Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 11:37:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) StaChys válasza gerner1 (#8998) üzenetére


StaChys
tag

Köszönöm.
Az ébresztés és kikapcs-bekapcs hiánya sajnálatos, mert a repülő mód nem elfogadható, ugyanakkor nem értem mert kb az összes többi általam próbált gyártónál ez működik. A többinek utánanézek.

(#9002) gerner1 válasza StaChys (#9001) üzenetére


gerner1
veterán

Egy kis szerencsével, talán az is megoldható (nekem nincs ilyen infóm) valamilyen rutinnal, ha éppen nem a gyárival, akkor talán 3rd party APP használatával (plö Tasker, stb ..) .

(#9003) Falcon75 válasza osonte (#8999) üzenetére


Falcon75
tag

Köszönöm a választ. Így érthető. Sajnos nem néztem utána eléggé a vásárlás előtt.

(#9004) mrbego válasza StaChys (#9001) üzenetére


mrbego
aktív tag

Miért nem az általad preferált gyártóktól veszel/vettél telefont ha a Samsung nem szimpatikus neked?

Üdv, P

(#9005) ricsip válasza ricsip (#8442) üzenetére


ricsip
addikt

Biztos ami biztos, csináltam először egy backupot (kb. 30 perc volt), aztán ráengedtem az update-t. Hát ez elég sokáig elszöszölt vele, volt vagy 2,5-3 óra mire le bírta tölteni azt a 7GB-os Android 12-t és lefrissítette. Úgy tűnik eddig semmi nem tűnt el az update közben.
Másik telefont is le kell ugyanígy frissítenem, jó lett volna ha megkérdezi meghagyja-e azt a 7 gigát, ne kelljen megint 2 óráig letöltögetni :W

[ Szerkesztve ]

-

(#9006) Aryes válasza StaChys (#8996) üzenetére


Aryes
nagyúr

Légyszi, írd meg, hogy mi az az ok, ami miatt a kikapcsolást nem lehet offline+ne zavarj móddal helyettesíteni! Nemzetbiztonság? Nem kötekedés, őszintén érdekel.
Egy telefon hiába van kikapcsolva, amíg az akku benne van, nem tekinthető kikapcsoltnak. Az általad eddig használt telefonok sosem voltak teljesen kikapcsolva, egy standby áramkör biztosítja az ébresztés előtti bekapcsolás lehetőségét. Ilyen a Samsungban nincs.

Tudom mire gondolsz a némított módban rezgés alatt: amikor ki van kapcsolva a rezgés, a telefon némán van, de ha hív valaki, amikor leteszi, a telefon egyet rezdül. Én kifejezetten imádom ezt a funkciót, mert ugyan utálom, ha rezeg a telefonom, mindenütt ki is van kapcsolva rajta, de így mégis értesülök. Ezt ki tudod kapcsolni, ha néma mód helyett/mellett a ne zavarj módot kapcsolod be. Legalábbis azt hiszem...

Bixby elvileg törölhető ADB-n keresztül, kérdés, hogy milyen kényelmetlenséget okoz neked, mert helyet és erőforrást nem használ, ha egyébként nem állítod be. Samsung health meg szerintem letiltható a menüből (nem tudom kipróbálni, mert használom).

[ Szerkesztve ]

(#9007) StaChys válasza mrbego (#9004) üzenetére


StaChys
tag

Nem mondtam, hogy nem szimpatikus a Samsung, volt olyan még a S4 idején. Eszembe se jutott, hogy alapvető eltérések vannak a androidos telefongyártók között, vagy hogy az általam említett feature-ok gyártó specifikusak. Most már tudom, hogy jobban körbe kell járni a vásárlás előtt ezeket is. A Huawei vonal amúgy felejthető GSM nélkül, bármennyire is jó telefonkat csinált, véleményem szerint.

(#9008) StaChys válasza Aryes (#9006) üzenetére


StaChys
tag

A nem akarom részletezni milyen szempotból nem elegendő válasz?
Nem áramtalanítani akarom a telenfont, csak "kikapcsolt" állapotba tenni, ezen állapot technológia háttere ismert számomra, nem volt kérdés.

A második részhez: igen a rezgés a hívás végén rezgés az ami be szokott kavarni az prezentációba, meg a hívás közbeni elnémulás, de megkeresem ezeket. Köszönöm ezt is. Bixby kibírható a Health is, ha lehet persze tiltom, igazából a teljesség miatt kérdeztem.

(#9009) Aryes válasza StaChys (#9008) üzenetére


Aryes
nagyúr

A nem akarom részletezni milyen szempotból nem elegendő válasz?

Mert el nem tudom képzelni azt az élethelyzetet, amit csak a kikapcsolt telefon tud megoldani. Sokan írták már ezt, de eddig mindenki meggyőzhető volt, hogy az airplane/néma/ne zavarj mód kiváltja a kikapcsolt telefont.
Két okot tudok elképzelni, amiért nem árulod el:
1. szerződés tiltja, hogy elmondd (ez esetben nyilván nem akarom mindenáron tudni :U )
2. szégyelled. :)

[ Szerkesztve ]

(#9010) crue válasza Aryes (#9009) üzenetére


crue
őstag

Az alufólia sisak már nem nyújt elegendő védelmet, ki kell kapcsolni a telefont és kész. ;]

(#9011) DrBubo77 válasza StaChys (#9001) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Pedig ma már nem sok készülék ébreszt kikapcsolt állapotban.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#9012) Csigusz 1


Csigusz 1
aktív tag

Ma reggelre kijött egy újabb rendszerfrissítés.

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#9013) gerner1 válasza Csigusz 1 (#9012) üzenetére


gerner1
veterán

Ezzel, a  'BL értéke': 1 -esről ⇒2 -esre változott, így erről már nem lehet visszatérni egyetlen korábbi release -re sem.

(#9014) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Sziasztok, van tapasztalata valakinek esetleg bluetooth-os billentyűzet egér adapter-ről? Ipega márkát nézegettem, hogy billentyű+egérrel tudjak fps-t játszani. Mennyire laggos ez a dolog, nehezen tudom elképzelni, hogy ez rendesen működhet.. :F

(#9015) Csigusz 1 válasza gerner1 (#9013) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Engem nem zavar. Amire használom a telefont, arra jó lesz. :)
Többnyire a legújabb gyári frissítésekkel használom, eddig még nem volt különösebb gondom belőle.

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#9016) gerner1 válasza Csigusz 1 (#9015) üzenetére


gerner1
veterán

+1👍

(#9017) DrKapocs válasza StaChys (#8996) üzenetére


DrKapocs
őstag

"némított üzemmódban is jelzi a bekövő hívásokat-üzeneteket, rezgéssel, valamint a bluetooth hanglejátszást is elnémítja, ami egy előadás közeben zavaró. Ezt hogy lehet megoldani?"

Úgy érzem, hogy irreális elvárásod van. Ha téged egyetlen rezgés megzavar az előadásod során, akkor a jelen lévők puszta létezése nem? 16 éve vagyok oktató, de szerintem nem a telefonban kell keresni a hibát, ha ennyi megzavar. Amit nem értek: ha - elfogadva azt, hogy téged zavar - miért nem repülő üzemmódra veszed a készüléket az előadásod alatt, ha semmilyen módon nem akarsz értesülni a hívásokról? SMS értesítést fogsz kapni a nem fogadott hívásaidról. A repülő üzemmód a "bluetooth elnémulásos" problémád is megoldja; nincs bejövő hívás, nincs némulás. De megint nem értek valamit: melyik oktató/előadó használja a telefonját pl. egy videó/hanganyag lejátszására, főleg bluetooth segítségével? Irreális. Odatartod a telefonhoz a mikroportot? Ha egy laptopot használsz, miért nem onnan jön a hang? Miért kínlódsz egyáltalán a telefonnal, az nem egy előadásra való eszköz. Vagy miért nem töltöd le előre a videót az előadás előtt? Mi értelme a bluetoothos hangküldéssel, lejátszással kínlódni? Szóval én elég sok mindent nem értek. :F

(#9018) Franz51


Franz51
tag

Üdv!
Szerintetek meddig marad a piacon a Galaxy A52s 5G? Jön új modell ebbe a kategóriába?
Kösz!

(#9019) gerner1 válasza Franz51 (#9018) üzenetére


gerner1
veterán

Ez típus, már kifutott.
Egy ideje... -ugye, már van az A53 tesó...

(#9020) DrBubo77 válasza gerner1 (#9013) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Nemrég hiányolta valaki a BL érték változását, most megkapta.

;]

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#9021) DrBubo77 válasza Franz51 (#9018) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Amíg a legyártott készletek tartanak, addig marad a piacon.
Jelenleg van az A53, hamarosan jön az A54 ebben a kategóriában. Az A54 nem lesz olcsó.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#9022) Franz51


Franz51
tag

Olvasom, hogy bármely USB-és töltővel tölthető. Nekem Huawei töltőim vannak azok is alkalmasak? Amúgy én számítógépen töltöm a Mate20 telefonomat. Gondolom ezeket is lehet. Tehát nem kell feltétlenül gyors töltő?

(#9023) lindermen válasza Csigusz 1 (#9012) üzenetére


lindermen
aktív tag

Ez még nem az 5.1? Azt is erre a hétre ígérték...

(#9024) Sztyepadzso válasza Franz51 (#9022) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

A Huawei is alkalmas, persze, és miután az is ismeri (a saját supercharge mellett) a PD egyik szintjét, így ugyanúgy tölti, mint a gyári gyors. Tehát gyorsan(talán 25W?), de nem kell gyorsan töltened, és ezt az akkubeállításokban ki is kapcsolhatod. Vagy töltöd a PC-ről, az általában lassú(de portja válogatja) vagy egy régi, vékony mikcro-USB csatlakozóra raksz egy usb-c adaptert. Az is lassú lesz.

(#9025) skroy


skroy
senior tag

T-re is megjött a frissítés, pedig 2 héttel később szokott jönni a többihez képest.

(#9026) Aryes válasza .zSoLTi. (#9014) üzenetére


Aryes
nagyúr

Te milyen Bluetooth adapterről beszélsz? A telefon beépítve tartalmaz Bluetooth vevőt. :F

(#9027) djalmasi válasza lindermen (#9023) üzenetére


djalmasi
tag

A felső kategória kapja most

(#9028) DrBubo77 válasza lindermen (#9023) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Erre a hétre, csak nem erre a készülékre.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#9029) Bogyi007 válasza Csigusz 1 (#9012) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nekem még mindig a Január 1.-i van a Vodafonetól vett telómon - pár ember szerint az a bizonyos problémás :))

Szerk.: Megérkezett a mostani csekkolással...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#9030) gerner1 válasza Bogyi007 (#9029) üzenetére


gerner1
veterán

Azok is XEH régiókóddal forgalmazták.

(#9031) Aryes válasza Csigusz 1 (#9012) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mondjátok majd, hogy milyen lett :))

(#9032) Trooper82


Trooper82
senior tag

Én feltettem reggel. Utana olvasom, hogy "csökkenő üze.időt hoz a frissítés ha lehet várjunk vele" Napidrod.

(#9033) .zSoLTi. válasza Aryes (#9026) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Ipega 9116, keress rá. Ezzel elvileg a telefonra pároztatható billentyűzet és egér, így normálisan játszható pl fps játek (pubg stb)...

(#9034) DrBubo77 válasza Trooper82 (#9032) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Megnézted a OneUI verzióját? Szerintem az még 5.0 lesz. Még az A53 is csak Dél-Koreában kapta meg az 5.1-et.
Az általad emlegetett cikk az S21, S22 szériás telefonokról szól.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#9035) Trooper82 válasza DrBubo77 (#9034) üzenetére


Trooper82
senior tag

Ja tenyleg 5.0 maradt. Máskor rémhírterjesztés elott jobban átolvasom a cikket sorry.

(#9036) Aryes válasza .zSoLTi. (#9033) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ja hogy ja...
De minek ehhez ilyen adapter, amikor

1. lehet kapni natív Bluetooth billentyűzetet és egeret, ami saját jogon is tud a telefonra kapcsolódni

2. OTG kábellel tetszőleges USB hub-ot is rá tudsz dugni a telefonra, amibe aztán azt dugsz, amit csak jól esik?

Ez kicsit ilyen fából vaskarika. :)

(#9037) Aryes válasza lindermen (#9023) üzenetére


Aryes
nagyúr

Haggyá' má', az 5.0-t is most kezdem megszokni :))

(#9038) Bogyi007 válasza gerner1 (#9030) üzenetére


Bogyi007
veterán

Frissítés elvégezve - kivételesen csináltam egy wipe cash-t is.
Holnapra megírom hogy történt-e bármi változás...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#9039) lindermen válasza DrBubo77 (#9028) üzenetére


lindermen
aktív tag

https://mobilarena.hu/hir/ime_a_one_ui_5_1_frissitesi_terve.html

"A negyedik héten jelez a Galaxy A52, az A52 5G, az A52s 5G.."

A telekomos (nekem is az van) persze késhet, késik. De reménykedtem hátha..

[ Szerkesztve ]

(#9040) Bogyi007 válasza lindermen (#9039) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ugyanebben a cikkben:

A One UI 5.1-gyel megérkezett egyébként a februári biztonsági hibajavítás is a korábbi készülékekre.

Nálunk nem így lett, ez már gyakorlatilag is kiderült...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#9041) gerner1 válasza lindermen (#9039) üzenetére


gerner1
veterán

"A telekomos (nekem is az van) persze késhet, késik. De reménykedtem hátha.."
- Miért késne, skroy itt írta, hogy kivételesen TMH -ra is osztásra került.
De, ha esetleg késik is a kiosztása plö az XEH -hoz képest (ahogy szokott) ... - akkor is ugyan azt az OXM -et kapja az a régió is, mint a XEH, DBT, stb , mivel itt, továbbra sincs külön, önálló, szolgáltatós firmware..

[ Szerkesztve ]

(#9042) Qtyii válasza skroy (#9025) üzenetére


Qtyii
tag

van gond vele?

(#9043) mrbego válasza Qtyii (#9042) üzenetére


mrbego
aktív tag

Feltettem én is a ma kijött frissítést. Semmi különöset/változást nem látok egyelőre. (Lassabb nem lett a telefon az biztos.)

Üdv, P

(#9044) lindermen válasza gerner1 (#9041) üzenetére


lindermen
aktív tag

Jogos, igen. És így hogy írtad már nekem is beugrott hogy ez korábban is téma volt. Bocs a felesleges hsz-ért.

(#9045) Dave1984


Dave1984
őstag

Korábban írtam hogy januári frissítés után gyorsabban merül a telefon.Mindent is próbáltam wipe cache stb nem segített, gondoltam egy hete hogy megpróbálom hogy a gyorstöltést kikapcsolom, azóta sokkal tovább birja, készenlétben is kevésbé merül,nem tudom 25W ennyire bántja az akksit?
Mindenesetre nálam egyenlőre ez lett a megoldás.Legújabb frissítést nem merem felrakni, most frankó minden.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#9046) Aryes válasza Dave1984 (#9045) üzenetére


Aryes
nagyúr

25W-os vagy 15W-os gyorstöltés? Nem mindegy.

A merülést úgy érted, hogy le is merítetted kikapcsolásig a telefont, és úgy töltötted fel? Mert az akku kijelzés (statisztika) tud ám furcsát produkálni, ha rendszeresen nincs lemerítve bizonyos szint alá.

(#9047) hamikike


hamikike
tag

Segitséget kérnék (biztos lesz még ilyen: A52S 5G)

1. A Samsung Email nekem jó, 95%-ban azonos a korábbi verzióval, használható, DE nem tudja olvasni a régebbi, szintén "eml" kiterjesztésü filét
Konvertálható, van erre valami megoldás?

2. A jegyzetekre a korábbi verzióban az Snote Data szolgált és ilyen nevü mppába mentette a jegyzeteket.
A mostani neve Samsung Data, DE nem találom, hogy hová menti a jegyzeteket. Még ráutaló név sincs.
Az alkamazásban van egy "Összes feljegyzés" és egy "Mappák" nevü, mindkettőben ua. van, de sehol máshol nem találom.
Hol lehetnek?
3. Ugyanitt lehet importálni a régi Snote Data filéit, egyszerű utólag szerkeszteni, de ezeknek sem találom a helyét.

Vajon lesznek-e még ilyen rejtélyek?

(a Samsung Tab S8 X700 -nél teljesen ugyanilyen a 13-as android megjelenése, teljesen ugyanígy jelentkeznek a fenti problémák )

[ Szerkesztve ]

(#9048) DrBubo77 válasza hamikike (#9047) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Szerintem a 13-ban is variáltak valamit a tárhely jogosultságokkal, az okozhatja ezt.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#9049) StaChys válasza Aryes (#9009) üzenetére


StaChys
tag

Továbbra se értem, ez miért kérdés? :((( Nem tartom illendőnek. Gondolom Tőled meg szokták kérdezni a napi rutinodat és aztán kritizálni, hogy miért úgy csinálod? Ugye nem? Még zokon is vennéd, ha ebben a stílusban tennék.

De hogy valami választ is adjak - 1.

A technikai részére választ kaptam tőled és többiektől. Ezt köszönöm!

(#9050) hamikike válasza DrBubo77 (#9048) üzenetére


hamikike
tag

Ez pontosan mit jelent, hogyan oldható fel?
Másrészt a mentett email mappát Saved Email néven látom a Download-ban, Note mappát sehol sem!
Ha ez azonos kategória, akkor mi az ok, miért lenne titkosabb a jegyzet, mint a mentett email?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.