Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) polcsa


polcsa
aktív tag

crDroid-os szolgálati közlemény!
New update is now available!
Build Date : 11/03/2020

Changelog :
* Bumped to crdroid 6.4
* March Security Patch
* Switched kernel clang to 10.0.4
* Enabled back navigation bar arrow keys
* Add toggle to disable notifications
* Improved Dark Themeing
* Added Launcher Customizations
* Some more cleanups and addons
* lavender : Switched to File Based Encryption Method
* lavender : Updated Blobs from LA.UM.8.2.r1-05100-sdm660.0
* lavender : Upstreamed Kernel to 4.4.215
* lavender : Merged LA.UM.8.2.r1-06200-sdm660.0 to kernel

N.B : Format Data is Required to Update From Previous Build

Az utolsó mondat elég riasztó.
Jó lenne tudni, hogy az autós bluetooth bug javult-e, de ahhoz le kéne formáznom a data partíciót.
Ha valaki amúgy is felteszi és ki tudja próbálni a bluetooth-os telefonálást, jelezné, hogy működik-e!

(#10652) zodo


zodo
nagyúr

Viszlát note 4 hello note 7 :)

Egyelőre még dobozban de hamarosan ismerkedünk.

(#10653) A_Papa válasza zodo (#10652) üzenetére


A_Papa
aktív tag

:C

Papa

(#10654) zodo


zodo
nagyúr

Sajna holnapra csúszik az ismerkedés mert olyan ritkán váltók telefont hogy megint beszptam a SIM méret eltérést, mivel nekem még micro van. :B

Viszont a korábban említett szilikon tok parádés :C amit látatlanban vettem.
Kamera teljes mértékben takarásban , kivágások rendben.

(#10655) miqlas válasza zodo (#10654) üzenetére


miqlas
őstag

... én a Lumia 640-bõl raktam át a sim-et, némi farigcsálás után. Szerencsémre teszi a dolgát, ahogy kell ... :D

42

(#10656) kanyi51 válasza zodo (#10652) üzenetére


kanyi51
senior tag

Nem kár azért a 4-esért? :) Sok örömöt a 7-esben:)

(#10657) azimut válasza polcsa (#10651) üzenetére


azimut
aktív tag

Nem örültem a data formatnak, de a tudomány érdekében áldozatot hoztam. 10 perc alatt belaktam a friss 6,4-es rendszert. Tudom, hogy bt gondod van, ezt nem tudom leellenőrizni, de kérdezz nyugodtan.

Továbbra is predator 5.6-os OLDCAM kernel.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#10658) Gloob válasza zodo (#10654) üzenetére


Gloob
addikt

Én is a Note 4-ről váltottam kb 1 éve. Én is belefaragtam a simet. 😀 Igaz, utána aztán kicseréltettem, de addig rendben volt.

Samsung Galaxy A52S

(#10659) zodo válasza miqlas (#10655) üzenetére


zodo
nagyúr

és Gloob

Nem mernék neki esni de majd holnap meló után még találok nyitott üzletet és cseréltetem.

kanyi51

Köszi.
Üveget feldobtam és ép frissítem a rendszert v11.0.4.0.PFGEUXM-re.

(#10660) miqlas válasza zodo (#10659) üzenetére


miqlas
őstag

... fura, hogy nem jön frissítés. Valamit nagyon elbakhattak a v11.0.6.0-val ...

42

(#10661) snakebait válasza miqlas (#10660) üzenetére


snakebait
senior tag

Nekem aznap mikor nappal feldobta ezt a verziót befrissítettem, semmi gebaszt nem veszek észre, teszi a dolgát ugyan úgy mint azelőtt.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#10662) miqlas válasza snakebait (#10661) üzenetére


miqlas
őstag

... elhiszem, de nekem se aznap, se azóta nem jelezte, hogy elérhetõ lenne ez a frissítés, más frissült, pl. a System launcher március 6-án ...

42

(#10663) aprokaroka87 válasza miqlas (#10660) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ilyenkor felmerülhet pl hogy benne maradt valami biztonsági bug...

Pl ha jól sejtem a Bluetooth dolog sincs még javítva.

(#10664) polcsa válasza azimut (#10657) üzenetére


polcsa
aktív tag

Ok, köszi.
Predator újraflashelted? Úgy néz ki a fórumon, anélkül néha újraindul vagy nem tölt be...

(#10665) aelod válasza aprokaroka87 (#10663) üzenetére


aelod
veterán

BT bug? Miféle?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10666) azimut válasza polcsa (#10664) üzenetére


azimut
aktív tag

Azért az xda-n is előfordul néhány fogalmatlan hozzászóló. Hosszú idő után megfejtettem, hogy a nem megfelelő gapps okoz bootlop-ot, vagy megáll a bootanimációnál. A dirty flash sem használ akkor, ha a clear flasht javasolják, talán komolyabban belenyúltak a rom-ba.

Igen tiszta telepítés volt, először a format-wipe kombó, majd röptében a Predator és a Nikgapps. Eddig két és fél perc. Újraindít, majd 10 perc múlva teljes belakás. Babona miatt nem mentésből, hanem tisztán. Előtte képmentés PC-re, névjegyzék szinkronizálva, a többi lejött a Play-ről.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#10667) vargalex válasza aelod (#10665) üzenetére


vargalex
félisten

Én is éppen ezt akartam kérdezni, mert semmit nem vettem észre bt füles és Mi Band 4 használatakor...

Alex

(#10668) azimut


azimut
aktív tag

Igen, látom már, a Crdroid fejlesztője az azonnali kernelcserét javasolja. Miért nem váltja le a mostanit? Lehet, hogy valami jogi dolog.... A Genomot és a Predatort favorizálják.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#10669) miqlas válasza aelod (#10665) üzenetére


miqlas
őstag

... akár egy biztonsági rés, vagy bizonyos, eddig mûködõ eszközökkel való hibás kapcsolat, mûködés - ki tudja ... [link]

[ Szerkesztve ]

42

(#10670) aprokaroka87 válasza aelod (#10665) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

link

Persze arra megvan az esély hogy ezt javitották a februári patch-el, viszont az meg csak a 11.0.6-ban van benne.

Az viszont továbbra is hatalmas biztonsági kockázat, hogy a bluetooth állapota nem változtatható, gondolok itt pl arra hogy ne legyen látható nyílvánosan a Bluetooth, mert jelenleg alapból az.

(#10671) aelod válasza aprokaroka87 (#10670) üzenetére


aelod
veterán

Néztem is, hogy nem találom a BT láthatóság kapcsolót...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10672) aprokaroka87 válasza aelod (#10671) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mert elég gyanús hogy konkrétan ki maradt belőle.

De ha esetleg valaki tudja, hol érhető el, írja le...

(#10673) amstro555


amstro555
tag

Sziasztok! Segítsetek, nagyon láma vagyok! Több üzletben is drágább a Xiaomi Redmi Note 7 64GB 4GB RAM, mint a Xiaomi Redmi Note 7 128GB. Ennek mi az oka? International/Global/India/China - ezekből semmit nem értek. Mi a különbség? :R :R :R

(#10674) 22Dávid22 válasza aprokaroka87 (#10672) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Szerintem szándékosan maradt ki belőle, már az Android 6.0 alapú Redmi 3S-ből is kikerült az opció valahol MIUI 9-10 környékén, de talán már az AOSP 8.1-ben sincs benne. Csak a különbség az, hogy míg AOSP esetén csak akkor látható a telefon, ha épp a beállítások Bluetooth menüpontjában vagyunk, addig MIUI alatt állandóan...
Én egyébként a problémára [ezt] az alkalmazást találtam és kezdtem el használni, nekem úgy fest, hogy működik.

(#10675) aelod válasza 22Dávid22 (#10674) üzenetére


aelod
veterán

Köszi! Tesztelem otthon.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10676) barnam_ válasza barnam_ (#10583) üzenetére


barnam_
nagyúr

Felraktam a héten, de azért a jótól igen messze van.
Két probléma van vele:
- Magisk SafetyNet teszten nem megy át -> erre azt írják, hogy Google probléma, valójában tegnap már jó volt nálam
- titkosítja a Data partíciót olyan módon, hogy recovery nem tudja feloldani -> erre meg azt írja a fejlesztő, hogy a recovery a rossz. Alapvetően OrangeFox-ot (R10.1_01-Stable) használok, eddig egyik rommal sem volt gond, ennél viszont igen. Sokan panaszkodnak, tehát valami tuti változott a romban.

Ami jobban megszívatott az az, hogy telepítés után nem ment se a közelség, se a giroszkóp, se a gyorsulásmérő, szóval semmilyen szenzor. Hardver tesztben próbáltam, üresek voltak az értékek. Nem tudom, hogy erről csak a 20.3.5 verzió tehet-e, mivel előtte felraktam az indiai global 11.0.6.0 fw-t, és utána a Xiaomi.eu romot. Viszont a fastboot fw nem írja felül a persist partíciót, legalábbis a flash_all.bat fájlban nincs benne. Ezután felraktam a global 11.0.5.0 fw-t, de ebben sem mentek a szenzorok. Google keresés után kiderült, hogy ilyenkor a persist partíciót kell helyreállítani. Fastbootból nem lehet hozzáférni, viszont recovery-ből telepíthető. Feltettem a 11.0.5.0-ból való persist.img-t, és megjavult :)

Ezután gondoltam oké, nem szívatom magam, visszarakom a xiaomi.eu 20.1.21_v11-10 verziót, ami eddig fenn is volt, és nem volt vele problémám. Jelenség: friss telepítés után indításkor jelszót kér... milyen jelszót? Az egész telefont legyalultam MiFlash-el, nem volt semmilyen jelszó beállítva. Tök mindegy, hogy telepítettem-e Magisk-et, vagy formáztam-e a data partíciót, mindig jelszót kért. Mindezt tegnap éjfél körül, úgy hogy délután óta csesztettem a telefont :W Jó pár MiFlash -> recovery -> sikertelen rom telepítés után inkább felraktam a 20.3.5-t úgy, hogy:
- rom telepítés
- persist.img felülírtam elővigyázatosságból
- Magisk telepítés

Működnek a szenzorok, most jó a SafetyNet, viszont recovery-be nem tudok belépni, azzal a jelszóval sem, ami be van állítva. Azt meg nem értem, hogy ha korábban ugyanazt a romot (20.1.21) ugyanazzal a recovery-vel használva működött, most miért kért jelszót.
Kicsit hosszú lett, bocsi.. egy ideig most nem telepítek semmit :B

(#10677) zodo válasza Gloob (#10658) üzenetére


zodo
nagyúr

Ma sem jutottam el a szolgáltatóhoz szóval fogtam a farigcsálós nyomtatványt és körbe vágtam. Nem nagy ügy, működik. :)

Face és Messenger app mindig a Lite verziók ajánlottak?
Időjárásra az Időképet használtam (amúgy gyári is megfelel mert csak az 1 órás eső előrejelzés matt tettem fel) de van jobb tipp?

(#10678) fradi81 válasza zodo (#10677) üzenetére


fradi81
veterán

Szerintem nem kell Lite, amíg van rendes is :D

moto g72, Ninebot d28e

(#10679) zodo


zodo
nagyúr

Gyárira gondolsz ami alapból fent van?
~2 éve nagyon ette a netet azért volt fent a lite.

(#10680) fradi81 válasza zodo (#10679) üzenetére


fradi81
veterán

A hivatalosra. Ha számít az adatmenyiség akkor talán jó lehet a lite, kérdés funkcióban elég lesz-e én annyira nem ismerem.

moto g72, Ninebot d28e

(#10681) azimut válasza polcsa (#10664) üzenetére


azimut
aktív tag

Ezek szerint helyrejött a bt-kihangosító? Tehát global fw+kernel?

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#10682) aprokaroka87 válasza 22Dávid22 (#10674) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Most megnéztem, úgy néz ki működik, meizu m6 nem látja ha megfelelően van beállitva, Újraindítás után is megmarad vajon? :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#10683) Joker88 válasza zodo (#10677) üzenetére


Joker88
őstag

Én azt mondom, ha lehetőséged van rá, kérjél normális gyári SIM-et ami 3 méretes /normális,micro,nano/ .
Facebook ? bőven van tárhelyed, mehet a hagyományos is,nem fogod megbánni.
Én is Időképet használok, bőven jó. Esetleg még Accuweather..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#10684) polcsa válasza azimut (#10681) üzenetére


polcsa
aktív tag

ja, igen, bódottá :)
Pontosan nem tudom mi oldotta meg, mert a 11.0.5 global fw-t én már flasheltem úgy, hogy predator volt a kernelem.
Elsőre, amikor kipróbáltam jó volt, utána soha többet.
Azóta viszont újabb lett a crdroid, a predator, de még a gapps is. Szóval... már nem is érdekel.
Köszi, hogy a helyes útra tereltél! :)
Ha nem lesz muszáj, ehhez egy darabig nem fogok hozzányúlni :D

(#10685) 22Dávid22 válasza aprokaroka87 (#10682) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Én úgy vettem észre, hogy ha az állapotsávról kapcsolom a Bluetootht, akkor nem jegyzi meg, de az alkalmazáson belül állítható, hogy magától állítsa a láthatóságot kapcsolat létrejöttekor illetve megszűnésekor.

(#10686) aelod válasza 22Dávid22 (#10685) üzenetére


aelod
veterán

Ezt kipróbálom. Köszi.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10687) azimut válasza polcsa (#10684) üzenetére


azimut
aktív tag

Predator 5,7, nenyújjhozzá :D én már feltettem.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#10688) polcsa válasza azimut (#10687) üzenetére


polcsa
aktív tag

Na jó, ezt még feltettem :D

(#10689) Tamashi111


Tamashi111
friss újonc

Sziasztok, digis mobilnetet szeretném aktiválni, vowifi, VoLTE aktiválva, APN beírva, lefedettség van, látom a hálózatnál a digi mobil Hu-t de azt írja próbáljam később, nem elérhető. Valakinek van ötlete mit lehet tenni?

(#10690) sajtjani válasza Tamashi111 (#10689) üzenetére


sajtjani
tag

Szia!
Valószínű hogy nem megy RN7-en a digi VoWifi: [link]

(#10691) azimut


azimut
aktív tag

Tegnaptól OrangeFox-R10.1_02-Stable-lavender elérhető. A magyar betűkódolást is megoldották:

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#10692) aelod


aelod
veterán

10gb internetet ad a tcom és a telenor márciusban a kialakult helyzetre való tekintettel.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10693) Bl.Gyo. válasza aelod (#10692) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

telenor 100-at.
Vodás vagyok, kiváncsi vagyok mit lép.

(#10694) trebrona válasza Bl.Gyo. (#10693) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Telenoros vagyok, viszont péntektől home office-ban dolgozom. Majd eltolom speedtest-re. :DDD

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10695) aelod válasza Bl.Gyo. (#10693) üzenetére


aelod
veterán

Bocs elírtam igen 100 lesz az :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10696) Oldbiggy


Oldbiggy
tag

Sziasztok. Valaki feltette már a Weekli 20.3.12-őt? Érdemes feltenni zip-ből? Mert az OTA még nem jött meg.

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#10697) barnam_ válasza Oldbiggy (#10696) üzenetére


barnam_
nagyúr

OTA nem lesz a recovery probléma miatt - amit egyébként az OrangeFox frissítése megoldott.
Én felteszem az új verziót, de nem csinálok tiszta telepítést, csak dalvik cache törlés lesz.

(#10698) Oldbiggy válasza barnam_ (#10697) üzenetére


Oldbiggy
tag

Köszönöm. Feltettem, az OF-et frissítettem, minden jó eddig, annyi a bibi, hogy mióta a Weekli van fenn, nem megy a VoLTE Vodán.

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#10699) Gloob válasza barnam_ (#10697) üzenetére


Gloob
addikt

Melyik most a jó OrangeFox, ami megoldja? Ha felteszed leírnád a tapasztalatot vele? Szombat reggeltől nem vagyok otthon, majd csak holnap megyek haza, így nem tudtam feltenni, mivel a Xiaomi.eu leírás szerint adb sideload-dal kell feltenni,annak akinek titkosított a data partició. Főleg ez a része érdekel a romnak. Megoldódik a data partició problémája? Köszi előre is!

Samsung Galaxy A52S

(#10700) *VARJU*


*VARJU*
tag

Üdv
Google kamerában lehet valahogy állítani vizzjelet ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.