Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7251) csaba1203 válasza blakey (#7249) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem tudom mi a neve de az előző frissítéssel hazavágták szépen.....
Most ugye 2 távirányító kell minden funkció eléréséhez.
Az LG-vel tudom csak ki-be kapcsolgatni és a hangerőt állítani a többi már megy az Apple-el.

(#7252) tomp válasza Gordiann (#7250) üzenetére


tomp
félisten

Androidos Ambilight modellen hibátlan volt eddig is.

(#7253) blakey válasza csaba1203 (#7251) üzenetére


blakey
titán

Apple TV távjával használom a TV hangerőszabályozását (infrán) 8 éve (most is jó), soha nem volt probléma egyik frissítéssel sem, és a készülékek cseréjekor is problémamentes volt. A CEC-t rövid ideig használtam, akkor nem volt gond, lassan 1 éve nem használom, így arról nem tudok nyilatkozni, lehet, hogy egyes eszközökkel problémás a kommunikáció.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7254) csaba1203 válasza blakey (#7253) üzenetére


csaba1203
addikt

Egyébként mi ez a CEC?.....
Nálam ugye a beállítások között van a 2 opció miszerint tudom vezérelni a hangerőt is és lehetőségem van az Apple Tv távirányítójával ki-be kapcsolni az LG tv-m.
Ez a funkció most is aktív de hiába mert nem működik csak az LG távirányítóval.

(#7255) Tressy válasza csaba1203 (#7254) üzenetére


Tressy
senior tag

Hogy tv távirányitóval vezéreld az Apple Tvt.Igy elég egy táv.Pl aki egy rasberry pit használ Kodival annak CEC jó funkció mert ott nincsen külön táv max valami usb-s vezetéknélküli eszköz ha akad éppen kéznél

(#7256) blakey válasza csaba1203 (#7254) üzenetére


blakey
titán

Egyébként mi ez a CEC? - HDMI CEC A TV-den Simplink néven fut.
Nálam ugye a beállítások között van a 2 opció miszerint tudom vezérelni a hangerőt is és lehetőségem van az Apple Tv távirányítójával ki-be kapcsolni az LG tv-m. - mutasd a beállításokat. A hangerő állítást használom az Apple TV távjával, jól működik, a kikapcsolást nem, mert több eszközöm is van, valamint Logitech Harmony-t hazsnálok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7257) Csabi1984 válasza blakey (#7256) üzenetére


Csabi1984
addikt

A ki-be kapcsolási, hogy tudnám kiprobálni a TV vezérlőjévél, hogy működik-e vagy sem?
A Philips távirányító elsősorban a TV-t és az AVR indítja el.
Tegyem át a TV-t arra a HDMI portra amin az Appletv-van és csináljak egy ki /be kapcsolást a TV távval?

(#7258) csaba1203 válasza blakey (#7256) üzenetére


csaba1203
addikt

Most nem tudok beállításokat mutatni csak hétfő környékén....
A lényeg az, hogy mióta megvan 2 éve semmi gond nem volt és az utolsó frissítés óta van ez a hiba.

(#7259) Franky2Ster válasza Laszlo733 (#7233) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Szerintem ez jò lehet neked.App Storbòl tudod telepìteni.Ha meg nem tetszik akkor van pàr IPTV app is amit tudsz telepìteni. :)

(#7260) Laszlo733 válasza Franky2Ster (#7259) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Köszi, ezt ismerem és az IPTV- s megoldásokat is. Sajnos ezek nem jók, pl vuplustv, csak belső hálón jó a DynDNS- t nem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#7261) blakey válasza Laszlo733 (#7260) üzenetére


blakey
titán

A DynDNS egy DNS szolgáltatás, amit pl. routeren be lehet állítani (én is használok ilyet), létezik olyan app, amivel a DynDNS-t be tudod állítani, erre gondolsz?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7262) Franky2Ster válasza Laszlo733 (#7260) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Így van ahogy blakey is írja a Dyndnst a routerben kell be állítani. MrMC is jó lehet még neked az olyan mint a Kodi. Ott is van tudtommal plugin rà.

[ Szerkesztve ]

(#7263) csaba1203 válasza blakey (#7256) üzenetére


csaba1203
addikt

Frissítés megvolt de a hiba maradt továbbra is...
Kép a beállításokról:

(#7264) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Max: érdekes: standard antigo az előfizetésem, fire tv-n full hd kép és 2.0 a hang. Ellenben apple tv-n 4k hdr/dolby atmos (a fire tv a tv-be van dugva, az apple tv oppo 203-ba, de gondolom nem ezen múlik).
Akinek van Max, megnézné mi a helyzet? :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#7265) Csabi1984 válasza koncsik (#7264) üzenetére


Csabi1984
addikt

FireTV-n (4K Max) nálam a Dolby Vision film nem DV-s :D
Dune Homaticson, és a TV smart részén DV-ként megy.

[ Szerkesztve ]

(#7266) koncsik válasza koncsik (#7264) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Vissza az egész. Fire TV is 4k DV/DA a Max. Nem tudom előbb mi lehetett. Akkor tényleg az előfizetés dátummal lesz összefüggésben. Június 9.-én kiderül, szomorú leszek, ha 400 Ft-tal emelkedik a díj, a minőség meg lemegy full HD / 2.0 DD-ra...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#7267) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok , kis Retro game a tv-n ha érdekes lehet valakinek :
https://youtu.be/C7-zdVCkcL4?si=_1VzPcQ-LCjB6W_u

(#7268) blakey válasza koncsik (#7264) üzenetére


blakey
titán

Nálam mindenhol SDR, 1080p viszont a hang elvileg 5.1.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7269) Laszlo733 válasza Franky2Ster (#7262) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Nekem ezek azért nem jók, mert az Apple Tv - t mindig viszem magammal nyaraláskor és azon keresztül lenne érdekes az otthoni műholdvevőt elérni, így bárhonnan nézhetők lennének a magyar csatornák.

(#7270) csaba1203 válasza blakey (#7256) üzenetére


csaba1203
addikt

Esetleg lehet jelentősége hová van bedugva a HDMI kábel?....
Lehet, hogy a középső helyett az alsóba kéne raknom?

(#7271) Franky2Ster válasza Laszlo733 (#7269) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Otthoni routeren dyndns beállít ,hogy követni tudja az otthoni ip címed ahol a Vu+ boxod van.Majd a portokat ki nyitod ami kell a routerben amit kér a Vu+ plugin majd MrMC -ben vu+ pluginban megadod a dyndns címedet és ennyi bárhol nézheted az AppleTV-n az otthoni Vu+ boxodat.Nyílván ha van megfelelő feltöltésed, hogy a stream adatfolyamot át tudja közvetíteni.

[ Szerkesztve ]

(#7272) Laszlo733 válasza Franky2Ster (#7271) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Köszönöm, megnézem.

(#7273) Franky2Ster válasza Laszlo733 (#7272) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Szívesen, elméletileg nem csak az MrMc-ben tudod megoldani. Szerintem a fent linkelt Vu+ pluginban is működhet ha engedi megadni a dyndns címet.

(#7274) blakey válasza csaba1203 (#7270) üzenetére


blakey
titán

Elméletileg minden bemeneten működik a CEC, az (e)ARC működik az 1-es bemeneten. De te nem a CEC-t használod, ha jól értem. CEC nélkül én nem próbáltam a TV bekapcsolását, de nem is szeretném azzal bekapcsolni. Inkább fordítva szeretem használni, ha netán CEC-re "vetemednék", mert akkor kapcsoljon be a lejátszó, ha a TV-vel az adott bemenetre váltok. A TV hangerejét viszont engedélyezem az Apple TV távjával is, az nálam jól működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7275) Laszlo733 válasza Franky2Ster (#7273) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Azt már korábban próbáltam, de sajnos abban nem volt benne. Az MrMc -ben viszont találtam rá lehetőséget, csak most a routeren nem tudom beállítani a portforwald-ot. / Mikrotik /

(#7276) Franky2Ster válasza Laszlo733 (#7275) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Szuper, akkor meg lesz az kis fórumozàs aztàn össze fog az jönni.Routeres fórumrészen érdeklődj hátha valaki tud ebben segíteni.

(#7277) csaba1203 válasza blakey (#7274) üzenetére


csaba1203
addikt

Tegnap addig zsonglőrködtem, hogy a Tv beállítás menüben engedélyeztem a Simplink funkciót....
Innét fogva az Apple TV távirányítója feleslegessé válik. :D :DD
Minden funkciót tudok kezelni az LG távirányítóval.
A lényeg ugye ez lett volna csak fordítva de az Apple elcseszte és nem javította ebben a frissítésben sem. A képet nézted fentebb lefotóztam az Apple TV beállításaimat, amivel régebben ment minden frankón.

(#7278) blakey válasza csaba1203 (#7277) üzenetére


blakey
titán

Én azt nem értem, hogy CEC nélkül, hogyan tudod bekapcsolni az Apple TV távjával a TV-t, amikor az saját magát kapcsolja be és ha bekapcsolta, akkor kapcsolná be a TV-t, de azt CEC-en keresztül, azaz aktiválni kell ezt a funkciót. Anélkül szerintem soha nem működött.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7279) csaba1203 válasza blakey (#7278) üzenetére


csaba1203
addikt

Félre érted....
Pont az a problémám, hogy nem tudom bekapcsolni vele és hangerőt sem tudok rajta állítani, mert nem engedi valamiért.
Az LG tv-m távirányítójával viszont tegnap óta működik minden funkció tehát a tv bekapcsolásakor indítja az Apple TV-t is és minden Apple TV-s funkciót tudok vele vezérelni.Amúgy ezt a CEC funkciót hol tudom aktiválni, amiről írsz?

(#7280) blakey válasza csaba1203 (#7279) üzenetére


blakey
titán

Nem, nem értem félre. Te az Apple TV távjával szeretnéd bekapcsolni a TV-t, ami állításod szerint eddig működött, erre írtam, hogy szerintem CEC-el működik (működött).
Az LG tv-m távirányítójával viszont tegnap óta működik minden funkció tehát a tv bekapcsolásakor indítja az Apple TV-t is és minden Apple TV-s funkciót tudok vele vezérelni. - ezt írtam, hogy ennek így kell működnie, és működik is, a fordított felállás zavaró tud lenni.
Amúgy ezt a CEC funkciót hol tudom aktiválni, amiről írsz? - na ezaz, hogy eddig nem tudtad, hogy mit használsz és most rácsodálkoztál, hogy valami megváltozott. Minden készüléken alapból aktív a CEC vagy bármi is a neve az adott márkánál, mert ezt átnevezi 1-2 gyártó. Apple TV-n aktív, ha nem kapcsoltad ki. Egyébként pont ott van, amiről a fotót is készítetted (Távirányítók és eszközök/TV-k és vevőkészülékek vezérlése), bal oldalon írja a CEC-t, tehát neked szükséged volt hozzá, ami annyit jelent, hogy a TV-n is engedélyezni kell. De ezeket már leírtam, szerintem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7281) csaba1203 válasza blakey (#7280) üzenetére


csaba1203
addikt

Megnéztem de nekem nincs a bal oldalon a CEC.....
Ha megkérlek egy fotót tudnál róla küldeni.
A TV-k és vevőkészülékek vezérlése menüben csak ki-be funkciót tudok kapcsolni.
A fényképen, amit felraktam ez jól látszik.
A hangerő menüben sem tudom átállítani HDMI-re csak a TV infrája opciót engedi.

(#7282) blakey válasza csaba1203 (#7281) üzenetére


blakey
titán

Bal oldalon utalás (magyarázat, segítség) van a CEC-re, nem azt írtam, hogy van egy menüpont. Az a két menüpont létezik, ami fotóztál, a ki/be opciók, de a fogadó eszközön engedélyezni kell, ha külön állítható, jelen esetben a Tv-den. A hangerő tud infrán is kommunikálni, de ha BT hangszóróhoz csatlakozik az Apple TV, akkor az Apple TV hangerejét fogja állítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7283) csaba1203 válasza blakey (#7282) üzenetére


csaba1203
addikt

Értem és köszi a türelmed. :R
Maradok az LG távjánál azzal mindent tudok vezérelni.

(#7284) blakey válasza csaba1203 (#7283) üzenetére


blakey
titán

Az Apple TV-n a CEC-re vonatkozó beállításaid jók, ha azt szeretnéd használni. A következő lépés, hogy a TV-den is beállítsd, ha ez megvan, és a két eszköz megfelelően összekapcsolódott, akkor már mindkét oldalon lehet ellenőrizni, hogy mik a lehetőségek.
Ha Apple TV-n mindig aktív volt a CEC, tehát a képeden lévő beállítások voltak érvényesek, akkor a TV-n volt kikapcsolva, akár egy frissítés is kikapcsolhatja, nem 1 példa volt rá nálam is, hogy 1-1 funkció másképp lett beállítva frissítés után. Tehát elképzelhető, hogy most már működne úgy is, ahogy korábban használtad, feltéve, hogy a TV-n engedélyezve van, hogy a HDMI-n csatlakoztatott eszköz bekapcsolja.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7285) csaba1203 válasza blakey (#7284) üzenetére


csaba1203
addikt

Igen most, hogy írtad kipróbáltam újra az Apple Tv távja bekapcsolja a Tv-m de hangerőt már nem engedi vezérelni csak az infra opcióval a HDMI beállítást nem tudtam működésre bírni. :D
Ha viszont kikapcsolom az Apple Tv távirányítójával, akkor a Tv-m bekapcsolva marad a fene se érti ezt már ezért marad az LG távja azzal megy minden.

(#7286) Csabi1984 válasza csaba1203 (#7285) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szerintem ott valami anomália lehet. Nálam a Philipsnél és Sonynál ia tökéletesen működik az AppleTV. Egy-egy appletv készülék a két szobában.

(#7287) csaba1203 válasza Csabi1984 (#7286) üzenetére


csaba1203
addikt

Igen az van csak azt tudnám, hogy lehetne megoldani?....
Még egy dolgot nem próbáltam egy alaphelyzetbe állítást hátha az segítene.

(#7288) Csabi1984 válasza csaba1203 (#7287) üzenetére


Csabi1984
addikt

Egy próbát megérne :)
Bár az a izgalmas kérdés, hogy a TV-t vagy az Appletv-t :D ?

Az appletv Ki és be kapcsolja a TV-t és AVR-t.
Miután a TV-t bekapcsoltam és mutatja melyen eszközök vannak az erősítőn és rámegyek arra akkor az Appletv bekapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#7289) csaba1203 válasza Csabi1984 (#7288) üzenetére


csaba1203
addikt

A tv-m egy 12 éves LG okostévé a hőskorszakból..... :D :DD
Azért is vettem az Apple TV-t hogy a stream előfizetéseim ezen is tudjam nézni ugye.
Az Apple TV-n kéne megejteni szerintem de mondom nem izgat annyira, mert az LG távirányítóval minden funkciót elérek.

(#7290) Csabi1984 válasza csaba1203 (#7289) üzenetére


Csabi1984
addikt

Majd ha odajutsz akkor megpróbálod :D

(#7291) csaba1203 válasza Csabi1984 (#7290) üzenetére


csaba1203
addikt

:D

(#7292) Sn00k


Sn00k
veterán

Sziasztok,

A beállításokban/A távirányító és eszközökön belül legalul a hangerő : automatikus infrán/Tv/ van beállítva(ha ide belépek van több lehetőség is hiába választom bármelyiket nem oldódik meg a probléma), de még sem hajlandó az apple Tv távirányítója állítani a TV hangerejét, pedig régen működött de egy ideje nem, valahogy elállítódott. Hogy lehetne ezt a problémát orvosolni ? Köszi

u.i: a Tv-ék és vevőkészülékek vezérlése is : BE állásban van

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#7293) dvdbackuper válasza Sn00k (#7292) üzenetére


dvdbackuper
őstag

nekem egy ideig mukodik, aztan eldobja, asszem 17-es rendszer ota van igy, elotte tokeletes volt. AVR-en keresztul megy buta tv-be, esetleg a hdmi kabel miatt lehet? csak az valtozott eddig, minden mas a regi

(#7294) csaba1203 válasza Sn00k (#7292) üzenetére


csaba1203
addikt

Üdv a klubban.... :D :DD

(#7295) blakey válasza Sn00k (#7292) üzenetére


blakey
titán

Esetleg megpróbálhatod a távirányító "rendbetételét", hátha segít.

#7294 csaba1203
Te is próbáld meg újraindítani a távot, vagy helyezd gyári állapotba, a linken vannak a leírások.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7296) zazenke


zazenke
őstag

nekem semmi nem változott viszi rendesen a tv hangerejét a távszab. A legújabb szoftver van rajta. apple tv 2022 es 128GB . Nem értem ez miért nem jó mindenkinél. Most akkor vagy legyen jó vagy legyen rossz minden felhasználónál. Akkor azt mondanám hogy a frissítések de így nem tudom mi lehet

(#7297) blakey válasza zazenke (#7296) üzenetére


blakey
titán

A távirányítók is rendelkeznek szoftverrel, így, ha valami oknál fogva összezavarodik, akkor sajnos hibás lesz a kommunikáció, ezért jó, ha újraindítható vagy gyári állapotba helyezhető, mert az esetek 90%-ban megoldás lehet, a maradék 10% egyéb anomália eredménye. Plusz a 2022-es készülékekhez járó (USB-C-s) távok hajlamosabbak a "kommunikáció vesztésére". Már többen írtak ilyen-olyan problémáról. Nekem semelyik távval nem volt gondom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7298) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok! Csak nálam szart be az infuse? Ha elindítom és a korábbi megtekintések listából bármelyik sorozatot választom akkor ez a képernyő fogad:

Tegnap este még jó volt. Ugyan ez van ha a sorozatba a mappán keresztül megyek bele, még az epizódokat sem mutatja csak ezt. Ha lista nézetre váltok akkor listázza az epizódokat és el tudom indítani a lejátszást. Mobilon ugyan ez a helyzet. Ötletek?
App bezárása apple tv-n megvolt, tv és az apple box újraindítása is, semmi sem változott.
A filmekkel nincs gond egyedül a sorozatokkal.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7299) blakey válasza Tsebacsi (#7298) üzenetére


blakey
titán

Plex szervert használok, de nálam rendben működik.
Tegnap jött az új verzió, lehet, hogy az kavart be.

ui.: Meg is van, itt is az a probléma. Jön a javítás.
Sőt, most jött ki a javítás, frissítsd.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7300) Tsebacsi válasza blakey (#7299) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hálásan köszönöm :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.