Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) optikus


optikus
senior tag

nekem tetszik ez is meg a + is, leginkabb hogy lesz hozza hw billentyu. de hogy az infrat miert sporoltak ki aztat nem ertem :W

Buy books not gear.

(#52) mike918 válasza Fiery (#1) üzenetére


mike918
csendes tag

Ez a RAM kezelés egy vicc a Samsung részéről. Többek között ezért is váltam meg nagyon gyorsan az S6 Edge-től..

Itt van most nálam egy LG G4 és meg van nyitva 18-db alkalmazás, többek között kamera, fb, messager, gyári böngésző, chrome böngésző, e-mail, galéria, üzenetek, play áruház, instagram, üzenetek, stb..

És így van kb 850MB szabad a memóriából.. Közbe rosszabb lassabb és kevesebb RAM van benne.

(#53) Ádám16


Ádám16
addikt

Remek teszt pett szentkuti11, gratulalok hozza!
Gyonyoru ez a telefon, a oldalain ívelt üveg hátlap pluszban nagyon megfogott.
Ennyiért viszont tenyleg nagyon pelda az, hogy 3 jol hasznalhato készülékét is lehet venni. Vagy akar egy kezdoautot, laptopot, de aki megteheti, hogy ilyen arkateforiaban vegyen telefont, ... En jovore erre csapnek le, az tuti. :)

(#54) davidsone


davidsone
addikt

ennyit azért nem ér. 1 év múlva használtan :K

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#55) szentkuti11 válasza Ádám16 (#53) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nagyon szépen köszönöm! :R

(#56) forgonati


forgonati
őstag

Az a RAM igény, jézusom :W

Maga a cucc viszont tényleg ütős.

Keelah Se'lai!

(#57) zombinyul


zombinyul
addikt

Koztudottan nagy Samsung hater vagyok, de a Note szeria meg nekem is nagyon tetszik. Kacerkodtam is egy Note 4 Edge-zsel, de aztan megse az lett... Nagyon szep telefon, bika hardverrel, a kijelzoje is biztos nagyon szep, de ennyi penzt nem adnek erte. Az meg hogy ugyanolyan szeles, mint a G4-em 5,5 huvelyken kulon dicseretes.

A teszt pedig nagyon jol sikerult, jo volt olvasni.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#58) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Istenkem....ha olyan lenne a memorakezelese, mint az LG G4-nek, rohannek is venni, de igy... Eleg volt az S6 edge memorajabol egy eletre...

(#59) leslien válasza ForRedGlory (#58) üzenetére


leslien
nagyúr

rohannek is venni,

jelen pillanatban picit sokat kéne futnod.... :)

egyébként várjuk meg h mit hoz majd a Snapdragon os változat talán abban nem lesz memóriakezeles hiba...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#60) ForRedGlory válasza leslien (#59) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ki mondta, hogy gyári garanciával venném? ;]

(#61) batai15


batai15
félisten

hát ez most nem ütött akkorát szvsz..

(#62) leslien válasza ForRedGlory (#60) üzenetére


leslien
nagyúr

fogadjunk h amint lesz a T nél mar hozod is ki... ;]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#63) Dr.FantastiK válasza Dominó85 (#45) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' És ki mondta, hogy ennek a fosnak kell rajta futnia? Lecseréled a felületet és voilá. ''

es ugyan, mi a Frász-ra ? ? ;]

tán volna rá Cyanoged ??

nincs.

de ha lenne , akkor meg rogton buknád az osszes Pen feature-t. !.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#64) joey04 válasza leslien (#59) üzenetére


joey04
titán

hát én egy centit sem futnék mert 1 napon belül házhoz hoznák.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#65) leslien válasza joey04 (#64) üzenetére


leslien
nagyúr

jó van te is öregszel... :DDD

itt is lehet, tudom...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#66) bandras0226 válasza bwin.party (#4) üzenetére


bandras0226
aktív tag

A frissítésért nem fizetsz.

[ Szerkesztve ]

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#67) zazenke


zazenke
őstag

memória kezelése f@s. nem bővíthető egy irodai dolgokra is terveztt mobil ? és mindez mellé pofátlan árak. a samsung egyre jobban egy nagy vicc . lassan kezdik bevezetni az összes rossz tulajdonságát egy szifon -iphone-nak. de szép telefon sokaknak ennyi is elég és rohannak megvenni aztán meg zsíroskenyeret esznek pár hónapig

(#68) hitchins válasza zazenke (#67) üzenetére


hitchins
őstag

Sajnos nem csak a samsung sajatja ez a hozzaallas. Lasd uj xperia z arazas.
Lassan elrtjuk hogy fel milla lesz egy telefon ..nevetseges.
Vagy inkabb az hogy igy is megveszik..

(#69) GeoJoe


GeoJoe
senior tag

Remek cikk, köszönöm.
100 GB felhő mellé kinek kell memoriakartya? Remélem a RAM zabálásán javítanak majd mire az EU-ba ér. Csak azt sajnálom h nincs edge verzió :(

(#70) S e t h


S e t h
nagyúr

Az eddig kijött Note széria legkisebb változtatással kijött új variánsa, amiről számtalan helyen olvashat az ember külföldi és itthoni fórumokon egyaránt, ehhez képest a teszt erről hallgat.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#71) zombinyul válasza GeoJoe (#69) üzenetére


zombinyul
addikt

Vannak emberek akiknek eszebe se jut felhot hasznalni, plane a Magyarorszagi internetcsomag viszonyok mellett. Nekem is van otthon, meg melohelyen is wifi, mobilnetem 5 es fel giga, de felhot akkor se hasznalnek ha muszaj lenne.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#72) GeoJoe válasza zombinyul (#71) üzenetére


GeoJoe
senior tag

Ez teljesen érthető is de sosem fognak a magyar viszonyokra telefont fejleszteni. Viszont egy minden tekintetben korlátlan nettel már más a leányzó fekvése. Én pl mindent streamelek, saját szerencsémre, mert nem tudnék rádió nélkül élni. (FM modul meg nincs ugye :/)

(#73) zazenke válasza GeoJoe (#69) üzenetére


zazenke
őstag

egy rendezvényen vagy fel szeretnéd venni elfogy a tárhely te meg a mobilneted elhasználva elkezded feltölteni az adatokat mert nincs hely . mellette persze venni kéne tovább is az eseményeket .ha 100 megával nyomnád is felfele a korlátlan adatforgalmi előfizetéseddel akkor is percek telnének el . és valószínű nálad nem is ez a helyzet nálad és nálam meg úgy kb nemsokmindenkinél. a felhő sajnos erre nem megoldás meg majdenem semmire nem megoldás.

(#74) zazenke válasza GeoJoe (#72) üzenetére


zazenke
őstag

a streamelés adatforgalmilag egyszerre nem igényel sok adatforgalmat . teljesen más tészta mint egy rendezvény felvétele és felküldése a felhőbe. még az is jobb megoldás ha előveszek egy otg-t és arra veszek. gondolom arra lehet dolgozni realtime ?

[ Szerkesztve ]

(#75) GeoJoe válasza zazenke (#74) üzenetére


GeoJoe
senior tag

Nem szoktam videózni de valóban gond lehet ha sokat kell rögzíteni. Értelemszerűen nekik vlmi más kell. Hátha lesz más verzió is :)

(#76) Blyan válasza GeoJoe (#69) üzenetére


Blyan
félisten

Nem igazán fognak, az összes Lolli készülék ezzel szenved.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#77) ollie válasza Blyan (#76) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Dehogy.

***

(#78) Rodi 4.80 válasza Sebestyen01 (#18) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

PC-n 8 GB rammal játszom a legújabb játékokat full graf. 1920x1080 60Hz-en, mit akarnak sz@ros telefonokból kihozni a 3-4 GB rammal????
Megmondom én: még több pééénzt, félévente emelt hardverigényt az "új" oprendszerrel, az újítás meg sehol!

Az egész parasztvakítás arról szól, hogy több felesleges alkalmazást futtass a háttérben, amik lapátolják kifelé a magánéleted részleteid. Olyan ez mint a teszkós szatyor, fizetsz egy százast hogy aztán őket reklámozd hazafelé a boltból.

(#79) #03372544 válasza Rodi 4.80 (#78) üzenetére


#03372544
törölt tag

"emelt hardverigényt az "új" oprendszerrel" - ezzel kicsit vitatkoznék, a Sony Z például az 5.1.1 óta nálam gyorsabb mint eddig bármelyik verzióval.
4.2.2-ről indultam vele, azóta volt 4.3, kitkat, 5
0, most az 5.1.1.

(#80) Willhunting


Willhunting
aktív tag

Nem értem miért sírnak sokan a RAM kezelés miatt, ezt nem nevezném hibának. Az android mindig is így működött, a rendszer felhasználja a rendelkezésre álló memóriát, másfélszer ennyit is feltöltene. Szerintem épp hogy előnyösebb ha minden helyzetben a lehető legjobban kihasználja, ahelyett hogy üresen álljon és nézegethessük hogy jéé 4-ből 3 még mindig szabad... Nem a felhasználói élmény számít? Nem is értem miért foglalkozik a júzer a memóriával.

(#81) zombinyul válasza Willhunting (#80) üzenetére


zombinyul
addikt

Nem az a baj hogy nincs szabad ram, hanem az hogy rengeteg az ujratoltes. Engem se zavarna ha G4-en elfogyna a ramom, az azert van... De se el nem fogy soha, se nem kezd a telefon ujratoltogetni. Ez a panasza a nepnek. :) Mert ez elsosorba a Samukra jellemzo.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#82) Blyan válasza ollie (#77) üzenetére


Blyan
félisten

Nos, a Note 5, az S6, S6 Edge és S6 Edge + igen az az a Lollival megjelent csúcskategória mindegyike. Melyik nem?

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#83) ollie válasza Blyan (#82) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem csak Samsungból áll az androidos világ.

***

(#84) zombinyul válasza Blyan (#82) üzenetére


zombinyul
addikt

Samukon kivul a nagytobbseg nem szenved ilyen problemaval...

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#85) Willhunting válasza zombinyul (#81) üzenetére


Willhunting
aktív tag

Nem tudom, újratöltögetésről nem olvastam a tesztben. Azt írják hogy villámgyors és egy gyári alkalmazást leszámítva döccenés mentes.
Nem a Samsungot akarom védeni, hanem az egész oprendszert. A nagy többség nem tudja elfogadni hogy a droid teljesen másképp használja a memóriát mint amihez egy asztali rendszernél hozzászokhattak.

(#86) Blyan válasza ollie (#83) üzenetére


Blyan
félisten

Némi félreértés van, én kizárólag a Samsungokról beszéltem. A válaszom a Note 5 re vonatkozott, a srác írta reméli jön javítás, én meg válaszoltam hogy nem fog, mert... és itt értettétek félre.
Persze, tudom hogy a többi nem Samsungok jók akár 2 giga rammal is. A Samsungok azok amik 3-4 gig RAMmal 1 gigás készülékek szintjét hozzák. :D

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#87) zombinyul válasza Willhunting (#85) üzenetére


zombinyul
addikt

Szamos videot megmeztem a cumorol Youtubeon, en arra tudok hagyatkozni, de kivetel nelkul minden videon tobb esetben lattam ujratoltest. Ilyen teren sokkal-sokkal rosszabbul szerepelt a Note 5, mint a G4, pedig ugye 1 gigaval meg tobb is benne rambol.
Az utolso resszel pedig egyetertek. De a tobbi platformhoz kepest is teljesen maskepp banik a rammal.

Blyan: szivesen egyetertenek Veled a rammal kapcsolatos hozzaszolasodra reagalva, de nem merek, mert a G4 kameradijarol szolo cikk alatt mar megkoveztek hogy mekkora LG fan vagyok (pedig szamos gyarto termekeit szeretem nagyon), mert bezzeg a Samu mennyivel jobb az LG-nel, es en milyen veresen komolyan vedem, ilyen kozel a tuzhoz (ugye Samu topic) inkabb kussolok. :D

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#88) Blyan válasza zombinyul (#87) üzenetére


Blyan
félisten

Pedig simán bólogathatsz, mert igazam van... :DDD És az S6 topikban nagyon megértőek a srácok, mert két naponta nyafogok emiatt, és nem is nagyon tudnak és akarnak megcáfolni. Rendkívül türelmesek velem. :D

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#89) zombinyul válasza Blyan (#88) üzenetére


zombinyul
addikt

En ezt nem mondhatom el sajnos. Az LG blogos G4-gyel kapcsolatos hir alatt az osszes Samus a torkomnak ugrott. :D Mert mi az hogy kiallok a G4 mellett, es mennyire hulyet csinalok magambol, etc. Szerintuk az s6 magasabb kategoria mint a G4, jobb kijelzovel, mindennel. Nem szeretik a peldakkal, ervekkel tuzdelt ellentmondast. :D

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#90) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Addig olvastam, hogy a 4 giga ramból szüzen, a TW miatt kevesebb, mint 2 giga marad.
Ez így hulladék kategória... Ennél jobb választás az iPhone, mondom ezt úgy, hogy nagyon nem vagyok Apple fan.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#91) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Ezt azért eltudnám fogadni . :)

(#92) zed juron


zed juron
aktív tag

Tetszik, nem mondom hogy nem kéne :)

De nekem két hónapon belül volt kettő Vibe Z2 pro-m, kettő Note4-em, kettő S4-em, majd most egy Note3-am.

Ár-értékben a Note3 über alles.

Ráadásul tesztelgettem dinamika és pixelélességre a Note3 vs Note4 vs Z2 pro-t az S4/Note3-al és az eredmény még mindig az hogy 8 megapixelre konvertálva a képeket a Note 3 és az S4 a legjobb kamerában fénykép terén.

A Note 5-öt sem látom jobbnak mint a Note 4-et kamerában.

Az már csak hab a tortán hogy a Note3-am sokkal nagyobb pontszámot hoz Antutuban mint a Z2 pro vagy Note 4, amit nem is értettem.

[ Szerkesztve ]

(#93) ollie válasza kakuk.tamas (#90) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért, iPhone-on mennyi marad szabadon? :)

***

(#94) kakuk.tamas válasza ollie (#93) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ott létezik olyan, hogy optimalizáció...
Mennyi ideje volt a Samunak, hogy megcsináljon egy olyan rendszert (TW-zt), ami normálisan van optimalizálva???
Dehát szarik rá nagyívben, mert miért ne tenné, amikor megveszik még akár 300ezerért is a telefonját...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#95) Blyan válasza ollie (#93) üzenetére


Blyan
félisten

Ha tippelnem kellene olyan 40-70MB körül. :) De ettől még 1 gigás létére elég szép memória kezelést tud felmutatni.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#96) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

Aruljatok mar el legyszi' hany oldalt kell egyszerre megynyitni/ vagy bongeszni ahhozz hogy vegre eloben lathassak egy ujratoltest, megakadast olyan Samu keszuleken amibe 3 Gb RAM van ! ! ! ! ! ? ? ? :U :U

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#97) Dr.FantastiK válasza Blyan (#95) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

4- 5 appal a hatterben ! ;)

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#98) Blyan válasza Dr.FantastiK (#96) üzenetére


Blyan
félisten

Mondjuk használod? :D Nekem június óta ez akár 10 percenként megy. :C

(#97) Dr.FantastiK

Köztük 1 gigás játékokkal. Ez az S6 szériának már önmagában nagy falat. ;]

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#99) ForRedGlory válasza Dr.FantastiK (#96) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem túl sokat az biztos.

(#100) ollie válasza ForRedGlory (#99) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kevesebbet mint iPhone-on. :P

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.