Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 11:37:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) tlac válasza akos1313 (#5800) üzenetére


tlac
nagyúr

a szolgálatóthoz kell menni ezzel a kéréssel

(#5802) mrbego válasza akos1313 (#5800) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia
nekem is Telekom-nál vásárolt készülékem van és független. (Egy T-s és egy Voda-s kártya van benne.)

Üdv, P

(#5803) kutga válasza akos1313 (#5800) üzenetére


kutga
nagyúr

A Telekomos készülékek nem függetlenek már egy ideje?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#5804) gerner1 válasza kutga (#5803) üzenetére


gerner1
veterán

2018. 01.01. óta azok.

(#5805) kutga válasza gerner1 (#5804) üzenetére


kutga
nagyúr

:R Én is így emlékeztem.

Let the Zone take me if I am.

(#5806) Marci112233 válasza akos1313 (#5800) üzenetére


Marci112233
őstag

Elvileg kártya független kéne lennie. Könnyen ki próbálhatod hogy az-e hogy beteszel egy másik szolgától való kártyát és ha beveszi akkor kártyafüggetlen.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#5807) jeni válasza akos1313 (#5800) üzenetére


jeni
félisten

Telekomos telók vagy 4 éve már függetlenként forgalmazzák,ha mégse és te vagy az első valós tulajdonosa akkor a Telekom sepersz rövid idő alatt az ügyfélszolgálatóra befáradva megkapod a kioldó kódot. persze lehet telefonon is utána lehet járni ez ügyben.

(#5808) danuz válasza 30z.Samu (#5787) üzenetére


danuz
csendes tag

Nekem is nem régen tűnt fel, hogy bármilyen töltőre teszem, nincs sem gyors, sem pedig szupergyors töltésem, sima vezetékes töltést ír a telefon. Illetve többször jelzett a telefon, hogy nedves az USB port, víz közelében nem volt a telefon. Lehet ez a legutóbbi frissítéstől?

(#5809) 30z.Samu válasza danuz (#5808) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem tudom, Nekem visszakúszott szépen lassan a megszokott töltési időre. Remélhetőleg csak átmeneti gebasz volt.

Sic Parvis Magna

(#5810) kutga


kutga
nagyúr

Akit érdekel, van megint a webshopban fehér, lila és menta színű.

Let the Zone take me if I am.

(#5811) lumpy95


lumpy95
tag

Közben, részben off topic:

Adott yetteles számról volt hívásom, amit véletlen kinyomtam (nem sikerült benyúlni rendesen a zsebembe...), úgyhogy egyből hívtam volna vissza a számot és azt mondta be a telefon, hogy a "ezen számon előfizető nem kapcsolható".
Attól eltekintve, hogy konkrétan mit jelent ez a hangüzenet, mi állhat a háttérben?

(#5812) gerner1 válasza lumpy95 (#5811) üzenetére


gerner1
veterán

Néhány lehetőség:
- a hívott fél lemerült,
- a hívott fél kikapcsolta a keszüléket,
- a hívott fél előfizetését felfüggesztették,
- fallback -kel együttjáró hálózati anomália.

(#5813) 30z.Samu válasza gerner1 (#5812) üzenetére


30z.Samu
félisten

Számomra még mindig durva egyébként, hogy lemerül egy telefon. Mármint hogy a user hagyja lemerülni koppig. Az akku helyes használata ugyan mindig vita tárgyát képezi, de abban mindenki egyetért, hogy nem tesz jót, ha hagyod teljesen lemerülni. :(

Sic Parvis Magna

(#5814) N€T0X|N válasza lumpy95 (#5811) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nem tudom minek nevezik, de nálunk előző mhelyen call centerben ilyenek voltak azok a számok, amin a kimenő hívások mentek. Nem volt rejtett, de azon nem lehetett visszahívni az ügyintézőket.

Sent from my keyBoard

(#5815) gerner1 válasza 30z.Samu (#5813) üzenetére


gerner1
veterán

Ez van. Amúgy is, a sajátjával, mindenki a legjobb belátása szerint bánik.

(#5816) dragon1993 válasza akos1313 (#5800) üzenetére


dragon1993
őstag

Jó hírem van, alapból független.

(#5817) Aryes válasza 30z.Samu (#5813) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nyugodtan lehet hagyni lemerülni a telefont, viszont visszakapcsolni már nem szabad ilyenkor. Mindig hagy a telefon annyi tartalékot az akksiban, hogy ne károsodjon.
Mint ahogy a 100%-ra töltés se károsítja, de ha feltöltve állandóan a töltőn van, az már nem feltétlenül tesz jót neki.

(#5818) kugli válasza Aryes (#5817) üzenetére


kugli
aktív tag

Akkor rosszul tudom,hogy ha feltöltött 100%-ra,lekapcsolja szoftveresen a töltést?

(#5819) kutga válasza kugli (#5818) üzenetére


kutga
nagyúr

Csepptöltésre vált.

Let the Zone take me if I am.

(#5820) Aryes válasza kutga (#5819) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ne írj dezinformációt... Lítium akkumulátor töltésénél nincs csepptöltés.

(#5821) Aryes válasza kugli (#5818) üzenetére


Aryes
nagyúr

Jól tudod, lekapcsolja, és nem is kapcsolja vissza, míg pár %-ot nem merült a telefon. Egy éjszakán a töltőn hagyni a telefont semmi gondot nem okoz. De ezt már vagy százszor kitárgyaltuk itt a topikban. :K

(#5822) kugli válasza Aryes (#5821) üzenetére


kugli
aktív tag

Oké,világos :) Vagy mégsem :D

" Mint ahogy a 100%-ra töltés se károsítja, de ha feltöltve állandóan a töltőn van, az már nem feltétlenül tesz jót neki. "

Csak ez miatt kérdeztem rá. Mert ha dolgozom,van hogy töltőn felejtem a telefont kocsiban,illetve nem is mindig jut eszembe az akkuvédelmi bixby rutint aktiválni ha hosszabb távra ülök autóban. (a hosszabb táv nálam 2-3 nap)

[ Szerkesztve ]

(#5823) Aryes válasza kugli (#5822) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nézd, erre nincs egyszerű kérdés. Ahogy mondani szokták, a fizikát nem lehet megb*ni. :DDD
Tény: 100% töltöttségen az akksi stresszes állapotban van, ha nem tud töltést leadni, kémia folyamatok indulnak be (kristályosodás, oxigén képződés).
Tény: Kb. 15 évvel ezelőtt volt olyan laptop akksim, ami azért lett cellazárlatos, mert 24 órában töltőn volt a gép (desktop gépnek volt használva) és nem vettem ki belőle az akkupakkot.
Tény: Mára összehasonlíthatatlanul jobb a töltésvezérlés, valóban lekapcsol 100%-nál, már laptopokra se jellemző, amit feljebb írtam. De attól még ha egy akksi mondjuk 98% és 100% közt ingázik hosszú órákon keresztül, egész biztosan nem tesz neki jót, még ha nem is napokon vagy heteken belül lesz látható (érezhető) a változás. De nem is fog rögtön tönkremenni attól, mert mondjuk 1-2 napra a töltőn felejtetted a telefont. :N

A bixby rutinban nem pont az a jó, hogy automatikusan aktiválja magát, nem neked kell rá figyelni? Nálam éjszakai akkuvédő bixby rutin van, éjjel 1 és 5 közt bekapcsolja az akkuvédő módot (ha már van ilyen, akkor miért ne használjuk).

[ Szerkesztve ]

(#5824) 30z.Samu válasza Aryes (#5820) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor miért van, hogy 80-85%-ig gyorsabban tölt és utána lassabban?

Sic Parvis Magna

(#5825) Aryes válasza 30z.Samu (#5824) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hogy kerül kapcsolatba egymással ez a két dolog? :F

A li-ion akkumulátoroknak van egy jól meghatározott töltési görbéje, 0-100% közt folyamatosan csökken a bevihető töltés. Van egy CC és egy azt követő CV fázis*, valószínűleg 85% környékén van a váltás.

* A töltés elején a töltő elektronika a töltőáramot szabályozza, míg el nem éri a cella a max feszültséget, utána pedig fix töltő feszültség mellett egyre csökkenő áramot kap, míg a töltő áram nem csökken egy meghatározott szint alá.

[ Szerkesztve ]

(#5826) 30z.Samu válasza Aryes (#5825) üzenetére


30z.Samu
félisten

Említetted, hogy Li akkunál nincs csepptöltés és így merült fel a kérdés.

Sic Parvis Magna

(#5827) kugli válasza Aryes (#5823) üzenetére


kugli
aktív tag

Utólag ilyenkor mindig eszembe jut,hogy már az első (számomra értelmes) okostelefonom galaxy A3 (2015) sem volt akku problémás. Azóta pedig soha nem volt a mai napig ilyen gondom.

A bixby rutint azért kapcsolgatom manuálisan,mert nem sikerült jól beállítani. Aktiválódik a rutin,ha kapcsolódik a telefon az autó rendszeréhez,de mégsem fut,nem kapcsol be a védelem. Állandóra pedig nem szeretem használni,ha nem dolgozom akkor fel szoktam tölteni 100%-ra,csak próbálok figyelni rá,hogy ne legyen rajta sokáig ,ha elérte a teljes töltöttséget.

(#5828) Aryes válasza kugli (#5827) üzenetére


Aryes
nagyúr

A bixby rutint azért kapcsolgatom manuálisan,mert nem sikerült jól beállítani
Szívesen segítek beállítani, ha szeretnéd.

Nálam egy A3(2016) akksija púpos lett és kinyomta a helyéről az üveg hátlapot :U Érdekes módon azóta is működik. Az A3(2017) viszont a mai napig hibátlan.

Előtte viszont volt pár év, amikor a Samsung akksik sorra mentek gajra. :( Ezt mára remélhetőleg kinőtték.

[ Szerkesztve ]

(#5829) CsabaZz válasza borix (#42) üzenetére


CsabaZz
tag

Igaz ami igaz, nekem is megadta magát az S10+ képernyője így négy év után - az érintő rendben működik, de a kijelző tök sötét. Más esetben nem cserélném le. Ez kényszerít a cserére elsősorban. Vettem egy Realme GT Mastert, rendkívül jó teló, de őszintén szólva kurvára hiányzik a OneUI. Most ezzel az A52s-sek szemezgetek.

[ Szerkesztve ]

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

(#5830) Aryes válasza 30z.Samu (#5826) üzenetére


Aryes
nagyúr

Dehát ha egyszer nincs? :U

A "csepptöltés" a hagyományos (ni-mh, ólom-savas stb.) akkumulátorok töltésének az utolsó fázisa.
Lítium alapú akkumulátoroknál a csepptöltés fény- és hanghatással járó, úgynevezett "robbanás" nevű jelenséget okoz.

(#5831) Aryes válasza CsabaZz (#5829) üzenetére


Aryes
nagyúr

#naprégésze :DDD

Most ezzel az A52s-sek szemezgetek.

Vágj bele bátran. :K

(#5832) Laki


Laki
tag

Üdv,azt meglehet oldani hogy fusson egy progi a háttérben?Meccset szeretném hallgatni meló közben de ha kikapcsolon a kijelzőt elhalgat.Iptv- röl lenne szó

(#5833) kmarci25 válasza Laki (#5832) üzenetére


kmarci25
veterán

Inkább itt kérdezd meg: android alkalmazások. Ott vannak olyan szakik, akiknek a kisujjában vannak az ilyen kérdésekre a válaszok. :K

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5834) lumpy95 válasza Laki (#5832) üzenetére


lumpy95
tag

ne kapcsold ki a kijelzőt :C

(#5835) DrBubo77 válasza Aryes (#5828) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Nem teszed itt közkinccsé ezt a Bixby rutint?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#5836) Breki válasza kugli (#5822) üzenetére


Breki
veterán

túltöltés ellen van védelem, viszont, ilyenkor úgymond izmozik töltési ciklust használ
feltölti kicsit merül majd újra feltölti százra
a huzamosabb ideig teljes töltöttségen lévő készülékek akkumulátorának 200 feltöltés (vagy töltési ciklus) után közel nullára esik a töltöttségi kapacitása. Ezzel szemben a nem 100%-os töltöttségű készülékek akkumulátorának élettartama még 400 töltési ciklus után is csupán 20%-kal csökken.
Az akkumulátor szakértők szerint tehát az a legoptimálisabb, ha 80-90% közötti kapacitáson tudod tartani az akkumulátort. Ez persze a gyakorlatban kivitelezhetetlen, de már azzal rengeteget segítesz a készüléken, ha csak törekszel ennek a módszernek a következetes betartására.

alacsony százalékon sem érdemes huzamosabb ideig működtetni a készüléket, mert ez még gyorsabban tönkreteheti az akkumulátort, mint a teljes töltöttség.

Lényeg töltsd gyakran kevesebbet, viszont azt sokan nem tudják, hogy napközben pedig pont érdemes sokszor töltőre rakni, hisz ilyenkor akkor nem használja a töltési ciklust az akkumulátort.

Amúgy a legegyszerűbb megoldás szerintem az úgynevezett okos kábel ami aztómatikusan lekapcsolja a töltést.


Illetve enyém pl színnel jelzi, hogy milyen töltés van, de most már látok ilyeneket is.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#5837) osonte válasza CsabaZz (#5829) üzenetére


osonte
senior tag

Ismerős ez az érzés. Odaadtam a feleségemnek az A52s-t és vettem helyette magamnak egy Pocot, de nagyon hiányzott az A52s, az OneUI is! Ezért visszaküldtem a Pocot és vettem újra még egy A52s-t. Most mindenki boldog. :)

(#5838) 30z.Samu válasza Aryes (#5830) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mindig van mit tanulni. :R

Sic Parvis Magna

(#5839) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Tegnap érkezett meg a tok és az üvegfólia a telefonra. Rá is került mindkettő. Este át is raktam a SIM kártyát a régi J3-asból, hogy most már az új telefont használjam csak. No de a régi telefon eltevése közben vettem észre hogy az új telefonnak már más a töltőkábele. Konkrétan mindegy melyik irányból dugom be a telefonba mindkét variációba belemegy. Kérdezném hogy mindegy is hogy hogyan dugom bele vagy sem? Ugye a J3-asba csak egyféle képen ment be a töltőkábel.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#5840) vince válasza Marci112233 (#5839) üzenetére


vince
őstag

A telefonon lévő usb-c csatlakozó egyik nagy előnye, hogy szimmetrikus, mindegy, hogyan csatlakoztatod.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#5841) stingy2 válasza Marci112233 (#5839) üzenetére


stingy2
senior tag

USB-C-nél mindegy

INTJ

(#5842) Marci112233 válasza vince (#5840) üzenetére


Marci112233
őstag

És #5841 stingy2

Köszönöm a gyors választ!

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#5843) Aryes válasza DrBubo77 (#5835) üzenetére


Aryes
nagyúr

Már egyszer megtettem: [link]

(#5844) DrBubo77 válasza Aryes (#5843) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Köszi, be is teszem az összefoglalóba. :R

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#5845) Aryes válasza DrBubo77 (#5844) üzenetére


Aryes
nagyúr

Csak kellene hozzá vmi magyarázó szöveg, mert a képről nem jön át, hogy mire is jó pontosan, pl. egész éjszaka töltőn hagyott telefon akkumulátor kímélése bixby rutinnal vagy ilyesmi.

Most így néz ki egyébként:

Így ha 5:30-kor 85%-on lenne, van ideje 6:00-ra teljesen feltöltődni. Ezt amúgy a felkelés idejéhez érdemes beállítani.

(#5846) kengyel válasza Aryes (#5845) üzenetére


kengyel
nagyúr

Annyira olvasom ezt a beállítást, hogy ki kellene próbálnom. Sajnos, én is azok közé tartozom, akik egész éjszaka fent hagyják a telefont töltésen.

kengyel

(#5847) Aryes válasza kengyel (#5846) üzenetére


Aryes
nagyúr

Akkor adok még kettőt, hátha hasznát veszitek:

Média üzemmód (nálam a képernyő elforgatás alapból ki van kapcsolva, meg bekapcsolja a wifit, ha véletlenül épp ki lenne, és YouTube-oznék vagy Drive-ról néznék videót)

Navigáció (a GPS is ki van nálam kapcsolva alapból, ezzel csak akkor kapcsol be, amikor valóban használni is akarom)

(#5848) kengyel válasza Aryes (#5847) üzenetére


kengyel
nagyúr

Elég széles a beállítási lehetőség, még egy Samsungon sem próbálgattam. Láttam mint lehetőséget, opciókat, de nem állítottam be semmit. Azt hiszem, kicsit bele kell vetnem magam.
Köszi a tippeket !

kengyel

(#5849) Aryes válasza kengyel (#5846) üzenetére


Aryes
nagyúr

De érdemes átnézni, hogy miket tud még, pl. fülhallgató csatlakoztatásra nálam kikapcsolja a Dolby Atmos-t, de be lehet állítani, hogy elinduljon mondjuk egy zenelejátszó.
Vagy a böngésző bezárása után le kellett csökkenteni vele a képfrissítési frekvenciát, hogy lassabban merüljön az akksi stb.

(#5850) kengyel válasza Aryes (#5849) üzenetére


kengyel
nagyúr

Legjobban az aksi része érdekel. Majdnem mindíg éjszakai töltésbe futok bele, ami reggelig tudatosan ott is marad. Ezt kellene beállítanom, hogy ne károsítsam az aksit.

kengyel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.