Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) barnam_ válasza Gloob (#10699) üzenetére


barnam_
nagyúr

Innen a legfrissebb változat már jó (R10.1-02)
Másold fel az sd kártyára (inkább a külsőre, annak nem lesz baja a titkosítással) a zip fájlt. Mikor indítod a recovery-t, hagyd figyelmen kívül a jelszó kérést. Lehet, hogy alapból nem fogja látni az sd kártyát, akkor a beállításoknál pipáld be a csatolást.
A szokásos módon feltelepíted, a recovery újraindul, és nem fog kérni jelszót, látja az összes partíciót.
Ezután feltettem a 20.3.12 verziót a meglévő rendszerre (előtte azért a system-et formáztam), majd wipe cache/dalvik, és teljesen jól megy.

(#10698) Oldbiggy: ezt sajnos nem tudom kipróbálni, Telenoros vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#10702) Gloob válasza barnam_ (#10701) üzenetére


Gloob
addikt

Köszönöm!

Samsung Galaxy A52S

(#10703) miqlas válasza *VARJU* (#10700) üzenetére


miqlas
őstag

... van benne olyan?

42

(#10704) amstro555


amstro555
tag

Sziasztok!
Vettem egy új Redmi Note 7-et, de nem tudom bekapcsolni. Én vagyok a béna, vagy hibás? Köszi

(#10705) Mercutio_ válasza amstro555 (#10704) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tedd töltőre, lehet csak nagyon lemerült :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10706) amstro555 válasza Mercutio_ (#10705) üzenetére


amstro555
tag

Köszi a választ! Egész éjszaka töltöttem. Zizeg, amikor bekapcsolom, meg szürkén, halványan világít a kijelző, de semmi több.

(#10707) amstro555


amstro555
tag

Azt hadd kérdezzem, meg, hogy milyen Quick Charging 4.0 töltőt (kábelt is?), üvegfóliát és szilikon tokot érdemes hozzá venni? A dobozban lévőből kilóg a kamera... :(

(#10708) miqlas válasza amstro555 (#10707) üzenetére


miqlas
őstag

... igen, de csak akkor, ha mûködésre tudod bírni!

42

(#10709) Gloob válasza barnam_ (#10701) üzenetére


Gloob
addikt

No megoldottam. Igaz nem sd-ről, nem akartam vacakolni a 2 sim-mel, így adb parancsból feltettem az img-t, majd miután feloldotta a titkosítást, és látta a belső tárolót, felraktam a teljes OF zipet. Utána pedig ment fel a rom. A systemet én is wipe-oltam. Most rendben van. Köszönöm még egyszer! 😀

Samsung Galaxy A52S

(#10710) amstro555 válasza miqlas (#10708) üzenetére


amstro555
tag

Visszavittem, szó nélkül kicserélték - hibás volt. :C

(#10711) fradi81 válasza amstro555 (#10707) üzenetére


fradi81
veterán

fólia
tok

moto g72, Ninebot d28e

(#10712) keep2000


keep2000
tag

Normális minőségű, oldalra nyíló flip tokot tudtok ajánlani hozzá, amitől nem lesz bumszli? Nillkin Qin volt eddig, 2x is, nagyon szerettem, mert kinyitva és hátra hajtva sem lesz nagyon vastag tőle a teló. Bármit néztem bármely telefonos boltban, az olyan, hogy TPU tokként az egész telót körbefogja és még erre jön a fedél. Ha kinyitom és hátra hajtom, nem lehet értelmesen berakni az autós tartómba meg az asztali töltőbe is macerás. A Nillkin Qin az jó ilyen szempontból, viszont már a másodiknak a sarkai töredeznek szét normális használat mellett.
Hátha tudtok valami jó alternatívát.

Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

(#10713) keep2000 válasza keep2000 (#9404) üzenetére


keep2000
tag

sajnos ez nálam még fennáll. Csatorna csere nem segített. Itthon okés az 5 GHz, de azért sok helyen megfordulok, ott neccesebb.
Sok fórumon találkozni vele
https://c.mi.com/thread-2621872-1-0.html
https://c.mi.com/thread-2341390-1-0.html
https://c.mi.com/thread-2433716-1-0.html
https://c.mi.com/thread-2745655-1-0.html
https://c.mi.com/thread-2762703-1-0.html

Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

(#10714) xpeg94


xpeg94
csendes tag

Sziasztok!
Több év után telefon vásárlásra adom a fejem, de bőven van lemaradásom tudásba a mai trendekhez.
Több tesztet olvastam és az én árkategóriámban(50-60ezer) a xiaomik nagyon jól teljesítenek. Ezekből nekem az jön le, hogy ár/érték arányba talán az első számú választás jelenleg a piacon. Rengetek a komment a cikkek alatt, a korábbi hozzászólások között sok a dicsérek, de a frissebbek között olvasni zavaró rendszer hibákról, amiket root-okkal próbálnak orvosolni, amihez én egyáltalán nem értek.
Hosszabb távra keresek mindennapi használatra készüléket.
Mik a tapasztalatok, meg éri az árát ez a modell? Esetleg összehasonlítva a redmi 8-cal vagy a note 8T-vel, ti melyiket javasolnátok? Köszönöm

(#10715) Plug Life válasza xpeg94 (#10714) üzenetére


Plug Life
senior tag

Nemsokára itt a Note 9...

(#10716) Pityu. válasza Plug Life (#10715) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Annyit az sem fog hozni mint sokan hiszik,meg drága is lesz.A másik valós fejlődés nincs is annyira csak fél évente kidobnak feleslegesen egy új modellt mert versenyeznek a gyártók egymással.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#10717) aelod válasza Pityu. (#10716) üzenetére


aelod
veterán

Szerintem sincs sok előrelépés a RN7 után a RN9-ben.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10718) miqlas válasza xpeg94 (#10714) üzenetére


miqlas
őstag

... a redmi 8 gyenge, akkor inkább vedd a redmi 7-et. A RN7 és a RN8T között nincs túl nagy különbség. Mindkét készüléknek megvannak az elõnyei és a hátrányai egymáshoz viszonyítva ...

[ Szerkesztve ]

42

(#10719) Pityu. válasza aelod (#10717) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Valószínű csak kênyszer ez a fél éventi telefon kiadás,szerintem meg gáz. Már azt mondják egy 2 éves telefonra lassan mint egy több száz éve elsűjedt hajóra.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#10720) vlevi válasza Pityu. (#10719) üzenetére


vlevi
nagyúr

Gondolom az is közrejátszik abban, hogy ilyen gyorsan cserélődnek a típusok, hogy a gyártók sem rendezkednek be évekre 1-1 telefon gyártására, mert a hardver (újabb processzorok, kamerák, 4G, 5G, USB,... ésatöbbi) is gyorsan fejlődik.
Legyártanak egy sorozatot, és a következőt már újabb hardverrel, újabb néven adják ki.

Tableteknél figyeltem meg ezt. Az 5 éves tabletem pont ugyanazt tudja, mint az idén megjelent Lenovo, semmi újdonság, csak a processzor cserélődött újabbra.

(#10721) Pityu. válasza vlevi (#10720) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ennyi idő alatt annyi nagy újítás azért nem születik...

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#10722) xpeg94 válasza miqlas (#10718) üzenetére


xpeg94
csendes tag

Köszi a választ! :) Megkérhetlek még arra, hogy írd le nekem azokat az előnyöket és hátrányokat egymáshoz viszonyítva? Köszönöm!

(#10723) vlevi válasza Pityu. (#10721) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nagy újítás nem is, de ha eredetileg úgy tervezték, hogy x millió darabot legyártanak, és az a készlet kifutott, akkor már nem biztos, hogy célszerű ugyanazt a SOC-t beletenni egy telefonba, ha már van újabb, kicsit jobb (vagy hasonló, de olcsóbb, vagy esetleg nem amerikai gyártmányú,...) is a piacon.
Mint pl. a Note7 még Snapdragonnal megy, a Note8 már Mediatek-el, ki tudja mi volt a váltás pontos oka?

(#10724) aelod válasza vlevi (#10723) üzenetére


aelod
veterán

Olcsóbb ? :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10725) lacentos


lacentos
aktív tag

Nem tudom nálatok nem mászik el a beállítás ? Képernyőzár idő magától visszaáll 15 mp-re az automatikus fényerő szintén magától bekapcsolódik. Eddig nem volt ilyen. :((

(#10726) Pityu. válasza vlevi (#10723) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én sem értem, de a note 8 pro-t akartad írni biztos mert az a mediatekes,most jön majd ki a note 9 pro abban meg megint snapdragon processzor lesz.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#10727) vlevi válasza Pityu. (#10726) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azt akartam írni, hogy nagyon messze vagyunk attól, hogy tudjuk, hogy milyen szempontrendszer alapján választják ki az újabb modellek hardver elemeit.
Illetve azt, hogy a gyártónak nem érdemes egy adott hardverből bespájzolnia akár 1 évre sem, mert folyamatosan jelennek meg az újabb SOC-ok, amik adott esetben erősebbek, gyorsabbak, kevesebbet fogyasztanak, mint az elődje.
Ha pl. te most az ismerősödnek akarnál összerakni egy új gépet, akkor egyáltalán nem biztos, hogy ugyanazt a hardvert választanád, mint amit tavaly ilyenkor egy másik gép összerakásakor.

(#10728) Zuzer


Zuzer
csendes tag

Én is rn7 tulaj vagyok és szomorú, hogy mennyire szétaprózza a kínálatot a xiaomi. Ráadásul egy év alatt már a harmadik rn telefon jön ki...

(#10729) polcsa válasza azimut (#10687) üzenetére


polcsa
aktív tag

Nálad hogy muzsikál a predator 5.7?
Én visszatettem az 5.4-et.
Az 5.7-es túl sokat fogyasztott, viszont más előnyét nem tapasztaltam.
Most megint simán megy a két nap.

(#10730) szergely86 válasza lacentos (#10725) üzenetére


szergely86
csendes tag

A biztonság alkalmazásban az akkumulátor fülén belül ha optimalizálsz felajánlja h "eszköz zárolása 15 másodperc inaktívitás után"

(#10731) azimut válasza polcsa (#10729) üzenetére


azimut
aktív tag

Az a probléma, hogy light felhasználó vagyok, le sem merem írni, de 4-5 naponta kell töltenem, így nálam nincs nagy különbség. Ritkán, de intenzív használat is előfordul, pl. videózás. Nálam ez a Crdroid eseménytelenné tette a telefonnal való kapcsolatomat.

Van elég pc, laptop körülöttem, a fontosabb dolgokat inkább 24"-ban nézem. Linux, virtuális szerver, Drupal weboldal mókolás. Másik projekt: sikerült a win10 "kicsontozása", azaz minimalizálása tesztgépen, stb.

Fura, de éppen a lightos felhasználás miatt volt szembeötlő a gyári (és néhány más) romon a tétlenségi sokszázalékos merülés. Szóval 5.4? Aztán töltögethetem 6naponta? Egyébként úgy látom neked bejött ez a rom, jelenleg a finomhangolást végzed.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#10732) i3odnar


i3odnar
csendes tag

Sziasztok!

Ma egy olyan problémába futottam bele, hogy amikor YouTube-ról szeretnék megosztani egy videót és kiválasztom a megosztásnál a Messenger-t, akkor átdob a Messengerbe, de nem hozza fel a Messengernél azt az ablakot ahol ki kellene választani, hogy kivel akarjuk megosztani a videót. Nem tudom futott-e már bele valaki ebbe a hibába és hogy a készülék nem működik-e úgy, mint ahogy kellene vagy a Messenger és/vagy a YouTube alkalmazással van valami. (Mindkettő a legfrissebb verzió.)

(#10733) lacentos válasza szergely86 (#10730) üzenetére


lacentos
aktív tag

Ezt nem találom amit írtál. Viszont a biztonság-akkumulátor/optimalizálásra rányomok akkor automatikusan 15mp-re
a fényerőt állítja autora állítja. :(( Ezt azért szoktam használni mert vannak alkalmazások amik engedély nélkül a háttérben lógnak így bezárásra kerülnek. Most már ez így gagyi mert vissza kell állítgatni.

(#10734) Zsoltpeter válasza i3odnar (#10732) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Dettó nálam is mától ...!

(#10735) sanyo68 válasza i3odnar (#10732) üzenetére


sanyo68
újonc

Nekem ma frissült a YouTube, azóta nálam is ez a probléma. 😕 Nagy eséllyel a frissítés miatt van.

(#10736) aelod


aelod
veterán

Találkoztam olyan buggal, hogy a galériában lévő képeket nem tudom messengerben megosztani a galériából a megosztás opcióval. Nem tudom miért van ez, két napja csinálja. Töröltem a galéria adatokat de nem segített.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10737) Reverting válasza aelod (#10736) üzenetére


Reverting
őstag

+1

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#10738) tomy86


tomy86
addikt

Ha jól értem a Messenger problémát (nem használom), akkor erről szól az "android alkalmazások" topik innen. Messenger hiba és az apk mirroron már van javított verzió, hamarosan megjelenik a playen is.

(#10739) aelod válasza tomy86 (#10738) üzenetére


aelod
veterán

Köszi! Felraktam, működik :R

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10740) i3odnar válasza tomy86 (#10738) üzenetére


i3odnar
csendes tag

Köszönjük az infót, azért írtam ide elsősorban, mert nem én használom a telefont hanem egy családtag és nem tudtam, hogy a telefonon lett elállítva valami vagy mi a problémája, de ezek szerint a Messenger a ludas. Köszi még egyszer. :R

(#10736) aelod
Ezt a problémát is sikerült reprodukálni, ez is valós volt, de ezek szerint Messenger hiba.

(#10741) DEARevil


DEARevil
tag

Sziasztok! Utána olvastam ugyan, de valaki leírná nekem pontosan, hogy megy a rootolás? Lenne pár törölt fájlom, ami sajnos a telefonon volt meg, a recovery programok nem olvassák root nélkül. Köszönöm!

(#10742) polcsa válasza azimut (#10731) üzenetére


polcsa
aktív tag

Azt hittem nalad is feltűnő, nekem repülőben nagyon kijön, egy ejszaka alatt 0-1%-ot esik 5.4-es predatorral, 3-4%-ot 5.7-essel.
Most ez a felallas marad, ez így jobb, mint a gyári.

(#10743) A_Papa válasza tomy86 (#10738) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Köszönöm az információt. Azért nekem furcsa hogy úgy raknak ki új verziót, hogy a teljesen alap funkciókat nem tesztelik...

[ Szerkesztve ]

Papa

(#10744) DEARevil


DEARevil
tag

Egy kis infót szeretnék kérni, a bootloader nyitás töröl mindent a telefonról? Mert egy képet szeretnék visszanyerni.

[ Szerkesztve ]

(#10745) 22Dávid22 válasza DEARevil (#10744) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Hivatalosan igen, bár én már olvastam olyat, hogy ha bootloader nyitás után közvetlenül nem indítod újra a telefont, hanem egyből felteszel egy recoveryt, és belebootolsz (fastboot flash recovery recovery.img, fastboot boot recovery.img), majd a recoveryből indítod újra a telefont, akkor nem töröl semmit. De ez utóbbit nekem nem volt alkalmam személyesen letesztelni, nem is nagyon olvastam, hogy az emberek tömegével nyitnának így bootloadert, így ezt a módszert csak saját felelősségre ajánlom.

(#10746) Gloob válasza 22Dávid22 (#10745) üzenetére


Gloob
addikt

Emlékei szerint a bootloader nyitás után kérdés nélkül újraindul a telefon. Nincs nagyon lehetőség az újra indítás megakadályozására. Hacsak a bootolás közben ki nem kapcsolod, és nem lépsz azonnal fastboot módba. Aztán, hogy mi történik így, azt nem tudom!

Samsung Galaxy A52S

(#10747) azimut válasza polcsa (#10742) üzenetére


azimut
aktív tag

Most te mutattál irányt nekem, rápróbálok az 5.4-re. :R

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#10750) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Van frissités EEA-ra.
11.0.7
Android 9 alapú továbbra is.

Nekem OTA is feldobta, később frissitek.

Vajon ez már marad? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.