Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Csocsesz75 válasza gyuri2008 (#349) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Cube acr?

[link]

(#352) nyisziati


nyisziati
veterán

Az első negyedévben bronzérmes lett a készülék. Szép volt, Samsung! :)

(#353) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Az nfc alkalmazással ami a telefonon van lehet fizetni?

(#354) xZer0kidx válasza gyuri2008 (#353) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Lehet, csak hozzá kell rendelni egy érintésmentes fizetési szolgáltatást. Én Simple-el használom.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#355) gyuri2008 válasza xZer0kidx (#354) üzenetére


gyuri2008
veterán

Elég biztonságos?
Köszönöm a válaszokat.

(#356) gyuri2008 válasza Csocsesz75 (#351) üzenetére


gyuri2008
veterán

Sajnos nem müködik,egyik sem.

(#357) xZer0kidx válasza gyuri2008 (#355) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Szerintem igen. Vásárlási limit van rajta, használat után pedig kikapcsolom az nfc-t.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#358) vodrosjozsi válasza gyuri2008 (#355) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Google pay is megy, curve-el.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#359) Namelesske


Namelesske
addikt

Amióta megvásároltam a Samsung Galaxy A51-et, keresem a választ:
Megérte lecserélni a Redmi Note 8 Pro-t?

https://endlesstechspot.blogspot.com/2020/05/galaxy-a51-miert-adtam-el-redmi-note-8.html

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#360) xZer0kidx válasza Namelesske (#359) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Köszi a linkelt cikket. A cikk témája is szempont volt amikor a kínai telefonom helyett Samsungot választottam. Igaz én pont fordítva gondoltam. Tartalom fogyasztásra minek csúcs hardver, elég nekem a közepes is. Fontos volt a viszonylag nagy kijelző, a jó üzemidő és "biztonságos" stabil rendszer. Remélem megkaptam, most még annyira nem egyértelmű :D

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#361) 19ati93 válasza xZer0kidx (#360) üzenetére


19ati93
senior tag

Én örültem kínai telefon után a Samsungnak.

(#362) nyisziati válasza Namelesske (#359) üzenetére


nyisziati
veterán

Én is Redmi Note-ról jöttem Samsungra, megérte a csere. Hardveresen is jobb, főleg a kijelzője álomszép a fakó LCD-hez képest, de szoftveresen meg különösen stabil és használható. A Xiaominak állandóan van valami nyűgje. És nemcsak az olcsó Redmi szériának, 150 ezres MI-re ugyanúgy van panasz.

(#363) xZer0kidx


xZer0kidx
senior tag

Elindult a One-ui 2.1 frissítés az A51-re. Az várható volt, hogy egy sor új funkciót nem kapunk meg (pl. képernyőfevétel készítés - gondolom a hardver nem bírja :D), de, hogy Afganisztán meg Pakisztán is előbb kapja meg mnt Európa az kicsit vicces...

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#364) nyisziati válasza xZer0kidx (#363) üzenetére


nyisziati
veterán

Ne viccelj, ők közelebb vannak Kínához, kevesebbet kell gyalogolni a biteknek... :DDD

(#365) SpongyaBob válasza xZer0kidx (#363) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nekem 2 dolog van amit remélem, hogy javítanak.
Az egyik, hogy kapcsoljon ki az AOD ha zsebbe teszem vagy ha lefordítom a telefont.
A másik, hogy a kamera exponálási sebességén remélem csiszolnak valamit, mert sajnos az elég lassú és idegesítő, emaitt sok képem lesz tiszta homály.
Egyébként nagyon elégedett vagyok a telefonnal minden téren. :K
Nekem is volt már mindenféle telóm, de... valahogy mindig a Samsung-nál kötök ki :D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#366) xZer0kidx válasza nyisziati (#364) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Azaz és a gyaloglás az egyetlen út, hogy a frissítés eljusson ezekbe az országokba :D de hát kiemelt régiók na...

(#365) Spongyabob

Az AOD-ot szerintem nem is javítani kellene, hanem beépíteni ezt a lehetőséget. Lehet automatikusan kellene kikapcsolnia (nekem nem teszi), de emlékeim szerint a One-ui előtti felületben volt erre egy kapcsoló is.
A kamerát én is remélem, de nekem már ez expo előtti mahinálás is lassúcska, arról nem is beszélve ha a zártképernyőről nyitom meg az appot akkor rendre kifagy a szotfver.

+ a kép elkészítésekor 10/8 alkalommal azt írja, hogy "a kép lehet, hogy homályos blabla" még akkor is amikor éles lett. Ki érti ezt :F

Ja az lemaradt, hogy én mit szeretnék, hogy javítsanak. Alapvetően elfogadtam ,hogy a hardver korlátok közé szorítja a szoftvert az A51 esetében (így is az eddig legszerethetőbb felületnek tartom a One ui-t) de ezért a kijelző felélesztésénél látható megakadást igazán kijavíthatnák (ha ki lehet) mert az nagyon zavaró.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#367) Csocsesz75 válasza xZer0kidx (#363) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Ez érdekes, A50-ben van.

(#368) vodrosjozsi válasza xZer0kidx (#363) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Képernyőfelvétel? de hát van. Mármint a képernyőkép-re gondolsz?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#369) Namelesske válasza xZer0kidx (#363) üzenetére


Namelesske
addikt

Kevésbé fontos piacok kapják elsőnek, mert ha hiba van akkor ne legyen akkora media visszhang.

Btw örülök hogy tetszett a cikkem :B

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#370) xZer0kidx válasza vodrosjozsi (#368) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Bocs, pontatlanul fogalmaztam a képernyő videofelvételre gondoltam. A One ui 2.1 be véletlen "visszakerült" de nem volt használható csak a kapcsolója volt látható. Gondolom a frissítés következtében elfelejtették tiltani a funkciót.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#371) Namelesske válasza xZer0kidx (#370) üzenetére


Namelesske
addikt

Csak azért fura, mert játékok alatt tud felvenni a telefon, szóval ez tisztán szoftveres korlátozás.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#372) Namelesske


Namelesske
addikt

Visszatérve az akkumulátor merülésre, nekem az alacsony térerő szívja nagyon. Ez a takarékos üzemmód úgy tűnik ebben a helyzetben segít:

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#373) SpongyaBob válasza Namelesske (#372) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Tényleges SOT-ot hogy lehet nézni? Ehhez külső appot használok, de jobb szeretném a sajátját használni. Nekem csak az aznapit mutatja, tehát minden éjfélkor nullázódik és újrakezdi a kijelző használatot mérni. Két töltés között nem tudom megnézni.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#374) soniq válasza SpongyaBob (#373) üzenetére


soniq
tag

Eszközkarbantartó>akkumulátor>akkumulátor használat>képernyő bekapcsolt ideje.

„Biztos vagyok benne, hogy az internet rövid időn belül összeomlik, és 1996-ban katasztrofális véget ér”

(#375) SpongyaBob válasza soniq (#374) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Igen, és totál hülyeséget ír. Most vettem le a töltőről teljesen feltöltve és 34 perc a kijelző idő. Ez így semmire nem jó.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#376) Namelesske válasza SpongyaBob (#375) üzenetére


Namelesske
addikt

Én AccuBattery-t használok erre a célra.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#377) SpongyaBob válasza Namelesske (#376) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szintén :K Még az S7-es korszakban vettem meg.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#378) Kviky


Kviky
tag

Jelenleg egy A8 (2018) készülékem van. Érdemes lecserélni ezt az A51-re, van akkora előrelépés a két készülék között egy átlag felhasználónak, aki leginkább gyári beállításokon a családot és a tájat fotózza és a telefonon, illetve a közösségi médián kívül nem nagyon használja egyéb extrákra? (a Telenornál lejár az előző "hűség ideje" és ezt ajánlották fel)

(#379) nyisziati válasza Kviky (#378) üzenetére


nyisziati
veterán

Nincs. A71-gyel van előrelépés, én is azt néztem.

(#380) xZer0kidx válasza Kviky (#378) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Szigorúan magánvélemény de szerintem nincs értelme A51-re cserélni. Kijelzője nagyobb de kisebb a képpontsűrűssége, aksija nagyobb de lassabban tölt, kamera megapixelszáma nagyobb de kisebb a szenzormérete, ram megegyezik, adatkommunikáció megegyezik, tárhely az egyetlen előrelépés de az A8-al ellentétben nincs ip68 és lassabb az ujjlenyomat olvasó, így dióhéjban :)

(379) nyisziati

Jövőre lehet én is lecserélem egy A71-re (vagy 81-re :D )

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#381) vodrosjozsi válasza xZer0kidx (#380) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Jövőre talán én is lecserélem de ez a teló biztos megmarad a családban.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#382) Namelesske válasza Kviky (#378) üzenetére


Namelesske
addikt

Megelőző jelleggel, ha nem kell sokat fizetni érte, akkor megéri cserélni. Új kijelző és új akkumulátor mindig pluszt jelent. Nagyjából rendben van a telefon, csak nem lesz jobb mint a mostani, max kamerában.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#383) Kviky válasza Namelesske (#382) üzenetére


Kviky
tag

Köszönöm a válaszokat, akkor úgy tűnik, egyenlőre marad a jelenlegi készülékem, majd később keresek valami mást :)

(#384) marco0007


marco0007
tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy ezen a telefonon, hogy működik ez az edge lightning jelzés? Nem igazán fut körbe a kijelzőn semmi szín, csík és felülről sem jön semmi... Ennek van valami oka?

(#385) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Nekem jött valami update.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#386) xZer0kidx válasza SpongyaBob (#385) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

One ui 2.1 az áprilisi biztonsági frissítéssel.

(#384) marco0007

Szia, hektikusan működik (legalábbis nálam) Oknak én az energia menedzsmentet jelölném meg...

A beállításokban agyon paraméterezhető (aktív v. zárképernyőn megjelenítés, kiválasztott alkalmazások stb.) de ez sem segít sokat, főleg ha magát az üzenetküldő alkalmazást "jegeli" általában a rendszer.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#387) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Igen, még este gyorsan fel is raktam.

Más: Nekem továbbra sem kapcsol ki az AOD ha zsebben van vagy lefordítom. :((( Ez elég idegesítő hiba. Van más is aki ezzel a "problémával" küzd?

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#388) xZer0kidx válasza SpongyaBob (#387) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Dejó, nálam még semmi nyoma a frissítésnek... :F

Az AOD nekem is mindig látszódik, de opció sincs a zsebben elrejtésre mint anno az S7 Edgenél. Sztem ez ilyen...

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#389) SpongyaBob válasza xZer0kidx (#388) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Akkor így már nem is akkora gáz, ha nem vagyok ezzel egyedül :)) :DD

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#390) xZer0kidx válasza SpongyaBob (#389) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Abszolut nem vagy egyedül sőt, ha bármi egyéb fura anomáliát tapasztalsz az tuti, hogy az én készülékemen is jelentkezett vagy jelentkezni fog hamarosan... :D

Kis öröm, hogy nekem is megérkezett a 2.1

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#391) vodrosjozsi válasza xZer0kidx (#390) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Telekomra még nincs..

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#392) Zotyakapi


Zotyakapi
csendes tag

Sziasztok! Közel 10 év Sony-zás után váltottam A51-re. Még csak 1 hete használom, de lehet hogy visszaküldöm (netes vásárlás). Minden tök szuper lenne, viszont ez a bluetooth probléma iszonyatosan idegesítő. Jbl bt füles teljesen jól működik, viszont az autós bt rádiókkal egyszerűen nem képes normálisan működni. Egy vw gyári rádió és egy sony rádióval is ugyanaz a probléma, sokszor nem képes csatlakozni, hiába van párosítva. Vagy ha sikerül, akkor csak a telefon + nevjegy elérhető, de zene lejátszás nem, és hiába kapcsolnám be a bt beállításoknál a hang csúszkát, sokszor hibát ír. Kb csak akkor sikerül, ha mindkét eszközt ki-bekapcsolgatom, és vmi csoda folytán utána megy. Persze mikor legközelebb beülök a kocsiba, újfent nem működik. Arról már nem is beszélve, hogy az elején még szaggatva is szólt a zene, de azt már sikerült orvosolni. Ez szerintem egy óriási blama egy ekkora márkától, es megoldást egyelőre nem találok, hiába túrom a netet napok óta. Ezek után az okosórát már nem is merem kipróbálni, hogyan működik vele. A 3,5 éves xperia z5-öm hibátlanul kezeli mai napig az összes bt eszközt. Volt már valakinek ilyen problémája? Minden frissítés naprakész. Nagyon sajnálom, de ha ez nem oldódik meg, akkor másik mobil utan kell néznem.

[ Szerkesztve ]

(#393) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Helló!

Tegnap kaptam kézhez a telót (telenoros vásárlás), engedtem frissülni, és még alig kezdtem el belakni, de egyből feltűnt, hogy a legfontosabb funkciója, mégpedig hogy a lányommal online játsszak, mintha nem működne 100%-osan.. :DDD
Szóval még nem akarom elkiabálni, de komolyra fordítva a szót, Brawl Stars közben tűnt fel, hogy állandóan előjön a gyenge hálózat jelzés, és valóban szaggat is, netezés közben ez nem tűnt fel, és már a router mellett ültem, akkor sem javult a helyzet.
Mintha valami energiatakarékos módban, álmosan nyúlkálna csak a wifihez..
3 másik telefonnal köztük két őskövülettel ilyen probléma eddig nem volt. Először azt hittem, a távolság, de nem, mondom, már 1 m-re voltam a routertől. (egyébként az csak 2,4G-t tud, de lehet, hogy megnézem majd az alsó szinten lévővel is, ami 5Ghz-es)
Nagyon remélem, hogy csak valami egyszerű anomália, ami könnyen megoldható...
Van tippetek? A topicban rákeresve nem találtam ilyesmire utalást.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#394) vodrosjozsi válasza Zotyakapi (#392) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Szia!
Nekem teljesen jól működik egy vw sportsvan-ben a csatlakozás.
Egy másik vw-ben nézd meg hátha

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#395) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Raktatok rá üvegfóliát?
Ha igen, akkor tudtok ajánlani az Ebay-ról egyet, ami bevált?

(#396) Namelesske


Namelesske
addikt

Én felraktam a One UI 2.1 OTA frissítést, nem rossz idáig. A Bixby Routines sok új opciót kapott. Akku az normális talán jobb is. Billentyűzet szuper lett. Sebesség is jobb, sokkal simább a GUI.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#397) 19ati93 válasza Namelesske (#396) üzenetére


19ati93
senior tag

Kameránál is vannak új opciók?

(#398) Namelesske válasza 19ati93 (#397) üzenetére


Namelesske
addikt

Háát én eddig nem találtam.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#399) harcitomi


harcitomi
tag

Sziasztok! Elég vegyes kép van a teloról. Van aki szerint hétköznapi használatban elég, más szerint még a menüben is akad. Nálatok mennyire jellemző, hogy akadozik? Persze nem egy erőgép, de azért a folyamatos működést 2020-ban csak elvárná az ember 100 ezres ár körül. Nekem egyébként elég lenne ez a tudás, de ha akadozik komoly terhelés nélkül, akkor kénytelen leszek mást nézni. Köszi ha írtok erről!

(#400) vodrosjozsi válasza harcitomi (#399) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Nem tapasztaltam akadozást, nekem tökéletesen fut minden.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.