Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) kisbancsa válasza doooo (#350) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Bocs

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#352) joey04 válasza kisbancsa (#349) üzenetére


joey04
titán

Azok a jövő évi adatok te! ;] :))

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#353) kisbancsa válasza joey04 (#352) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Akk én látnok vagyok :D

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#354) Drbonci válasza Tris2011 (#343) üzenetére


Drbonci
aktív tag

Osztom a véleményed, annyi hogy nekem sima változat van, az akksi teljesen jó, szinte lehetetlen estig lemeríteni. Persze ésszerű használat mellett.

(#355) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Helló! Érdeklődnék, hogy a Note 5 esetében mi a különbség az altipusok között? pl SM-N920 és SM-N920i között?

(#356) lasse001 válasza Vadászmenyét (#355) üzenetére


lasse001
senior tag

Én is kerestem és a C a nemzetközi. Én azt veszek.

(#357) A guru válasza Vadászmenyét (#355) üzenetére


A guru
addikt

Erre énis kíváncsi lennék hogy akinek már van annak pontosan milyen?

(#358) Vadászmenyét válasza A guru (#357) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Rendeltem, a jövő héten jön. Majd beszámolok.

(#359) lasse001 válasza Vadászmenyét (#358) üzenetére


lasse001
senior tag

Melyik tipust?

(#360) Vadászmenyét válasza lasse001 (#359) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

SM-N920, simán, semmi betű pluszba.

(#361) hzoltan válasza A guru (#357) üzenetére


hzoltan
tag

Helló! Két napja beszereztem egy SM-N920C modellt, eddig minden ok, remélem így is marad :)

United Arab Emirates rom, 800Mhz LTE ok, full magyar, nincs tele szeméttel.

[ Szerkesztve ]

(#362) A guru válasza hzoltan (#361) üzenetére


A guru
addikt

Esetleg szabad tudni hogy honnan vetted?😊

(#363) hzoltan válasza A guru (#362) üzenetére


hzoltan
tag

Partnero :)

(#364) dekan0v


dekan0v
tag

Sziasztok!
Az S note alkalmazással kapcsolatban kérdezném, hogy megmaradt e a Note4-ben lévő funkcionalitása? Note 4em van és raktam fel egy Note5 portot, amiben csillivillibb lett, de pl. A kijelölés utáni kis opciólista eltűnt. Gondolok arra, hogy felírtam egy számot és kijelölés után már egyből rendelhettem hozzá más alkalmazást pl tárcsázót vagy éppen vágólapra küldést... Itt nincs ilyen... Note 5 tulajok ti hogy látjátok?

(#365) hzoltan válasza dekan0v (#364) üzenetére


hzoltan
tag

Még ismerkedek a funkciókkal, nem nagyon tudom összehasonlítani a 4-es szoftverrel. S Note-ba beírtam egy telefonszámot, hosszan rányomtam, és a következőopciókat hozta fel: hívás, üzenet küldése, névjegy megjelenítése, szöveg másolása.

Nem tudom, hogy erre gondoltál-e?

(#366) dekan0v válasza hzoltan (#365) üzenetére


dekan0v
tag

Arra gondolta hogy kézzel írott számot vagy szöveget kijelölted a quicknote részében és feldobta a hozzá való alkalmazásokat. Pl beírtál egy tel számot akkor kijelölés után a tárcsázóba lépve ha jól ismerte fel, akkor a tárvsázóban már ott volt a szám és hívható volt. Itt ilyet nem találok...

Vagy például a rendes S note szerkesztő. A 4-ben írott szöveget átalakította karakterekre. Itt nem látok ilyet.

(#367) hzoltan válasza dekan0v (#366) üzenetére


hzoltan
tag

A berít számot nekem jól értelmezte, csatolok képet.

(#368) hzoltan válasza hzoltan (#367) üzenetére


hzoltan
tag

Bocsánat, lejárt a szerkesztési idő.

Működik az S Note-ban is a beírt szöveg átalakítása is:

Erre gondoltál?

(#369) zsolt501 válasza hzoltan (#368) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az írott szöveg felismerés már a Note2-ben is tökéletesen működik, ez azért nem egy nagy durranás, max neked, ha még nem használtad, vagy nem volt ilyen telefon a kezedben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#370) szepy007


szepy007
csendes tag

Sziasztok!
Én a dualos változaton gondolkodom. A neten találtam két verziót is, az SM-N9200 és az SM-N9208-at.
Valaki megtudná mondani, hogy mi a különbség a kettő között? Először azt hittem, hogy a tárhely, de már nem vagyok benne biztos.

(#371) hzoltan válasza zsolt501 (#369) üzenetére


hzoltan
tag

#366

"Vagy például a rendes S note szerkesztő. A 4-ben írott szöveget átalakította karakterekre. Itt nem látok ilyet."

Nem az újdonság varázsa miatt linkelgetek képeket, hanem azért, mert a kolléga nem találta ezt az opciót. :)

[ Szerkesztve ]

(#372) dekan0v válasza hzoltan (#371) üzenetére


dekan0v
tag

Azért mert ez az álltalam emlegetett portból kimaradt... köszönöm, hogy megnézzed! Erre gondoltam!

(#373) Drbonci


Drbonci
aktív tag

Gyári függetlenre jön lefelé egy 176,01 megás frissítés.

(#374) Tris2011 válasza Drbonci (#373) üzenetére


Tris2011
csendes tag

Nálam is jön le ez a frissítés.

Lehet ez a tegnap bejelentett üzemidőt javító csomag lesz? :F

[link]

[ Szerkesztve ]

Nokia Lumia 925 - Samsung Galaxy S5 Duos - Samsung Note 5 Duos - Samsung Galaxy S7 Edge Duos - Samsung Galaxy S8+ Duos - Samsung Galaxy S10+ - Samsung Note 20 Ultra

(#375) hzoltan válasza Tris2011 (#374) üzenetére


hzoltan
tag

Szerintem az lesz, mert más változást nem tapasztaltam. Az akkumulátor menüpont alatt aktív lett az Adatok menüpont, ahol szabályozni lehet az optimalizálást. Érezhetően lassabban merül a készülék, most csinálok egy teljes feltöltést, kiváncsi leszek, hogy meddig fogja bírni.

Kíváncsiságból betettem a Vibert is állandó optimalizálásra, működik, egy értesítés sem jött utána :)

(#376) A guru válasza hzoltan (#375) üzenetére


A guru
addikt

És pontosan mennyire érezhető az üzemidőjavulás?

(#377) hzoltan válasza A guru (#376) üzenetére


hzoltan
tag

Nálam kb. 4-5 órával nőtt meg az üzemidő, úgy, hogy most vagyok túl a 3. teljes töltésemen. Szerintem kell még 1-2, mire beáll az akkum.

Tegnap este töltöttem fel, éjfél körül még nyomkodtam, 90% környékén tettem le, most van 81%-on (1:02:00 SOT), úgy, hogy 2 Exchange, 1 IMAP fiók,GMail, Viber, FB, címtár és naptár szinkron 0-24 megy. Szerintem (nálam a 1,5-2 napos üzemidő simán meglesz.

(#378) A guru válasza hzoltan (#377) üzenetére


A guru
addikt

Köszi a választ! Karácsonyra gondolkodom hogy meglepjem-e magam de még nem döntöttem hogy nexus 6p vagy note ártól függ :)

(#379) hzoltan válasza A guru (#378) üzenetére


hzoltan
tag

Hát, igen. Mind a két készülék elég magas áron jött, és amíg hivatalosan nem kerül forgalomba, addig ez nagyon nem is fog változni (szerintem). No meg az ünnepek miatt sem hiszem, hogy akkorát esne az áruk.

Van egy-két telefon, amit megnéznék magamnak, a Nexus 6P is benne van a listában :)

(#380) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Sziasztok!

Egy magyar nyelv nélküli Note5 -re hogy tudnék magyar nyelvet varázsolni? Illetve még azt megoldani, hogy a készüléket ne az AT&T -n keresztül frissítse?

(#381) hzoltan válasza Vadászmenyét (#380) üzenetére


hzoltan
tag

Nekem United Arab Emirates verzióm van, alapból volt rajta magyar nyelv. Gondolom Odinnal más gyári romot is fel lehet tenni a készülékre és ha jól tudom, akkor a Knox sem ugrik ebben az esetben. Ezt mondjuk egy hozzertő megerősíthetné.

(#382) A guru válasza Vadászmenyét (#380) üzenetére


A guru
addikt

Azért reménykedem egy kis akcióban :)

(#383) A guru


A guru
addikt

Esetleg akinek van rá bármilyen gyári tokja az megnézné hogy a kameralencse kiáll-e a tok síkjából? Note 3-nál nagyon zavaró volt szerintem

(#384) Ceftriaxone


Ceftriaxone
aktív tag

Sziasztok!
Elnézést, ha fura a kérdés, de soha sem volt még Note -om.
Mennyire lehet könnyen, gyorsan írni vele kézzel???!
Kiváltja a papír használatát?

Tehát pl egy előadás jegyzeteit is lehetne vele csinálni?

Azért kérdezem, mert a Media Markt-ban próbáltam ki annó egy Note 4-et, és nekem úgy tűnt, lassabb és macerásabb, mintha füzetbe írnék.
De lehet, hogy csak mert egy kiállított példány volt.

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#385) A guru válasza Ceftriaxone (#384) üzenetére


A guru
addikt

Hát nekem Note 3asom volt es inkabb csak arra volt alkalmas hogy gyorsan felirj valami rovidebb infot hosszabb jegyzetelesre szerintem nem olyan kenyelmes de pont emiatt a gyors jegyzetelesert szeretnek ujra Note-ot

(#386) zsolt501 válasza A guru (#385) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én a kézírásról már leszoktam a telefonnál, mert a toll fogása kényelmetlen volt nagyobb mennyiségű szöveg írásakor, inkább használom a diktafon funkciót, és a hívás rögzítést, na meg le lehet fotózni ami kell, és ez még mindig jóval gyorsabb mint azzal a vékony tollal vacakolni, max ha valamit le kell rajzolni egy gyors vázlat rajzra arra tökéletes, de másra :N

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#387) A guru válasza zsolt501 (#386) üzenetére


A guru
addikt

Igen inkabb csak 1-2 cimszo felirasara alkalmas :)

(#388) dekan0v


dekan0v
tag

Nagyon is jól használható az S pen. Nemcsak egy két címszó gyors felírására. Nézzétek csak meg a PenUp alkalmazásban milyrn alkotások vannak. Az S Pen unikum hiánypótló és sokak számára nélkülözhetetlen.

(#389) Ceftriaxone


Ceftriaxone
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! :R

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#390) boksz


boksz
senior tag

Az XXL GSM-nél kapható Note 5 SM N920C Gold Platinum 197,000,- vett-e már valaki ?
Illetve ez már gyári magyar nyelvű lehet ?
Tapasztalat ?

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#391) tezsparker13


tezsparker13
tag

Sziasztok!

Telefon váltás előtt állok és az egyik kiszemelt a Note5 a másik az iPhone6.

Érdeklődnék, hogy akinek a birtokában van már egy ilyen telefon írjon pár negatívumot. Illetve észlelt-e már bármilyen típus hibát, idegesítő dolgot.
Akksitól tartottam, hogy kevés lesz a 3000mAh, de azt olvasni, hogy 1-2napot elketyeg azért. Esetleg erről is írhatnátok pár gondolatot.

Köszönöm!

(#392) A guru válasza tezsparker13 (#391) üzenetére


A guru
addikt

Én a gsmhome-ban szoktam vásárolni már évek óta és nagyon megvagyok elégedve full magyar nyelv teljes tartozékok csak ajánlani tudom. :)

(#393) boksz


boksz
senior tag

Megjött az XXLgsm-től. Gyári magyar nyelv, gyönyörű a telefon !

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#394) A guru válasza boksz (#393) üzenetére


A guru
addikt

Grat! Ha használsz hozzá tokot akkor milyet?

(#395) Tris2011 válasza boksz (#393) üzenetére


Tris2011
csendes tag

Gratula! :)

Lassan leszünk páran akik Note5-öt használunk, végre lesz a fórumon egy kis élet remélhetőleg :))

Nokia Lumia 925 - Samsung Galaxy S5 Duos - Samsung Note 5 Duos - Samsung Galaxy S7 Edge Duos - Samsung Galaxy S8+ Duos - Samsung Galaxy S10+ - Samsung Note 20 Ultra

(#396) boksz válasza A guru (#394) üzenetére


boksz
senior tag

Rendeltem egy Spiden átlátszó tokot.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#397) A guru válasza boksz (#396) üzenetére


A guru
addikt

És milyen a teló? :)

(#398) broland79


broland79
csendes tag

Kérdésem lenne a tőlem tapasztaltabbakhoz:

Mindenképpen kétszimes telóra van szükségem és kiemelten jó fotóminőségre. LG G4 és Samu S6 duál változatai játszanak még a Note 5 mellett. Jelenleg Note 4-em van.

Ami félelmem van, az egy nemrég olvasott cikk félmondata, miszerint "hiába veszel Note 5-öt, nem fog menni rajta az NFC és LTE sem, mert nem az európai piacra van állitva"

Van ennek valóságalapja? Egy cca 200 ezresért megvásárolt Note 5-öt fogok tudni teljesértékűen használni? NFC-t ritkán, de LTE-t folyamatosan használom.

Dual sim verzió lehet "butitott" a szimpla sim-eshez képest?

Köszi az infókat!

(#399) kali válasza broland79 (#398) üzenetére


kali
legenda

szia,

ez nem ár(kategória) vagy dualitás kérdése, amely típust eltérő régióba szánták, az kezelhet más lte frekvenciákat/csatornákat, mint amik máshol használatosak.
nem csak a duos, hanem a sima note 5 esetén is van ilyen eltérés, illetve más típusú - nem csak samsung - készülékeknél is.
az nfc kapcsán nem találkoztam még ilyen problémával, de ez nem jelenti persze azt, hogy nem is létezhet a dolog.

(#400) broland79 válasza kali (#399) üzenetére


broland79
csendes tag

És van tapasztalat, hogy a Magyarországon kinált "behozott" Note 5-ön működik-e az LTE? Mondjuk én Szlovákiában fogom használni, de gondolom az ugyanaz a rendszer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.