Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) dunkel válasza greike (#550) üzenetére


dunkel
őstag

Nem kell izgulni, fél misi alatti hangrendszeren nem fogod kihallani a dts és dts hd közti különbséget. (a sima dts is annyira jó!)

(#552) greike válasza dunkel (#551) üzenetére


greike
tag

A rendszeremen ég és föld a két hang között a különbség!Ezért is idegesít a dolog!Ha nem lenne nem érdekelne és menne sima dts vagy dolby hanggal!Amúgy testvérem Denon házimoziján is Óriási a különbség pedig csak 150-200eft.

(#553) FefeeX válasza greike (#552) üzenetére


FefeeX
veterán

azért óriási különbség van a felezett DTS (768) meg a teljes között... a DD maximum 640-ét meg nem is említem, kb olyan mint a 320as meg a 96os mp3 összehasonlítva...

(#554) csocsoszán


csocsoszán
őstag

http://code.google.com/p/bast-castle/wiki/NightlyBuilds
Tegnapi, uncomplett! Felraktam nem tetszik! Nem lehet választani képet,hiányzik egy két funkció, és a kinézete sem tetszik!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#555) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Az R6S-en az eSATA csatlakoz sima eSATA, vagy eSATAp? Azaz USB-vel kombinált-e az eSATA?
Számomra nem derül ki egyértelműen a képekről és a specifikációkból.

Kösz!

(#556) korikmate válasza batagy (#555) üzenetére


korikmate
tag

Sima eSata!

(#557) korikmate válasza greike (#552) üzenetére


korikmate
tag

A hangeldobásos jelenség okozója nálam a HDMI kábel volt. Csere óta nem jött elő gond, viszont a "hibás" kábelt átdugtam egy PS3-ba, és ott is előjött a dolog...

Úgyhogy javaslok egy kábelcserét, vagy legalább egy kölcsönkábelt, hogy kiderüljön, az okozza e.

(#558) greike válasza korikmate (#557) üzenetére


greike
tag

Már 3 különböző hdmi kábelt próbáltam de azért köszi!Most arra lettem figyelmes az első filmet amit néztem a lejátszóval mikor vettem kb1,5 óra után volt,hogy elment a hang de most már inkább olyan 20 percenként csinálja!Holnap átviszem tesómhoz ,hogy az ő erősítőjével is csinálja ezt a jelenséget ha igen akkor viszem vissza!

(#559) greike


greike
tag

Kipróbáltam másik erősítőn is lejátszót.Itt is megvolt a probléma csak itt visszajött a hang 35 perc alatt háromszor csinálta a hang kihagyást!Majd visszaviszem mivel még garis.Kíváncsi vagyok mit fognak mondani remélem sokat nem kell várnom.

(#560) PistiSan válasza greike (#559) üzenetére


PistiSan
addikt

Analóg kimeneten mi a helyzet?

(#561) dunkel válasza PistiSan (#560) üzenetére


dunkel
őstag

Az mit számít? Sztereó csatorna, semmi köze a házimozihoz.

(#562) greike válasza PistiSan (#560) üzenetére


greike
tag

Azzal nem foglalkoztam,mert analógon csak stereo hang van!Visszavittem majd jövő hét elején szólnak,hogy mi van!Mondtam az üzletben ,hogy csak a Hd hangokkal van a gond!Kíváncsi lennék,hogy mit csinálnak a szervizben? Vajon ott is összekötik majd egy hd erősítővel és valaki megnéz rajta egy bd iso filmet ami 1.5 óra? Mert ha nem akkor úgy sem veszik észre a hibát!

(#563) korikmate válasza greike (#562) üzenetére


korikmate
tag

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem semmi nem csinálnak vele :U . Max firmware-t frissítenek. Gondolom a speedshophoz vitted, ők meg nem igazán értenek hozzá...

(#564) greike válasza korikmate (#563) üzenetére


greike
tag

Annak nem örülök!Már próbáltam az összes hivatalos firmwarel és nem ez volt a gond!Akkor úgy néz ki a dolog egy hét múlva vissza kapom és ugyanúgy rossz lesz!Igen a speedshophoz vittem.

(#565) PistiSan


PistiSan
addikt

Nem tudom figyeltétek e, de akinek van fejlesztési ötlete, az most tudja jelezni a fejlesztőknek. BC-FW.

http://code.google.com/p/bast-castle/
!!! WARNING !!! Внимание все обсуждения теперь на твитере если есть вопросы или пожелания пишите только туда https://twitter.com/estakon !!!

Alig várom már az új BastCastle megjelenítését, csomó mindent javítottak benne, de azért megvárom majd a stabil verziót. :)

[ Szerkesztve ]

(#566) csocsoszán válasza korikmate (#563) üzenetére


csocsoszán
őstag

Szervusztok!
a speedshop biztosan továbbitja egy szerviz céghez! Tudjátok meg hová, hátha van ismeretségem, úgy sokkal könnyebb lenne!(én is szervizes vagyok)

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#567) greike válasza csocsoszán (#566) üzenetére


greike
tag

Megpróbálok utánna járni!Köszi!

(#568) Bundyta válasza PistiSan (#565) üzenetére


Bundyta
tag

Hali!

Hogyan kell, kinek? Beregisztráltam, beküldtem, h remélhetőleg ő a fejlesztő és szeretném, ha hátteret tudna "csinálni" a felirat mögé.

Szerinted?

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#569) PistiSan válasza Bundyta (#568) üzenetére


PistiSan
addikt

Az orosz szöveg fordítása szerint itt.
Láttam hogy már írták páran azt is, hogy lehessen feliratot tallózni is.

! FIGYELEM!! Figyelem minden viták most magassugárzó, ha kérdése vagy javaslata van, kérjük, forduljon hozzánk menj https://twitter.com/estakon!!

(#570) greike válasza korikmate (#563) üzenetére


greike
tag

Kaptam választ a szerviztől!Azt írták:nem rendelkezünk HD erősítővel (ez vicces akkor,hogy tesztelnek ha másnak is van ilyen gondja)így a hibát egyelőre nem tudjuk jelen körülmények között reprodukálni. Az említettek szoftverhibára utalnak így mindenképpen frissítésre kerül a firmware.!Hát akkor nem leszek előrébb mindegyik firmnél megvolt a hiba!Majd vihetem vissza újból,és megint kezdődik elölről az egész!Nagyon Jó!Javaslat mit csináljak?

(#571) korikmate


korikmate
tag

Érdeklődj a Médialejátszót, de milyet? topicban, hogy mi lehet a baj. Ott sokan vannak nagyon, egyébként simán elképzelhető, hogy ez a BD védelem okozza, főleg, hogy azt írod, a han vissza sem jön miután elment...

Ha meg tudsz rászánni vmennyit, akkor keresd fel a médiadoktor weboldalt!

[ Szerkesztve ]

(#572) Bundyta válasza PistiSan (#569) üzenetére


Bundyta
tag

Az imént tvíteltem Nick-kel. Beírta, hogy ilyet szeretnék? Nyomott egy linket hozzá. Mondtam, igen, mint itt.

Úgy kértem, h ki/be lehessen kapcsolni. Remélem megcsinálja.

(Nem értem, miért marad ki szinte minden lejátszóból ez az opció?)

Ja, feltűnt nektek, mintha ez a topik tartalmazná a legtöbb hozzászólást? A Dűne a kanyarban sincs, pláne, h az sem tudja azt, amit feljebb belinkeltem. :-)

[ Szerkesztve ]

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#573) PistiSan válasza Bundyta (#572) üzenetére


PistiSan
addikt

Ha megcsinálja, akkor nem kap az arcába egy fuuton rasenshuriken-t :DD
Nagyon jól néz ki a háttér a felirat mögött, remélem megcsinálja.
Várom már az új FW-t, a fehér felirat nagyon hiányzik.

(#574) greike válasza korikmate (#571) üzenetére


greike
tag

Köszi a segítséget!A másik topikba is írtam remélem ott tudnak valamit segíteni!Azt már megtudtam,hogy a realtek 1186 chipben nincs cinavia!Ezt az egyik fórumban találtam!

(#575) Bundyta válasza PistiSan (#573) üzenetére


Bundyta
tag

Bundy Ta ‏@la_banditos

@estakon Hello! Hopefully u're the developer? I'd like this, if you programmed into the BastCastle: background back the subtitles. Thanks!

Nick ‏@estakon

@la_banditos Half transparent ? similar to this ? pic.twitter.com/jKdkKyLoDK

Bundy Ta ‏@la_banditos

@estakon Hi Nick! Like that, or this: http://pcvilag.muskatli.hu/backgrd.jpg I'd like this option /backgrnd on/off /in the new BC firmware! Do this plz!

Nick ‏@estakon

@la_banditos Will be added to the Flash™ Subtitles first, then I will try to modify an general subtitle system.

Bundy Ta ‏@la_banditos

@estakon Nick! Ok, many thanks! Oh, can I ask one more thing? Play frame-by-frame the movie after play. No slower and slower, plz!
Megnyitás

Nick Nick ‏@estakon

@la_banditos V1.02 already has frame-by-frame. Use irfake to assign this code CC337F80 to any key you want /usr/local/etc/shadow_irrp.dat

Érted, mit mondott? Mert én nem fogom. Mi az az irfake? Hogyan rendeljem hozzá a kódot? Mit is kell tenni?

(Ha fuuton rasen shurikent nem is kap az arcába, örülhet, h elkerülte az Ezeréves kín-t! ;] )

:R Ettől függetlenül gigarespect a munkájáért! :R

[ Szerkesztve ]

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#576) korikmate válasza Bundyta (#575) üzenetére


korikmate
tag

Ez az irfake, és a működése a readme file-ban található. Ezek alapján már rá lehet jönni, mit is akart elmondani Nick...

(#577) Bundyta válasza korikmate (#576) üzenetére


Bundyta
tag

Kezdem kapizsgálni... de megint nem világos ez a másolás. Látom a hálózaton a játékost, a böngészőből bele is tudok menni, de mintha nem érném el Win Commander alól. De lehet, h én bénázok valamit...

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#578) korikmate válasza Bundyta (#577) üzenetére


korikmate
tag

Érdemes inkább winscp nevű programmal csinálni a lejátszór(a/ól) másolást...

(#579) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Tudom, hogy nem a lejátszó, hanem az állomány létrehozáskor a paraméterezés a ludas, de talán valaki találkozott már ilyennel és tudja mit kellene beállítanom a handbrake-ben?:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#580) FefeeX


FefeeX
veterán

No, jelenleg már HD erősítővel próbálkozom :) Viszont egyből előjött a probléma, hogy megállt a hang 10 mp után... Megyek holnap a KáCsa boltba, veszek igazi 1.4 High Speed HDMI kábeleket, aztán meglátjuk, mit tud...
Meg majd kirakom vinyóra a filmet, USB3mon, hogy tuti legyen a dolog, és meglátjuk, mi a ludas... Hasonlításképp ugye itt az LG BD játékosom is...

(#581) leante


leante
csendes tag

Sziasztok!

2 hete én is vettem egy r6s pro-t 3DBD ISO fájlok lejátszására. Mobil vinyóm és 16 GB fölötti pendrive-om még nincsen, gondoltam kipróbálom laptopról hálón wifin keresztül. Minden mkv és divx fájlt megtalál és tökéletesen lejátszik, az iso fájlokat viszont nem látja (2-t próbáltam, egy BD25-öt (Rio) és egy BD 50-et (Lorax)). A könyvtár teljesen üres.

Kipróbáltam 3 különböző FW-t, most a 2.5.6.0 custom van fent, próbáltam fájlkezelőből, videók menüből, serviio-n keresztül és simán hálózatról win7-el, de ezeket egyszerűen nem látja, mintha nem is lennének.

Nem tudjátok véltelenül hogy mi lehet a gond? Beállítás probléma? Másnál fordult már elő? A forumot végigolvasva csak az jött le hogy hálón akadozik az iso, nem pedig az hogy nem is látja. Lehet hogy akkor vinyón keresztül sem fogja látni? Pont emiatt terveztem venni egy 1 terásat, de ha arról sem menne akkor csak pénzkidobás az egész.

Köszi a segítséget!

(#582) FefeeX válasza leante (#581) üzenetére


FefeeX
veterán

remélem nem az upnp-n kerested, mert ott nem is fogja soha felismerni az ISO-t

(#583) leante válasza FefeeX (#582) üzenetére


leante
csendes tag

Nem az UPNP-n, simán a hálózaton.

(#584) FefeeX válasza leante (#583) üzenetére


FefeeX
veterán

akkor nem tudom, én csak NASról próbáltam, azon látja az ISO-t és le is játssza (mondjuk talán annyi, hogy a fájlkezelőt használd és ne video/zene/kép módot), tehát le kell játssza. Nálam a 3D ISO akad egyelőre hálózatról, holnap meglátjuk az új kábelekkel...

(#585) korikmate


korikmate
tag

Most már van felirat háttér beállítási lehetőség, csak még a speciális karaktereinkkel (Ő, Ű...) vannak gondjai. Megjelent egy új release a Bast Castle honlapján...

[ Szerkesztve ]

(#586) PistiSan válasza korikmate (#585) üzenetére


PistiSan
addikt

Köszi!
Meg van a délutáni program :) hihetetlen hogy csak kérni kellett, és már meg is csinálták.

(#587) PistiSan válasza korikmate (#585) üzenetére


PistiSan
addikt

Hol van pontosan az új fw?
A Nightly-t látom fent legfrissebb dátummal, de az is már 1,5 hete fent van.
Vagy töltsem le ezt, és az appok között a frissítésnél bejön az új funkció?
Hogy kapcsolod be a a felirat hátteret?
Tudnál esetleg képet csinálni az új funkcióról?
Valamelyik feliratot azért jól jeleníti meg, ANSI vagy UTF8-as kódolással?

(#588) Bundyta válasza PistiSan (#587) üzenetére


Bundyta
tag

Most írtam neki - Nick -, h az új fw tudja-e a felirat mögötti hátteres dolgot? Illetve hogyan tudnám implementálni a magyar nyelvet a fw-be, valamint a youtube leanback-nél csak a kurzor nyilak + enter működik a wireless billentyűzetemen keresztül.

Csak így hirtelen ennyi... :-)

http://code.google.com/p/bast-castle/wiki/NightlyBuilds

[ Szerkesztve ]

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#589) korikmate válasza Bundyta (#588) üzenetére


korikmate
tag

Már tud magyarul a FW!

@PistiSan
Ha kicsit lentebb görgetsz, ott az új verzió, 002-es, minden infóval...

[ Szerkesztve ]

(#590) PistiSan válasza korikmate (#589) üzenetére


PistiSan
addikt

Felraktam az új fw-t, végre a felirat is a helyén van :) nagyon szép így!
A feliratoknál az UTF-8-at jól kezeli!, az ANSI kódolásnál van csak gond az ékezetekkel, írd már meg a fejlesztőnek ezt, mert én nem vagyok valami jó angolból.
Amit feltöltöttél feliratot, itt van UTF-8-ban, nézed meg, neked is jó lesz az ékezet ezen.
[link]

(#591) Bundyta válasza PistiSan (#590) üzenetére


Bundyta
tag

Lehet már a felirat mögé tenni végre takarást? Pikcsőrt plííííz!

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#592) korikmate válasza Bundyta (#591) üzenetére


korikmate
tag

Lehet, egyelőre csak UTF kódolású feliratokat jeleníti meg helyesen sajna, de már írtam neki ez ügyben.

A felirat mögé helyezett háttér színe, átlátszósága is szerkeszthető, illetve az, hogy a felirat hosszához, vagy a képernyő hosszához igazodjon a felirat mögötti háttér. Pontosan úgy néz ki alapbeállításként, mint ahogy kérted tőle...

(#593) PistiSan válasza Bundyta (#591) üzenetére


PistiSan
addikt

Telefonnan csniánltam gyorsan 2 képet, valami ilyesmi, csak színhűbb. :D


A háttér átlátszóságát egyszerűen meg tudod adni számmal, hogy mennyire legyen sötét. A felirat hátterélnek a színét, meg lehet adni RGB színkóddal.

[ Szerkesztve ]

(#594) Bundyta válasza PistiSan (#593) üzenetére


Bundyta
tag

Nagyon jó lesz ez. Persze nincs kitesztelve, de hiba van: é, ő betűk mintha nem jelennének meg.

Ellenben(!) kezeli a html tag-eket, pl <i:></i:> azért tettem oda a :-ot, h megjelenítse.

Írok majd neki, h van pár apróság - pl be tudjam lőni Budapest-et, ne felejtse el az időt, amikor leállítottam a lejátszást, onnan folytassa, stb.

Kicsit egyszerű a menü, feltettem a xEgreat-III-R6S-2.6.8.0-by-CSv2.3 fw-t.

Megvárom, míg "kiokosítja", mert nagyon jó lesz - csak hiányzik a böngésző, néha megnézem az indexet, a prohardvert, stb.

Fogom természetesen tesztelni...!

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#595) Bundyta


Bundyta
tag

Csináltam egy kívánság listát. Tudom, Nick közben pár dolgot megcsinált, de hátha valakinek még vannak ötletei, ne fogja vissza magát. Holnap este is felnézek ide, ha van kívánság és kéred, kirakom és szólok Nick-nek.

Szerintem egyszerűbb összegyűjteni a kívánságokat és úgy megkérni, h csiszolja a fw-t.

Azért ez mégis csak baró, h az R6S-hez lehet kérni plusz feature-öket. Vajon lenne gyártó, aki így megcsinálná azokat? Szerintem nem, mert akkor nem lehetne eladni ugyan azt a killa sample féle vacakot lejátszó masinákat, ha egyszer egy rendesen kiokosított fw-rel jelenne meg egy lejátszó.

És nekem úgy tűnik, Gréti esetében elindult valami...

[ Szerkesztve ]

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#596) Laca0 válasza Bundyta (#595) üzenetére


Laca0
addikt

"árvíztűrő tükörfúrógép = waterproof mirrordrill" :D :)) :C

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#597) csocsoszán válasza Bundyta (#595) üzenetére


csocsoszán
őstag

Szervusz!
Nekem nagyon tetszett,hogy bármilyen képet be tudtam rakni a Resource mappába.
Az újnál nincs lehetőség. Nekem kéne, szerintem többünknek tetszett. Ha lehetne kérném!
Mindenki ezt a 23.xxxx-et kérdezi tudja-e?
Minél több zenei formátumot ismerjen.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#598) gellei válasza Bundyta (#595) üzenetére


gellei
aktív tag

Szerintem egy médialejátszónál legfontosabb a 23,976 és a 3D lehet.
Még nagyot lendítene a dolgon ha tudná a BD menüt, az super volna!
:DD :DD :C :C

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#599) gellei válasza Bundyta (#595) üzenetére


gellei
aktív tag

Még egy fontos dolog. A tekerés sokkal jobb az eredeti firmware-ben, ahol húzom ameddig szeretném, nem pedig a film feléig negyedóra gombnyomkodás. :W

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#600) PistiSan


PistiSan
addikt

Nekem a 'v1.03 NB' csinál olyat nézem rajta a filmet, lekapcsolom, majd legközelebb bekapcsolásnál a menü helyett egy sötét képernőyt látok csak, a tv felismeri, ha nyomkodom a rávidirányítót az elülső panelen látom hogy reagál rá, viszont csak fekete képernyőt látok továbbra is, ekkor sajnos nálam csak az újra flashelés segített.
Biztosan javítsák majd ezt a következő verzióban, más nem tapasztalt ilyet, csak én?
Már fw-vel eddig nem volt soha semmilyen bajom, ez meg nyilván még béta állapotban van, azért lehet gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.