Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) csocsoszán válasza korikmate (#499) üzenetére


csocsoszán
őstag

Szervusz!
Csak azt nem értem,hogy az 1.2.2-ben mért nem müködik a 3d!!! BD ISO lejátszás?
Mért alakította át ilyen red-ciános tréfává? Hiszen az 1.2.1-ben tökéletesen müködött! :F
(Valószínüleg nemcsak nekem nagyon fontos!)

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#502) korikmate válasza csocsoszán (#501) üzenetére


korikmate
tag

Szia! Én red-cyan lehetőséget már az első változatban is láttam, de hogy a sima 3D miért nem megy, azt nem tudom... Majd megkérdezem neked, bár ez a CS nem túl kommunikatív :)!

(#503) csocsoszán válasza korikmate (#502) üzenetére


csocsoszán
őstag

Köszönöm!
Tetszik ez használom, de az egyel régebbit. Csak nehogy ezt a red ciánost fejlessze!

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#504) korikmate válasza csocsoszán (#503) üzenetére


korikmate
tag

No megkérdeztem neked, és ezt írta:

"Hello
Please try with BD menu off, this fix can fix some BD-3D movie not recognize like 3D"

Tehát ő is csak a BD menu off megoldást ajánlja.

(#505) csocsoszán válasza korikmate (#504) üzenetére


csocsoszán
őstag

Kōszōnōm!
De akkor az én gépem ic készletével lehet gond mert az enyém az 1.2.2-es firmware-el, nem tudja a 3d BD ISO-t lejátszani! Akkor meg az a gond, ha az ö gépe letudja játszani, nem fog változtatásokat kitalálni a firmware-n. Ez nem jó hir, pedig én is ezt használnám a továbbiakban!
(Azért, kérnélek titeket próbáljátok ki és erösítsetek meg engem, hogy tényleg csak nálam van a hiba!!)

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#506) korikmate válasza csocsoszán (#505) üzenetére


korikmate
tag

Én még sajnos nem tudom kipróbálni, a lejátszóm épp utazgat :).

Nem lehet, hogy csak filmfüggő a dolog?

(#507) csocsoszán válasza korikmate (#506) üzenetére


csocsoszán
őstag

Szervusz!
Több filmmel kipróbáltam sajna nem megy De csak a 3d BD ISO!!
Erősítsetek meg légyszi! Köszönöm!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#508) gellei válasza csocsoszán (#507) üzenetére


gellei
aktív tag

Szia!

Megnéztem neked a 3D BD iso-t.
Avatar 25Gb 3d iso van nekem csak, az indításkor nem vált 3d-re, viszont van lehetőség átállítani indítás után a menüben 3d simulationra. Ez nem tudom mit jelent pontosan, de átvált 3d-re.
Nekem nem ment 24hz addig, míg ki nem kapcsoltam beállítás után, majd utána már ok volt.

Egyenlőre ennyi.

DTS-HD usb2-ről is szaggat.

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#509) FefeeX válasza gellei (#508) üzenetére


FefeeX
veterán

a 3d simulation az nemjó :) az 2Dből konvertál fel, a 3D ISO lényege meg hogy rajta van az origi 3D is...

(#510) gellei válasza FefeeX (#509) üzenetére


gellei
aktív tag

Az jó, akkor ha nem indul automatikusan a film 3d-ben, az nem ok?
Nem lehet manuálisan arra váltani?

[ Szerkesztve ]

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#511) FefeeX válasza gellei (#510) üzenetére


FefeeX
veterán

elméletileg ezek a ruszki FW-ek mind olyanok, hogy a menüben kell előre kiválasztanod, hogy a 3D ISO-kat BD menü nélkül kezelje, ezután sem indul 3D-ben, viszont elméletileg ezután állítható a 3D, úgy ahogy írtad, csak nem simulation-t ír majd, hanem 3D-t simán;

Alapvetően a realtek 3D BD ISO kezelése miatt van ez, nem tudja egyszerre kezelni a 3D lejátszást és a BD menüt, ezért kell a menüt kiállítani a settingsben :)

(#512) Bundyta válasza korikmate (#498) üzenetére


Bundyta
tag

a neve Cristian Stoica, egy programozó.

Tudsz hozzá mondani e-mail címet? Légyszi', privátban küldd át!

Arra szeretném kérni, h tegye bele a FW-be a felirat választás lehetőségét - bármilyen nevűt be lehessen tölteni, illetve lehessen hátteret tenni a felirat mögé.

Köszönöm szépen!

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#513) ficere


ficere
aktív tag

Sziasztok,most custom 2.5.6-ot használok.Azt szeretném kérdezni,hogy tudtok-e ajánlani olyan firmwaret ami ennél kicsit gyorsabb,ill még benne van az online filmnézés lehetősége?

Machete nem ír sms-t

(#514) gellei válasza FefeeX (#511) üzenetére


gellei
aktív tag

Aha, köszi az infót!!!
Majd ránézek.

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#515) korikmate válasza Bundyta (#512) üzenetére


korikmate
tag

Szia!

Nincs e-mail megadva, ide írj neki, itt állandóan jelen van.

(#516) Bundyta válasza korikmate (#515) üzenetére


Bundyta
tag

Köszönöm szépen!

Az imént írtam neki - főleg a hátteres problémával kapcsolatban. Remélhetőleg megcsinálja mindenki örömére.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#517) c805


c805
tag

Sziasztok,az egreatot hogy tudom összekötni egy házimozirendszerrel,tud valeki segiteni?

(#518) korikmate válasza c805 (#517) üzenetére


korikmate
tag

HDMI-n keresztül, de ha csak hangot akarsz átvinni akkor az optikai kimeneten is lehetséges.

(#519) toto0569 válasza korikmate (#347) üzenetére


toto0569
addikt

Szia!Van egy Egreat R6S készülékem,ezt a firmware-t rátehetem?és tudnál egy működő linket adni ahol csak ez a firmware van,hogy ne keverjem másikkal össze?. :R

(#520) korikmate válasza toto0569 (#519) üzenetére


korikmate
tag

Szia!

Igen, erre a készülékre készült.

Itt van fenn mindig az aktuális verzió, ha valami probléma lenne vele, akkor az Old Ver. mappából az ez előttit telepítsd fel.

Üdv!

(#521) toto0569 válasza korikmate (#520) üzenetére


toto0569
addikt

most a 6.2 van fent,akkor ez a legfrissebb verzió?A hátteret,hogy tudnám megváltoztatni?A letöltött FW-ben van mellékelve háttér,azokból.

(#522) korikmate válasza toto0569 (#521) üzenetére


korikmate
tag

A Resource nevű mappa legyen a pendrive-on, és a beállításokban tudsz hátteret változtatni. Szerintem bármely saját képpel is megy, ha ebbe a mappába beleteszed.

A verziószámnál pedig a CS utáni számít, nem az utolsó.

[ Szerkesztve ]

(#523) PistiSan


PistiSan
addikt

Szabad megkéreztem, hogy áll a BastCastle FW magyarítása? :O

(#524) toto0569 válasza korikmate (#522) üzenetére


toto0569
addikt

Köszönöm a válaszodat :R

(#525) c805 válasza korikmate (#518) üzenetére


c805
tag

Szia,az a baj hogy nincs hdmi bemenet,tudod ez egy hangfalszett a mélyben van az erősitője és ennyi, optikai sincs. :F

(#526) FefeeX válasza c805 (#517) üzenetére


FefeeX
veterán

azért túlzás házimozi rendszernek nevezni egy 5.1 hangszettet, amin nincs HDMI, SPDIF... az inkább játékhangszóró szett...
sajnos drágább az átalakítás, mint a hangrendszered értéke, érdemesebb venni egy normálisat...

(#527) PistiSan válasza c805 (#525) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem is Analóg erősítőm van, rádugtam a hátuljára a 2 RCA kábelt, és megy szépen :) nyilván nem 5.1 DTS :D de engem ez nem zavar. A hangminőség nem rossz, RCA-n viszont csak régi tévén élvezhető a képminőség.

(#528) Laca0 válasza PistiSan (#527) üzenetére


Laca0
addikt

Csak azért nem zavar, mert még nem hallottál DTS-HD tartalmat... :U
De egy sima 5.1 is óriási élmény egy jó hangrendszern! :C

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#529) PistiSan válasza Laca0 (#528) üzenetére


PistiSan
addikt

Néztem meg nem egy filmet 5.1-el, volt köztük pár nagyon jó, de sajnos a legtöbb filmnél az 5.1 azt jelenti, hogy néha a háttérben, megszólal egy kis halk zene, csattanás, robbanás! Legtöbb esetben meg sem szólal értelmes hang az első hagszórókon kívűl. Persze én most a magyar hanganyagra gondolok, tudom, angol nyelvű 5.1 az teljesen más élmény mint a magyar. De hát ez van, ki mit szeret.

(#530) korikmate válasza FefeeX (#526) üzenetére


korikmate
tag

Az én "játékhangszóró szettem" egy komoly, 130e-es Sony, és ezen sincs optikai és HDMI sem. Egyszerűen csak jó-pár éves, a DVD korszakból.

Egyébként ez esetben marad az RCA, és a stereo...

(#531) FefeeX válasza PistiSan (#529) üzenetére


FefeeX
veterán

Az én szettem kb a belépő az igazi házimozi téren, tehát még ezen sem jön ki igazából mindenhol az 5.1, de azért lehidalsz 1-2 DTS 1,5 filmen... Azért ha valaki ténylegesen jó hatást akar otthon (az nem 25ezres lejátszót vesz amúgy, tehát valószínű nem itt kell keresni :) ), az kb 400ezret kell költsön még használt rendszerre is... Az szól... Csak egyelőre még számít az ár nekem is... :)

(#532) c805 válasza FefeeX (#531) üzenetére


c805
tag

Sajna nincs 400ezrem. :( Abból kel főzni ami van. :U

(#533) FefeeX válasza c805 (#532) üzenetére


FefeeX
veterán

akkor marad a 2.0 mert egy digitál-analóg átalakító 15nél kezdődik, és még nem beszéltünk a minőségről...

(#534) tsilver


tsilver
aktív tag

hogyan lehetne rávenni hogy a mappák képe helyes legyen.
A mappában akár a folder.jpg vagy a mappaneve.jpg-t használom hol megjelenik helyesen hol nem
2.5.6 cw van rajta

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#535) korikmate


korikmate
tag

Na megjött az új lejátszóm, úgyhogy most már érdemben is részt tudok venni a fórum életében :). Vannak változások (kicsik) a doboz grafikán és a készüléken, ezeket képek formájában közzéteszem.

A posta: abszolút pozitív. Nem volt vám, múlt hét hétfőn adtam le a rendelést, és ma már megkaptam a lejátszót (Linkdelight). A csomag (maga a buborékos boríték) kicsit sérült volt, ezért a Magyar Posta mellékelt egy lapot, amelyen leírták, hogy ők már így kapták, és a sérülést ragasztással orvosolták a csomag felbontása nélkül. Na ilyet sem hallottam még, rendesek :C .

Nemsoká' jelentkezem :)!

(#536) PistiSan válasza korikmate (#535) üzenetére


PistiSan
addikt

Szerencséd volt! Nálam a postás egyszer betette a kapu és az azt tartó oszlop közép a külföldi csomagot, mert nem fért bele a ládába, össze tört, bejelentettem, volt kivizsgálás, kártérítés semmi.

(#537) korikmate


korikmate
tag

Első kérdés: A hang néha "meg-meg áll, körülnéz", usb-n és hálózaton egyaránt. De ha bekapcsolom a 24p lejátszást, normalizálódik. Ez miért van?

(#538) FefeeX válasza korikmate (#537) üzenetére


FefeeX
veterán

nekem ilyen nem volt, milyen forrásnál észleled? csak mert mondjuk 24p-ben felvett tartalmat ha 60hz-en játszol le, akkor gyűlik a 10hz gap, és lehet egyszer csak kiborul :)
nekem a hang eddig csak 3D ISO NAS-ról játszás alatt akadozott, valami hardver elégtelenség miatt, mert USBről már nem játszotta ezt - természetesen 5.1 DTS minimum hang mellett, és lehet, hogy azt is úgy kellett visszakódolnia...
Ha állítgatod a hangkimenetet RAW és LPCM között, nem változik a helyzet?

Egyébként úgy vettem észre, hogy azon kívül, hogy az erősítőm az AAC-vel nem tud mit kezdeni (HK132), a RAW egy erősítő mellett messze jobb eredményt ad, mint az LPCM (optikán legalábbis, egyelőre nincs HDMI képes erősítőm), a RAW átküldi a forrást (DTS, DD, stb; nem nyúl hozzá, ergo az erősítőre van bízva a kikódolás és a hangminőség is) az LPCM meg lefordítja és 5.1 csatornára fordítja, így küldi át, tehát ez még a gyári hanghoz képest is veszteséges, és olyankor ugyan jól jön, ha az erősítő valamivel nem boldogul (esetemben Walking Dead S02 WEBDL AAC hang), de amúgy sokkal halkabb az anyag (15-20dBvel fel kell tolnom az erősítőmet) és a hangminőség sem éri el a RAW-ét...

(#539) Laca0 válasza FefeeX (#538) üzenetére


Laca0
addikt

Így van! Én is RAW módban használom, HDMI kábellel! Azért van az Onkyo SR508-asom, hogy dolgozzon vele! :D

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#540) korikmate válasza Laca0 (#539) üzenetére


korikmate
tag

Köszi nektek, nem tudom, mit állítottam, de már jó :).

Másik kérdés, ti eléritek böngészőből az új BC firmware-el a lejátszó webes felületén a torrentet?

(#541) greike


greike
tag

Sziasztok!Nekem is van egy ilyen lejátszom.A kérdésem az lenne aki használja a hd hangokat ,hogy nálatok minden rendben működik?Mert nálam bármelyik hd hangú filmnél olyan 30-40 percenként elmegy a hang!Tipp, miért csinálhatja ezt a hibajelenséget?Az összes firmwarrel próbáltam!Még garis vigyem vissza?Köszi a segítséget!

(#542) FefeeX válasza greike (#541) üzenetére


FefeeX
veterán

[link]??

(#543) greike válasza FefeeX (#542) üzenetére


greike
tag

Én is gondoltam,hogy ez a probléma de kiváncsi lennék ,hogy másnak is csinálja ezt a jelenséget.

(#544) FefeeX válasza greike (#543) üzenetére


FefeeX
veterán

sajnos az erősítőm nem képes a HD hangra, viszont a közeljövőben tervezem egy Pio 922-es beszerzését, akkor meg tudom majd nézni...

(#545) korikmate válasza greike (#541) üzenetére


korikmate
tag

Ezt nekem is csinálja, de én az USB2-es merevlemezre gyanakszom...

Egyébként hogy NEM tudom használni a HD hangokat?? Ha a BD lemezen csak ilyen hangsáv van, akkor ilyen megy ki nem?

[ Szerkesztve ]

(#546) dunkel válasza korikmate (#545) üzenetére


dunkel
őstag

Audio menüben hangkimenetnél van 3 opció:
5.1
HD audio
mégvalami

Ha 5.1-et választasz, akkor a DTS HD-ból a DTS core megy ki (nem HD). Ugyanez DD HD-nál nem működik, de szerencsére a filmek 90%-a dts-el kódolt. Nálam az 5.1 van kiválasztva mert HD audionál már szaggat a hálózati lejátszás BD50 esetén, hd audio nélkül még elbírja.

(#547) korikmate válasza dunkel (#546) üzenetére


korikmate
tag

köszi!

(#548) korikmate válasza greike (#543) üzenetére


korikmate
tag

És neked akkor is csinálja, ha 5.1 CH-t választasz a menüben HD Audio helyett?

(#549) FefeeX válasza korikmate (#545) üzenetére


FefeeX
veterán

hát, ha nem HDMI-n tolod az erősítőbe, hanem optikán, az alapból nem tudja a HD-t csak a core-t.

(#550) greike válasza korikmate (#548) üzenetére


greike
tag

Nekem akkor nem csinálja.De akkor meg az a bajom csak sima dts vagy dolbyt adja ki.Lehet a Cinavia miatt van az egész?Vajon miért nem csinálja sima dts vagy dolby hangnál ha van Cinavia? Ezért kételkedek benne és a lejátszóval lehet a gond!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.