Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) craftsman01


craftsman01
senior tag

Csak az S széria ezek a hulladékok kellenek a francnak.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#52) #22743424


#22743424
törölt tag

Olybá tűnik nekem, hogy ez a telefon válasz akart lenni a xiaomi, realme telefonjaira. A kijelző nagyobb lett és gondolom valamivel szebb is mint az elődjében levő de kb ennyi. Majd azért kíváncsi leszek, hogy azokat a kamerás hibákat vajon mennyi időbe telik majd kijavítani. :)

[ Szerkesztve ]

(#53) erahurka válasza secretgarden (#38) üzenetére


erahurka
félisten

A 18:9 pont jó lett volna új szabványnak, esetleg 18.5:9. De ezek a távirányítók nekem sem jönnek be annyira. Meg most mire jó így? 16:9-es tartalom csak croppolva tölti ki, de akkora a különbség már hogy túl nagy az információ veszteség. Weben szintén nincs sok haszna. Üzenet íráskor több látszik a billentyűzet felett, ok.

Persze nem lehet a végtelenségig szélesíteni sem mert nem lehet megfogni a készülékeket. De egy 6,5"-os 18:9-es mobil keskeny kávákkal még kb. használható lenne.

Huawei Mate 20 lenne az álom telefonom, ha nem lenne ronda notch rajta. :(

(#54) Atla válasza erahurka (#53) üzenetére


Atla
senior tag

Beléptem a klubba!
Honor 7-et váltott,ami kijött Andoid 6-al talán,és három évig se uj Android ,se uj Muiuiuiui.
Ebből adódóan Honor20 kiesett nálam.A Huawei p20,vagy a P30Lite még szóba jött,de attól függetlenül ,hogy persze támogatott készülék marad elméletileg,én elméletileg inkább nem kérném köszi Trumpli.
Xiaomi MI 9SE van még T-nél,de SE,és nem PRO ,igy aztán az SE.
A70-ért mentem mondom az akciós,de nem volt.
A71 pedig még nem,de drága lett volna egyébként is.
A50-et nem akartam,ugyhogy ez lett kész. Havi 9200 igy is majdnem sok az én pénztárcámnak. 10k fölé pedig semmi képp nem akartam menni.
Az álom One plus-ok amik ugye elérhetőek lettek a szolgáltatónál ,aranyárban sajnos.:R

[ Szerkesztve ]

(#55) #22743424 válasza Atla (#54) üzenetére


#22743424
törölt tag

Most akkor milyen telefont is vettél tulajdonképpen ? :)

(#56) Richie86 válasza Atla (#54) üzenetére


Richie86
senior tag

Mi miatt vetetted el a Mi 9 SE-t?
Csak mert erősebb, kompaktabb, és kamerában is jobb valamivel, mint az A51. Amoled, always on kijelzés, gyorstöltés, stb meg mindkettőnél van, a háttértár is 128 GB, és UFS mindkettőnél. Viszont akksiban az A51 győz. Én most pont e között a 2 telefon között vacillálok :))

Az A51 mióta van meg? Eddig elégedett vagy vele? Milyennek találod?

[ Szerkesztve ]

(#57) Atla válasza #22743424 (#55) üzenetére


Atla
senior tag

A "beléptem a klubba" kezdőmondatom az A51 teszt alatt,szerintem egyértelmű,hogy A51. :DDD

Richi üzemidő miatt,és hogy a telefon a kezembe adták az üzletben,és elkapott a nekem ez kell érzés! :D 38-évesen nem játszom annyit és olyanokkal ami miatt nagyon erős hardverre lenne szükségem,még talán e miatt is. Ja és bizom abban,hogy nem járok ugy mint a Honorral,hogy egy Android jön ki rá.Ez ügyben a Xiaomi nem tudom milyen korrekt,sajnos már nem olvastam bele a topikjába,inkább hazahoztam ezt. Két hete.Eddig elégedett vagyok. Ujlenyomat olvasó miatt talán néha bosszankodok picit...

[ Szerkesztve ]

(#58) Pro Koryak válasza Richie86 (#56) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Akkor miért nem MI 9 Lite vagy MI 9T-t nézel?
Akksiban hozzák az A51 szintjét, a többiben meg jobbak. :Y
MI 9/MI 9 SE-nek kicsi az akksija, nem is értem a Saomit!!! :F

(#59) #22743424 válasza Atla (#57) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ja már lehet kapni a Telekomnál ? Bakker egy picit lemaradtam :R :)

(#60) Richie86 válasza Atla (#57) üzenetére


Richie86
senior tag

Pont én is így voltam vele - eddig. Megfogtam és a must have érzés elfogott. Most is tartom, hogy gyönyörű :) Viszont ma ismét megnyomkodtam, és picit lassúcska nekem. Bár még a sebességgel nem is lenne gond, én sem igazán játszom, stb. De a kamerát is gyengusznak találtam. Így marad a Xiaomi. Neked sok örömöt az A51-hez :R

Pro Koryak: a Mi 9 Lite is a kalapban van :))
A Mi 9 SE a kompaktsága miatt vonz, ami annál nagyobb az számomra még élhető, de kicsit kényelmetlen. A Mi 9 Lite-nak meg az akksija csábít :)
Valamelyik lesz a 2 közül, Telekomtól fogom kihozni, február 15.-én válthatok készüléket, így addig van időm gondolkodni.

(#61) Noukoum válasza Pro Koryak (#58) üzenetére


Noukoum
veterán

Kis telefon, kis aksi.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#62) cskamacska válasza Atla (#54) üzenetére


cskamacska
addikt

Akkor sajnos jól belenyúltál, mert se "Online Kedvezmény", se ár vágás a régiekre, ez bezony 120k-s vétel volt. :(

Szoftver frissítést soha nem lehet biztosra mondani, de Honor 10 kapott Droid 10-et(8-ról indult mint a Mate 20 Lite ami szintén kap 10-et) a Honor 20-al együtt, így a 20 várhat a 11-re is. Samsungnál is csak az S szériánál biztos a két főverzió(több viszont nem, lásd S8 esete a droid 10-el), kisebbek 1-et kapnak, jó féléves késésekkel.

Én ennyiért simán a Honor 20-at vagy a Xiaomi Mi 9 változatait vettem volna, A70-nek is addig szép a kijelzője amíg az ember görcsösen hasonlítgatja. Szvsz a Nokia 7.1 vagy View 20 LCD kijelzője sem rossz, ha az ember szeme rászokik, beégés vagy PWM szemfáradás pedig fel sem merül. :B Illetve nem tudom mennyire kaphattad volna még el, de a S10e nagyon jó árban volt(125k legkisebb csomaggal) január elejéig mikor kivezették.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#63) Kasya válasza cskamacska (#62) üzenetére


Kasya
nagyúr

Azert a beegessel csak ovatosan...

(#64) szemy94 válasza cskamacska (#62) üzenetére


szemy94
senior tag

Szoftver téren ne vegyük már el a kedvét, pont jól járt ezzel, a 2 verzió 99%. Nem tudom mikor néztél körül Samu frissítés terén, igen az gáz, hogy az S8 nem kap (még a 7 is kaphatna erő alapján szerintem simán), de volt J5 a családban, 7-es droiddal jelent meg, 9 is van rá, a J6 8-al jelent meg, és be van ígérve a 10-es droid. Egyik sem csúcs széria, sőt.
Én meg személy szerint a garancia miatt veszek Samut évek óta.
Dragán vette azt aláírom, de ha sürgősen kellett a telefon, azért a 18k online kedvezményért kár valóban, de mindenki járt már így.

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#65) cskamacska válasza Kasya (#63) üzenetére


cskamacska
addikt

Attól függ mennyire fanatikus Samu felhasználót kérdezel, bármit mondhat attól kezdve hogy S4-óta nem létezik beégés, azon át hogy S5-nél talán még előfordult, addig hogy S8 egy érezhető százaléka beég, ami részben S9-nél is jelen van. A tanulság talán az lehetne, hogy évente kell cserélni az S telefonokat, és akkor se a beégés nem gond, se az akku gyengülése ami meglátszhat az Ojrópára rávert többet evő Exynos SoC-oknál. :D Akik meg 2-3-4 évig használnák, azok IJ. :K

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#66) Atla válasza cskamacska (#62) üzenetére


Atla
senior tag

Alá írom hogy hülye ötlet volt a vásárlás, inkább mentem volna haza és online kedvezménnyel vettem volna ezt, vagy esetleg mást. Viszont én csalódtam a Honorban igy azt biztos nem. Xda-n se volt mókolás a 7re, talán 2 instabil rom. Tehát akkor inkább néptelefon bízva abban ha már nem jön hivatalosan az újabb droid, akkor kinyitom és rárakom én.

(#67) Pro Koryak válasza Noukoum (#61) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Hát nem éppen kicsik 6,4"/6", a felbontás meg HD+ tehát tök mindegy a mérete.

(#66) Atla:
Nem szabad bemenni, csak ráb.szik az ember!!!
Webshopból, függetlenül is megkapod uazt a telót, akár jóval olcsóbban is.

[ Szerkesztve ]

(#68) Noukoum válasza Pro Koryak (#67) üzenetére


Noukoum
veterán

Mi 9 se 147.5 x 70.5 x 7.5 mm 155g
Mi 9 lite 156.8 x 74.5 x 8.7 mm 179g
Mi 9t 156.7 x 74.3 x 8.8 mm 191g

nem képátlót nézünk, hanem méretet. :)
Amúgy milyen hd+ról beszélsz és miért mind1 a mérete?

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#69) Pro Koryak válasza Noukoum (#68) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"nem képátlót nézünk, hanem méretet"
:Y Nem a kijelző határozza meg 99%-ban a méretet???
Szerintem nem azért panaszkodnak a nagy telókra, mert nem bírják el, hanem a nagy képátló miatt nagy a telefon = kényelmetlen használni!

Ja bocs, fullhd+ a kijelző.
Ha a felbontás uakkora, akkor nem igazán számít a +/-0,4" fogyasztásban.

(#70) Noukoum válasza Pro Koryak (#69) üzenetére


Noukoum
veterán

Így se úgyse tudod már egy kézzel átérni a kijelzőt, viszont nagyon nem mindegy hogy egy iphone 8 méretet fogsz fél kézzel vagy egy iphone 8+-t. (Pl) .
Nem a kijelzőt tartom a kezembe hanem az egész mobilt.
Persze akinek nagy a keze annál más a helyzet

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#71) bbattila92


bbattila92
csendes tag

Remek teszt, köszönjük!
A következő kérdések fogalmazódtam csak meg bennem a tesztet és a fórumot olvasgatva:
- A kamera gyengeségei orvosolhatók-e külső app használatával?
- Az új-lenyomat olvasó (höhö) mennyivel jobb, megbízhatóbb, mint a régi?
- Mikóleszmá' Áhetvenegy teszty? :D (és vajon abban is ugyanilyen apró eltolások lesznek?)
Amúgy tetszik, picit essen le az ára és a támogatást figyelembe véve remek készülék szvsz.

(#72) MrOomen


MrOomen
tag

Az A50 is 125 ezren nyitott, az A70 is 140 ezren.
Lesz még kedvezőbb árazás itt is, kb hasonló. 2-3 honapot adok erre maximum, és kapkodni fogják ezt is :)

(#73) ttt1 válasza Noukoum (#46) üzenetére


ttt1
őstag

Én ezt a kérdést mondjunk lezártam egy surface 5-el.Tablet,laptop letudva...

(#74) zolomon17


zolomon17
senior tag

Pont reggel olvastam egy felületes indexes 51-71 duplatesztet, ott el voltak ájulva (kissé PR-cikk szagú a dolog). Átjöttem ide, hátha van valami bővebb és nem kellett csalódjak, de a cikk végén úgy érzem, hogy az 51 nem éri meg mégse.

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#75) Richie86 válasza zolomon17 (#74) üzenetére


Richie86
senior tag

Én többször nézegettem már élőben is, meg videókat róla a youtube-on is, szerintem egyébként korrekt kis masina. Tényleg azt tolták el, ami a cikkből is süt, nem ártott volna egy erősebb proci, és a kamera ziccert hagyták ki. Plusz az árazás is megcsúszott. De ha azt nézzük, hogy én most a Telekomtól 88-ért ki tudnám hozni, annyit meg szerintem megér.
Még nem dobtam ki a kalapból teljesen, de inkább a Xiaomi Mi 9 SE vagy Mi 9 Lite felé kacsingatok.

(#76) erahurka válasza Richie86 (#75) üzenetére


erahurka
félisten

Mi 9T nem opció? 100 körül már el lehet hozni a Xiaomi.hu-tól a 64 GB-os verziót.

(#77) Richie86 válasza erahurka (#76) üzenetére


Richie86
senior tag

Sajnos nem, mert a Telekomtól fogok részletre készüléket kihozni. Ott pedig Xiaomi vonalon csak a Mi 9 SE és a Mi 9 Lite van, meg a Xiaomi Mi Note 10, de az nagyon nem tetszik. Így várhatóan 9 SE vagy 9 Lite lesz :)

(#78) raider21


raider21
aktív tag

Mint A50 tulaj azt mondom, hogy A51 -re váltani semmiképp nem méri meg!
Az elődmodellben még Sony szenzor volt a fő kamera, az A51 -ben hiába nőtt a Mpixel szám, az árba nem fért bele a Sony szenzor, csak a gyári Samsung. :P Annyi a változás, hogy több a kamera, nagyobb az Mpixel szám, ami nem feltétlenül előny, az Exynos 9611 az Exynos 9610 -hoz képest az 1600 Mhz -es memória helyett már a 3200 Mhz -es memória modulokat is támogatja, továbbá több és nagyobb felbontású kamera kezelésére képes. A tároló UFS 2.1 helyett elméletileg "csak" UFS 2.0 (bár szerintem az A50 -ben is csak UFS 2.0 volt..., mert a tesztprogramok is azt írják ki, hogy UFS 2.0/2.1) de az A50 ext4 fájlrendszere helyett az A51 a némileg gyorsabb F2FS fájlrendszert használja, ami tényleges gyakorlati előnyt is jelent: főleg a file írási-, továbbá random olvasási és írási sebesség tekintetéében. De csak ennyi az előrelépés, és kamera téren némi "visszalépés"...; hiába a nagyobb Mpixel szám, de a korábbi Sony féle 25 Mpixel f/1,7 rekeszértékű kamera helyett betettek egy Samsung 48 Mpixel f/2,0 -es kamerát, hát...! :P ;)
Na ezek a "fejlesztések" nem érnek meg +30.000 Ft -ot az A50 -hez képest, talán még +10.000 Ft -ot sem! Minimum a tavalyi A70 modell főkameráját (Sony szenzor, 32 Mpixel, f/1,7) vagy egy ehhez hasonló tudásút kellett volna beintegrálni az új kamera modulba! Szóval gyakorlatilag letudták a kötelező kört az új modellévre, de cserébe egy hajszálnyival többet tudó, és túlárazott modellt kaptunk. A reális ára olyan 100.000 Ft környéke, nem pedig az induló 130.000 Ft.

Az A70 - A71 vonalon már bőven érdemi erőlepés történt, a Snapdragon 675 le lett váltva Snapdragon 730 Soc -al. ;) :) Itt egyedül a szelfi kameránál történt visszalépés, ugye a 32 Mpixel az ugyan megmaradt, de f/2,0 helyett egy f/2,2 rekeszértékű szenzort rakott be a Samsung az A71 -be. Ennél a modellnél már ténylegesen érdemi előrelépés történt az A70 -hez képest, bár ez is túlárazott szerintem. Ezért a modellért is sok az induló 160.000 Ft -os ár, a reális az inkább a 130.000 Ft környéke lenne.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#79) Hallosz válasza Ricardo (#32) üzenetére


Hallosz
senior tag

Nem lehet, hogy csak a Forint romlott sokat? :F

Mert lakni, muszáj.

(#80) cskamacska válasza MrOomen (#72) üzenetére


cskamacska
addikt

A "most magas a nyitóára de majd lesz olcsóbb később" bohóckodásba a HTC és a Sony konkrétan már belegebedt. :P Mindig azt kell nézni hogy épp aktuálisan mit lehet kapni az áráért, vagy a hozzá hasonló mobilok mennyibe vannak. Márpedig a hozzá hasonló Xiaomi Redmi Note 8T 4/64-es változata a Telekomnál 75000-ről 40000-re van leárazva. Richie86 csomagjával az A51 88 ezre helyett a 8T 26000. :) Persze ez most csak a T, de nyilván más szolgáltatók sem fogják a többi árát kitartani csak hogy a Samu többet kereshessen. :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#81) Richie86 válasza cskamacska (#80) üzenetére


Richie86
senior tag

Abban egyébként teljesen egyetértek veled, hogy rendesen túlárazták az A51-et...
Viszont azért van némi eltérés:
a Redmi Note 8T-ben csak eMMC tároló van az A51-ben pedig UFS, a 8T nagyobb és jóval nehezebb, ellenben az A51-nek nagyobb a kijelzője, a 8T-nek 64, míg az A51-nek 128 gigás a tárhelye, és ami sok embernek fontos, IPS kijelzőt kapott, nem amoledet. Így már azért érzékelhetőbb szerintem a különbség, ami némi felárat indokolhat, persze nem akkorát, amennyivel többe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#82) rep3at válasza Richie86 (#81) üzenetére


rep3at
őstag

8T tulajként nyilván kissé elfogult lehetnék.. De azért szerintem eléggé vaskos a Samsung márkajel felára, többek között ezért nem is erre esett a választás.

De ha valaki elfogultsággal vádolna esetleg, előző telefonjaim:

S DUOS
A5 (2015)
S7 edge
P30 Pro
Pocket 2
Core Prime

Forward thinking. كرر

(#83) Richie86 válasza rep3at (#82) üzenetére


Richie86
senior tag

Egyről beszélünk, én is ezt írom, hogy bizonyos dolgokban többet ad az A51, mint a 8T, DE a felár mértéke erősen túlzó :R

(#84) #58593728


#58593728
törölt tag

Tetszene,vártam hogy milyen lessz,de szerintem inkább veszek egy xiaomi mi 9t prot 2 év garanciával ezért az árért.Szerintem sokkal jobb választás,jobb kamera,bitang erős hardver,és nincs kamera lyuk,de ugyanúgy teli kijelzős telefon szintén méretes akkumulátorral

(#85) FіkuszKukіsz válasza Richie86 (#81) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Hát a túlárazásról csak annyit, hogy az A50 tavaly 125 ezren nyitott.

Romanes eunt domus

(#86) 19ati93 válasza mcs (#4) üzenetére


19ati93
senior tag

Majd idén nyáron-ősszel kiváncsi leszek mennyibe fog kerülni.
A50 is leesett tavaly nyár végére 80k körülre. :) Jó vétel is volt, ha nem csíped a kínai alternatívákat.

(#87) erahurka válasza FіkuszKukіsz (#85) üzenetére


erahurka
félisten

És azt hogy dicsérte mindneki hogy végre egy nem túlárazott Samsung a középkategóriában :C

(#88) csacsi67


csacsi67
addikt

Sziasztok a Vodánál függetlenül árulják?

(#89) rep3at válasza Richie86 (#83) üzenetére


rep3at
őstag

Nem baj, ezért is van a piaci verseny :)

Forward thinking. كرر

(#90) cskamacska válasza erahurka (#87) üzenetére


cskamacska
addikt

Csak épp az A50 kimondottan nagy lépés volt a Samunál a 2018-as telefonjaihoz képest. :P
A SoC konkrétan a nagyon drága A9-ben lévő SD660-hoz hasonló lett, és simán verte az A7-A8-ban lévő 2xA73+6xA53 procit, ugyanekkor az A6-ba még az A53 magos Exynos 7870 került, A6+-ba pedig SD450 ami ugyanaz az elavult 2015-2016-os szint. Mindezekhez képest jóval nagyobb lett az akku, szép nagy és minimál kávás kijelzőt, tűrhető kamerát, USB-C csatolót kapott, háttértár is nagyobb és gyorsabb lett, és mégis egy árban volt a korábbi A6/A6+-al, pedig gyakorlatilag az A7/A8 utódja lett. :K

A 19-20-as váltás meg abban merült ki, hogy lyukra cserélték a noccsot, és kapott egy hajszálnyival jobb kamerát.. :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#91) 19ati93 válasza cskamacska (#90) üzenetére


19ati93
senior tag

Nem tudom ti hogy vagytok vele.. de szerintem ez a "lyuk" a képernyő tetején sokkal rosszabbul néz ki mint a notch.

(#92) pècsimunkás válasza 19ati93 (#91) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Szerintem is

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#93) dlaj válasza 19ati93 (#91) üzenetére


dlaj
őstag

+1

(#94) erahurka válasza 19ati93 (#91) üzenetére


erahurka
félisten

Sokkal kevesebb helyet foglal mint a notch és nem töri meg a keretet. Szerintem sokkal jobban néz ki így.

(#95) manokaki


manokaki
őstag

Szerintetek egy A40-t érdemes lecserélni az A51-re ? Gondolom aksi- üzemidő szempontjábol igen ,de ezen kivül ??

(#96) dlaj válasza erahurka (#94) üzenetére


dlaj
őstag

És az értelmetlen helykihasználást a lyuk (kamerakivágás) fölött, azt mivel magyarázod?

(#97) kalanchoe válasza manokaki (#95) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Én inkább megvárnám az A41-et, ha nem sürgős a csere. ;)
Azt is érdemes mérlegelni, hogy az A40 kompaktabb, mint az 51, ha nagyoj fontos a kis méret, egyáltalán nem váltanék.
Akksin kívül még tárhely, kamera terén jobb, meg nagyobb a kijelző, ami például filmezéskor jól jöhet. :) Ezen kívül egyelőre még nem találtam olyan pluszt, ami engem személy szerint cserére késztetne.

(#98) erahurka válasza dlaj (#96) üzenetére


erahurka
félisten

Hirtelen a kérdést se értem. Mire gondolsz? :F

(#99) manokaki válasza kalanchoe (#97) üzenetére


manokaki
őstag

Én is szerettem volna ,hogy majd megvárom az A41-t , de ma találtam az A41 specifikáciojában egy jó pár elszomorito dolgot amin változtatnak az A40-hez képest : Ips kijező ( sajnos már emiatt kiesett ) , továbbá Helio P65 lesz benne :U sajnos.. két dolog ami előny talán a kompakt méret meg a 3500mA aksi nővekedés..

[ Szerkesztve ]

(#100) szemy94 válasza manokaki (#99) üzenetére


szemy94
senior tag

Ez most komoly? :Y
Apámnak most vettem A40-et, nem rossz kis telefon, kompakt is, erre az utódot megint így elszúrják?

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.