistoone
senior tag

V15-ről tértem vissza a gyári (philz-el) mentett 4.1.2-re, és volt nand backupom csináltam az elején ahogy írták. A számláló ugrott, de most nem akarom gariztatni így nem izgat.
Volt utána battery drain, de nem azért mert szemét maradt a 4.3-as romból,mert azt a visszatétel elején töröltem, ahogy Bélaaaaaa is írta, hanem mert a mediascan beragadt. Leszedtem a media scan root-ot playről és szépen rendbe rakta

(#25292) Dr V válasza Levente (#25290) üzenetére


Dr V
őstag

Hogy érted, h a pit külön?
Kicsit részletesebben leírnád, h hogy érted?

(#25293) kbadam83 válasza Levente (#25290) üzenetére


kbadam83
senior tag

Az új Wanam ROM volt fent annál írta ki

(#25294) Dr V


Dr V
őstag

Egy 3 fájlos rom felment, pit is külön, de a kettő együtt nem megy :W
Tehát az 5 fájlos romot hogy kell felvarázsolni?

(#25295) MPeter87 válasza Dr V (#25294) üzenetére


MPeter87
őstag

A pit fájl a 3 másik fájl mellett kell, nem külön. :(

(#25296) Levente válasza Dr V (#25294) üzenetére


Levente
aktív tag

Amit linkeltem, ott a 8. hsz.-ben van.

Letöltöd, kicsomagolod és benne van még az Odin is. Betallózod így a file-okat, figyelve, hogy a külön letölthető .pit-et használod:

[ Szerkesztve ]

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#25297) pzoley válasza Mephistoone (#25291) üzenetére


pzoley
őstag

Ez így elég érdekes, mert ahhoz hogy a v15-nél működjön a wifi, vagy a wifi patch, vagy a bootloader csere kellett. A nandbackup ezeket nem menti, tehát a leírásod alapján maradt a patch vagy a MJ5 bootloader. Akkor viszont nem szabadna most wifi-nek működnie !!
A wifi patch-ot vagy a bootloader cserét csináltad amikor feltetted a v15-öt ?

(#25298) Parallaxis válasza pzoley (#25297) üzenetére


Parallaxis
addikt

A wifi patch-el gond nélkül megy a régebbi rendszer is.

(#25299) generic válasza Levente (#25296) üzenetére


generic
senior tag

Ez a leírás nekem is megfelel?
Felraktam a v15ös phoenixet, és szeretnék visszatérni stock 4.1.2-re. MJ9-et ír nekem bootloadernek ez számít valamit?

(#25300) Levente válasza generic (#25299) üzenetére


Levente
aktív tag

Felülírja a bootloader-t, igen.

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.