Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7301) balage25 válasza zazenke (#7296) üzenetére


balage25
senior tag

HDMI CEC-en kersztül próbálod a TV hangerejét irányítani, vagy infrán? Az infrával mindenkinek megy, a CEC sajnos nem egységes a gyártóknál, nem garantált a működése.

(#7302) Sn00k válasza blakey (#7295) üzenetére


Sn00k
veterán

:R Ezt lehet jó lesz. Az az érdekes a többi apple Tv-hez tartozó távirányító meg hibátlanául működik. És mindegyik a legfrissebb rendszeren fut, szóval nem hinném az utsó frissítés akasztotta volna meg...

Ezzel nekem meg is oldódott:
[link]

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#7303) blakey válasza Sn00k (#7302) üzenetére


blakey
titán

És mindegyik a legfrissebb rendszeren fut, szóval nem hinném az utsó frissítés akasztotta volna meg... - ilyet nem is írtam, nálam is hibátlan, de néha valami beakadhat szoftveresen is, mint írtam a távirányítónak is van saját szoftvere és egyes távirányítók "hajlamosabbak" a kiakadásra, pl. a 2022-eshez járó, legalábbis a legtöbb panasz azzal kapcsolatban érkezett.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7304) csaba1203 válasza blakey (#7295) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem hiszed el ez lett a megoldás....!
Minden működik rendesen, mint azelőtt.
Hálás köszönet, hogy eszedbe jutott ez a dolog! :C :R :R :R

(#7305) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Másnak is aki szolgáltatói előfizetéshez révén van MAX-hez hozzáférés megszűnt a DV és csak FHD lejátszás van :( ?

(#7306) Sn00k válasza blakey (#7303) üzenetére


Sn00k
veterán

"a legfrissebb rendszer fut..." ez nem személy szerint neked címeztem csak korábban olvastam itt, mint lehetséges problémát :DDD

Még 1 dolog , arra nincs lehetőség hogy a távirányító oldalán azt a mikrofon gombot valahogy kilője az ember ?

3njoy the Lif3

(#7307) blakey válasza Csabi1984 (#7305) üzenetére


blakey
titán

Nem, csak neked. :)
Minden szolgáltatói előfizetés HD.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7308) Csabi1984 válasza blakey (#7307) üzenetére


Csabi1984
addikt

Amikor HBO MAX-volt akkor még volt Dolby Vision :D
Akkor ezek szerint MAX-szel ez is változott (visszafelé)

(#7309) divan válasza Csabi1984 (#7308) üzenetére


divan
senior tag

Lett új (drágább) csomag, amivel van DV.

(#7310) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Mi a megoldás arra ha egyszer csak kiírja az infuse, hogy fizessek elő (addig nem megy a lejátszás).
Pedig van előfizetésem!

(#7311) zazenke válasza Csabi1984 (#7310) üzenetére


zazenke
őstag

már én is jártam így csak nem emlékszem mitől javult meg. lehet csak egy újraindítás vagy az apple tv menüjében valami licensz kezelés dolog. nem jut most eszembe de nem fog elveszni az biztos.

(#7312) Franky2Ster válasza Csabi1984 (#7310) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Előfizetèsen belül visszaàllìtàs gomb.

[ Szerkesztve ]

(#7313) Csabi1984 válasza Franky2Ster (#7312) üzenetére


Csabi1984
addikt

Olyat láttam igen csak nem tudom mit csinál :)
Azt hittem visszavonja az előfizetésem azért nem nyomtam rá.

[ Szerkesztve ]

(#7314) Csabi1984 válasza Csabi1984 (#7313) üzenetére


Csabi1984
addikt

A visszaállítás opció az infuse-ban megoldotta.
Köszönöm! :)

(#7315) Franky2Ster válasza Csabi1984 (#7314) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Szuper :)

(#7316) toto0569


toto0569
addikt

2022. vége felé vásárolt AppleTv 4K távirányítója nagyon gyorsan pár nap alatt lemerül. :(((
Létezik,hogy meghalt az akkuja?
Lehet valahol cseréltetni (az kb. mennyibe kerül)?
Vagy újat kell vennem?

[ Szerkesztve ]

(#7317) tothl válasza toto0569 (#7316) üzenetére


tothl
addikt

Ha jól láttam szét lehet szedni van két kis csavar rajta.

Itt is egy videó róla íme: https://www.youtube.com/watch?v=i-AmXttNmqA

Ez alapján cserélhető lenne, de az alin nem találtam hozzá akkut.

(#7318) toto0569 válasza tothl (#7317) üzenetére


toto0569
addikt

Közben rájöttem,hogy még garis ha két év van rá

(#7319) divan válasza toto0569 (#7318) üzenetére


divan
senior tag

Szerintem nincs rá két év, hacsak az üzlet saját hatáskörben nem adott rá.

(#7320) blakey válasza toto0569 (#7316) üzenetére


blakey
titán

A távirányító gyári visszaállítását megpróbálhatnád, lehet, hogy segít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7321) toto0569 válasza divan (#7319) üzenetére


toto0569
addikt

Majd ha hazamentem megnézem.
Most még dolgozom,de kíváncsi vagyok rá.

(#7322) toto0569 válasza blakey (#7320) üzenetére


toto0569
addikt

Arra gondolsz amikor a távirányítót leválasztom és újra csatlakoztatom?

Sajna a gari csak egy év volt.
Az LG oled tv Magic Remote-ja kezeli rendesen.
Addig amíg akku cserén lesz,tudom majd használni.

(#7323) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok

sideload milyen kockázattal járhat? Tegyük fel a sideload mint maga a tevékenység és ha túl sokat akar az app? Mennyire tud átjárni egy egy app a másikhoz? Gondolok itt a képekre és az Apple id-re pl.

(#7324) batmun


batmun
csendes tag

Sziasztok!

Egy nem teljesen hétköznapi kérdéssel fordulok hozzátok, de bedobom ide is, hátha valaki foglalkozott már ezzel. (Köszönöm a moderátoroktól, ha maradhat)
Hamarosan a céggel, ahol dolgozom egy expora készülünk, ahol a saját kiállítóterünkön lesz egy nagy LED fal, TV-k, minden amit szem és száj kiván. :D
Összeraktunk néhány 3D CAD modellt, és importáltuk Shapr 3D-be, amit ugye iPaden is lehet futtatni.
A kérdésem, hogy egy Apple TV segítségével, amit a LED falra kötünk, szerintetek meglehetne oldani, hogy az iPad képernyőjét tükrözzük, és azon látható legyen az adott modell nagyban?
A LED fal típusa: HikVision DS-D4215MI-070H(B). Ebből lenne 5 egymás mellet, egy képet adva. Szerintetek megoldható a dolog?
Illetve, ha van tippetek, hogy kit tudnék még erről megkérdezni, azt is megköszönném.

Köszi.

Üdv, Ádám

(#7325) magicbox


magicbox
senior tag

A távirányító hiszti nekem is előjött (Philips 806 OLED Android TV), csak elég egyedi módon. Azt hittem a TV romlott el.... Folyamatosan villogott rajta a piros led, ha bekapcsolt egyáltalán, akkor a ATV távirányítójával vagy a sajátjával is azt csinálta, hogy lehetetlen volt hangerőt beállítani, mert vagy néma volt, vagy felmászott maxra egy gombnyomásra, és visszament 0-ra egy gombnyomásra. Nem volt vicces... Mindent újraindítottam, áramtalanítottam. A Philips távból kiszedtem az elemeket... Semmi nem változott. Az ATV távirányítója csinálta... Azt újraindítottam, utána újra párosítottam. A hiba megszűnt. Én nem használom a TV távját, csak az ATV-t.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#7326) csaba1203 válasza magicbox (#7325) üzenetére


csaba1203
addikt

Úgy néz ki nem voltam egyedi eset.... :D

(#7327) blakey válasza csaba1203 (#7326) üzenetére


blakey
titán

Nem, ez az USB-C-s távirányítóra jellemzőbb, azaz, ami a 2022-eshez adnak. Már az elején is voltak ilyen panaszok. Szerencsére én még ilyennel nem találkoztam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7328) divan válasza batmun (#7324) üzenetére


divan
senior tag

Gondolom ennek az egésznek van egy HDMI bemenete, ahol meghajtod a ledfalat. Ehhez kell egy külön processzor ami a címzést végzi, de az is lehet, hogy ez valami spéci saját eszközt használ erre, ez nem derül ki számomra. Ebbe a HDMI bemenetbe kell bedugni az AppleTV-t, és megjelenik a képe. Mondjuk Ipadet még nem tükröztem vele, csak Iphone-t, de gondolom ugyanúgy működik.

(#7329) csaba1203 válasza blakey (#7327) üzenetére


csaba1203
addikt

Nekem pont az van..... :D :DD

(#7330) toto0569


toto0569
addikt

Nekem megadta magát az aksi...
Találtam a Temun ilyet,kipróbálom mennyire használható. [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#7331) divan válasza toto0569 (#7330) üzenetére


divan
senior tag

Írd meg majd légyszi, hogy mennyire használható. :R

(#7332) toto0569 válasza divan (#7331) üzenetére


toto0569
addikt

Persze!
Azért tettem fel.
1 hét még kb. mire megjön

(#7333) zazenke válasza toto0569 (#7332) üzenetére


zazenke
őstag

átverés lesz szerintem

(#7334) magicbox válasza zazenke (#7333) üzenetére


magicbox
senior tag

Egy próbát megér, ha esetleg jó, sztem mindenki rendel egyet tartaléknak.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#7335) tomyka74


tomyka74
senior tag

Sziasztok.

Apple tv-t ugye rá tudok kötni házimozi erősítőre HDMI kábellel , hogy ki tudjam használni a hangját?
Mint egy média lejátszót.

válaszokat köszönöm.

(#7336) zazenke


zazenke
őstag

valaki eltudná magayarázni hogy a youtube alkalmazáson belül hogy működhet a hangalapú keresés magyar nyelven bár nekem angolúl sem akart keresni.

(#7337) toto0569 válasza tomyka74 (#7335) üzenetére


toto0569
addikt

HDMI kábelt a tv-be,onnan pedig optikain az erősítőbe.

(#7338) blakey válasza tomyka74 (#7335) üzenetére


blakey
titán

Igen, feltéve, hogy az erősítő támogatja az összes HDR-formátumot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7339) eboostr válasza tomyka74 (#7335) üzenetére


eboostr
aktív tag

Igen de lényeg lemaradt, hanyas appletv? atmos hang kell-e? hdr képes a megjelenítő?

(#7340) tomyka74 válasza eboostr (#7339) üzenetére


tomyka74
senior tag

Szia.

apple tv 4k wi-fi + ethernet 128gb 2022 ez lenne vagy a 64gb-os ethernet csati nélküli, de mivel csak egy 10 es van a kettő közt így inkább a nagyobb.

A mozivas nem atmos-os (cambridge CXR200) a tv 4k de nem tud még HDR-t.
De ezek nem is lényegesek nekem egyelőre.

Igazából azért gondolkodom a vásárlásán mert van a mozi rendszeremben médialejátszó de mivel azon android fut így csak a filmnézésre stabil minden más "sok" töltési idő és nem stabil.
Jútubozni, stream szolgáltatásokat nézni kellene, amit nem szeretnék egy android rendszerre bízni a stabilitás miatt.

Az apple-nek stabil a rendszere (bocsi a droid fanoktól :) ) és mivel a telóm és ipad-em is az így gondoltam még az egységet is jobban tudnám kamatoztatni a lakásban.

[ Szerkesztve ]

(#7341) Alex91 válasza tomyka74 (#7340) üzenetére


Alex91
félisten

Nyugodtan vedd meg…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7342) tomyka74 válasza Alex91 (#7341) üzenetére


tomyka74
senior tag

:R

(#7343) zazenke válasza tomyka74 (#7340) üzenetére


zazenke
őstag

nekem most úgy tűnik hogy youtube-ra is jobb most egy jó android rendszer .ott megy rendesen a magyar nyelvű hangalapú keresés. Az apple tv gyakorlatilag csak filmezni jó és ott is csak az infuse alkalmazással. erre viszont szerintem egyéni preferenciák szerint a legjobb . nekem a coreelecnél is jobb

[ Szerkesztve ]

(#7344) eboostr válasza tomyka74 (#7340) üzenetére


eboostr
aktív tag

Oké, jó tanács, az apple tv-t közvetlen kösd a hm erősítőre hdmi-vel mert majd úgy kapsz jó és tömörítetlen multi ch pcm-et és a Ca kijelzőén Multi Ch In vagy ilyesminek kell megjelenni akkor jó vagy, apple hangbeállításoknál pedig “automatikus” legyen beállítva.
Videó beállításoknál a kép és tartalom egyeztetést is be kell kapcsolni és kb. ennyi.

(#7345) blakey válasza tomyka74 (#7340) üzenetére


blakey
titán

Attól tartok, hogy a CXR200-as bezavarhat a képbe. egy próbát megér, hogy az AVR-en keresztül küldöd a képet, de ha problémák vannak, akkor a megoldás az lesz, hogy a lejátszót közvetlenül a TV-hez csatlakoztatod és a TV-ből küldöd a hangot az AVR irányába.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7346) tomyka74 válasza eboostr (#7344) üzenetére


tomyka74
senior tag

Igen köszi valami ilyesmire gondoltam én is de azért szerettem volna hozzáértőket megkérdezni róla.
Mindenkinek köszi a válaszokat/tanácsokat.

#7345 blakey remélem nem fog. Elméletileg a médialejátszó képet is csak átengedi, de ha igen akkor kipróbálom amit írtál.

(#7347) divan válasza tomyka74 (#7346) üzenetére


divan
senior tag

Akkor lesz ilyen gondod, ha olyan formátumú videót szeretnél lejátszani, amit az erősítő nem ismer.

(#7348) Csabroncka válasza tomyka74 (#7340) üzenetére


Csabroncka
addikt

Annyi van, hogy a hang 24bit/48Khz az összes csatornán, tehát valódi HD hangok nincsenek :(( - pedig itt lenne az ideje...

"in medias res"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.