Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 11:37:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) Predatorr válasza gerner1 (#5700) üzenetére


Predatorr
őstag

Minden frissítésnél észrevehető a változás, ahogy a memóriahasználatnál is, ami nyilván hatással bír a fogyasztásra. Pár hónapja még felugrált 4GB fölé, pucolva is 3,3 volt, 3 frissítés óta 2,7-re ia visszaugrik, és 3,7GB max. Az ezelőtti frissítéssel.érezhetően gyorsabban merült, a múlt hetitől megint jobb.

Apropos, frissítés. Tegnap frissült egy csomó app, eltűnt minden rendszerhang. Nincs bill. hang (rezgés sem), rendszerhang, még a beállításoknál sem.(rezgésekmott vannak), csak csengőhangok. Nincs némítva a tel, sem repülő v. ne zavarjanak mód. Hogyan lehet visszahozni a rezgéseket és a hangokat? Már próbáltam az atmost kikapcsolni, az sem segített. :W

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#5702) gerner1 válasza Predatorr (#5701) üzenetére


gerner1
veterán

Én semmi ilyet, érdemi, üzemidő változást nem vettem észre.

Valószínübbnek látom, hogy a mi felhasználói szokásaink, és f.körülményeink állandója stabilabb, mint másoké.

(#5703) Predatorr válasza gerner1 (#5702) üzenetére


Predatorr
őstag

A változatlan üzemidő alapján az valószínűbb, hogy az éppen aktuális merülési hányadoshoz alkalmazkodtok. :D Állandó szokások alapján azzal együtt kellene változnia. ;)

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#5704) osonte válasza bul07 (#5699) üzenetére


osonte
senior tag

Így már más a helyzet, én kb. évente akkor cserélem, ha találok rajta karcot. Az is csak egyszer fordult elő, hogy az egyiken találtam egy hajszálkarcot.

(#5705) Predatorr válasza Predatorr (#5701) üzenetére


Predatorr
őstag

Rezgés visszajött újra beállítva, értesítési és bill. hangok úgy sem. :(((
Eszembe jutott: anysoft keyboard, gépelés közben ment el, mintha takarékos módba váltott volna a teló, de akkor 42%-on volt, most 76, és nincs tak. módban. :U Hangok és rezgések is ON. Elméletileg.

osonte: Karcelnyelő fólia. Az üveg úgyis karcálló.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#5706) thespilertm


thespilertm
csendes tag

Kérlek segítsetek.
Nem találom hol lehet kikapcsolni azt, hogy a friss értesítések(pl messenger üzenet) ne ugorjanak fel a képernyőn.
Engem nagyon idegesít, de próbáltam már mindent.
Ha az előugró értesítésknél kiveszem a jelölést a Messenger mellől, akkor egyáltalán nem kapok az értesítést tőle.

(#5707) lumpy95 válasza thespilertm (#5706) üzenetére


lumpy95
tag

Van valahol olyasmi, hogy csendes értesítések. Ha azt jelölöd ki, akkor csak az alkalmazás ikon jelenik meg felül.
Ilyesmit keresel?

(#5708) Aryes válasza thespilertm (#5706) üzenetére


Aryes
nagyúr

Speciális beállítások /

(#5709) thespilertm válasza Aryes (#5708) üzenetére


thespilertm
csendes tag

Ha ezt kikapcsolom, akkor is felugrik.

(#5710) gerner1 válasza Predatorr (#5703) üzenetére


gerner1
veterán

Nos, én csak mért értékekkel foglalkozom.

Amikor eddig (ennél a telónál) felmerült, hogy esetleg van-e valami "változás" akkor is rendre ugyan azt a WiFi -s módszert használom, amelyre S5 óta álltam rá:
- mivel ~3ó alatt újra be tudjuk lakni, így végzek egy FR -t. A korábbi méréseim is minden esetben OS alap-állapottal készültek 3rd party programok nélkül.
- csak Wifi -n:
* SiM kártyát kiveszem, és ha van akkor a microSD -t is.
* tokot leveszem (befolyásolhatja a hűtést, amely pedig az eredményt,
* próbálok a korábbi teszten mért környezeti hőmérséklettel azonos körülményee törekedni,
* a korábbi méréskori, feljegyzett, azonos távolságra a router -től + azonos helyen, azonos kapcsolódási sebesség mellett,
* a korábbi méréskor felírt & azzal azonos teljesítmény módra állítva a telót ( ez, nálunk mindig a kérdéses teló OS általi legmagasabb, tehát véletlenül sem valamelyik energiatakarékos ),
* teló fényerő is a korabban feljegyzettel azonos értékre allítva fix -re (adaptív nincs),
* minden egyébb funkció kikapcsolva (se BT, se GPS, se NFC, stb), még a hang is OFF. Tehát szigorúan csak a WiFi aktív.
* a korábbi méréskor feljegyzett paraméterekkel (lehívott lejátszási felbontás + teló kijelző felbontás is ) azonosan, elindítom a youtube -ról ugyan azt a videót, mint korábban.
* ezek ( ⇑) után, megnézem, hogy 90 ⇒ 20% -ra merülve mennyi (?) a SOT. Mindkét érték mellé lehet érveket rakni. A 90 mellé az enyém plö az, hogy annak a pontossága -szerintem- inkább közelít az akkuban lévő valóshoz, mint amikor 100 -at ír ki.

Nekünk, eddig mindig olyan eredmény lett, amely ±3% -on belül volt.

Aztán az is érdekes, hogy ugyanazzal a felhasználással (nem WiFi ! ) a nővéreméknél közel fele annyi az üzemidő (SOT is), mint itt a 16-ban. Apósoméknál pedig: több.
Persze tudom az okát, mert az összes többi telefonunkkal is ugyan ez realizálódik, az egyes helyeken elérhető térerő különbség miatt, miközben mindenhol ugyan azzal a "frissítéssel" üzemel ez is (+ meg a többi is, az azokon aktuálissal).

S5 óta, folyamatosan feljegyzem ezeket az adatainkat is, mert nálunk, ez, bevált az esetleges akkucsere esedékesség jobban közelítő becsléséhez.
Nekünk, ha nagy eltérés mutatkozott eddig, akkor 1db esetet kivéve, az azt követő gyári akkucserével (csak utángyártotakkal volt cummer) helyre is kerültek az értékek. Anyósom S7e telója is ugyan annyit teljesít most (a WiFi -s teszttel) új akkuval az utolsó 8-as droiddal, mint újonnan a 6-os droiddal. Tehát, az én aspektusomból, ha van változás, akkor az inkább az egyre hízottab de folyamatosan használt azonos appok (főleg 3rd party...), megváltozott/változó hálózati körülmények,stb, amelyknek én nagyobb valószínűségét látom.
Az az 1db kivétel úgy emlékszem az A50 -nel volt pár éve, amikor azt a bizonyos hivatalosan is visszavont főverzió-frissítest próbáltam én is.

[ Szerkesztve ]

(#5711) Trooper82 válasza Aryes (#5693) üzenetére


Trooper82
senior tag

Nálam 5 és fél, 6 és fél óra között van a SOC és pont elég ez így, nem kapcsolgatok ki semmit, mindig minden be van nyomva nem fogalakozom vele így is kihúzza estig. :)

De biztos pár órát rá tudnék dobni ha foglalkoznék az aod kikapcsolással stb de minek. Bt on, hely on, 120 hz on, AOD mindig kivéve éjjel. Az az egy amit éjjelre időzítve kikapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#5712) Aryes válasza thespilertm (#5709) üzenetére


Aryes
nagyúr

A messenger beállításai közt kapcsold ki a chat fejeket

(#5713) thespilertm válasza Aryes (#5712) üzenetére


thespilertm
csendes tag

Az is ki van :(

(#5714) Aryes válasza gerner1 (#5710) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az igen, ahogy mondani szokták, te nem sz*rral gurigázol :))

(#5715) Aryes válasza thespilertm (#5713) üzenetére


Aryes
nagyúr

Akkor nem értem, hogy mi ugrik fel nálad :F

Talán ez az?

[ Szerkesztve ]

(#5716) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Hívószám küldést hol lehet bekapcsolni? (kereső semmit nem dobott erre a funkcióra..)

ez a kedvenc aláírásom

(#5717) kutga válasza ROBERTOH (#5716) üzenetére


kutga
nagyúr

A Telefon alkalmazás beállításaiban.

Let the Zone take me if I am.

(#5718) Predatorr válasza gerner1 (#5710) üzenetére


Predatorr
őstag

Nem véletlenül volt off, smiley-val.😉 De nem semmi munka. Az appok energia-felhasználása is biztosan változik, de az sem lehet véletlen, hogy a múltkori, -½ napos akku frissítés után 1 héten belül jött egy újabb, amely után helyreállt, és volt, hogy az appok nem frissültek, a rendszer igen, és változott.
Amit nem zárhatok ki, az a vizesfón otthoni „szolgáltatása”. Nem látom, hányszor kell próbálkoznia a telefonnak a wifivel, amíg stabil a kapcsolat, de néha bűn lassú. :(((

Amúgy gondolt egyet a teló, visszajöttek az értesítési billentyűhangok. Minden beállítás ugyanaz, mint amikor megqqlt. :U

A jó, öreg S5, az volt az igazi. :(((

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#5719) DrKapocs válasza gerner1 (#5710) üzenetére


DrKapocs
őstag

:R

(#5720) orso0355 válasza bul07 (#5688) üzenetére


orso0355
őstag

Én az eddigi telefonomat is mindig 100%-ra töltöttem, öt év után se volt semmi különös gondja az akksinak, de ezt már sokszor megbeszéltük :DD

(#5721) gerner1 válasza Predatorr (#5718) üzenetére


gerner1
veterán

Nézd, az én aspektusom az (messze nem biztos, hogy ez egy "'...), hogy amivel kapcsolatban az adott topikot állandóan látogatók (plö: akik 3naponta legalább 1db posztot elhelyeznek, és a multiregek eleve leminuszolva...) többsége jelez, az inkább lehetséges Fw release hiba. Ugyankkor, amit nem, annak oka inkább a felhasználói szokásokban & f.körülményekben lesz nagy valószínüséggel.

Nálad pl, úgy látom, hogy több olyan "furcsaság" is van együttesen, amelyeket előbb ki kellene "gyomlálni".
Szerintem, ez is jelzi egyébként, hogy nincs két egyforma f.szokás+körülmény....

(#5722) Predatorr válasza gerner1 (#5721) üzenetére


Predatorr
őstag

Az AOD-os fogyasztás gyári feature, tele vele sok nemzetközi fórum.
A másik A 90°-ban elforgatott képek, videók a google appokban, hiába a vízszintezés. Vmelyik nap az összes képet,és videót elforgatva rögzítette, hiába figyeltem a vízszintes tartásra.
Ezek nem javulnak egyik frissítéssel sem, sőt, a fotós csak romlik, bár ennél tovább már nem tud. A support összes javaslata a gyári visszaállítás, ami meg már volt.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#5723) gerner1 válasza Predatorr (#5722) üzenetére


gerner1
veterán

Nézd be korlátoitságomnak, de az én megközelítésem iitt/máshol is, az arányok.

Ugyanakkor, esetleg készíthetsz egy, az ujjlenyomatolvasó "felvetéshez" hasonló táblázatot, külön az AOD -nak, külön a többinek, és talán lesznek bejegyzések.

Én az AOD -ot nem tudom (de ezt már jeleztem korábban neked ), mert flip tokot használunk és azzal nálunk nincs. Gondolom azért, mert akármilyen jó/vagy tré a virtuális közelségérzékelő, azért csak kikapcsolja teljesen a kijelzőt, míg másnál nem.

Az auto-elforgatás nálunk ki van kapcsolva, szóval elképzelhető, hogy mi ezért nem találkoztunk vele.

Ilyesmik miatt is érdemes pontosítani, ha közelebb szeretnél kerülni egy lehetséges megoldáshoz, vagy ahhoz, hogy valami védhetően kijelenthető mögött, legalább 50%+1 nick álljon.

(#5724) Aryes válasza Predatorr (#5722) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha állítva aktiválod a kamera appot, és gyorsan indítod a felvételt, lehet nincs ideje érzékelni a helyzetét és nem vált át fekvő módra. Érdemes figyelni az ikonok helyzetét, abból látszik csak, hogy álló vagy fekvő módban van.
Néha amúgy engem is halálba idegesít a g szenzor lassúsága, illetve sokszor indokolatlanul vált vagy nem vált, ez vmi szoftveres hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#5725) ROBERTOH válasza kutga (#5717) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Mi a neve ennek a funkciónak? Ez lenne a "Hívóazonosító és spam védelem"?

ez a kedvenc aláírásom

(#5726) kutga válasza ROBERTOH (#5725) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem, saját hívó azonosító vagy valami ilyesmi.

Let the Zone take me if I am.

(#5727) ROBERTOH válasza kutga (#5726) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Megtaláltam. Ha valaki be szeretné állítani a saját hívószámának elküldését a hívottnak:

Android 12 alatt:
Telefon/Beállítások/Kiegészítő szolgáltatások/Saját hívóazonosító megjelenítése: ezt kell "Mindig"-re állítani

Jól eldugták...

[ Szerkesztve ]

ez a kedvenc aláírásom

(#5728) Crvsh3R válasza ROBERTOH (#5727) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Szolgáltatónál egyszer kell beállítani (weboldalon, appban, telefonos ügyfélszolgálaton) és FR után is megmarad.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#5729) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Help :)

Samsung szervíz miként kezelne egy 2021.08.19.én vásárolt készüléket, aminek semmi papírja? Hazai forrásból vette anno az 1. tulaj, de az adott sufniGSM eltűnt azóta :S
Ha jól rémlik, 2 év kiterjesztett jótállás él ezekre, kérdés, mit fedne le 1+ év után..?

A tünet: minimális csavaró hatásra (kijelző jobb felső része a nyomáspont) elsötétül a kijelző, ellenirányú hatásra visszaéled. Valami kontaktzizi lehet, de nyilván szakszervízre bíznánk elsősorban, ha él a gari.

(#5730) Aryes válasza Speed® (#5729) üzenetére


Aryes
nagyúr

Próbáld meg az itt leírt módon megnézni!

Nincs ilyen kontaktzizi, az a kijelző belül sérült lehet, nem látható helyen repedés van rajta. Nem garanciális téma lesz sajnos. Azért járj utána mindenképp.

[ Szerkesztve ]

(#5731) Speed® válasza Aryes (#5730) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Számla nélkül, csak az IMEI+vételi dátum megadásával is ad ki infót? Mert azt látom a form részen feltételként..lehet egyszerűbb felkeresni direktben a SESt pl. :F

(#5732) Aryes válasza Speed® (#5731) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem igen. Ha az eladáskor volt rá hivatalos Samsung garancia, az regisztrálva lett a Samsungnál és benne lesz a rendszerben. Ha nem, akkor eredetileg is csak sufnigarancia volt rá.

[ Szerkesztve ]

(#5733) thespilertm válasza Aryes (#5715) üzenetére


thespilertm
csendes tag


Erre gondolok, már kb mindent próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#5734) Shade45


Shade45
senior tag

Leejtettem a telefont, lett egy apró repedés a kijelzőn és nem kapcsol be (a telefon működik, mert az értesítéseket megkapom), garanciás még a készülék, próbáljak rá a szerviznél, hátha jó fejek és kicserélik a kijelzőt? Vagy mindenképpen fizetős a történet?

(#5735) gerner1 válasza Shade45 (#5734) üzenetére


gerner1
veterán

Fizetős. Kivéve, ha van készülékbiztosításod, mert akkor csak az önrész van.

Esetleg, egy alaplap-hibás donorral olcsóbb lehet.

(#5736) Shade45 válasza gerner1 (#5735) üzenetére


Shade45
senior tag

Nincs sajnos biztosítás.

Neten találtam szervizt, akik 41e Ft-ért megcsinálják, ez jó ár lehet?

(#5737) Sgr_A


Sgr_A
addikt

Annál szerintem olcsóbb a SES és ott szerintem gyári kijelzőt kapsz
Ha egy évnél fiatalabb akkor az akkut is ingyen cserélik

(#5738) gerner1 válasza Shade45 (#5736) üzenetére


gerner1
veterán

Nem tudom. Nem vagyok most képben az árakkal.

(#5739) Shade45 válasza Sgr_A (#5737) üzenetére


Shade45
senior tag

38e

(#5740) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Euronicsban vettem a telefont, ott is rá akartak beszélni valami biztosításra. Persze jól kiröhögtem őket. Pár éve egy Electrolux mosógépet vettünk, akkor kötöttünk valami biztosítást, hogy 5 éves koráig bármilyen baja lesz a gépnek, ingyen, gariba javítják. 2 év múlva csapágyas lett, szerelőnek mutattuk a papírokat, föl is vette a kapcsolatot az illetékesekkel...Hát erre nem vonatkozik..40 ezer. Fél év alatt újra csapágyas lett. Kidobtam, vettünk egy újat. Azóta engem semmiféle biztosításra rá nem vesznek. Kérdezte az eladó csaj, aki nagyon rá akart beszélni a biztosításra, meg hitelre is, hogy mi lesz ha leejtem, és összetöröm....Mondtam, akkor veszek egy másikat. Egyszer eljátszották a bizalmat, vége. :D

(#5741) tlac válasza Zoli bácsi (#5740) üzenetére


tlac
nagyúr

tanulság inkább az, hogy az apró betűs részt mindig el kell olvasni
és nem arra hagyatkozni, hogy mit mondanak

(#5742) jeni válasza Zoli bácsi (#5740) üzenetére


jeni
félisten

Azért furcsa mert az Euronics amit anno a Whir.... gépet vettük akkor csak a vizes dologból eredő rozsdásodásra nem volt érvényes a biztosítás. Ezek szerint már a csapágyas dologba is belekötnek?

(#5743) Aryes válasza thespilertm (#5733) üzenetére


Aryes
nagyúr

Megvan!

[ Szerkesztve ]

(#5744) Zoli bácsi válasza jeni (#5742) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Hogy őszinte legyek, szerintem ez volt a baj, a szimering eresztett, és a csapágy vizet kapott. Én nem olvastam el, őszintén megmondom a szerződést, vételkor ajánlották, hogy bármi gond van, 5 évre kitolódik a garancia. Asszony rábólintott, kell, plusz egy húszas..Többit leírtam.
Hozzáteszem, lehetett szabályos a dolog, hogy nem vonatkozott erre a garancia/biztosítás. De az emberben megmarad egy tüske, szerintem engem többször az életben nem tudnak rábeszélni ilyen biztosításokra, kiterjesztett garanciára.
Meg azért, lássuk be, egy házra kell biztosítás. Egy nagy értékű autóra kell biztosítás. De hál' istennek mára a család nálunk anyagilag úgy áll, ha nem is gazdag, de összetörik egy telefon, bedöglik egy háztartási gép, bemegy, aztán vesz egy újat. :)

(#5745) holderes


holderes
tag

Yettel kártya mellé digit is rendelnék, a digis listában [link] nem szerepel a készülék,friss tapasztalatokat szívesen olvasnék,főként Kaposváron használnám.

(#5746) Predatorr válasza Aryes (#5724) üzenetére


Predatorr
őstag

Fekve indítom, ikonok rendben. Ált. Google app, msngrben szinte csak akkor, ha lefelé fotózok.

Speed(R): Fizetős javítás. Szürkeimportot 1 hetesen sem javítják. (Leveleztem velük.) Anno az S8-amat beregelni sem engedte a rendszer, mint utólag kiderült, a „megbízható bolt” az Emirátusokból hozta. Még ROMolni is kellett, h egyáltalán frissítéseket fogadjon. Az A52S emagos (vmi számomra ismeretlen, csak forgalmazók számára elérhető imoortőr), azt bevette. A szürkék maguk küldik ki javításra, már, ha. Számla/gar. nélkül azok sem.

Zoli bácsi: a mozgó/kopó alkatrész ált. kivétel kerékpártól az autókig. Anyám telefonjára kötöttünk biztosítást juronicsben, aztán ki sem vitte a lakásból. Az S8-ra többe fájt volna a biztosítás, mint amennyiért a 9H védőüveggel együtt törött kijelzőt javították.

holderes: Keress ra a hálózatok tesztjére, nagyon nincs a Digi sehol. Töredékét tudja a tkom/vettelének, de még a vizesfónnak is.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#5747) Energie X válasza holderes (#5745) üzenetére


Energie X
őstag

Ez engem is érdekelne, pont ugyanez lenne nálam is a szitu csak a53-on

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#5748) DrBubo77 válasza Energie X (#5747) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

A készüléklistát elég rég frissítették. A Samsungokon megy a Digi VoWifi. A térerő meg eléggé helyfüggő. A Digi mobil topikban nagyobb eséllyel tudnak tapasztalatot meondani a lefedettségről.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#5749) stingy2 válasza holderes (#5745) üzenetére


stingy2
senior tag

Két A52s van a családban, megy vele a Digi vowifi, volte.

INTJ

(#5750) kengyel


kengyel
nagyúr

Szisztok !
Ma én is vettem egy feketét, nagyon jól sikerült készülék lett. Külön örülök a Snapinak, lehet is rajta érezni. Még első töltést kapott, most tesztelem.

kengyel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.