Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

alt="" title=""

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) SkyLine3000 válasza Tökimanó (#1750) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ez mindig így van. Ha vesz az ember x márkából vmit és megszívja, akkor a legtöbb egyből ráhúzza, h az egész márka szar. Én akkor teszek így, ha x márkából több mindent veszek és mind beszarik. Akkor keresek mást. Jártam már így.

(#1752) flash-


flash-
veterán

VoLTE

Kedves telenorosok! Asszonynak a minap kiirta hogy VolTe!
Megnézve a telenor oldalon ez az egyetlen xiaomi ami támogatja a Volte-t tehát még egy pirospont👌

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1753) miqlas válasza flash- (#1752) üzenetére


miqlas
őstag

... az lehet, hogy a Telenor oldalon ez az egy támogatott Xiaomi, DE! ez nem a RN8T érdeme, hanem a Telenor szégyene! ;] :P Amúgy meg a RN7-en is simán megy a VoLTE :DDD

42

(#1754) Latza válasza lac10 (#1737) üzenetére


Latza
aktív tag

Egyébként ez érdekes dolog,mert mikor megvettem a telefont, a munkahelyemen a Voda kártyával is lehetett mobilnetezni valamennyire (csarnok + benne iroda), bár jónak azért nem volt mondható az élmény.
Aztán vettem bele egy Telenoros kártyát, mert azzal ment normálisan a net.
Viszont kb. a MIUI 11-es megjelenése óta lényegesen gyengébb a vétel és a Telenoros net is éppen csak megy. Szóval én inkább szoftveres problémának látom a gyenge (gyengített?) jelerősséget, mert korábban egyáltalán nem éreztem rossznak. Kültéren egyébként nincs vele probléma, mindkét kártyával jó a térerő.

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#1755) handrash


handrash
őstag

Évekig Samsung note és S szériás telefonjaim voltak.
Most S7- ről váltottam ami kb. 4 éve volt a Samu zászlóshajója.
Ez a készülék papíron körülbelül ugyanannyit tud, csak ujkorában se került több száz ezer forintba! Ezzel tisztában voltam a vásárláskor. Véleményem szerint hozza azt a szintet. Ha én elindulok otthonról akkor megy a kocsiban a navigáció BT-n kihangosítva, és egy fedélzeti kamera program és a zenelejátszás. Mindezekkel megbirkózik a telefon. Kiszálláskor talán egy tükörtojást is el lehet készíteni rajta. :)
Január óta nyúzom. Apex launchert használok. Az igaz, hogy a MIUI optimizációt teljesen le kellett tiltsam mert bizonyos appokat amik nekem állandóan futniuk kell, mindíg kilőtte, bármit állítottam és lakatoltam le.
Volte-ben csalódtam nekem nem volt jó a hangminőség.

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#1756) viktorhu válasza handrash (#1755) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem jó a hang S8 után.

A miui optimalizálás kikapcsolása járt valamilyen kényelmetlenséggel? Újratelepítés, megszűnő funkciók?

(#1757) handrash válasza viktorhu (#1756) üzenetére


handrash
őstag

Egyértelműen rosszabb üzemidő, de vállalható.
És igen minden appnak ismét meg kellett adni az engedélyeket.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#1758) flash- válasza miqlas (#1753) üzenetére


flash-
veterán

oks köszi :) és az RN6 pro? :)
nekem még mindig ez az "Őskövület" van :D pár érthetetlen bugtól eltekintve jó még...
(csak nem írja ki a nemfogadott hívást.. aki megoldja nekem annak tényleg fizetek..)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1759) miqlas válasza flash- (#1758) üzenetére


miqlas
őstag

Próbáld meg a mittomén kódokat bepötyögni, ha csatlakozik, nyertél! :)
A tárcsázóban kell megadni: *#*#86583#*#*

42

(#1760) Bélabácsi


Bélabácsi
tag

Sziasztok!

Xiaomi Redmi Note 8T tulajdonosoktól szeretnék egy kis segítséget kérni: egyedi bőr övtokot szeretnék készíttetni a telefonhoz és ehhez meg kell adnom a telefon pontos méreteit. Mivel a bőrtokban a telefont a gyári szilikon tokkal együtt szeretném használni, megkérhetnék valakit, hogy pl. egy tolómérővel leméri a telefon hosszúság x szélesség x magasság méreteit úgy, hogy rajta van a gyári szilikon tok a telefonon?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#1761) ivopapus válasza Bélabácsi (#1760) üzenetére


ivopapus
tag

Számolj rá 5 mm mindkét irányba az jó lesz.

(#1762) nyisziati válasza Bélabácsi (#1760) üzenetére


nyisziati
veterán

Szia, itt tizedmilliméterre megvannak a méretek:
[link]

(#1763) Oldman2 válasza nyisziati (#1762) üzenetére


Oldman2
veterán

A gyári szilikon tokkal együtt?

(#1764) nyisziati válasza Oldman2 (#1763) üzenetére


nyisziati
veterán

Hopsz, azt nem is néztem, bocs.
Akkor még plusz 5 mm, ahogy ivopapus is írta.
Bár bőrtoknál még 1 centi se túlzás.
(édesapámék egy időben bőrdíszművesként dolgoztak)

(#1765) cidalain


cidalain
veterán

Valakinek sikerült beállítania az Always on Edge progit értesítésre LED helyett?
Nekem valamiért nem megy. Mindig mondja, hogy hozzáférést kell adni az értesítésekhez, de az be van már kapcsolva. És nem nagyon akar menni.
Amúgy azt gondolom mindent beállítottam amit kell, engedélyek megvannak. Tudtam szépen konfigolni a notch köré is, jó lenne, ha menne.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#1766) Trooper82


Trooper82
senior tag

Global 11.07
Jött egy csomó rendszeralkalmazás frissítés, azóta nem érkeznek meg az értesítések csak ha feloldom a kijelzőt. Eddig jo volt. A miui beállításokat ismerem. Ez az egyik gond. A másik , hogy azóta akadozik a telefon még gepelésnél is. Gboard. Más tapasztalt hasonlót?

(#1767) cidalain válasza cidalain (#1765) üzenetére


cidalain
veterán

Nagyjából sikerült belőni. :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#1768) zzola válasza Trooper82 (#1766) üzenetére


zzola
félisten

Nem.

(#1769) spiderpig820 válasza Trooper82 (#1766) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Nálam minden rendben.

4B

(#1770) Trooper82 válasza spiderpig820 (#1769) üzenetére


Trooper82
senior tag

Köszi. Akkor jön a havi hard reset😂.
Kapjunk már valami normalis romot.

(#1771) atosan válasza Trooper82 (#1766) üzenetére


atosan
addikt

Nem ugyan olyan tünetek, de hasonló más Xiaomi termékeknél is. Gyári launcher frissítéssel lehet gond: [link]

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#1772) Trooper82 válasza atosan (#1771) üzenetére


Trooper82
senior tag

igen az frissült mielőtt előjőttek a problémák...
Szuper köszi. Frissitést eltávolítottam és hasít a telefon:) :R

[ Szerkesztve ]

(#1773) Flowtation válasza Trooper82 (#1772) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Hogyan lehet egy frissítést eltávolítani? Akár rendszer alkalmazás, akár nem. Nekem ugyan nincs gondom, de a metodikája érdekelne.
Köszi!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#1774) Trooper82 válasza Flowtation (#1773) üzenetére


Trooper82
senior tag

Alkalmazások menübenaz alkalmazást kiválasztani, majd rányomni a frissítések eltávolítására...

(#1775) Tökimanó válasza Trooper82 (#1774) üzenetére


Tökimanó
senior tag

De ha jól tudom ilyenkor az összes frissítése törlődik nem csak az utolsó. Nem gond ez egy több éve a telefonon lévő alkalmazásnál?

(#1776) Trooper82 válasza Tökimanó (#1775) üzenetére


Trooper82
senior tag

Igen gond lehet. De legalább Most működik a telefonom. :)

(#1777) handrash válasza cidalain (#1767) üzenetére


handrash
őstag

Hogyan?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#1778) cidalain válasza handrash (#1777) üzenetére


cidalain
veterán

Hú csomó helyen adni kellett engedélyt az appnak.
Hozzá férhessen a lábmérethez is nagyjából, induljon a rendszerrel, az akkumlátorkímélőt is ki kellett kapcsolni az adott apphoz.
Meg még egy fontos a Beállítások/ további beállítások/ Kisegítő lehetőségek/ További letöltött szolgáltatásoknál is állítsd Be az appnál. (Nekem csak a menedzser függetlent engedi, a világításkezelőt nem, de ez lehet hogy csak opyan telóknál menne, ahol eleve van noti Led)
És fontos, ami nálam elmaradt, hogy teló restart.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#1779) Bélabácsi


Bélabácsi
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a Xiaomi Redmi Note 8T tulajdonosoktól: esetleg van arra vonatkozó beállítás, hogy egy bizonyos idő elteltével automatikusan kapcsoljon ki a WiFi, ha pl. elmegyek otthonról a telefonnal? Nyilván nem sok értelme van, ha a Hungária körút közepén WiFi-t keresgél a telefon... :)
Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#1780) cidalain válasza Bélabácsi (#1779) üzenetére


cidalain
veterán

Logikusan gondolva igazad van. De tapasztalatok alapján "nem kér enni" a bekapcsolt wifi. Egész délután nem voltam otthon, indulás előtt vettem le a töltőről. Az akkuhasználatot most megnézve, az elfogyott energia 34%-a a cella készenlét volt, és csak 0.5% volt a wifi. Tehát a kikapcsolt wifivel ezt a 0.5%-nyi akkuidőt spóroltam volna meg.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#1781) handrash válasza Bélabácsi (#1779) üzenetére


handrash
őstag

Léteznek erre külön appok, például a tasker.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#1782) handrash válasza cidalain (#1778) üzenetére


handrash
őstag

Koszi

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#1783) qge válasza handrash (#1781) üzenetére


qge
aktív tag

Én vettem pár nfc matricát, amikhez mindenféle funkciókat lehet programozni. Pl van egy ilyen matrica a kocsiban, hozzáérintve a telefont kikapcsol a WiFi, bekapcsol a Bluetooth, elindul a maps és némitásra kerül a csengőhang...jópofa.

(#1784) cidalain válasza qge (#1783) üzenetére


cidalain
veterán

Ehhez kellett külön app, vagy alapból be lehet ez programozni a telóban?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#1785) qge válasza cidalain (#1784) üzenetére


qge
aktív tag

Én a Trigger-t használom.

(#1786) handrash válasza cidalain (#1784) üzenetére


handrash
őstag

Igen, a matrica írásához kell.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#1787) Notalab


Notalab
tag

Sziasztok!

Apám pár hetes készüléke az alábbit produkálta. T-mobilos. Ha nem garanciában csinálják, akkor mennyibe fájhat?
Nem reagál semmire, és már tejlesen belilult. Szerintem kuka.

...

(#1788) qge válasza Notalab (#1787) üzenetére


qge
aktív tag

Nem érte víz? Gariban kell javítsák, ha nem vizes....kíváncsi vagyok majd, mit mondanak.

(#1789) papp54


papp54
aktív tag

Sziasztok feltettem miui 12 romot probaként. Nem tökéletes de kiprobálni hogy milyen a miui 12 arra jó. Nekem tetszik az új miui.

Honor 50 5G

(#1790) SkyLine3000 válasza papp54 (#1789) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Asszony telóján alapból a 12-es volt. Eddig nem panaszkodott. Persze vannak dolgok, amik az LG G3 után furcsák voltak neki, de át kell szokni.

(#1791) papp54 válasza SkyLine3000 (#1790) üzenetére


papp54
aktív tag

Igen szokni kell én is csak azért tettem fel hogy milyen használni. Jobban bejön mint a 11. Kár hogy ez még alpha rom a mi note 8t-hez.

Honor 50 5G

(#1792) qge válasza SkyLine3000 (#1790) üzenetére


qge
aktív tag

Alapból 12 volt?? Azmeghogy? Pár hete indult az útjára..

@papp54, az is lesz még egy darabig és nem is csak erre a készülékre, de ígéretes.

(#1793) papp54


papp54
aktív tag

Igen eléggé igéretes.

Honor 50 5G

(#1794) ivopapus válasza papp54 (#1791) üzenetére


ivopapus
tag

Megkérdezhetem honnan?

(#1795) SkyLine3000 válasza qge (#1792) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Rosszul emlékeztem (mivel nem én használom). Nem sokkal feljebb írtam, h 11 van rajta. Csak ott még 10-ről volt szó és írták, h a 11 nem sikerült túl jól. És arra írtam, h egyenlőre nincs vele baj. Ha jó így neki, nem hiszem, h frissítve lesz. Én azt vallom, ha valami működik rendesen, ne rontsd el frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#1796) papp54


papp54
aktív tag

Csináltam egy romot de vannak benne hibák szelfikamera nem müködik de gcammal meg jó. Meg nfc-t kell valahogy müködésre birnom.

Honor 50 5G

(#1797) seger


seger
addikt

Valami nem kerek a wifimmel. 5GHz-re nem áll rá. Másnál?
2.4GHz-is speedtest csak 20-25-öt mér

[ Szerkesztve ]

(#1798) viktorhu válasza seger (#1797) üzenetére


viktorhu
veterán

Külön neve van a 2,4-es és az 5GHz-es wifinek?

Ha nem, akkor először azt kellene megoldani - a telefon rámegy egy erősebbnek tűnő jelre, aztán azon is marad.

Ha külön neve van, és nem akar rá csatlakozni, akkor olyan frekvenciára / szabványra van állítva a router, amit a telefon nem tud.

(#1799) seger válasza viktorhu (#1798) üzenetére


seger
addikt

Direkt egybe van... Band steering. Minden készülékünknél rendben megy, csak a 8T-n nem

[ Szerkesztve ]

(#1800) viktorhu válasza seger (#1799) üzenetére


viktorhu
veterán

Próbáld ki, hogy ha kikapcsolod a 2,4-et, akkor csatlakozik-e az 5GHz-re, akkor ki lehetne zárni a beállítási kérdést. Milyen szervert használsz a band steeringre? Be van állítva az 5GHz preferálása? Van gyakorlati jelentősége (nagyon sok felhasználó, rosszul kiépített hálózat, ahol az 5GHz lefedettsége gyenge stb), ami miatt megéri egy nem standard megoldás hátrányait is felvállalni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.