Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) nexplo válasza fafi96 (#799) üzenetére


nexplo
őstag

Én is arról a telefonról váltottam mint amiről te akarsz és nem estem hanyatt az 51-től. Nem rossz de ha kellett volna magamtól vennem akkor inkább 71-est vettem volna. (szerencsére én ingyen kapom a cégemtől) Hosszú távon mindenképp 71-est vegyél szerintem. Szerethető ez a kicsi 51-es is, de nem lesz brutál megelégedettség érzeted ha csak erre váltassz. Ez az én véleményem mint 51-es tulaj. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#802) fafi96 válasza Namelesske (#800) üzenetére


fafi96
friss újonc

Köszönöm! Azt hiszem még megtapogatom ezeket a telefonokat, és csak aztán döntök. A kisebb méret miatt szimpatikus az A41. :)

(#803) Namelesske válasza fafi96 (#802) üzenetére


Namelesske
addikt

Én úgy vettem észre a Samsung is az Apple logikát követi. Ritkán frissít most már kategóriákat, minimális előrelépésekkel, pár évente komplett arculatváltással. De az egészben nem is ez a lényeges, hanem az hogy az Árat a végsőkig kitartja, és mindig emel rajta amikor megérkezik a következő generáció.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#804) fafi96 válasza Namelesske (#803) üzenetére


fafi96
friss újonc

És amennyire észrevettem, növelik méreteket... Terepfutó vagyok, sokszor a nadrágzsebben/ pulóverzsebben/ az ivózsák zsebében van a telóm, muszáj vinnem, erdőben vagyok, bármi lehet... De pl. egy A71-et nem tudom, hogy hova tenném.. Pedig tudásban és a teszteket olvasva ez a legszimpatikusabb.

(#805) doongoo válasza nexplo (#798) üzenetére


doongoo
addikt

szerintem csak külföldi régiós telója lehet (vagy pedig még a korábbi frissítésre írt) mert Sammobile szerint sincs kint egyetlen magyar CSC-re sem a legújabb (októberi) verzió

(#806) Namelesske válasza fafi96 (#804) üzenetére


Namelesske
addikt

Hát igen ez így szívás. A41 elég korrekt cucc, de akkor nézz rá az A40 re is, mert állítom jobb mint az A51 ha nem kell 48mpx biszbasz. Asszonynak sokkal a 40 stabilabb mint nekem az 51.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#807) papp54


papp54
aktív tag

Én odinnal felraktam az új 2.5 oneiu-t. Orosz régiós rom de át ált magyarra.

Honor 50 5G

(#808) Namelesske


Namelesske
addikt

Készítettem egy tesztet, fekete vs fehér kijelzős fogyasztás.

Feketén kb 400 mAh fehéren pedig 1000 mAh körül alakult. Ami elég durva.

https://youtu.be/VBLCifnPAn8

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#809) bati1 válasza doongoo (#805) üzenetére


bati1
csendes tag

(#810) bil


bil
tag

Sziasztok!
Ismerős kérdezi, hogy melyiket vegye, mert a 6GB-s most kb. ugyanannyi, mint a 4GB-s.
Nyilván egyértelmű a válasz, de a tesztben az szerepel, hogy egyes régiókban van 6GB-s is.
Egyelőre nem találtam meg guglival, amit kerestem, ezért kérném a segítségeteket.
Mi a különbség a két verzió között a RAM méretét kivéve? Ugyanazokat a 4G sávokat tudja, stb?
Köszi!

This is extremely dangerous to our democracy!

(#811) Namelesske válasza bil (#810) üzenetére


Namelesske
addikt

Garanciával lehetnek gondok ha nem EU verzió. Amúgy szvsz nincs sok különbség. A 6GB ram nagyon kéne nekem is :D

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#812) bil válasza Namelesske (#811) üzenetére


bil
tag

Köszi, ráuszítottam őket a nagyobbra! :K
:R

This is extremely dangerous to our democracy!

(#813) xZer0kidx válasza Namelesske (#808) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Köszönjük, ez elég hasznos szemléltetés. Mivel a kijelző az egyik legnagyobb fogyasztó a fekete téma használata eléggé érezhető (már ahol tényleg igazi feketét jelenít meg a felület)

#811

Az nekem is kellene. Ez a 4gb édes kevés, főleg böngészésnél akad halálra nálam. Mi lesz itt később? A 3 android verzió frissítés áldás és egyben átok is lesz :D

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#814) doongoo válasza bati1 (#809) üzenetére


doongoo
addikt

ebből nem derül ki, hogy melyik CSC. A telefon névjegye alatt a szolgáltatói szoftververzió mit mutat?

(#815) bati1 válasza doongoo (#814) üzenetére


bati1
csendes tag

(#816) csacsi67


csacsi67
addikt

Problélmám a következö ma fel szerettem volna ln is rakni a telefont nem tudom bootloader modba rakni pedig ez elött 2 héttel ment ennyit ir entering fastbott.. ebben az állapotban az odin nem látja már gyári vissza állitást megcsináltam a telorol meg a recovery modbol is de ugy ez jön be .Telefonon semmi mokolás nem volt .Ötlet?
A telefon természetesen rendben müködik.

[ Szerkesztve ]

(#817) papp54 válasza csacsi67 (#816) üzenetére


papp54
aktív tag

A kettő hangerő gomb egyszerre miután előtte kikapcsoltad a telefon és dugd be az adatkábelt ami csatlakozik a pc-hez.

Honor 50 5G

(#818) csacsi67 válasza papp54 (#817) üzenetére


csacsi67
addikt

Ezer hála neked nagyon sokat segitettél igaz nem az jött be amit szeretünkl volna ha nem egy critical akármi de innen kérdezi hogy ujra rakja a bottladert akkor hangerö fel ha nem akkor hangerö le és ujra indul eredeti állapotben.Hangerö fel éls van bootloder mod látja az odin. Ennyit nem tudtak a samsungba meg a samsung szervizbe sem. :R :R :R :R

(#819) papp54 válasza csacsi67 (#818) üzenetére


papp54
aktív tag

Nincs mit az a lényeg hogy sikerült.

Honor 50 5G

(#820) csacsi67 válasza papp54 (#819) üzenetére


csacsi67
addikt

Nem értem hogy ez mitöl lett. Mert semmit nem csináltam a telefonnal nem is tudsom mióta. Samsungba csak azt kérdezgették minek nekem az a menü mert mondom kell ,valamiint itt én kérdezek majd ha választ kapok akkor mondom azt sem tudták miröl van szo pedig le fotoztam a tabot amin be jött meg a telot is .Utánna mondta a hölgy hogy hivjakl fel egy szervizt ott pedig a válasz a következö volt lehet nincs is már olyan menü ,mondom 2 hete még volt szintén egy hölgy volt a válasz adó , második válasz vigyem szervizbe.

(#821) papp54 válasza csacsi67 (#820) üzenetére


papp54
aktív tag

Szeptemberi frissitéssel változott a bootloader ezzel változot a gomb kombinácio hogy donwloadig módba tud tenni.

Honor 50 5G

(#822) csacsi67 válasza papp54 (#821) üzenetére


csacsi67
addikt

Én progival csináltam és a recovery menüböl sem donwloading modba ha nem ezt entering fastbott..
Egyedül egy apkl tettem fel de nem volt idöm rá hogy meg csináljam kb 2 hete innen az áruházba nincs is fent [link]

(#823) papp54 válasza csacsi67 (#822) üzenetére


papp54
aktív tag

Én ezt az eljárás nem ismertem. De ez volt a te szerencséd igy tudtam segiteni neked. De most már legalább én is okosabb lettem meg te is okosabb lettél. :R

Honor 50 5G

(#824) csacsi67 válasza papp54 (#823) üzenetére


csacsi67
addikt

Nem akartam velük vitázni amikor azt mondták hogy valoszinü ki vették azt a menü pontot a telefonból.Mivel apámnak is ugyan ilyen teloja van az volt az elsö hogy megnézem azon be jön -e .Természetesen azon be jött. Valamint azt is kérdeztem ha fel másolom az eredeti gyári romot sd-re onnan recovery alol engedi-e telepiteni ezt sem tudták .Ha most Te nem válaszolsz azt akartam ki probálni. Egy ami tényleg hiányolokl nem csak ennél nincs olyan gyári progi amivel ujra tudod rakni a telot. Nem ugy mint az almánál Itunes megold mindent ha az nem akkor tényleg szerviz.

[ Szerkesztve ]

(#825) papp54 válasza csacsi67 (#824) üzenetére


papp54
aktív tag

De amugy a szervizbe sok a tudatlan már én is tapasztaltam. De amugy én is kerestem a neten egy ideig mire valahol megtaláltam a helyes megoldás.

Honor 50 5G

(#826) csacsi67 válasza papp54 (#825) üzenetére


csacsi67
addikt

Volt egy érdekes esetem a Huawel P9 lite agyon romozva egyszer megállt a logonál semmit nem tudtam vele kezdeni bekültem a szervizbe 47000 ft árajánlat telefon ért 25000 ft. Vissza küldték egy srác mondta itt a forumon probáljam meg ujra nyitni a bootlodert megprobáltam utánna találtam egy programot az xda-.an ami életre keltette kb 5 perc alatt ennyit a szervizekröl. Nekik is kb enníi lett volna de nem 47000 ft mert még 10000 ezret ki fizettem volna érte.

(#827) papp54 válasza csacsi67 (#826) üzenetére


papp54
aktív tag

Azért is szeretem ezt a fórumot mert itt már nekem is volt hogy segitetek. Én is ezért segitek akinek tudok.

Honor 50 5G

(#828) doongoo válasza bati1 (#815) üzenetére


doongoo
addikt

MID - ez bizony iraki CSC
vagy te váltottál valamikor CSC-t, vagy a telefonod szürkeimportos.
Mindenesetre ez a magyarázat, hogy itt a topicban egyelőre te vagy az első, akinek megérkezett az októberi frissítés

(#829) papp54


papp54
aktív tag

Úgy látszik a bluetooth problémám megoldodott. Hogy ilyen problámára nem is gondoltam. Nem is fogjátok elhinni. A 4pda oldalom volt rá megoldás. Levettem a szilikon tokot és lás csodát müködik tökéletesen órákon át semmi amomália.

Honor 50 5G

(#830) Namelesske válasza papp54 (#829) üzenetére


Namelesske
addikt

Ez megmagyarázná miért jön és megy a probéma nálam, mert gyakran váltogatom a tokomat és pont egy ultra vékony tokot rendeltem a gyári mellé amióta nincs vele gond. Köszi a tippet.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#831) papp54 válasza Namelesske (#830) üzenetére


papp54
aktív tag

Hát nem gondoltam hogy egy tok problémát okoz.de örülök ha segiteni tudtam. Azért ha neked is jó erősits meg és linkelnéd a tokot mert akkor azt berendelném előre is köszönöm.

Honor 50 5G

(#832) papp54 válasza papp54 (#831) üzenetére


papp54
aktív tag

Elárulom a titkot. előszőr tok nélkül kell párositani hogy a kodek átáljon ACC. Mert SBC fog maradni. Most már vastag tokkal is müködik.

Honor 50 5G

(#833) xZer0kidx


xZer0kidx
senior tag

Ma reggel XEH-re is megjött a One ui 2.5 frissítés. Nem sok az újdonság, első körben az edge panel felülete újult meg, a samsung billentyűzet tud a youtube-ban is keresni ill. a legfontosabb , hogy több AR figura érhető el 😄

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#834) doongoo válasza xZer0kidx (#833) üzenetére


doongoo
addikt

[ Szerkesztve ]

(#835) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Csatlakoztam ma az A51 tulajok körébe, még nagyon új a cucc, száz éven keresztül Huawei ilyen olyan volt.
Más: minden adatom Google fiókban van. Van a Prohardveren valahol Google fórum, ahol a címtárral kapcsolatban tudnék kérdezni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#836) xZer0kidx válasza doongoo (#834) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Köszi, ezt lazán kihagytam, de ahogy nézem nem maradtam le semmi lényegesről. :)

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#837) csacsi67


csacsi67
addikt

Vodára nem jött még ki?

(#838) Namelesske


Namelesske
addikt

Nem rohannék lecserélni a OneUI 2-es telefonomat, hisz hardveres korlátozások miatt az A51-is csak jelképesen frissült az új verzióra.

https://endlesstechspot.blogspot.com/2020/11/samsung-oneui-25-bemutato-a51.html

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#839) Arcanine válasza Namelesske (#838) üzenetére


Arcanine
csendes tag

Nekem 15-20 perc alatt felpakolta, úgyhogy fura, hogy másnál egy óráig is eltartott. Illetve nálam a RAM használat is 2.3-2.7 GB körül mozog, szerintem 3 fölé még nem is nagyon ment.
Ami zavar, hogy az Edge képernyő szerintem szebb volt a régebbi verzióban :U

(#840) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Szóval zsír új független a készülékem és még soha nem voltam Samsung telefon és Android 10 tulajdonos, tehát belefutok pár megoldhatatlan kérdésbe. Tudtok segíteni?
Első: Normális az, hogy a gyári ébresztő óra a kikapcsolt telefont nem kapcsolja be, ergo nem ébreszt? Vagy valahol valamit be kell hozzá állítani? Mert így nem sok értelme van az ébresztésnek.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#841) csacsi67 válasza VGYke (#840) üzenetére


csacsi67
addikt

Akkor tényleg nagyon régen lehetett Androidos telefonod mert ez tipus valamint hogy hányas android van rajta nem befolyásolo tényezö .Nagyon nagyon ritka az az Androidos telefon ami kikapcsolva ébreszt.

(#842) cinemazealot válasza VGYke (#840) üzenetére


cinemazealot
addikt

Fogd fel úgy az okostelefont (mindegy, hogy Android vagy iOS), hogy az egy számítógép, amin az egyik szoftver történetesen alkalmassá teszi telefonálásra is. És mivel az ébresztő is egy szoftver, a számítógépnek bekapcsolva kell maradnia, hogy az futhasson rajta. :) Ennyi.

(#843) VGYke válasza csacsi67 (#841) üzenetére


VGYke
addikt

Huawei P8, P10, P20, és HUAWEI_MediaPad még tudta / tudja. Akkor mondjak le arról, hogy az A51 ébresztő óra lesz?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#844) VGYke


VGYke
addikt

Azzal hogy összekapcsoltam a Samsung fiókot az OneDrive fiókkal követtem el hibát?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#845) csacsi67 válasza VGYke (#844) üzenetére


csacsi67
addikt

Nem. Az ébresztö dologra visszatérve vagy repülö mod , vagy pedig ne zavarj üzem mód pl a másodikat nagyon szépen testre lehet szabni.

(#846) xZer0kidx válasza VGYke (#844) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Nem követtél el hibát. A Samsung Cloud tárhely a képeket - videókat mostantól a Onedriveba menti, ezért kellett összekapcsolni. Régebben volt saját felhőszolgáltatása a samsungnak de mostanra a sajátjuk a névjegyek, jegyzetek stb szinkronizálására szolgál csak.

Az ébresztése is reagálva, a Huawei tudott kikapcsolva (de nem volt ez sem teljesen kikapcsolva) ébreszteni a Samsung nem tud. De kikapcsolni sztem is felesleges, erre teljesen jó az időzíthető ne zavarj mód.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#847) xZer0kidx válasza Namelesske (#838) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Köszi a cikket, olvasom szegény cikkíró (teljesen jogos) Samsung Daily ekézését.

Valószínüleg elkerülte a figyelmét, hogy azért nem frissül/javul a Daily felület mert a Samsung a One ui 3.0-val érkezően lecseréli a Free-re, ez egy Google feedhez hasonló híroldal lesz.
Bár ahogy néztem a Free béta tesztjét a Bixby Home mindkettőnél hasznosabb volt...

Lehetne válaszható opció, hogy a Samsung Free-t vagy a Google Feedet akarjuk e a későbbiekben használni.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#848) Namelesske válasza xZer0kidx (#847) üzenetére


Namelesske
addikt

én vagyok a cikkíró :D csak az aláírás mindig lemarad.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#849) xZer0kidx válasza Namelesske (#848) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Oooo, így már értem :D Kicsit furcsa is volt, hogy létezik olyan cikk ami ilyen terjedelemben foglalkozik a telefonunkkal. Ez nagyon ritka, köszönet érte. Sajnos a Sammobilon sem találok (sok) hasonló cikkeket pedig szívesen olvasnám. Itt az MA-n is hiányzik, mert lassan a Pcworldon is több andoid szoftveres cikk van mint itt.

Lehet hülyeség, de engem már az is érdekel, hogy pl. a Youtube app milyen újdonságokkal frissült és stb.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.