Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Иван válasza krizmo_ (#97) üzenetére


Иван
őstag

" gond csak azzal van, hogy általános érvényűnek hiszed a véleményed"

Félig igaz ez, hiszen ha nem hiszem "általános érvényűnek" a véleményem (akármit is takar ez), akkor minek lenne? Hiszek a véleményemben, hiszen azért mondom azt. Vagy nem tudom mit akartál ezzel most mondani.
Ellentétben nyitott vagyok mások véleményére, és sok mindenben változik folyamatosan. Életkoromból kifolyólag nem nagyon tudok még saját tapasztalatokra hagyatkozni, ezért hagyatkozok másokéra, illetve megfigyelésekre. Na meg ilyen vitákra. :K

sutszi:

"Egyáltalán nem szent írás..."

Nem is kezelem akként. Annyira azért én sem vagyok tuskó.

"Ha nem gond, akkor nem veszem a fáradtságot, hogy ide gyűjtögessek bármit is."

Most mondjam azt, hogy gond? :U

"Hány 18-19 éves ember ismersz, aki Szálasi Ferenc-et hozza fel poénnak??"

Szálasi Ferencet*

Sokat. Miért, nem szabad?

"Ez nem csak őket minősíti, hanem téged is. Kicsit erőltetett szaga van ennek stílusnak amit használsz."

Miért minősít engem? Erőltetett szaga van. Legyen. My style is the di bom digi bom di deng di deng digigi uu uuu . ;]

"A kevésbé tehetősek de jobb képességűek meg csak nézzenek? Ez egy baromság."

Az. Senki sem mondta, hogy nem az.

"Egyszerűen csak magasabb szinthez kellene kötni, az egyetemeket és nem odaengedni mindenféle hülye gyereket."

Nincs azzal baj, ha a hülyegyerek egyetemre megy. Azzal van baj, ha még 2 félév után is bent marad.

SZERK
Krizmo:
"Folyton jössz az egészségüggyel..."

Sajnos. Mert ott viszont van tapasztalatom. Egyszer majd talán leírom, miért. :(

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#102) tildy válasza sutszi (#100) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyszerűen csak magasabb szinthez kellene kötni, az egyetemeket és nem odaengedni mindenféle hülye gyereket.

Ezzel epp egyetertek. Illetve ugy vagyok vele, csokkentsek a keretszamot , de azert legyen lehetoseg penzert is tanulni. Ugy vettem eszre, azert utobbi esetben az ember megnezi mire ad ki, nem dobaljak feleslegesen a szazezreket egy olyan kepzesert, amire nincs is szukseguk. Szoval fizetos oktatasban az egyennek is erdeke, hogy minnel hamarabb befejezze.

A tobbi resszel is egyetertek. Ez valahol ketoldalu "szerzodes" kene, hogy legyen. Es nem fair azokat leszolni( nem te tetted) , akik elhuznak az orszagbol, mikozben az allam sem teljesiti a raeso reszt. Sot.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#103) Ringman válasza tildy (#102) üzenetére


Ringman
nagyúr

egyetemre (kiv. osztatlan képzés) 2x kell felvételezni, az egyetem már az MA/MSC képzés.

--
@mindenki.

statisztika:
A foglalkoztatási rátákban jelentős eltérések figyelhetők meg az iskolai végzettség szintje tekintetében: az erre vonatkozó statisztikákban a foglalkoztatási ráta a 15–64 éves korcsoport helyett a 25–64 éves korcsoporton alapul. A felsőfokú végzettséggel rendelkezőkre vonatkozó foglalkoztatási ráta 83,9 % volt az EU-27 tagállamainak körében 2010-ben, vagyis jóval magasabb, mint az [[Glossary:ISCED| általános iskolát vagy a középiskola alsó évfolyamait végzettek esetében (53,8 %). Az EU-27 foglalkoztatási rátája a középiskola felső évfolyamait vagy a középiskolát követő nem felsőfokú képzésben végzettek esetében 73,1 %. Az általános iskolát vagy a középiskola alsó évfolyamait végzettekre vonatkozó foglalkoztatási ráta 2010-ben már sorban a harmadik éve csökkenést mutatott, amelynek mértéke 3,4 százalékpont volt a 2007-ben rögzített 57,2 %-hoz képest. A középiskola felső évfolyamait vagy a középiskolát követő nem felsőfokú képzésben végzettekre vonatkozó foglalkoztatási ráta 2008 és 2010 között 1,8 százalékponttal esett vissza, míg a felsőfokú végzettséggel rendelkezők rátája 1,4 százalékponttal csökkent ugyanezen időszakban.

innen

(#104) sutszi válasza Иван (#101) üzenetére


sutszi
veterán

Szálasi Ferencet* gondoltam, hogy javítod...de szerkesztési idő lejárta után csak ezért nem nyitok új hozzászólást, hogy a trollkodást kivédjem. Nyilván nem ez volt annak a mondatnak a lényege.

A végül a "te stílusoddal" együtt, az lett az eredménye a dolognak, hogy nyitott vagy mások véleményére amit elő is adsz. Ha valaki ellentmond az nem feltétlenül fogadod el, bár a te(mások) véleménye nem szent írás.(Ellentmondás)
Ergo végül mégis baromi szubjektíven ítélsz meg úgy dolgokat, hogy közvetett ismereteid vannak. Ez is egy érdekes módszer.... :U

De pont, hogy 1 percet se töltsön el egyetemen a hülye gyerek, mert fölösleges pénzkidobás az adóforintokból. Minek töltsön el 1-2 félévet, ha amúgy sem odavaló? :F

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#105) Kassadin válasza sutszi (#100) üzenetére


Kassadin
addikt

"Miért is menjek fizetősre ha el akarok menni?
Ha szűk értelembe veszem a külföldöt, akkor EU-nak az egyik alapelve, hogy a tőke, és az emberek SZABAD áramlása. Pont az olyan vezetők (meg egy népszavazás) vitték bele az országot az EU-ba akik közül sokan most azt mondják mindenki itt rohadjon meg, nem baj ha éppen rosszabb itt mint máshol. Akkor most miért megy a sírás, hogy élnek egy ilyen lehetőséggel? Ja, hogy más országokban ez a vándorlás dolog befelé is történik?"

Mert valószínűleg más emberek fizetik az (állami) oktatásodat, talán illő lenne valamit vissza is adni a közösbe. Mellesleg, mielőtt még levágnád a fejemet, nem értek egyet ezzel a dilettáns intézkedéssel, mert nem hogy nem oldja meg a problémákat (vagy legalább enyhítené), hanem csak még inkább mélyíti. Mindenki odamegy, ahova akar, ez így van. Ennek a korrupt országnak az EU amúgy fölösleges volt, részleteznem meg nem kell, hogy miért. :)

"Ráadásul szerintem már jó régen kinőttünk a feudalizmusból is, szóval ha az egyén úgy dönt neki ez a "földesúr" sz@r, akkor had menjen már oda ahol jó neki..."

Jelenleg is feudalizmus van az országban. Többek között épp ezért mennek el az emberek.

"Ráadásul ez az egész "ingyen kitaníttatod maga aztán elmész" elég demagóg duma.
Maradjak itt azért, hogy az országhoz képest egy maroknyi ember kékvillogós A6-al A8-al rohangálhasson? Én meg csak egy gyereket ne tudjak normálisan bevállalni mert itt a fizetésemelés mint szó már lassan nem is létezik? Más helyekhez képest éhbérért kell dolgozni ráadásul sokszor buta emberek állnak a képzettek felett, mert itt még most is nagyon megy a protekció alapú "intézkedés"...."

Nem demagóg duma, ez az igazság. A villogós audi minden országban jelen van, csak nem audi, hanem más autómárka. Ez presztízs kérdés igazából. A fizetések eléggé el vannak maradva, legalábbis ami a többséget illeti, ez tény. Buta főnökök kint is vannak, ez nem csak magyar sajátosság. Az urambátyám rendszer meg itthon nem újdonság, legalábbis nekem nem.

"Nem mondom, hogy nincsenek jó helyek, mert a mostani munkahelyem kifogástalan...De voltam már rossz helyen is...."

Voltam rossz, kevésbé rossz, és jó melóhelyen is. Ez is sok mindentől függ.

"Szóval messze nincs itt szó odakakkantársól, de tudnék írni még olyan tök alap dolgokat amit jelenleg nem teljesít az állam az emberek felé, pedig kellene. Így nem érzem, hogy jogosan követelhet rajtam bármit...Ha nem tudod mire gondolok szólj és leírom. (Komolyan)"

Nem lehet csak az egyik félre kenni a dolgokat. Fizessen mindenki adót mondjuk elsőnek. Ugye, már itt problémába ütközik a rendszer. Aztán a sok élősködő eltartása is elég nagy probléma.<->Csökkentsék az adóterheket, teremtsenek munkahelyeket, szüntessék meg a jelenlegi mindenkit eltartunk szociális rendszert, és emeljenek fizetéseket. Csak halkan jegyzem meg, hogy én egyik oldalon sem állok. Mert ugye az érmének két oldala van.

(#106) Ringman válasza Kassadin (#105) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ennek a korrupt országnak az EU amúgy fölösleges volt, részleteznem meg nem kell, hogy miért.
pont hogy nem, mi lenne, ha az eu sem korlátozna semmit :(

az államnak meg nem feladata a munkahelyteremtés, csak annyi, hogy ne hátráltassák azt.

ha ezen belül a bürokráciacsökkentést érted, akkor ok, egyébként meg piactorzító hatású.

(#107) Kassadin válasza Ringman (#106) üzenetére


Kassadin
addikt

"az államnak meg nem feladata a munkahelyteremtés, csak annyi, hogy ne hátráltassák azt."

Úgy látod, hogy a jelenlegi rendszer magához csalogatja a befektetőket? Remek feltételeket teremt ahhoz, hogy a munkahelyek megmaradjanak, és több embert foglalkoztassanak?

Amúgy meg csökkenteni kellene ezt a hatalmas bürokráciát, csak nem tudom, hogy ezek az emberek hova mennének dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#108) Иван válasza sutszi (#104) üzenetére


Иван
őstag

"gondoltam, hogy javítod"

Jól gondoltad. ;]

"hogy a trollkodást kivédjem"

Ez nem trollkodás volt. Ez grammar naziskodás. Bár lehet a trollkodás egyik alfajának tekinteni.

" Ha valaki ellentmond az nem feltétlenül fogadod el, bár a te(mások) véleménye nem szent írás.(Ellentmondás)"

This sketch is getting silly.

" Minek töltsön el 1-2 félévet, ha amúgy sem odavaló?"

Minek töltsön el egy halálos beteg éveket kórházban, ha úgyis meghal? Meg majd fizessem én az adómból a veszett fejsze nyelét! (Persze, a hasonlat, mint minden hasonlat, sánta.)
Amúgy sok embernek már a középsulit is tök felesleges fizetnie az államnak, nekem volt 1-2 osztálytársam, aki tényleg csak melegedni járt be, az egész nem érdekelte. De olyan szinten nem, hogy több tárgyból is épphogy kettes volt. És ez a város egyik legjobb nevű gimijében.

Amúgy Ausztriában így van a rendszer. Mindenki felvesznek gyakorlatilag, aztán majd úgyis kihullik a fele. Aztán akkor nem lehet sírni, hogy a szegények meg se kapták az esélyt.

De nem csak a közgét/jogászokat lehetne csesztetni, a BME-re járok fele sohse végzi el az egyetemet. Akkor most velük is visszamenőleg ki kell fizettetni? Mert ilyen szempontból az is egy pénznyelő gép.

SZERK
Amúgy meg kezdesz sokat lovagolni a dolgon, elmondtam a véleményemet, te is elmondtad a tiedet, elmondtad, hogy egy fajankó vagyok, nem adsz a szavamra, és ennyi. Fölösleges ezt tovább ragoznod.
Ez egy fórum, mindenki leírja amit gondol. Ezentúl nem olvasod el a HSZ-eimet, és mindenki mehet a dolgára.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#109) tildy válasza Ringman (#103) üzenetére


tildy
nagyúr

Az egyetemet szerintem nem en irtam, azt ideztem, bar fugg attol is, ki mit nevez egyetemnek. En magat az iskolat, mas az egyetemi osztatlan kepzest, megint mas az msc-t. Megint mas az egesz felsooktatast.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#110) Ringman válasza Kassadin (#107) üzenetére


Ringman
nagyúr

Úgy látod, hogy a jelenlegi rendszer magához csalogatja a befektetőket? Remek feltételeket teremt ahhoz, hogy a munkahelyek megmaradjanak, és több embert foglalkoztassanak?

most munkahelyteremtésnek vesszük azt, hogy nem baszogatjuk a befektetőt, nem veszünk állami hatáskörbe ágazatokat és nem lesz visszamenő törvénykezés? Mert akkor valóban lehet állami munkahelyteremtésről beszélni.

szerintem hagyni kell, hogy új munkahelyek legyenek, nem pedig teremteni őket.

csak nem tudom, hogy ezek az emberek hova mennének dolgozni.

már az is elég lenne, ha nem hátráltatnák a jónépet :) mert az a baj, hogy ahelyett, hogy valaki dolgozna/vállalkozna ügyet kell intéznie, eközben meg nem tud értéket előállítani.

mások is tudtak már boldogulni, miután megszűnt a munkahelyük.

szerk:
(#108) Иван

"De nem csak a közgét/jogászokat lehetne csesztetni, a BME-re járok fele sohse végzi el az egyetemet. Akkor most velük is visszamenőleg ki kell fizettetni? Mert ilyen szempontból az is egy pénznyelő gép."

ha megnézed a fenti cikket, akkor ki kell.
Ha a képzési idő másfélszeresén a hallgató nem diplomázik le, annak az ösztöndíj vagy részösztöndíj 50 százalékát vissza kell fizetni.

(#109) tildy
ja azt te is idézted, igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#111) Ringman


Ringman
nagyúr

na kifutottam az időből:

link

Európa 2020 stratégia – uniós célok és nemzeti vállalások

(...)

az új stratégiát a lehető leggyorsabban, az Európai Tanács 2010. június 17-i ülésén fogadták el a tagállamok.

(...)

Prioritások és számszerűsített célok

új elemként pedig öt számszerűsített célt határoz meg

(...)

4. a képzettségi szint javítása, különösen törekedve arra, hogy kevesebb mint 10 százalékra mérséklődjön a korai iskolaelhagyás aránya és egyidejűleg legalább 40 százalékra nőjön a felsőfokú vagy annak megfelelő végzettséggel rendelkező 30-34 éves korúak aránya;

(#112) Kassadin válasza Ringman (#110) üzenetére


Kassadin
addikt

"szerintem hagyni kell, hogy új munkahelyek legyenek, nem pedig teremteni őket."

Nem igazán olvasok olyanról, hogy itt mennyi új munkahely jön lére, arról viszont egyre többet, hogy hány embert rúgnak vagy rúgtak ki. Valahogy nálunk a recesszió mindig sokkal mélyebb nyomot hagy, mint más országokban.

Adunk a multiknak 5 év adómentességet, meg elnézünk másfele, amikor megy a simliskedés, és az munkahely teremtésnek számít? Meg dolgoztathatnak éhbérért. Végül is...

"már az is elég lenne, ha nem hátráltatnák a jónépet mert az a baj, hogy ahelyett, hogy valaki dolgozna/vállalkozna ügyet kell intéznie, eközben meg nem tud értéket előállítani.

mások is tudtak már boldogulni, miután megszűnt a munkahelyük."

Nem tudom, hogy Mancika hol helyezkedne el a lvl99-es fénymásolással meg az office ismeretével, de mindegy. Azt nem értem én sem, hogy miért kell fél napokat a hivatalban ülnie az embernek, amikor ennyien vannak. Meg ugye az a munkatempó. :D

Hogyan boldogultak azok a mások? Írj példát.

(#113) Kassadin válasza Ringman (#111) üzenetére


Kassadin
addikt

2020-ban még egybe lesz az EU?

Amit linkeltél, az itthon maximum propaganda értéket képvisel.

(#114) Ringman válasza Kassadin (#112) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nem tudom, hogy Mancika hol helyezkedne el a lvl99-es fénymásolással meg az office ismeretével, de mindegy. Azt nem értem én sem, hogy miért kell fél napokat a hivatalban ülnie az embernek, amikor ennyien vannak. Meg ugye az a munkatempó. :D

Hogyan boldogultak azok a mások? Írj példát

pl átképezték magukat?

most azért tartsunk fel egy rossz rendszert, mert jajjmilesz az ott dolgozókkal. felnőtt emberek, talán fel tudják magukat találni.

Nem igazán olvasok olyanról, hogy itt mennyi új munkahely jön lére

lehet, hogy elbeszélünk egymás mellett, de szerintem új munkahely nem csak úgy jöhet létre, hogy támogatjuk, hanem úgy is, kedvező környezetet biztosítunk egy vállalkozásnak.

pl kiszámíthatóság, mindenkire érvényes egyszerű és egyértelmű szabályok, ügyfélközpontú hivatali ügyintézés. (ebből mennyi teljesült Magyarországon az utóbbi 20 évben? szerintem 0)

ha ezt is munkahelyteremtésnek vesszük, akkor valóban van szükség munkahelyteremtésre.

(#115) sutszi válasza Иван (#108) üzenetére


sutszi
veterán

(#105) Kassadin
"Mert valószínűleg más emberek fizetik az (állami) oktatásodat, talán illő lenne valamit vissza is adni a közösbe. "

Hidd el, hogy a közösbe már raktak annyit a szüleim. Főleg amikor 40%-os SZJA-ba esetek mert egy vicc volt a sávhatár...Aha. Sőt lassan már én is lassan pakoltam bele annyit, amiből kijön az oktatásom.

"Nem demagóg duma, ez az igazság. A villogós audi minden országban jelen van, csak nem audi, hanem más autómárka. Ez presztízs kérdés igazából. A fizetések eléggé el vannak maradva, legalábbis ami a többséget illeti, ez tény. Buta főnökök kint is vannak, ez nem csak magyar sajátosság. Az urambátyám rendszer meg itthon nem újdonság, legalábbis nekem nem."

Tudod ezzel kapcsolatban én azt gondolom, ha az országnak kint van a segge a gatyából akkor ne legyen már rongyrázás...Mert érdekes, hogy az állami flotta lecserélése komoly napirendi kérdés, de a normális közlekedés a nép számára meg le van tojva, pedig a munkába való eljutáshoz elengedhetetlen.
Te is tudod mi megy az állami szférában.

"Nem lehet csak az egyik félre kenni a dolgokat. Fizessen mindenki adót mondjuk elsőnek. Ugye, már itt problémába ütközik a rendszer. Aztán a sok élősködő eltartása is elég nagy probléma.<->Csökkentsék az adóterheket, teremtsenek munkahelyeket, szüntessék meg a jelenlegi mindenkit eltartunk szociális rendszert, és emeljenek fizetéseket. Csak halkan jegyzem meg, hogy én egyik oldalon sem állok. Mert ugye az érmének két oldala van."

Igazad van. Két oldala van az éremnek...Az a probléma, hogy az egyensúly felborulni látszik. Egyfolytában hajszolják az embereket dolgozni...de többnyire nincs munkahely, meg aztán más is van itt...
Az állam egyszerűen nem akarja teljesíteni a ráeső részt. Ez egyre inkább így van.

(#108) Иван :

"Ez nem trollkodás volt. Ez grammar naziskodás. Bár lehet a trollkodás egyik alfajának tekinteni."

"This sketch is getting silly"

WTFTS? ;] Értem?

"Amúgy meg kezdesz sokat lovagolni a dolgon, elmondtam a véleményemet, te is elmondtad a tiedet, elmondtad, hogy egy fajankó vagyok, nem adsz a szavamra, és ennyi. Fölösleges ezt tovább ragoznod.
Ez egy fórum, mindenki leírja amit gondol. Ezentúl nem olvasod el a HSZ-eimet, és mindenki mehet a dolgára."

Ja majd egy kis takonygombóc parancsolgat nekem...haha...
Mellesleg ha nem szólsz rá a hülyére, hogy hülye akkor a végén okosnak hiszi magát.
Vedd úgy, hogy segítettem rajtad.

Egyébként fentebb kérdezték, hogy mi a foglalkozása a szüleidnek. Erre én is kíváncsi lennék, mégis milyen "székből" sikerült ilyen komoly élettapasztalatot gyűjteni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#116) krizmo_ válasza Иван (#108) üzenetére


krizmo_
addikt

Első féléves vagy az egyetemen, pár év múlva beszélünk, kíváncsi vagyok, vajon te benne leszel e abban a csoportban, akiknek sikerült....bár gazdasági elemző....na mindegy...
A lényeg látszik, hogy olykor innen-onnan összeollózod a dolgokat, lehet nem is érted, amit ide leírsz, na meg ez a nagyképű angol használat..... írd le magyarul....bakker...
És nem mellesleg, vannak itt páran (akiknek ellent mondasz), akikre érdemes figyelni, mert egyes emberek mögött tényleg tudás lapul meg.

(#117) tildy válasza Kassadin (#112) üzenetére


tildy
nagyúr

Atkepzes?:) Nem a regi rendszerben vagyunk mar, ahol mindenkinek >20 evig egy munkahelye van...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#118) Lauda válasza krizmo_ (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Elmondom mit tehetnek. Mondjuk melyik nem unios orszagra gondolsz? Usa, kanada, ausztralia? Ezek ahova erdemes menni igazan. Namost ezek mind kerik az ugynevezett kivonatot a bunugyi nyilvantartasbol, masneven adattovabbitasi kerelem. [link] Ezen be kell jelolnod az A1 B1 C1 D1 E1 F1 pontokat es csakis akkor tudsz barmifele iskolat, munkat, letelepedesi kerelmet elinidtani, ha ezekre mind NEM a valasz. Na most az intezkedes es/vagy a buntetoeljaras hatalya alatt allo resz mar akkor is IGEN lesz, ha van egy parkolasi birsagod, amit nem fizettel be, feljelentettek csendhaboritasert es a legaprobb dolgokert is, amiben barmilyen hivatalos eljaras folyik ellened. Hat ezert nem fogsz tudni elmenekulni elole.

[ Szerkesztve ]

(#119) Иван válasza krizmo_ (#116) üzenetére


Иван
őstag

Nem tudom benne leszek-e, de én most nem állambácsiról húzom le a bőrt, hanem eladtam a lelkem egy banknak. Majd visszafizetem, vagy Londonban mosogatok, vagy nem. Fasse tuggya szituáció.

"írd le magyarul....bakker..."

Nemmmm.

"Egyébként fentebb kérdezték, hogy mi a foglalkozása a szüleidnek."

Vállalkozók, de ha gondolod szívesen leírom privátban. Nem szeretem ezekt a dolgokat nagydobra verni. :N

"Ja majd egy kis takonygombóc parancsolgat nekem...haha...
Mellesleg ha nem szólsz rá a hülyére, hogy hülye akkor a végén okosnak hiszi magát.
"

Nem parancsolgatok, csak eléggé ilyen öngerjesztésnek tűnsz. De én kitáram a lapjaimat, kíváncsi vagyok te mennyi idős vagy és mit dolgozol. Csak tényleg, hogy tudjam mennyire kell most téged komolyan vennem. :K

"Vedd úgy, hogy segítettem rajtad."

Vedd úgy, hogy úgy vettem.

Mindenesetre én szívesebben folytatnám privátban az eszmefuttatást, mert kezd személyes üggyé válni.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#120) krizmo_ válasza Lauda (#118) üzenetére


krizmo_
addikt

Na, igen de mi van akkor ha végez valaki az egyetemen, pl.: a diákhitelnél kb.: 6 hónapig nem történik semmi, ha nem fizetsz. Tehát végzett valaki kitölti a papírt, amit linkeltél, és megkapja a szükséges igazolásokat, és ennyi..... Aztán elmegy külföldre, és akkor nem fizeti tartozását az ország felé. Nem tudnak mit csinál, ez "kicsit" becsületbeli ügy. Ismerek olyan konkrét esetet, amikor valaki elment külföldre, és a szülőknél kopogtattak a tartozás miatt, (mert ott volt bejelentve) de mivel semmi nem volt az illető nevén, megette a fene az egészet...
Amúgy hiteltartozásról van szó... Ez a pont nincs benne...

Иван: Azért ne legyél nagyképű, mert a szüleid kitudják fizetni az egyetemet....
Nem kell mosogatnod, ha mindenképp külföldre szeretnél menni ajánlom figyelmedbe, már most nem árt erre tudatosan készülni:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#121) baluka26 válasza Kassadin (#112) üzenetére


baluka26
veterán

Ehh, ez a multiutálat...

A multiknál nem sok korrektebb munkáltatóval találkozol, ebben biztos lehetsz.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#122) Иван válasza krizmo_ (#120) üzenetére


Иван
őstag

"Azért ne legyél nagyképű, mert a szüleid kitudják fizetni az egyetemet...."

Ha kitudnák, nem vettem volna fel hitelt. Amit azért megjegyeznék, hogy ez a diákhitel 2 konstrukció nem egy rossz dolog, szerintem teljesen korrekt, aki komolyan gondolja az egyetemet, annak jó befektetés lehet. Persze át kell gondolni, de alapvetően nem rossz dolog.

Másrészt elég elkezdenem 40 évesen törleszteni, szóval azért haladékom is van. (Mondjuk 40 évesen már lassan nyugdíjra készül az ember :DDD ).

Jaj, a 40 éves + egyetemről jut eszembe: csak hogy oldjam a hangulatot.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#123) krizmo_ válasza Иван (#119) üzenetére


krizmo_
addikt

A diákhitel2 visszafizetés:

- a hallgatói jogviszonya megszűnését követő negyedik hónap első napjától, de
- legkésőbb a 35. életévének betöltését követő negyedik hónap első napjától.

Ha folyamatos hallgatói jogviszonyod van, akkor nem kell csak 35 évesen visszafizetni.

[ Szerkesztve ]

(#124) Ringman válasza krizmo_ (#123) üzenetére


Ringman
nagyúr

mondjuk azt még akkor is érdemes felvenni, ha meg van rá a pénz (és marad a kamattámogatás:

[link]

Mennyi a Diákhitel2 kamata?

A kölcsönszerződés értelmében a folyósított kölcsön összege után ügyleti kamatot számítunk fel. A kamatszámítás az első folyósítás napjától kezdődik, a kamatot a kölcsön visszafizetéséig kell fizetnie.

A Diákhitel2 kamata változó. A kamat mértékét a kormányrendeletben rögzített szabályok szerint határozzuk meg.

A kötött felhasználású Diákhitel (Diákhitel2) állami kamattámogatással működik, az ügyfelek által fizetendő kamat évi 2%. A kamat fennmaradó részét az állam átvállalja.

Az aktuális kamat minden naptári félév első napjától érvényes. A kamatot a naptári félév előtt legalább hét nappal hirdetményként közzé tesszük két országos napilapban, a honlapunkon, valamint a felsőoktatási intézményekben.

ha pénz megvan, azt bankba betesz&leköt, ha (betéti kamat*0,84-hitelkamat)>0 akkor nyertél.

még a teljes hitelszerződést nem olvastam el, hogy van-e más buktató benne.

(#125) Иван válasza krizmo_ (#123) üzenetére


Иван
őstag

Ja, igen, 35. De lehet egy csomó haladékot kérni (35. életévedig). Meg a fizetésedhez igazodik, tehát ha kevesebbet keresek -> kevesebbet törlesztek -> több ideig tart visszafizetnem, ha sokat keresek, akkor ugye többet törlesztek, hamarabb visszafizetem. Am 4% a kamat, abból kettőt állambácsi elenged/átvállal.

SZERK
Ringman: azt akarod mondani, hogy a diákhitel összegét bankba teszed minden félévben, és nagyobb a lektötési kamat, mint amennyit majd vissza kell fizetned? Mert az bukta: abból a pénzből én nem látok semmit, a bank közvetlenül az egyetemnek utalja. Szóval az a pénz a te számládon nem jelenik meg.

Ha jól vettem ki.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#126) Kassadin válasza Ringman (#114) üzenetére


Kassadin
addikt

"pl átképezték magukat?"

Oké, de miből vagy hogyan?

"most azért tartsunk fel egy rossz rendszert, mert jajjmilesz az ott dolgozókkal. felnőtt emberek, talán fel tudják magukat találni."

Nem, viszont úgy kellene ezt megoldani, hogy ők se szenvedjenek ebből hátrányt. Amúgy meg kb. úgy állítod be ezt a dolgot, mintha a világ legegyszerűbb dolga lenne itthon elhelyezkedni. Nem kell senkinek sem bemutatni ezt a rendszert, hogyan működik.

"lehet, hogy elbeszélünk egymás mellett, de szerintem új munkahely nem csak úgy jöhet létre, hogy támogatjuk, hanem úgy is, kedvező környezetet biztosítunk egy vállalkozásnak.
pl kiszámíthatóság, mindenkire érvényes egyszerű és egyértelmű szabályok, ügyfélközpontú hivatali ügyintézés. (ebből mennyi teljesült Magyarországon az utóbbi 20 évben? szerintem 0)"

Ugyanezt gondolom én is.

sutszi: Egyet értünk. Csak talán az egyes embereknek nem mindent az államtól kellene elvárnia. Oké, ez a rendszer így nem jó, de először próbálok tenni én saját magam a boldogulásomért.

baluka26: Igen? És ezt te mire alapozod?

[ Szerkesztve ]

(#127) Löncsi válasza Kassadin (#126) üzenetére


Löncsi
őstag

Oké, de miből vagy hogyan?

Könyv, Internet.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#128) baluka26 válasza Kassadin (#126) üzenetére


baluka26
veterán

A saját tapasztalataimra.

Te mire alapozod az utálatot?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#129) Kassadin válasza Löncsi (#127) üzenetére


Kassadin
addikt

Azért ez eléggé behatárolja a lehetőségeket. Másrészt papírt se ad.

baluka26: A saját munkatapasztalataimra, kereskedelem területén.

#130: Úgy beszélnek veled, mint a kutyával. Nincsen jobb, mert maszek meg "másképp" használ ki.

#131: A töltelék tantárgyakat leszámítva szívesebben tanulnám egyetemen/felnőttképzésben xy szakmát, mint az internetről vagy könyvből. Valamit nem értek, ott a tanár. Mellesleg a korlátozott lehetőséget komolyan gondoltam. Nem mindent tudsz megtanulni könyvből vagy internetről. Másrészt ebben a papír orientált országban legtöbb esetben hajadra kenheted a tudásod. Persze kivételek mindig akadnak, de ilyet is csak it-s területen olvastam eddig, itt a ph-n.

[ Szerkesztve ]

(#130) baluka26 válasza Kassadin (#129) üzenetére


baluka26
veterán

Hol dolgoztál? Milyen munkakörben? Mi volt rossz? Mi jobb nem multinál?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#131) Löncsi válasza Kassadin (#129) üzenetére


Löncsi
őstag

Ugyanaz van egyetemen is, igaz, ez ad papírt is...

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#132) Ringman válasza Иван (#125) üzenetére


Ringman
nagyúr

tandíjat tudnád fizetni, az arra elkülönített pénz rajta van a számládon, de nem ebból fizeted a tandíjat, hanem felveszed a diákhitelkettőt.

ekkor a pénzed megmarad, az kamatozik>2%-ot. egyetem/főiskola elvégzése után több pénzed lesz a bankban, mint amennyi hitelt vissza kell fizetned.

(#133) Иван válasza Ringman (#132) üzenetére


Иван
őstag

Ehhez feltételezed, hogy van annyi pénzed, amennyiből kifizeted a tandíjat. Ez nálam nem áll fent, szóval bukta.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#134) Kassadin válasza baluka26 (#130) üzenetére


Kassadin
addikt

És te hol dolgoztál, milyen munkakörben?

(#135) sutszi válasza Kassadin (#126) üzenetére


sutszi
veterán

Én nem is várok sokat az államtól: Legyen egy stabil gazdasági környezet amit nem piszkálnak meg 2 havonta, mert valakinek...éppen olyan kedve van.
Ha már csak ezt sikerülne megadni, akkor megindulna valami...
Nem adóztatnak meg 5-ször ugyanazért. Elég csak 2-szer....stb ilyesmi...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#136) Ringman válasza Kassadin (#126) üzenetére


Ringman
nagyúr

pl munkaügyi központ támogatott képzései (vagy azt is már a járási párttitkárok kormányhivatalok alá vannak rendelve)

(#137) Kassadin válasza sutszi (#135) üzenetére


Kassadin
addikt

Jogos.

Ringman: Munkaügyi központokat inkább hagyjuk...

(#138) baluka26 válasza Kassadin (#134) üzenetére


baluka26
veterán

Iparban dolgoztam egy nyarat robotkent, egy nyarat irodában gyakornok jellegű posztban.

A kereskedelmet megértem. Anyum is egészen jó pozícióban volt, mégis rengeteget dolgozott, keveset keresett, nagy volt a felelősség. Jobban érzi most magát operatorkent gyárban. 8 órát dolgozik, korrekt a hangulat, a pénz meg nem annyira siralmas.

Ha otthon leszek holnap leirhatom, hogy mi miatt vannak csak pozitív tapasztalataim :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#139) Иван válasza sutszi (#135) üzenetére


Иван
őstag

Kivételesen egyetértünk. :))

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#140) Kassadin válasza baluka26 (#138) üzenetére


Kassadin
addikt

Az egy dolog, hogy mennyit keresel (igen, mindenki pénzből él, fontos). De hogy a második otthonodként tekintett munkahelyeden minden nap elviseld a nyomasztó légkört, meg a faszfej főnököket, az már túl sok számomra.

Írd majd le.

(#141) Lauda válasza krizmo_ (#120) üzenetére


Lauda
félisten

Azt lehet, mert 90 napnal nem regebbi igazolas kell, viszont ha kimesz valahova dolgozni/tanulni es kesobb ugy dontesz, hogy letelepedsz, vagy meghazasodtal, akkor ujra ki kell kerni ezt a papirt a konzulatuson keresztul es akkor mar rajt lesz a problema es azzal fuccsoltak is az egesznek, hiaba vagy ott mar x ideje.
Masreszt mekkora osszegek ezek? Milliok? Mert arra kiadhatnak mar nemzetkozi korozest es akkor lehetsz akarhol, minden orszag latni fogja es sec perc alatt hazavagnak.

(#142) tildy válasza Иван (#125) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez mekkora kocsogseg, nekunk meg 10-11%os a kamat....

Иван: egyszeru matek. A hitel kamata 4%, a banki betet kamata meg siman lehet 8-9%(kamatadot levonva is 4% felett marad). Mikor torlesztened kell igy ez a difi neked pluszban megmarad.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#143) tildy válasza Kassadin (#126) üzenetére


tildy
nagyúr

Vannak olyan munkak, amiket igyis -ugys betanitanak. Pl. Call center ugyintezo, de meg a penztaros is. Ingyen, bermentve, az adott ceg.

Voltam mar penztaros, takarito, helpdeskes, programozo, de meg a foldeken is szedtem hagymat, nem kellett penzt kiadnom ertuk, hogy beletanuljak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#144) Иван válasza tildy (#142) üzenetére


Иван
őstag

Igen, de ha nincs ilyen felesleged, akkor nincs mit tenni. Ezt magyaráztam már neki is #133-ban is.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#145) Ringman válasza Иван (#144) üzenetére


Ringman
nagyúr

magyarázni nem nagyon kellett, mert már (#8)-ban is az volt a feltételezésem, hogy van pénz az oktatásra.

(#146) Kassadin válasza tildy (#143) üzenetére


Kassadin
addikt

Nagyon szép és jó, valamint igazad van. De neked is csak azt tudom mondani, mint fentebb. Tisztában vagyunk vele mindannyian, hogyan mennek itthon a dolgok munkavállalás területén. Simán elképzelhető, hogy nem vesznek fel, mert túlképzett vagy. Call centerekhez meg elvárás a nyelvtudás vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#147) tildy válasza Kassadin (#146) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem feltetlen. Telenornal, t-nel, vodanal nem kell minden call centeresnek angolul tudnia. Sot.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#148) baluka26 válasza Kassadin (#140) üzenetére


baluka26
veterán

Megy PÜ.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#149) Jhonny06 válasza Kassadin (#112) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az éhbérnek semmi köze a multikhoz, máshol is annyit kapsz, ha szar a végzettséged, vagy egyáltalán nincs. Az ilyen helyeken legalább kevesebb az esélye, hogy egyik nap felállítanak, mert nincs elég projekt, elfogyott a munka, szevasz. A nemzetközi lehetőségekről nem is beszélve. Hiába sír mindenki, hogy de jó a kis, magyar cégeknél dolgozni, ott azért nincs sok lehetőség, ezért is zárnak be sorra.

Nincs semmi baj a multikkal.

[ Szerkesztve ]

(#150) Kassadin válasza Jhonny06 (#149) üzenetére


Kassadin
addikt

Kereskedelmi multikról beszélek, másra nekem nincsen rálátásom.

"Az éhbérnek semmi köze a multikhoz, máshol is annyit kapsz, ha szar a végzettséged, vagy egyáltalán nincs."

Mi az, hogy sz@r a végzettséged? :F Praktikerben egy csomó asztalost, festőt, burkolót lehet találni, és nem azért vannak ott, mert 80 ezerért olyan jó ott dolgozni vagy mindegyik szakbarbár lenne. Kicsit el vagy tévedve, látszik, hogy neked halvány gőzöd sincsen arról, hogy egyes emberek szakmával is miért kényszerülnek éhbérért dolgozni.

(#151) baluka26 válasza Jhonny06 (#149) üzenetére


baluka26
veterán

Kereskedelem tényleg más egy kicsit.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#152) Ringman


Ringman
nagyúr

rövid hír a magyar felsőoktatásról, oecd országokhoz viszonyítva.

Magyarországnak megéri pénzt fektetni a felsőoktatásba, mert az egyik legjobb megtérülési arányt mutatja az OECD-országok között, a listán az ötödik helyen áll. Magyarországon például egy férfi felsőfokú oktatása 14-szeresen térül meg az államnak - a későbbi diplomás dolgozó által befizetett adók miatt, és azért, mert kevesebb szociális juttatást kell neki adni.

(...)

A mutatók alapján a 28. helyen állunk a felsőoktatási végzettséggel rendelkező lakosok arányában. Az OECD-ben 2000 és 2010 között 15 százalékkal emelkedett a felsőoktatásban tanuló fiatalok aránya. Ez alól csak Magyarország, Finnország és Új- Zéland a kivétel, ahol éppenséggel visszaesett a továbbtanulók aránya.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.