Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) brugo válasza fa4hu (#10250) üzenetére


brugo
aktív tag

Wifi/WLAN ra nincs szükség ?

(#10252) fa4hu válasza brugo (#10251) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Ezt a funkciót tudja a MIUI beépített fájlkezelője is, gyakorlatilag FTP-szervert csinál a telefonból.

(#10253) polcsa


polcsa
aktív tag

A véleményeteket kérném,
ha elegem van a MIUI-ból, akkor próbáljak meg valamilyen nem gyári romot vagy esetleg egy [nokia 6.2]-t?
[gsmarena összehasonlítás]
Nincs túl sok időm vele foglalkozni, de egy napot rászánnék egy romolásra. Viszont utána nem kell vele foglalkozni, frissítgetni?
Illetve melyik rom van legközelebb a tiszta androidhoz? A PixelExperience szimpatikus, stabil, használja valaki?

(#10254) azimut válasza polcsa (#10253) üzenetére


azimut
aktív tag

Crdroid megszállott vagyok. Ha az igényeidnek megfelel, javaslom, hogy próbáld ki. Akció esetén privátban is zaklathatsz segítségért. Mások kedvéért hozzáteszem, hogy lehetnek olyan funkciók, amiket én nem használok, és szintén másoknak ez nem jó alternatíva.

Jól támogatott, két-háromhetente frissülő rom, ha akarod frissíted, ha nem, hát nem. Kis energiafogyasztás, jó testreszabhatóság, 99%-ban magyar (Milestone2 :R ). "Eseménytelen" telefonhasználat. ( Ez már támogatott tartalom?)

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#10255) #07282432 válasza polcsa (#10253) üzenetére


#07282432
törölt tag

CrDroid valóban jó,de ha azt szeretnéd hogy Pixelesebb legyen akkor Pixel Experience ROM javaslom (Crdoridhoz jvasolt egy Gapps,PE alatt nem kell mert bele van rakva. PE ROM alatt nálam az eszköz MAC címének használata nem megy,Crdroid alatt megy. PE alatt a beépített Gcam Port nem tudod csak Recoveryből frissíteni,crdoid alatt normálisan megy a frissités.l. Mindkettőt használtam! Ha valamiben elakadsz,akkor segítek :)

[ Szerkesztve ]

(#10256) azimut válasza polcsa (#10253) üzenetére


azimut
aktív tag

Igazi jó fejek vannak itt, le a kalappal Makoj24 előtt.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#10257) szergely86


szergely86
csendes tag

Esetleg ha használ tmobil alkalmazást az crdroid alatt pampog h rootolt a telefon és a revolut appját sem lehet felrakni. Nekem emiatt volt csak karácsonyig crdroid a telómon azóta xiaomi.eu weekly romot használok...

(#10258) azimut válasza szergely86 (#10257) üzenetére


azimut
aktív tag

Másrészt a bankolás működik, igaz, nincs Magisk.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#10259) polcsa


polcsa
aktív tag

Tényleg jófejek vagytok, sajnálnám a topikot is elhagyni.
Megpróbálkozom a Pixellel, RN7 előtt nexusom volt, azt nagyon szerettem.
A fenti bugok közül egyik sem érint, szerencsére.
Ha elakadok, jelentkezem.
Köszi mindenkinek!

(#10260) szergely86 válasza azimut (#10258) üzenetére


szergely86
csendes tag

Ez volt nekem is fura h az otp app megy de egy szutyok telekom az meg nem hajlandó elindulni sem :DDD

(#10261) pimi50 válasza szergely86 (#10260) üzenetére


pimi50
aktív tag

A bl. nyitva van, ezért eddig régebbi TELEKOM appot használtam. Ma újra megpróbáltam a Playról, és lássatok csodát, működik. Lehet hogy meg javították?! Próbálkozzatok, hátha...

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#10262) fa4hu válasza junkpod (#10240) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Másik topikban olvastam, hogy a Total Commander új telepítésekor nem akar működni a kapcsolati tulajdonságok beállítása. A megoldás a TC béta programjához való csatlakozás és a béta verzió telepítése- Az FTP plugin-ből szintén a béta kell ilyenkor.

(#10263) #07282432


#07282432
törölt tag

CrDroid v6.2 (2020.01.30) telepítve,opengapps+AXN Camerával tökéletes! Gyors,müködik minden pöpecül,a Launcherben nincs ott a gond amit a multkor mutattam,de 1 apróságot találtam ismét. Gyári Launcher beállításaiban üres a menü+Újrainditáskor miért kapcsol be az USB Hibakeresés mindig?

(#10264) wagi


wagi
senior tag

Másnál is jelentkezett hogy a gcam használat közben belassult a telefon?
Vagy rosszabb esetben le is fagy a készülék?

(#10265) darkmann válasza wagi (#10264) üzenetére


darkmann
őstag

Igen, nekem is csinált már ilyet többször MIUI 11.0.4-gyel. Állítólag custom romokkal nem csinálja, de ezért nem fogok BL-t nyitni és romolgatni, mert ezen kívül tökéletesen működik. Azt nem értem, hogy miért nem fejlesztik a gyári kameraalkalmazást, hogy javuljon a képminőség. :F :( :((( Sőt, most már kicsit kezd bosszantani, hogy nem jön frissítés a telóra. Eddig az összes ismerősömnek többek közt azért ajánlottam a Xiaomi-t, mert kiváló a szoftveres terméktámogatása. :W

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#10266) Milestone2 válasza darkmann (#10265) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Fog az jönni, de jelenleg még a china fejlesztői ROM-ok SEM FRISSÜLNEk a vírusveszély okozta kényszerpihenő miatt...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10267) darkmann válasza Milestone2 (#10266) üzenetére


darkmann
őstag

Mé'? Homeoffice-ba nem tudnak fejleszteni? :DDD :DD Nem a zInternetet támadta meg a vírus! ;]

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#10268) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem márciusnál hamarabb ne is várjunk Android 10-et.

Arra kiváncsi leszek hogy marad-e miui tárcsázó és a hívás rögzítés, vagy pedig átváltanak a Google féle tárcsázóra, és esetleg már az ő hívás rögzítő megoldásukat használják-e majd.

Már ha addigra megoldják.

(#10269) #07282432 válasza darkmann (#10265) üzenetére


#07282432
törölt tag

Érdemes lenne CrDroidot használni vagy PE-t. Sokkal jobb lesz a készülék :) ;)

(#10270) #07282432 válasza wagi (#10264) üzenetére


#07282432
törölt tag

MIUI alatt szokása sajnos a Gcamnak produkálnia magát :(

(#10271) darkmann válasza #07282432 (#10269) üzenetére


darkmann
őstag

Sajnos elég sok olyan alkalmazást használok, ami szerintem nem menne custom rom alatt. Ilyenek a Revolut, Unicredit app, vállalati levelezés app-ja, softtoken a vállalati eléréshez, stb..., illetve az általad is említett bug(ok) tartanak vissza. Régebbi telefonjaimon is próbálgattam custom romokat, de mindegyiknek volt valami bug-ja. Aztán ha a fejlesztő továbbállt másik telóra, magunkra lettünk hagyva ezekkel.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#10272) vlevi válasza darkmann (#10271) üzenetére


vlevi
nagyúr

Engem is kb ez tart vissza.
Hogy nem százas egyik custom ROM sem, akármilyen droidos eszközről beszélünk (teló, tablet, tv box, mindegy).

De, hogy ON is legyen benne, nem venném rossz néven, ha a Redmi kiadná az Android One-t erre a telóra is. Vagyis a MIUI nélküli, megpiszkálatlan alapot.
Tudom, van olyan telója a Xiaominak, ami ezzel fut, de én, és még sokan mások azért vettünk Note7-et, mert a Note7 jobb, mint az Mi A3

(#10273) Fall-N válasza vlevi (#10272) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem fogják mert erre van az A széria, másrészt a MIUI a fő prioritás a vállalatnak. Ha megnézed az A3 is inkább visszalépés az A2 után, így már azzal sem törődnek annyira, hogy bestbuy legyen.

(#10274) Milestone2 válasza vlevi (#10272) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szerintem sírnál, ha azt az UI-t kellen használnod.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10275) Pityu. válasza #07282432 (#10270) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nálam sosem produkálta magát a gcam miui alatt.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#10276) vlevi válasza Milestone2 (#10274) üzenetére


vlevi
nagyúr

Használtam sokáig. Nem sírtam. Előző telómon szinte stock droid volt, amit utána LineageOS-re cseréltem.
Sőt, néha a MIUI-tól áll az égnek a hajam.
Az akku kímélőnek az aggresszitvitását a gyökerétől fogva irtanám ki, úgy ahogy van. Stock droidban nincs ilyen, mégsem merül tőle nagyon a telefon.
MIUI appokat igazából nem tudom használni, mert mindegyikre kell valami kényelmesebben működő helyettesítő.
Ébresztő beállításánál eltévedek, mire a kedd reggeli ébresztést kikapcsolom.
Zenénél sokat érek vele, ha névsorban elkezdi lejátszani a számokat. Ahogy sok más lejátszónál, itt sem érek semmit az előadó, vagy album csoporttal, mert mindíg van 1-2 (száz) zeneszám, ami nincs rendesen feltagelve, vagy ez valami egyveleg, esetleg közös az előadó valaki mással.

De nem nyafogok tovább, mert igazából a telefon az rendben van, a MIUI sem olyan nagyon szörnyű, csak az én véleményem szerint olyan plusz csodadolog nincs benne, amit a stock droidból hiányolnék.

(#10277) Milestone2 válasza vlevi (#10276) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Én nem a stock droidról beszéltem, hanem az Android One-ról.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10278) vlevi válasza Milestone2 (#10277) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az szerintem más.
Nem a Go-ra gondoltál? Az a minimál telefonokra agyonbutított valami?

[ Szerkesztve ]

(#10279) szabacsik


szabacsik
őstag

Helló.

Órák óta próbálok rájönni, hogy miért nem jön össze, hogy tudjam használni a vezeték nélküli xbox 360-as kontollerem a telóval.

Otg-n rádugva a vevő. Elméletileg párosítva is van. Próbálkoztam keymapper appokkal, de semmi eredmény.

Van tippetek?

/\____/\

(#10280) fa4hu válasza szabacsik (#10279) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

A PC-hez is spec. vevő kell, nem elég a sima bluetooth-os kapcsolat, szerintem emiatt.

(#10281) trebrona válasza Milestone2 (#10277) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Majdnem ugyanaz a kettő.
Ahogyan írták, valőszínűleg a GO-val kevered.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10282) #22743424 válasza szabacsik (#10279) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ha jól olvasom a gyári MIUI nem támogatja sajna, kernel szinten van a probléma.

(#10283) szabacsik válasza #22743424 (#10282) üzenetére


szabacsik
őstag

Ó, de kár. Emiatt nem állok neki romolgatni... Vagy... Áhh..
Köszönöm szépen azért :R

(#10280) fa4hu: a speckóval próbálkoztam :)

/\____/\

(#10284) Milestone2 válasza trebrona (#10281) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ja, annyira ellenes vagyok, hogy félreolvastam...sorry mindenkitől.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10285) rebla válasza Pityu. (#10275) üzenetére


rebla
aktív tag

Nálam se....

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#10286) KubanitoS válasza #07282432 (#10270) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ez nálam sem fordult elő, még egyszer sem.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10287) junkpod válasza fa4hu (#10262) üzenetére


junkpod
nagyúr

Írtam, jogosultsági gond volt, felugró ablak jogot kell neki adni és működik.

Box's don't touch!

(#10288) #07282432 válasza KubanitoS (#10286) üzenetére


#07282432
törölt tag

Lassított videók akadnak,néha fagy a program,nem fényképez,esetleg rosszul fókuszál....

(#10289) miqlas válasza #07282432 (#10288) üzenetére


miqlas
őstag

... a néha fagy az app. problémát én is tapasztaltam, és a slow.mo-nál is 5-bõl 1 alkalommal gond szokott lenni, de ezt pont tegnap elengedtem, mert a slow.mo-ja elég gyatra, ha nem a telefon kijelzõjén nézem! Szerencsére a Davinci Resolve faja slow.mo-t csinál bármilyen felvételbõl ;)

42

(#10290) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Lehet normális kijelzővédő fòliát rendelni eBayről ? Tudnátok nekem ajánlani egyet ami szépen rá simul a kijelzőre ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#10291) KubanitoS válasza Directors (#10290) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nekem az a szomorú tapasztalatom, hogy a párszáz forintos fóliák annyit is érnek. Rendkívül könnyen sérülnek, repedeznek. Kis túlzással havonta lehet cserélgetni ezeket a telefonon...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10292) vlevi válasza KubanitoS (#10291) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem a fóliákkal az a bajom (igaz, én is az olcsóbbakat nézegetem), hogy ragad rájuk az ujjlenyomat. A kijelzőről, ha nincs rajta fólia, vagy "üvegfólia", akkor egy mozdulattal le lehet törölni mindent. A védőfóliáról viszont szó szerint sikálni kell, hogy eltűnjön.
Kb 2-3 napos volt a Note7-esem, amikor idegállapotba vótam attó, hogy az ujjlenyomatoktól nem látom nappal a kijelzőt, és letéptem róla. Azóta nincs ilyen gond. Kicsit vigyázni kell rá, és akkor nem karcolódik. Nekem legalábbis, amióta van okostelóm, a fóliák sem karcolódtak, szóval nem a Note7-esre nem rakok.

(#10293) zsola32 válasza KubanitoS (#10291) üzenetére


zsola32
őstag

ugyanez a véleményem, ha van jó alis üvegfólia forrásod, linkeld be lécci...köszi

(#10294) Joker88 válasza zsola32 (#10293) üzenetére


Joker88
őstag

nem üvegfólia,de szerintem, tapasztalatból mondom, jó ez a cucc is :
[ Screen Protector Hydrogel Film For Xiaomi Redmi note 7 ]

Üvegfóliából viszont ajánlom : [link] .

In loving memory of Garrett Lockhart

(#10295) AttilaMvh válasza zsola32 (#10293) üzenetére


AttilaMvh
tag

Keress rá Aliexpressen ilyenformán
"JGKK matte tempered glass redmi note 7" . Azért nem tudok linket adni, mert nekem Max3 van, az asszonynak van note7, de neki flip tokban nem kell védőüveg. Viszont a fenti márka nekem a Max3-ra nagyon bejött. Az előző "fényes" üvegfólia egyrészt kinti napfényben kiégette a szemem, és olvashatatlan volt, másrészt egy perc képernyő simogatás után úgy nézett ki, mintha a szalonnás rántottámat egyenesen a képernyővédőről fogyasztottam volna el. Ez a matt üveg fólia meg egy fél nap után se zsíros, vagy ha igen, akkor szemüvegtörlő textillel gyorsan és jól rendbehozható. Ne használj hozzá tisztító vegyszert, sprayt, mert lepucolja róla a zsírtaszító bevonatot, azután meg mindentől azonnal szalonnás lesz.
Ha nem válik be, akkor buktál kb 3 dollárt, és bocsánatodat kérem.

[ Szerkesztve ]

(#10296) Zuzer válasza zsola32 (#10293) üzenetére


Zuzer
csendes tag

Hello, nekem ez bevált és jól illeszkedik.

#Aliexpress US $1.67 16%OFF | 2PCS Glass For Xiaomi Redmi 8A 7A Note 8 Pro Screen Protector Tempered Glass For Xiaomi Redmi Note 7 Glass Protective Phone Film
https://a.aliexpress.com/_s7MEIs

(#10297) miqlas válasza Joker88 (#10294) üzenetére


miqlas
őstag

Az a hydrogel tényleg jó cucc! :K

42

(#10298) Oldbiggy válasza zsola32 (#10293) üzenetére


Oldbiggy
tag

Nekem ez a matt bevált..
[link]

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#10299) vlevi válasza Oldbiggy (#10298) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez a fólia alul az értesítő LED-et kitakarja?

(#10300) zsola32


zsola32
őstag

köszi a segítséget fólia ügyben, meglesem őket,
nekem eddig egy matt üvegfólia volt a telómon (igazából a negyediket koptatom), de nagyon sérülékeny

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.