Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) xZer0kidx válasza fecaga21 (#450) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Gyorsabb a P30 már csak a dual NPU miatt is, ez ugye tudja a machine learninget azaz a rendszer figyeli a szokásokat és úgy tesz-vesz a háttérben, hogy a rendszer mindig gördülékeny maradjon...
Szóval a P30 gyorsabb lesz, akksi időben meg kb ugyanaz mint az A51. A felület szemszögéből az Emui lényegesen kevesebbet tud és kevésbé testreszabható mint a One ui. Persze ez csak akkor érdekes ha ezekre van igény...

A bixby a Samsung asszisztense. Ez működik hangvezérléssel, de mehet automatikusan is (Bixby routines). Amikor valamilyen feltétel teljesül (idő, helyszín, jack csatlakozó használata stb.) akkor a telefon automatikusan képes feladatokat elvégezni.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#452) Namelesske válasza fecaga21 (#448) üzenetére


Namelesske
addikt

Jó de nem is összemérhető a P30 és az A51. Az egyik egy műanyag házas közepes telefon, a másik meg egy csúcs gép. De én még mindig jobban vásárolnék One UI telefont, mint a Huawei féle EMUI-t. Volt mind a kettő, a Samsung klasszisokkal jobban össze van rakva. Az A71 jobb lenne neked még mindig azt mondom.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#453) SpongyaBob válasza Namelesske (#452) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Így van, nem egy kategória a két telefon, ennek ellenére én is a samut venném újra..(már csak a Galaxy watch-om miatt is) Elegem lett a Huawei értesítéskezeléséből..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#454) K.J


K.J
senior tag

Unalomig nézegettem a telefon teszteket, világ életemben Nokiám volt, 3 évig használtam egy Samsung Galaxy A3 2017-et, szerettem, de tönkre ment.
Nem tudok elszakadni a samsungtól, hiába van jobb.
Ennél a telefonnál a soc zavar a leginkább, de azt hiszem beruházok rá, mert a legutóbbi frissítés tapasztalataitok biztatóak!

Átlag használatra kellene, némileg kompaktabb, mint az a71, remélem nem bánom meg!

(#455) fecaga21 válasza K.J (#454) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Soc zavar??Hogy érted?

(#456) K.J válasza fecaga21 (#455) üzenetére


K.J
senior tag

Chipsetre gondolok, exynosra, bocsánat!
Snapdragon mehetett volna ebbe is szerintem.

(#457) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Véletlenül belőttem a vírusírtót. Hogy tudom kikapcsolni?

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#458) tika06


tika06
csendes tag

Sziasztok.
Van valakinek tapasztalata az üvegfóliával? Nem befolyásolja a kijelzőbe épített ujjlenyomatolvasó működését?
Jelenleg az Xpro védők fele nézelődök, szerintük nincs rá hatással, viszont S10 kapcsán már halottam róla, hogy nem lehet üvegfóliát tenni rá.

Minden válaszért előre is köszi

(#459) xZer0kidx válasza tika06 (#458) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Szia, nem befolyásolja jelentősen a működését. Az S10 valóban érzékenyebb erre, de abban ugye a fejlettebb (de nem mindenben jobb) ultrahangos megoldás van nem optikai mint az A szériában.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#460) vodrosjozsi válasza tika06 (#458) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Én allin vettem 1500ftért 2 db-ot, és ugyanúgy működik a leolvasó mint előtte

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#461) Namelesske válasza tika06 (#458) üzenetére


Namelesske
addikt

Nekem van tapasztalatom fóliával, hidrogél fóliával, és legalább 3 fajta üveggel. Egyik sem befolyásolja túlságosan az ujjlenyomat olvasót. Lehet kapni gyári üveget: [link]

Ha csak nem valami nagyon dzsunka üveggel vagy karcolódó fóliával van dolgod, akkor nem lesz gond vele. Szvsz.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#462) tika06


tika06
csendes tag

Köszi szépen mindenkinek a választ :R

(#463) GEPESZ66 válasza SpongyaBob (#457) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Felesleges kikapcsolni.Samsung telefonoknál nincs állandó védelme s gyárinak,csak néha ellenőrzi az appokat.

(#464) SpongyaBob válasza GEPESZ66 (#463) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Közben már rájöttem, köszi :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#465) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Majdnem vettem egy Redmi Note 9T-ét ehelyett az A51 helyett. Jó kis telefon szerintem, csak már egy éves ugye, ez meg vadi új lenne, mármint az A51

(#466) xZer0kidx


xZer0kidx
senior tag

Ezek szerint mi is megkapjuk a single take (és más) kamera modot. Ezért jó, hogy az A51 a Samsung legsikeresebb telefonja, mert így remélhetőleg (más gyártóktól eltérően) továbbra is fejlesztenek rajta...

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#467) SpongyaBob válasza xZer0kidx (#466) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ez jó hír. Akkor hamarosan megkapjuk :)
Bárcsak lenne RAW-ban való mentési lehetőség is.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#468) bati1


bati1
csendes tag

Nekem már lejött :)

(#469) Atla


Atla
senior tag

Fényképező névjegye. 10.0.05.49. Ez az új?

(#470) xZer0kidx válasza SpongyaBob (#467) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Itt azt irják, hogy megkapjuk a pro modot is, szóval reménykedem, hogy lesz raw is benne. Jó lenne! :)

(#469) Atla:

Ez még az új frissítés előtti verzió. A legkönyebben úgy ellenőrízheted, hogy a frissítés után Júni 1. lesz a biztonsági javítás szintje. Ez tartalmazza majd a kamera updatet is.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#471) SpongyaBob válasza Atla (#469) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szerintem nem. Nekem is ez van, de én még nem kaptam frissítést.

(#470) xZer0kidx

Ez örömteli! Legyen így! :)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#472) bati1


bati1
csendes tag

10.0.15.18 ez a frissített fényképező száma

(#473) SpongyaBob válasza bati1 (#472) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Megnéznéd, hogy pro módban lehetséges-e nyers formátumban menteni?

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#474) bati1


bati1
csendes tag

Ha a pro mód a professzionális módnak a rövidítése, abban az esetben, nem találtam lehetőséget a mentési formátumon változtatni, csak jpg van

(#475) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Vettem egy ilyen telót én is :B Szép, sokkal szebbek a színek mint a Huawei-en. Csak félek hogy egyszer leejtem mert amúgy sincsenek hosszú újjaim. Mennyire strapabíróak ezek egy jó tokban? Sikerült már valakinek betörnie a kijelzőt?

(#476) Kasya válasza fecaga21 (#475) üzenetére


Kasya
nagyúr

Alapvetoen nem torik be mert leejti az ember. Nyilvan, van az a felulet es esesi szog.
En tok nelkul hasznalom.

(#477) Namelesske válasza fecaga21 (#475) üzenetére


Namelesske
addikt

Elég tartós, nincs semmi fém ami befeszülne, ameddig az üveg integritása nem sérül valami hegyes tárgy által, addig kb mindent kibír. Szóval a betont, sarkokat kerülni kell vele. Sík terepen általában felveszi az ütéseket. Én a gyári Samsung szilikon tokot használom hozzá, teljesen jó, csak annyi hogy karcolja a hátlapot mert műanyag a belseje.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#478) fecaga21 válasza Namelesske (#477) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Most nézem nekem se üvegfólia, se tok. Csak ez az egybe ráhúzható fólia

(#479) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Azt hittem üzemidőbe kicsit jobb lesz. 2 kártyás használat gondolom szívja az akksit, de hát egyikröl megy a net másikról meg telefonálok.

(#480) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sajnos ez ilyen. Nekem is két kártya van egy Voda és egy Digi, utóbbi a korlátlan net miatt és erre még rájön nekem a folyamtos BT kapcsolat az active 2-vel. Ennek ellenére az 5 óra SOT mindig megvan :K

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#481) fecaga21 válasza SpongyaBob (#480) üzenetére


fecaga21
aktív tag

ugyanigy van nekem is.Voda +digi

(#482) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ez lesz augusztustól a céges telefonom.
Az A8 2018-at megkapja a feleségem.
Gondoltam veszek rá Nillkin átlátszó szilikon tokot, ill. üvegfóliát.
A kamerára raktatok rá szintén üvegfóliát
Elég jól kiáll, s így talán sérülékeny is.

(#483) fecaga21 válasza GEPESZ66 (#482) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Aliról berendeltem én is ilyen cuccokat olcsón. Eddig én is megvagyok vele elégedve a hiedelmekkel szemben. Olvastam olyat hogy a szenzorok nem a legjobbak, telefonáláskor elkóborolnak a menübe, nem tudom mit bénáznak. Egyedül az üzemidő lehetne picit jobb 2 kártyával, na de azt aláírom hogy ekkora kijelzőt megvilágítani kell energia na meg a két kártya. Ujjlenyomat olvasás engem abszolút hidegen hagy, eddig is megvoltam nélküle, és meg is leszek szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#484) GEPESZ66 válasza fecaga21 (#483) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az A41 lenne az alap telefon.
25 ezer Ft-ot kell ráfizetnem kb., hogy A51-et kapjak.
Gondolom ennyit megér?

(#485) fecaga21 válasza GEPESZ66 (#484) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Passz, ezt neked kell eldöntened. Azt mondják nagyon gyenge a Soc meg az akksi is ahhoz képest, viszont kis kimpakt méret, neked kell eldöntened.

(#486) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Nekem is megérkezett végre... :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#487) vodrosjozsi válasza SpongyaBob (#486) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Hát ebben sincs pro mód akkor.
Én nagyon hiányolom, az előző telefonom egy S9+ volt és az nagyon f.sza képeket csinált 12 megapixelen, ezen meg 48-on is minden retkes :DDD na mondjuk ez nem igaz, de azért az s9 jobb képeket lőtt.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#488) vodrosjozsi válasza vodrosjozsi (#487) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Visszavonom: van pro mód. Yes!
Végre lehet ténylegesen a mobil kameráját tesztelni, igaz csak a főkameráét de lehet. Na majd este kimegyek csekkolni a hyper lapse éjszakai részét, az is brutál lehet

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#489) xZer0kidx válasza vodrosjozsi (#487) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

A quad bayer szűrős optikákon maximális felbontáson rosszabb a dinamika átfogás és a zajszűrés is, mint a pixelösszevonáskor használható pl. 12 megapixelen. Nem is érdemes max. felbontáson fotózni mert igaz, hogy több részlet rögzül, de a kép sarkain rendre puhább a rajzolat plusz kimarad a 2 hosszabb és 2 rövidebb záridőt használó pixelek összevonása is.

Na meg ez egy középkategóriás optika :D

Van pro mód csak nincs raw rögzítés, szóval marad a jó kis tömörítés...

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#490) fecaga21


fecaga21
aktív tag

n még alig lőttem vele fotókat, csak a buszmenetrendet a táblán :DDD

(#491) SpongyaBob válasza xZer0kidx (#489) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Sajnos külső appal sem engedélyezett a RAW :(

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#492) Namelesske válasza SpongyaBob (#486) üzenetére


Namelesske
addikt

Nekem is felment a frissítés, gyorsabbnak érződik de a nagy fennakadások még mindig megvannak kamera használata közben meg stb. Elég elkeserítő, pedig papíron jó a vas.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#493) vodrosjozsi válasza Namelesske (#492) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Nekem jobban megy már a kamera azóta

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#494) Namelesske válasza vodrosjozsi (#493) üzenetére


Namelesske
addikt

Hát én nem tudom, minden trükköt kipróbáltam már amit tudok a telefonok gyorsítására, zökkenőmentesebb tételére, de ezen a telefonon csak a Samsung tudna segíteni. Még mindig nem értem az A40 miért ver rá köröket nevetve.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#495) SpongyaBob válasza Namelesske (#494) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Egyébként nem olyan vészes ez, ugyanakkor nem értem, hisz gyakorlatilag pont az A51 a legnépszerűbb telefonjuk. Saját magukat is szivatják ezzel.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#496) Namelesske válasza SpongyaBob (#495) üzenetére


Namelesske
addikt

Hát csinálok egy factory resetet ha nem lesz jobb, hátha nálam van a hiba

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#497) xZer0kidx válasza Namelesske (#496) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Nekem az se segített, már a kijelző felélesztésénél megakad a felület olyan mintha villanna egyet a kijelző. Kicsit gagyi hatása van így, de végülis a működést nem befolyásolja sztem továbbra is kevés neki ez a 4gb ram.

(#491) SpongyaBob:

"Szuper", bár sztem sokat nem vesztettünk ezzel...:( :D

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#498) GEPESZ66 válasza xZer0kidx (#497) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ennyire kevés a 4GB RAM?

Pedig ez lenne augusztustól a céges telefonom.

(#499) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Konkrétan milyen frissités ez amiről beszéltek? Inkább kihagyom akkor ha ilyen.

(#500) xZer0kidx válasza fecaga21 (#499) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Két frissítés is volt az elmúlt időszakban. A One ui 2.1-el több új funkció is megjelent a mi telefonunkon: quick share, music share, továbbfejlesztett galéria és billentyűzet, stb. a legújabb frissítéssel meg a kamera kapott pár új funkciót: okos felvétel, saját szűrők, éjszakai hyperlapse stb. Nyugodtan felrakhatod, nem ront semmit az alapsebességen.

(#499) fecaga21:

Igazából "nem" kevés a ram, hanem ennyire erőforrás igényes a One-ui. Mondjuk ezen annyira nem csodálkozom, végülis az egyik legnagyobb tudású leginkább testreszabható felületek eggyike.

Nyugodtan választhatod, én a lassulások ellenére teljesen meg vagyok elégedve vele.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.