Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) tbc2 válasza aprokaroka87 (#10549) üzenetére


tbc2
tag

Ez jó hír! Mit ír a changelog?

Ami a legfontosabb kérdés, hogy a hívásfelvétel megmaradt-e, vagy google tárcsázó lett. Illetve milyen bugok kerültek javításra? Pl. a hangfelvétel torzít még a nagyon hangos környezetben? Vagy a fényerőszabályzás megjavult? Milyen bugok voltak még, amik zavaróak voltak a mindennapi életben?

(#10552) Mercutio_ válasza tbc2 (#10551) üzenetére


Mercutio_
félisten

Agresszív ramkezelés :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10553) aprokaroka87 válasza tbc2 (#10551) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Maradt a miui tárcsázó, és a hivásrögzités is, annak minőségéről viszont nem tudok nyilatkozni, mert netes sim van a telefon-ban.

Fényerő szabályozást meg manual használom, szóval nem tudom.

Szerintem a megfelelő miui és google appok kaptak frissitést pl.

[ Szerkesztve ]

(#10554) vlevi válasza aelod (#10550) üzenetére


vlevi
nagyúr

Délben ránéztem, nekem is elérhető lett volna a 11.0.6, de mobilneten woltam, gondoltam, majd otthon wifin letöltöm, de, mire hazaértem, már nincs elérhető frissítés, 11.0.4-en maradt.
Próbáltam rányomni többször a frissítés keresésre, de semmi.

(#10555) aprokaroka87 válasza vlevi (#10554) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet elfújta a szél a felhőt:)

Nekem is telegramon jött az infó hogy van update.
Ezután a beállítások menüben belépve, dobta is hogy van elérhető frissités.
Lehet hogy ilyenkor régió is számít, meg kitudja még mi...

Mondjuk ez a frissítés már várható volt.

(#10556) TRob1 válasza vlevi (#10554) üzenetére


TRob1
veterán

Ugyanez. :) (Múltkor is ez volt nálam... )

¤ R'n'R ¤

(#10557) aelod válasza vlevi (#10554) üzenetére


aelod
veterán

Már nekem sem elérhető...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10558) deske76 válasza lacentos (#10547) üzenetére


deske76
csendes tag

Szia!

Természetesen lehet, amióta megvan a teló (1 év) nálam 4 külön fiók van, mindhez más értesítési hang van rendelve és remekül kezeli, így tudom, épp melyik emilkére jött valami :)

Beállítások-->Alkalmazáskezelés-->kikeresed a Gmail appot-->Értesítések-->
itt lejebb görgetsz és megtalálod az általad felvett fiókokat, értelemszerűen a jobbre mutató nyílra nyomva, már garázdálkodhatsz is, melyiknek milyen hanga legyen, stb..

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 11Pro 5G 6GB/128GB

(#10559) Joker88


Joker88
őstag

Az új frissítésel nálam megjelent a témák parancsikon régióváltás nélkül..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#10560) zodo


zodo
nagyúr

Üdv!

Note 4 3/32-t cserélnék Note 7 4/64-re.

Hazai vásárlást tervezek, bl nyitás és egyéb romok telepítését nem szeretnék.
Napi szinten csak pár e-mail, messenger, face használat és néha online-offline zenét hallgatók.
Kameráról olvastam hogy még mindig küzd a régebbi bugos felvétel hanggal de talán egyéb app (open vagy google camera) teszteléssel lehet sikerül elfogadhatóbbá tenni.

Jó döntés 60k környékén ez a telefon vásárlás vagy van valami nyűgje amiről nem tudok?

(#10561) Joker88 válasza zodo (#10560) üzenetére


Joker88
őstag

tipp: ha nem sürgős,kicsit várj azzal a cserével..
Bejelentik hamarosan,vagy már talán be is jelentették a Note9-es szériát hivatalosan, azután hamarosan úgyis csökkennek az árak..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#10562) aprokaroka87 válasza zodo (#10560) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem lebészélés...

De Szerintem 60 ezer forint kategóriában a Redmi note 8t már jobb.

Ha jól néztem Árukereső-n van is kb annyiért.

Vagy megvárod a Redmi note9-et

Te döntésed persze:)

(#10563) Mercutio_ válasza Joker88 (#10561) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lesz bármi előrelépés? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10564) aprokaroka87 válasza Mercutio_ (#10563) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem nfc alap lesz már, 4 kamera, szerintem soc váltás is lesz.....

(#10565) Joker88 válasza Mercutio_ (#10563) üzenetére


Joker88
őstag

talán más hardver. kicsivel hosszabb támogatási időszak.
frissebb rendszer. kamerák tudása nemtudom mennyire fontos tényező.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#10566) zodo válasza Joker88 (#10561) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem sürgős csak 'ha fejembe veszek valamit akkor azonnal kell' típus vagyok. :)
Ahogy néztem szépen tartja az árát ahogy a Note 4-em is szóval nem hiszek túlságos leárazásban.

aprokaroka87

Néztem a 8T-t de valahogy nem tetszik a camera sziget és nincs értesítési led, nfc nem feltétel és minden másban kb. ugyanaz a két telefon.

(#10567) miqlas válasza zodo (#10566) üzenetére


miqlas
őstag

... és tedd hozzá, hogy RN8T-n a hátsó kamerák közül max. a fõkamera ér valamit! Amúgy én is megvárnám a RN9-et. Persze nekem fontos volt az ARcore, ezért sem jöhetett szóba a RN8 ...

42

(#10568) zodo válasza miqlas (#10567) üzenetére


zodo
nagyúr

Igen a kamera képességet is figyelembe véve gondoltam az azonosságra.
RN9 nem tudom mit hoz de biztos nem lesz olcsó és mivel nálam max. 50-60k a lélektani határ egy telefonnál ezért az szóba se jöhet.
Korábbi típusok ár esésében sem vagyok túlságosan biztos hogy megérné ezért várni.
60k bolti árból csekély -5% kuponommal 57k lenne, szerintem jó ár a teszt videók alapján.

(#10569) lacentos válasza deske76 (#10558) üzenetére


lacentos
aktív tag

Köszi beállítottam.

(#10570) Mercutio_ válasza aprokaroka87 (#10564) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha olyan lesz a 4 kamera mint a Note 8 típusokban az pont nulla előre lépés :(((

Kamera szempontból a Note 5 után a 7 érezhető fejlődés volt :K ugyanezt még egy Mi 9-nél se érzem a tesztek alapján...

Nálam ami lényeges: kamera, akku, értesítési LED, automatikus hangrögzítés, normális GPS

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10571) Biqci válasza zodo (#10560) üzenetére


Biqci
aktív tag

Sajnos a kamerával nem lehet mit tenni, ugyan olyan tré a hang pl. koncertfelvételnél. Ugyanez van a Note8-nál is, rakhatsz fel bármit, torz lesz a hang. Tapasztalat sajnos...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#10572) tbc2 válasza zodo (#10568) üzenetére


tbc2
tag

Hasonló utat jártam be egy hónappal ezelőtt (Note4 --> Note7). Nem bántam meg.

Én is a 8T és a 7 közül tudatosan választottam a Note7-et, nincs olyan a 8T-ben, ami miatt számomra jobb lett volna, viszont vannak olyan dolgai, ami miatt számomra rosszabb. Nincs benne hívásrögzítés, nincs benne értesítési led.

A Note7 előnyei a Note4-hez képest:

- fényévekkel szebb kijelző
- gyorsabb, főleg egy régóta használatban lévő Note4-nél
- abszolút más ligában játszó kamera, kifejezetten szép képeket csinál
- akksi nagyon jól bírja

A Note7-ben is vannak bugok, nem tudom, hogy a mostani 11.0.6.0 frissítés javított-e bármit, mert még nem települt:

- automata fényerő szabályzás bugos, gyakran kézzel kell beállítani, mert túl sötét marad (egyébként a 8T-ben is bugos)

- videó hangfelvétel nagyon hangos zenénél használhatatlan. Open Camera unprocessed sounddal _állítólag_ megoldja (keress vissza). Normál napi használatban egyáltalán nem érzed ezt a problémát. A Note4 hangfelvétele a videó alatt is egy kalap ..... egyébként.

- néhány példánynál rossz a wifi és a GPS térerő. Az újaknál szerintem már nem.

Egyéb zavaró bug most nem ugrik be, abszolút együtt lehet élni vele, szeretni fogod.

Amire felhívnám a figyelmet, hogy kiáll a hátsó kamerasziget, könnyű megkarcolni. Csak tokkal használd (szarvasos tok pl. kifejezetten frankó!).

[ Szerkesztve ]

(#10573) aelod válasza tbc2 (#10572) üzenetére


aelod
veterán

Akku nekem nem bírja olyan jól.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10574) tbc2 válasza aelod (#10573) üzenetére


tbc2
tag

Nálam nap végére 41% most, úgy, hogy 14:41 perc óta használom, ebből 4:19 képernyő bekapcsolva, 2:56 hívásidő. Ez egy átlagos napom. Elég power usernek mondanám magam. Minden éjszaka töltöm, estére sose merült még 30% alá. Nekem ez optimális.

(#10575) aelod válasza tbc2 (#10574) üzenetére


aelod
veterán

5ó kijelző időim vannak. Napközben rossz térerő mellett folyamat fb, viber, messenger chat LTE kapcsolat mellett,. 20p játék kb. Délutánra 30%.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10576) gabor9991 válasza tbc2 (#10574) üzenetére


gabor9991
őstag

Pár hónapja még én is boldog voltam, hogy este 30% körül volt a töltöttség.
Ma viszont már este 8-kor fel kellet töltőre tennem mert 2% volt az akkuban, éjszaka úgy merül 10-15%-ot hogy nincs ébren a telefon.Valami nagyon nincs rendben jelenleg.

(#10577) zodo válasza tbc2 (#10572) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi a beszámolót! :R
Sajna még is úgy alakul hogy várok mert 60k felett vagy kétes helyről nem vásárolók és 1 db volt készleten ahol vettem volna, mikor lementem a kutyával de 1 óra múlva elfogyott.
Egyelőre tuti befutó a Note 7 a 8-kal szemben az én igényeimnek, tok és üveg pedig alap.

Dobozba lévő szilikon tényleg gagyi vagy (mivel kéket szeretnék akkor nem rejteném olyan tokba amiben nem látni a gyári színét) használható?

(#10578) tbc2 válasza gabor9991 (#10576) üzenetére


tbc2
tag

Ilyet IDŐNKÉNT a Note4-em is csinált. A Note4 csoportban Crok azt fejtette meg a battery historian logjaimat elemezgetve, hogy nem tud elmenni deep sleepbe a telefon valami miatt. De nem tudtuk egy bizonyos ROM verzióhoz kötni (én nagyon régi ROM-ot használtam, és másnak is volt, aki viszont up-to-date-en tartotta a saját telefonját). Az egyetlen ötlet az, hogy valamelyik app, vagy valamelyik appok folyamatosan wakelock-olják a telefont, és nem tud deep doze-ba elmenni. Aztán anélkül, hogy bármi is változott volna, megjavult. És ezt több alkalommal is. Persze azt nem zárom ki, hogy a play store automatikusan frissített egy bugos verzióra, majd újra frissített egy már nem bugos verzióra valamelyik appon, sőt, ez az egyik leglogikusabb magyarázat, de miután ezek szépen csöndben a háttérben történnek, én csak azt vettem észre, hogy jött és ment a probléma.

Note7-en az elmúlt 1 hónapban még nem volt bajom az akksival.

(#10579) aelod válasza zodo (#10577) üzenetére


aelod
veterán

Én azt használom egész jó.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10580) Pityu. válasza miqlas (#10567) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szerintem a legtöbbnél így van,hogy a főkamera ér valamit lehet az RN8/8T vagy RN8 Pro :)
És tuti,hogy az RN9 vagy RN9 Pro se lesz nagy durranás

#Mercutio_

Szerintem meg nem volt akkora előre lépés ha valaki vette a fáradságot,hogy az RN5-re felpakolja vagy felvarázsolja a google camerát az is nagyon jó képeket csinált. :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#10581) miqlas válasza Pityu. (#10580) üzenetére


miqlas
őstag

Egyetértek veled, csak megpróbáltam úgy fogalmazni, hogy ne bántsam meg a RN8 tulajokat ;)

42

(#10582) Mercutio_ válasza Pityu. (#10580) üzenetére


Mercutio_
félisten

Átlag felhasználó szempontjából azért a fáradságnál Szvsz kicsit több mire eljut oda, hogy lesz egy használható gcam a telón. (Konkrétan megugorhatatlan;])

Emlékeim szerint az alap képek (zaj, részletek, vonalélesség, CA, színhelyesség) tekintetében jobb a 7 szenzora, de raw esetén kisebb a difi (de kb annyian. raw-oznak mint BL-t nyitnak:DDD) de lehet rosszul emlékszem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10583) barnam_


barnam_
nagyúr

MIUI11 20.3.5 beta (xiaomi.eu)
Még nem raktam fel, de pont tegnap kerestem új verziót, akkor még csak a 20.1.21 verzió volt elérhető.

Note7 Pro-ra is frissült Android10-re (a heti bétában):
"Android 10 update for Redmi Note 7 Pro - TWRP will be updated during ROM install."

(#10584) fradi81 válasza zodo (#10577) üzenetére


fradi81
veterán

hali

A gyári tokból kilóg a kamera így az felejtős. De linkeltem 2 másik szilikont amikből viszont nem, azokról írtam itt szerintem megfelelne.

moto g72, Ninebot d28e

(#10585) Mercutio_ válasza fradi81 (#10584) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egy védőüveggel a kamerán semmi gond szerintem a gyári tokkal.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10586) novoszath


novoszath
senior tag

segitsegre lenne szuksegem mert frissult a miui eu rom orange fox reco van fent es ha be akarok lepni a recomenube v.mi kodot ker mert a data particiot nem tudja fel mountolni ezzel mit lehet csinalni hogy ne keljen full resetet nyomnom a telon? azt irja ki hogy data partition encrypted plase enter password ide mit kellene be irni? :W :W

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#10587) pimi50


pimi50
aktív tag

Tudom, hogy off, de azért megkérdezem, hogy vírus ügyben mi az álláspont, ha igen, akkor melyiK

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#10588) darkmann


darkmann
őstag

Redmi Note 9 infók

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#10589) aelod válasza pimi50 (#10587) üzenetére


aelod
veterán

Hát most a koronával vannak bajok.

(#10588) darkmann

Gáz, mintha már láttam volna ezt az elrendezést... Előlapi lyuk :W .

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10590) azimut válasza novoszath (#10586) üzenetére


azimut
aktív tag

Rekóban alul vissza nyíl, lehet, hogy kikerüli.

Pl.: most ujjlenyomat/pontozott ábra a telefon élesztés. Indítás OF-ban, pontozott ábra, ha alul a nyílra koppintok, elkerüli, gondolom nem csatolja fel a data partíciót, de továbblép, pl. fw, vagy kernel frissítés.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#10591) Pityu. válasza darkmann (#10588) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Kíváncsi leszek a fókuszált fotós képességekre :D

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#10592) fradi81 válasza Mercutio_ (#10585) üzenetére


fradi81
veterán

De akkor is kilóg, pl. zsebbe rakod megakadhat, vagy asztalra, a kamerát éri a nyomás, ha egy síkban van akkor meg nem kell félni.

Más, private browser kerülendő?

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#10593) zodo válasza fradi81 (#10584) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi az infót és nem szeretném ha kilógna sem a kamera sem az üveg.
Jelenleg a note 4-hez anno több tokot próbáltam de egyik oldala sem nyúlt túl a kijelző szélén de végül találtam egy flip tokot amit szétkapva mentettem ki az inkább gumi hatású tokot aminek oldala olyan magas hogy plusz üveg fóliával van egy síkban az éle.

Viszont rákerestem a nevedre hogy megtaláljam a linket tokjaid de nincs találat csak a fóliádra. Linkelnéd újra?
Szarvasos tokot már láttam de még nem néztem meg tüzetesen, jó lenne valami áttetsző tok.

(#10594) G48


G48
senior tag

LOS alatt a fehéren bekeretezett kapcsoló mit csinálna? Mert tölt. Átkapcsolni nem tudom.

(#10595) tbc2 válasza zodo (#10593) üzenetére


tbc2
tag

A szarvasos a legjobb!

(#10596) fradi81 válasza zodo (#10593) üzenetére


fradi81
veterán

[tokok]

moto g72, Ninebot d28e

(#10597) trebrona válasza novoszath (#10586) üzenetére


trebrona
Topikgazda

password

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10598) maczera válasza aelod (#10573) üzenetére


maczera
aktív tag

Hát nálam például a Google Play ette meg az energia 51 %-át. :W
Biztosan így áll bosszút, hogy már vagy két hete nem frissítettem az alkalmazásokat.

(#10599) zodo válasza fradi81 (#10596) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi de közben megtaláltam a korábbi linkeidet és ez a tokod valahogy szimpatikusabb mint ezek a szilikon tokok.

(#10600) Pityu. válasza zodo (#10599) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szép tokok de azt mondják toptál bumszli lesz tőle a telefon,meg elméletileg sérülékeny üveg a hátulja meg mintha már olyat is láttam volna,hogy széthullott vagy ilyesmi ilyen tok.
Én mindig ilyet használok nekem ez a legtutibb befutó :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.