Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) joey04 válasza Deck (#238) üzenetére


joey04
titán

Szerinted
seria reloaded

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#252) Sebestyen01 válasza doooo (#250) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Tapasztalatbol beszeltem, fejtsem ki megint? ;]

(#253) Dr.FantastiK válasza Sebestyen01 (#252) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

inkabb neeee ! !! :DDD

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#254) Palika71 válasza ollie (#229) üzenetére


Palika71
őstag

Én azért azt nem értem, hogy a jóval nagyobb anyag igényű tableteket majdnem fele áron lehet megkapni, az ugyanolyan márkájú, és kb. azonos tudású telefonoknál. És valószínűleg a tabokon is keresnek, nem jótékonyságból árulják ezen az áron. Szóval, szerintem NAGYON vastag haszon van a csúcskészülékeken.
Nem is csak a Samsungra gondolok, hanem pl. az Apple-ra is.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#255) Sebestyen01 válasza Palika71 (#254) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Ez nem is kerdes megkockaztatom hogy olyan 200% haszon, lehet keveset mondtam.

(#256) kali válasza Palika71 (#254) üzenetére


kali
legenda

gondolhatsz még más gyártókra is a samsung és az apple mellett, szépen zárkóznak fel sorban.
a sony xperia z5 például 239.990 ft, a z5c pedig 199.990 ft ellenében előrendelhető, és ez hivatalos sony center akciós ár!
azért írtam ezt a példát, mert ebben a témában nem egy - samsung ellenes - sony felhasználó írta, hogy a note 5 drága.

[ Szerkesztve ]

(#257) Sebestyen01 válasza kali (#256) üzenetére


Sebestyen01
őstag

De mirefel mennek igy fel az arak, ok szar a forint, de ennyire nem, vagy ekkora ugras van most a csucsteloknal, mert en nem ugy veszem eszre!

(#258) ollie válasza Palika71 (#254) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jóval drágább gyártani egy telefont, ami mondjuk harmadakkora, mint a tablet. Pont azért, mert kisebb, sokkal nagyobb mértékben kell mindent miniatürizálni. Nem az anyagár kerül sokba. Ráadásul jellemzően még csak nem si az előállítási költség a nagy, hanem a tervezési, marketing, szervizköltségek, kirendeltségek, stb. Pont azért kerülnek kevésbe a nevenincs kínai telók, mert nem költenek semmire az előállításon kívül. A Samsung sem elsősorban a neve miatt drága, hanem mert pl itthon hivatalos képviseleten keresztül veheted meg, és magyarországi, hivatalos garanciát és szervizt kapsz probléma esetén. Ennek az infrastruktúrának a fenntartása rengeteg pénzbe kerül, és akkor még nem is számítottuk bele a tervezési meg marketing költségeket.

(#257) Sebestyen01: de, rengeteget romlott a forint az elmúlt években, pár év alatt vagy 30-40%-ot. Ehhez még hozzájön az is, hogy egyre több adó van, amit extra bevétellel kell fedezni.

[ Szerkesztve ]

***

(#259) Sebestyen01 válasza ollie (#258) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Na igen sajnos... Nem kell olyan messzire menni es ott sokkal kimelobbek AZ OTTANI KERESETHEZ MERTEN az arak!

(#260) Dr.FantastiK válasza ollie (#258) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' hanem mert pl itthon hivatalos képviseleten keresztül veheted meg, és magyarországi, hivatalos garanciát és szervizt kapsz probléma esetén. ''

jaah, meg egy Refurbished, ganyolt Keszuleket ,, az egyhete ujonann megvett de hibasert cserebe !

(U)ISTEN megorizzen mindenkit a szuper szervizeiktol !!(/U) :K

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#261) Sebestyen01 válasza Dr.FantastiK (#260) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Nekem anno a ferden ragasztott kijelzos notomat ujra csereltek, de a refurb is ertheto, egyszer elfogynak az ujak a raktarbol... A gar azt alairom az jo!

(#262) kali válasza Dr.FantastiK (#260) üzenetére


kali
legenda

a refurbished/gyárilag felújított készülékkel semmi gond, az nem gányolt - a szerződéses hazai szerviz által "ügyködött" néhány telefonnál volt ez probléma, de szerencsére megszűnt számukra a (hiba)lehetőség, persze nem véletlenül... -, más gyártóknál is így működik, lásd; apple...stb.

(#263) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Azért ezen nagyon keményen elcsodálkoztam, hogy 4 giga ram sem mindig elég neki.
Komoly szoftveres optimalizálatlanságok merülhetnek fel itt.

(#264) zsolt501 válasza lugosi (#263) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bizony az, nagyon az.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#265) Dr.FantastiK válasza kali (#262) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

tudod , en azt mondom ha egy keszuleket _egyszer_ leragasztottak {eloszor} es aztan feszegetik / eroltetik szetszedni majd ujra osszeLegozak, az mar nekem nem kell ! az ilyen nem UJ ! ! :(

AKKORSEM ha a gyarba csinaljak.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#266) lugosi válasza Dr.FantastiK (#265) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyszer a gyárban is összerakják. Nem egy darabból öntik.

(#267) Sebestyen01 válasza Dr.FantastiK (#265) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Kicsit irrealisak az elvarasaid, mit gondolsz millio szamra bespajzolnak vadi uj kedzulekeket 3 evre mert te (es a hasonlo mentalitasu emberek) huzid a szadat? Van megoldas, kidobja a gart a samu a nyakabol, hidd el hogy tud mondani okyat hogy legyen indoka is, aztan egybol jobb lett vna egy masik kedzulek... Persze lehet melldongetve utanna firdulni az atyauristenhez, ertelme nem sok lesz!

(#268) Dr.FantastiK válasza lugosi (#266) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

olvasd el figyelmesen amit irtam .>> feszegetik . .

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#269) Dr.FantastiK válasza Sebestyen01 (#267) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

látod, pont ezert lexarom a Gari-t.

csak Bontatlant veszek, ujat, ha elromlik, de mitol ?? veszek masikat, {ujat.} mert nem 100 % a javitottnak a megbizhatosaga !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#270) lugosi válasza Dr.FantastiK (#268) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Oké, de ha a gyártó ugyanolyan módszerrel rakja össze, mint amikor először összerakja, miből gondolod, hogy lesz különbség?

(#271) Sebestyen01 válasza Dr.FantastiK (#269) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Hat... Most erre mit mondjak, finoman es alazatosan csak annyit, nem vagyunk egyformak! ;]

(#272) zombinyul válasza Dr.FantastiK (#268) üzenetére


zombinyul
addikt

Nem feszegetik azt. A ragasztast oldjak valahogy, olyan modszerrel hogy semmiben nem tesz semmilyen formaban kart, utana pedig teljesen gyari eszkozokkel es technologiaval osszerakjak, tokeletesen uj minosegure. Gondolom utana megegy minosegellenorzesen atmegy. Semmivel sem mas mint egy vadonat uj.
Ha meg van penzed mindig uj telefont venni ha meghibasodik... Akkor marhamod irigyellek. :D Attol fuggetlenul en sem vagyok a ragasztott telefonok hive, ha mar unibody, oldjak meg ugy mint az iPhoneokat, vagy mint anno pl. a 800-as Lumiat. De megjobb ha normalisan szetszedheto a telefon (mar az akksicsere miatt is).

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#273) Dr.FantastiK válasza zombinyul (#272) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

asszem a Note 4 volt / lessz az utolso 'szerelheto' . :((

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#274) zombinyul válasza Dr.FantastiK (#273) üzenetére


zombinyul
addikt

Memegy pont, amiben visszalepes az 5-os a 4-eshez kepest... :U

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#275) Dr.FantastiK válasza zombinyul (#274) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

egy biztos : ez az 5-os Nota engem sem hozott lazba , egydarabig megteszi az EDGE, meguntam mar a Peklapatokat, nem annyira kenyelmes mar a tepsifon. :D pedig megvan meg a Note 1-em is.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#276) zombinyul válasza Dr.FantastiK (#275) üzenetére


zombinyul
addikt

Ez annyi ponton visszalepes, annyi kritika eri, hogy biztos nem fogja behozni a hozza fuzott remenyeket... En is inkabb 4-et (akar Edget) vennek az otos helyett.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#277) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

azt kell hogy mondjam, így 1 hét után, nem tűnik fel a nagysága. Z2őt váltott az edge plus, és nem érzem olyan "hatalmasnak". Igaz csak a kijelzője 5.7es, és elég trükkösen megvan oldva mert vékonyabb mint a sony, és csak 1 picivel nagyobb. Teljesen patentul megoldották. Engem mondjuk nem zavar a "ragasztott" megoldás, mivel ha problémám van a készülékkel nem szervizelik hanem instant cserélik 1 újra. (személyes megjegyzés: aki kevesli a 32gb tárhelyet annak javaslom a felhőt. 115 gb tárhelyet kaptam az ondriven, + még ott van a google fotók is. )

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#278) kisbancsa válasza kisbancsa (#277) üzenetére


kisbancsa
senior tag

basszameg rossz topic xD sry xD

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#279) CB válasza zombinyul (#272) üzenetére


CB
senior tag

Szerintem nézd meg ezt a videót, közben gondold végig, hogy kell-e feszegetni a gyárilag ragasztott telefonokat szétszerelés közben. Ez ugyan nem Note5, de jajjjj a sérült telefonnak.
Egy biztos, ezeket csak ilyen módszerrel lehet szétszedni, és szerintem az már nem lesz olyan, mint amit a gyárban összeraknak.

Link.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#280) csubííí


csubííí
senior tag

Itt pedig egy Note 4 :[link]
Ezt sem könnyű szerelni,7 perctől pedig ahogy azt az árnyékoló fóliát visszagányolja az nem semmi.
Több videót is néztem róla és mindegyiknél így csinálják,nem értem,új kijelző és nem jár/raknak hozzá új fóliát. Ha netán szervizbe kerül az ember készüléke,majd javítás után visszakapja,külsőleg rendben,de belsőleg egy gányolt marad. Egyetértek azokkal,akiknek ez nem tetszik és ebből nem kérnek. Mindezt megérteném ha pár 10.000Ft-os készülékről volna szó,de,hogy negyed milliós készüléknél is ezt kapja a vevő. :(
A Note 5-nek és egybelévő társaiknak,pedig még a hátulja is ragasztott,amit szintén nem egyszerű leszedni. Ha egy egyszerű aksicserét szeretnék,már azt is csak szervizben lehet garancia idő alatt,nem beszélve ha lejár az aksira az 1 év,akkor ez a csere még pénzbe is kerül.

[ Szerkesztve ]

(#281) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

Mivel ugye Európában még nem lehet kapni a Note 5-öt, ezért felmerült bennem a kérdés, hogy a netes boltokban kapható (Magyarországon) telefonok "honnan kerültek ide", és hogy miben különböznek a majd valóban európai változatoktól?

Nyilván bármelyik másik (Samsung?) telefonnal kapcsolatos ilyen irányú tapasztalat is valószínűleg lefedi az ezt a kérdést megválaszoló választ. :) (Na, ezt megfogalmaztam... :DDD )

(#282) janeszgol


janeszgol
félisten

Szép telefon és jó is lenne, ha szoftveresen is értenének hozzá. Amúgy Samsungtól az egyik kedvencem a Note 3, de az sem százas a Lollival (a kameraszoftvere meg a leggagyibb dzsunka gyártókat is irigylésre méltatja, pláne a 6 másodperces képkészítéssel - igen, ennyit késik a téma, amúgy szép képet lő, de fák meg házak fotózásához drága volt).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#283) kali válasza csubííí (#280) üzenetére


kali
legenda

ezek nem gyári szerelési körülmények - nagyon nem, de még csak szervizesnek sem mondható, nézni is rossz -, így ez alapján nehéz bármilyen következtetést is levonni.
a beépített akkumulátor nem tartozék/kiegészítő, így a 2 év jótállás átvihető.

[ Szerkesztve ]

(#284) Dr.FantastiK válasza CB (#279) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

igyvan, engem kiraz a hideg mikor ilyen videokat latok ! :D

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#285) janeszgol válasza Dr.FantastiK (#269) üzenetére


janeszgol
félisten

Aham. A refurb Nexus 7 2012-m még mindig üzemel, sokaknak meg már régen kinyiffant. Én tablet vásárlásnál elsőnek a refurbra keresek rá (pl Edigitalnál).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#286) zombinyul válasza CB (#279) üzenetére


zombinyul
addikt

Es csubiii:
Anno a 3GS-em szereltek a szemem elott. Ott lattam hogyan oldjak fel a ragasztot, es szedik szet a telefont. Egyaltalan nem igy nezett ki a dolog - meg csak hasonlokepp se. Gyonyoruen lett szetszedve majd osszeteve a telefon, se kovul, se belul nem maradt nyoma a szerelesnek. Ezek nem gyari szerelesek- amik a videokon szerepelnek. Igy maximum egy kokanyGSM javit szvsz..

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#287) janeszgol válasza Dr.FantastiK (#284) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor nem ajánlom azokat a videókat, ahol gyártják a telefonokat. :)) Na az a nem semmi!

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#288) CB válasza zombinyul (#286) üzenetére


CB
senior tag

Ja, téged beengedtek a gyárba, mikor javították a telefont?
Biztosan nem, te is egy (legfeljebb gyári garanciális) GSM szervizben lehettél.

Nem kötözködni akarok. Nyilván minden telefont máshogy kell szerelni, még típus családon belül is.
Máshol van a ragasztás, fólia, stb.
De azt nehogy megmagyarázza valaki, hogy a gyári garanciális szervizben robotok szedik szét a telefont.
A ragasztó, az ragasztó, bármelyik szervizben bontják szét a telefont. A ragasztó oldásához hőbevitel szükséges. Gyanítom, hogy azt mindenhol hőlégfúvóval biztosítják, ha van fólia, az biztosan szakad, stb.
Az más téma, hogy a gyári szervizben ott lehet az új fólia, a gyári ragsztó, csavar, csatlakozó, ha sérülés történik. újra lehet cserélni, és majdnem gyári állapotot lehet létrehozni.

Egyébként ebből a szempontból sokáig a Blackbery készülékek voltak nálam az etalonok, melyeket igényesen szét lehetett bontani atomjaira úgy, hogy nem sérült semmi.
Már ez a cég is áttért a ragasztott házra, nem cserélhető akkura.

A lényegen nem változtat, a szerelt telefon olyan nem lesz, mint a gyárilag összeszerelt.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#289) csubííí válasza kali (#283) üzenetére


csubííí
senior tag

Lehet igazad van,én szervizes szerelést még nem láttam,ezért gondoltam azt,hogy a videókon látottak alapján megy. Mondjuk a sufni boltos javítás biztos ilyen. Az aksival kapcsolatban (garancia idő) pedig azt hallottam,hogy már a beépítettre is egyes gyártók csak 1 évet adnak,a Samu is,ha rosszul tudom javítsatok ki.
Van gyártó aki csak fél évet. pl:[link] [link] Most kérdeztem a Samsung ügyfélszolgálattól: Azt szeretném kérdezni,hogy pl. Galaxy S 6 és társai amik egybeépített készülékek,vagyis nem kivehető az akkumulátor ott hány év garanciaidő van az akkumulátorra?
13:31
A tartozékokra (akkumulátor, töltő, fülhallgató) minden esetben 12 hónapos jótállást vállal a Samsung Electronics Magyar Zrt.
13:32

(#290) kali válasza csubííí (#289) üzenetére


kali
legenda

valahol már azért is "gyilkolnak", ha valaki megfelelő kesztyű nélkül áll neki szétkapni a telefont, hogy egyéb elvárásokat ne is említsek a feltételek és eszközök kapcsán.
a beépített, házilag nem cserélhető akkumulátor nem tartozék - ettől persze mondhatja a sablonos szöveget az ügyfélszolgálatos, csak aztán jogilag nem lesz már olyan könnyű kiállnia a dolog mellett.

[ Szerkesztve ]

(#291) zombinyul válasza CB (#288) üzenetére


zombinyul
addikt

Normal szerviz volt igen, de ha egy ilyen szerviz ennyire precizen javit, ugy hogy nem keletkezik semmi serules vagy hiba, akkor ezt elvarnam egy Samsung szerviztol is. Ha nem igy van az mas. Attol fuggetlenul baromi nagy szivasnak tartom, hogy egy ilyen erteku telefont ragasztassal raknak ossze (ez anno a 3GS-embe se tetszett, de Almaek hamar rajottek hogy ez nem fasza, es jottek a 4-nel alkalmazott osszerakassal - csunya hogy most a Samu pont erre allt ra.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#292) Danny365 válasza csubííí (#289) üzenetére


Danny365
őstag

Szerintem csak kaptál egy copy paste szöveget. Az akksi ebben az esetben nem alkatrész, így 2 év gari van arra is.
Direkt megkerdeztem a Telekomnál mikor vettem a telefonom.

(#293) Jeanne d'Arc

Valaki használja már készüléket?

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#294) kisbancsa válasza Jeanne d'Arc (#293) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Még nem jelent meg :)

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#295) Karelke válasza Jeanne d'Arc (#293) üzenetére


Karelke
csendes tag

Magyarba nem sok embernek van pénze kicsengetni a gsm boltos 200k körüli összeget. Mindenki a messiás szolgáltatókra vár, hogy "ingyen" elvihesse a telót 2 év hűséggel...stb

Nokia 3410 -> Motorola C385 -> Nokia N95 -> HDC Galaxy S5 -> Samsung Galaxy Note5

(#296) beteg válasza Karelke (#295) üzenetére


beteg
őstag

300-at. Samsung garral is sok, nem hogy gsm boltossal.

Csak futni kell!

(#297) Dr.FantastiK válasza Karelke (#295) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' nem sok embernek van pénze kicsengetni ... ''

> Nyugodtan vehetnek 2 is, akár, ;] .. de az EDGE melle nem kell, . . ;)

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#298) babosmiki válasza beteg (#296) üzenetére


babosmiki
addikt

Te miről beszélsz? :U

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#299) Wave86 válasza #31342592 (#228) üzenetére


Wave86
tag

Hidd el, nem véletlenül kerül 270k-ba és az összeszerelés sem 50k. Ne felejtsük el, hogy a hajlított nagy kijelző újdonság, amit meg kell fizetni, emellett a technikai paraméterei is lenyűgözőek. Ez a tudás és képesség megér ennyit, nincs túlárazva, egyszerűen ez a kategória ennyibe kerül.
Szerintem az van, hogy te keresek keveset.

(#300) Danny365 válasza Wave86 (#299) üzenetére


Danny365
őstag

Mondjuk itt éppenséggel nincs semmilyen hajlított kijelző.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.