Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) kali válasza broland79 (#400) üzenetére


kali
legenda

szlovákiát passzolom, de magyarországon összetett a dolog, mert szolgáltató és konkrét hely függvénye is a dolog, hogy épp milyen frekvencián történik ott 4g/lte hálón a szórás.
a duos a legproblémásabb adott tekintetben, de még a sima note 5 - és sok más, eltérő régióba szánt készülék - esetén is az a kérdés, hogy milyen betű szerepel (adott esetben) az n920 után, mert az alapján állapítható meg a támogatott 4g/lte frekvencia/csatorna, valamelyik minden itt használtat (800 MHz/b20, 1800 MHz/b3 és 2600 MHz/b7) támogat, más verziók meg nem, például hiányzik a 800 MHz kezelése, így valamelyik szolgáltatónál/valahol lesz 4g/lte elérés, mert adott területen/városban például 1800 MHz/b3 4g/lte szórás van, de némi utazást követően már nem, mert vidéken/kisebb településen már 800 MHz/b20 kellene hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#402) zombinyul válasza broland79 (#398) üzenetére


zombinyul
addikt

A G4 nem lesz 100%-osan hasznalhato dual simes verzioba 4G-n.
Aztol fuggetlenul sokkal olcsobb mar a G4 (ahogy az S6 is) a Note 5-nel, eleg reg kaphatok itt ahhoz hogy beessen az aruk. Szvsz mindketto sokkal jobb vetel jelenleg a Note 5-nel.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#403) joey04 válasza zombinyul (#402) üzenetére


joey04
titán

:))
ok cső

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#404) A guru válasza zombinyul (#402) üzenetére


A guru
addikt

Kérlek akkor menj a G4 fórumba köszi :)

(#405) broland79 válasza joey04 (#403) üzenetére


broland79
csendes tag

Az ár relativ, nézd nálunk: http://www.marzo.sk/samsung-galaxy-note-5-duos-white/d-76184/
Ha tudnám teljesen biztosra, hogy a kétszimes Note 5 legalább 1 SIMről stabilan hozza az LTE-t, akkor már rendelném is.

Bocsi, ez zombinyul-nak ment :-)

[ Szerkesztve ]

(#406) zombinyul válasza A guru (#404) üzenetére


zombinyul
addikt

Ott is vagyok, ne aggodj. :) Nem tunt fel hogy az S6-ot is felhoztam peldakent? Azt miert nem latja senki, hogy odairtam, hogy mivel a Nota nem kaphato nalunk, nem tudott leesni az ara, igy a tobbi, hasonlo tudasu flagship most jobb arba van? Miert nem fogod fel, hogy ez nem Note 5 fika volt, es nem is G4 fansag (utalom az S6-ot, megis ott volt peldakent)? Van meg mit tanulnod itt...

broland79: igen, valoban mas arban merik, csak nalunk ilyen rohadt draga. De majd beesik itt is, ha valamikor kaphato lesz mar. :) Annyi penzert viszont mar megertem ha gondolkodsz rajta. Nekem pl. sokkal szimpatikusabb a cucc mint egy S6 Edge+.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#407) joey04 válasza zombinyul (#406) üzenetére


joey04
titán

ez itt nem érdekel senkit. Hónapok óta lassan már. Jól választottál nicket.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#408) boksz válasza A guru (#397) üzenetére


boksz
senior tag

Eddig minden szuper, tetszik a készülék, hozza Note feelinget.
Volt rá egy frissítés. A kamera 90% fontos nekem, meg a ceruza, ezért váltottam Note 4 -ről.
Szuper az állítható zársebesség.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#409) A guru válasza joey04 (#407) üzenetére


A guru
addikt

Ha nem szereted a Samsungot akkor nem kell ehez a gyartohoz kapcsolodo cikkeket olvasnod es ha valaki Note 5-ot szeretne venni akkor nem a te velemenyedre lesz kivancsi hogy a g4 meg az s6 mennyivel olcsobb hanem a felhasznaloi tapasztalatokra mellesleg a Note szeriahoz tudasban meg senkinek nem sikerult felernie tehat erthetoen dragabb es hat tudjuk altalaban olcso husnak hig a leve :) (nem fikazas akar lenni)

Bocsi zombinyulnak ment :)

[ Szerkesztve ]

(#410) zsolt501 válasza A guru (#409) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én mielőtt döntök vásárlás ügyben szeretem felmérni a piacot, és megtudni mik a lehetőségek.
Engem nem zavar ha valaki leírja a véleményét egy készülékről még akkor sem ha az negatív, mert nem szeretek zsákbamacskát venni.

A tesztek is jók tájékozódásra, de a felhasználói vélemények sokszor többet mondanak el minden tesztnék.

Nekem Note 2Lte-m van, de számomra a Note 5 nem jelentene előrelépést, túl sok a kompromisszum és a lemondás számomra, még a Note 4 megérné a tudása miatt, de az meg kifutó modell lesz lassan, így vagy megtartom a Note2-t vagy más gyártó kínálata felé nézek.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#411) A guru válasza zsolt501 (#410) üzenetére


A guru
addikt

Enis szeretem felmerni a piacot de jobb szeretek magam utananezni hogy nekem mi eri meg :)

(#412) zsolt501 válasza A guru (#411) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az a baj, hogy sok hiba csak hosszabb használat közben derül ki, az hogy az ember néha valaki készülékét megkapja hogy megcsodálja attól még a hibák nem biztos hogy kiderülnek, max az hogy mit tudhat a készülék, ezért is írtam, hogy jó ha le vannak írva a negatív és a pozitív észrevételek is, és nem érdemes belefojtani a másikba a szót, még akkor sem ha az számunkra zavaró, mert lehet hogy másnak pont egy olyan infó ami befolyásolhatja a döntését.

Az hogy ha valaki összehasonlít két készüléket szerintem nem vészes sőt pozitívan is fel lehet azt fogni, mert ki lehet értékelni a készülékeket több szempontból is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#413) zombinyul válasza zsolt501 (#412) üzenetére


zombinyul
addikt

+1
Az a baj, hogy ha valaki egy rossz szot mereszel irni a Note 5-rol (bar en csak a meg mindig magas arat hoztam fel, semmi mast), az mar rogton Samsung hater lesz, meg mas keszulek fanatikusa. Ilyen brigadot en meg nem lattam... Na mindegy. Kar ezen idegeskedni. Mindenki vegyen Note 5-ot, mert annal nincs jobb!!!444!
Koszontem.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#414) A guru válasza zombinyul (#413) üzenetére


A guru
addikt

Te szedsz valamit? :D

(#415) A guru válasza zsolt501 (#412) üzenetére


A guru
addikt

Osszehasonlitassal nincs semmi bajom persze azt is kell de nem vagyok kivancsi arra hogy mennyivel olcsobb ez meg az nyilvan van ami olcsobb de nem is tud annyit tehat ez szamomra ertelmezhetetlen osszehasonlitas

(#416) zsolt501 válasza A guru (#415) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Tudod mindenki másképpen gondolkodik, nekem nem annyira tetszene az a világ, ahol mindenki egyformán gondolkodik.
Mindent mindennel össze lehet hasonlítani csak az összehasonlítást tudni is kell értelmezni sokaknak ez nem mindig megy ezért segíteni kell eligazodni neki, és azt csak úgy lehet, ha azt leírjuk.
Ha csak hallgatunk a tapasztalatokról akkor nem sok értelme egy fórumnak, és annak se ha csak a jót írjuk le, mert olyan készülék nincs amiről csak jókat lehet írni, viszont olyan már létezik amiről csak rosszat lehet írni :)
A jó fejlesztések is úgy születnek, hogy tanulmányozzák a felhasználói visszajelzéseket, és nem csak a saját feje után megy a fejlesztő.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#417) A guru válasza zsolt501 (#416) üzenetére


A guru
addikt

Nyilvan ense szeretem ha csak a jo van leirva de az miert szamit negativumnak manapsag hogy draga? Talan az almak nem ennyibe kerulnek sot meg dragabbak is vagy az lg v10? Nexus 6p? Tehat a magas ar az nem hatrany hanem sajnos hozza kell szokni :(

[ Szerkesztve ]

(#418) zsolt501 válasza A guru (#417) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Lesznek itt szerintem páran akik ezt pontosan meg fogják neked válaszolni, hogy miért is gond az ha egy androidos termék kb olyan drága mint egy almás termék.
Főleg úgy hogy az oprendszert a telefonra nem ők fejlesztik és a szoftver támogatás is igen sok kivetnivalót hagy maga után, szóval van mit még a samsungnak csiszolni a dolgon, hogy ő is abban az ár szegmensben legyen mint az apple, és ezt mondom úgy, hogy volt már iPhone telefonom, és most Samsung telefont használok.
Még nagyon messze áll a samsung attól hogy szoftver szinten apple szintű legyen, mert bizony az hogy a hardver már verseny képes az tény, de a szoftver még messze van attól hogy egyenrangú cégekről beszéljünk, és ez pont az ami az árat is meghatározza.

Írtad a Nexust nos az a telefon pont a szoftverben erős amiben a Samsung gyenge, és erre a többi gyártó is kezd ráérezni, hogy a prémium szinten nem elég jó hardvert kiadni, ha maga a szoftver gyenge.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#419) A guru válasza zsolt501 (#418) üzenetére


A guru
addikt

Az hogy az ios sokkal jobb tamogatottsagban az oke de en inkabb egy kevesbe tamogatott de tobbet tudo androidot hasznalnek mintsem egy szines csilivili semmittudo rendszert

(#420) zsolt501 válasza A guru (#419) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Pedig az android is tud stabil és jó lenni, ha foglalkoznak (foglalkoznának) vele, mert sajnos itt a bökkenő, hogy sok készülék gyártó nagyon elhanyagolja a készülék támogatást, sajnos több olyan készülék is létezik, amit kiadnak egy szoftverrel, és soha többet nem jön hozzá ki hibajavítás, vagy biztonsági frissítés.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#421) A guru válasza zsolt501 (#420) üzenetére


A guru
addikt

Nekem miota okostelefonom van (csak android volt/van) sosem frissitettem az androidot es egyszer sem fagytak le a telefonjaim tehat nem ertem mit szidnak az android stabilitasan

(#422) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Hi! At&t-s amcsi note 5öm van. Hogy lehetne kiiktatni a telefonrol az at&t-s szar appokat root nélkül? illetve root-al mit vesztek? Az a fő problémám, hogy a frissítést is az at and t-n keresztül akarja.

(#423) torrente777_


torrente777_
aktív tag

Tulajoktól kérdezem a 32Gb os verzióból mennyi a szabadon felhasználható memória?

Rommer.

(#424) boksz válasza torrente777_ (#423) üzenetére


boksz
senior tag

130 zene van rajta, 30 féle letöltött program ( navigáció, S pen rajzoló alkalmazások, fénykép szerkesztők stb. ) 19GB a szabad memória. Képek nincsenek rajta, a felhőbe mentem őket.
Általában 1,1GB a szabad ram.
Fut szépen a kicsike :)

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#425) havast


havast
aktív tag

Valaki tudna nekem tippet adni, hogy beszerezhető-e valahol 64GB-os fekete verzio? Dual simes erdekelne a legjobban, de sehol hiret se lattam Magyarorszagon

(#426) McCsirke válasza havast (#425) üzenetére


McCsirke
csendes tag

Csak 32GB-ba lattam dual simest :/

[ Szerkesztve ]

(#427) TorPe


TorPe
tag

Aki már vett note 5-öt:
működik rendesen a 4G?

Arany színűt szeretnék, amiből N920i és N920C -t látok a boltokban.

Melyiket érdemes megvenni ha T-s vagyok?
A töltő rendes európai?

(#428) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Hi! At&t-s amcsi note 5öm van. Hogy lehetne kiiktatni a telefonrol az at&t-s szar appokat root nélkül? illetve root-al mit vesztek? Az a fő problémám, hogy a frissítést is az at and t-n keresztül akarja.

(#429) TorPe


TorPe
tag

Most hívtam az xxlgsm-et és azt mondták, hogy a 920i-ben nincsen magyar nyelv. A C-t ajánlják.
Kicsit mellbe vágott viszont, hogy 189eFt-ért csak a telefont adják és +14e ha szeretném a töltőt, adatkábelt és a headsetet.
Ti melyik üzletet ajánljátok, hol vettétek?

[ Szerkesztve ]

(#430) A guru válasza TorPe (#429) üzenetére


A guru
addikt

Gsm home :) tartozekokkal mindennel jelenleg 199k ennel olcsobbat nem tudok es megbizhato jo hely mar nem egyszer vasaroltam ott :)

(#431) A guru


A guru
addikt

Sőt most már csak 196 :)) :DD

[ Szerkesztve ]

(#432) TorPe válasza A guru (#431) üzenetére


TorPe
tag

Annyira nem világos most, hogy a full boxhoz jár-e a 27%-os ÁFÁ-s számla.
Duálból van gold. Az működik rendesen itthon a 4G-s hálózaton?

(#433) A guru válasza TorPe (#432) üzenetére


A guru
addikt

Igen a full box az 27%-os afaval van de sajnos nem tudom hogy a dual simesbol melyik mukodik 4G-n

(#434) boksz válasza TorPe (#429) üzenetére


boksz
senior tag

Miért, mi a különbség a 920i és 920c között ?

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#435) boksz válasza boksz (#434) üzenetére


boksz
senior tag

Megjött a SPIGEN átlátszó tokom.
Szép, alig észrevehető.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#436) A guru válasza boksz (#435) üzenetére


A guru
addikt

Elvileg az i-ben nincs magyar nyelv csak a C-ben

(#437) A guru válasza A guru (#436) üzenetére


A guru
addikt

Most nézem hogy a tesztvideó elején látszik hogy a tesztkészülék az N920i ezek szerint nem csak a C privilégiuma a magyar nyelv :)

(#438) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Sziasztok. Vasaroltam egy fuggetlenitett galaxy note 5ot. Befogadja a magyar sim kartyat, ezzelsemmi gond. Engem az idegesit, hogy a telefon frissiteset miert AT&T halozaton keresztul intezi? Ez kikuszobolheto valahogy? Valamint van rajta egy valag At&t s alkalmazas is, ami nem torolheto. A valaszt elore is koszonom.

(#439) TorPe válasza Vadászmenyét (#438) üzenetére


TorPe
tag

Nem lehet erre is egy független firmware-t telepíteni, amit egyszerűen a http://www.sammobile.com/ -rő letöltesz hozzá?

(#440) A guru válasza TorPe (#439) üzenetére


A guru
addikt

Énis csak hasonló megoldást tudok elképzelni

(#441) Vadászmenyét válasza TorPe (#439) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Hát, a modelszám SM-N920A, ami az AT&T-t jelenti, viszont a Sammobile-n nincs ehhez firmware, csak a SM-N920C-T- stb-hez. Szerintetek rárakhatok egy C-s firmwaret? CAbban van magyar nyelv ugy tudom.

(#442) Danny365 válasza Vadászmenyét (#441) üzenetére


Danny365
őstag

Nem fog az úgy működni.

(#443) Vadászmenyét válasza Danny365 (#442) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Egyébként semmi bajom nem lenne, ha jönne rá frissítés. Volt valami 140 mb-os frissítés Note 5-ökre. Én nem érzékeltem, hogy jött volna bármi is. Az előfordulhat, hogy mivel nem amerikában vagyok (London) így nem frissül a telefon? Ha nem jönne rá Android 6.0 a későbbiekben az fájó volna.

[ Szerkesztve ]

(#444) A guru


A guru
addikt

Esetleg aki már régebb óta használja a telefont írna egy pár sor tapasztalatot? :)

[ Szerkesztve ]

(#445) A guru válasza Vadászmenyét (#443) üzenetére


A guru
addikt

Ha AT&T-s vagy akkor frissülnie kéne akárhol vagy szerintem

[ Szerkesztve ]

(#446) boksz válasza Vadászmenyét (#441) üzenetére


boksz
senior tag

Mit a Note 4, csak egy picit gyorsabb + a kamerán több beállítási lehetőség van, és szebb a telefon. :)

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#447) Leonardo91


Leonardo91
senior tag

Sziasztok

Ha esetleg érdekel valakit írjon privátot :U

[ Szerkesztve ]

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#448) A guru válasza boksz (#446) üzenetére


A guru
addikt

Töltő európai szabványos? Mert GSMhome-ban láttam hogy az van kiírva hogy ázsiai piacra szánt modell magyar nyelvvel érdemes megvárni a jövő év elejét mire lesz EU-ba szánt modell vagy teljesen mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#449) boksz válasza A guru (#448) üzenetére


boksz
senior tag

Ami a dobozban volt töltő, az európai töltő, itthon is jó.
Rajta van a dobozán a telefonnak a a nyelvek között a HU is, tehát ez már a magyar piacra szánt változat lesz szerintem.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#450) A guru válasza boksz (#449) üzenetére


A guru
addikt

Azt olvastam hogy az európai piacra N920f néven jön de akkor nem értem abban mi lesz az európaibb :DD pontosan neked melyik modelled is van? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.