Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) *VARJU* válasza #30610944 (#10801) üzenetére


*VARJU*
tag

Ha VPN-en csatlakozók egy cég szerverére, bele tudnak nézni a forgalomba?

(#10902) Mercutio_ válasza *VARJU* (#10901) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ebből az 1 mondatos kérdésből nem derül ki, hogy:
1. Milyen vpn?
2. Milyen cég? (munkáltatód, tetszőleges cég weboldala, stb)
3. Milyen forgalomba és ki?

Pl. egy céges VPN esetében a VPN a saját eszközöd és a munkáltató céged szervere között titkosít.
A cégen belüli, valamint a cég szerveréről továbbmenő forgalmadat (pl. böngészőből milyen oldalakat nézel, ott mit írsz, g-mailen mit csatolsz, stb.) megfelelő eszközökkel a cég tudja monitorozni.

Ha pl. vpn-en keresztül egy cég weboldalát nézed, ott a cég a saját szervere oldaláról látja, hogy milyen forgalom zajlik, így nem is kell "belenéznie" a vpn-kapcsolaton keresztül menő forgalomba. Ha egy harmadik félre gondolsz, az nem fog tudni elvileg belenézni, ellenben maga a VPN üzemeltetője elképzelhető, hogy ezt meg tudja tenni (de itt se belenéz, hanem a vpn-serverre beérkező forgalmat monitorozza.

Egyébként ez nagyon nem teló-specifikus kérdés, valami VPN szaktopicban kellene kérdezgetned....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10903) *VARJU* válasza Mercutio_ (#10902) üzenetére


*VARJU*
tag

Köszönöm, már meg is van a válasz!

(#10904) Bl.Gyo. válasza miqlas (#10899) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

És Plug Life
Nem jártok messze az igazságtól, csak azért a földön maradva még: Én arra gondoltam hogy valaki sokat használja kocsiban navigálásra: full fényerő, napon, órákon át, rendszeresen hosszan tartó magas hőfoknak van kitéve és ez betesz a kijelzőnek hosszabb távon :U . De persze ez egy példa, más szokás is szoba jöhet, hogy miért lehet az hogy egy-egy személynél folyton sárgulnak a kijelzők. Nem kell kigúnyolni, nem ovoda. :N

[ Szerkesztve ]

(#10905) Peterhappy válasza aprokaroka87 (#10823) üzenetére


Peterhappy
őstag

Bedobom a kozosbe, hatha mast is erdekel.

Legujabb Youtube vanced gyonyoruen megy most nalam. Rootolt telo, 11.0.7 global.
Megszenvedtem a telepitessel, vegul a non-root megoldas valt be. MicroG+ Yt vanced non-root valtozat.
A Miui optimizert kb fel percre kellett kiloni (fejlesztoi beallitasok kozott), megerte :K
+ szokasos: gyari YT tiltva, frissitesek eltavolitva.
Akku korlatozasok microG es Vanced eseteben kikapcsolva.

Linkek mennek Chtome-bol, Messengerbol, WhatsAppbol.

(#10906) aelod válasza Peterhappy (#10905) üzenetére


aelod
veterán

Köszi. Egy vanced yt linket tudsz adni?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10907) Fall-N válasza vargalex (#10895) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem az asszony összes eddigi telefonja így járt, márkától függetlenül. Az a közös pont, hogy ő gyakran tok nélkül rakta be a táskájába és ott megnyomódott a kijelző. Utána már ott volt a sárga folt. Jelenlegi telefonjára (Huawei P Smart 2018) jobban vigyáz.

(#10908) aprokaroka87 válasza Peterhappy (#10905) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Miui optimalizálás ki kapcsolása esetén nem kéri újra pl az app engedélyek beállitását?

(#10909) rothfb


rothfb
veterán

Sziasztok.
Egy nagyon bagatell kérdésem lenne, egyszerűen nem találom a menüben, hogy hol kell azt beállítani, hogy mennyi idő múlva sötétedjen el a képernyő, mennyi idő múlva kapcsoljon ki.
Most nagyon gyorsan sötétedik, zavaró és amíg a A50 samumnál egyből megtalálom, itt egyszerűen végignézve a menüt, nem találom.
Tudna valaki segíteni?

Szerk.: Tárgytalan. Megtaláltuk...:DDD Alvó módnak hívják, egy Huawei tablet segített.

[ Szerkesztve ]

(#10910) vargalex válasza Fall-N (#10907) üzenetére


vargalex
félisten

Én mindegyiket ugyan ott hordtam. Nem volt nyomódás, semmi ilyesmi. Én inkább a hosszú telefonálás közbeni izzadság cseppre tudok gondolni.

Alex

(#10911) Peterhappy válasza aprokaroka87 (#10908) üzenetére


Peterhappy
őstag

De. Ezek szerint de.
Sry, én azt hittem az a romfrissítéssel járt (nálam teljes, 2GB-s csomagot hozott a postás), és pár perc eltéréssel pakoltam fel a kettőt.
Bár nekem így is megérte :)

@aelod: https://vanced.app/ - én innen telepítettem.

(#10912) miqlas válasza Bl.Gyo. (#10904) üzenetére


miqlas
őstag

... nem gúnyolódtam, csak poén volt! Bocsi, ha félre ment! :R

42

(#10913) Fall-N válasza vargalex (#10910) üzenetére


Fall-N
veterán

Elképzelhető az is, de az itthoni telefonoknál látni lehetett az enyhe deformitást is a folt helyén az üvegen.

De tud ilyet okozni a melegedés is, ha nem megfelelő minőségű a ragasztó. Annó szériahiba volt a Sony telefonoknál. Most nem ugrik be melyik modellnél volt.

Meg azért volt nekem könnyű kideríteni a hiba okát, mert zsinórban három telefonja is így járt. Nagyjából azonos helyen is volt a folt. Mostanira jobban vigyáz és nincs sárga folt sem.

[ Szerkesztve ]

(#10914) fradi81


fradi81
veterán

Észrevettem hogy nem vesz fel videót se a gcam se a gyári, ötlet hogy mi lehet?

moto g72, Ninebot d28e

(#10915) fa4hu válasza fradi81 (#10914) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Próbáltad törölni ezen programok cache-t és adatait?

(#10916) fradi81 válasza fa4hu (#10915) üzenetére


fradi81
veterán

Nem jött be, pedig van hely is a telón.

moto g72, Ninebot d28e

(#10917) fa4hu válasza fradi81 (#10916) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

A belső tárolóhelyen is van elég hely, nem csak a microSD kártyán? Próbálj belső tárolóra menteni, azt állítsd be alapértelmezett mentési helynek.

(#10918) fradi81 válasza fa4hu (#10917) üzenetére


fradi81
veterán

A teló egy újraindítás után megjavult.. :)

moto g72, Ninebot d28e

(#10919) barnam_ válasza Directors (#10898) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nekem pont a Note3 Pro sárgult be így.

Nem tudom hogy gyári gari vonatkozik-e a készülékedre... de egy próbát megérhet: mostmobil.hu
Garanciális / fizetős telefon javítás, futárszolgálattal.

(#10920) csabi63 válasza barnam_ (#10919) üzenetére


csabi63
senior tag

Nekem meg a Redmi 3 Pro sárgult be. Bal oldalt teljes hosszában, úgy 5-6 mm. szélességben.

(#10921) F-ECT$


F-ECT$
titán

Ez a sárgulás több dologtól is lehet, az egyik leggyakoribb oka a meleg. Szerencsére a legtöbb gyártó elismeri és kijelzőt cserél.

Dive ever, work never.

(#10922) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok!

Új telefon vásárlásában segítenék egy ismerősömnek, ez az egyik kiszemelt. Így volna pár kérdésem a telefonról!

Előfordulnak fagyások, újraindulások, (túlzott mértékű) GSM/WiFi jelingadozások?
Van valamilyen típushibája a készüléknek?
Ajánlanátok jó szívvel a készüléket egy 14 éves lánynak, aki csak használni szeretné a telefont, és nem szeretne hetente romolgatni, hátha azzal javítottak valami hibát (ha voltak)?

A válaszokat előre is köszi! :R

Meizu MX3 32GB

(#10923) fradi81 válasza kutkut (#10922) üzenetére


fradi81
veterán

Szia

Semmi gond a telóval, egy 14 évesnek ez még sok is :D

Más: A videó szerkesztőben lehet zenét hozzáadni a videóhoz, kérdés miért nem tudok ott tallózni? Csak egy hangfájl van amit ki tudok választani, a jelenlegi csengőhangom.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#10924) Plug Life válasza kutkut (#10922) üzenetére


Plug Life
senior tag

GPS/WiFi/közelség érzékelő/fényerő szabályzás

(#10925) tbc2 válasza Plug Life (#10924) üzenetére


tbc2
tag

Bocs, Kutkutnak akartam írni.

GPS és Wifi csak néhány telefonnál gyenge, a többinél tökéletes. Nem jöttünk rá, hogy ez mitől függ (gyártási széria?). És amikor azt mondom, hogy gyenge, akkor arra gondolok, hogy bőven a használhatóság határain belül, de műszerrel/appal kimutathatóan gyengébb térerő.

A közelségérzékelő és fényerő szabályozás pedig szoftverbugok, remélhetőleg javítani fogják, de simán együtt is lehet élni ezekkel a bugokkal. A közelségérzékelő bugot úgy kell elképzelni, hogy néha a fülével le fogja némítani a mikrofont, a fényerőszabályozás bugnál pedig amikor automatikusra van állítva, akkor néha kézzel kell feljebb venni, mert elfelejti/lassabban adja rá a kakaót. Ennyi.

Összességében egy rendkívül jó ár-teljesítmény arányú telefon, kiváló kamerával, nagyon jó akkuidővel, gyönyörű kijelzővel, és komoly típushiba nélkül. Nem nyúlsz mellé vele. Még a Note 8T-t nézd meg, ha az NFC megléte szempont. Az gyakorlatilag pont ugyanez a telefon, annyi különbséggel, hogy ott viszont nincs értesítő LED.

14 évesnél arra figyelj még oda, hogy olyan tokot vegyél neki a 0. időpillanattól kezdve, ami védi a kamerát, mert nagyon kiáll, és össze fogja karcolászni. A szarvasos tokot javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#10926) maczera válasza kutkut (#10922) üzenetére


maczera
aktív tag

Hát persze, hogy ajánlanám! Gyári rommal használom, csak az OTA frissítést csináltam, amikor jelzett (már azt is megbántam, mert azóta nincs Telekom VOLTE). Wifi/mobilinternet nálam megy rendesen (5 GHz-e routerem van itthon, azzal is jól megy).

(#10927) vargalex válasza maczera (#10926) üzenetére


vargalex
félisten

Az itt leírtak alkalmazásával működésre bírható a VoLTE Telekom hálózaton is (gyári romon, root nélkül). Csak ikonnal nem jelzi.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#10928) azimut válasza kutkut (#10922) üzenetére


azimut
aktív tag

"GPS/WiFi/közelség érzékelő/fényerő szabályzás" (idézet Plug Life-tól) tökéletesen működik - főleg Crdroid romon (idézet tőlem)

A 14 éves fiam legnagyobb megelégedéssel használja gyári rommal, hiba nélkül. Chat és játék ezerrel...

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#10929) darkmann


darkmann
őstag

[link] :(((
És a Note7 mikor válthat Android 10-re, ha már a régebbi készülékek is megkapják?! :(

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#10930) Bl.Gyo. válasza darkmann (#10929) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

miben jobb a 10 mint a 9?

(#10931) maczera válasza darkmann (#10929) üzenetére


maczera
aktív tag

Remélem, hogy egy perccel sem hamarabb, mint ahogy elkészül!

(#10932) barnam_ válasza darkmann (#10929) üzenetére


barnam_
nagyúr

De azok Mi készülékek, nem Redmi.
Xiaomi.eu -ban már régóta Android 10 van, a legutolsó (03.26) változatban semmi hibát nem véltem felfedezni.

(#10933) snakebait


snakebait
senior tag

11.0.7.0 PFGEUXM Stabil Global
rom van nekem. Kb. 1 évvel ezelőtt 1,5-2 napot bírta az akku, de minden frissítéssel csak rosszabb lett. Mostmár alig bírja egy napot. Valaki itt azt mondta a 10 android hozza a javulást. No, ezt várom én... Lehet seggre esek és még rosszabb lesz, ki tudja. Ja, és, hogy a sötét mód az is legyen, minden sötét ne csak fele a dolgoknak.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#10934) vlevi válasza snakebait (#10933) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Valaki itt azt mondta a 10 android hozza a javulást."
KB 4-es droid óta írogatja a google, hogy akku megtakarítás, meg izé.
Ha ez tényleg így lenne, akkor már akksi sem kellene a telefonokba, menne napelemmel, mint a számológépek :)

(#10935) aelod válasza Bl.Gyo. (#10930) üzenetére


aelod
veterán

Nem sok mindenben.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10936) cappa72 válasza vlevi (#10934) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
Talált.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10937) vlevi válasza cappa72 (#10936) üzenetére


vlevi
nagyúr

A használt alkalmazások memória, energia, satöbi igénye viszony folyamatosan nő.

(#10938) Bl.Gyo. válasza snakebait (#10933) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

nem lehet hogy repül az idő, telefon akku öregszik, és azért egyre kevesebb az üzemidő?

(#10939) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Egy kérdés hogy mire kell figyeljek ha QC4 képes type-c kábelt akarnék vásárolni?
alin, ugreen és blitzwolf (ezektől akarok egyet) kábeleknél csak QC3 jelölés van vagy 5A 40W stb. Gyanítom a 40W jó lesz , de ehez nem értek.

(#10940) Gaben01


Gaben01
őstag

Sziasztok! A lányomnak lassan egy éve van meg a telefon, eddig hibátlanul tette a dolgát. Gyári rom van rajta (elvileg a legfrissebb) és az utóbbi időben arra panaszkodik, hogy véletlenszerűen kidobálja alkalmazásokból vissza a kezdőképernyőre, a beállított háttérkép rendszeresen eltűnik. Én arra gyanakszok, hogy valamelyik letöltött app lehet a hunyó, a suli miatt kellett a skype, zoom és google classroom (bár ez utóbbi az én Mi8-amra is le van töltve és nincs gond),de nem egyből szólt,amikor elkezdett szórakozni a teló, így nehéz beazonosítani, hogy tényleg valamelyik apphoz köthető-e (de ezek mellett van ugye került még jópár új alkalmazás a telefonra). Más tapasztalt hasonló hibát vagy kezdjük el gyomlálni az alkalmazásokat? A gyári állapot visszaállítása az utolsó megoldás lenne, minden ötletet,észrevételt,javaslatot szivesen fogadok, mert munka, itthoni tanulás 2 gyerekkel felállásban marhára nincs időm/energiám kinyomozni mi lehet a gond. Nagyon köszönök minden segítséget.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#10941) tbc2 válasza Gaben01 (#10940) üzenetére


tbc2
tag

Egyáltalán nem biztos, hogy bármit megold, de én hasonló helyzetben az akkukímélőt tekergetném első lépésként. Beállítások- Akkumulátor és teljesítmény - Alkalmazásonkénti akkumulátorkímélő - és itt a gyakran használt alkalmazásoknál nincs korlátozásra állítanám.

Simán lehet, hogy tök hülyeség, de semmit nem veszítünk, rendkívül "olcsó" letesztelni, hogy javul-e tőle valami. :)

(#10942) tbc2 válasza Gaben01 (#10940) üzenetére


tbc2
tag

Második lépésként, szintén viszonylag olcsón megléphető a MIUI optimalizáció kikapcsolása:

- Beállítások - Telefonról - MIUI verzióra sokszor ráböksz (6-10 alkalommal) és kiírja, hogy fejlesztő vagy

Ezt követően Beállítások - További beállítások - Fejlesztői beállítások - és majdnem legalul MIUI optimalizáció kikapcs.

Ez sem biztos, hogy bármit is javít, de egy tesztet ez is megér.

(#10943) Gaben01 válasza tbc2 (#10942) üzenetére


Gaben01
őstag

Köszönöm mindkét tippet, holnap kipróbálom. :R

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#10944) sepsi0 válasza Gaben01 (#10940) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Nekem is csinálja ezt a telefon egy ideje. Semmi új appom nincs, azok sem amiket írtál.
Viszont az akksinál állítgattam, lehet az a ludas, az optimalizációt most kikapcsoltam.

Akksi mindenkinek.

Mikor én megvettem, írtam itt hogy gyenge az akksija, annyit bír, mint a 2 és fél éves Note 4-em.
Akkor mindenki leugatott, most egyre többet olvasom itt ezt...

(#10945) barnam_ válasza sepsi0 (#10944) üzenetére


barnam_
nagyúr

Gyakorlatilag szerintem nem nőtt az akkumulátor kapacitása, viszont a kijelző mérete és felbontása igen.
Nekem sem volt kiemelkedő az akku újkorában sem, ha használom, minden másnap tölteni kell. Viszont a gyorstöltős power bank nagyon jó, sűrűn használom is ha kell.

(#10946) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Azt tegyük hozzá, hogy az optimalizáció kikapcsolása után sok alkalmazásnál újra be kell állítani a jogosultságokat, mert azok törlődnek!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10947) glacious válasza sepsi0 (#10944) üzenetére


glacious
addikt

Teljesen más android van alatta, sokkal erőforrásigényesebb már minden. Próbálj ki egy samsungot, vajon akkor mit mondanál :D

(#10948) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Tegnap usb tester-rel "rámértem" az akksira. 10%-ról, 100%-ra töltés alatt 3100mAh-át tett bele.
Mennyire mondható jónak az akku? Nagyon romlott, vagy még egész jó?
Nem szeretném ha hamar szétmenne az akku, mert félnék cserélni az üveg hátlap miatt.

[ Szerkesztve ]

(#10949) Csiszq46


Csiszq46
tag

Sziasztok!
meg root-oltam a telóm és most nem megy az OTP Smart bankom. Tudtok valami megoldást?

(#10950) vargalex válasza Csiszq46 (#10949) üzenetére


vargalex
félisten

Én ugyan nem root-oltam, de a root-ot el kell rejteni az alkalmazás elől, ugyanis ellenőrzi annak meglétét. Nem tudom, mivel root-oltad, de Magisk esetén a Magisk Manager-ben lehet hide-olni.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.