Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) ity700 válasza A guru (#750) üzenetére


ity700
csendes tag

Köszi, ha találsz rá megoldást oszd meg légyszi !

(#752) Luser2000


Luser2000
addikt

Csak nem böffenti ki magából a Samu a 6.0-t (6.0.1-et), pedig (mondjuk az alapját nem tudom) többször felröppent már, hogy elindul(t) a frissítés. Gyakorlatilag két készülékre (S6, S6Edge) jött ki 2-3 ROM verzió. Gondolom tele lehet problémákkal.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#753) Danny365 válasza A guru (#750) üzenetére


Danny365
őstag

Nálam van gyors tarcsazas edge+-on, direct call a widget neve.

(#754) ity700 válasza Danny365 (#753) üzenetére


ity700
csendes tag

Note 5 ön nincs sajnos.

(#755) Luser2000 válasza Luser2000 (#752) üzenetére


Luser2000
addikt

Megtört a csend, kijött az első Android 6.0.1 rendszer a N920C variánsra.
Pl. innen tölthető: http://www.sammobile.com/firmwares/download/65659/N920CXXU2BPB6_N920COLB2BPB6_CAM/

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#756) csabicska


csabicska
senior tag

Letöltöttem a 6.01 romot.
Minden ok.
Magyar nyelv.
Igen ám ,de csináltam egy hard resetet,és nincs a nyelvünk sehol...
Mondjuk kicsit számitottam egy Kambodzsa-i rom mellett.

Szerintetek lehet a storból tenni rá?
Régen volt ilyen lehetőség.

Amúgy nagyon szuper !!!!!

-Galaxy S20 - The best-

(#757) Luser2000 válasza csabicska (#756) üzenetére


Luser2000
addikt

A More Locale 2 tud olyat, hogy átállíthatod vele a rendszer nyelvét.
---
Ha szerencséd van, akkor nem mászott el a CSC-d, mert ha igen, akkor azt - tudomásom szerint jelenleg - KNOX ugrás nélkül nem tudod visszatenni.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#758) Rengete


Rengete
aktív tag

Na! Note 4 után vettem én is egy ötöst. Hát szerintem megérte. Nehéz lenne részletesen ecsetelni a különbséget de van jópár újítás és egyébként meg minden egy kicsivel jobb, szebb, gyorsabb, átgondoltabb! A hatos androidra még vártam de ha nincs beneen magyar nyelv, legalábbis resete után ,ami egy ekkora verzio ugrásnál azért illik akkor nem merem feltenni.

(#759) csabicska válasza Luser2000 (#757) üzenetére


csabicska
senior tag

Csak root alatt működnek.
Marad angol.
Lesz hamarosan olyan amiben lesz a nyelvünk,addig is elégedetten használom !!!
Jó lett.

-Galaxy S20 - The best-

(#760) tomee007007 válasza Rengete (#758) üzenetére


tomee007007
őstag

Ha megjön a telefonra az OTA frissítés, szerintem kell hogy maradjon magyar nyelv, ha eddig is volt benne...

(#761) Luser2000 válasza tomee007007 (#760) üzenetére


Luser2000
addikt

Átköltöztem az LG V10 topikba :R

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#762) tomee007007 válasza Luser2000 (#761) üzenetére


tomee007007
őstag

És? Első blikkre mi a meglátásod? :)

(#763) babosmiki válasza Luser2000 (#761) üzenetére


babosmiki
addikt

Az jó cucc, gratula!

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#764) Luser2000 válasza tomee007007 (#762) üzenetére


Luser2000
addikt

Pár nap múlva megírom.
Most még csak állítgatom, meg töltöm.
Holnap meg kiszaladok Koppenhágába sörért. :K

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#765) babosmiki válasza Luser2000 (#764) üzenetére


babosmiki
addikt

ok köszi, jó utat!

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#766) tomee007007 válasza Luser2000 (#764) üzenetére


tomee007007
őstag

Várjuk!

A sörrel ne spórolj :D

(#767) boksz válasza Luser2000 (#761) üzenetére


boksz
senior tag

Én is gondolkoztam rajta, csak a ceruza hiánya illetve a gyenge aksi miatt maradtam :)

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#768) Luser2000


Luser2000
addikt

Na kérem: sör tekintetében érdemes volt Koppenhágáig utazni. Mikkellerék hozzák a formájukat, tök jó az új Bottle Shopjuk, vagány, hogy árulnak Beef Jerkyt, a belvárosban meg ott a TapHouse, ahol 60 sörcsap van felszerelve.

No de, milyen volt az első 3 nap a eldzsível? Kérem szépen:

- Maga a készülék nem sokkal nagyobb, mint a Note5 (rosszabbra számítottam). És még a nagyobb tömeg sem zavar. Pont jó. Én szerettem a Note 5 üveg felületeit (fehér volt nekem), itt a hátlap műanyag. Cserébe nem kényes és nem maszatos. A fém oldalkeret azért megadja a majmolt "prémium érzést".

- Kijelzők: én szeretem az AMOLED technológiát, megkedveltem a (néha túl) harsány színeket. A V10 kijelzője is szép. Egyetlen negatívum a felső kis kijelző bevilágítása, amit sötétben egy szürkés, halványan világító "paca" képében lehet észre venni. Napközben semmi gond. Apropó kis kijelző: az elmúlt 3 napban gyakorlatilag semmire nem használtam. Gondolom, ha majd elolvasom a user manualt, akkor ráérzek az ízére ennek is. Elsőre pl. hiányzik, hogy készenléti módban nem mutatja azt, hogy az aksi hány százalékon van! Azt bezzeg igen, hogy milyen nap van. (Mintha szerdán nem tudnám, hogy szerda van).

- Fényképek: eddig csak Koppenhágát fotóztam végig és kizárólag automata módban. A gyenge fényviszonyok között ez az üzemmód a Note3-nál tapasztalt "olajfestmény szerű", pacás képeket is képes készíteni. Nem mindig és nem annyira konstans módon, mint ahogy anno a Not3-nál tapasztaltam, de azért előjön több képen is. A Note5 automata üzemmódjával e tekintetben nem veszi fel a versenyt, az jobb. Kellő mennyiségű fény esetén nagyon szép képek készülnek vele, de titkon azt hittem, hogy a székről is le fogok esni, annyira jók lesznek majd. Nos, vélhetően már a Note5 kamerája is baromi jó, így nem lehet nagy különbség köztük nappal. (Én a Note5 képek minőségével nagyon elégedett voltam). A különböző üzemmódokat még nem volt időm próbálgatni.

- Felbontás: egyszerűen nem találtam meg, hogy hol lehet állítani a készülő képek felbontását! (Csak képarányokat lehet megadni). Az elkészülő fájlok mérete ebből adódóan - engem zavaróan - nagyok, 4-6 MB.

- Vaku: kiég a szemem tőle. Én még ilyen erős villanóval nem találkoztam. (Tök ciki bevilágítani vele az egész kocsmát! :DD )

- Üzemidő: drasztikusan rossznak nem tudom mondani. tekintettel arra, hogy még nem volt elég töltési ciklusom, így erről még nem tudok semmit mondani. (Én kedvelem a cserélhető aksis megoldást, mert sokkal kényelmesebb úgy utazni, hogy viszek magammal egy feltöltött pót aksit.

- Töltés: Vezetékesen nagyon gyorsan töltődik, gyorsabban, mint a Note5 (de nem számottevően gyorsabb). Ami viszont hiányzik az a vezeték nélküli töltés lehetősége. Ezt valahogy egy csúcs készüléknél "kötelezővé" kellene tenni. (Igazából a váltás kapcsán ez volt az egyik olyan momentum, ami miatt félve vágtam a V10 cserébe).

- Cerka (hiánya): erről azt gondoltam, hogy szintén nagyon fog hiányozni. Az elmúlt 3 napban egyszer sem hiányzott. Ennek két oka lehet. 1) A Note5 esetén sem használtam ki maximálisan ezt a lehetőséget. 2) Van egy QuickMemo üzemmód, amivel gyakorlatilag ugyan azokat a funkciókat lehet elérni, mint a Note kihúzott cerkájával, csak itt az ujjammal kell "írni". Egyszer jegyzeteltem így, egyáltalán nem vészes.

- Hangminőség (zene): pár éve ugyan azt a BeatsAudio hallójáratos fülest használom. A Note5 nagyon jól szólt vele, szerettem, nekem megfelelt. V10-ről előzetesen azt olvastam, hogy kiemelkedő a hangminősége. No, az én zenéim és az én fülesem ugyan azt adták eddig, mint a Note5. (Ennek oka lehet a fájlok "minősége", vagy a fülem "süketsége"; minden esetre itt nem tapasztaltam még a sokfelé olvasható HŰHA érzést). --> Aztán észrevettem, hogy van egy "32 bites HiFi DAC" kapcsoló!!! :)) Ezzel már sokkal szebb a hangzás!!!

- Két SIM-es használat: a Note 5 felülete ebben sokkal kényelmesebb megoldásokat kínál, mint az LG. (Kár, hogy nem standard a Samsung megoldása). Emiatt nyűgös vagyok kicsit.

- Volt-e értelme a cserének? Honnan kell közelítsem? Pénzügyi oldalról? Műszaki oldalról? Élmény oldalról? Ebben nem akarok véleményt írni. Azok közé tartozom, akik pár havonta szeretnek kipróbálni újabb és újabb készülékeket. Ez is egy innen indult csere volt. Még hosszabb ismerkedés kell, hogy ki tudjam jelenteni, hogy jö ötlet volt, vagy inkább kellett volna a Note-nál maradni még.

No, ennyi. UFF. :B

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#769) csabicska


csabicska
senior tag

Na új rom a láthatáron .
Remélem ebben már magyar nyelv is lesz ,most töltöm.
[link]

-Galaxy S20 - The best-

(#770) csabicska válasza csabicska (#769) üzenetére


csabicska
senior tag

Siker !!!
Magyar nyelv a romban.
Töltsétek ,telepítsétek !!!

-Galaxy S20 - The best-

(#771) babosmiki válasza Luser2000 (#768) üzenetére


babosmiki
addikt

Ez jó volt, köszönjük! :C

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#772) A guru válasza Luser2000 (#768) üzenetére


A guru
addikt

A Note 5-töt már el is passzoltad? :)

(#773) Luser2000 válasza A guru (#772) üzenetére


Luser2000
addikt

Persze.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#774) Rengete


Rengete
aktív tag

Felraktam az iraki szoftvert! Minden megy fa**án!!! ;)

(#775) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Elég szomorú, hogy az OTA még mindig nincs. Inkább nevetséges a Samsung részéről.

(#776) TorPe


TorPe
tag

Nincsen valami olyan helyen az iraki 6-os, ahonnan gyorsabban lehetne letölteni?

(#777) csabicska válasza TorPe (#776) üzenetére


csabicska
senior tag

A Samfirm programmal töltsd.
SM-N920C
MID
Ennyit kell megadni.
Check update
Download
20 perc max

-Galaxy S20 - The best-

(#778) TorPe válasza csabicska (#777) üzenetére


TorPe
tag

Ezt nem ismertem, köszi!

(#783) Drbonci


Drbonci
aktív tag

N920C - re megérkezett a hivatalos 6.0.1, 1435 mb

(#784) tomee007007 válasza Drbonci (#783) üzenetére


tomee007007
őstag

És tényleg :R :C
Pedig csak márciusra 30-ra ígérték....

(#785) tomee007007 válasza tomee007007 (#784) üzenetére


tomee007007
őstag

Szóval az első benyomások a 6.01-el:

Jött be egy-két minimális plusz funkció, de nem sok érdemleges. A design változott, még minimalistább lett, ez helyenként még szép is, de az ikonok még inkább semmitmondóbbak, pasztelesebbek, egyszerűbbek lettek (ez mondjuk ízlés kérdése). S6 egde-nél sokan írták hogy fülesen a hangerő nőtt, ezt talán én is meg tudom erősíteni (kb +15-20%). Nagy öröm hogy az S note most már tudja szinkronizálni az 5.0-előtti jegyzeteket is!!! (ez nálam hatalmas piros pont)....ami viszont nem, hogy az energiatakarékos módot teljesen szétbarmolták...nem elég hogy ilyenkor a felső sáv nem átlátszó, hanem szürke, még a szinkronizálást is kivették belőle; így ha ez be van kapcsolva, gyakorlatilag alig jön valamiről értesítés, és nem is lehet az egész módot testre szabni..és ebben a módban még talán lassabb is a telefon mint előtte.
Az üzemidőről egyenlőre nem tudok nyilatkozni, az első kipróbálásnál 5%-ot merült 31 perc kijelzőhasználattal, ez talán egy kicsit jobb mint eddig.
A többiről pedig folyamatosan kiderülnek a dolgok, a puding próbája az evés :)

(#786) hito


hito
nagyúr

Várjunk csak! Még mindig nem jelent meg itthon? Ugye ez csak valami morbid tréfa?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#787) tomee007007 válasza hito (#786) üzenetére


tomee007007
őstag

Már nem is fog.
A Note 6-ban meg csak reménykedni tudunk...

(#788) tomee007007 válasza tomee007007 (#785) üzenetére


tomee007007
őstag

Három további észrevétel:
A RAM kezelése jobb lett, kb 50 alkalmazás fut a háttérben, és 2 GB szabad!
Mindemellett a maga a rendszer is pár 100 megával kevesebbet foglal.
Üzemidő készenlétben (eneregiatakarékos módban, és csak gsm modul aktív): 9 óra alatt 2 % merülés....ez megint csak javuló érték.

(#789) hito válasza tomee007007 (#787) üzenetére


hito
nagyúr

Erre nehéz mit mondani, úgy érzem nem is muszáj :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#790) tomee007007 válasza hito (#789) üzenetére


tomee007007
őstag

Max marad a szürkeimport...bár azt én sem szeretem. Nem értem, ha már ki van fejlesztve egy termék, miért nem lehet worldwide terjeszteni..miért lehet ez jó a Samsungnak?

(#791) A guru válasza tomee007007 (#790) üzenetére


A guru
addikt

Talán hogy felhypolják az edgeket más értelmét nem látom vagy nem tudtak eleget gyártani és kivették azt a piacot ahol a legkevesebbet adták el bár kétlem...

(#792) tomcruise


tomcruise
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérek!
Most vettem egy Note 5-öst a B-teltől, de a Knox 01-en állt. Sőt rootalva kaptam meg.
Ez így normális, mert nincs európai modell vagy nem normális?
Sok Samum volt eddig, képben vagyok, de a Note 5 most más.
Köszi!

(#793) A guru válasza tomcruise (#792) üzenetére


A guru
addikt

Szerintem nem kéne ennek így lennie vidd vissza még ha benne vagy a 3 napban.

(#794) tomcruise válasza A guru (#793) üzenetére


tomcruise
tag

Miből gondolod?
Te is vettél és az nem ilyen volt?

(#795) Luser2000 válasza tomcruise (#792) üzenetére


Luser2000
addikt

Nem normális, teljesen steril telefont kell kapjál.
(Gondolom valami 3/14 napos cserélgető majom idő előtt mókolta a telefont és visszavetette a céggel).

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#796) tomcruise válasza Luser2000 (#795) üzenetére


tomcruise
tag

Neked is ilyen van?
Teljesen steril volt?

(#797) Luser2000 válasza tomcruise (#796) üzenetére


Luser2000
addikt

Már nincs meg a Note5, most LG V10 van helyette. Az enyém szűz volt (miért is ne lett volna az).
Teljesen sterilnek kell lennie. Még hogy root, meg knox01!!! Szerintem a Kereskedő észre sem vette, hogy mókolt szart adott el. Ez mondjuk baj.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#798) tomcruise válasza Luser2000 (#797) üzenetére


tomcruise
tag

Köszi!
Már beszéltem velük.
Holnap visszaküldöm.
Nem tudom, ki volt a hunyó, a B-tel vagy a nagyker?
Meglátjuk.
Eléggé elment a kedvem a dologtól... (visszaküldeni, ülnek rajta, idő...)

[ Szerkesztve ]

(#799) A guru válasza tomcruise (#798) üzenetére


A guru
addikt

Sajnos ilyen előfordulhat ha gsm boltból vásárolsz bár nekem eddig semmi bajom nem volt az ilyen telefonokkal.

(#800) tomcruise válasza A guru (#799) üzenetére


tomcruise
tag

Samsung hivatalos partner. Többször rendeltem tőlük gond nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.