Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 11:37:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) osonte válasza tlac (#5599) üzenetére


osonte
senior tag

Kettő is van, egyik sem ad semmilyen hangot: nyekergést, ropogást. Tok nélkül sem, de amúgy tokban vannak használva.

(#5602) zolinho72


zolinho72
csendes tag

Sziasztok!
Most rendeltem meg emagon ezt a kis jószágot.
Szilikon tok van a csomagolásban?
Ja és van a telón fólia gyárilag, vagy azt is rendeljek?
Mindig kínai telónm volt, azokra alapból raktak.
Elfogadom a tippeket, hogy mit érdemes hozzá venni😉
Köszi!

(#5603) zsizsef


zsizsef
senior tag

Samsung billentyűzet nagy kontrasztú beállításnál (első téma) nektek is barna a sárga? :F

(#5604) mrbego válasza zolinho72 (#5602) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia
A gyári csomagolásban nincs tok, és nincs a kijelzőn fólia sem.

Én átlátszó szilikon tokot vettem az egyik First phone boltban (itt legalább rá is lehet próbálni mielőtt megveszem).
Az Auchan-ban pedig üvegfóliát vettem rá.

Üdv, P

(#5605) kutga válasza tlac (#5599) üzenetére


kutga
nagyúr

De, körömmel be lehet nyomni.

Let the Zone take me if I am.

(#5606) zolinho72 válasza mrbego (#5604) üzenetére


zolinho72
csendes tag

Köszi szépen, így teszek én is, ha megérkezik a teló!

(#5607) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Ide irányítottak máshonnan hogy itt kérdezzek.

Röviden nekem is érkezőben egy A52s 5G, és tokot és védőfóliát keresek rá. Tok ez lesz valószínű, de nem tudom a két kinézett fólia közül melyiket érdemesebb megvennem rá. Keretes üvegfóliát kerülném.

[link]

[link]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#5608) SL-27 válasza Marci112233 (#5607) üzenetére


SL-27
tag

Pontosan ilyen tok van az enyémen is. Hátul a kamera takarólemeze - vagy minek nevezzem - eleinte nehézkesen fog mozogni, de idővel kikoptatja a helyét/útját és könnyebb lesz eltolni :)

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#5609) Marci112233 válasza SL-27 (#5608) üzenetére


Marci112233
őstag

Köszönöm a választ!

Már csak a fólia a kérdéses.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#5610) Aryes válasza tlac (#5599) üzenetére


Aryes
nagyúr

De, többen is vagyunk, akiknek recseg-ropog a keret.

(#5611) SL-27 válasza Marci112233 (#5609) üzenetére


SL-27
tag

Az enyémen EZ van.

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#5612) tlac válasza kutga (#5605) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem az is elég ha csak a kezembe fogom, már akkor érzem

#5610 Aryes

hát jó gagyi

(#5613) Marci112233 válasza SL-27 (#5611) üzenetére


Marci112233
őstag

Köszönöm!

Meg is rendelve azzal a tokkal együtt amit linkeltem.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#5614) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Negyed év telt el azóta, hogy elkezdtem használni ezt a telefont és tűnik nem csináltam rossz vásárt. Vannak érdekes dolgai, elvégre egyik OP rendszer sem tökéletes. Pl amikor X ideig nem használod és feloldod, akkor van, hogy elkezd gondolkodni pár másodperc erejéig, aztán mintha mi sem történt volna pörög tovább. Olyan is előfordul, hogy egy-egy animáció laggol be úgy, hogy öröm nézni. Viszont olyan egyáltalán nincs, hogy mondjuk hívnak és nem jön elő a kezelőfelület vagy előjön, de nem tudom használni. Vagy hogy a billentyűzet fagy ki és csak az újraindítás segített. De van hogy az sem, mert kis idő után újra kifagyott a billentyűzet (ez inkább a Xiaomi telefonokra volt jellemző). Hülyét tudtam ezektől kapni, de itt semmi ilyesmi nincs, csak ezek a néha néha előforduló röccenéssek, ezektől eltekintve eddig teljesen jó a telefon. Jó a kijelző, jó a kamera, üzemidő is megfelelő számomra ill. tetszik a szoftver adta szabadság, amit kapok az iOS után. Összességében eddig egyáltalán nem bántam meg a vételt.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#5615) Aryes válasza osonte (#5601) üzenetére


Aryes
nagyúr

Milyen színű az a kettő?

(#5616) Aryes válasza tlac (#5612) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az :DD Tök érthetetlen, hogy egy amúgy ennyire minőségi készüléket hogy lehet így elbarmolni. De ennél nagyobb gond sose jöjjön elő rajta. :N

(#5617) osonte válasza Aryes (#5615) üzenetére


osonte
senior tag

A régebbi fekete, igazából ezt örökölte meg a feleségem (fehér A71-et váltott, nehezen barátkozott a feketével, de egy sárga tok megnyugtatta). Én meg akartam egy olcsó Poco-t a sok navigáció miatt, de annyira hiányzott a teló (illetve valamikor ment az NFC-s fizetés, valamikor nem és az nálam létszükséglet), hogy 14 napos elállással visszaküldtem. Így maradtam a jól bevált modellnél (itt már elengedtem, hogy olcsóbb legyen), zöld színben rendeltem pár hete a Samsung.hu-tól, két kupont felhasználva. A régi 119-re jött ki, az új pedig 118 lett kb. Nálam a tok átlátszó, nekem tetszik a színe.

(#5618) tachikoma


tachikoma
aktív tag

Üdv, Nilkin Super Frosted tokon gondolkozom, a mostani szilikon tok nagyon sima, kicsúszik a kezemből. Ha valakinek van ilyen, szeretnék érdeklődni, hogy érdemes? Jól látom, hogy érdesített az oldala is? Ha kemény műanyag tok, és nincsenek kivágva a gombok helyei, akkor hogyan lehet használni?

(#5619) DeFranco válasza tachikoma (#5618) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekünk van ilyen tokunk, én ezt használtam két előző telefonomon is, és a családban egy a52s most szintén ilyen tokot kapott.

Szeretjük, jó, kényelmes tok, bár pont most fogtam meg az a52s-t ebben a tokban és mintha egy kicsit lötyögne a sarkoknál, nem nagyon, alig észrevehető, de a telefon élét lehet lecsiszolja, majd még ránézek.

Az oldala is érdesített, stabil, jó a fogása és nem növeli meg nagyon a telefont. A gombok helye U alakban van kivágva, tehát tudod nyomni a gombokat.

(#5620) tachikoma válasza DeFranco (#5619) üzenetére


tachikoma
aktív tag

köszönöm

(#5621) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Gyári flip tok, csak feketében, fehérben van. Utángyártottban van jó minőségű, más színben is?

[ Szerkesztve ]

(#5622) N€T0X|N válasza tachikoma (#5618) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Évek óta ezt használom és ezen a telefonon is ez van. Tökéletes, mint mindig, azzal a kivétellel, hogy ahogy a kolléga írta, a kamera résznél picit mocorog benne a telefon. Én ebből adódó kopást fél év alatt még nem vettem észre. Egyébként meg ezen kívül is csak ismételni tudom: patent, jó a fogása, a gombok is tökéletesen működnek. Nálam már bizonyított sarokkal falhoz vágáskor is (előző előtti telefon). :D

Sent from my keyBoard

(#5623) Aryes válasza osonte (#5617) üzenetére


Aryes
nagyúr

Arra gondoltam, hogy esetleg a fekete hajlamosabb ropogni, mint a színesek (a pigment eléggé tudja befolyásolni a műanyagok mechanikai tulajdonságait, még a LEGO kockáknál is meg lehet figyelni, hogy különböző színek jobban, vagy kevésbé szorulnak). Érdekes, hogy az enyém sem mindig csinálja, lehet időjárásérzékeny, mint a gazdája :DDD vagy a fene tudja.

(#5624) tomgabor


tomgabor
senior tag

Mi a különbség az EP-TA20E és EP-TA200 töltő között?

(#5625) osonte válasza Aryes (#5623) üzenetére


osonte
senior tag

Lehetséges. Pedig én háklis vagyok ha valami nyekereg a kezembe és ez a kettő telefon biztosan nem. Az is igaz, hogy nem bánok velük durván, nem próbálok direkt hangot kicsikarni a keretből. Lehet a gyártósoron van valamennyi hibahatár és bizonyos darabok nem nyekeregnek, valamelyik pedig igen.

(#5626) DrBubo77 válasza Aryes (#5623) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Én vásárláskor direkt figyeltem ez a ropogást, mert itt olvastam róla. De nekem nem nyekergett. Mondjuk anyag nincs benne annyi, mint az A5 2017-ben volt.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#5627) Aryes válasza osonte (#5625) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én két ujjal szoktam felvenni az asztalról és kézben tartani a telefont, valószínűleg nem egyformán fogjuk. Érdekes amúgy, hogy vásárlás után a bekapcsoló gomb alatt ropogott a keret, utána sokáig sehol, mostanában inkább a túloldalon. Az is érdekes, hogy nem erős nyomásra ad ki hangot, inkább csak úgy random.

(#5628) Qtyii válasza Aryes (#5627) üzenetére


Qtyii
tag

gyári flip tok és problem solved :D
én abban hordom... igaz kivettem a kedvetekért és elkezdtem szorongatni nyomkodni oldalt alul felül stb nem volt semmi egetverő... talán egy helyen gobok közt, alatt 0,1 mm benyomható de nagyon kell figyelni
valami kotyog ha rázom de betudtam a stabinak ... nem érdekel ez sem

[ Szerkesztve ]

(#5629) tomgabor


tomgabor
senior tag

Amúgy mennyi garancia van a mostani kuponozós készülékekre? A kupon utána ár számít(1év) vagy a kupon előtti(2év)?

(#5630) kutga válasza tomgabor (#5629) üzenetére


kutga
nagyúr

2 év.

Let the Zone take me if I am.

(#5631) tlac válasza tomgabor (#5629) üzenetére


tlac
nagyúr

melyik kuponozós oldal?

(#5632) kutga válasza tlac (#5631) üzenetére


kutga
nagyúr

Samsung.com.

Let the Zone take me if I am.

(#5633) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Ilyen EF-PA525TVEGWW gyári tokot nem láttatok valahol 10k-nál olcsóbban? Én csak ennyiért találtam. Érdekes, hogy ez ilyen drága, fekete 6k.

(#5634) Crvsh3R válasza pinnacle (#5633) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

link

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#5635) bul07


bul07
nagyúr

Nagy a késztetés hogy vegyek egy ilyen telefont a öregecske A70 utódjaként
Ugye most két kuponnal 100e alatt volt kicsivel, azért volt mert most nincs készleten

Nagyon nem tudok dönteni
A70 sokban majdnem ugyan az, 6/128 az is, akkumulátor is egyforma kapacitású

Kérdéseim
Két fontos
Van itt esetleg közöztettek valaki aki sokat nézi a TikTok-ot(mert én ha kedvem támad videózni ott teszem pl[link], [link]) és úgy mennyi képernyő időt bír? Videókat nézve mennyi a képernyő idő?
Megy a hívás rögzítés? Most Cube ACR alkalmazást használom felvételre tökéletesen működik, mindkét fél hangosan és érthetően halható.
...
Van e mód dinamikusra állítani a képernyő frissítési frekvenciáját? Vagy várható e hogy szoftveresen belerakják?
Mennyire jellemző az itt olvasott recsegés ropogás gond? Tízből hányat érint?(Nagyon kiábrándító lenne ilyen új telefon)

A70 telefon egy éves korában az én szokásaim mellet 6óránál több képernyő időt tudott még [kép] , [kép]
Most 3évesen 5óra körülre csökkent, és mintha processzor igényesebb dolog esetén jobban merülne mint régen

Galaxy S21 FE 5G is azért nem vettem meg 150e Ft kuponozva mert képernyő időben annyit tudott mint most 3évesen a A70 telefonom

Dilemma
Vegyek új telefont A52 S személyében?(Ha lesz készleten 100e Ft-ért)
Vagy cseréltessem ki a A70 az akkumulátort és újra meglesz a 6-7órás kijelző idő? (Samsung szerviz 17e Ft, és pár évre megint megoldva a telefon gond)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5636) kutga válasza bul07 (#5635) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha nem feltétlen kell az 5g, van most A52 még olcsóbban.

Let the Zone take me if I am.

(#5637) gerner1 válasza bul07 (#5635) üzenetére


gerner1
veterán

"Megy a hívás rögzítés?"
- Aktíválható a gyári hívásrögzítő, firmware cserével OXM ről OLE, vagy OJM -re.
A70 (SM-A705FN) -nél ugye szintén volt/van lehetőség a gyári Samura, csak ott israeli SiM-kártya kell hozzá.

A melyik okostelefont vegyem topikban, annak nagyobb merítésével, milyen válaszok érkeztek ?

(#5638) DrBubo77 válasza gerner1 (#5637) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Hátrányai nincsenek a firmware cserének?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#5639) gerner1 válasza DrBubo77 (#5638) üzenetére


gerner1
veterán

Nincs. Van itt is topiktárs (elnézést, most nem jut eszembe a nick), aki OLE -t használ, jelezte is már párszor. Arra átálláshoz, még FR sem kell.

(#5640) DrBubo77 válasza bul07 (#5635) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Én is használom a Cube ACR-t, nálam működik is. Bluetooth fülesen keresztül történő híváskor viszont a túloldal nem hallatszik, lehet csak nem jól állítottam be.

Nálam a recsegés ropogás nem jelentkezett. Pedig a MM-ban a kibontáskor egyből azt néztem.

Jelenleg a képfrissítés fixen állítható, nem dinamikus. Tartok tőle, hogy ezt így hagyják.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#5641) DrBubo77 válasza gerner1 (#5639) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Ez milyen régiókód az OLE?
Az átállásról van leírásod?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#5642) osonte válasza gerner1 (#5639) üzenetére


osonte
senior tag

Én vagyok. Kettő telefonon is Indonéz rom van. Minden hibátlan. Van pár app amit törölni érdemes, ennyi esetleg.

(#5643) gerner1 válasza DrBubo77 (#5641) üzenetére


gerner1
veterán

Már korábban beraktad az Összefoglalóba ....

OLE -t, például XID kóddal tudsz lehívni.

[ Szerkesztve ]

(#5644) pinnacle válasza Crvsh3R (#5634) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nem akartam ennyit várni, de megrendeltem, mert máshol nem találtam.

Ismerősnek vettem A52 Enterprise Editiont. Majd kíváncsi leszek, tényleg tovább jön rá frissítés, mint az A52s-re. Dobozon semmi jelzés sincs az EE-re, A52SF/DS van rajta. Szervizben azt mondták, hogy csak szériaszám alapján tudják megmondani. Megnézték, az. 2022. 01.26-án gyártották, Android 11 volt rajta, erre frissült.

Dupla koppintásos ébresztést illetve azt, hogy amíg nézem a kijelzőt addig nem kapcsoljon ki, hol tudom beállítani? Lehet ez már alapértelmezett, azért nem találom?

(#5645) kutga válasza pinnacle (#5644) üzenetére


kutga
nagyúr

A speciális funkciókban.

Let the Zone take me if I am.

(#5646) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Teljesen le vagyok döbbenve a kamerától.
Mutathatok éjszakai képet..?
Múltkor éjszakai peca a Rába parton. Piros lámpás, és a zöld, amúgy gyenge fényű fejlámpám:

Nicki gát éjjel:

Ilyen fényviszonyok mellett eddig minden mobiltelefonom elvérzett.
A Nikon D90 stabilizált optikájával tudtam eddig csak éjjel fotózni (Stabival, felnyomott ISO-val nem igazán sokkal jobb eredménnyel), de állvány kellett a jobb fotókhoz. :) :)

(#5647) zoarden


zoarden
tag

Szaisztok,

fiam enyhén nedves nadrégzsebbe rakta a telefonját strandolás, száradás után. Nem voltak vízcseppekk
Eztán nem lehetett tölteni a nedvességre való figyelmeztetés jött, majd lemerült.
Nem sikerült tölteni.
Rizsbe lett rakva, rázogatva, hideg levegőt fújó hajszárítóval megpróbálva szárítani.
6 nap telt el. Nem száradt ki,
...vagy a hibajelzés már nem valós, de mivel nem lehet bekapcsolni a javasolt USB cache törlést sem tudom elvégezni.
Valami ötlet?
A készülék garanciális , vigyem márkaszervízbe? :((

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#5648) gerner1 válasza zoarden (#5647) üzenetére


gerner1
veterán

6 nap alatt, lemerülhetett annyira, hogy átmeneti letiltásra került a bekapcsolás.

Amennyiben, valóban nem ázott be, akkor tedd töltőre. Majd, ~12-15perc után, próbáld bekapcsolni, miközben a töltőn van.
Eredménytelenség esetén: szerviz, és reménykedni, hogy valóban nem ázott be, mert az instant gar.vesztés.

(#5649) zoarden válasza gerner1 (#5648) üzenetére


zoarden
tag

az előbb nem írtam. Volt töltőn 1-2 percet elkezdte a figyelmeztetést. lehúztuk. Majd kicsit később újra csatlakoztattuk. Elhagyta a figyelmeztetést, de a villámikon a körrel kint maradt a képernyőn. Mivel én nem használom és a fiam sem látta még teljesen lemerülten kikapcsolva hogy hogy mi a kijelzés ilyenkor, nem tudtam eldönteni hogy ez így jó e, reménykedtünk hogy tölti.
Kb 1 órát volt rajta (gyorstöltős). Be sem tudom kapcsolni töltő nélkül.
Azért kicsit röhej hogy egy ez a telefon ennyire érzékeny ...

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#5650) pinnacle válasza kutga (#5645) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.