Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 11:37:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) SteeWe válasza Breki (#6176) üzenetére


SteeWe
aktív tag

Szia,
Én ilyen töltőt és kábeleket vettem. Ha jól emlékszem mind a kettő 52s5G-t egyszerre tölti szupergyorsan. De az egyiket bitzos. Nem szoktam nézegetni, megmondom őszintén, gyorsan feltölti mind a kettőt egyszerre.
- Baseus hálózati töltő, GaN2 Lite gyors töltő, C + C, 65W, fekete (CCGAN2L-E01)
- Baseus Type-C Cafule PD2.0 60W Gyors töltő kábel, (20V 3A) 1m, piros/fekete (CATKLF-G91)

[ Szerkesztve ]

(#6202) Icamingo válasza DrBubo77 (#6199) üzenetére


Icamingo
tag

Sikerült, köszönöm szépen! :R

(#6203) Caldera válasza Breki (#6200) üzenetére


Caldera
aktív tag

Van ilyenem, elegem van a minden készülékhez saját töltő felállásból. Ezzel megy a Samsung és a Huawei Super Charge töltése is, 5A-es kábellel (kb. 1óra alatt tölti fel a készüléket ~25%-ról).

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#6204) jeni válasza SteeWe (#6201) üzenetére


jeni
félisten

Ez a töltös mizéria egy nagy katvasz.
Samsung 25w töltő + Samu USB-C kábel 9 percet írt gyorstöltésre.
Huawei töltő + Huawei USB-C nem a lilás csatlakozós hanem a fehér dugos erre nem írt semmiféle szuper meg gyorstöltést csak sima toltést erre még 8 percet írt.

(#6205) Sztyepadzso válasza bul07 (#6198) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Szia,
Bár birtoklom ezt a telefont, de egyébként , Huawei P30 Pro-t használok, ez a tapasztalat onnan származik.
Szerintem, ahogy több dolgot is, azt is "eltanulja" a rendszer. Én éjszaka töltőpadon hagyom a telefont, és ahogy neked neked is, a csak a wifi-re csatlakozva frissítse van beállítva.
De, bár otthon vagyok egész nap, nem kezd el frissíteni, hanem kizárólag éjszaka. Szeritnem ők sem akarják, hogy hazaérve frissítse magát 10, kétnaponta frissülő alkalmazás(lenne kiakadás user oldalon)
Szóval szeritnem ha erre kapcsolsz, alapvetően nem jársz rosszul.

(#6206) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Helló. Ezen a telón gyárilag van fólia?

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#6207) Ganzer válasza ShadowLac (#6206) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Szia. Nincs olyan rajta amivel használni lehet.

(#6208) SteeWe válasza Sztyepadzso (#6205) üzenetére


SteeWe
aktív tag

Szia,
Annyit tudok, hogy a töltőnek alkalmasnak kell lennie PD (Power Delivery) szabvány szerinti gyorstöltésre. Amennyiben a töltő QC (Quck Charge) szabványt támogat csak, azzal nem fog szupergyorsan tölteni.
Nekem ezt tanácsolták másik topicban, amikor töltőt kerestem [link]

(#6209) Sztyepadzso válasza SteeWe (#6208) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

?
Nekem nincs töltési bajom, arra válaszoltam, hogy @bul07 -nél hogyan frissít a telefon.

(#6210) Kötike


Kötike
tag

Egyszer kérdeztem, hogy a dinamikus zárolt képernyők képeit hogy lehetne berakni háttérképnek, mert nagyon sok van ami tetszik nekem. Nem kaptam rá választ. De azóta rájöttem. Ha van rá igény akkor megírom.

(#6211) Aryes válasza Kötike (#6210) üzenetére


Aryes
nagyúr

Engem érdekel.

(#6212) Kötike válasza Aryes (#6211) üzenetére


Kötike
tag

Oldalsó gombot megnyomva feléleszted a kijelzőt. Az ujjadat hosszan tartva a kijelzőn eltűnnek a felíratok. Hangerő le +bekapcs gomb egyszerre (screenshot). Ezután már ki is rakhatod a képet. Az arcfelismerőt nem használom, az lehet hamarabb oldja fel a képernyőt, mint hogy ezt meg tudd csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#6213) Aryes válasza Kötike (#6212) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ja, hogy ja. Azt hittem arra jöttél rá, hogy hogy lehet ott is dinamikusan cserélődőre állítani. De amúgy jó tipp! 👍

(#6214) SteeWe válasza Sztyepadzso (#6209) üzenetére


SteeWe
aktív tag

sry, jeni-nek ment volna a válasz.

(#6215) Sztyepadzso válasza jeni (#6204) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Amennyiben 8 perc a töltés, akkor egy ekkora akkuval nagyjából 90% vagy affölött járhatsz.

A különböző gyorstöltő szabványok maximális töltési teljesítményei nincsenek a töltési folyamat(0-100%) teljes terjedelmében kihasználva, hanem annak csak egy részén, a befejező rész minden esetben sokkal alacsonyabb teljesítményen történik.
Ennélfogva akkor gyakorlatilag ami az 1A/5V-ot tudja, ugyanógy tölt, mint ami valamelyik PD/QC szabványt.
Attól még kiírja, hogy a gyorstöltés minden feltétele(töltő, kábel, telefon)megvan(lásd Samsung ), vagy nincs(lásd Huawei).
Az meg hogy 1 perccel kevesebb, annyit tesz, hogyha 2 másodperccel tovább hagyod a Samut, az is azt írta volna ki :D.

(#6216) Sztyepadzso válasza SteeWe (#6214) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Np, én is válaszoltam neki :D

(#6217) Breki válasza SteeWe (#6201) üzenetére


Breki
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek.

Ez nem ugyanaz ugye?
A facebook dobta fel, ha jól látom itt jó árban van, de szerintem ez csak a sima, és kábel sincs hozzá.

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6218) Breki válasza Breki (#6217) üzenetére


Breki
veterán

Na találtam egy helyet ahol
Baseus GaN3 Pro gyors univerzális GaN töltő 2 x USB Type C / USB + kábel USB Type C - USB Type C 65W PD3.0, QC4.0 +, AFC fehér (CCGP050102)

Együtt csak 12.890 Ft plusz kaptam 5%-os kupont
Magyar oldal pár napos szállítással. Direkt aksikkal és töltőkkel foglalkoznak,

Viszont volt más gyártónak is ilyen töltője ott
Choetech
UGREEN
Acefast

Utóbbi nem nagyon mond nekem semmit, külföldi tesztek alapján bevállaltam, egyet tartaléknak szükség esetére, használ valaki ilyen töltőt?

[link]

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6219) Predatorr válasza bul07 (#6142) üzenetére


Predatorr
őstag

Pl. én.

Más: A videózást illetően korán örültem. Azóta is mindent elforgatva vesz. Sztem vmi szoftveres szarság, mert ha elfordul a képernyő, akár minimális elmozdulásra (szívok msngrben, mint a torkosborz, amikor a bill. mindent kitakar), nagyon sokszor sz.rik rá visszafordulni. Le kell kapcsolni a képernyőt, aztán vissza. Újkorában nem csinált ilyent. Persze, ezt már mire cseréljem le? :W Csak szarabb és drágább tfonokat kapni. :(((

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#6220) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kamera appot valahogy lehet finomhangolni, hogy ne élesítse agyon a képeket?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6221) kengyel


kengyel
nagyúr

Tegnap egész nap ráértem, egy kicsit telefonoztam. :) Ilyen meglepő eredményt, még nem tudtam kihozni. Minden csak Wifi, de semmi korlátozás nincs a háttérben.
[kép]

kengyel

(#6222) Mizol29 válasza kengyel (#6221) üzenetére


Mizol29
senior tag

most hétvégén össze tudta, hozni egy majdnem 12 órás időt, nem tudom hogyan pedig rengeteg videót is nézegettem, szintén wifiről.

(#6223) kengyel válasza Mizol29 (#6222) üzenetére


kengyel
nagyúr

Már a 8- órás is meglepetést okozott, az S22 Ultrával nem tudtam összehozni. Ez is kivételes eset volt, nem biztos hogy mégegyszer összejönne. :)

kengyel

(#6224) Aryes válasza Mizol29 (#6222) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nálad ugye ki van kapcsolva a 120Hz-es képfrissítés?

(#6225) Aryes válasza kengyel (#6221) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem annyira egyedi és elszigetelt eset az:

:DDD

(#6226) kengyel válasza Aryes (#6225) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nekem egyedi volt, még nem tudtam meglépni. A stabil 6.5-7- óra megvan, de most erre is rátettem. :D

kengyel

(#6227) Mizol29 válasza Aryes (#6224) üzenetére


Mizol29
senior tag

Kikapcsoltam mert tényleg nagyon eszi az akksit, nem vészes a 60Hz se. Szerencsére nem használtam sokáig 120-on így nem kellett sok idő míg vissza szoktam 60-ra.

(#6228) Mizol29 válasza Aryes (#6225) üzenetére


Mizol29
senior tag

Mondjuk én ennyire durván sose merítem le, 15%-nál már megy is töltőre :) Nálam 14%-nál volt majdnem 12 óra. Hétvégén megnézem újra, hogy meddig fogja bírni. Hétköznap nem jó mert ilyenkor megy sokat a mobilnet is és az jobban is meríti.

(#6229) kengyel válasza Mizol29 (#6227) üzenetére


kengyel
nagyúr

Így már értem, nem használod a 120Hz-t. Úgy biztos tovább bírja, még nem próbáltam. Ha átrakom, már nagyon darabosnak hatnak az oldalak.

kengyel

(#6230) Aryes válasza Mizol29 (#6228) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én se szoktam ennyire lemeríteni, de éreztem, hogy rekord közeli eredmény fog születni és kíváncsi voltam mennyi lesz a vége. :D

Sajnálom a 120Hz-et, mert engem is az fogott meg elsőre a telefonban mikor a boltban láttam, de sajnos SOT fetisiszta vagyok, és ezért szinte bármit hajlandó vagyok beáldozni.

A vicces egyébként az, hogy ezen kívül szinte semmi áldozatot nem kíván a dolog. Van 5 fiók a telefonon, 4 Google és egy Outlook, egy csomó üzenetküldő alkalmazás, ennyi minden sosem volt egyik telefonomon se. Jó ez a SoC, ami a készülékben van, és kivételesen sikerült elég jól optimalizálni a rendszert is. :C

[ Szerkesztve ]

(#6231) Aryes válasza kengyel (#6229) üzenetére


Aryes
nagyúr

Valamit valamiért. :U
Nem értem amúgy, hogy miért eszi ennyire az akksit a gyorsabb képfrissítés. Próbáltam bixby rutinnal megoldani, hogy csak böngészés közben legyen 120Hz, de mivel a SOT 70%-át nálam pont a böngészés teszi ki, ez halottnak a csók. :DDD

(#6232) Mizol29 válasza Aryes (#6231) üzenetére


Mizol29
senior tag

Igen múltkor pont néztem, hogy az 5 órás SOT épphogy megvolt 120Hz-es képfrissítéssel.

(#6233) kengyel válasza Aryes (#6231) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez nekem is feldobta már a labdát, de ezt kell elfogadni. Annyira megszokta a szemem, nem tudnék lentebb adni belőle. Így sem semmi, a 7- óra manapság nagyon is jó. Viszont, nagyon sokat böngészek a telefonon, ennyi áldozatot megér. :)

kengyel

(#6234) GEPESZ66 válasza Aryes (#6230) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az A33 90Hz-et tud.
Ez nem elég már?
Ez lenne a céges telefon.

(#6235) Narass


Narass
újonc

Sziasztok,
Legutóbbi FW upgrade után érezhetően gyorsabban merül a teló, kikapcsoltam az Always on Screen - t is már, mert arra írta többek között, hogy sokat zabál, de még így is, sőt, este 100% - ra töltve reggelre 85% - on volt ami egyértelműen nem normális. Már volt pár töltési ciklus, hogy újra tudjon kalibrálódni ha arra lett volna szüksége, de úgy tűnik, hogy nem. Más is tapasztalt ilyet, bármi ötlet a megoldására?

(#6236) Ganzer válasza Narass (#6235) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Esetleg valamelyik app feszült be a háttérben?

(#6237) gerner1 válasza Narass (#6235) üzenetére


gerner1
veterán

Nálunk rendben. Nem tapasztaltam semmi hasonlót sem ...

[ Szerkesztve ]

(#6238) Aryes válasza Narass (#6235) üzenetére


Aryes
nagyúr

Valami (3rd party?) alkalmazás beragadhatott a háttérben és nem engedte a telefont deep sleep-be.

(#6239) Aryes válasza GEPESZ66 (#6234) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nekem rossz a szemem, elég a 60 is. :DDD

(#6240) Narass válasza Ganzer (#6236) üzenetére


Narass
újonc

Volt újraindítás természetesen, ettől függetlenül természetesen lehet, hogy valamelyik app abnormálisan fut, csak ez a listából nem igazán derül ki sajna. gerner1, Aryes köszi nektek is, akkor nálam van valami, majd még nézegetem, hogy mi lehet.

[ Szerkesztve ]

(#6241) DrKapocs válasza Aryes (#6230) üzenetére


DrKapocs
őstag

120 Hz helyett, ami kényelmesebb a szemnek, ehelyett inkább magasabb SOT érték, ami pusztán egy szám. :Y Ez azért elég beteg az én olvasatomban.

(#6242) kugli válasza DrKapocs (#6241) üzenetére


kugli
aktív tag

A te olvasatodban,igen. Ha innen közelítjük meg,akkor a 120Hz is csak egy szám.

(#6243) kutga válasza DrKapocs (#6241) üzenetére


kutga
nagyúr

Úgy használja ahogy akarja végülis. Én biztos nem kapcsolnám ki, nem olyan jelentős a különbség.

Let the Zone take me if I am.

(#6244) Aryes válasza DrKapocs (#6241) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez azért elég beteg az én olvasatomban

Nyilván pontosan tudod, hogy én hogyan és mire használom a telefont. :U

Szemben mondjuk egy CPU/GPU benchmark értékkel, a SOT nem csak egy szám, hanem azt jelenti, hogy
- nekem kétszer ritkábban kell töltenem az akksit, vagyis az enyém kétszer annyi idő múlva fog tönkremenni, ahogy a kábel és/vagy az USB csatlakozó aljzat is
- kétszer annyi ideig tudok távol maradni a töltőtől, ami azt jelenti, hogy amikor 8-10 órát utazom busszal a munkám miatt, nem kell powerbankot cipelni magammal, nem vagyok kiszolgáltatva egy konnektornak
- ha mondjuk elfelejtettem töltőre tenni este a telefonom, és reggel 40%-kal indulok el itthonról, nagyon nem mindegy, hogy délben merül le a telefon vagy kibírja estig
- ha olyan helyzetbe kerülök, nem mindegy, hogy mondjuk 10% töltöttséggel 1 óráig tudok még GPS-el navigálni, vagy 20 percig.

[ Szerkesztve ]

(#6245) Marci112233 válasza Aryes (#6244) üzenetére


Marci112233
őstag

Egyetértek!

Jómagam azért váltottam telefont a Galaxy J3 2017-ről mert az használat nélkül tétlen állapotban is két napot bírt már. Az A52s-t néha ugyanúgy kell 2 naponta tölteni ha többet nyomogatom, de általában van hogy 3 napnál is többet megy töltés nélkül. Ugyanis nekem jóformán telefonálásra kell, néha egy fénykép, néha egy kis böngészés és kb ennyi.

Most így áll az akku kevés használat mellett:
[link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#6246) DrKapocs válasza Aryes (#6244) üzenetére


DrKapocs
őstag

Természetesen nem ismerem a telefon használati szokásaidat. Nekem ez a minél nagyobb SOT érték hajszolás arra emlékeztet, mikor valaki felszerelteti a klímát a lakásba, de nem használja, mert több lesz tőle a villanyszámla. Én - ésszerű keretek között - úgy vagyok vele, hogy a telefon egy használati cikk, ami értem van, az én kényelmemért, az én jólétemért, szórakozásomért. Nem én vagyok a telefonért. Egyszer olvastam egy vicces hasonlatot kb. ilyesmire: Azért nem használni az autód, hogy majd jobb áron tudd eladni, az kb. olyan, mintha azért nem d@gnád meg a barátnőd, hogy majd a következő barátjának jobb legyen.
Én a magam részéről azért vettem 120 Hz-es telefont, hogy jobb legyen a szememnek. Azért vettem egy SD778-as telefont, hogy kellően gyors legyen. Ha leveszem 60 Hz-re, visszaveszem az órajelet, akkor vehettem volna egy A32-t is. Kvázi kidobott pénz volt ezeknek az "extráknak" a megvásárlása. Persze ez csak az én gondolkozásmódom, mindenki azt csinál, amit csak szeretne.

"8-10 órát utazom busszal a munkám miatt, nem kell powerbankot cipelni magammal": Gondolom, hogy azért nem naponta ingázol 8-10 órát. Párom vett egy kb. 2000 mAh-os powerbankot, kicsi, könnyű. Sokkal jobb, mint a 10000-20000 mAh-os powerbank. Egy powerbanknak nem az a lényege, hogy csutkára töltsd a telefont, hanem kisegítsen szükség esetén. Nincs értelme 20000 mAh-os akkukat cipelni.

"ha olyan helyzetbe kerülök, nem mindegy, hogy mondjuk 10% töltöttséggel 1 óráig tudok még GPS-el navigálni, vagy 20 percig" Kocsiban azért megoldható a töltés.

Na mindegy, mindenki úgy használja a telefonját, ahogy akarja. Peace!

(#6247) dobolan válasza DrKapocs (#6246) üzenetére


dobolan
senior tag

Én kikapcsoltam az AOD-t és visszatettem 60Hz-re a frissítést. Előtte 5-6 óra volt a merülés 10%-ra a használati szokásaimmal, jelenleg 1,5 nap. Nyilván éjjel alszom, szóval órában kevesebb, de akkor is na. AOD bekapcsolva egy éjszaka alatt merült 18%-ot. Nekem az sok.
Előtte miui-s telóim voltak, ott be lehetett állítani, hogy csak üzenet ikont tegyen ki AOD-ra, illetve be lehetett állítani külön inaktív periódust is. Sokkal kevésbé szívta az akksit.

(#6248) nikilauda válasza dobolan (#6247) üzenetére


nikilauda
senior tag

Van az AOD-nak ütemezése, tehát be tudod állítani, hogy mikor működjön.

(#6249) dobolan válasza nikilauda (#6248) üzenetére


dobolan
senior tag

Igen, csak az nem úgy működik, ahogy szeretném. Ha időzített, akkor állandóan ki van téve az óra abban az idősávban, mikor AOD van. Ez így hülyeség. Ledobom a telót, minek megy az óra, kit érdekel? Ja meg a töltöttség jelzés pláne...

[ Szerkesztve ]

(#6250) DrKapocs válasza dobolan (#6249) üzenetére


DrKapocs
őstag

Problémádra megoldás a Notification light for Samsung app.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.