Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Black Phone válasza pomk (#899) üzenetére


Black Phone
senior tag

az igaz,majd a másik tv-hez én is azt fogok venni.,mert nincs kedvem kábelezni :C
(#900) kmarci25 :Ha már van rajta olyan,akkor miért ne használnám ki :C

[ Szerkesztve ]

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#902) kmarci25 válasza Black Phone (#901) üzenetére


kmarci25
veterán

Jó, így igaz. Én úgy gondoltam, hogy ezért nem érdemes többet rákölteni. Bár nem tudom mennyivel drágább egy usb 3-as hdd.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#903) FefeeX válasza kmarci25 (#902) üzenetére


FefeeX
veterán

szinte semmivel, pláne, hogy 1 terásat már nem is kapsz USB2-n... És másolásnál is brutál előny az az USB3 ;)

(#904) dunkel válasza FefeeX (#898) üzenetére


dunkel
őstag

Nekem az a tapasztalat, hogy NFS-t csak a CS verziók tudnak, a BC-k nem, de már a 2.6.8.0 is vitte, a 2.5-öst nem tudom.
BD50-et viszi LAN-on még sambán is, HD hangsávval csak NFS-en.

[ Szerkesztve ]

(#905) FefeeX válasza dunkel (#904) üzenetére


FefeeX
veterán

a 2.6.8.0 nálam beolvasta ugyan az NFS szerkezetet, de mindig kiakadt a lejátszásnál, az első és utolsó ami normálisan vitte az NFS-t a 3.0.1.0 volt, viszont abban meg nem jó a 3D, a felirat kezelés, meg ilyen apróságok.

A BC-ben meg azért nincs benn az NFS, mert a BC készítői nem tudják, mire jó az; ezt még jóval korábban írták meg.

(#906) gabika1969


gabika1969
aktív tag

Fiúk! Tudja valaki, mi történt az Egreat R6S oldalával? Eltűnt a készülék fotója, a letöltések között pedig már nem található az R6s. Ez így nagyon jó lesz! [link]

Üdv

Üdv Mindenkinek!

(#907) pomk válasza gabika1969 (#906) üzenetére


pomk
őstag

Pár napja már ilyen...

(#908) Bundyta válasza gabika1969 (#906) üzenetére


Bundyta
tag

Lehet, h valamilyen nájtli bild frissítést felraktak és most szívnak vele... :-D

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#909) pomk


pomk
őstag

Melyik a legajánlottabb fw, amit érdemes felrakni az R6S-re?

(#910) PistiSan válasza pomk (#909) üzenetére


PistiSan
addikt

Ha nincs szükséged androidra, 3d-re, és HD hangra akkor a BastCastle a legjobb fw.
(szerintem)

(#911) Black Phone válasza PistiSan (#910) üzenetére


Black Phone
senior tag

én bc 1.3 simán nézek 3d filmeket,szóval azt tudja.

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#912) PistiSan válasza Black Phone (#911) üzenetére


PistiSan
addikt

Van aki panaszkodik rá, hogy nem megy neki minden 3d! Ezért írtam csak, meg a hangra szokta még a drága hangrendszerrel rendelkezők panaszkodni, ezért is mertem a hangot is leírni (true hd vagy mi a neve).
Az én igényeimnek 100%-ig megfelel a BastCastle. :)

[ Szerkesztve ]

(#913) kmarci25 válasza PistiSan (#912) üzenetére


kmarci25
veterán

Nálam nem ment a 3d, de csak tesztelgettem 15 percig, és valószínűleg beállítási gond volt. A setup-ban ki kell lőni talán menüt és akkor megy a 3d szépen (legalábbis így beszélik). :)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#914) FefeeX válasza PistiSan (#912) üzenetére


FefeeX
veterán

a 3D megy, ha kilövöd a menüt, viszont a HD hang durván fail... Tegnap Vasembert akartam nézni, mielőtt megnézem a 3-at moziban... Hát, a TrueHD-val most nem csak hogy nem HD-ben küldte el, hanem recsegés jött át a hang helyett...

(#915) Black Phone válasza kmarci25 (#913) üzenetére


Black Phone
senior tag

:C ez ìgy van

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#916) pomk válasza PistiSan (#910) üzenetére


pomk
őstag

Olyat szeretnék, amiben van HD hang, 3D nem feltétel, Android viszont nem kell.
Létezik egyáltalán ilyen? :)

(#917) FefeeX válasza pomk (#916) üzenetére


FefeeX
veterán

xEgreat 3.0.1.0
van benne:
- NFS
- HD hang tökéletes

nincs benne:
- korrekt 3D (állítólag van, akinek ment 1-1 film)
- korrekt feliratkezelés (nincs háttér, ez a kisebb baj, de a kódolást filmenként vissza kell állítani)

Ha nem kellene a 3D meg nem idegesítene a felirat, ezt használnám :)

Amúgy a DTS-HD megy a BC-vel, csak a TrueHD nem.

(#918) pomk válasza FefeeX (#917) üzenetére


pomk
őstag

Ez valószínű azért nem lenne nekem jó, mert 99%-ban feliratosan nézem a filmeket.

(#919) kmarci25 válasza Black Phone (#915) üzenetére


kmarci25
veterán

Mit és hol kell állítani egészen pontosan? (Hogy tudjam, ha újra nekifognék a próbának.)

pomk: a nincs háttér nem zavaró, legalábbis nálam nem az. A kódolás beállítása már inkább, de kb. két másodperc alatt végrehajtható.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#920) pomk válasza kmarci25 (#919) üzenetére


pomk
őstag

Értem. Akkor ez lesz szerintem. Köszi mindenkinek!

Szerk.:
Ez az, amit ajánlottatok: "xEgreat-III-R6S-3.0.1.0-by-CSv2.4-DMD-XLCZ6.5"?

[ Szerkesztve ]

(#921) Black Phone válasza kmarci25 (#919) üzenetére


Black Phone
senior tag

bd menut kell kikspcsolni settings-be és amikor elinditod külön kell a távval 3d bekapcsolni.

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#922) FefeeX válasza pomk (#920) üzenetére


FefeeX
veterán

igen, ez ;)

kmarci25: ha nagyon igényled, csinálok róla fotót, hol kell :)

pomk: kb annyira zavaró, mint volt 1-2 olyan verzió, amiben nem jegyezte meg a felirat-beállításokat, és minden film elején feljebb kellett tolnom, hogy ne a kép alján legyen, vagy másik FW-ben meg nem volt benne, az automata feliratbetöltés, és azért kellett minden film kezdetén bejelölni, hogy játssza már le... Viszont a 2.6.8.0 xEgreat-et nem ajánlom, ott ha pause-t nyomsz is újra át kell állítani a kódolást...

[ Szerkesztve ]

(#923) pomk válasza FefeeX (#922) üzenetére


pomk
őstag

Köszi! Az ilyen "fejlesztésen" mindig csodálkoztam: adott egy 1.0 verziójú szoftver, amin fejlesztenek 1.1-re. Kijavítják az 1.0 hibáit. Majd kijön az 1.2., amiben olyan hibák jönnek elő, ami sem az 1.0.-ban, sem az 1.1.-ben nem volt. Azt a funkciót, ami jó, miért kell elrontani? Ennél lehet kicsit bonyolultabb a dolog, de akkor is fura számomra.

(#924) kmarci25 válasza Black Phone (#921) üzenetére


kmarci25
veterán

inferno, FefeeX: Köszi! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#925) Lewiskecs


Lewiskecs
csendes tag

Üdv. Segítséget szeretnék kérni. xEgreat-III-R6S-3.0.1.0-by-CSv2.4-DMD-XLCZ6.5 cfw van fent a gépemen.Hogyan tudom beállítani Az NFS servert. Válaszokat előre is köszönöm.

(#926) FefeeX


FefeeX
veterán

Azt hiszem innentől a BC FW-eket dobom.
Az hagyján, hogy nincs HD hang meg NFS, de sem a Vasember 1-et, sem a Vasember 2-őt nem hajlandó lejátszani normálisan vinyóról sem. Akad mint a fene, pedig a magyar hang csak DD 640... Ráadásul be is szart, 480p-ben volt csak hajlandó elindulni, míg újra nem flasheltem, aztán utána végre normalizálódott, amennyire lehet, mivel újfent nem mentek a nem 3D BD50-ek, amik ráadásul nem is ISO-k hanem könyvtárak. Most felkúszott az xEgreat 3.0.1.0, remélem több sikerrel járok, inkább állítgatom a feliratot, vagy sorozatot nézek inkább az AppleTV-n...

(#927) kmarci25 válasza FefeeX (#926) üzenetére


kmarci25
veterán

Na, erről a fw-ről írhatnál egy pár szót :K , mert mindössze ennyit találtam:
Version 3.0.1.0 (2013. március)
A 2.6.8.0 verzióhoz hasonlóan ennek a verziónak az alap (hivatalos) változata sincs fent az egreatworld oldalán, viszont az nem is létezik sehol, csak custom verzió érhető el a szokásos letöltő helyekről.
Hivatalos infó sincs róla, de a tapasztalatok alapján, akik próbálták, szerintük ezzel sincs minden rendben…
Kezdjük azzal, hogy ezzel a firmware-el elfelejti a valós (frame packing) 3D lejátszási képességeit.

Az utolsó mondta kicsit ijesztő... :U

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#928) FefeeX válasza kmarci25 (#927) üzenetére


FefeeX
veterán

A 2.6.8.0-án sem tudott nálam 3D-t, és mondjuk egyelőre csak tesztelés alatt tartom, viszont a BC-ből elegem lett. Az aztán sokkal jobb, ha benne van a lehetőség, csak le nem játssza folyamatosan a BD-t :)
Egyébként igen, nálam anno korábban, mikor próbáltam, nem volt elérhető a 3D az ISO-kban, viszont minden más megy vele. Majd még próbálkozom, hátha valami más beállítással meg lehet oldani azt a 3D-t :) De nagyon érik egy popcorn A-400 mert ezt a szutykot már nagyon unom...

(#929) zoltan6 válasza FefeeX (#928) üzenetére


zoltan6
őstag

hát igen az más kategória,de azért 90000ft-ért? annak is állandóan foltozgatják a firmware-t ,tele van hibákkal.ennyi pénzért nem ezt várná el az ember hogy piacra dobják félkészen.

(#930) kmarci25 válasza zoltan6 (#929) üzenetére


kmarci25
veterán

Ez a gondom nekem is. Nem véletlenül vettem a 25k-s lejátszót, és nem a 80k-st. Annyit egyszerűen nem vagyok hajlandó adni egy médialejátszóért... :N

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#931) FefeeX válasza zoltan6 (#929) üzenetére


FefeeX
veterán

igazából ennyi szívás mellett 80 körül már max erősen meggondolnám, amennyiben az hibátlan lenne, de hát így, nem tudom mit csináljak...
Valahol láttam Mac Mini-t HTPC-nek, nem tudom mennyiért lehet HD3000-est használtan szerezni, de már akár az is játszhat; mondjuk nem tudom, pont a 3D tartalmakkal hogy áll...
Vagy veszek egy BD írót aztán mennek ki lemezre (ami meg a Cinavia miatt lehet problémás...)
Totál szívás ez az üzletág :D

kmarci25: van azért az a szívás, amit ha 1:1ben el lehet kerülni, és tényleg fontos a 3D meg a BD minőség, akkor az ember kiköhög jóval többet is, viszont a csöbörből vödörbe retek sok pénzért, az kevésbé menő...

[ Szerkesztve ]

(#932) Lewiskecs


Lewiskecs
csendes tag

Az nem igaz hogy nem megy a 3D lejátszás iso-ból. Csak a bd25 3D-t nem játsza 3D-ben. A BD50-nel nincs gond.
cfw: xEgreat-III-R6S-3.0.1.0-by-CSv2.4-DMD-XLCZ6.5 14 BD ISO-ból 8 BD50 mind ment 3D ben 6 BD25 egyik sem
ment 3D-ben.

(#933) Bundyta válasza FefeeX (#926) üzenetére


Bundyta
tag

Ebben van némi igazság, mármint valami nem stimmel a legutóbbi - nem nightly - BC-vel.

Tapasztalatok:

- ki tudja miért, néha a felirat hátterezés átáll 0x000000-ról (5)-re - a többi paramétere is
- hiába állítom be a pontos időt, elfelejti, mindig 2 órával kevesebbet mutat
- még mindig nem nyitja meg a VIDEO_TS könyvtárat, mint DVD-t, nekem kell a VIDEO.INF-et elindítanom
- ha bekapcsolt állapotban kötöm rá a vinyót, az csak kattog, ha kihúzom a 240-ből és vissza a játékost, majd bekapcsolom, néha kattog, többnyire "elkapja" és lehet lejátszani vele
- áram alatt kell hagyni, h ne felejtse el a fenti dolgokat - nem szabad kihúzni a konnektorból. Csak azt nem értem, akkor meg hogyan tudja "megjegyezni" például a huxx0002-t?

Tecső kliens - nem a línbekk: végre lejátssza az EDL4 Quake2-t - kb 13 perces videó, tehát ez javult.

Kéretik megint összeírni, kinek mi a rossz tapasztalata, gyerekek, és küldöm Nick-nek a hibalistát!

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#934) FefeeX válasza Bundyta (#933) üzenetére


FefeeX
veterán

Nos, további tapasztalat:
Vinyót ráteszem, és a bekapcsoláshoz képest még kell neki vagy 1 perc pluszban, míg használható a vinyó (vs. az LG BD lejátszóm szinte azonnal kezeli)

És itt a kép a BC-féle agymenésről, ami feltűnő, hogy fekete-fehér, és hogy NTSC van kiválasztva, hiába választok ki helyette bármit, ez is maradt. Csak a re-flash segített.

(#935) PistiSan válasza FefeeX (#934) üzenetére


PistiSan
addikt

Ilyen már nekem is volt, tegnap meg olyat csinált, hogy bakpcsolt, mentke a menü gombot, a kijelzőján láttam hogy mászkálok a menüben, de kép nem jött ki a hdmi-n. Semmi nem segített, csak az újra flashelés.
2. alkalom hogy olyan hibát produkál nálam, ami miatt újra kell húzni.

(#936) Black Phone válasza FefeeX (#934) üzenetére


Black Phone
senior tag

Nem tudom mi volt a bajod bc1.3 nal.Ha jol emlékszek még te ajánlottad. Nekem nagyon bevállt.Nagyon sok bd25 és bd50 es 3d néztem meg vele és mind hibátlan.
Eseteleg arra gondolok, hogy a belsejen valtoztatak esetleg. Idén vettem.Ezzel a fw nem tudtam még megakasztanni.

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#937) FefeeX válasza Black Phone (#936) üzenetére


FefeeX
veterán

lehet hogy a nem iso (mappaszerkezetes) BD lemezeket nem szereti, mert egyszerűen nem vitte akadás nélkül, két filmmel sem, a másodiknál lett végleg elegem... A durva hogy vinyóról sem vitte... A helyzet az, hogy nem azért veszek méregdrága cuccokat, hogy utána még konvertálgatni kelljen bármit is... :(

(#938) Black Phone válasza FefeeX (#937) üzenetére


Black Phone
senior tag

En csak is teljes bd-ket nezek.Annyi a trükk,hogy bd menut kikell kapcsolni es amikor elinditod a filmet 3d bekapcsolni es gyonyoruen viszi.

bocsi telorol irok....

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#939) FefeeX válasza Black Phone (#938) üzenetére


FefeeX
veterán

Ez eddig oké :) De nálam a mappából játszás akadt rajta, mint a veszedelem :)
Az ISO ugyebár egy lemezkép fájl, a mappa pedig a lemezképfájl tartalma. Sok film nem ISO-ban van feltöltve, hanem mappaszerkezetben. Elméletileg nem kéne, hogy baja legyen ezzel a lejátszónak, sőt, gyakorlatilag az ISO valamelyest tömörített forma, tehát a mappa szerkezet jobb kéne legyen, mégis elakad, ráadásul nem 3D és nem is HD hang, csak szimplán BD50...

(#940) Black Phone válasza FefeeX (#939) üzenetére


Black Phone
senior tag

olyanokat is szoktsm nezni es semmi gond.
usb 3.0 a hdd-d?

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#941) FefeeX válasza Black Phone (#940) üzenetére


FefeeX
veterán

WD Passport 1TB USB3... USB3 aljzatba csatlakoztatva.
Egyébként minden indításnál percekig kereste a vinyót a BC alatt, míg az xEgreat alatt csak mikor rácsatolom, akkor szórakozik ezzel, utána minden indításnál rajta van.

(#942) Bundyta


Bundyta
tag

Találtam egy hibát, lehet, h hw és nem sw hiba.

Az előbb bekapcsoltam a játékost, erre minden fekete-fehér! Csak NTSC módot használ, hiába választom ki a HDMI Auto funkciót. A dátum visszaállt 2010-re, viszont a huxx0002-t megjegyezte.

Ellenőriztem a komponens kimenetet használva, ott is csak ff a kép. A legutóbbi, nem nightly BC van rajta, most jön le a 2.5.6.0-s, gyári 2012-05-22-i fw, azt rakom rá vissza, úgy mit csinál.

Ha ff, akkor hw probléma van.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#943) Black Phone válasza Bundyta (#942) üzenetére


Black Phone
senior tag

Pár hozzá szólással feljebb láthatód ezt a problémát és ez fw

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#944) Bundyta


Bundyta
tag

Visszaraktam a gyárit, most minden színes, ahogy lennie kell...

Sőt, a VIDEO_TS könyvtárba egyszerű navival is belépve behozza a menüt.

Csak ugye az a fránya felirat háttér megoldás, ami miatt a BC-t szeretem!

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#946) Bundyta válasza FefeeX (#945) üzenetére


Bundyta
tag

Igazad van, figyelmetlen voltam. :-(

Azt hittem hw hiba, de ezek szerint a fw-rel van valami gebasz. Mint említettem volt, tegnap visszaraktam a gyári, 2012-05-22-i fw-t, azzal OK.

A BC verzióban egyelőre nem lehet megbízni, annak ellenére, h van fejlődése, de akkor sem stabil.

A vinyó "kattogásra" nincs magyarázatom: a PC-mre kötve a WD 320 2.5"-os külső vinyót, semmi gond, de a játékosra kötve, hogy az már működik, kattog, mintha nem kapna elég áramot. Annak ellenére van ez, hogy Y-USB kábelt vettem. Bár egyszer-kétszer PC-n is kattogott, lehet, h előbb, mint utóbb, beadja a kulcsot?

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#947) Laca0 válasza Black Phone (#921) üzenetére


Laca0
addikt

Sziasztok!
Feltettem ma a "xEgreat-III-R6S-3.0.1.0-by-CSv2.4-DMD-XLCZ6.5" firmware-t.
Nálam is jelentkezik a BD menü probléma. A menüben átállítottam az egyszerű BD menüre, indul is a film, de csak 2D-ben. Hol kell még és mit kikapcsolni, hogy menjen a frame packed 3D?

Egy kis tapasztalat: van egy WD Mybook külső winyóm, ami USB3.0-ás. Az Egreat nem ismeri fel az USB3-as portján. Az előző firmware-el sem és ezzel sem. Átdugom az USB2-es portba, ott egyből megy. Az USB3-as port amúgy működik, mert az USB2-es winyó meg megy vele.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#948) FefeeX válasza Laca0 (#947) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem Passportom van, 3.0, és hát olyan mikor hogyan... Van, hogy sok idő után felismeri, akkor lejátszik róla, van hogy nem. A fene tudja...

(#949) Laca0 válasza Laca0 (#947) üzenetére


Laca0
addikt

A BD 3D lejátszással kapcsolatban tudtok segíteni?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#950) FefeeX válasza Laca0 (#949) üzenetére


FefeeX
veterán

Állítólag csak a 25 gigás BD-ket nem viszi 3D-ben, az 50eseket igen...
Én még ezt nem próbáltam 50est, a 25-ösöket tuti nem viszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.