Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) tomy86 válasza Yszapos (#10346) üzenetére


tomy86
addikt

Én most egy olcsó Baseues tws-t használok szintén 11.0.4 (PFGEUXM) romon és nincs gond a hangerővel (régió Magyarországra van állítva).

(#10352) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik!

Szélvédőre rögzíthető autós tartóból kinek mi vált be? (lehetőleg olyan ami itthon is hozzáférhető és 4"-t is megtart nem csak az RN7-et):R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10353) cappa72 válasza Mercutio_ (#10352) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én egy honi kínai boltban vettem nem koronás tartót, teljesen azonos a hama 62409-cel.
Nekem az bevált.
Juayu G4s és most RN7 is belefér.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10354) vargalex válasza tomy86 (#10351) üzenetére


vargalex
félisten

Szintén ez a ROM, Magyar régióval és a Haylou GT1-el és a JBL T460BT-el sincs hangerő probléma. Maximumon szinte elviselhetetlen, alatta 3-4 egységgel hallgatom még BKV-n is.

Alex

(#10355) polcsa válasza azimut (#10349) üzenetére


polcsa
aktív tag

Ha van, akkor híváskor kellene egy gombjának lenni.
Nem biztos, hogy ebben az elrendezésben, de valami ilyesmi:

Köszönöm, ha megnézed!

(#10356) snakebait válasza Yszapos (#10346) üzenetére


snakebait
senior tag

Nekem is ugyan ez a rom és ez a Xiaomi Airdots füles van és szól rendesen.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#10357) azimut válasza polcsa (#10355) üzenetére


azimut
aktív tag

Ja, van olyan. Crdroidban: tárcsázáskor 3 ikon látszik, ebből a nálad is látható 9pöttyös négyzet, megérintése után még néhány opció, ebből a "hívás felv.' ikon, telefonkagyló és egy + jel. Pillanatképet nem tudok lőni, mert a proximity szenzor hiperérzékeny, ha az ujjamat közelítem hívás közben már elsötétedik.

A nejem telefonjával próbáltam ki, bármennyire is szép csingilingi hangja van, elég ha élőben hallgatom az utasításait, háááát, hogy még felvételt is készítsek róla....... :D

+1: A navi gombok felcserélhetők. Mi kell még?

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#10358) Oldbiggy


Oldbiggy
tag

Jól emlékszem, hogy stabil romról weeklyre , és vissza gond nélkül lehet váltani?
Köszi a választ.

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#10359) azimut


azimut
aktív tag

Predator kernelre váltottam, most egy kicsit sokalltam a crdroid fogyasztását. a Predatort az xda fórumon és a telegramon emlegették.

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#10360) azimut


azimut
aktív tag

7.30-tól (eddig volt töltőn) 11.14-ig néhány e-mailt olvastam el, banki azonosító sms-eket, hívásom ugyan nem volt, wifi nincs a munkahelyen, flottás sim-emhez nem tartozik mobiladatforgalom (tehát light felhasználó vagyok) akkuszázalék 99!

Predator kernelt a népnek!

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#10361) polcsa válasza azimut (#10357) üzenetére


polcsa
aktív tag

Szuper, köszönöm! :)
Vissza kell gyári romra térnem vagy mehet a flash rá a PE romra?

(#10359) azimut
Amúgy szerintem a PE is többet fogyasztott, mint a kigyomlált MIUI-im, de ezeknek kell pár nap, mire összeszedik a statisztikákat. Utána jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#10362) azimut válasza polcsa (#10361) üzenetére


azimut
aktív tag

A gyári rom-ról saját véleményem van, sajna négybetűs, de tiszteletben tartom a többséget. Másrészt lehet, hogy vannak olyan funkciók, amelyek ott jobban működnek. Nekem a custom rom vált be.

AOSP-AOSP, így rendben lenne, de van-e Pie-Q váltás? Jobb a bajt megelőzni, tiszta telepítést javaslok. E pillanatban (reggel 7.30-tól 14.24) 98%-on vagyok. Értem én, aki fanyalog, na, biztosan nem használja a telefont semmire. Most tény, hogy nem sok mindenre, de korábban ennyi idő alatt, ugyanilyen nem-használattal 8%-ot merült.

Jó kis kernel ez a Predator, kernelkezelő manager segítségével tovább is lehet finomhangolni, de az root-olással jár. Nekem bankolás miatt nem jó.

Az xda fórum nagyon felpörgött, Crdroidosok nézegessék.

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#10363) Fall-N


Fall-N
veterán

Megjött frissítésként a MIUI System Launcher az app drawerrel. Poco ment a levesbe.

(#10364) vlevi válasza Fall-N (#10363) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez tulajdonképpen a Poco Launcher.

(#10365) Milestone2 válasza vlevi (#10364) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Poco Launchert főképp azért dobtam, mert nem kezelt widgeteket. (Lehet a későbbiek igen, de mikor dobtam, még nem) Ez a System Launcher a kezdetektől kezeli a kisalkalmazásokat.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10366) Fall-N válasza vlevi (#10364) üzenetére


Fall-N
veterán

Gyakorlatilag a Poco volt az éles béta teszt az új MIUI launcherre. De várható volt, mert ahogy írtam korábban az EMUI 7 óta tudják a Huawei telefonok is az app drawert. Mivel az EMUI egy MIUI koppintás, így egymástól lesik el az ötleteket. Nyilván már értelmet is vesztette így nekünk. Annak érdemes már csak telepíteni akinek nem MIUI van a telefonján.

Milestone2: Még nagyon az elején lehett, mert én kipróbáltam már az elején és volt benne widget. Még a Mi A1-en próbálgattam.

[ Szerkesztve ]

(#10367) tbc2 válasza Z.É.T. (#9350) üzenetére


tbc2
tag

Lett egy második Note7 is a családban. Az a meglepő fordulat történt, hogy itt már bikaerős a Wifi és a GPS is. 2019.10 havi a doboza szerint. Valószínűleg a gyártás egy korai fázisában vették észre, hogy valami gebasz van, és javították. Neked is 2019 első félévéből származik a rossz Wifis/GPS-es telefonod, ugye?

(#10368) Z.É.T. válasza tbc2 (#10367) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Igen, de azóta sikerült több RN7-et összehasonlítani itthon (is) és azok is korai gyártásból valók voltak, elég nagy szórással.
Ez a hírhedt "Xiaomi együttható" lesz inkább...

(ha időben kapható lesz itthon a Mi 10 Pro, akkor adok még egy "utolsó" esélyt a Xiaomi-nak, de ha a magasabb kezdőár sem jelent kiegyensúlyozottabb minőségellenőrzést, akkor végleg elköszönök a márkától a jó ár/érték arány és az általam - túl sok buggal rendelkező - kedvelt MIUI-tól)

(#10369) Bl.Gyo. válasza tbc2 (#10367) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nekem 2019.04. havi, és tökéletes a wifi meg gps is.

(#10370) rebla válasza Bl.Gyo. (#10369) üzenetére


rebla
aktív tag

Az honnét derül ki mikori gyártás? Dobozán nem látom...
ja de már látom: 2019.06...
A múltkor kipróbáltam, a 3 emeleten lakom, tömbház beton stb...
Az első emeleten még volt jel wifin... Aztán amikor kiléptem a házból, szűnt meg. Ez nekem elég :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#10371) KubanitoS válasza Bl.Gyo. (#10369) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nekem nem tudom hányadik havi, de tavaly áprilisban már használtam. Semmi gond a telefonnal, tökéletes a wifi és a gps is.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10372) polcsa válasza azimut (#10362) üzenetére


polcsa
aktív tag

Mától crDroid-os vagyok. Örülök, jobb a gyárinál és a PE romnál is.

Aki ezután áll neki, a rövidke crDroid-os telepítési leírásban linkelt gapps linkje már nem jó, viszont letölt helyette egy régi verziót. Szerencsére szólt a flash-elésnél...
Én végül ezt tettem fel gond nélkül: [https://sourceforge.net/projects/opengapps/files/arm64/20200215/open_gapps-arm64-10.0-nano-20200215.zip/download]

Illetve még korábban, valamikor a recovery telepítése körül rányomhattam valamilyen titkosításra, ami azonnal nem okozott gondot, csak a gyári MIUI visszatelepítésekor kéregette a PIN-t az android indításához... amit nagyon nem tudtam. Sajnos a google nem volt a barátom és csak az összes partíció wipe-olásával sikerült kiírtanom.

Nagyjából be is laktam, két kérdésem lenne csak.
Az unicredit mobilbankja reklamál a rootolás miatt. Én Magisk-et nem tettem fel, a crDroid alapból rootolt? Ha igen, el lehet távolítani? Ha nem, miért reklamál?

Illetve be lehet úgy állítani a feloldást, mint a gyárinál, hogy csak ujjlenyomattal feloldja és ne kelljen mellé más, pl minta?

Előre is köszönöm!

(#10373) rebla


rebla
aktív tag

Én csak azt nem értem, mert szerintem az egyik legjobb gyári rom a MIUI. Meg mások is ezt mondják. Mi a tökömnek kell custom rom? Nálam minden rendben, jól működik, nincs hiba, nem lassul be, jó az akku idő... De még is más ROM kell. Ekkora szórás van ennél a modelnél?

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#10374) Z.É.T. válasza rebla (#10373) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ebben mi ilyen érthetetlen?
Van, akinek a MIUI a kedvence, van, akinek nem. (én pl az EMUI-t és MIUI-t egyformán kedvelem, ez a két kedvencem, egyik ebben, másik abban jobb, de nagyon hasonlítanak egymásra, szoktam is nagyokat mosolyogni, amikor valaki az egyiket GYŰLÖLI, a másikat szereti)
Viszont tökre érthető, ha valaki nem "ajándékkosarat" akar, hanem csak azt veszi, amit "enni" akar. "Olcsóbb és nincs a kosárban semmi felesleges."

(#10375) rebla válasza Z.É.T. (#10374) üzenetére


rebla
aktív tag

Ha jól értem a sok gyári telepített alkalmazásokról beszélsz, amit simán le is lehet tiltani...
Én is romolgattam anno más telefonon, ahol tényleg nem jól működtek a dolgok, de ennél nem érzem a létjogosultságát... Ok! Biztos a gyárinál is jobb lesz, elfogadom! :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#10376) polcsa válasza rebla (#10373) üzenetére


polcsa
aktív tag

Én pl szeretem azokat a plusszokat, amiket a custom romok adnak, csak sajnálom erre az időt. Mások vagyunk, és ez így jó.
Amiért én romoltam, az az, hogy vettem itthonra egy xiaomi kamerát, amivel szépen haza tudok nézni és tud üzenni, ha mozgást érzékel. Hát ezek az üzenetek sehogy nem akartak megjönni. Appon belül láttam őket, de nem csengett. Már meg is békéltem vele, amikor egyik havernak is megtetszett a kamera, vettem neki, feltettem a samujára és elkezdetek jönni az üzenetei. Feltettem a felesége honorjára, arra is jöttek az üzenetek.
És most már nekem is jönnek az üzenetek... :)

(#10377) KubanitoS válasza rebla (#10373) üzenetére


KubanitoS
veterán

Én sem értem a dolgot. Pláne, hogy vannak akik 3 naponta próbálgatják az újabbnál újabb romokat. Problémázni nem problémázok rajta, valakinek ez a hobbija valamilyen szinten, ezt el kell fogadni. Amúgy a MIUI 10-essel voltak problémáim, de gyakorlatilag a 11-gyel minden számomra kellemetlen dolog megszűnt, így én biztos nem fogok mókolni. Pláne, hogy már évek óta van egy jól belőtt Nova launcherem, melynek köszönhetően minden telefonom ugyanúgy működik. Kicsit unalmas, tudom, de így szoktam meg.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10378) tomy86 válasza polcsa (#10372) üzenetére


tomy86
addikt

"Az unicredit mobilbankja reklamál a rootolás miatt. Én Magisk-et nem tettem fel, a crDroid alapból rootolt? Ha igen, el lehet távolítani? Ha nem, miért reklamál?"
Nem használom ezt a romot, de Crok írásában található megoldások valamelyike szinte biztosan megoldja a problémát.

(#10379) polcsa válasza tomy86 (#10378) üzenetére


polcsa
aktív tag

Ez lesz az, köszönöm!

(#10380) Mercutio_ válasza rebla (#10373) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem az agresszív ramkezelésével van bajom, de mivel minden telómat még gariidő lejárta előtt cserélni szoktam így most nem nyitok BL-t .

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10381) snakebait válasza Fall-N (#10366) üzenetére


snakebait
senior tag

Szia - sziasztok!
Ehhez a gyári lancserhez szólnék. Több éve Novát használok(megvásárolt) de most, hogy frissült a gyári miui és lett App Drawer egész jó, pár napja ezt használom. Viszont egy dolog van ami irritál, mégpedig ha mappában van több ikon, megnyitom először a mappát majd az alkalmazást, ez OK. Viszont ha bezárom az alkalmazást nem direkt a kezdő képernyőre ugrik vissza hanem a megnyitott mappa fogad, amit be kell még zárnom. Nem lehet valahogy hogy ha kijövök az alkalmazásból egyből kezdő képernyő fogadjon, nyitott mappa nélkül? 🤔🙄

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#10382) Bl.Gyo. válasza polcsa (#10376) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

OFF:
Play-ben van egy [Alfred] nevű app ami ugyan ezeket csinálja mint a xiaomi kamerád, egy régi telefont használva kamerának otthon. Régen sokat használtam nagyon jó, és mindent tud amit leírnak.

CSak érdekességként osztom meg, hátha valakit érdekel itt. :D

[ Szerkesztve ]

(#10383) rebla válasza Bl.Gyo. (#10382) üzenetére


rebla
aktív tag

:K ezt én is kipróbáltam régebben, tetszett!

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#10384) rebla válasza Mercutio_ (#10380) üzenetére


rebla
aktív tag

Agresszív ramkezelés alatt mit értessz?

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#10385) Z.É.T. válasza rebla (#10384) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Hogy van még szabad RAM, amikor már elkezdi kilövöldözni a háttérből az app-eket.

(#10386) rebla válasza Z.É.T. (#10385) üzenetére


rebla
aktív tag

:R köszi! Én állandóan törölgetem a memóriát,régi telefon beidegződés... Majd kipróbálom :DD

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#10387) vlevi válasza Mercutio_ (#10380) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem csak a RAM kezelése brutál aggresszív, hanem az akku kímélés is, már-már használhatatlanná teszi a telefon rendeltetésszerű használatát. Nem enged semmit háttérben futni, pl. GPS nyomkövető alkalmazást. A fejlesztői lehetőségeknél kénytelen voltam lekapcsolni a MIUI akku optimalizálást.

(#10388) Csiszq46


Csiszq46
tag

Sziasztok !10-es Pixel Experience-t tennék föl. Melyik recovery kell hozzá? Köszi

(#10389) azimut válasza polcsa (#10376) üzenetére


azimut
aktív tag

Nálam az OTP app megy a crdroidon, más bankot nem próbáltam. Egyszer valaki mutatta ezt az ujjlenyomat izét, beállítottam, hümmögtem darabig, aztán elveszítettem az érdeklődésemet. Duplakoppal ébresztek. Ja, el nem felejtsd a Predator kernelt, érezhetően kisebb az akkumerülés.

Ja, a biztonság! A leeséstől jobban félek, mint a lopástól, akkor amúgy is megette a fene. Meglehetősen biztonságos közegben élek vidéken, nagyobb tömegben nem mozgok, tömegközlekedést nem használok, stb. Unalmas, mi? A telefon virtuális valósága helyett személyes kapcsolatokat ápolok családommal, barátaimmal. Házipálinkát hogy igyak közösségi oldalon?

KubanitoS és rebla kollégáknak: Valóban a MIUI 10 idején voltak idegesítő problémák, lehet, hogy a MIUI11 ezeket már orvosolta. A tavaly júniusi BL nyitásom óta nem került vissza MIUI a telóra. Havoc-ot és crdroidot használtam felváltva, november óta kizárólag cr-t. Ha innen nézzük meglehetősen hűséges típus vagyok, már nem váltok vissza. Tehát a Crdroid használat ugyanúgy konstans, mint nálatok a gyári. Tény, hogy sokat nyüzsögtem ez ügyben itt a fórumon, de pontosan az itteni ránymutatásokból képeztem ki magamat, sok tévúttal, még több újratelepítéssel, ennek voltatok tanúi, vagyis egy láma nézelődőből saját magamra szabott romot használó középszaki lettem.

Kíváncsi voltam a telefon (ki)használhatóságának határaira, ez egyszerű tudásvágy. A lebetonozott gyári rendszerben nem sokat ugrálhattam. Ebben a romban nem kell tiltani semmit, mert nincsenek felesleges appok. Jól menedzselt, tiszta és sűrűn frissül. Távlati tervem a google akalmazások nélküli renszer használata, amit ugye MIUI-n nem igazán lehet elérni. A Nova nálam is unalmas alap, Lenovo P780 óta csak ez van - milyen érdekes, azon is AOSP romot futtattam.

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#10390) Bl.Gyo. válasza rebla (#10386) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

nem kell kipróbálni ez automatikus. :D

(#10391) Bl.Gyo. válasza vlevi (#10387) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

1-2 rendszerbeállítás után tűrhető a működése. Egy sport tracker alkalmazás végig működött rendesen nálam lezárt képernyőnél, a több km-es séta végén az appban szépen ott voltak az adatok, és a térképen is jelölve merre mentem, tehát a gps ment folyamatosan.

(#10392) vargalex válasza Bl.Gyo. (#10391) üzenetére


vargalex
félisten

Nálam sincs semmi gond a Bike Citizens-el.

Alex

(#10393) tbc2


tbc2
tag

Az automatikus fényerő-állítás szerintem bugos. Bár simán lehet, hogy van olyan szög, ahonnan ez feature-nek látszik (Apple-féle you're holding it wrong ugye), de én határozottan bugnak érzem, hogy minden egyes telefon-felélesztésnél növelnem kell a fényerőt. Jelenleg 10.3.6.0 van rajta, ezt a 11.0.4.0-ban javították?

(#10394) rebla válasza Bl.Gyo. (#10390) üzenetére


rebla
aktív tag

úgy értem hogy nem fogom kéztel törölgetni a memoriát hogy lássam mikor ürít a kis gazfickó....

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#10395) brugo válasza tbc2 (#10393) üzenetére


brugo
aktív tag

Szerintem is.

(#10396) maczera válasza tbc2 (#10393) üzenetére


maczera
aktív tag

"ezt a 11.0.4.0-ban javították?"
Messze áll még mindig a kívánatostól.

(#10397) polcsa válasza azimut (#10389) üzenetére


polcsa
aktív tag

Unicredit elsőre megijesztett, de aztán el kellett fogadnom, hogy vállalom a felelősséget, most megy. Remélem ez nem azt jelenti, hogy a bank semmiért sem vállal felelősséget.

Láttam, hogy tetszett a Predator, mindenképpen kipróbálom. Egy hétig használom a sajátjával, hogy össze tudjam hasonlítani. Amúgy eddig ez sem rossz.

Más, rájöttem, hogy a minta nélküli ujjlenyomatos feloldást a Nova tudja, nem az android rendszer. A képernyő zárolási módszert kellett átállítani a kisegítő lehetőségekre a Haladóban és már működik is, csak már elfelejtettem.
Én is Nova Launcher Prime-ot használok évek óta, bőven megéri az árát.
Amúgy egyszerűbb, mint a dupla kopp, megszokod, hogy ha kézbe veszed a telefont, ott támasztod meg, ahol a leolvasó van, nem is tudatos, viszont más nem tudja feloldani. De párhuzamosan működik a dupla kopp is, csak akkor kell a minta. Autós tartóban jól jön.

A MIUI-ra visszatérve, gondolom sokan tudják, hogy a youtube-ot (reklám nélkül!) kikapcsolt képernyővel is lehet hallgatni, pl chrome böngészőből, desktop üzemmódban, háttérbe téve, az értesítőt lehúzva és újraindítva. Na ezt nekem a MIUI előbb-utóbb mindig kilőtte. Sima androidon is ki kell az akku optimalizálást kapcsolni a böngészőre (majd nem elfelejteni vissza!), de működik... legalábbis eddig.
Jó rendszer a MIUI, sokkal testre szabhatóbb, mint az AOSP, de vannak vele apró, általában átléphető bosszúságok. Felhasználástól és habitustól függően mindenkinek máshol van az ingerküszöbe a romolásra...

(#10382) Bl.Gyo.
Későn jött az infó, már egy másodikat is beszereztem. :)
De amúgy ígéretes, köszönöm, másnak még segíthet.

(#10398) Plug Life


Plug Life
senior tag

Gyári lœncserben hogy lehet megváltoztatni az oldalak sorrendjét? 🤔

(#10399) azimut válasza polcsa (#10397) üzenetére


azimut
aktív tag

Ezt az ujjlenyomatost fejtsd ki bővebben légyszi! Keresem a Novában.

Köszönöm megnyugtató szavaidat, néha úgy érzem egyes kommentekből, mintha a romolás egy felesleges úri passzió lenne. Nehogy má' törésvonal keletkezzen az RN7 szilárd védőbástyáján! :D

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#10400) snakebait válasza Plug Life (#10398) üzenetére


snakebait
senior tag

Szia! Először én is mérgelődtem, hogy nincs benne ilyen lehetőség, majd véletlen jöttem rá. Szóval ha szerkesztő módban van a kezdő képernyő akkor az ikonoknál megjelennek kis, kijelölhető körök. No, elég csak ez egyiket kipipálni és a képernyő alján megjelennek az oldalak és ott huzgálható ide-oda. Remélem érthető 🙄🤔

[ Szerkesztve ]

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.