Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 11:37:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) kmarci25 válasza Peterhappy (#5494) üzenetére


kmarci25
veterán

Az átlátszó Spigen jó, nálunk nem lett lötyögős, csak a szokásos átlátszó szilikon tok probléma: idővel sárgul. Mikor vettük még 4000 körül volt, a 6-7 már nekem is túl sok. Feleségemnél lecseréltük (pont a sárgulás miatt) egy Alza sajátmárkás tokra, ami vékonyabb anyagból van, de jobban rá is simul a készülékre.
A Spigen üveg viszont megéri, mert a hozzáadott kerettel nagyon pontosan fel lehet tenni.

Ja, és ma reggel Telekomnál vett készülékre is megjött a frissítés.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5502) Aryes válasza Peterhappy (#5494) üzenetére


Aryes
nagyúr

Jó, de nem túl drága, átlátszó tokot keresnék a telefonhoz. Elsősorban olyat, amely a sarkokat is védi - ha pofára esik, megmaradjon a kijelző

Ebből a háromból kettőt választhatsz. :DDD
A gyári Samsung gumi tokot nagyon tudom javasolni, már két esést túlélt benne a telefon olyan egy-másfél méterről, annak ellenére, hogy elég vékony, emiatt nem lesz benne ormótlanul vastag a készülék, és jól ráhajlik a kijelző szélére, szóval pofára esés ellen is véd (legalábbis sík felületen. Kavicsos talaj ellen semmi se véd :DDD ).
Hátránya, hogy nem átlátszó és nem is különösebben olcsó.

(#5503) Aryes válasza kutga (#5493) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha stabilitás növelése az nem rossz

Már ha valóban növelik... :U Mert eddig minden frissítéshez odaírták, csak nem mindig fedte a valóságot. :N

(#5504) osonte válasza Aryes (#5503) üzenetére


osonte
senior tag

Az "Android bizt. javítási szintje" mindig frissebb dátumra ugrik a frissítés után, tehát alapból nem hazudnak, ha máshoz nem nyúlnak hozzá akkor sem... :)

(#5505) Breki válasza Aryes (#5502) üzenetére


Breki
veterán

Én most ilyen tokon gondolkozom.

For Samsung Galaxy A73 A53 A13 A52 5G A42 A32 Gradient Tempered Glass Case Cover



Csak annyi jó szín van nem tudom bevállaljak-e látatlanba többet, vagy először egyet és ha beválik jöhet a többi.

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#5506) Peterhappy válasza kmarci25 (#5501) üzenetére


Peterhappy
őstag

+ @Aryes:
Mindkettőtöknek köszönöm szépen. Épp az Alzás sajátmárkáson törpölünk mi is.
Ahogy nézem, van ahol már ~6500 forintért kapható a gyári tok, az már sajnos nem feláras a Spigenhez képest, szóval vagy gyári lesz, vagy Alzás, feleannyiért.

Az üveg tippet is köszönöm, bevallom férfiasan, azt hittem van a telefonon gyárilag :B

(#5507) kmarci25 válasza Peterhappy (#5506) üzenetére


kmarci25
veterán

Gyárilag nincs. Volt itt a topikban eszmefuttatás, hogy kell-e vagy nem, van-e értelme vagy nincs. Én minden telefonomra tettem eddig. Amin üvegfólia volt, az leesett és a fóliával együtt a kijelző is tört, úgyhogy semmilyen fóliában nem bízom azóta.
A gyári tokra tudtok dobni egy linket? Lehet, engem is érdekelne...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5508) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Én évek óta ilyen oldalra nyitható tokokat használok: [link]
Vastagítja, elbutítja a telefont az igaz. Viszont hagytam már autó tetején, és elindultam, esik ki havonta a szivarzsebből mikor előrehajolok..Legszebb volt mikor át akartam szaladni a zebrán a zöld jelzésen, telefon kiesett, én meg pont belerúgtam ahogy léptem. Repült 10métert, csúszott az aszfalton..Semmi baja, tok megvédte.
Állítólag az amoled érzékenyebb a traumára, mint a hagyományos kijelzők..Nem tudom...
Hol vannak azok a régi szép idők, mikor a Nokia 3310 leesett, darabjaira hullt...Az ember összeszedte a darabokat (Hátlap, aksi), összerakta, bekapcsolta, és ment tovább. Hányszor szétesett...Itt a fiókban, semmi baja, egy aksi kellene bele.... :)

(#5509) Qtyii


Qtyii
tag


Na ezt szeretem ebben a telóban😀👌7 óra sot és még volt benne vagy 20 %!
Egész nap nyomkodtam.... de most tényleg és nem csak wifin hanem főleg rossz 4g teruleten.
Iphone se2020 - ról váltottam mert már nem bírtam elviselni a 2,5-3 órás sot-al a használatát.. Du3-ra már lemerült.. Így napközbeni is tölteni kellett.. . (aksi csere után se lett volna jobb mert új korában sem tudott 5-5,5 nél többet.... De 1! Év alatt degradálodott a kis aksija olyanná amivel nem lehet biztonsággal elindul sehova)

Szóval a52s szuper vagy :))
Ja... 25 wattos gyári töltővel töltöm és nincs baja..

(#5510) Peterhappy válasza kmarci25 (#5507) üzenetére


Peterhappy
őstag

EZ a gyári átlátszó. Két helyen találtam meg 6500-ért, az már Spigen ár gyakorlatilag.

Nekem most az XProtector tokját ajánlotta a boltos. Bár arról nem találtam értelmes fotókat a neten (más a kamera helyének a kivágás, így gyanítom, hogy nem ennek a képe van fent).
Fóliát végül veszek, nem kockáztatok.

(#5511) Trooper82 válasza Qtyii (#5509) üzenetére


Trooper82
senior tag

Még nem használtál akkor xiaomit ha a 7 órás soc ennyire jó,na mega 25watt. :D
Amúgy jó kis teló az tény.

(#5512) Aryes válasza kmarci25 (#5507) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én a fóliával kapcsolatban azt gondoltam, hogy leesés ellen inkább a tok véd (persze ha nem egyenes padlóra esik, akkor fóliával talán jobban túléli a kijelző), inkább a karcok ellen kell. Én évek óta nem használok fóliát, mert tiszta környezetben dolgozom, nemigen fogom meg poros/homokos kézzel, és ingzsebben hordva se nagyon karcolódik, ennek ellenére tegnap találtam egy csúnya karcot (kb 2mm hosszú) a képernyő közepén, ami már használat közben is látszik, és nem tudom, hogy került oda :U Ez a készülék egyszerűen túl nagy ahhoz, hogy rendesen vigyázni lehessen rá. Amúgy mióta megvettem, felújításban vagyunk, szóval kapott szegény koszt és port is rendesen, sőt, egyszer még kézben tartva el is estem vele futás közben, füvön, úgy, hogy a tok tele ment földdel :DDD

(#5513) Aryes válasza Qtyii (#5509) üzenetére


Aryes
nagyúr

:K 👍

(#5514) Breki válasza Qtyii (#5509) üzenetére


Breki
veterán

pont akartam kérdezni akkumulátorhasználat ügyben

Nekem ez az első Samsung és Amoledes telóm, előtte Xiaomi volt amit már naponta tölteni kellett, így ennél nagyon tetszik, hogy egy másfél napot simán bír és a korábban írt kábellel gyorsan fel is tölti.

Jelenleg nekem két nap 10 órát ír ameddig bírja

Pár hete bekapcsolam az aod-t, illetve felraktam az andNotify pro-t

Biztos nem én találtam fel a spanyol viaszt, de így tetszik, hogy sötét képernyőnél is megjelenik az óra folyamatosan és az értesítések, viszont ha nincs szükségem rá pl. este alvás közben Energiatakarekot bekapcsolva simán egy mozdulattal kikapcsolom.

Viszont azt vettem észre, hogy bekapcsolva tényleg sokkal lassabban merül, nem ilyen meredek a görbe mint a képen aktív használat mellett sem, viszont nem látom semmi hátrányát, kikapcsolva az energiatakarékos módot viszont tényleg láthatóan gyorsabban merül, kb ilyen lesz a grafikon mint a képen.

Nektek mi a tapasztalatotok ezzel?
Bocs ha alapvető dolgokat írok, vagy kérdezek. :)) :D :DD

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#5515) Aryes válasza Breki (#5514) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tehát úgy látod, hogy energiatakarékos módban lassabban merül, annak ellenére, hogy pont ezt ígéri? :))

Az energiatakarékos módot testre tudod szabni a beállításokban, ott meg tudod nézni azt is, hogy pontosan mit is csinál.

- visszaveszi a fényerőt 10%-kal
Ezt annyira nem lehet észrevenni, de kézzel is tudod lejjebb venni

- csökkenti a kép frissítési frekvenciáját 60Hz-re
Nálam alapból ez van beállítva, általában böngészés közben hiányzik csak, ízlés dolga.

- csökkenti a CPU sebességét 70%-ra
Ez elég sokat hoz a konyhára, de ha nem vagy hardcore júzer, valamint nem zavar, hogy lassabban indulnak el az alkalmazások, akkor akár 24 órában is használhatod így. Energiatakarékos mód nélkül ezt külön nem lehet beállítani.

- leállítja a 3rd party alkalmazások háttérben futását és háttérben adathasználatot
Ennek szokott negatív hatása lenni, nem jönnek meg az üzenetek, értesítések. Külön-külön is be tudod állítani minden alkalmazásnál, ha emiatt nem szeretnél energiatakarékos módot kapcsolni, de így persze egyszerűbb ki-be kapcsolgatni, mint egyesével.

Szóval kivéve a CPU sebességét, a többi dolgot külön-külön is tudod aktiválni a beállításokban, ha úgy érzed, hogy tudsz nélkülük élni, értékes órákat nyerve vele.

[ Szerkesztve ]

(#5516) Breki válasza Aryes (#5515) üzenetére


Breki
veterán

Na köszönöm, ezt se tudtam.

Úgy értetem, hogy tényleg jelentős különbség van amit nem is gondoltam volna, hogy ilyen zavartalan működéssel ennyi üzemidőt nyerek :C :Y :R

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#5517) Aryes válasza Breki (#5516) üzenetére


Aryes
nagyúr

A zavartalan működés relatív, mert volt már dolgom olyan appal, ami energiatakarékos módban egyszerűen nem volt hajlandó működni, de alapvetően igazad van, főleg, ha csak az alap funkciókat, gyárilag telepített appokat használod.

(#5518) DrKapocs válasza Aryes (#5515) üzenetére


DrKapocs
őstag

Azért a 70%-os CPU számomra nem annyira szimpatikus. Így az a52s helyett vehette volna a sima a52-t is.

(#5519) Aryes válasza DrKapocs (#5518) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mi lehet ezen nem szimpatikus? :F Ez egy funkció, ami érted van, nem ellened. :))

(#5520) Qtyii válasza DrKapocs (#5518) üzenetére


Qtyii
tag

Egyet értek...
Na meg a 120hz ről már biztos nem térek vissza 60hzre... Nagyon bántó a szemnek a 60hz ha már valaki 120 Hz - ezett.. Végülis ezért is vettem/tük ezt a telefont :)
Akkor én már inkább kihasznalom a tudását... Úgy is minden eset vagy 1,5 naponta kap 1 óra töltest oszt jóvan :D

(#5521) DrKapocs válasza Aryes (#5519) üzenetére


DrKapocs
őstag

Végülis igazad van, nem kötelező használni, ez egy feature.

Inkább úgy mondom, tartósan nincs értelme 70%-on használni; szerintem.

(#5522) Bogyi007 válasza Peterhappy (#5494) üzenetére


Bogyi007
veterán

Itt nézz körül...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#5523) tlac


tlac
nagyúr

azt be lehet valahogy állítani, hogy a google photos legyen az alapértelmezett app és ne a samsung-os?
ha csinálok egy képet és a kamera app-ból rákattintok, akkor a samsung-os galéria jön be, ez nem tetszik nekem

[ Szerkesztve ]

(#5524) Peterhappy válasza Bogyi007 (#5522) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm szépen, náluk is nézelődtem.
Én velük beszéltem tegnap telefonon, korrektnek tűntek, többféle tok is van készleten, hármat-négyet kipróbálhatunk, hogy melyik a legjobb, szóval szerintem elsétálunk ide és amelyik a legszimpatikusabb, azt megvesszük.

(#5525) vodrosjozsi válasza Peterhappy (#5524) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

A nilkin átlátszó tokok egész jók, én azt vennék a helyedben.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#5526) Peterhappy válasza vodrosjozsi (#5525) üzenetére


Peterhappy
őstag

Meglessuk, koszonom :K nekem is az szimpatikus, csak volt, aki azt irta, par honap alatt megnyult es lotyogni kezdett benne a telefon.

(#5527) Intelligencs válasza Peterhappy (#5526) üzenetére

Én ilyet vettem:
Samsung A526B Galaxy A52 5G szilikon hátlap - Roar Armor Gel - transparent

Anyám telefonjára tettem, aki már többször leejtette benne, semmi sem történt. Egyszerű és olcsó, de nem gagyi. Most húgom új A52s-ére is ilyet rakunk majd.

The Amiga, Born a Champion

(#5528) t72killer válasza Aryes (#5503) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#5447: Itt is vagyok: felraktam a legutóbbi frissítést, azóta a galaxy store nem működik. Ha a frissítésekre vagy a saját appokra klikkelnék kifagy/eltűnik :(((

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5529) Breki válasza DrKapocs (#5521) üzenetére


Breki
veterán

Szerintem meg pont jó hosszú távon.

Így is minden zökkenőmentesen megy, semmi akadás, kímélem a processzort, nem melegszik
jobb a proci és aksi élettartama is a kevesebb töltési ciklus miatt, olyan érzésem van, hogy így két napig is bírná egyszer istenbíz ki is próbálom, van, hogy negyed óra 20 perc netezés után még szinte 100%-ot ír ki.

Aztán ha valamiért kell, hogy 100%-on menjen, kb fél másodperc bekalászolni addig minek izmoztassam?

Ezenkívül akkor is jó, amikor az ember nem használja aktívan, viszont jó lenne hosszabb üzemidő utazás esetleg alvás során töltési lehetőség nélkül, akkor is egy pillanat bekapcsolni

Egyébként ahogy nézem az energiatakarékosság menüjében egy váltógombbal kikapcsolható, és innentől kezdve ez az korlát megszűnik, ezenkívül Adaptív energiatakarékosság is van a használati minták alapján!

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#5530) gerner1 válasza tlac (#5523) üzenetére


gerner1
veterán

VIDEO

Bár, én úgy tudom, hogy a Google Photos, csak a Google cloud -ra már feltöltött képeket kezeli. Ezzel pedig, extra adatforgalom keletkezik.

(#5531) lindermen válasza Intelligencs (#5527) üzenetére


lindermen
aktív tag

Nekem is ilyen van szerintem, bár én egy helyi üzletben vettem. Alapvetően elégedett vagyok vele, most már kezd sárgulni (lassan 1 éves). Én most keresgéltem, rendeltem egy UAG Scout tokot rá, kíváncsi leszek :)

(#5532) skroy válasza lindermen (#5531) üzenetére


skroy
senior tag

Átlátszó szilikon tokot és fóliát összesen 2200-ért vettem szállítással együtt Igorijtól hardveraprón. Ennyiért ajándék. És még jó is. :)

(#5533) tlac válasza gerner1 (#5530) üzenetére


tlac
nagyúr

a videón bemutatott képernyőképpel működni fog, de a kamera app-pal nem, szóval nem jó

a google phoptos-zal nem muszáj szinkronizálni, viszont a velem megosztottatok látom vele és jó lenne ha a képeket egy alkalmazásból tudnám kezelni

(#5534) Intelligencs válasza lindermen (#5531) üzenetére

Fú, ez nagyon jól néz ki! Az ilyen tokoknál csak azt nem tudom eldönteni, hogy a lencse előtt lévő plusz plexiréteg áldás vagy átok? Mert egyrészről jó érzés, hogy egy esetleges leejtéskor nem direktben a kamera fog karcolódni, ugyanakkor nem tudom, hogy az a plusz réteg nem zavar-e be fényképezéskor. :F Sose volt még ilyenem.

The Amiga, Born a Champion

(#5535) gerner1 válasza tlac (#5533) üzenetére


gerner1
veterán

Félre értelmeztem, mea culpa. A gyári Samsung 'Kamera app' ezen része, szerintem, nem konfigurálható át. Talán, valamilyen '3rd party Camera app' használatával, esetleg megoldható.

(#5536) Aryes válasza t72killer (#5528) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ne már :(((

Többieknek mindenkinek jól működik a frissítés után? Én eddig nem telepítettem, vártam a reakciókat. :Y

(#5537) lindermen válasza Intelligencs (#5534) üzenetére


lindermen
aktív tag

Hogy érted hogy zavar-e? Kameraképbe csak nem lóg be..

(#5538) -B- válasza Aryes (#5536) üzenetére


-B-
senior tag

Nálam nincs ilyen hiba.

(#5539) Ganzer válasza Aryes (#5536) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Nálam sincs.

(#5540) gerner1 válasza Aryes (#5536) üzenetére


gerner1
veterán

Nálunk rendben.

(#5541) Qtyii válasza Aryes (#5536) üzenetére


Qtyii
tag

Rendben van a frissítés nyugodtan rakd fel
Megértem hogy félsz az a3 2017 nél anno volt főverzió váltás után némi üzemidő csökkenés de mindig atomstabil hibamentes volt már azon is az összes frissítés...
Ezen a telón is mindegyik frissítés rendben volt, és szerintem az elkövetkezo 3 évben rendben is lesz ;)
Mivel gyakorlatilag a pénzügyeket már szinte 98% telefonról intézem ezért inkább felrakom egyből a biztonsági frissítéseket... Ne kisertsuk az ördögöt :))

(#5542) t72killer válasza Aryes (#5536) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

a többiek válasza után, akkor ez valami más lesz. fogalmam sincs, hogy orvosoljam, app-beállításokban csak leállítani lehet - ez megvolt, telóújraindítással is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5543) gerner1 válasza t72killer (#5542) üzenetére


gerner1
veterán

Esetleg, az app + OS gyorsítótár (Recovery) törlés. Vagy, átfutni, hogy esetlegesen volt/van-e pl ADB -vel tiltva valami, amely hatással lehet erre....

(#5544) t72killer válasza gerner1 (#5543) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R . közben spontán megoldódott, volt még 1 újraindítás.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5545) Aryes válasza Qtyii (#5541) üzenetére


Aryes
nagyúr

némi üzemidő csökkenés

Üzemidő fetisiszta vagyok, egy üzemidő csökkenés nálam a világvégével egyenlő :DDD

(#5546) Peterhappy válasza Intelligencs (#5527) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm. Holnap élőben is megtapogatunk párat, aztán majd Asszony dönt - én meg fizetek... :D

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :R

(#5547) BigBear


BigBear
senior tag

Egy kis segítséget kérnék, hátha valaki találkozott hasonlóval.
Van egy A52S-em, független, 6/128-as.
Csak mostanában futottam bele a dologba. Elővakartam a régi jó kis Rock Zircon fülhallgatómat, de óriásit csalódtam. Még a Redmi Note 3 majd Note 7-hez használtam a legnagyobb megelégedéssel. Nagyon szépen szólt, erős mélyekkel, szép magasakkal (árához mérten persze). Nos, az A52S-en meg... mint a Sokol rádió, de még ahhoz sem igazán mérhető. Se hangerő, se dinamika, nulla mély, se csilingelő magasak, tompa vödörhang.
Próbáltam rákeresni a dologra és dobott is a net hasonló problémákat. Ennek a telefonnak tényleg ennyire trágya a jack kimenete vagy csak én vagyok ilyen szerencsés?

De még nincs vége :( . Gondoltam majd bluetooth fülessel.... hát nem. A hang rendben lenne, de a hangerő nagyon nem. Kissé süket vagyok, de azért ennyire nem. Max. hangerőn is legfeljebb úgy szól az eddig használt összes fül,- vagy fejhallgató, mint a régebbi telefonjaim 1/3 - max. 1/2 hangerőn. Már mindent próbáltam, de semmi eredmény. Hengerő fel, EQ, adatp sound, atmos, fejlesztői menüben abszolut hangerő, de semmi nem segített. Próbáltam safe módban, hátha valami beállítás vagy app, de az sem segített.
Ugye ebben a droidban már nincs media volume sync menü sem, elvileg az absolut volume szolgálna erre, de ahogy említettem, semmi nem változott vele.
Hogy lehetne, valahogy hangerőt növelni?

Régebben Mediatek cuccoknál relatív egyszerűen engineering menüben fel lehetett tornászni, de itt az sem játszik...

(#5548) gerner1 válasza BigBear (#5547) üzenetére


gerner1
veterán

Van még pár hanggal kapcsolatos beállítási lehetőség, az opcionálisan elérhető NiceLock (Good Lock)SoundAssistant moduljában (lehet, hogy elérhető a Galaxy Store -ból, "NiceLock" nélkül...) .
Amennyiben ez (⇑) sem segít, akkor extra hangerőhöz, valamelyik 3rd party Boost Volume app, esetleg alternatíva lehet...

[ Szerkesztve ]

(#5549) BigBear válasza gerner1 (#5548) üzenetére


BigBear
senior tag

Köszönöm, megnézem.

(#5550) Ganzer válasza BigBear (#5547) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Jelenleg egy Sony WH-1000XM4 bluetooth fejhallgatóval használom, nekem is egy hangyányit gyengébb a hallásom, de nekem semmi problémám sincs a hangerővel, se semmi mással.
Ha esetleg meglesz a megoldás, írd le légyszi, kiváncsi vagyok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.