Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Hitch


Hitch
aktív tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem; vásároltam egy note 5 készüléket és szeretnék hozzá venni elő- ès hátlapi üvegfóliát valamint átlátszó szilikon tokot.
Tudnátok ajánlani olyan telefonost Budapesten, aki jó minőséget ad ès a fóliákat jól fel is helyezi? ( Internetes rendelès is èrdekel, csak jó minőségű legyen a fólia ès a tok. )
köszönöm

(#552) tomee007007


tomee007007
őstag

A többablakos üzemmódot hol tudom aktiválni?

(#553) Luser2000 válasza kbalu07 (#550) üzenetére


Luser2000
addikt

Két út áll előtted :

A)
Ha van kedved ma is tanulni valamit, akkor kikeresed, hogy a Vodafone milyen frekvenciákat használ és utána megnézed, hogy a kiszemelt Note variáns miket támogat. Ez abból a szempontból jó, hogy nem leszel más mondására utalva és nem érhet váratlan meglepetés.

B)
Visszaolvasol. Többen írtunk már erről személyes tapasztalatokat. Érzésre legtöbbünknek N920C verzió van és a jelek szerint a 4G-vel nincs baj. Én magam dual verziót vettem, abból is az N9200-at, ez is úgy tűnik, hogy megy gond nélkül (Telekom). Eddig Dániában és Ausztriában voltam vele, ott is volt 4G.

Szerintem 920C-t veheted nyugodtan. Magyar nyelv lesz/van benne "gyárilag" és a frissítéssel sem lesz gondod.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#554) Luser2000 válasza Hitch (#551) üzenetére


Luser2000
addikt

Itthon gyakorlatilag boltban nem fogsz találni. Esetleg rendelni tudnak neked a jobb helyeken, ha a nagykereskedő tart egyáltalán Note5 kiegészítőket.

Inkább külföldről rendelj. Én egy IMAK tokot várok, így tapasztalatom még nincs. (Illetve linkeltem már itt egy átlátszó és kék szélű tokot, no az Nem valami jó, mert nagyon nagy lett tőle a készülék ).

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#555) Luser2000 válasza tomee007007 (#552) üzenetére


Luser2000
addikt

Nyomd meg az Alkalmazás váltó gombot. (Home-tól balra). Ott keress olyan alkalmazásokat, ami tamogatja a multi window üzemmódott. (Két téglalap egymás fölött az ikonja). Ha arra böksz, akkor osztott képernyőn indul el.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#556) tomee007007 válasza Luser2000 (#555) üzenetére


tomee007007
őstag

Idő közben már megtaláltam, köszönöm :R

(#557) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Szerintetek lesz arra esély, hogy mire megérkezik hozzán hivatalosan a készülék addigra faragnak rajta és bővíthető lesz a készülék? :)

(#558) zsolt501 válasza Anulu79 (#557) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az 5-ös az nem hinném hogy bővíthető verzióban jelenne meg, max annyi mint a kinti dual sim-es verzió ami egy sim esetén sd-vel bővíthető, de én nem sok esélyt látok rá, talán majd a Note6.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#559) Anulu79 válasza zsolt501 (#558) üzenetére


Anulu79
addikt

Nekem már az is "tökéletes" lenne, hogy ha egy sim esetén befogadná a memória kártyát. :) Bár a bőr hátlap hiányozna így is. Azt hittem, hogy van már valami hír ezzel kapcsolatban kiszivárogtatva. :)

(#560) zsolt501 válasza Anulu79 (#559) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem is ki fog maradni az 5-ös széria, pedig bíztam benne, hogy valami olyat fog villantani amiért érdemes lesz cserélni.
Az biztos hogy az 5-ös nem fog olyan eladási számokat villantani mint az előző verziók villantottak.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#561) Anulu79 válasza zsolt501 (#560) üzenetére


Anulu79
addikt

Nem akarok vitát indítani de én nem csodálkozom rajta, hogy folyamatosan "nyafog" a Samu, hogy nem jönnek a várt eladások. Elnézve az aksikat meg az árakat részemről nem meglepő. De még sorolhatnám ami nekem szúrja a csőrömet. :DDD De nekem is úgy néz ki, hogy marad a 3-as széria egyenlőre.

(#562) zsolt501 válasza Anulu79 (#561) üzenetére


zsolt501
nagyúr

3-as és 4-es szériáról 5-re lépés az egy visszalépéssel egyenlő lépés lenne, de még nekem a 2-es szériáról 5 verzióra lépés is számomra egyenlő lenne egy visszafejlődéssel, mert bizony nem minden az erősebb proci és a nagyobb felbontású kijelző és rögzítés, sok egyéb dolog is lehet valakinek fontos.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#563) Anulu79 válasza zsolt501 (#562) üzenetére


Anulu79
addikt

Valamilyen szinten megértem. Én csak a kamera miatt akarnék váltani. Persze nem mindenáron és nem ekkora kompromisszumok által mint amit a 5 miatt kéne kötnöm. Még a 4 is kérdéses számomra bár sokszor közel áltam ahhoz, hogy beüljek az autóba és irány a bolt. :DDD De amíg itt van a 3 nekem addig biztos nem váltok. Mert végtére ebben sem olyan gáz a kamera. :)

(#564) Luser2000


Luser2000
addikt

Ez jópofa : [link]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#565) Anulu79 válasza Luser2000 (#564) üzenetére


Anulu79
addikt

Neked milyen a Note 5-öd? Látom, hogy dual simes. Ha csak 1 simet teszel bele akkor a másik helyre lehet micro SD-t tenni gond nélkül?

(#566) sanyijedi válasza Anulu79 (#565) üzenetére


sanyijedi
őstag

note 5 dual csak sim kártyát fogad, micro sd-t nem

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#567) daniel909


daniel909
addikt

sziasztok!

ázsiai modellekkel van vmi probléma? mik a tapasztalatok? 186K-t nem dobnék ki az ablakon

üdv: daniel

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#568) daniel909 válasza daniel909 (#567) üzenetére


daniel909
addikt

elég gáz különben h ázsiai modellekkel kell szórakozni ennyiért...gariról ne is beszéljünk., :O :(((

kisírtam magam nektek, így már mindjárt jobb

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#569) TorPe válasza daniel909 (#568) üzenetére


TorPe
tag

Nekem Egyesült Arab Emirátusból származik a telefonom, és teljesen jó.
(920C)
Nincsen semmi problémám azon kívül, hogy átalakító kell a töltőhöz.

(#570) daniel909 válasza TorPe (#569) üzenetére


daniel909
addikt

gari gondolom nem jár hozzá csak boltos.
azért meggondolom ennyiért a gari hiányát... vagy tévedek és van hozzá?

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#571) zsolt501 válasza daniel909 (#570) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mivel idehaza (Magyarországon) hivatalosan nem jelent meg, ezért itt csak a bolti garancia jöhet szóba, a samsung szerviz el fog hajtani azzal a garanciával amit adnak hozzá, szóval ha gond van a készülékkel akkor a bolttal kell egyeztetni ami sokszor nem egyszerű, vagy mélyen kell a zsebbe nyúlni, és akkor talán a hivatalos samsung szerviz is szóba jöhet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#572) daniel909 válasza zsolt501 (#571) üzenetére


daniel909
addikt

:(
nagyon szomorú! köszi!

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#573) zsolt501 válasza daniel909 (#572) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sokan belecsúsznak ebbe a hibába, a Samsung nagyon nem szereti a szürke importot.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#574) tomee007007


tomee007007
őstag

Nálatok mennyit merül egy este a készülék, ha csak GSM aktív de 4G és wi-fi off?

(#575) aero. válasza zsolt501 (#573) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én is így vettem, lévén nem hagyott más választást a cég. Ezt kéne másolni az Apple-től, nem mást ... Azt kukutyinban is legaranciáztatom, úgy, hogy a világ másik végén vettem. :U

Ennek ellenére nagyon bejön a hátlapot leszámítva, az ócska és gagyi, szerencsére tokkal jó. Eddig megérte iPhone-ról átjönni.

(#576) zsolt501 válasza aero. (#575) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Csak ugye a két cég nem egy és ugyanaz, és még a vezetők sem ugyanazok :)
Addig ameddig ez a helyzet garancia szinten érdemes elgondolkodni hogy mit is vállal be az ember ez esetben, mert bizony sokan nincsenek ezzel tisztában, és akkor szembesülnek az egésszel mikor gond van a készülékkel.
Én is tudnák rendelni készüléket, de amennyi szerencsém volt eddig a telefonokkal az elbizonytalanít, mert a telefonjaim nagy része az első évben megjárta a szervizt, vagy a szerviz futár jött ki ilyen olyan hibák miatt, de a legtöbbször előforduló hiba az USB csatlakozó hibája volt, az szinte minden készülékemnél előjött az első évben, illetve akku problémák is sűrűn előfordultak.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#577) Luser2000 válasza aero. (#575) üzenetére


Luser2000
addikt

Az "ócska és gagyi" azért nem túl szerencsés / találó , mert egy üveg hátlapot gagyinak nem mondanék. Nekem speciel nincs vele bajom, jo érzés tapintásra. Pl nekem a Note3 esetében jutna eszembe a hátlap kapcsán a gagyi szó.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#578) aero. válasza Luser2000 (#577) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ez csak az én véleményem természetesen. Az alatt azt értettem, hogy iszonyat csúszós, nagyon maszatos és az összes ujjlenyomatot felveszi. Kinézetre pedig műanyagnak is lehet nézni, mindezek mellett iszonyat törékeny. Egy alu hátlap sokkal szerencsésebb lett volna.

Hangzásra jó, hogy üveg, meg prémium, stb, de használhatóságra a legrosszabb alternatíva szerintem. Lásd i4.

(#579) TorPe válasza aero. (#578) üzenetére


TorPe
tag

igen, nekem sem tűnik jól használhatónak az üveg.
Arról nem is beszélve, hogy nagyon hideg tud lenni. Többször adom fel a telefonálást, mert fázik a kezem és a fülem is tőle :U
A garanciáról pedig annyit, hogy szerintem már nem lehet nagyon szerelgetni a telefonokat.
Komoly eszközök kellenek ahhoz, hogy akár egy USB csatlakozót is kicseréljenek. Nekem az tetszett régebben, hogy házhoz jöttek és megjavították. Na ilyen biztosan nem lesz, így bevállaltam a bolti garanciát. Bízok benne, hogy jó boltot választottam, de még jobban bízok abban, hogy nem lesz rájuk szükségem :R

(#580) daniel909 válasza TorPe (#579) üzenetére


daniel909
addikt

xperia z-ken is "üveg" van elvileg de tuti h műanyag inkább, szerinem üveget nem raknak rá, mert betörne könnyedén.
ez valami műanyag keverék lehet mint a bukósisakokon a plexi stb. szerintem is kissé gagyi, a note 4 hátlapja nekem jobban bejön...

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#581) zsolt501 válasza daniel909 (#580) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Láttál már temperált üveget?
Illetve módosult kristály szerkezetű üveget?
Nos ezzel fogsz találkozni a telefon hátulján, mert a plexi az sokkal jobban karcolódik mint ezek az üvegek, na meg jobban is tapad a plexi, illetve még jobban gyűjti a koszt, ami még nagyobb probléma, hogy a plexit oldja a kéz nedvessége (izzadás) és ezért elfehéredik egy idő után.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#582) Anulu79


Anulu79
addikt

Az a durva, hogy mindenki siránkozott a korábbi készülékeknél, hogy miért műanyag a hátlap. Most itt van az üveg hátlap aztán vagy mindenki tokot rak rá vagy pedig ez sem jó. :) Én mondjuk Note 3-4 féle hálap párti vagyok. Jónak jól néz ki ez az üveg amíg hozzá nem ér az ember. De majd rákeresek, hogy mennyire bírja a leejtést.

(#583) daniel909 válasza Anulu79 (#582) üzenetére


daniel909
addikt

parancsolj :D

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#584) TorPe


TorPe
tag

Akinek nem tudja, hogy működik-e a kiválasztott telefonja tökéletesen itthon vagy bárhol, annak itt egy kis segítség:
[link]

(#585) Anulu79 válasza daniel909 (#583) üzenetére


Anulu79
addikt

Köszi! :DDD A hátlap ez alapján elég gyenge. :) De jó a csávó meglepődése az ollós "sikernél". :)

(#586) Luser2000 válasza TorPe (#584) üzenetére


Luser2000
addikt

Elég jó kis segédlet lenne ez az adatbázis, csak azt gyanítom, hogy pontatlan lehet.
Amikor én a sajátomat vettem, akkor két lehetőség volt: N9200 vagy N920CD.
Végül arra jutottam, hogy az N9200 több frekvenciát támogat.
Innen túrtam ki az adatokat : [link]

Ez viszont ellentmond az általad linkelt helyen lévő adatoknak, mert ott az azt mondja, hogy a Telekom alsó frekvenciás 4G-jét nem tudja az enyém. Személyesen kb 1 hónap alatt azt tapasztalom, hogy vidéken is jól megy nekem a 4G-vel.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#587) boksz válasza tomee007007 (#574) üzenetére


boksz
senior tag

Este 10-kor veszem le a töltésről, 100%.
Reggelre 2-3% merül.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#588) csabicska


csabicska
senior tag

Sziasztok.
Mikor a töltőt csatlakoztatjátok,akkor nektek mit ír ki?

"töltő csatlakoztatva"
"gyorstöltőt csatlakoztatott"

Nekem az elsőt.
Viszont az előző S6 Edge a második üzenetet adta a töltés kezdetekor.
Nem támogatja a gyors töltést?
A töltő fejen rajta van az "Adaptive Fast Charging " felirat.

Kiváncsi vagyok a véleményetekre.

Ja ,lassan is tölt.

-Galaxy S20 - The best-

(#589) Luser2000 válasza csabicska (#588) üzenetére


Luser2000
addikt

A telefonhoz adott kábellel töltöd ? Nincs letiltva a gyorstöltés ?
Csak ötletek, mert én vezeték nélküli töltőt használok.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#590) zsolt501 válasza csabicska (#588) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én a gyors töltést lehetőségekhez mérten hanyagolnám, mert az degradálja a legjobban az akkut, és azért hosszútávon szerintem nem mindegy egy olyan telefonnál az akku élettartam aminél igazán csak szervizben lehet akkut cserélni, ráadásul az ismert gariztatási lehetőségeket nézve még olcsónak sem mondanám.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#591) aero. válasza csabicska (#588) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A gyári kábelével gyorsat, minden mással simát, de még az, olyan piszok lassan tölt, ha használom, akkor meg nem is nagyon rak bele semmit. :F

(#592) csabicska válasza Luser2000 (#589) üzenetére


csabicska
senior tag

Hol lehet a gyorstöltést állitani?
Egyébbként gyári minden amivel töltöm.

-Galaxy S20 - The best-

(#593) aero. válasza csabicska (#592) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Note 5-ből kivették a funkció kapcsolását.

(#594) csabicska válasza aero. (#593) üzenetére


csabicska
senior tag

Köszönöm.
A gyári kábellel azt kellene írni neki, hogy
"Gyorstöltőt csatlakoztatott "?
Mert nekem nem írja.
És az Edgehez képest lassabban is tölt.
Az
Edge 6.0 béta szoftveren, már lehetett kapcsolni.

-Galaxy S20 - The best-

(#595) aero. válasza csabicska (#594) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Gyari toltofej is kell hozza.

(#596) csabicska válasza aero. (#595) üzenetére


csabicska
senior tag

Az is a gyári.
Neked kiirja, hogy Gyorstöltőt. .....stb?

-Galaxy S20 - The best-

(#597) Ákkk válasza csabicska (#596) üzenetére


Ákkk
addikt

Üdv vagy a kábel rossz vagy az usb aljzat az usb nekem is megadta magát az s6 on

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#598) csabicska válasza Ákkk (#597) üzenetére


csabicska
senior tag

Megvan a megoldás.
Sajnos a kábel nem ok.
Nézzétek:
[link]

Ja :
BUÉK !!!

[ Szerkesztve ]

-Galaxy S20 - The best-

(#599) Luser2000 válasza csabicska (#598) üzenetére


Luser2000
addikt

Ez érdekes. Akkor neked a "gyári" kábeled nem egészen gyári? Hiányzik egy érintkezője?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#600) csabicska válasza Luser2000 (#599) üzenetére


csabicska
senior tag

Igy van.
Most abban kérnék segítséget,hogy honnan lehet venni egy olyat ami jó?

-Galaxy S20 - The best-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.