Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Namelesske válasza harcitomi (#399) üzenetére


Namelesske
addikt

Most jött ki rá a One UI 2.1, nem mondanám hogy akad inkább azt mondanám rá folyamatosan lassú. Stabilnak stabil, csak néha gondolkodik 1 másodpercet mielőtt megnyitná az alkalmazást vagy ilyesmi. Normál használatban nem jellemző, de nagy terhelésen, mondjuk ha fut egy játék a háttérben akkor már a rendszer megérzi. Kevés neki a 4 GB RAM én azt látom, meg sok videós is hasonló dolgokat tapasztalt vele.
Én még bízom benne hogy szoftveresen rendbe fogják tenni, de nem úgy tűnik hogy sikerül levinni nekik a 1.7-1.8 GB alapjárati memória használatot. Nem tudom az A50 hogyan viselkedett, de az A40 sokkal simábban fut, gyengébb SOC ellenére.

Az 51 esetén mindig bekapcsol az energia takarékos mód, ami lekorlátozza 70%-ra a processzort, és ez az akadozások egyik fő oka. Nem tudom miért ennyire agresszív, ha kikapcsolod sokkal jobb és max 20 perccel bír kevesebbet az akkumulátor.

A Samsung kell akkor vegyél A71-et inkább. Ha mással is megelégedsz akkor Redmi Note 8T, nagyjából ugyanezt tudja, de talán sebességre picit gyorsabb. Vagy valami Stock Androidos Nokia is szóba jöhet. A többi gyártó annyira nem tolja most a szekeret, hogy érdemes lenne elgondolkodni rajta. Talán az új LG K széria ami még szóra érdemes, de hát az meg olyan...

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#402) harcitomi válasza Namelesske (#401) üzenetére


harcitomi
tag

Az a71 már nagyon nagy. Igazából már ez is határeset, de nem nagyon vannak kisebbek. Játszani egyáltalán nem szoktam, videó is csak nagyon ritkán. Face, messenger, e-mail, és híroldalak böngészése amire használnám (telefonáláson túl). Tehát nem terhelném különösebben, így akkor nem fog akadni? Az sem igazán zavar, ha pár lapnál többet nem tart háttértárban, csak egyébként folyamatosan fusson a felület. Üzenetek, tárcsázó megnyitása, beállításoknál ne laggoljon. Egy s7-et cserélnék és a valódi teljesítményét annak sem használtam ki soha, ezért gondolkozom most lejjebb, de idegeskedni sem akarok akadások miatt. Picit mehetett volna feljebb a Samu azzal a rohadt procival, percet sem gondolkoznék :) .

(#403) vodrosjozsi válasza harcitomi (#402) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Akkor pont jó lesz neked ez a telefon.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#404) Namelesske válasza harcitomi (#402) üzenetére


Namelesske
addikt

Én vagyok a legnagyobb rinyagép a fórumon, ha technológiáról van szó, mindig azt várom el az eszközeimtől, hogy csúcs teljesítményt adjanak középkategóriás árakon. Az én magas elvárásaimnak is megfelel a készülék, egyedül az árát sérelmezem. Szerintem nem lesz vele gondod, nekem bevált eddig.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#405) Atla válasza Zotyakapi (#392) üzenetére


Atla
senior tag

Szia! Kicsit későn írok lehet, de egy Alpine ute 72BT-vel
tökéletesen teszi a dolgát nálam. Elején megakadt néha a hang, de a második szoftverfrissítésben ezt orvosolták. Azóta no problem.

[ Szerkesztve ]

(#406) Kasya


Kasya
nagyúr

Mától belépek én is a taborba. '17-es A5-ot vált.

Debloat esetere itt egy alkalmazás lista.

(#407) xZer0kidx válasza Kasya (#406) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Üdv itt. Lag és problémamentes használatot kívánok. :D

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#408) Kasya válasza xZer0kidx (#407) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem varok lagot, elvileg egy Note8 szintu proci van benne, egy gyengebb felbontasu kijelzovel.

Meg dobozban a keszulek.

[ Szerkesztve ]

(#409) Kasya válasza Kasya (#408) üzenetére


Kasya
nagyúr

Össze se hasonlítható a Note8 sebességével...
Ami kellemes meglepetés, hogy van Edge. Korábban ez a flagshipek privilégiuma volt.

(#410) SpongyaBob válasza Kasya (#409) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ennyivel lassabb a Note? :Y :DDD

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#411) vodrosjozsi válasza Kasya (#409) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Azért a kamera sebessége kritikán aluli

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#412) Namelesske válasza Kasya (#408) üzenetére


Namelesske
addikt

Papíron teljesen rendben van minden az A51-el, de gyakorlatban valami nagyon félrement a szoftver részlegen mert érzésre egy Snapdragon 625 tudását adja vissza 3 évvel ezelőttről. Pillanatnyi csúcs teljesítménnyel nincsen probléma. Ha csak játszol például órákig még akkor is semmi baja. Ha meg csak kiveszed a zsebedből lőnél két fotót meg egy céges emailt máris kész a baj. A memória menedzsment ami gyenge, 4gb nem elég neki, próbáltak nyerni vagy 300 mb szabad memóriát a One UI 2 és 2.1 frissítés között, de kevés lett így is a folyamatos működéshez. Van hogy 1 másodpercig gondolkodik mielőtt bejön az outlook, meg a galéria fotózás után.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#413) Kasya válasza Namelesske (#412) üzenetére


Kasya
nagyúr

Pár ora hasznalat utan, egyetertek. Papiron egy furge, jo telefont lattam. Hasznalatban erezni, hogy ez bizony nem az, amit vart az ember, ismerve a specifikaciokat. Kivancsi leszek az aksi idore.

Szvsz a modderek sokat fognak tudni javitani majd rajta. Kerdes, hogy a Samsung ezt direkt csinalta, hogy az A71 fele tereljek a nepet?

(#414) xZer0kidx válasza Kasya (#409) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Hát nem. De várható volt a 4gb ram tudatában. Sajnos a samsung felületének (ahogy több cikk is említi) a legnagyobb ellensége a kevés ram.

De ezt leszámítva egy szerethető telefon. One UI 2.1, Edge, AOD, Bixby routine stb. szerencsére a legtöbb hasznos ficsört megkapta...

(#413) Kasya:

Lehet ,hogy részben direkt csinálta. Pl. azt semmi nem indokolta, hogy a mi telefonunkból kimaradjon a képernyő video rögzítés lehetősége. A 2.1 óta megvan nekünk is ,de eddig miért nem volt, talán a hardver nem birta el? :D

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#415) Kasya válasza xZer0kidx (#414) üzenetére


Kasya
nagyúr

De ezt leszámítva egy szerethető telefon. One UI 2.1, Edge, AOD, Bixby routine stb. szerencsére a legtöbb hasznos ficsört megkapta...

Ez viszont tenyleg nagyon pozitiv, mert ezeket a funkciokat kimondottan szeretem a felsokategoriaban. Ugyanakkor kivancsi leszek, hogy mivel fogjak tudni kiemelni pl. az erkezo Note20-at a tobbi keszulek kozul. A toll onmagaban mar keves lesz.

(#416) ZolkoW válasza xZer0kidx (#414) üzenetére


ZolkoW
őstag

Juteszembe, a képernyővideó rögzítése ott van, de hogy tudok sima screenshotot készíteni? :DDD Bocs, biztos én bénázok, de videót valszeg soha nem akrok felvenni (bár ki tudja), scrshotot viszont relatíve gyakran...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#417) xZer0kidx válasza ZolkoW (#416) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Hangerő le + bekapcs gomb vagy (ha be van kapcsolva) a kéz éllel vízszintesen húzol egyet a kijelzőn.

(#415) Kasya:

Igen én is szeretem ezeket. Pl. az is tök jó (bár ahogy látom egyedül vagyok vele) ,hogy a spotify és a netflix ilyen mélyen integrálva lett a rendszerbe. Mivel mindkettőt rendszeresen használom nekem nagyon hasznos.

A note-on már én is gondolkoztam. A toll max üzemidőben fejlődött és ennyi. Akinek kell a toll az megveszi az új Note-ot. Vagy a régit, már a meddig kapható, mert a telekomnál pl. kifutó modell lett (sztem kicsit hamar). A kinézet (tudom nem sokat számít) egy kaptafa és tudásban "sincs" magasabb szinten a jelenlegi S szériánál.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#418) vodrosjozsi válasza xZer0kidx (#414) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Van képernyővideó rögzítés? Hol tudom előhozni?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#419) xZer0kidx válasza vodrosjozsi (#418) üzenetére


xZer0kidx
senior tag


Tálca gyorskapcsolók közé került a 2.1-es frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#420) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Ma jött meg a frissités TMH-ra, krva jó lett.
A kamera végre gyorsan reagál ha ki akarok lépni, az AR tényleg jópofa (végre), a billentyűzet remek.. na majd holnap kipróbálom a kamerát, hogy minőségben mennyivel jobb.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#421) vodrosjozsi válasza vodrosjozsi (#420) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Most érzékeltem, hogy a ram kezelés is jobb. Becarok, miért nem lehetett így kezdeni?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#422) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Sziasztok! Asszonykámnak van egy februárban vásárolt dual SIM-es A51-e Android 10-zel. Egyik SIM a privát kártyája (Telekom Domino), a másik SIM céges (szintén Telekom, előfizus). Gyakran tapasztaljuk, hogy amikor hívnám őt (akár egyik, akár másik számán), nem elérhető, de mint kiderül, nem telefonált éppen, még csak nem is szorult a liftbe, csak kap egy (pár) nem fogadott hívásról szóló SMS-t.

Van, aki tapasztalt már ilyet ezzel a típussal? Ha igen, milyen gyógymód lehet rá? :F

Más: van erre modellre bevált és ajánlott képernyő védő fólia?

Előre is köszi szépen! :R

(#423) Namelesske válasza cinemazealot (#422) üzenetére


Namelesske
addikt

Van benne gyárilag egy funkció, ami automatikusan átirányítja a hívást a másik sim kártyára amikor hívás van folyamatban.

Beállítások, Kapcsolatok. Sim-kártya kezelő, Állandó két SIM funkciót keresd.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#424) cinemazealot válasza Namelesske (#423) üzenetére


cinemazealot
addikt

De nem az a gond, hogy nem érem el, amikor mással beszélget, hanem az, hogy amikor nem beszélget egyáltalán, akkor sem csörög ki (azt mondja, hogy nem kapcsolható). Pedig elvileg van térerő, ahol van, mert a nem fogadott hívásról szóló SMS-t azonnal megkapja.

[ Szerkesztve ]

(#425) Namelesske válasza cinemazealot (#424) üzenetére


Namelesske
addikt

Az globális gond lehet a héten nekünk is ez van Vodafone-nál.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#426) Atla válasza vodrosjozsi (#420) üzenetére


Atla
senior tag

Köszi az infót ,már töltöm is le! :) Érdekes hogy nem dobta fel magától. :F

(#427) vodrosjozsi válasza Atla (#426) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Nekem se dobta fel, csak megláttam, hogy szed le megint valami szrt, meglestem miaz erre elhalasztotta a telepítést.
Hát élet ez móni?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#428) 19ati93 válasza Namelesske (#425) üzenetére


19ati93
senior tag

Én nem tapasztaltam egész héten ilyet. (Szintén voda)

(#429) Namelesske


Namelesske
addikt

A sebességet én picit felhúztam, legalábbis az összes általam használt OneUI telefonon ezt a beállítást használom:

Usb hibakeresés és driver telepítés kell hozzá, de látványos javulást lehet elérni, ha csak egy picit gyorsítunk az animációkon.

adb shell
settings put global window_animation_scale 0.75
settings put global transition_animation_scale 0.8
settings put global animator_duration_scale 0.9

Az első az ablakanimációkat állítja, a második az átmeneti animációkért felel, a harmadik pedig a teljes rendszert érintő animációkat jelenti.

0 és 1 között bármilyen értéket megadhatunk. Ha csak kicsit szeretnénk gyorsítani, akkor a fenti értékeket javasolt használni. Ha radikálisabbra vágysz akkor 0.75 vagy 0.5 értéket is megadhatsz. Egyéb okosságok a cikkben: https://endlesstechspot.blogspot.com/2019/08/hogyan-gyorsitsunk-fel-barmilyen.html

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#430) Kasya válasza Namelesske (#429) üzenetére


Kasya
nagyúr

Aki nem ert hozza, annak ajanlom a "fejlesztoi beallitasokat". Ott is beallithato, bar nem ilyen pontosan.

Összesegeben megvagyok elegedve a telefonnal. Belakva is teljesen élhető. Kameraja a Viber es Messengert kiszolgalja, de a stabilizator azert hianyzik. Kis "alap" jatek (Garenscape), email és bongeszes nem gond neki, a rendszer is stabil. Az aksi kimonodttan jó.

(#431) SpongyaBob válasza Kasya (#430) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szerintem is teljesen jó. Aki nem egy techmániás annak teljesen hibátlan, szépen teszi a dolgát a mindennapokban.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#432) fecaga21


fecaga21
aktív tag

nagyon panaszkodnak erre a telefonra, hogy lassú, lefagy, ujjlenyomat olvasó vicc kategória. Mi a baj ezzel a telóval?Ha tehetnétek min változtatnátok?

(#433) Kasya válasza fecaga21 (#432) üzenetére


Kasya
nagyúr

Eggyel erősebb procit raknek bele. Ennyi :)

(#434) Namelesske válasza fecaga21 (#432) üzenetére


Namelesske
addikt

A71 lenne a neve.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#435) ZolkoW válasza fecaga21 (#432) üzenetére


ZolkoW
őstag

az ujjlenyomat része tényleg messze elmarad a szokásos hátlapi szinttől, más bajom egyelőre (2 hét alatt) nincs :).

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#436) vodrosjozsi válasza fecaga21 (#432) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Nekem semmi bajom nincs, pláne az új frissítéssel.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#437) xZer0kidx válasza Kasya (#433) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

+ 2gb ramot.

Az akadást leszámítva más baj tényleg nincs vele. A One ui is sokat fejlődött a frissítéssel, egyedül ahol visszalépés történt érthetetlen módon, az a Bixby home-ot leváltó Daily felület. A viszonylag gyors és sokoldalú home-ot nem tudom miért kellett lecserélni erre a lassú és funkciószegény valamire. Ez gáz, főleg azért mert a hiányzó (saját) "widgetek" azóta sem kerültek vissza egy frissítéssel. :(((

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#438) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Ezen a telón gondolkodok, meg a Huawei sima P30-ason, esetleg még a Xiaomi Mi 9 SE

(#439) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Végól megveszem az A51-et úgy döntöttem

(#440) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Szerintem jól döntöttél. :) Nem rossz teló ez.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#441) Namelesske válasza fecaga21 (#439) üzenetére


Namelesske
addikt

Baj nem lesz vele szerintem.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#442) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Ma azért a kezembe vettem egy A41-et,..... :) ez a kompakt érzés annyira tuti, imádom az egykezes telefonokat, bár az A51 meg 128 giga :) nehéz döntés :)

(#443) xZer0kidx válasza fecaga21 (#442) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Szerintem annyira nem nehéz döntés ez. Egy előnye (már akinek) van az A41-nek, a mérete. Cserébe gyengébb és energiaéhesebb a proci, kisebb és lassabb a háttértár és kisebb az akksi is...

A One ui (legalábbis nekem) már a kijelző felélesztésénél is megakad olykor, szóval ennél gyengébb vasat én nem mernék bevállalni, az A51-en pedig bőven meg lehet lenni ezzel a kis kompromisszummal. Persze ez szigorúan magánvélemény :)

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#444) fecaga21 válasza xZer0kidx (#443) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Az A51 kijelző felélesztésnél is megakad one ui-val??? :F :Y

(#445) Namelesske válasza fecaga21 (#444) üzenetére


Namelesske
addikt

Ha mindenféle videó lock screen van akkor néha, ha nagyon mélyen alszik a telefon. Amúgy nem szokott nagyon akadozni. Csak ha hirtelen nagy terhelést kap és elfogy a memória.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#446) xZer0kidx válasza Namelesske (#445) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Alap jpg alapú háttér és mégis 10/7szer "villan" egyet a felület a kijelző felélesztésekor.

(#444) fecaga21:

Mint írtam mindenkinél nem jelentkezik ez, pedig gyári a launcher, nincs élő háttérkép és nincs semmi nem odaillő extra app vagy bármi...

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#447) fecaga21 válasza xZer0kidx (#446) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Akkor gondolom az Ólvélyz on diszpléj-t is nem árt mellőzni emiatt ugye?

(#448) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Hát én lehet hogy inkább akkor megveszem a sima P30-at ezek miatt, most elment a kedvem ettől az A51-től.

(#449) xZer0kidx válasza fecaga21 (#447) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Nem szükséges mellőzni. Én kihasználom a Samsungos ficsöröket (AOD, Bixby routines, világító szélek stb...) de tény, hogy minden egyes bekapcsolt funkció tovább terheli a telefont.
Az említett "jelenség" miatt nem mondanék le ezekről az extrákról, mert a mindennapi használatot nem befolyásolja csupán nem néz ki jól, hogy a felület gyakran megröccen. Ahogy a többi forumtárs is írta olykor tud lassulni rendesen, nálam elsősorban böngészés közben fordul ez elő de sokszor én viszem túlzásba az 50 megnyitott oldallal, amit ennél erősebb telefon sem szívlel (pl. Mate 10 pro 6gb-rammal).

A huawei-eknek tény, hogy gyorsabb a rendszerük, de fele ennyit sem tudnak + az üzemidő is csak azért jobb mert elég agresszív az energia menedzsment ami pedig sokszor a beérkező üzenetek kárára megy. Ott nincs testreszabható AOD, nincs edge panel, nincs testreszabható elszeparált tárhelyrész, nincs knox védelem, nincs duplakoppos felébresztés se Bixby routines és nincs egy csomó egyéb beállítási lehetőség, funkció és blabla...
Lehet választani.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#450) fecaga21 válasza xZer0kidx (#449) üzenetére


fecaga21
aktív tag

hát de gyors stabilabb rendszer, ez a Bixby ez mi amúgy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.