Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) aero. válasza csabicska (#600) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Keress szolgaltatonal ott biztosan eredetit kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#602) sanyijedi válasza csabicska (#600) üzenetére


sanyijedi
őstag

pl samsungnál
vagy speedshop

mivel note5-t nem árulnak nem probléma, a note4-é vagy S6 oké is megfelelő.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#603) tomee007007 válasza boksz (#587) üzenetére


tomee007007
őstag

Nálam is olyan 1-2%-os merülést produkál ilyenkor...Egy kicsit megzavarodott a készülék, az ünnepek alatt olyan helyen voltam, ahol elég rossz volt a térerő, olyan 63% volt a lefedettség nélküli hálózat, ilyenkor egy este 4-5%-ot is merült, mondjuk javult a helyzet hogy átraktam 3G/2G-re...Budapestre visszaérve szépen visszaállt. Nagyon elégedett vagyok egyébként az aksival, Note 3-ról váltottam, simán hozza azokat az értékeket.

(#604) Bálint85


Bálint85
senior tag

mi a különbség a 3 féle Note 5 között, mert én nem jöttem rá? /a frekvenciákon kívül/ :F

- N9200
- N9208
- N920C

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#605) tomee007007 válasza Bálint85 (#604) üzenetére


tomee007007
őstag

Szerintem max csak a frekvencia meg a régió...
Ahol én rendeltem volt a sima 920 és a 920C....Azt mondták a C-set rendeljem..de azt nem hogy miért :D

(#606) tomee007007


tomee007007
őstag

Kicsit "bővítve" a háttértárat, vettem ma két db 64 Gb-os SanDisk Dual Drive 3.0-ás pendrive-ot, hibátlanul és villámgyorsan kezeli a készülék, szóval ha valaki ilyenben gondolkozik, ezt a típust csak ajánlani tudom!

(#607) csabicska válasza tomee007007 (#606) üzenetére


csabicska
senior tag

Megosztod, hogy hol vetted?

-Galaxy S20 - The best-

(#608) tomee007007 válasza csabicska (#607) üzenetére


tomee007007
őstag

[link]

Biztosan van azért olcsóbban is, ha van időd rá érdemes szétnézni.

(#609) zsolt501 válasza tomee007007 (#608) üzenetére


zsolt501
nagyúr

PC-n sebességben mit tud, mérted már hogy mennyivel lehet írni és olvasni, illetve a telefon mennyivel írja és olvassa?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#610) boksz válasza tomee007007 (#608) üzenetére


boksz
senior tag

Nekem is ez van, szuper !

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#611) tomee007007 válasza zsolt501 (#609) üzenetére


tomee007007
őstag

nem mértem, de amint lesz időm....
Annyit tudok hogy TC-ben az írási sebesség 28-33 MB/s körül alakult konstans.

(#612) szigetipk


szigetipk
csendes tag

Lehet már tudni, hogy mikortól lehet elérni szolgáltatónál?

(#613) aero. válasza szigetipk (#612) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Meg hivatalos bemutato datum sincs

(#614) tomee007007 válasza szigetipk (#612) üzenetére


tomee007007
őstag

Nagy csend van ez ügyben, lehet hogy meg sem jelenik...

(#615) Anulu79


Anulu79
addikt

Pedig jó lenne ha megjelenne mert akkor letolná a Note 4 árát. :DDD

(#616) zsolt501 válasza Anulu79 (#615) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Úgy néz ki hogy kimarad az 5 és ide egyből a 6-os jön, ami jó és rossz is, de ebbe most ne menjünk bele, hogy mi jó benne és mi nem, ezt döntse mindenki maga el.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#617) tomee007007 válasza zsolt501 (#616) üzenetére


tomee007007
őstag

Honnan van ez az infó?

(#618) gyuri81 válasza zsolt501 (#616) üzenetére


gyuri81
veterán

meg ki mondta hogy egyáltalán 6-ost fogják az EU-ban forgalmazni?

Eladó új, bontatlan Samsung Galaxy S24 Ultra 12/512GB https://bit.ly/4aEqC1v

(#619) Anulu79


Anulu79
addikt

Erre az infóra én is kíváncsi vagyok. :)

(#620) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Pár hónap és ki fog derülni, hogy tévedtek e illetve tévedek e, mivel ez feltételezéseken alapuló infó én sem tennék rá fogadást, de ha újra elolvassátok amit írtam, de nem is írtam 100%-re, hogy ez biztos így lesz.
Szóval nem kell felfújni az ügyet ki fog derülni hogy mi lesz, de az tény, hogy ha olvasgatjátok a netet akkor bizony erre a következtetésre lehet jutni, mert ugyan miért is húzzák el az EU-s megjelenést ennyire?
De ha olvasgattok akkor már azt is észre lehet venni, hogy bizony már a Note 6-rol írogatnak ami talán nem véletlen...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#621) aero. válasza zsolt501 (#620) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem hinném, hogy kivennék a Note szériát európából, most inkább az Edge6+ miatt úszott el az 5-s.
Beszélni lehet beszélnek a 6-ról, de ez kb. annyit ér, mint amit az iPhone 7-ről tudni lehet. Semmit.

(#622) tomee007007 válasza zsolt501 (#620) üzenetére


tomee007007
őstag

Jogos, van benne valami....

(#623) zsolt501 válasza tomee007007 (#622) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Minden ki fog idén derülni, bármi is lesz az idő (csúszás) nem használ az eladásoknak, még ha az S6 Edge+ is az ok, mert nekem az az ívelt szélű kijelző nagyon nem tetszik, ráadásul az Edge eléggé behatárolja a tokokat is a széle miatt, ami megint csak nem túl előnyös.
1 dolgot mind két készüléknél negatívként értékelek, hogy hiába a nagy felbontású videó és fotó rögzítés a belső tárhely mérete nagyon bekorlátozza azt a funkciót, tudom lehet OTG-t használni, meg ott a felhő is de ez nem mindig megoldás.
Még az első S6Edge ki tudott jönni 128GB-al a + és a Note 5 ezt nem lépte meg, arra fogták, hogy nem fogytak ezek a készülékek, milyen érdekes, egy szolgáltató sem panaszkodott, hogy a készletet nem tudják eladni a 128GB-os verzióból, mert bizony mind elfogyott, annak ellenére, hogy igen borsos ára volt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#624) tomee007007 válasza zsolt501 (#623) üzenetére


tomee007007
őstag

Én sem értem feltétlenül a Samu üzletpolitikáját. Ha egyszer már kifejlesztette a Note 5-öt, miért nem forgalmazza minden országban? Azért látok abban rációt hogy hivatalosan nem fog az EU-ban megjelenni, mivel lassan egy éves hardver lesz benne, ráadásul mindjárt jön az S7.....
Nekem van S6 edge-em is, nagyon szeretem, csili-villi az ívelt kijelző, de funkciókban messze elmarad a Note szériától. Bár nyilván akinek nem fontos az S pen, azt nem is fogja izgalmi a Note.

(#625) TorPe


TorPe
tag

Megérkezett vére a hátlap takaróm :)
Nagyon szép élőben is és. Nem látszódnak rajta az ujjlenyomatok és kellemes puha tapintású.
[link]

(#626) tomee007007 válasza TorPe (#625) üzenetére


tomee007007
őstag

Jól néz ki :)
Milyen színben rendelted?

(#627) TorPe válasza tomee007007 (#626) üzenetére


TorPe
tag

A feketét választottam.
És a telefonom is az.
Most legalább olyan kellemes a hátlap tapintása, mint a régebbi típusoké. :)

[ Szerkesztve ]

(#628) A guru válasza tomee007007 (#624) üzenetére


A guru
addikt

Nem rég vettem egy Edge+-t és tud hasznos funkciókat amiket pl. a Note nem szóval ez inkább csak kinek a szőke kinek a barna... ettől függetlenül én sem értem ezt az üzletpolitikát.

(#629) tomee007007 válasza A guru (#628) üzenetére


tomee007007
őstag

Mondjuk a kihúzható sáv hasznos, azt én is szeretem a sima edge-nél....Bár ez szoftveresen könnyen megoldható a Note-ra is. Az S pen viszont nem ;]
De maximálisan igazad van, kinek a pap, kinek a paplan :D

Amikor még az 5 előtt a Note 3-am volt, akkor is azt mondtam, ha választanom kellene az S6edge-em és a Note 3-am között, biztosan a Note-ot tartom meg....

(#630) A guru válasza tomee007007 (#629) üzenetére


A guru
addikt

De ha az Edge screen benne lenne a Note-ban akkor onnantól kezdve az Edge értelmetlenné válna és ez fordítva is igaz. Kár hogy muszáj választani a toll és az Edge screen között dehát ez a marketing.

(#631) tomee007007 válasza A guru (#630) üzenetére


tomee007007
őstag

:D

A válasz: Note Edge ;)

(#632) A guru válasza tomee007007 (#631) üzenetére


A guru
addikt

Kár hogy nem lett folytatás... :)

(#633) tomee007007 válasza A guru (#632) üzenetére


tomee007007
őstag

Talán idén...nagy siker az S6 edge+, így lehet az idei Note 6 talán már megkapja az edge verziót...

(#634) A guru válasza tomee007007 (#633) üzenetére


A guru
addikt

Csak az árcímkén fogunk meglepődni.

(#635) tomee007007 válasza A guru (#634) üzenetére


tomee007007
őstag

Szerintem már azon sem :D

(#636) bulgakov19


bulgakov19
csendes tag

Márkaboltban azt mondták, hogy az 5-ös Európába már biztos nem fog jönni... Kíváncsi vagyok lesz-e 6-os és ha igen, akkor mikor...

(#637) sharplaninac


sharplaninac
tag

Sziasztok. gondolkodom egy ilyen készülék vásárlásán. Eddig Note 4-et használtam. Mekkora az előrelépés a korábbi, tehát a 4-es hez képest? Szemezgetek a Partnero-s 64 gb-.s tipussal. Írtátok hogy a 64 Gb.-s verziójúak eredetileg AT&T készülékek. Ezekben megvan a szolgáltatós bejelentkező képernyő, és a frissítés is csak szolgáltatón keresztül működik? köszi.

[ Szerkesztve ]

A hegyek lovagja : a sarplaninai juhászkutya.

(#638) tucsok. válasza sharplaninac (#637) üzenetére


tucsok.
senior tag

Szvsz. a Note 4hez képest visszalépés van.

"So say we all"

(#639) boksz válasza tucsok. (#638) üzenetére


boksz
senior tag

Azért visszalépés nincs, inkább azt mondanám, hogy a kamerám kívül nagyon nem venni észre semmit.
Nem hiába nem forgalmazzák itt.....

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#640) tomee007007 válasza boksz (#639) üzenetére


tomee007007
őstag

Egyetértek, pl. Note 4-ről nem feltétlenül érdemes váltani, én Note 3-ról váltottam, onnan már megéri.

(#641) boksz válasza tomee007007 (#640) üzenetére


boksz
senior tag

Ezért nem forgalmazzák Európában, mert nincs értelme......gondolom majd a Note 6.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#642) Luser2000 válasza boksz (#641) üzenetére


Luser2000
addikt

Miért nincs értelme?
És akkor máshol miért van?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#643) boksz válasza Luser2000 (#642) üzenetére


boksz
senior tag

Mert Európában értelmesebbek az emberek és nem cserélnek ha igazán nincs miért.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#644) joey04 válasza boksz (#643) üzenetére


joey04
titán

noten 3-at nem volt értelme note 4-re cserélni, a note 5-nek pont lenne értelme.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#645) Luser2000 válasza boksz (#643) üzenetére


Luser2000
addikt

hát, ha te mondod ...

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#646) A guru válasza boksz (#643) üzenetére


A guru
addikt

Kicsit sántít az érvelésed de részben igazad van.

(#647) fairi válasza joey04 (#644) üzenetére


fairi
addikt

Note 5 :kisebb akksi (mondjuk nem okoz bajt, ám üzemidőben nem fog csodát mutatni), nem bővíthető memória és nem cserélhető akksi. Igaz erősebb proci, de közben nagyobb felbontás, de több ram.Note 3 microUSB 3, ami nem is rossz, többször is használtam, note 5 régi microusb 2.
Bőrutánzat hátlappal nincs baj, nem lesz csúnya maszatos mint az üveg.
Igazi előny a note5-nek a kamera és fingerprint szenzor ha valakinek kell, ám emiatt +100k fizetni ...
note 5 több helyen inkább kevesebb mint a note 3....Pár éve nincs igazi fejlődés,inkább butítás és funkciók elvevése folyik.
Míg az első note és note 3 közt volt különbség, most már alig...

(#648) A guru válasza fairi (#647) üzenetére


A guru
addikt

Idén sem lesz nagy durranás a mobil iparban maximum a hajlított/ható kijelzők fejlesztésében lesz előrelépés meg remélem az árak is kissé mérséklődnek mert lassan félmillió ft lesz egy készülék... hihetetlen.

(#649) fairi válasza A guru (#648) üzenetére


fairi
addikt

Naja, de az ármérséklésben nem hiszek. Már megint háborog a gazdaság és Kina is szenved.

nem is durrantani kéne, hanem összerakni azt ami van. Normális akksi (cserélhetőség nem válóok), bővíthetőség nem az ördögtől van és vannak normális gyors microSD kártyák is. Normális kamera, erre is van példa. Egy normális kiegyensúlyozott SoC, remélem a mostani snapi 820 ilyen lesz, a 2015 fiaskó csúnya volt. Épeszű felbontású kijelző, QHD felett nincs értelme (persze ha VR a terv akkor 4k még jöhet, ám kétleném hogy van SOC ami kihajtaná ezt), 4 giga ram se valami sátáni ha már 64 bitet nyomjuk. vízállóság inkább alapnak kéne lenni nem extrának, és a kijelzők törékenysége se menő. és végre az usb-c illene komolyan venni.és talán a legfontosabb nem kéne elfelejteni hogy mégiscsak telefom, vagyis hangszórók, hívásminőség nem az utolsók a listán.

2016-ben az eddig elért dolgokat kellene összepakolni ha már 2015-ben azzal foglalkozott mindenki hogy vegyünk el két dolgot adjunk egyet vagy merülőforralót csináljunk a készülékből.

(#650) joey04 válasza fairi (#647) üzenetére


joey04
titán

Ez csak a kockákat zavarja

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.