Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

alt="" title=""

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) @tco@ válasza tomszli11 (#646) üzenetére


@tco@
aktív tag

Szia!

Ha a középkategóriában keresel (kínából ~50k, itthon 60-70k) felesleges funkciók nélkül (wireless töltés, véroxigén szint mérő stb...), és ha nem zavar a nagy (már inkább átlagos) méret, akkor nincs jobb ár/érték arányú telefon most. Én 44-ért húztam be sima RN8-at, egy percig se bántam meg az elmúlt 1 hónap alatt. Ha kicsit jobb kamerára és több kakaóra vágysz akkor a pro-t vedd, de átlag usernek a sima is bőven elég...

(#652) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!
Gyári romnál névjegyeket hogyan lehet "névjegyek"-ben vezetéknév alapján rendezni? Tárcsázó/beállítások-ban van ilyen menü, de az csak a tárcsázó beállításait módosítja.

(#653) rep3at válasza @tco@ (#651) üzenetére


rep3at
őstag

Egyetértek :R

Forward thinking. كرر

(#654) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy a Redmi Note 8T mellett fogok dönteni, viszont abban tudnátok segíteni, hogy melyik boltba érdemes megvenni? Több lehetőség van, ami mellett jó érvek szólnak.

1. bolt - ennél a 3 Év Teljeskörű Garancia fogott meg (tudom hogy ezt az üzlet vállalja rá, szóval becsődöl akkor bukom az egész garit)
2. bolt - itt a Turbado premium garancia a szimpatikus, mert ha meghibásodik, vagy bármi történik vele, ők vagy piaci áron beszámítják vagy hozzák a csere készüléket (ismerősöm pont élt is vele és nagyon szimpatikusan jártak el).

Előre is köszi.

(#655) Bargab


Bargab
tag

Üdv!
1-2 napja én is egy note 8t tulaja lettem, nézegetem a tokokat mert a hozzá adott elég gyorsan be fog sárgulni.
Az ilyen és ilyen mágneses tokokkal van valakinek tapasztalata?

Főleg leejtés elleni védelem a fontos, de nagyon bejön a telefon színe, kinézete, nem akarom eltakarni egy masszívabb tokkal ha nem muszáj.

(#656) Szilu


Szilu
tag

Hello!
Sikerült nyomogatnom a telefont picit.
Kamera: Szuper, hogy sokan sok képet megosztottatok. Persze szerintem néha nehéz az összehasonlítás a teljesen eltérő beállításokkal (pl. HDR nélkül alap kamera vs 15-ös HDR-es, 2x-es fájlméretű GCAM app-pal) készült képek között, de így is nagyon hasznosak voltak számomra. Végül BSG utolsó javasolt (piros, bold) verzióját próbáltam ki. (Ő is tesztel Note 7-tel, és állítólag sokan az ő verzióit moddolják tovább.) Minden rendben van vele, eddig tökéletesen működik. ;)
Mikrofon: Nem csak a kameránál, hanem más alkalmazásoknál is állandóan feljön használat után a figyelmeztetés, hogy a háttérben sunnyog a mikrofon. Letiltani nem akarom (hiszen akkor hogyan lesz videó), de mi a fenét kezdjek ezzel az információval? :F
Google backup: Most tapasztaltam, azt az elvileg rengeteg telónál előjövő problémát, hogy a google backup nem működik (várakozik), ha az arcfelismerés, vagy az ujjlenyomat aktiválva van. Ilyen olyan megoldások helyett egyből ezt próbáltam, és működött: guide-google-backup-waiting-to-backup :K
Eszközfigyelő: Mivel nem szerettem volna ezredik acc-ot (ezúttal MI fiókot), így bukom a cloudot (le is töröltem), a mentést, és még sok mindent. A "biztonsági állapot" beállításon belül a Készülékkeresés is a Xiaomi ugye? Feltettem a Google-ét, de az tök máshol van. :)

Ez a beállítás menü néha amúgy is megizzaszt, hogy mi merre, pláne az ajánlások (reklámok) kikapcsolásának lehetősége bukkan fel ezer helyen.

[ Szerkesztve ]

(#657) MeroM


MeroM
senior tag

Sziasztok erre lesz Android one?

(#658) aprokaroka87 válasza MeroM (#657) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Android One?

Szerintem itt max Android 10@Miui 11 lesz:)

(#659) Trooper82 válasza Szilu (#656) üzenetére


Trooper82
senior tag

Szia. Nálam működik a google backup úgy, hogy az arcfelismerés és az ujjlenyomat is be van kapcsolva.

(#660) Szilu válasza Trooper82 (#659) üzenetére


Szilu
tag

Jó neked, valószínűleg már előkerült volna a téma, ha másoknál is meglenne ez a probléma. Nem örülök, hogy ezt nyertem, de már mind1 :)

(#661) Bargab válasza tomszli11 (#654) üzenetére


Bargab
tag

Ha jól tudom 2 év a Redmi gari és +1 a bolti, de ha becsődöl akkor általában a redmi-t is bukod mert nem hivatalos forgalmazótól vetted. Ez áll szerintem mondkét websopra.

Én a BoltX-től rendeltem, pár napja érkezett. A Turbado is mostanában indult magyarországon, de esetleg melletük szólhat a nemzetközi háttér, talán emiatt nem könnyen mennek csődbe :)

Meg kjell nézni hogy mire szól a gari pontosan, mert leejtésre, beázásra nem szokott a prémium sem vonatkozni.
A turbado írja is a GYIK-ben: Nem érvényes: Felületi kopásra; mechanikai sérülésekre (pl: törés); víz- és egyéb kémiai kárra; funkcionalitást nem gátló, esztétikai elváltozásra; a gyártó által meghatározott, "nem rendeltetésszerű használat"-ként definiált esetekre.

(#662) tomszli11 válasza Bargab (#661) üzenetére


tomszli11
tag

Érdekes mert nekem az ismerősöm a farzsebében ráült és benyomódott a kijelző. Egyből jöttek és cserélték is a készüléket.
Ezek szerint ez egyedi eset lehet.

(#663) Bargab válasza tomszli11 (#662) üzenetére


Bargab
tag

Szerencséje volt, általában ha nem "gyári" okból hibásodik meg akkor nem szokták elfogadni a garit. De ez is szervíz és gyártó függő.
Az előző telefonom egy Redmi 4Apro volt, de kiöregedés miatt cseréltem. Még szerencsére nem kelett Xiaomi eszközt javíttanom, pedig van több telefon és tvbox is a családban.

(#665) @tco@ válasza tomszli11 (#654) üzenetére


@tco@
aktív tag

Én már jó ideje úgy vagyok vele, hogy pár ezer forint spórolásért nem éri meg kockáztatni olyan műszaki termékkel, amit amúgy naponta használsz. Én megvenném egy nagyobb helyről (pl innen), ők tutira nem tűnnek el. Én mondjuk pont Kínából vettem 1 év Gearbest garival, de 44-ért még így is megérte nekem.

(#666) aprokaroka87 válasza MeroM (#664) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem Rn7-en pl indiai régió esetén müködik.

Elvileg itt is.

(#667) MeroM válasza aprokaroka87 (#666) üzenetére


MeroM
senior tag

Értem....

(#668) Geza012 válasza rep3at (#589) üzenetére


Geza012
újonc

Üdvözletem,tehát a fent említett apk-t telepítve a telóra máris használható a gcam ha jól értelmezem :)
Gyári kamera ettől függetlenül használható,vagy a telepítéstől számítva csak a gcam válik használhatóvá? Illetve tényleg nem kell root se hozzá? Köszönöm válaszokat.

(#669) Bargab válasza Geza012 (#668) üzenetére


Bargab
tag

igen, azonnal használható és a gyári is megmarad, nem cseréli hanem külön alkalmazásként külön ikonnal indul. Én is most próbálgattam tegnap délután az MGC_6.1_RN8Pro_Edition_2.1.apk verziót, de még a beállításokba nem merültem el nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#670) TheB


TheB
csendes tag

Sziasztok!

Ilyen típusú készüléket vásároltam pár napja. Van egy funkció ami nekem nagyon fontos lenne, de az istenért nem találom. Ez a hívásközben beérkezőhívások kijelzése lenne. Azt hiszem magyarul " hívásvárakoztatás ". Ennek a funkciónak, ezen készülékeken való elérésében, aktiválásában. Tudnátok nekem segíteni?! Remélem jól megtudtam fogalmazni.. :W és válaszotok előre is köszönöm! :R

(#671) Joe1 válasza Bargab (#655) üzenetére


Joe1
tag

Szia!

Én most rendeltem ilyen tokot. Azért döntöttem e mellett, mert részben átlátszó, engedi látszani a szép hátlapot, ütésálló, mágneses autós rögzítésre is alkalmas, böngészéskor a felhajtható ujjtartó nekem praktikus.

Ja és itt van hozzávaló Full Coverage ívelt üvegfólia is 3 Pcs.

(#672) Istju válasza TheB (#670) üzenetére


Istju
senior tag

Szia.
Jelenleg, én custom romon vagyok. (xiaomi.eu)
Ha én beírom a beállítások menüpont alatt a keresőbe: hívásvárakoztatás , akkor egyből kidobja a beállításokat.
A gyári rom alatt nem próbáltam, de egy próbát megér.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#673) spiderpig820 válasza Istju (#672) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Gyári romon is ugyanígy kikereshető

4B

(#674) Joe1 válasza tomszli11 (#654) üzenetére


Joe1
tag

Szia!

Nekem a Turbadóval jó tapasztalataim vannak. A RN5-t másfél éve vettem tőlük prémium garanciával, már akkor kb 2 éve benn voltak MO-n hetedikként az EU-ból. Szeptemberben vettem 2 db RN7-t sima 2 éves garanciával, ebből az egyiknél a múlt héten gond adódott, expressz javítást kértem új készülék cserével, ingyen elvitte a futár, kedden már hozta az új RN8T-t, 2.400 Ft-ot kellett ráfizetni.
Nagyon gyorsak korrektek voltak. Erős háttérrel rendelkező megbízható nemzetközi cég, jó árakkal.

[ Szerkesztve ]

(#675) TheB


TheB
csendes tag

Igen ezt megtaláltam én is köszönöm! Mondjuk a funkció fel nem tűnt volna, úgyhogy már tanultam valamit! :D
A gond az, hogy ezzel csak sms-t kapok. :( Én azt szeretném, ha hívásközben jelezné nekem, hogy valaki más is keres. És akár fel is tudjam venni. Így nekem ha beszélek és hívnak, átkapcsolja a hívófelet hangpostára, én pedig csak az aktuális beszélgetésem megszakítása után kapok sms-t. :Y

(#676) spiderpig820 válasza TheB (#675) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Hívásvárakoztatási értesítés, ott értesítési hang folyamatos lejátszása. Nálam így van beállítva, így hívás közben hallom, za valaki más is keres.

4B

(#677) sfdrakex válasza TheB (#670) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Fiam Note 8Tjén működik, alapból a hívásvárakoztayás be van kapcsolva. Felhívtam, felvette, közben anyja is hívta, jelezte, fel is lehetett volna venni. Telenoros, feltöltőkártyás.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#678) Bargab válasza Joe1 (#671) üzenetére


Bargab
tag

pont az ilyen szilikon tokokat nem akarom használni, ilyesmit adtak a telfonhoz is. valami stabilabb szilárdat keresek ami lehetőleg átlátszó. mint ez pl. Csak érddekelt milyen tapasztalatok vannak vele, ha van egyáltalán.

(#679) nfer válasza Bargab (#661) üzenetére


nfer
tag

"Én a BoltX-től rendeltem, pár napja érkezett."
Globál verziót kaptál?
Mert a hirdetésükben nem az.

(#680) Bargab


Bargab
tag

Hol tudom megnézni? :F

A MIUI-verzió: MIUI Global 11.0.1 /11.0.1.0 ha erre gondolsz?
Szerk: Miui10 volt gyárilag, de nem tudom melyik verzió, kibonás után azonal frissítettem

[ Szerkesztve ]

(#681) Joe1 válasza Bargab (#678) üzenetére


Joe1
tag

Bocs, szerintem csak az első képet nézted meg amin egy sima szilikon tok van. Nézd végig a többit is és a színeket is. Ez a leírása szerint ütésálló, elég szilárdnak néz ki.

Link

Ugyanitt van lekerekített szélű üvegfólia is. Link

[ Szerkesztve ]

(#682) Trooper82


Trooper82
senior tag

Sziasztok. Az aida64-el néztem a hőmérsékleteket és olyan 85-100 fok között mozog alapjáraton a soc hőmérséklet. Szerintetek ez mennyire normális? Persze az is lehet,hogy az aida hibásan jelzi ki, valaki meg tudná nézni esetleg, hogy nála mennyit mutat? Amúgy nem érzem melegnek a telefont...

[ Szerkesztve ]

(#683) nsban válasza Trooper82 (#682) üzenetére


nsban
csendes tag


nálam masszív 55 fok.

(#684) nfer válasza Bargab (#680) üzenetére


nfer
tag

Nem tudom hol kell megnézni.
B20 ( 800Mhz) 4G internet miatt fontos.

(#685) Trooper82 válasza nsban (#683) üzenetére


Trooper82
senior tag

Köszi. Furcsa. De talán ha tényleg ilyen meleg lenne csak érezném a telón. Remélem nem lesz gariztatás :F

(#686) sfdrakex válasza Trooper82 (#685) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nézz rá valami más diag appal is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#687) aprokaroka87 válasza Trooper82 (#682) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Sanszos hogy ezek sokszor valami fake adatok.

Vagy pedig valamiket össze ad és azt mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#688) Trooper82 válasza aprokaroka87 (#687) üzenetére


Trooper82
senior tag

Ránéztem más appal is, ugyanaz. Viszont eegy antutu 3d és geekbench teszt után amikor éreztem is , hogy meleg a teló, alacsoyabb hőmérsékletet mutatott (80 celsius). Szóval itt valami fake adat lehet szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#689) aprokaroka87 válasza Trooper82 (#688) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem pl Redmi Note 7 esetében nincs is Soc sor.

(#690) Bargab válasza nfer (#684) üzenetére


Bargab
tag

Ha valaki tudja hogy kell kideríteni akkor ránézek szívesen. Nekem az elmúlt pár napban nem volt gondom Telenor 4g-vel. (BAZ-megye)

(#691) nfer


nfer
tag

Köszönöm.

(#692) jFox válasza Bargab (#678) üzenetére


jFox
őstag

Nekem volt ilyen Redmi Note7-re. Leesett, összetört, kidobtam. Mondjuk a telefon megúszta, de nem vennék még egyszer. :(

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#693) Bargab válasza jFox (#692) üzenetére


Bargab
tag

Köszönöm. Ilyesmi tapasztalatok érdekeltek. :R akkor lehet kihagyom én is.

(#694) Trooper82


Trooper82
senior tag

Közben kiszaszeroltam, hogy a gyári gyorstöltő küldi fel egeszen 100 fokig a soc hőmérsékletet. Ha lehuzom órák alatt folyamatosan csökken a soc hőmérséklet...
Nem értem a dolgot, és nem is nagyon látom benne a logikát de nálam tuti ez van.

(#695) jFox válasza Bargab (#693) üzenetére


jFox
őstag

Most az a "szarvasos" tokom van, ami az összefoglalóban is benne van. Igaz nem átlátszó, de jól passzol, jó a fogása, és nem csúszkál a telefon a kezemben.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#696) epy válasza sbence4 (#109) üzenetére


epy
csendes tag

Neked jól működik az Android Auto-val a Waze? A Waze alapból jól működik, viszont AA-ban nem, kb 10 mp után mintha eldobná a GPS jelet és úgy marad a térkép :W . A Google térkép meg jól működik az AA-ban. Próbáltam gyári USB kábellel, próbáltam régebbi AA-val, de ugyanúgy nem működik.

(#697) Petrónius válasza jFox (#695) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Szia
A "szarvasos" tok nem "tolja le" az üvegfóliát?

(#698) jFox válasza Petrónius (#697) üzenetére


jFox
őstag

Nekem nem bántotta. Mondjuk ami nekem volt fólia az nem halott le a peremre.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#699) Bargab válasza jFox (#695) üzenetére


Bargab
tag

Néztem azt is, köszönöm.

(#700) Petrónius válasza jFox (#698) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Akkor az úgy nem mérvadó. :)
Én ilyet, vagy ezt venném. Gondolom ezek ráhajlanak a kijelzőre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.