Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 11:37:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) Aryes válasza Aryes (#5298) üzenetére


Aryes
nagyúr

Na kérem, ma éjjel ~9 óra alatt 4%-ot merült a telefon (81%-ról 77%-ra), tehát az AOD általam becsült 0,5%/óra fogyasztása ez alapján nagyjából helytállónak tűnik.

(#5302) Trooper82


Trooper82
senior tag

Egyszerű a képlet. Ha alig nyúlok a telóhoz egy ket napig, az aod a fő fogyasztó mert az megy folyamat. Ha hasznalom rendesen alig latszik meg százalékban...

[ Szerkesztve ]

(#5303) miben89


miben89
csendes újonc

Sziasztok
Június végén vásároltam én is egy ilyen telót, és azóta is bosszant egy jelenség, amivel a szervizt is megjartam, ill voltak gyári beall.visszaallitasa is, de semmi változás.
A probléma az értesítések megjelenítésével van.
Hiába van bekapcsolva a rövid előugró értesítések mutatása kikapcsolt kijelzőnél, a legritkább esetekben mutatja, sőt néha előfordul hogy semmilyen értesítést nem kapok, ha valaki ír nekem. (Mind1 hogy Viber, messenger, vagy insta)
Más is tapasztalt hasonlót, esetleg vmi megoldás?

Köszi

(#5304) Phoen|x válasza miben89 (#5303) üzenetére


Phoen|x
őstag

Nekem szerencsére nincs ilyen gondom, nem is volt.

Go Gunners!

(#5305) gerner1 válasza miben89 (#5303) üzenetére


gerner1
veterán

Nálunk rendben. Viber, SMS, emill... -mind jelez. Pofaköny, pofa-messenger, pistagramm, stb: nálunk nincs.

(#5306) -B- válasza miben89 (#5303) üzenetére


-B-
senior tag

Nálam nincs ilyen probléma.

(#5307) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Aod-ot be lehet úgy állítani hogy csak akkor kapcsoljon ki ha zsebben van, meg ha pofával lefele rakom az asztalra?
Jól gyanítom hogy az object erasert nem kapta meg ez a típus?

(#5308) gerner1 válasza Ganzer (#5307) üzenetére


gerner1
veterán

Az, "alapjáraton" olyan, amennyiben a virtuális közelségérzékelő ~jól müxik. Nálunk, flip-tokban van, és azzal rendben van.

(#5309) Aryes válasza gerner1 (#5308) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az, "alapjáraton" olyan

...ha az AOD automata fényerőre van állítva.

(#5310) gerner1 válasza Aryes (#5309) üzenetére


gerner1
veterán

Akkor, meg van a kiegészítés. 👍

(#5311) Zyrius válasza kutga (#5255) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Szia, én is vennék anyukámnak egy ilyen telefont, be tudnád linkelni a topikot ahol kérni lehet a kupont? Vagy csak atkuldeni privátban ha van meg érvényes kuponod amit nem hasznalnal?
ezer hála! :R

[ Szerkesztve ]

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#5312) Viktor77 válasza Zyrius (#5311) üzenetére


Viktor77
titán

Egy kupon működik csak. Írd be felül a keresőbe a kupon szót, meglesz mindkét topic.
Amúgy ez a kód: SAMSUNGNYAR10

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5313) Zyrius válasza Viktor77 (#5312) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Nagyon Koszi meg is van! Anya boldog lesz :))

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#5314) Diák66


Diák66
őstag

Üdv!

Kishúgom telefonja közölte, hogy a töltőcsatlakozó beázott, vagy koszos. Mitől ilyen intelligens ez a telefon? Kifújtam körtepumpával, majd nagy nehezen engedte már tölteni és eltűnt az üzenet. Ez valami szoftveres bug lesz?

(#5315) Viktor77 válasza Diák66 (#5314) üzenetére


Viktor77
titán

Nem.
Egy ideje szólnak a telefonok, ha nedves a csatlakozó, várj a töltéssel.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5316) Aryes válasza Diák66 (#5314) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez vízálló telefon, ez pedig egy feature, hogy vizes környezetből kivéve ne károsodjon a csatlakozó/ne legyen rövidzárlat.

(#5317) agy73p


agy73p
senior tag

Waze-t használtam ma sokat. Sajnos, ahogy elsötétítettem a kijelzőt, egy idő után leállt a navigáció többször is, pedig akkumulátor kímélő mód ki volt kapcsolva ennél az appnál is.

Van valami, amit még ezen kívül is be kell állítani, hogy ne állítsa le a háttérben?

(#5318) Aryes válasza agy73p (#5317) üzenetére


Aryes
nagyúr

Miért sötétítetted el, illetve mit értesz ez alatt, gyakorlatilag lezártad a kijelzőt? Spórolás? Régebben volt egy app, amit sokat kellett futtatnom és lezárt kijelzővel leállt. Annál, hogy ne égjen bele a kijelzőbe, azt csináltam, hogy lehúztam kicsit a fényerőt, és mivel dark témát használok, lehúztam fentről az értesítési sávot, így teljesen sötétbe borult a kijelző.

(#5319) agy73p válasza Aryes (#5318) üzenetére


agy73p
senior tag

Csak simán elsötétítettem a kijelzőt, és mivel fel volt töltve teljesen, de töltőkábel nem volt nálam, gondoltam úgyis tud navigálni hanggal, ha nem világít a kijelző. Bőven kitartott az akkumulátor az 5 órás úton.
Legalábbis korábbi években más telefonnal ez működött.
Vagy ilyen már nincs?

(#5320) gerner1 válasza agy73p (#5319) üzenetére


gerner1
veterán

Tud az a háttérben futni, csak hang-utasításokkal, de már elfelejtettem, hogy mit kellett beállítani ahhoz. Mi nem használjuk, csak offline navit.

(#5321) Aryes válasza agy73p (#5319) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sajnos nem ismerem, nem használom, de logikus lenne, hogy tudjon ilyesmit, hiszen a Google maps is tud lezárt kijelzővel futni.

(#5322) osonte válasza agy73p (#5317) üzenetére


osonte
senior tag

Én is úgy használom rendszeresen a Waze-t, hogy Baján bekapcsolom és elindítom a navigációt, majd a kijelzőt kikapcsolom (a hang megy továbbra is) és amikor Budapestre érek, akkor visszakapcsolom a kijelzőt, manuálisan egyharmad fényerőn fixálom és így még sosem égett be.

Amit viszont állítottam, hogy ne üsse ki a memóriából:
[kép]
[kép]
[kép]

(#5323) agy73p


agy73p
senior tag

Tudott is, sok éve használom, azért nem értem, hogy miért állt le kérés nélkül.

(#5324) agy73p válasza osonte (#5322) üzenetére


agy73p
senior tag

Köszönöm, az elsőt ismertem, alapból be volt állítva.
A második ugyan bekapcsolt állapotban van, de a Waze-t nem tudom hozzáadni a soha nem alvó alkalmazások listához, mivel egyáltalán nem hozza fel sehol sem a listában. Mire ilyen alkalmazás nem is lenne, betűrendben a W-nél nincs. :U
A harmadik, azt én elfelejteném minden egyes alkalommal beállítani. Egyébként ez a zárolás funkció mire való? Lakat jobb alsó sarokban megjelenik. Nem engedi bezárni, ha mindent kilövök?

[ Szerkesztve ]

(#5325) osonte válasza agy73p (#5324) üzenetére


osonte
senior tag

A másodiknál tényleg nincs a listában, de ha kikapcsolod azt a kapcsolót, akkor nem fogja semelyik alkalmazást altatni (azokat sem amik nincsenek a listában, nekem az olyan globális kapcsolónak tűnik, bár lehet rosszul tudom).
A harmadikat sajnos mindig meg kell csinálnom, mert különben elmegy a hang és vezetés közben még rosszabb nyomkodni a szélvédőn a telefont.

Nekem ezzel a három beállítással nem üti ki, kikapcsolt kijelzővel sem a Waze-t.

(#5326) nomic


nomic
aktív tag

Sziasztok!

Letöltöttem témákat a Galaxyból, viszont nem változtatja meg a gyorspanelt meg a menüket, ahogy a Themesben mutatja. Én rontok el valamit, vagy az Android 12 miatt még nem lett "átfrissítve"? Az ikonokat, AOD-t és zárképernyőt megváltoztatja, csak az említetteket nem.

Előre is köszi.

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#5327) agy73p válasza osonte (#5325) üzenetére


agy73p
senior tag

Kipróbálom, köszönöm.
Android hozza, korlátozza az energiahatékonyság miatt ezeket a változásokat?

(#5328) osonte válasza agy73p (#5327) üzenetére


osonte
senior tag

Gondolom valamennyire az Android is használ energiagazdálkodást, de a gyártók még plusszba belenyúlnak, hogy minél hosszabb legyen az üzemidő. A Xiaomi is szereti kilőni az alkalmazásokat a memóriából, de például bizonyos custom romok, amik közel állnak egy üres Android rendszerhez, ott akár napokig a memóriában lehet tartani egy adott alkalmazást. Például a játékok hajlamosak maguknak helyet csinálni, illetve a kamera app is, vagyis azok akár mindent kiütnek a memóriából.

(#5329) szvoboda


szvoboda
tag

Üdv!
Launcher váltás nélkül ki lehet csiholni a one ui-ből, hogy a képernyőn legyen az oldalak között más fajta áttűnési effektus, mint ez a sima?
Köszönöm.

(#5330) jeni


jeni
félisten

üdv
hálózati vételi gondok vannak ezzel a telóval?
térerő gondok,nehezen kapcsolódik,stb...

(#5331) kutga válasza jeni (#5330) üzenetére


kutga
nagyúr

Nálam nincs.

Let the Zone take me if I am.

(#5332) Aryes válasza jeni (#5330) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem yetteles vagy véletlenül...?

(#5333) jeni válasza Aryes (#5332) üzenetére


jeni
félisten

Vodás,de van céges Yetteles karim

(#5334) Aryes válasza jeni (#5333) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azért kérdeztem, mert pár hete (hónapja?) a yettel hálózat produkálja a fenti hibajelenségeket, de ez állítólag független a készüléktől, mert többen is panaszkodtak rá, különböző gyártók telefonjaival.

(#5335) gerner1 válasza Aryes (#5334) üzenetére


gerner1
veterán

Akad az többivel is, de a Yettelesektől valóban többen jelezték a topikokban .👍

(#5336) Shyciii


Shyciii
veterán

Sziasztok, Meg tudom nézni a telefonon, hogy a Knox rendben működik-e (tehát sose volt rootolva)? Mert láttam olyan módszereket, amihez vagy kell egy pc és usb kábel, vagy playstore-ból program letöltése, de egyszerűbb módszer nincsen rá? Mert vennék egyet használtan egy boltból, de tapasztalat alapján nem fogják engedni, hogy egy profilt beállítsak és programot töltsek le stb. A settings/about phone/software information alatt nem látszik ez a Knox version-nél?

(#5337) gerner1 válasza Shyciii (#5336) üzenetére


gerner1
veterán

ODIN (Download) MODE -ba helyezve, a kijelző bal felső qvadránsában látható a valós értéke.

Szerintem, ide (⇑), a legkönnyebben úgy jutsz el, ha 'Recovery MODE' -ba helyezed a telót, majd a menüből a

" Reboot to bootloader "

lehetőséget választod.

*ODIN MODE -ból pedig, egy reset -tel tudsz kilépni (szintén a fizikai gombok kombinációjával érhető el...).

(#5338) Shyciii válasza gerner1 (#5337) üzenetére


Shyciii
veterán

De Recovery mode-hoz tudtommal kell pc+usb kábel. Ezek nélkül kellene valahogy ha lehet.

(#5339) gerner1 válasza Shyciii (#5338) üzenetére


gerner1
veterán

A valós (nem "okosítható") értéket, csak ott lehet kinyerni.
Bár, én még eddig nem próbáltam, de szerintem powerbank + USB-C kábellel is megoldható.

Gondolom, a hazai, ervényesíthető gari miatt fontos. Ehhez, a másik lényeges adat, a 'gyártósori inicializálási-kód', a simán kinyerhető OS alól, amely root nélkül biztosan nem változtatható meg, de gondolom az megvan, ezért is néznéd, hogy volt-e rootolva...

(#5340) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Normális, hogy sokszor eléggé melegszik a telefon?
Most pl. mobilneten böngészek az autóban (árnyékban állva) és eléggé melegszik a készülék.
Másik szitu: otthon NAS-ról játszik le zenét DS Audio alkalmazáson, wifin keresztül BT fejhallgatót használva a telefon. Ekkor is baromira melegszik.

(#5341) Jim74 válasza Jim74 (#5340) üzenetére


Jim74
nagyúr

Most kikapcsoltam a készüléket és vissza, de nem akar csökkenni a hőmérséklete. A kijelző kb. 50 fokos lehet... :F
Pedig most nem is csinálok semmit a telefonnal.

(#5342) kutga válasza Jim74 (#5340) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, normális. A 778g is elég forrófejű lett.

Let the Zone take me if I am.

(#5343) Jim74 válasza kutga (#5342) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi az infót. Mondjuk lehet, hogy az autóban meleg volt még ha árnyékban is álltam...

A zenelejátszásnál meg lehet, hogy a folyamatos WiFi és BT forgalom izzasztja meg.

(#5344) Jim74 válasza Jim74 (#5343) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az az érdekes, hogy most pl. kb. fél órája hallgatom DS Audio programmal a telefonon a zenét szintén NAS-ról BT fejhallgatóval és semmi melegedés. Nem értem :F

(#5345) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Sziasztok!

Ilyen telefont szeretnék venni fekete színben. Honnan érdemes beszerezni? (úgy látom, hogy a Samsung most nem árul ilyen színben, érdemes lenne esetleg megvárni, amíg készletre kerül, és különböző kedvezményekkel olcsóbban be lehetne szerezni, mint amit találtam? (125.690 Ft))

ez a kedvenc aláírásom

(#5346) Viktor77 válasza ROBERTOH (#5345) üzenetére


Viktor77
titán

110-re jön ki a Samsung oldalán a SAMSUNGNYAR10 kóddal.
Én nem várnék a helyedben sokat, nem lehet tudni meddig van akció/kuponozás.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5347) kutga válasza Jim74 (#5343) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez a nagy meleg nyilván nem tesz neki jót. Valamelyik külföldi tesztben olvastam is hogy kazán.

Let the Zone take me if I am.

(#5348) ROBERTOH válasza Viktor77 (#5346) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Az a gond, hogy itt nincs fekete, ezért vagy várok, hogy legyen, vagy ha nem is lesz, akkor megveszem ott ahol van - igaz drágábban.

ez a kedvenc aláírásom

(#5349) Viktor77 válasza ROBERTOH (#5348) üzenetére


Viktor77
titán

Tok nem lesz rajta?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5350) ROBERTOH válasza Viktor77 (#5349) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Nem

ez a kedvenc aláírásom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.