Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Most nézem a grafikont, még egy kereket kellene rá rajzolni, azt olyan mint egy kocsinak az eleje.. Ezt elküldöm valamelyik dizájnernek, hátha valami kocsit összedobnak ilyen vonalakkal :D

[ Szerkesztve ]

(#3152) Depression válasza fRooStzzZ (#3151) üzenetére


Depression
veterán


Lehet, hogy ezt írja, de valójában már de. 10-kor le volt merülve, a hajnali 4-5 órakori töltőről leszedés után. Ez egy céges telefonnál nem elfogadható, így megmaradt játéktelefonnak.
Egyébként még mindig imádom ezt a telefont. Mielőtt nem bajlódott volna az aksi, eszembe sem jutott lecserélni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#3153) fRooStzzZ válasza Depression (#3152) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Igen, nekem is pont ez a bajom vele, hogy egyáltalán nem egy megbízható 'utitárs' üzemidő szempontjából, főleg ha azt nézzük hogy wifi meg szinte mindenhol kell, mert nem hiszem az ember mindent mobilnettel szeretne 'intézni'.
Szóval van egy okos telefonja az embernek, amit jóformán csak buta üzemmódban tud használni, mert a fél rendszert le kell kacsolnia ahhoz hogy estig kibírja a telefon.
Note2 4évig húzta nálam, majd egyik pillanatról a másikra nem indult. Akkor hamahama egy Note 3 begyűjtése egy "buta"usertől, 3 évesen mondhatni patika állapotban ami a mai napig mindent bekapcsolva hagyva 3 google fiókkal, samsung, drive, onderive, mega, viber meg quickpic és régebben FB stb cuccokkal mai napig elvan 2-3 napokat.
És ott nem kell variálni, hogy ha reggel 6kor leveszem a töltőről, vajon még délután 4ig kibírja úgy, hogy még hozzá sem érek?
Na ez a N5, amiben hatalmasat csalódtam pedig ezen az üzemidőn vagy a wifi bug mellett ha elnézünk akkor egy remek kis készülék lenne.
De így, tényleg vagy vezetékes telefonként ajánlott, vagy gyereknek játszani míg bírja. Komolyabb dolgokra lényegében használhatatlan ha nincs csatlakoztatva töltő hozzá. Ezzel hol mernék elindulni egy 300Km-es távot a gps-el, mert a N2-vel lehúztam. Ezzel Pestről nem érnék ki..

(#3154) yodamastah válasza fRooStzzZ (#3153) üzenetére


yodamastah
őstag

Nos én pl mindent 4G-n tolok rajra. Wifit nem kapcsolom be mert bőven elég a net keretem. GPS állandóan megy. MInden alkalmazás szinkronizál (viber, whatsapp, skype, google alkalmazások), nincs letiltva semmi (butatelefon???). Adguardot használok (ez pl sokat eszik). A telót este 100%ra töltöm és nem hagyom a töltőn, másnap estig 40-50%ra merül. Kb 1 óra screen time megy egy nap a telóba (nincs időm többet egy telefont nyomkodni). MIndez egy olcsó hamis "samsung" akkuval, amiről itt korábban esett már szó. Ha GPSnek használom rárakom töltőre (még a robogómban is van szivargyujtó foglalat).

Nekem marad a note5 amíg meg nem döglik, vagy ki nem jön valami értelmes teló ami mutat valami pluszt.

(#3155) fRooStzzZ válasza yodamastah (#3154) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Igen, akinek elég a net, annak ez nem probléma, de mivel ahol én járok ott mindenhol wifi van és mivel ha neki állok küldözgetni ott nem 5mb megy oda vissza.
A csomagomban (feltöltős) 150mb netet kapok meg feltöltés után 1-200 mb-t. De azt is kb 2 havonta, mert 1 hónap alatt nem beszélek el 2000 ezret. :)
Nem fogok olyan dologért fizetni több ezret, hogy legyen +1-4 gb netem, mert mindenhol wifi van ahol szükségem van nagyobb adatforgalomra. és.
GPS az megy már nekem is állandóan, mert a beta GPSZ az nem zabálja az miatt úgy az aksit mint a végleges kiadás Viber, google, g.cég is megy folyamatosan,

De most komolyan, ha akarok gps-el menni valamerre, vagy én hülye wifit szeretnék használni egyből csapjam rá töltőre mert nem bírna ki a telefon 1 órát, mikor ezt korábban 2-3 vagy x évvel azelőtt meg tudták oldani normálisan?
Gondolkodtam custom rom-on, mert többen fentebb írták ugye a Minotaurus romot, de az ha jól emlékszem még 6-os droid. Én sose voltam stock rom párti, lehet épp ezért.
Pedig már nagyon izgat a dolog, de nem akarom a knox-ot lelőni benne.
Patika állapotban van a telefon, inkább eladom olyannak aki nem használja úgy ahogy egy rendes (annak idején) csúcskategóriás telefonként használja.
Nem tudom mikor jelent meg az S1, de azóta ezt a telefont bánom a legjobban.

(#3156) yodamastah válasza fRooStzzZ (#3155) üzenetére


yodamastah
őstag

Használtam sokat wifivel is, nem volt gondom vele. Most is van hogy bekapcsolom, és úgy marad napokig, semmi komolyabb különbséget nem vettem észre. Ha GPSnek használom rövid távra én se tolom töltőre. De ha kimegyek a BP-ről akkor már igen.

Nem mondom hogy acélosan bírja az akku, de nekem simán kibír 24 órát, és nem csak pihen az asztalon. Nem tudom mit csinálok máskép. 7.0 van rajta, még 5.1-el vettem, és factory reset nélkül upgradeltem 6-ra és 7-re is.

[ Szerkesztve ]

(#3157) fRooStzzZ válasza yodamastah (#3156) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Ha kibírna nekem 1-2 óra SOT-al reggeltől estig úgy hogy marad benne 15-20% hogy wifi is be van kapcsolva, egy szavam nem lenne. De úgy, hogy még az időt sem merem megnézni rajta mert óránként 10%-ot merül, az azért durva. És volt már FR, wipe cache / part stb, de nem akar összeállni a kép sehogy sem.

(#3158) trlala válasza fRooStzzZ (#3157) üzenetére


trlala
aktív tag

Enyém is kibír simán egy napot. wifi + mobilnet bekapcsolva. Kis játék, levelezés, beszélgetés. A kameráját ritkán használom.
Én is voltam így régebben. Volt egy windowsos Nokiám, egyik napról a másikra pár óra alatt lemerült. Meleg volt a telefon. Azon a hard reset segített.

(#3159) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

sziasztok :) tegnap én is beléptem a klubba egy fehér Note5-el.
Lenne is egy kérdésem :D

7-es droid van rajta és rootolni szeretném a Viper4android miatt, mi a legegyszerűbb mente most a rootnak? :R

[ Szerkesztve ]

(#3160) fRooStzzZ válasza HELLAFLUSH (#3159) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Korábban valaki ezt linkelte be, el is mentettem de én nem rootoltam még az enyém.

[ Szerkesztve ]

(#3161) iFixit


iFixit
tag

Sziasztok,eredeti S-Pent honnan lehetne rendelni a készülékhez?

Ha valamelyik hirdetésem felkelti az érdeklődésed itt hamarabb érsz el :06-30-5-77-11-55

(#3162) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Jött ma vmi 76mb-s frissítés. valamit lehet tudni tudni róla?

(#3163) iFixit válasza fRooStzzZ (#3162) üzenetére


iFixit
tag

Augusztusi biztonsági frissítés,én nem láttam nagy változást benne...

Ha valamelyik hirdetésem felkelti az érdeklődésed itt hamarabb érsz el :06-30-5-77-11-55

(#3164) n0is3es


n0is3es
aktív tag

Sziasztok, adott 1 Note 5 eredetileg ATT volt függetlenitve jutott hozzám. Hogyan tudom frissiteni rajta a szoftvert? SM-N920A a tipus száma, és nincs ATT kártyám hogy megkapjam rá a frissitést. Válaszotok előre is köszönöm. Jelenleg android 6.0.1 van rajta. Odinban jártas vagyok.

Pixel 6 & Mi 11 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#3165) Depression


Depression
veterán

Sajnos egy leejtés okán elhalálozott szeretett telefonom kijelzője. Élt 2,5 évet, bár már fél éve az akksija miatt egyébként is nyugdíjba vonult. Milyen progival tudnám leszedni a rajta maradt képeket? Eddig wifi ftp-t használtam, csak ezt most már nem tudom elindítani.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#3166) DummyBoy válasza n0is3es (#3164) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Szia, nekem Verizonos van (hasonló téma), elvileg van saját software az ATT-nek is, felrakod PC-re, és azon keresztül tudnod kellene frissíteni.

Life is shor...

(#3167) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Sziasztok ,

Állítólag itt eredeti Samsung dolgok vannak :
[link]

például az aksi 8,8 $ + 4.4 a szállítás

[ Szerkesztve ]

(#3168) fRooStzzZ válasza fujifilm1 (#3167) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Igaz kicsit drágább de ebben jobban bízok.
[link]
Ezt a címet amerikai ismerősök adták.

(#3169) csiry007 válasza fRooStzzZ (#3168) üzenetére


csiry007
csendes tag

Tollat hol lehet megbízhatót venni? Tapasztalat?

(#3170) fRooStzzZ válasza csiry007 (#3169) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Nem tudom, pedig nekem is kéne mert nem akar kattogni (már szét is szedtem hátha) de bacik..
Nagyon nagy a szórás árban, akár itthon akár a messzi távolról és ki tudja melyik eredeti melyik nem. Hiába veszi meg az ember itthon, de ők meg behozták a ferdeszeműektől a kamut.
Szóval pasz.

(#3171) fujifilm1 válasza csiry007 (#3169) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Ezt az utángyártott tollat vettem (5USD-ért):
[link]

Azt kell mondjam hogy tökéletes vele az irás. Nagyon megszerettem mert "meg kellet szelídítenem" mint a kishercegnek a rókát...

Szóval részletesen:
Ha közelited a képernyőhöz, akkor ugyan olyan távol jelenik meg a pötty ahogy az eredeti Samu tollal.
szépen csuszik a képernyon, szoval tök rendben van elektronikai és irás szempontból.

DE egy hangya micsodányival rövidebb a kattogos vége, és mivel nekem van tok a telefonon, egy kinszenvedés volt a ki pattintása, -a tömpe kis ujjaimmal :) -mert nagyon meg kellett nyomni hogy végre kattanjon és kijojjon.

Mondjuk rá ragasztottam egy öntapadós gumi réteget, és azota tökéletes, Szoval köszönöm kinai barátaimnak hogy lehetőséget adtak a kreativitásom megélésében, és hogy emiatt személyes kötödés alakulhatott ki a toll és köztem.

Szoval az vegye akinek nincs tokja, vagy ragaszt valamit a végére, vagy hegyes ujja van. :)

(#3172) fRooStzzZ válasza fRooStzzZ (#3168) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Üdv.
Gondolkodom egy aksi vásárláson, csatlakoik hozzám valaki, akkor a 2. aksi $5 -al olcsobb.
Akkor ma vagy holnap rendelek egyet magamnak ha más nem csatlakozik.

(#3173) fRooStzzZ válasza fRooStzzZ (#3172) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Ma megváltam a telefontól, szóval elköszönök.
N9 lett az utódja, most próbálom belakni. Note szériáról nem mondok le. :)

(#3174) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Ha senki nem írt beégett Note 5 kijelzőről, akkor én leszek az első: clash od clans pár szövegdobozkája a 1,5 év alatt fehér hátterű tesztnél látszik a kijelzőn.

Ezt csak azért írom le, hogy ha valaki venne használt Note 5-öt, nézze meg a teszt módot: tárcsázóba *#0#* és ott több színnel tesztelhető.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#3175) Jamesch


Jamesch
tag

Cseréltem akksit saját kezűleg otthon, miután a szervízben betett új akksi egy hónap után felpúposodott. Mivel korrodált, zárlatos az alaplapom (de még működő) garit nem vállaltak rá érthetően.
Visszatettem a régit (valsz az is az alaplap miatt merült gyorsan)
Közben sikerült elszakítanom a képen alul látható szalagkábelt kb középen a NOB felirat alatt. Sikerült optimálisan visszaraknom, még érintkezik is ami kell és hiányzó funkciót se találtam, de jó lenne tudni mi ez ami egyszercsak nem fog működni.
Tudja vki?

A rossz alaplapot lehetz cserélném. Aliról tizenpárezerért rendelhető lapok milyenek lehetnek?
Mennyire számít, hogy ugyanolyan model legyen pl N920C?

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#3176) iFixit válasza Jamesch (#3175) üzenetére


iFixit
tag

Szia,az én legjobb tudásom szerint (néhány Noteot már szedtem szét,de konkrétan a Note 5-öt nem) azok valamelyik antenna kivezetései (GSM/Wi-fi).Az alaplappal kapcsolatban,én egy Galaxy Note 4-nél csináltam olyat hogy c-sből lett f-es,az alaplap minden része kompatibilis volt a másikkal,viszont ennél a modellnél érdemes figyelni hogy NE N920A-s legyen,mivel annak zárt a bootloadere, így lehetetlen a custom vagy független rom felrakása. Valamint csak az AT&T saját szoftverével lehet frissíteni,az meg a fehér holló sűrűségével látogatja az embert.

Ha valamelyik hirdetésem felkelti az érdeklődésed itt hamarabb érsz el :06-30-5-77-11-55

(#3177) sztivo


sztivo
senior tag

Üdv!

Szerintetek Note 4-ről megéri erre váltani? Amiért a Note5 nálam nyerő, az az, hogy még vannak fizikai gombok és az ár. Tudom régi telefonok ezek, meg hogy ennyiért milyen Xiaomik vannak, de ezektől kíméljetek meg :))
Ami továbbra is a Note 4 mellett szól, az a cserélhető akku, ami 5-7 ezer forint, ellenben a Note5 új akkuja szereléssel 12-18 ezer között van.

(#3178) Depression válasza sztivo (#3177) üzenetére


Depression
veterán

Már ne strapáld magad ezzel. Nem volt itthon forgalomban, hivatalosan nem cserélnek akksit, viszont rengeteg fake akksi viszont van hozzá. Minimum 3 éves ez a telefon, nem fogsz olyat találni, aminek jó lenne az eredeti akksija.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#3179) sztivo válasza Depression (#3178) üzenetére


sztivo
senior tag

:R

(#3180) Zsolto válasza sztivo (#3177) üzenetére


Zsolto
őstag

Én nemrég magam cseréltem akkut, szerencsére rendeltem egyből hátlapot is, mert minden óvatosságom és melegítésem ellenére az első kanyarban eltörött az eredeti. Kínos volt leműteni, mert úgy érzem, a ragasztó már elöregedett, és a hő hatására sem lágyult.
Utána már nem volt gond, és szerintem sikerült eredeti akkut szereznem hozzá, de az üzemideje mégsem lett sokkal acélosabb, talán csak az utolsó 40%-on jobban húzza, mint korábban. Pedig csináltam full factory resetet dalvik cache törléssel is, és alig raktam vissza a régi appok közül.
Amúgy én ma sem cserélném el ezt a telót, a kamerája és a toll miatt, ezért igyekszem életben tartani, amíg egy Note 8-ra át nem tudok nyergelni.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#3181) Grg


Grg
tag

˙

[ Szerkesztve ]

(#3182) Kamikazeman


Kamikazeman
aktív tag

Még én is Note 5-el nyomulok(3-4éve). Eddig mindig évente cseréltem, de amióta ezt megvettem a stylus-ról többé nem mondok le. Note 8 nem fogott meg akku kicsi. Note 9 van most már azon az áron, hogy lassan itt az ideje a cserének és akkuban is jó.

(#3183) Kamikazeman


Kamikazeman
aktív tag

1 hete megadta magát a ceruzám, tegnap pedig leejtettem és berepedt a kijelző....azt hiszem véget ér a pályafutása lassan. Note 9 vagy note 10(kisebbik) lesz az utód. a note 9 a nagy akku miatt szimpibb, a 10 meg a kis méret miatt. :U

(#3184) Kamikazeman


Kamikazeman
aktív tag

Elbúcsúzok, nagyon szerettem ezt a telót, de már muszály volt váltani. Note 10 lett az utód, a kompact méret miatt.

(#3185) Grg válasza Kamikazeman (#3184) üzenetére


Grg
tag

Szóval a jack-mentes Note :U :)

(#3186) Kamikazeman válasza Grg (#3185) üzenetére


Kamikazeman
aktív tag

:K

(#3187) Diokhan


Diokhan
addikt

Sziasztok! Mennyire éri meg (tudom, szubjektív, de inkább a tartósság érdekelne, mint a praktikum) manapság ilyen készüléket beszerezni? Vannak nyűgjei? Meddig van támogatva szoftveresen? Akkuk hamar kezdik megadni magukat?
Régebben volt Note4-em, azt imádtam, csak Snapdragon volt és sajna elérte a vég, most újra eszembe jutott, hogy esetleg be kellene szerezni egy régebbi Note-ot. Minden tanácsot és tippet örömmel fogadok! Előre is köszönöm!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#3188) Grg válasza Diokhan (#3187) üzenetére


Grg
tag

Szia, én nemrég örököltem meg a páromét (váltott Note9-re). A gyári aksija már csak egy napig bírta 2 simmel, folyamatos adatkapcsolattal - de nem folyamatosan netezve, zenehallgatással....

Már nem kap frissítéseket, 7.0-ás Droid 2018.08.01-es biztonsági frissítéssel van rajta, ami hivatalos.

Amikor hozzám került, cseréltettem benne aksit (utángyártott), de érzésre ezzel talán is csak 2, max 3 napot menne "rendes" használat mellett, persze az egy naphoz képest ez is jó eredmény. Na meg nálam nagy részt készenlétben van egész nap, így meg 5-6napig is elvan.

(#3189) Diokhan válasza Grg (#3188) üzenetére


Diokhan
addikt

Köszönöm szépen a választ.
Ha jól sejtem elég ritka készülék már a Note5.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#3190) Grg válasza Diokhan (#3189) üzenetére


Grg
tag

Hivatalosan nem is lehetett itthon kapni, de még Európában sem forgalmazta a Samsung. Az enyém pl. SM-N920C, ami a gsmarena.com szerint South Africa, UAE, Pakistan, Russia, Kazakhstan-i verzió, Ezen kivül az SM- N9208 Hong Kong, Philippines, Malaysia, Taiwan-vezió létezik még.

(#3191) Diokhan válasza Grg (#3190) üzenetére


Diokhan
addikt

Hát azt látom, sajnos itthon nagyon kevés eladó példány létezik belőle. Nagyon köszönöm.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#3192) Diokhan


Diokhan
addikt

Sziasztok. Borsodban nincs valakinek ilyen telefonja eladó?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#3193) Zsolto


Zsolto
őstag

Én először Note8-ra váltottam, de a példánynak, amit megvettem, nem tetszett a kamerája, így még tovább nyújtóztam, és Note9 lett a vége. Ezzel nagyon boldog vagyok -- a Note5-tel meg az anyukám, akinek még sose volt ilyen komoly telefonja. A Note5 minden idők legjobb telefonja volt számomra, bárkinek ma is bátran ajánlom, aki talál belőle C verzióst eladót. Az akkuját bizosan ki kell cserélni, de amúgy még mindig megállja a helyét.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#3194) Diokhan válasza Zsolto (#3193) üzenetére


Diokhan
addikt

A NOTE5-ből már nincs snapdragon vagy exynos verzió, az összes készülék exynos-al szerelt. Ez a típushiba csak a NOTE4-nél létezik.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#3195) Diokhan válasza Diokhan (#3194) üzenetére


Diokhan
addikt

Srácok. A note 5 tudja gyárilag az aod-t?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#3196) Zsolto válasza Diokhan (#3195) üzenetére


Zsolto
őstag

Nem.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.