Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

alt="" title=""

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Tibry11


Tibry11
újonc

Sziasztok! Tegnap frissitettem a rn8t készülékemet miui 11.0.9 re és azóta csak úgy kapom meg az sms-t ha van internet! Eddig ilyet nem csinált! Net nélkül is megkaptam minfen smst! Mit csinálhatnék hogyan álitsam be? Köszönöm a válaszokat!

(#1902) lac10 válasza Latza (#1900) üzenetére


lac10
csendes tag

ez valóban jó ez a reminder.
a sok problémám egyikét ez oldotta meg, én csipogtatom.
a telefon túl fényes képernyőjére találtam egy normális sötétítőt, a Night Shift vált be.
(ugyanitt krdés, hol érzékeli ez a környezeti fényerőt, mert pontszerű helyet nem találtam erre. valahol a képernyő felső részén, de hogy pontszerűen?).
ugyancsak aranyos hogy mostanában a "rezeg, majd cseng" az nem lehetőség a telefonoknál, erre is kellett ügyeskedni hogy az éjjel 11:20-kor érkező rettent fontos moldáv meg azeri hívások ne keltsenek már fel.
szinte mindent meg lehet oldani, de 3 alprogram fut csak azért hogy hozza azt a komfort szintet a teló ami 5 éve alap volt :)

(#1903) nfer válasza Csatsa (#1897) üzenetére


nfer
tag

Nekem is erre akart frissülni de Én végül nem engedtem, mert ez a globál rom.

Itt van az eu rom is, szerintem ez a miénk.

(#1904) Kaisi


Kaisi
csendes tag

Sziasztok,

Nagyon örülök h megtaláltam ezt a fórumot! Végigolvastam az összefoglalót de nem találtam megoldást a problémámra. T-s Redmi Note 8T-m van és 5G-s wifi routerrel nem hozza a 300mbites sebességet. Sőt néha még 10-20 is probléma neki. Ez általános vagy hibás a készülékem? Fura mert az előző telefonom ami Redmi Note 5 volt teljesen jól közel 300mbittel teljesített...
Megköszönöm ha valakinek van valami jó ötlete vagy tanácsa.

(#1905) gagyilovag válasza Tibry11 (#1901) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Ilyet még nem hallottam!
Semmi köze az sms-funkciónak az internethez!

(#1906) lac10


lac10
csendes tag

az is érdekes, mostanában tapasztalom, hogy itt ahol a digi gyenge (és csak az a kártya van a telefonban), ha wifit kapcsolok a telefon vétel megszűnik. wifi kikapcs, telefon visszajön.
1-2 csík van csak a térerő, és a jelenség független attól hogy 4g vagy 2 g hálózatra kapcsolom.

[ Szerkesztve ]

(#1907) Honzi válasza cidalain (#1896) üzenetére


Honzi
senior tag

Nálam így sem működik sajnos.
Nem tudom mi a gond mert a tv-t itt is látom de csak csatlakozást ír majd megint vissza vált vezeték nélküli kijelzőre más nem történik.

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#1908) Tibry11 válasza gagyilovag (#1905) üzenetére


Tibry11
újonc

Pedig így van! Sőt nem is kézbesití az enyémet ha nincs net!

(#1909) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Kijelző cserét csinált már vki? Összetört, gondoltam vmi hasonlót rendelek és kicserélem.
Ha van tapasztalat vagy bevált beszerzési hely, szívesen veszem.

(#1910) Csatsa válasza nfer (#1903) üzenetére


Csatsa
tag

Én is így gondolom de én már feltelepítettem, megvátom hogy jöjjön a miui12 aztán csinálok egy tiszta telepítést.

(#1911) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Global 11.09 ...a hajam még mindíg tart...és proxy szenzor bug is meg maradt. :DDD

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1912) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Urak, tud valaki linkelni egy leírást gyári ROM downgrade -hez? Vissza akarok állni MIUI10 re. Bootloader nyitva, recovery gyári.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1913) mb702 válasza WOT-H-A-C (#1912) üzenetére


mb702
tag

Szia!

Leírást nem tudok sajnos.
De mivel tudtommal nincs "rollback protection", ezért szerintem egy MiFlash progi és egy "fastboot rom" elég az Általad kívánt művelet végrehajtásához.
A BL-t nem kell visszazárni és mégse lesz tégla (MiFlash-ban a "clean all"-t választod).

(#1914) bj13


bj13
tag

Sziasztok!
Tegnap vettem a készülékem.
Hogyan tudom beállítani, hogy a SIM kártyán lévő nevek ne jelenjenek meg a tárcsázóban?

(#1915) MrWhite


MrWhite
tag

Van egy nagymama (nyugi, nem a Piroska és a farkas jön) és van neki egy lapos, de nem okos TV-je (LG 32LT75) ami azért SCART/HDMI bemenettel rendelkezik. Szeretném az unokái fotóit, videóit megmutatni neki a telefonomról (RN8T) a képernyőre. Milyen megoldások jöhetnek szóba, és mit javasoltok?! (Kábel, adapter, WiFi, Bluetooth... - minden megoldás érdekel, kezdve a legegyszerűbb/legolcsóbb megoldással.) :R

...

(#1916) MeroM válasza nOvOp (#1909) üzenetére


MeroM
senior tag

Szia nekem a szervízben csinálták meg, 4 nap alatt átfutott az egész 25e ft ért :R

(#1917) WOT-H-A-C válasza mb702 (#1913) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Igen, sajnos közbe rájöttem. Megpróbáltam most egy local update-et gyári reeco-val. A downgrade et nem engedi sajnos. Utána ugyanígy local update- el felraktam a teljes 11.09 es ROM-ot , nem csak az ota patch-et. A hiba megmaradt. Úgyhogy én is oda jutottam, hogy ha pc közelbe leszek, akkor fastboot ROM megy fel.

Köszönöm, hogy válaszoltál! :R

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1918) Tökimanó válasza MrWhite (#1915) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Esetleg a kivetítés mód . Bár azt nem tudom hogy ,nem okos tévén is működik vagy nem. Egy próbát megér.

(#1919) cidalain válasza MrWhite (#1915) üzenetére


cidalain
veterán

Attól tartok ez sehogy nem jön össze normálisan a telefonról direktben. Mondtam volna, hogy tedd pendrivera, de a tv-n nincs usb. Nincs hálózat sem.
Hdmi van, de nem tudom teló tud e a Type-C csatin videojelet kiadni: type-c ro Hdmi átalakító kábel létezik.
Legdrágább megoodás egy androidos TV okosító, aztán akkor wifin összekötöd azt a telóval, az meg hdmi-n csatlakozik a tévéhez.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#1920) Trooper82 válasza WOT-H-A-C (#1911) üzenetére


Trooper82
senior tag

Nem javitanak ezek semmit, küldheti az ember a bug reportokat. :((( A bosszantó, hogy más jóval drágább xiaomik is ilyen hibáktól szenvednek. Ha 10-essel sem valtozik, meg lehet amúgy is búcsút veszek a márkától, pedig redmi note 3 óta kitartottam. Mondjuk nem túl bő a választék markákban ami szóba jöhetne. Lehet cserélni kéne egy a51 es samura tudom kb ugyanezt tudja , csak stabil a rendszer és sajna drágább.

[ Szerkesztve ]

(#1921) MrWhite válasza cidalain (#1919) üzenetére


MrWhite
tag

Köszi. Nem túl biztató. "Androidos TV okosítóból" mi az ajánlott darab/márka, és honnan?
Nincs olyan HDMI-be dugható kütyü, ami WiFi-n vagy Bluetooth-on tud kommunikálni a RN8T-val?

[ Szerkesztve ]

...

(#1922) Trooper82 válasza MrWhite (#1921) üzenetére


Trooper82
senior tag

Google chromecast 3 nekem bevállt. Azt hiszem azóta van újabb is abból. Többit nem ismerem.

(#1923) WOT-H-A-C válasza Trooper82 (#1920) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Én is azért vettem ezt, mert az Android one fapados szer volt. MI A1 et használtam ez előtt. A korábbi telefonjaimat állandóan ROM-olgattam, de ma már nem vonz ez. Csak egyszerűen használni szeretném a készülékem. Erre tessék...Most vissza állok MIUI 10 -re és addig maradok is azon, amíg nem olvasok egy jó 12 ről. Sajnos én sem tudom mire váltanék. Talán hüvej, de az is indoklotlanul drágább a Xiaomihoz képest. A Xiaomi besokallt a telefonokkal és ez a használhatóság rovására megy, sajnos.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1924) Latza


Latza
aktív tag

Nekem eddig nincs bajom az új frissítéssel. Picit mintha pörgősebb lenne a telefon, de egyébként megy rendesen.
A fényerő szabályozására feltettem a Brightness Control & Dimmer appot, ennek a Pro változatában megadhatók egyedi százalékos értékek, amik az értesítési sáv lehúzása után egy kattintással változtathatók. Amíg a Xiaomi nem javítja (márpedig nem fogja), sajnos nekünk kell a (fizetős...) megoldásokat keresni a telefon jobbá tételére. Szomorú, de ez van. :(((

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#1925) malz válasza Latza (#1924) üzenetére


malz
csendes tag

Az elejétől fogva EU romot használok, de az eddigi verzióval és a mostanival sincs semmilyen problémám. Lehet minimális elvárásaim vannak egy telefonnal kapcsolatban de amire nekem kell bőven tudja. :)

(#1926) SkyLine3000 válasza malz (#1925) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Asszony sem nyavalyog, h valami baja lenne a telóval. Használja és annyi. Böngészés, fotózás, email, messenger, fb, viber. Szokásos szarok. Eddig nem panaszkodott. Az övén is EU rom van.

(#1927) cidalain


cidalain
veterán

Nekem eddig a gyárival sem volt bajom :B
Leszámítva hogy Google tárcsázó van rajta, és nem MIUI, de ez nem bug. Igaz nem is feature :D

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#1928) ivopapus válasza malz (#1925) üzenetére


ivopapus
tag

Szintén zenész :)

(#1929) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Nekem global rom van,de nincs különösebb gondom vele!Minden működik szépen!!!

(#1930) aeroroka


aeroroka
újonc

Nálam a True Phone Dialer & Contacts & Call Recorder működik a gyári tárcsázó helyett egy napja. Eddig jobbnak tűnik.

(#1931) lac10


lac10
csendes tag

rátettem egy képernyőelsötétítőt, mert kiveri a szemem.
most már jobb a fényerő, de a fény felé fordítva és alaposan megfigyelve a képernyőt a fénye folyamatosan erősödik-gyengül. miközben egy adott kép van rajta. pár százaléknyit, azaz nem sötétig vagy tök világosig, csak a munkapont körül játszik.
kifejezetten érdekes ez a fényerőszabályzás így, mekk elek jobbat csinálna ennél.

(#1932) aprokaroka87 válasza lac10 (#1931) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Automata fényerő szabályozás nem lesz tökéletes soha....

(#1933) lac10 válasza aprokaroka87 (#1932) üzenetére


lac10
csendes tag

azért ezzel a sötétítő appal már a kettes alá megvan simán. haladunk. :)

(#1934) Tökimanó válasza lac10 (#1933) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Jé! Neked még mindig ez a telefonod van? :Y Amennyi problémád van vele mióta vetted ,azt hittem már rég lecserélted valami frankó "ájfonra" :DDD

(#1935) nyisziati válasza Tökimanó (#1934) üzenetére


nyisziati
veterán

Financiális problámák az útját állták. ;]

(#1936) Csatsa válasza lac10 (#1931) üzenetére


Csatsa
tag

Állítsd át a színsémát automatikusról a másik két lehetőség közül valamelyikre és akkor nem fogja állítani a fényerő függvényében a kontrasztot, ugyanis ezt látod mikor a fény felé fordítod. Sokan összekeverik az automatikus fényerő szabályozással.
Mondjuk a fényerő szenzor vagy a szoftveres működése nem sikerült túl jól, inkább az utóbbi. Ezt a szenzort használja a színséma változtatásnál is.

(#1937) nOvOp válasza MeroM (#1916) üzenetére


nOvOp
senior tag

Melyikben? Mert vszínűleg nekem is az lesz inkább.

(#1938) lac10 válasza Csatsa (#1936) üzenetére


lac10
csendes tag

na ez nagyon így van, köszi, most már a rátett sötétítő réteggel együtt, meg ezzel a nagyon fontos segítséggel szinte teljesen rendben van a képernyő! :)

(#1939) Csatsa válasza lac10 (#1938) üzenetére


Csatsa
tag

✌️👍
Én novemberben váltottam Samsung telefonról és nem bántam meg, jó kis telefon ez, főleg ár érték arányban.

(#1940) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy mi az a sötétítő réteg?
Valamiféle Kékfény szűrő app?

(#1941) lac10 válasza aprokaroka87 (#1940) üzenetére


lac10
csendes tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ascendik.eyeshield

nekem ez jött be. van kékszűrője, és van sima sötétítő szűrő. nem állítható, de nekem pont megfelel a szintje amennyit sötétít. még verőfénynél nem próbáltam mondjuk, de normál viszonyok között jó. verőfényben meg max ki kell kapcsolni, a redmi már közepesen világos helyen is full fényerőre kapcsol, kisüti a szemet.

[ Szerkesztve ]

(#1942) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Nos nálam úgy néz ki , hogy hardveres a probléma Megcsináltam a downgrade et miui10 re és ugyanúgy rossz a proxy szenzor. upgrade 11 re , dettó. Majd feltettem az EU ROM ot, szintén nem működik. Itt viszont ki lehet kapcsolni.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1943) kaosz86


kaosz86
aktív tag

Ahányszor telepítek valamit a google playből, az app letöltésekor rezeg egyet a telefon.
Hogy lehet ezt a felesleges funkciót kikapcsolni?

(#1944) handrash válasza WOT-H-A-C (#1942) üzenetére


handrash
őstag

Nekem is szokott hülyéskedni, de többször segített egy alapos képernyő tisztítás.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#1945) Nozy82


Nozy82
tag

Feltettem a xiaomi EU tomot. Nem találom benne, hogy régiót hol lehet váltani... Vagy ebbe külön nem lehet?

(#1946) Reverting válasza Nozy82 (#1945) üzenetére


Reverting
őstag

Kereso: regio :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#1947) kadar83 válasza Nozy82 (#1945) üzenetére


kadar83
újonc

A xiaomi.eu ROMban nem lehet régiót változtatni. Alapértelmezettként Kína van beállítva.

(#1948) #01993216 válasza WOT-H-A-C (#1942) üzenetére


#01993216
törölt tag

A Global verziót tetted vissza a MIUI 10-ből?

(#1949) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

ma szerettem volna nfc-vel fizetni,de nem sikerűlt
az nfc-nek kellene valami az értesítési sávban lennie?hogy be van kapcsolva,a lehúzósba jelezte hogy be van kapcsolva.
a kártyám simplével van digitalizálva
az OP 7 Prómmal simán sikerűlt ugyanazokkal a beállításokkal,adatokkal...

valakinek volna valami ötlete vajon miért nem sikerűlt a note 8 t-vel?

köszi

(#1950) Kaisi válasza seger (#1797) üzenetére


Kaisi
csendes tag

Nekem rámegy az 5Ghz-re viszont a 300Mbit-ből jó ha olyan 20-25 csordogál. Kicsit utánaolvastam. Elvileg az a baj hogy közös antennája van a bluetoothnak és a wifinek. Ajánlották hogy kapcsoljam ki a BT-ot és akkor jó lesz de nekem a BT is kell. Egyébként BT kikapcsolva majdnem ok. Néha el is éri a maxot de a 200Mbit az simán meg van. Nem értem. Elbaxták a hardwert? Az Note 5-öm full jó volt ilyen téren.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.