Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

alt="" title=""

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) cidalain válasza #01993216 (#1994) üzenetére


cidalain
veterán

A Pixel Experience projekt nem Google cucc. Ugyanúgy custom, mint a Lineage. Oké, az alapja egy vegytiszta Google Pixel Android, van benne Play támogatás, meg pár Pixel specialitás, de nem erőszakol rád minden Google cuccot.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#2002) #01993216 válasza cidalain (#2001) üzenetére


#01993216
törölt tag

Felteszem, ha lesz időm, valamit kezdenem kellene már a telefonnal, ez így nem állapot. Mondjuk úgy, hogy minden nap dolgozok, elég nehézkes, de majd kitalálok valamit :D

(#2003) qge válasza Namelesske (#2000) üzenetére


qge
aktív tag

Köszi, ez klassz, de a károsultak ezzel nem lesznek beljebb... 😒 Én is tőlük rendeltem, mikor még ment a szekér, most max a gari érvényesítése lesz para...kvázi nincs is gari a készülékemre. Aki előre fizetett és úgy NINCS telefonja, nyilván nagyobb szopórolleren van.

(#2004) zzz03 válasza spiderpig820 (#1985) üzenetére


zzz03
őstag

Köszi kiprobalom. :R

(#2005) kaosz86


kaosz86
aktív tag

Miért van az, hogy a letiltott appok közül a google chrome időről időre aktiválja magát és frissítéseket szed le?

(#2006) roomeo


roomeo
csendes tag

Hali! Lenne pár kérdésem! Gyors hívó, névjegy widget van a telóban? Ha nincs akkor milyen appal lehetne helyettesíteni? Illetve OTG képes a teló, Felismeri a pendrivot? Milyen kütyü kell hozzá? Segítségeket előre is köszönöm!

(#2007) cidalain válasza kaosz86 (#2005) üzenetére


cidalain
veterán

Nekem nincs letiltva, használom is, mégse frissíti automatikusan magát. Szóval ez nem telefon hiba, hanem beállítás hiba lesz.
Google Play áruház beállításai közt, kapcsold ki az appok automatikus frissítését, akkor boztosan nem fog frissülni (igaz, más app sem, de manuálisan tudsz frissíteni, ha szükséges)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#2008) lac10


lac10
csendes tag

ez mi lehet szerintetek? van egy régi motorola (T307) kihangosítóm, a telefonnal most használtam VOLNA, de nem tökéletes. beszélni lehet vele gond nélkül, de mintegy 5 perccel a bekapcsolása után elkezd pittyegni a motorola.
a telefonon sem lehet semmit állítani, azt hogy kér-e telefonkönyv szinkront azt ki-be kapcsoltam és ennyi, más paraméter nincs. bt fülessel, másik 2 kihangosítóval rendben működik. és hogy 5 percig jó, aztán kezd valami nem tetszeni, de attól még funkcionál?

[ Szerkesztve ]

(#2009) WOT-H-A-C válasza handrash (#1944) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Naponta átsuvickolom, de nem jobb sajnos. Viszont így már nekem élhető a teló.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2010) WOT-H-A-C válasza #01993216 (#1948) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ige, Global 11.09-ről downgradeltem MIUI10 re

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2011) WOT-H-A-C válasza #01993216 (#1994) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Én próbáltam Global és Xiaomi EU RM ot is, de ilyen hibával nem találkoztam egyiken sem. Net kicsit akad váltásnal, de azt sem mindig veszem észre.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2012) Trooper82


Trooper82
senior tag

Prof reminder eddig hibátlanul működött. Eddig...
Most jelzésnél ha villog az akku, bekapcsolódikk a zseblámpa a telón, és úgy is marad amíg ki nem kapcsolom. Jó, hogy észrevettem, mielőtt kisütöm az akksit. Más még használja? Ha igen figyeljetek erre a "kis" hibára.

(#2013) LanyUs


LanyUs
senior tag

Szüleimnek szerettem volna ezt Xiaomi Redmi Note 8T -t, de látom, hogy lemaradt az értesítő led. Tudnátok esetleg hasonló tudású típust ahol meghagyták? :R

(#2014) cidalain válasza LanyUs (#2013) üzenetére


cidalain
veterán

Sima Note 8?
Van LED rajta, de nincs benne NFC

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#2015) amdni


amdni
aktív tag


Sziasztok!
5 napja vagyok birtokosa egy Xiaomi Redmi Note 8T-nek, 4Gb/128 Gb.
Előtte Xiaomi Redmi Note 4 telefonom volt.
Sajnos azt tapasztalom, hogy nagyon gyorsan lemerül a telefon, viszonyítva a Redmi Note 4-hez, amit elég volt 2-3 naponta is tölteni, ezt viszont minden nap kell, ma már ki is kapcsolt úgy lemerült a telefon.
Semmi nem fut a háttérben, a programok autumatikusan települtek, az van rajta ami a Redmi Note 4 telefonon is, semmi új program nincs rajta.
Igaz hogy kicsit nagyobb a kijelző, de normális hogy kb. 20 óránként tölteni kell ha nem akarom hogy teljesen lemerüljön?
Max. egy 45-90 perces filemet megnézek rajta naponta, illetve telefonálásra, böngészésre, üzenetváltásra használom.
Most beállítottam hogy 5 perc képernyőzár esetében tiltsa le a mobil internetet, és törölje a háttérfolyamatokat, de így is elég hamar lemerül.
Az akkuhasználati statisztikánál az Egyéb több mint 10%, volt hogy kb. 30 % volt.
Még dönthetek úgy hogy kicserélem egy Redmi Note 9-re, kb. 4000 ft-ot kellene ráfizetnem, 14 napos elállási időn belül vagyok. A Note 9 nagyobb akkuval rendelkezik, viszont MTK cpu-val szerelt, aminek állítólag nagyobb a fogyasztása.
Mit tanácsoltok?

(#2016) lac10 válasza amdni (#2015) üzenetére


lac10
csendes tag

nekem ma 2 óra képernyőidővel ment le 20 százalékot.
nézd meg a digitális jólét programban a képernyőidőt, az nagy fogyasztó.
nálam az egyéb fogyasztó az 2,8 százalék.

(#2017) qge válasza kaosz86 (#2005) üzenetére


qge
aktív tag

Play áruházban kikapcsolható alkalmazásonként a frissítés.

(#2018) qge válasza roomeo (#2006) üzenetére


qge
aktív tag

[link] Úgy tűnik, van OTG és egy átalakítóra van szükséged, Google segít. [link]

Névjegyzékben hosszan nyomva az adott kontaktot, nekem feljön olyan menüpont, hogy "elhelyezés a kezdőképernyőn", bár nekem eu rom van, nemtom, globalon is van-e

[ Szerkesztve ]

(#2019) kaosz86


kaosz86
aktív tag

Oké köszi, de egyik válasz sem igazán arra vonatkozik, amit kérdezni akartam:
Ha egyszer letiltottam a chrome-ot, miért engedélyezi a rendszer időről időre?
(A frissítés csak annak a jele, hogy valami már megint aktiválta ezt a f#st.)

(#2020) Petrónius válasza kaosz86 (#2019) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Ne letiltsd ha ennyire zavar, töröld.

(#2021) SkyLine3000 válasza Petrónius (#2020) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Csak ha a chrome integrálva van a rendszerbe, akkor nem lehet törölni, csak tiltani. Törölni, csak rootolás után lehet. Legalábbis nálam LG-n így van. A gyerek és az asszony Xiaomi telóin is le vannak tiltva az ilyen szarok, mert törölni nem lehet. Amit lehet, ott is töröltem.

(#2022) qge válasza SkyLine3000 (#2021) üzenetére


qge
aktív tag

Nemaaaar, Chrome nem system app. Töröld, ha zavar.

(#2023) Petrónius válasza SkyLine3000 (#2021) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Mintha itt olvastam volna valamit a minap. Kereső kidobja.

qge : +1

[ Szerkesztve ]

(#2024) SkyLine3000 válasza qge (#2022) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Demáááár. Nem nekem van gondom a chrome-al. :) Szerencsére az enyémen nincs. Nekem az LG G4-en és a 3-on sem lehetett alapból törölni, csak tiltani. Csak a root és mondjuk titanium volt a megoldás. Gyereknek meg A1 van. Arról sem lehet törölni sok mindent alapból, csak tiltani. Asszonyé meg Note 8 Pro. Ott nem próbáltam. Ha őt nem zavarja, engem sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#2025) kaosz86


kaosz86
aktív tag

Szerintem nem nagyon létezik olyan androidos telefon, ahol a chrome törölhető root nélkül :)
Teljesen jó lenne nekem a tiltás, ha tiltva is maradna :D

(#2026) cidalain válasza kaosz86 (#2025) üzenetére


cidalain
veterán

A tiltás azt jelenti, hogy nem fut.
A frissítéseket a PLAY STORE kezeli, nem maga az app. Így simán frissíti automatikusan, annak ellenére, hogy az app maga le van tiltva, nem fut, és nem is használod. Szerintem legalábbis.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#2027) qge válasza kaosz86 (#2025) üzenetére


qge
aktív tag

Szerintem meg nagyon kevés olyan androidos telefon van, ahol a Chrome előretelepítve érkezik, jellemzően saját böngésző van rajtuk. De nem vitatkozom, én még nem láttam ilyen telefont, ahol Chrome system app.

(#2028) cidalain válasza qge (#2027) üzenetére


cidalain
veterán

Ezen a telón is ott az eltávolítás gomb a chrome-nál.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#2029) aprokaroka87 válasza qge (#2027) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

/system/app/Chrome

Ezt a redmi Note 7 esetében elég nagy eséllyel rendszer app-ként kezeli.

Ha azt az opciót kínálja fel hogy frissitések eltávolítása, akkor szintén rendszer app gyanús.

Amúgy meg a miui amúgy is mintha bele kavarna a dolgokba ilyen téren.

Alapból nem lehet jegelni, még a nem rendszer appokat sem.

Emlékeim szerint RN8T esetében sincs másképp.

(#2030) cidalain válasza cidalain (#2028) üzenetére


cidalain
veterán

Upsz, másik gépet néztem. RN8T esetében rendszer app a Chrome legalábbis gyári Android esetén.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#2031) LanyUs válasza cidalain (#2014) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm szépen a tanácsot! Megnéztem a 9-es szériát is, de nem látok érdemi különbséget, ezért az általad javasolt sima Note 8 lesz :R

(#2032) kaosz86


kaosz86
aktív tag

Miért van az, hogy a telefon képtelen biztonsági mentést létrehozni a google drive-omba?

Folyton azt írja, hogy várakozik a címtár biztonsági mentésére...holott a Beállítások/fiókok és szinkronizálás/google menüpontban simán azt jelzi, hogy szinkronizál mindent.

A google drive appban meg folyton a címtárra vár és a "biztonsági mentés készítése" gomb is inaktív.

Ötletek?

(#2033) kaosz86 válasza kaosz86 (#2032) üzenetére


kaosz86
aktív tag

ez lenne még aktuális????
https://www.androidpolice.com/2019/11/13/android-backups-to-google-drive-have-been-disabled-on-many-phones-for-months-no-proper-fix-in-sight/
Ki kellett kapcsolni a lockscreen kódot meg újjlenyomatot....és utána aktív lett a biztonsági mentés gomb... :W

(#2034) aprokaroka87 válasza kaosz86 (#2032) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Rn7-en szintén rossz..... vagy a miui kavar be, vagy a Google bugzik

(#2035) csabaspecial


csabaspecial
tag

Sziasztok! Van itt olyan tag, akinek megsérült az üveg hátlapja és cserélni kellett vagy volt érdemes? lenne egy két kérdésem ezzel kapcs

(#2036) ivopapus válasza kaosz86 (#2032) üzenetére


ivopapus
tag

Nálam tökéletesen megy

https://photos.app.goo.gl/SXYhxwUqVCWA6rnJ9

(#2037) papp54


papp54
aktív tag

Feltettem a miui 12-öt amit a sima note 8-ra csinált a xiaomi.eu eddig nem rossz csak nfc nincs. Átalakitotam hogy Note 8T-n is mükődjön.

[ Szerkesztve ]

Honor 50 5G

(#2038) malz válasza papp54 (#2037) üzenetére


malz
csendes tag

Néztem még stabilban nincs de 10es android alapú már. Kíváncsi leszek mikor lesz elérhető stabil 10 es android a telefonra. Bár az is igaz hogy a miui 12 hozhat kis újítást, az android 10 alap annyira nem szerintem legalábbis.

(#2039) papp54 válasza malz (#2038) üzenetére


papp54
aktív tag

Van pár újitás nekem jobban bejön mint a miui 11. De belinkelem [link] [link] hátha más is kiakarja probálni. Van egy patch reklám és hang erősitő.

[ Szerkesztve ]

Honor 50 5G

(#2040) malz válasza papp54 (#2039) üzenetére


malz
csendes tag

Akkor remélem minél hamarabb elkészülnek vele ;)

(#2041) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Most néztem, az asszony régebben vásárolt telója, az A2 Lite már Android 10-et kapott. bár asszonynak arról sincs fogalma mi is az az Android, és mikor települt, gyerek rendezgeti neki.... :D
Na mindegy, mást szeretnék kérdezni. Mindegyik telefonomra rakatok ilyen üvegfóliát. Van egy kis butikszerű bolt a kisvárosunkban (Kapuvár) ahol mindenféle mobilos kiegészítőt is forgalmaznak, és az eladó hölgy fel is teszi precízen a fóliát, tényleg szöszmentesen, pontosan. Kb 1 hónap után mindig elkezd a bal felső sarokban feljönni a fólia, mindig ott, mindegyik telónál. Néha veszek új fóliát, de már meguntam, pár hét alatt úgyis hólyagos lesz.
Van valami megoldás ennek az elkerülésére? Vagy vegyem le a fóliát, nem karcolódik ez már..?

Keveset használom a telót, vannak napok hogy rá sem nézek, inkább fotózás amire többet használom (Jobb képeket készít mint a kompakt, Sony w800 fényképező). Az utólsó MIUI frissítés óta nekem észrevehetően megnőtt az idő két töltés közt (Egy hét helyett kb 10 nap). Persze ha sokat fotózok, azért merül, de ha csak bekapcsolva áll napokig lenémítva, kevésbé fogy az aksiból a szufla. Igazából annyira nem is kellene telefon nekem, de ha néha telefonálni szeretnék, jó ha van, meg fotózni használom. Ja és tegnap horgászni voltam, a Hany (Hanság) erdei földútjain bolyongva a Google Maps segített megtalálni az irányt... ;]

(#2042) kisszee


kisszee
csendes tag

Sziasztok!

Nem volt Nektek még olyan, hogy a Kamera applikáció nem jól tájolta be a telefon pozícióját? Úgy értve, hogy például asztalon levő dolgot akarok fényképezni és fejjel lefelé fotózza le, de a vízszintes pozíciót is nehezen érzékeli. Sok mindent próbáltam (gyári reset, CIT kalibrálás), de semmi sem segített. Ráadásul az "Accelerator" menüpontnál nem is jön elő a Calibrate gomb.

(#2043) cidalain válasza kisszee (#2042) üzenetére


cidalain
veterán

Ezt nagyon sok telefon nem tudja jól ha felülről akarsz fotózni és a teló vízszintesen fekszik, akkor random lesz a tájolás. Elég ha csak egy picit ferdén tartod, már rossz lesz a tájolás. Igazából lehet hogy ez nem is a telefonok baja, hanem az emberé. Azt szemre ugyan meg nem mondod hogy most a telefon egyik oldala a vízszintes síktól fél centivel lejjebb van pl

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#2044) kisszee válasza cidalain (#2043) üzenetére


kisszee
csendes tag

Ezt még el is fogadom. Igazából az érdekes, hogy a CIT menüben levő Accelerator nyugalmi helyzetben, asztalon az alábbi értékeket mutatja (nem tudom, hogy mi a normális, őszinte leszek; ha valaki esetleg képben van, véleményezné?). Az értékek kerekítettek:

X: 0
Y: -8 (ennek nem 0 közelinek kéne lenni?)
Z: 10

Illetve, ha a bekapcsolom a "Forgatást", akkor a menüben semmilyen szinten sem akar álló helyzetbe visszaállni. Szerintem ez nem normális.

[ Szerkesztve ]

(#2045) cidalain válasza kisszee (#2044) üzenetére


cidalain
veterán

Elvileg de.
Y nálam akkor 10 ha állitva kézben fogom.
X akkor 10 ha fektetve (landscape) kézben fogom.
Z akkor 10 ha a hátán fekszik
Negatív akkor van ha ezeknek ellentétesen fogom.

Az Y irányú kalibráció mintha nem lenne oké nálad. Nem tudom ezt lehet e kalibrálni valahogyan. Ha nem, akkor szerintem ez rossz (akár szenzorhiba), és javíttatni küldeném

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#2046) kisszee válasza cidalain (#2045) üzenetére


kisszee
csendes tag

Köszönöm, hogy utánanéztél! Írtam a hivatalos szerviznek.

(#2047) cidalain válasza kisszee (#2046) üzenetére


cidalain
veterán

Ha olyan helyzetben tartod a telót mintha kijelzővel lefele lenne az asztalon akkor mit mutat az Y? Ugyanazt?
Illetve akkor mennyi az Y ha a töltőcsati oldala áll az ég felé?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#2048) kisszee válasza cidalain (#2047) üzenetére


kisszee
csendes tag

Kijelzővel lefele: ugyanolyan mintha felfele lenne, előjelben is: ~ -7

Töltőcsati oldala ég felé: -17

(#2049) cidalain válasza kisszee (#2048) üzenetére


cidalain
veterán

A -17 alapján úgy tűnik ez el van kalibrálódva. És ha normálisan fogod a telót úgy hogy a töltő csatija a föld felé áll? (+3 lesz?)
Nekem -10 és +10 között mozog az érték durván. Neked meg van valamennyi eltolásod. Régebbi Xiaomi telónál a recoveryben lehetett kalibrálni az accelerometert. Utána kell guglizni ennél is így van e. Ha igen, akkor felesleges szervizelni (a kalibrálás egyszerű, asztalra kell tenni, meg utána forgatni)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#2050) kisszee válasza cidalain (#2049) üzenetére


kisszee
csendes tag

Valószínű szenzor hibás (érdekes, pedig nem ejtettem le, áprilisban vettem). Van egy ingyenes accelerometer calibration program, amivel be lehetne kalibrálni, de nyugalmi állapotban - asztalra letéve - folyamatosan "gyorsulást" jelez Y tengelyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.