Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Laca0 válasza madgie (#200) üzenetére


Laca0
addikt

Tessék, utánaolvastam: "...az ember, ha 1 másodperc alatt 24 képkockát lát, azt már folyamatos mozgásként érzékeli..." Link
Mennyivel is vagyunk előrébb?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#202) madgie válasza Laca0 (#201) üzenetére


madgie
titán

Akkor csak röviden, kicsit konyhanyelven (nem vagyok otthon hétvégén, mobilról meg macera): biztos észrevetted már, hogy a szemed sarkából villogónak látod a "neoncső" fényét, vagy éjszakai vezetésnél a szemed sarkából a ledes féklámpák szaggatottságát. No, azért van ez, mert a perifériális látásod elsősorban a mozgás észlelésére, a sárgafolt környéke meg természetesen az éleslátásért felel. A kettő között nincs éles átmenet, pont ezért nincs értelme arról beszélni, hogy XY kép/másodperc a folyamatosnak érzékelt mozgókép. Meg eleve szubjektív is ez a dolog, a plazmatévé is 50-60 Hz-en "villog", mégis sokakat zavar (és ebben közrejátszhat a nagyobb képméret is, a fent említett periféliás látás is).

Remélem érthető, ezt is vagy tíz percig írtam telefonról :D

(#203) Laca0 válasza madgie (#202) üzenetére


Laca0
addikt

Ki az, aki a szeme sarkából nézi a filmet? Tegye fel a kezét! :D
A filmezéssel kapcsolatban irreleváns a perifériás látás.
Egyébként teljesen más téma a villódzás kérdése. Itt a folyamatos mozgásról volt szó. A 24 fps-nél zavaró lehet a villódzás (hiába folyamatos a mozgás!) ezért folyamodtak olyan trükkhöz a mozitechnikában, hogy minden képkockát kitakarnak egyszer (vagy kétszer) és így megduplázzák a képkockák felvillanási mennyiségét 1 mp alatt. A digitális világban pedig köztes képkocká(ka)t szúrnak be, amit vagy kiszámol az elektronika interpolációs technikával, vagy csak simán ismétli az előző kockát. Így lesz 48 fps, ami megfelel az 50Hz-es technológiának. Jobban most nem mennék bele.
A kijelentésemet továbbra is fenntartom, mert az a folyamatos mozgásra vonatkozott, nem pedig a villódzásmentesre.
Az meg tényleg személyfüggő, hogy kinek mi a zavaró, mit vesz észre. Én pl. nem bírok 75Hz-nél alacsonyabb frissítésű CRT monitort nézni, de nem veszek észre villódzást, ugrást a 23,9xxx képkockás film 60Hz-en történő lejátszása közben. I love LG Cinema3D! :DDD

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#204) #75912448 válasza redhunter (#199) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nehéz kihozni a béketűrésemből, de ez már nekem is sok. Nem akartam többet hozzászólni, de elképesztő a tudatlanság. Megdöbbentő, hogy leírhatsz valamit 100x is, de felfogni, értelmezni képtelenek, tisztelet a kivételnek.

(#203) Laca0

...ugrást a 23,9xxx képkockás film 60Hz-en történő lejátszása közben. I love LG Cinema3D!...

Olvasd el még egyszer a linkelt 24p cikket. Mozifilmet 60Hz-en vetíteni a filmek megerőszakolása. Azért nem látod akadni, mert bekapcsolt 100Hz mellett (interpolálással) nézed, ezzel ugyan folyamatos képet láthatsz, de minden moziélményt kiölsz belőle.

Aki kikapcsolt 100Hz mellett ugyanolyannak látja a 24Hz-et és a 60Hz-et (magyarul nem látja, hogy oldalazó kameramozgásnál úgy remeg-vibrál a kép, mint a kocsonya), örüljön neki.

[ Szerkesztve ]

(#205) Laca0 válasza #75912448 (#204) üzenetére


Laca0
addikt

Nálam a "100Hz" vagyis a TrueMotion funkció mindig ki van kapcsolva, minden forrásnál. Mindenkit zavar a családban.
Bár ezen az Egreat-en még csak pár percet néztem filmet 60Hz-es módon (mert akkor jutott az eszembe, hogy át kellene kapcsolni 24p-re), nem vettem észre akadást, ugrást, villódzást.
Elképzelhetőnek tartom, hogy azért nem láttam, mert már eleve az Egreat (jól)végzett valamilyen átalakítást.
Illetve szinte biztos. Végülis az Egreat nem 24p módban volt, a TV 60Hz-en ment. Amikor átváltottam az Egreat-en 24p-re, a TV is átváltott 24Hz-re. Tehát itt a TV valószínűleg nem szólt bele, csak megjelenítette a médialejátszó képét.
Akkor viszont azt kell mondjam, hogy az Egreat ügyesen interpolál... :)
Lényeg a lényeg, hogy arról írok, hogy mit látok, érzékelek, nem arról beszélek, hogy nincs igazatok a 23.9xxx filmek lejátszási problémáival kapcsolatban. Én csak annyit mondok, hogy a végeredményt jónak találom. (ellentétben az LG TrueMotion funkciójával... de legalább jól kezeli a 24p-t)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#206) #75912448 válasza Laca0 (#205) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ez a lényeg, erről beszülünk. A döntő többség nem látja, tökéletesen élvezni fogja a RTD1186-os képét-hangját. A parfümiparban is vannak úgynevezett Orr-ok, sokkalta jobb szaglással oldotta meg őket a sors, mint egy átlagembert. Ugyanígy van a látószervünkkel is, akik nem látják, nem tudom miért akarják mindenáron bizonyítani, hogy a jelenség nem létezik, fel kéne fogni, hogy különbözőek vagyunk, máshogy érzékeljük a mozgásmegjelenítést is, ahogy másik 20 jelenséget.

Az Egreat-et pedig 24p-s mozifilmek alatt HDMI 1080p/60Hz beállítással használd, 24p/be funkcióval. A tévén még kipróbálhatod a Judder-t manuális 1-es állásban, így némileg simít a képen, javítva a 300 soros megjelenítést. Ha nem tetszik, hagyhatod natív 24p funkcióban, csak az LCD technológia miatt svenkelésnél lesz némi elkerülhetetlen vibrálás.

(#207) madgie válasza Laca0 (#203) üzenetére


madgie
titán

Megpróbáltam normális hangnembem, segítőkészen válaszolni, de az ösztöneimre kellett volna hallgatni: nem érte meg.

(#208) salapp válasza madgie (#207) üzenetére


salapp
addikt

Nem, nem érte meg. A lényeg, hogy webshopon keresztül vegyétek, hogy az, aki esetleg látja a döccenéseket (ha vannak), és kiakad tőle, vissza tudja küldeni a f.szba. A többi örüljön neki, főleg azok, akik "tökéletesnek" látják a hd képanyagot egy ledes szaron is. Nekik biztosan megfelel majd szinte bármilyen lejátszó. Ennyi. Csá.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#209) #75912448 válasza Laca0 (#205) üzenetére


#75912448
törölt tag

Egyébként érdekes ez a 24p-s film lejátszása 60Hz-en téma. Mozgásmegjelenítésben olyan óriási a különbség a 24Hz javára, hogy elmondani nem tudom. Lehet, hogy azért nem látják egyesek az akadozó képet, mert ehhez van hozzászokva a szemük, ezt látják természetesnek. Megveszik az első media playert, bizonyos mennyiségű 24p-s anyag 24p-s lejátszása után már megszokják a folyamatos képet, ezután már látható a 60Hz förmedvényes képe.

Keress egy jelenetet bármelyik filmben, ahol lassú oldalazó kameramozgás van, pl egy tárgy, épület körül. Elképzelhetetlennek tartom, hogy ne látnád darabosnak a képet 60Hz-en, míg 24-en totál folyamatos lesz. Ezért is szoktuk mondani, hogy a tévék beépített médialejátszóra semmire nem jó, hiszen nem tud 24p-t, 60Hz-en játssza a 24p-s anyagokat. (amit persze simíthatsz ifc meg trumotion képjavítókkal /képelrontókkal :D / )

[ Szerkesztve ]

(#210) Laca0


Laca0
addikt

Írtam korábban, hogy gondjaim voltak a torrent-el.
NTFS volt a winyón. Letöröltem és újraparticionáltam EXT2-re. Bár minden leírásban EXT3 támogatást olvastam, mégsem ismeri a rendszer.
Így most már szuperül megy, úgyhogy vagy nem szereti az NTFS-t a Transmisson, vagy egyszerűen csak sérült volt a partíció.
Mindenesetre most jó és ennek nagyon örülök! :))

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#211) Laca0


Laca0
addikt

Van valakinek tapasztalata arról, hogy USB-s HDD-t kikapcsol-e egy idő múlva, tétlenség esetén?
.
Működnek valakinek az alkalmazások? Egyik Youtube app sem működik, mindegyik video-ra azt írja, hogy nem játszható le. Egér nélkül kezelhetetlen a böngésző is. Így gyakorlatilag semmi értelme sincs az internetes "képességeinek"...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#212) PistiSan válasza Laca0 (#211) üzenetére


PistiSan
addikt

Az usb vinyok tétlenség után nem sokkal, lekapcsolnak energiatakarékos módba. Youtube app nekem sek működik, az a fura hogy ott van a lista, látom az előnézetet, de nem lejátszható hibát ír mindenre. Tv-t néztem már appal, de nem volt valami jó minősége. onlinr rádio app is műkódik, csak kéne valahogy magyar adókat is bele rakni. Viszont ami nekem az elsődleges szempont, amire vettem a készüléket, az a médialejátszás, amit hibátlanul meg is tesz.

(#213) Locutus válasza PistiSan (#212) üzenetére


Locutus
veterán

A custom firmwareben van több youtube app is, pl a youtube xl viszi ezeket is. Csak az alap verzióban nem működik sok videó, mert gondolom a youtubeon frissitettek valamit, és az appot is kéne...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#214) PistiSan


PistiSan
addikt

Custom Firmwaret használok.

(#215) Laca0 válasza Locutus (#213) üzenetére


Laca0
addikt

Én is custom, de nem megy az XL sem. Lehet, hogy egérrel menne?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#216) Locutus válasza Laca0 (#215) üzenetére


Locutus
veterán

Ahhoz kell az egér, így van.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#217) Laca0 válasza Locutus (#216) üzenetére


Laca0
addikt

Ok. Egérrel megy. De hogy lehet benne keresni? Mert nem jött fel a keresésnél a virtuális billentyűzet.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#218) Bundyta


Bundyta
tag

Helló!

Megjött a masina, de csak most próbáltam ki. Killa és egyéb sample nem nagyon hat meg, ezért másfelé indultam - nem rakom sorrendbe, csak így, ömlesztve:

- a megrendelés napját követő napon kihozta a GLS Futárszolgálat, az általam kért időintervallumban: THX!
- kár, h nem került bele a dobozba egy HDMI kábel, illetve elemek, de megoldottam
- réges-régi fényképezőmmel készített .mov lejátszása: OK
- elsőre egyértelmű a menü kezelése - 2012 januári firmware van rajta
- automatikusan nem áll át 30/25/24f/s-re, de van hozzá gomb a távirányítón, illetve a májusi fw-ben már kiküszöbölték ezt a hiányosságot is
- kicsit tompábban játssza le a hangot
- baromi jó, hogy még 2x-es előre tekerésnél is van hang
- tolócsúszkán állítható, hová szeretnénk beletekerni, gombnyomásra odaugrik
- a felirat-kezelése: át kell nevezni ugyan olyanra - nyilván marad a .srt - a felirat nevét, nem komálja, ha a kis- és nagybetű különbözik
- a felirat pozíciója - jól jött! -, színe, mérete, kódolása állítható, ellenben nem lehet a felirat mögé takarást kérni, ami nagy hiba, mert párszor nagyon jól jött volna. Emiatt visszatekerés, felirat pl sárga legyen és akkor már jobban olvasható...
- van rajta USB3.0-s port is - az egyiknek fekete a csatlakozója, a másiknak babakék

- hogy Video_TS-ből játszik-e DVD-t, fogalmam sincs, majd megnézem. .iso-m sincs, ezt is kiderítem - kár, h a killa sample-n kívül alig tesztelt az úr valamit. Nem teszt, amit csinált, vicc.

- Android-ba butulva valamiért lassabban reagál a távirányító gombjaira

A műsorban nem sikerült a youtube klienst használni. Nos, ez valóban így van. Ellenben ha az Internet Explorer ikonra kattintott volna - would have clicked :D - a kolléga, akkor egy virtuális billentyűzet segítségével a tecsőre eljut és indulhat a buli. A tecsőn a lejátszást teljes képernyőn nyomatja.

Megnéztem, az index.hu is bejön, de így: http://m.index.hu - a butatelóra optimalizált változat, örültem is, hogy jövőre 350Ft lesz a villamosjegy. Frankón lehet navigálni, olvasni, visszalépni. A virtuális billentyűzet angol nyelvű, abc sorrendbe van rakva, van simbol kapcsoló a különböző írásjeleknek. Hogy kezel-e a játékos PC-s USB-s billentyűzetet, fogalmam sincs - PS/2-esem van. Jó lenne, könnyebb lenne megadni az URL-eket.

Kapásból DHCP-n keresztül kért és kapott IP-t, ezzel nincs gond. Ellenben nem tudtam átállítani bejing-ről bujapestre, izé, Budapestre a lokációmat. Szerettem volna tudni, lefagynak-e a tökeim, vagy sem.

Van még egy rahedli - szerintem teljesen felesleges - játék telepítve a masinára.

Egy dolog fájóan hiányzik róla: a komponens csatlakozók hada. Még átalakítóval is jó lett volna.

Összefoglalva: a játékos tetszik, amire kell, használom.

2012 januárjában a sebesség-bolt-ban 11.900Ft-ért lehetett hozzájutni. Most 24.990Ft. Nem volt több, mint 2x-es béremelésem, gyerekek!

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#219) PistiSan válasza Bundyta (#218) üzenetére


PistiSan
addikt

időjárásra: Írd be a lejátszo ip címét a böngészödbe, a beállításokban az időjárásnál meg tudod adni jód alapján a települést aholblaksz. webes felületen egyértelmű lesz!

(#220) kisgyerek85 válasza Bundyta (#218) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

2012 januárjában a sebesség-bolt-ban 11.900Ft-ért lehetett hozzájutni. Most 24.990Ft. Nem volt több, mint 2x-es béremelésem, gyerekek!

Nem ez került annyiba januárba, hanem ez [link]

(#221) PistiSan


PistiSan
addikt

A custom fw ben az alkalmazasok menüben a vegen van egy youtube leanback aljalmazas, ezzel megy a youtube rendesen, lehet vele keresni is.

(#222) redhunter válasza Bundyta (#218) üzenetére


redhunter
senior tag

Olyat ami a felirat mögé hátteret tesz, nem igen hiszem hogy találsz.Tényleg nem ezt lehetett kapni 11000ft-ért hanem amit linkelt a kolléga.Főleg nem januárban mert akkor még nálunk szó nem volt erről a gépről ,azért rendelte mindenki külföldről.Mondjuk onnan tényleg egy tizessel olcsóbban meg lehetett uszni.

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#223) PistiSan válasza Laca0 (#162) üzenetére


PistiSan
addikt

Úgy látszik van értelme a custom fw-ben a frissítésnek!
Az általad problémaként feltüntetett lista nézet, az új frissítésben már jól működik! Tehát kikapcsolás után nem áll vissza ikon nézetre!
Néha érdemes frissíteni ezek szerint!

Alkalmazások/system tools/Update script/Update script online/Check version scripts/
Fent írja a te verziód, és a neten elérhetőt, ha különböző akkor már nyomhatod is rá az udate-re!
:C

(#224) Minstrel


Minstrel
senior tag

A felirat mögé nem háttér kellene, hanem vastagabb körvonal a betűknek, de az szintén nincs benne, engem nagyon zavart, ezért vissza is küldtem pár nap után, nem tudtam megszokni.
A másik gondom meg az volt, hogy nagyon sokszor hiába nyomtam a gombot, nem vette a jelet a játékos, vagy az irányító volt rossz, nem teszteltem kamerával, mert elfelejtettem. Amúgy a lejátszó tényleg jó, simán vitt mindent, a jobbra-balra nyilakkal beletekerés jó dolog, az kicsit hiányzik.

(#225) Bundyta válasza PistiSan (#219) üzenetére


Bundyta
tag

Írd be a lejátszo ip címét a böngészödbe,

Beírtam, de utána meg kéri, hogy adjak meg két számot. De mit?

@Kisgyerek:

Valóban, tévedtem, mea culpa. S/C, nem mindegy.

@Redhunter:

Pedig a Prohardver is tesztelte.

Valamit itt is.

Kedvenc részünk a videós volt, azon belül is a feliratos. Ugyanis itt nem csak a betűk, hanem hátterük színét is megadhattuk.

Egy apró feature, ami bosszantóan hiányzik a játékosból. Bizonyára programozó zseninek kell lenni hozzá, hogy ez megadható legyen. És hab lenne a tortán, ha az átlátszóságát is lehetne állítani 10%-onként.

A PH segíthetne, kivel kell felvenni a kapcsolatot, hogy ezt az apróságot ugyan tegye már bele a következő frissítésbe... :O

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#226) Laca0 válasza Bundyta (#225) üzenetére


Laca0
addikt

Írd be a lejátszo ip címét a böngészödbe,
Beírtam, de utána meg kéri, hogy adjak meg két számot. De mit?

"http://ipcím/index2.html" a helyes cím.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#227) zoltan6 válasza Bundyta (#218) üzenetére


zoltan6
őstag

itt vannak az időjáráshoz a különböző településkódok amit be kell írni:
HUXX0001, Berettyoujfalu
HUXX0002, Budapest
HUXX0003, Cegled
HUXX0004, Debrecen
HUXX0005, Dunaujvaros
HUXX0006, Erd
HUXX0007, Gyor
HUXX0008, Kecskemet
HUXX0009, Nyiregyhaza
HUXX0010, Puspokladany
HUXX0011, Szekesfehervar
HUXX0012, Tatabanya
HUXX0013, Ujfeherto
HUXX0014, Vac
HUXX0015, Miskolc
HUXX0016, Budapest/Lorinc
HUXX0017, Nagykanizsa
HUXX0018, Pecs/Pogany
HUXX0019, Szeged
HUXX0020, Szecseny
HUXX0021, Poroszlo
HUXX0022, Tiszanana
HUXX0023, Kunszentmarton
HUXX0024, Sarbogard
HUXX0025, Mako
HUXX0026, Oroshaza
HUXX0027, Abaujszanto
HUXX0028, Polgar
HUXX0029, Egyek
HUXX0030, Tiszafured
HUXX0031, Nagyleta
HUXX0032, Tiszavasvari
HUXX0033, Ofeherto
HUXX0034, Szolnok
HUXX0035, Keszthely
HUXX0036, Csorna
HUXX0037, Balatonboglar
HUXX0038, Siofok
HUXX0039, Tapolca
HUXX0040, Kecel
HUXX0041, Mezocsat
HUXX0042, Eger
HUXX0043, Tompa

(#228) redhunter válasza Bundyta (#225) üzenetére


redhunter
senior tag

Igen ezeknél biztos van, de általánosságban nem az a jellemző.Abban ne bizzál hogy erre még jön gyári fw.Májusi az utolsó azt hiszem.Ezek a gyártók nem arról hiresek hogy sokáig irogatják az fw-ket.

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#229) Bundyta válasza zoltan6 (#227) üzenetére


Bundyta
tag

@Laca0:

Feltettem az okosított firmware-t. Persze izzadtam egy adagot, mert rosszul van leírva az ápdét:

AJÁNLOTT: Frissítés a "Restore" gombbal (Ez a módszer használható szintén frissítésre és a rendszer újra flash-elésére is)

Csomagold ki a ZIP/RAR fájlt és az "install.img" fájlt másold egy pendrive gyökerébe (ne rakd semmilyen mappába). Erre a célra ajánlott egy 1 - 8GB-os, FAT/FAT32-re formázott pendrive használata.
Aztán dugd a pendrive-ot a lejátszó USB csatlakozójába.
Kapcsold ki a lejátszót és a készülék jobb oldalán található "Restore" gombot nyomd meg és tartsd lenyomva és kapcsold be újra a lejátszót (ne engedd el a Restore-t!).
Megjelenik a frissítésre figyelmeztető panel, és amikor a panelen megjelenik a "Frissítés" (UPDATE), akkor már elengedheted a Restore gombot, elkezdődik a frissítés.

Egy lépés kimaradt a leírásból - a gyáriból is. Az utolsó lépés után vagy 15 percet vártam, semmi. Kihúztam a pendrive-omat, reset, erre kiírja, nem sikerült a frissítés. Újra reset, végre megjelent a kék háttér, elindult a pálcika-roham balról jobbra feltöltődve, hogy update-l. Na végre...

Az új fw-nek hatalmas előnye, hogy nem szenvedtem a gépemről a belépéssel. Nem kért semmilyen kódot kétszer, és hála Zoltan6-nak, most már Buddhapest is megjelenik. Azért a dátum beállítása idióta jenkis - hónap/nap/év.

A menü látványosabb lett - nem mintha engem ez lázba hozna.

A VIDEO_TS-k könyvtáramat kapásból felajánlotta, h lejátssza és most nem szarakodott a menüben, mint a gyári fw - nem tudtam valamiért egyből indítani a filmeket, most meg igen. Azért még tesztelem, mert háklis vagyok pár dologra.

A felirat kezelése nem változott, talán szebb lett a betű rajzolata C-Europe mód(e)ban. (Szóvicc volt.) Kicsit halkabban játszotta le a Naruto Shippuden utolsó két részét - Tsunade cicjet :P és közé... hagyjuk.

Román IP-s rádiók tömkelege jött be, majd letesztelem, megnézem, hogyan lehet magyar adókat fogni - TV-t is, de ha valakinek van tippje, kérem szépen segítsen!

@Redhunter:

Nincs valami címed a programozókhoz? A feliratos dolgot megcsinálhatnák. Sokunk bizonyára örülne neki.

Még tesztelek, ha valakit érdekel, leírom, mire jutottam...

[ Szerkesztve ]

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#230) zoltan6 válasza Bundyta (#229) üzenetére


zoltan6
őstag

magyar rádiókat megtaláltam tegnap,az alkalmazások(IMS) menüpont alatt van egy olyan menüpont hogy Vtuner,(kék-zöld földgömb az ikonja),ott a hungary-ra katt és ott vannak.

(#231) tomazin válasza Bundyta (#229) üzenetére


tomazin
veterán

Azt meg tudnád nézni,h ha billt dugsz rá akkor hogyan reagál?
Illetve ha egy bármilyen wifi sticket rádugsz akkor van esély rá,h működésre lehet bírni?
A hozzászólásokat végignyalva arra sem találtam infót,h az okosított fw-el az andoridos része mennyire rottyadt (tudok-e rá appokat felrakni, etc.)? Mert a tesztet végignézve az ember hamarabb veri szét, mint használja...
Illetve a böngészője mennyire használható?

De leírom, mert lehet azt írjátok nekem nem is ilyesmire lenne szükségem: amiatt kell tv-t vennem,h asszony nyugodtan filmezhessen és netezhessen amíg én játszom, de inkább veszek egy nem smart tv-t, meg egy ilyesmi eszközt, mert olcsóbban jön ki. Viszont teljesen sötétség van mediaplayerek terén nálam...azért gondoltam erre, mert egy sima android stick 10k körül van, ezt meg 16ért megveszem akkor szerintem jobban megéri.

(#232) Bundyta válasza tomazin (#231) üzenetére


Bundyta
tag

Ok, kerítek egyet, mert engem is érdekel. Ha működik, azt hiszem veszek egy vájörlessz kéjbórdot hozzá, melyen van tapipad. Kell a szomszédnak, hogy két eszközt használjak feleslegesen...

Az androidos dolog engem nem nagyon izgat. Valahogy csak fel lehet tenni rá, ez biztos, csak nem tudom, hogyan. Nem fogom meghack-elni, akár csak a C-64 DTV-met... pedig eszközöm van hozzá, de nincs még egy tartalékban belőle...

Más tészta. Feljebb belinkeltem ezt az oldalt. Valószínűleg én vagyok az értetlen, de nem tudom, hogyan tudnám a weather.lang-ot felrakni hálózaton keresztül a kis csöppségre.

http://egreatr6s.wikidot.com/weather

Windows-ból hálózaton keresztül a legegyszerűbb felmásolni.
Start menü - Futtatás (vagy Win7-ben: Start - a "Keresés programokban és fájlokban") sorba beírni a lejátszó hálózati IP címét ( \\lejátszó_IP_címe ) - ENTER.
A hely, ahová a weather.lang fájlt másolni kell:

root/usr/local/etc/dvdplayer/

Nos, nekem nem sikerült. Hogyan kell megcsinálni?

Még pár dolog, hátha valakinek jól jön:

- bármilyen anyagba a beletekerés után, ha lejátszást kérsz, egyből lejátsza
- ellenben ha leállítod a lejátszást, vagy 2mp-ig "gondolkozik"
- kb 50mp kell neki a bekapcsolástól számítva, hogy tudd használni a játékost
- a 320GByte-os WD-s USB 2.0-s külső vinyómat rádugtam az USB 2.0-s portjára. Elég áramot adott neki, tudtam böngészgetni a lejátszandó állományok között
- jpg-t és png képet is megjelenít - egyelőre többet nem próbáltam

Ha valaki tudna a fejlesztő(k)höz elérhetőséget - a román sráchoz -, kérem tegye közzé, vagy privátban küldje át. Ezt találtam, de e-mail címet viszont...

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#233) Bundyta


Bundyta
tag

Valakit itt érdekelt a billentyűzet vezérlés. Nos, működik.

Vettem egy Logitec K400-as touchpad-es wireless billentyűzetet - lehet röhögni: 10.990Ft-ért. (Jó, tudom, a hugica hapsijának a nagyfaterjának az unokaöccsének a rokona 45Ft-ért vett ugyan ilyet.)

Szóval a dobozban van ez a billentyűzet, egy USB toldó és egy körömnyi USB-s rádiós adóvevő hozzá. Ezt benyomtam a játékosba, majd a billentyűzetbe szerettem volna tenni két elemet, mire kiderült, van már benne. Ez egy plusz pont.

A touchpad-del remekül lehet navigálni, a billentyűzetről meg gépelni. Pár helyen persze nem működik, vmelyik tecső kliensnél asszem' nem - as if a YoutubeHD-nál nem megy, majd még egyszer megnézem.

Lassan reagál a gombok nyomkodására, vagyis ne ezen gyakorold a gyors- és gépírást. Ellenben remek, hogy nem kell a távirányítóval szenvedni.

Hátha valaki belefut ebbe: van ugye két böngésző az Androidra/ba telepítve. Az egyik ikonja Internet Explorer-es, a másik neve meg Dolphin Browser. Na ez utóbbi nagy ívben kerülendő, de beszívtam vele...! Valamiért meguntam, h mindig feljött a kérdés, melyik legyen az alapértelmezett és a DB-t választottam. Innentől kezdve a youtoube-on semmit sem volt hajlandó megnyitni és lejátszani, csak újraindította a játékost. Az Alkalmazások közül, vagy honnan, el is tűnt az Internet Explorer ikonja. Hogyan lehet visszahozni? Nos a Rendszer menü egyik alpontjában a gyári visszaállítást lehet kérni. Factory default néven mutatkozik, de lehet, hogy gyári beállítások alkalmazása...

Még valami: nincs scrollgomb a billentyűzeten. Ellenben, ha a tapipadon "kattintasz", hajlandó nagyítani kissé a honlapot, így jobban olvasható.

Ja, egy ideig magyar billentyűzet kiosztást használt, most meg angolt. Hol lehet ezt a játékoson beállítani?

Így végre megint lett Explorer és a benne megnyitott tecsőből végre hajlandó volt lejátszani videókat. De a nagy bánatomra pl a Quake 2 bullz videóit nem - Quake2 Jump Movie by Bullz Ezt biztosan nem.

És még egy dolgot felfedeztem: épp kedvenc sorozatgyilkosom utóbbi epizódját néztem és valamiért félbe kellett szakítanom az élményt. Majd másnap, megint áram alá helyeztem a játékost, bekapcsoltam és hihetetlen, de megjegyezte, milyen magasra tettem a feliratot - ellenben a C-Europe beállítást elfelejtette.

A lényeg: a billentyűzet jó vétel volt.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#234) zoltan6 válasza Bundyta (#233) üzenetére


zoltan6
őstag

pont ezt a billentyűzetet néztem én is ki a kütyühöz,örülök hogy müködik vele,szeretem a logitech cuccokat. :DD

(#235) Laca0


Laca0
addikt

Próbálta már valaki, hogy USB HUB-ot tud kezelni?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#236) anonym1s válasza Laca0 (#235) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Nekem nem ilyenem van, hanem egy regi playonhd de az is realtek chip-es (1073) es egy 7 port-os usb hub-on van rakotve 4 vincseszter. Szerintem kizart hogy ez az egreat ne tudna, mivel sokkal ujabb es jobb chip van benne.

(#237) Laca0 válasza anonym1s (#236) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi, majd hétvégén kipróbálom.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#238) hzx


hzx
csendes tag

Sziasztok,

Az Egreat R6S-t rádugtam a WD Mybook Essential 3Tb-t, azonban a torrent nem megy a Transmissionnal végig. 220 Mb-t letölt, majd megszakítja a kapcsolatot (ezt írja ki). A 05.22-i firmware-t tettem fel.

Hogy lehet végig futtatni a torrentet?

Köszönöm,

hz

hzx

(#239) ClydeMasterHard


ClydeMasterHard
csendes tag

Ma vettem ilyen lejátszót, de nem működik a tévémmel. Kb 3-4 másodpercenként felvillan a képernyőn egy pillanatra a kép(helyesen), amúgy meg feketeség látszik. Elég pszichedelikus :D Feltettem a bütykölt firmware-t is -nem volt könnyű ilyen körülmények között- de azzal is ez a helyzet. A tévém felbontása: 1360*768. Talán ez lehet a baj? A szüleim 1080p tévéjével tökéletesen ment a lejátszó gyári fw-rel is. A tévém megy Xbox-szal és notival is.

Idézek az R6S specifikációból: "Video kimenetek: HDMI 1.4 1080P output (Felbontás:480P、576P、720P@50Hz、720P@60Hz、1080I@50Hz、1080I@60Hz、1080P@50Hz,1080P@60Hz), Composite Output (Felbontás:576I@PAL、480I@NTSC)"

Akkor most mit lehet tenni? Komolyan nem tud ezzel a tévével együttműködni???

(#240) kisgyerek85 válasza ClydeMasterHard (#239) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ugyanazzal a hdmi kábellel próbáltad a szüleidnél is?

Videó kimenet mire van állítva? Ha nem hdmi auto-n van akkor rakd oda és utána próbáld ki a saját tv-en.

[ Szerkesztve ]

(#241) ClydeMasterHard válasza kisgyerek85 (#240) üzenetére


ClydeMasterHard
csendes tag

Azt a kábelt használom, amit a géphez kaptam. Elvileg 1.4a-t is tud.
Nekem Egreat EG-R160S -em van, de ez ugyanaz, mint az R6S, csak van benne wifi és bele lehet tenni egy sata HDD-t is.
A monitoromon is megy (1080p) ugyanazzal a HDMI kábellel.
HDMI Auto-ban van az a beállítás, amit kérdeztél.

(#242) achim


achim
csendes tag

Sziasztok,

Zavar az Egreat-ben, hogy kikapcsolás (lefagy a film) esetén elvesznek a torrentek és újra letölti őket. Ez így nem frankó, ezért beruháznék egy Zyxel 310-be.
Kérdés, hogy hogyan tud az Egreat lejátszani NAS-ról?
Vajon a NAS tudja-e kezelni a 3TB-s WD Mybook Essentials-t, mert az Egreat tudja.
Számít az, hogy egy T-home Pirelli routerre vannak kötve?

köszi!

(#243) lacko6


lacko6
senior tag

Csak 1 kérdés. menüvel viszi a Blurayeket vagy csak file listából?

(#244) zolda


zolda
tag

Sziasztok!
A következő problémáim vannak a lejátszóval (crt-s tv, RCA csatlakozás):
- bekapcsolás általában csak sokadik próbálkozásra sikerül, update vagy hello kijelzés látható csak a box-on (USB-n nincs semmi)
- ha bekapcsol és rádugok egy 2.5-ös HDD-t (ADATA), rögtön újraindul (aztán működik rendesen)
- lejátszás közben (egyszerű avi) néha elkezd pattogni a hang, majd zöld csíkok következnek, végül kikapcsol (gondoltam melege van, ezért nyitottabb helyre tettem).
Próbáltam gyári fw-vel és módosítottakkal is, nem segített semmi. Lehet, hogy a fw cserék nem futnak le rendesen?
Ha valakinek van ötlete, szívesen veszem!
üdv

(#245) redhunter válasza zolda (#244) üzenetére


redhunter
senior tag

Próbáld meg visszacserélni gariban,mert ez abszolut nem normális müködés.Nekem még soha nem csinálta egyik általad felsorolt problémát sem.

PSN - RedFoxHun

(#246) zolda válasza redhunter (#245) üzenetére


zolda
tag

Úgy tűnik, hogy sajnos az lesz belőle... Valakinek volt már esetleg ilyen ügye a linkdelight-tal? Ha visszaküldöm nekik, szerintetek tesznek valamit? Mondjuk használni így nemigen lehet...ha valakinek van tapasztalata a Kínába postázással, szívesen veszem!

(#247) zoltan6 válasza zolda (#246) üzenetére


zoltan6
őstag

nem hogy nem bírja el a 2.5-ös HDD-t az usb csatlakozó? pendrive-val nem próbáltad? szoktak adni a 2,5-ös hdd-hez ilyen dupla usb-s dugót amit bekell dugni a másik usb-be is.ha nem dugod rá a hdd-t müködik rendesen a készülék?
esetleg próbáld meg a restore gombos frissítést,de gyanus hogy hardver gond lesz.

[ Szerkesztve ]

(#248) zolda válasza zoltan6 (#247) üzenetére


zolda
tag

először én is erre gyanakodtam, ezért próbáltam több pendrive-val is. sajnos HDD és pendrive nélkül sem kapcsol már be :( áramot ad nekik, azt látom, restore-ra nem reagál semmit...

(#249) PistiSan válasza zolda (#248) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem rég óta van ilyen eszközöm, én pont emiatt nem mertem megrendelni külföldről!
Ha valami hiba van vele, akkor nem tudom hogy egyáltalán tudod e érvényesíteni valahogy a garanciát.
Mondjuk páran azzal érveltek, hogy ha gond lesz vele, akkor rendelnek még egyet külföldről, és akkor még mindig ott vannak árban mint ha itthon vennék meg.

(#250) Laca0 válasza zolda (#246) üzenetére


Laca0
addikt

Nekem visszaküldéses problémám még nem volt, de kétszer jártam már úgy, hogy 1,5 hónap után sem jött meg a csomag. Az utolsó fillérig visszafizették a vételárat.
A visszaküldésnek viszont költsége is van, ami egy 17e ft-os eszköz árát figyelembe véve jelentős lehet.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.