Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) slecht válasza pomk (#1400) üzenetére


slecht
aktív tag

Semmilyet, minden mappát az alapbeállításon hagyok.

(#1402) pomk válasza slecht (#1401) üzenetére


pomk
őstag

Értem. Úgy a gyökérkönyvtárba tölti? Mert akkor elég nagy össze visszaság lenne nálam. Zene-film-program vegyítve egy helyen...:S

(#1403) slecht válasza pomk (#1402) üzenetére


slecht
aktív tag

A transmission elvileg automatikusan létrehozott a vinyón egy "torrent" nevű mappát. Alapból ide tölti le a fájlokat. Ebben a mappában van egy settings nevű mappa is, amiben van egy setting.json nevű fájl. Én itt állítgattam be magamnak a Transmission dolgait. Ezt a fájlt egy sima jegyzettömbbel lehet szerkeszteni.

(#1404) pomk válasza slecht (#1403) üzenetére


pomk
őstag

A feltöltés valamiért nem akar elindulni nálam.
Ill. mit kell beállítanom ahhoz, hogy laptopról tudjak másolni, törölni stb. hálózaton keresztül a média lejátszóra kötött HDD-n? Lejátszón a megosztás be van kapcsolva. Windowsból látom is, de csak tallózni tudom.

(#1405) XtremLor


XtremLor
őstag

A remote gui-t ti nem tudjatok hogyan lehet indulaskor minimalizalni?
Idegesit hogy felugrik amikor betolt a windows :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1406) PistiSan válasza XtremLor (#1405) üzenetére


PistiSan
addikt

Vedd ki az automatikus inditasbol, majd megnyitod amikor szukseged van ra.

(#1407) XtremLor válasza PistiSan (#1406) üzenetére


XtremLor
őstag

Ez is egy megoldas :D

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1408) Crytek


Crytek
veterán

Hát ez nem húzta sokáig :(

Ma elkezdtem nézni egy 3D -s filmet és bele beleakadozott majd egyszercsak nagy zöld képernyő és azóta be sem kapcsol a lejátszó normálisan.Bejön a logója és kész vége!

Next PC Upgrade: 2022

(#1409) FefeeX válasza slecht (#1389) üzenetére


FefeeX
veterán

Nos, akkor egy gyors összefoglaló eddig a tapasztalataimról a 3.0.5.1 vagy mifene kódnevű CS verzióról:
- fut a HD hang továbbra is
- fut az NFS is szerencsére
- megjegyzi a feliratbeállításokat és a kódolást, tehát egy lényeges hiba már javítva lett
- sajnos időm nem engedte a túl sok tesztet, így 3D-re nem tudok nyilatkozni, mint ahogy nem találtam eddig egyéb hibáját sem

[ Szerkesztve ]

(#1410) slecht válasza FefeeX (#1409) üzenetére


slecht
aktív tag

Köszi, akkor ki is próbálom.

pomk:
Én a Samba-n kívül semmit sem kapcsoltam be!

(#1411) pomk


pomk
őstag

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy Samba, Mezzmo, stb. nélkül simán windows alól hogy tudnám hálózaton láthatóvá tenni a média lejátszóhoz csatlakoztatott HDD-met? Szeretnék rá fájlokat másolni hálózaton keresztül. Látom hálózatban, de csak médiaeszközként. Azt szeretném, hogy ha mondjuk letöltök egy filmet torrenttel a HDD-re és a feliratot pedig letöltöm a laptopra, akkor ne kelljen ki húznom a HDD-t a média lejátszóból és átdugni laptopba majd vissza, hanem simán hálózaton keresztül át tudjam másolni laptopról.

Szerk.:
HDD megosztása Egreaton be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#1412) PistiSan válasza pomk (#1411) üzenetére


PistiSan
addikt

Samba miért nem jó?
ftp-vel is meg lehet oldani, de az szerintem macerásabb.

(#1413) pomk válasza PistiSan (#1412) üzenetére


pomk
őstag

Sambát még nem próbáltam, de tudom, hogy a legutóbbi flashelés előtt simán ment a windows alól az egész.
De valahogy most nem tudom most beállítani. :S

(#1414) XtremLor válasza pomk (#1413) üzenetére


XtremLor
őstag

windows intezobe ha beirod a \\lejatszo neve\ meghajto betu jele kombot nem lep fel ra?

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1415) pomk válasza XtremLor (#1414) üzenetére


pomk
őstag

De igen, fel lép. De média lejátszóként kezeli, tehát sem felmásolni sem lemásolni nem tudok semmit rá.

(#1416) pomk


pomk
őstag

A feltöltés nekem miért nem indul el? Vannak, aki töltenék le, de mégsem tölt fel semmit a GUI.

(#1417) XtremLor válasza pomk (#1416) üzenetére


XtremLor
őstag

Nem lehet hogy a leecher listaban az userek nagy resze partial seeder?
kapj le egy friss torrentet ahol nincs 20+ feltolot es toltik sokan, ha ott se megy fel akkor gond van.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1418) pomk válasza XtremLor (#1417) üzenetére


pomk
őstag

Du. megpróbálom, köszi!
Mi is az a partial seeder? :U

(#1419) Crytek


Crytek
veterán

Visszavittem gariztatni,remélem kicserélik és a következő képest lesz 20 filmnél tovább bírni.

De legjobb lenne ha visszaadnák a pénzt azt inkább duplájáért vennék egy normálisat!

Next PC Upgrade: 2022

(#1420) PistiSan válasza Crytek (#1419) üzenetére


PistiSan
addikt

Gyári rendszert használtál raja?
Neked melegedett?
Olvastam már párszor, hogy van akinek nagyon melegedik, van aki ventilátort is használ emiatt, fura dolog ez, mert nálam sosem melegszik. Úgy értem semmi vállalhatatlan, érzem hogy a langyosnál egy kicsit melegebb, de igazából nem zavar, mert nem fogdosom.
:)

(#1421) Crytek válasza PistiSan (#1420) üzenetére


Crytek
veterán

Igen gyári van rajta.
Nem néztem soha hogy mennyire melegszik mivel az eddigi kb 20 filmmel semmi gond nem volt most hülyült be 2 napja.

De nem is érdekel ha van rá gari oldják meg.

Next PC Upgrade: 2022

(#1422) Oldman2 válasza pomk (#1416) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha jól tudom, ilyenkor számít hogy aktív vagy passzív a kliensed (az egyikhez nem tud mindenki kapcsolódni)?

A routeren át van engedve az a TCP/IP port, amin a kliens kommunikál?

(#1423) pomk válasza Oldman2 (#1422) üzenetére


pomk
őstag

Ezt az aktív/passzív dolgot hol tudom ellenőrizni?

És azt, hogy át van-e engedve ez a port? A routeren nem állítottam semmit. Quick setuppal beállítottam, a GUI-n pedig a gyári beállításokat használom.

(#1424) PistiSan válasza pomk (#1423) üzenetére


PistiSan
addikt

A Guiban van a beállításokban, Port teszt néven, ha rányomod kiírja hogy a bejövő port próbája sikeres, vagy sem.
Nekem is van ilyen problémám, de csak 1 bizonyos oldalnál! Gyakran jelzi a hibát amit neked is.

(#1425) XtremLor válasza pomk (#1423) üzenetére


XtremLor
őstag

Legegyszerubb ha a routeren engedelyezed az upnp-t..

partial seed: nem az egeszet toltod le hanem pl csak 90%-ot sample, nfo etc kihagyod, a tracker akkor is leechernek jelez, es abban a listaban leszel, ha nem toltesz mar semmit akkor is.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1426) FefeeX válasza XtremLor (#1425) üzenetére


FefeeX
veterán

én sample-ket és magyar sávokat külön nem szoktam letölteni, 2-300 megák csak röpködnek feleslegesen :)

(#1427) pomk válasza PistiSan (#1424) üzenetére


pomk
őstag

Köszi! Én csak egy oldalról töltök. Az itt lévő torrentek mind ugyan onnan vannak.
Nekem nem jelez semmi hibát, csak egyszerűen nem tölt fel. :)

(#1428) pomk válasza PistiSan (#1424) üzenetére


pomk
őstag

Azt hiszem, megoldódott. Első tesztnél hibát írt ki, majd bepipáltam az "Enable port forwarding"-ot, "Enable DHT"-t és az "Enable uTP"-t. Ezt követően a teszt sikeres volt és most már el is kezdte feltölteni. :C

(#1429) pomk válasza pomk (#1415) üzenetére


pomk
őstag

Erre valaki?

(#1430) pomk


pomk
őstag

Ezt a hiba üzenetet sikerült valakinek megoldania? Gugliban nekem elég zagyvaság amit írnak. :U

(#1431) FefeeX válasza pomk (#1430) üzenetére


FefeeX
veterán

távolról nem lehet csak úgy letallózni egy nem a te gépeden lévő könyvtárat... amúgy nem tudom, direkt a temp mappába töltesz-e, de én nem ajánlom.

(#1432) PistiSan válasza pomk (#1430) üzenetére


PistiSan
addikt

Ez nem hiba, be kell allitani az eleresi utat, es mukodik. a sorrend. samban csatlakozol halozati meghajtokent, beallitod a viszonylagos eleresi utat, es kesz. En igy hasznalom regota.

(#1433) pomk válasza FefeeX (#1431) üzenetére


pomk
őstag

Pár hete pedig le és felmásoltam rá. Úgy kezeltem, mint egy hálózati meghajtót.
Nem a Temp mappába töltök a HDD-n. Bepötyögtem kézzel, hogy mit hova töltsön le.

Pistisan:
Nincs fent Samba.

(#1434) pomk válasza pomk (#1433) üzenetére


pomk
őstag

Érdekes...
létrehoztam Win 8 alatt egy Workgroupot, amihez Média lejátszóval tudok csatlakozni, könyvtárakat tudok tallózni, de az .srt fájlokat nem látom. Furcsa, hogy ugyan ez vissza felé nem megy. Win8 alól nem látom a HDD-t. :F

(#1435) PistiSan válasza pomk (#1434) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem fura ez, jogosultság problémák vannak!
Linux alatt ez komolyabban van véve mint winen.

Pár hete pedig le és felmásoltam rá. Úgy kezeltem, mint egy hálózati meghajtót.
Igen, ez lesz a samba megosztás amit most leírtál!

(#1436) pomk válasza PistiSan (#1435) üzenetére


pomk
őstag

És hogy tudom ezt a Sambat felvarázsolni a Win8-ra? Mert gugliban semmit nem találok. Hogy kell beállítani? Tudnál adni vagy készíteni egy pontról-pontra leírást? :U

(#1437) PistiSan válasza pomk (#1436) üzenetére


PistiSan
addikt

Win8? jó kérdés, én még a 7 nél "leragadtam", a samba a lejátszón van rajta, linux alatt a samba ugyan azt tudja, mint a windows a hálózati megosztásnál! Tehát előbb a lejátszón kell beélesíteni a sambat, és ezt elérned windows alól, mindenféle külön telepítés nélkül.

A lejátszón a beállításonál van samba megosztás, nem tudom pontosan hogy kell itt beállítani, mert én a MiniPc-men használok linuxot, és sambat egyaránt, de itt sem különbözhet annyira.

(#1438) pomk válasza PistiSan (#1437) üzenetére


pomk
őstag

Szerintem ezen az fw.-n amit használok, nincs ilyen. MiniPC esetén kicsit könnyebb ezt össze hozni szerintem.

(#1439) PistiSan válasza pomk (#1438) üzenetére


PistiSan
addikt

RaspBerry pi-t használok, arch linuxal, karakteres felületen!
Szívtem vele rendesen az elején, de most ez vezérel minden le/fel töltést, média szerver, hálózati megosztás, ftp, miegymás, keress ár, lehet megéri beruhzni rá.... (szerintem azért picit bonyolult, bár lehet csak az én tudásom nem volt a megfelelő szinten)
Nem offolok többet, mert jönnek mindjárt megint a NAS-al. ;]

Azt írtad, hogy még pár napja simán láttada mint hálózati mappa. Mi történt azóta, járj a végére, biztos össze jön előbb utóbb megint.

(#1440) slecht válasza pomk (#1438) üzenetére


slecht
aktív tag

Na olyan firmmel én még nem találkoztam. Keress olyat a beállítások menüben, hogy Samba process, vagy amiben benne van a Samba szó és azt kapcsold be. Még a gyári szoft is tudta a samba megosztást, így elég nehezen hiszem, hogy egy moddolt firm ne tudná. Melyik firmet használod?
Beállítás>Hálózat>Samba folyamat>Be és utána láss csodát. :-D

[ Szerkesztve ]

(#1441) Rick4 válasza PistiSan (#1439) üzenetére


Rick4
félisten

Nincs baj szerintem a nas-sal, érintőlegesen kapcsolódik a főtémához, mert ugye valamiről csak le kell játszani. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1442) Crytek


Crytek
veterán

Valaki gariztatott már ilyen cuccot?

Mennyire jól állnak a dolgokhoz?Vagy kuka lesz belőle?

Next PC Upgrade: 2022

(#1443) Rick4 válasza Crytek (#1442) üzenetére


Rick4
félisten

Az előző cuccom (Himedia 560B) szintén a speedshop-tól volt, az megállt valami miatt, bekapcsolt, de képet nem adott. Odavittük, a srác megnézte, nála se működött, nem tudott, de nem is nagyon akart vele mit kezdeni, azt mondta, ad egy Egreat R6S-t, most ez a tuti. Mondom oké, de hadd olvassak ennek a típusnak utána (nem úgy készültünk hogy csere lesz), jókat találtam, két nap múlva odaszóltunk hogy jó lesz, másnap kiszállították és ennyi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1444) Crytek válasza Rick4 (#1443) üzenetére


Crytek
veterán

Csak ilyenkor mindig parázok amikor működik a gép és csak x idő után szarik be, hogy ott nem sokat foglalkoznak vele és addig nem jön elő a hiba. És visszaadják,hogy minden jó :(

Next PC Upgrade: 2022

(#1445) pomk válasza slecht (#1440) üzenetére


pomk
őstag

Azt hiszem ez: 2.5.6.0, innen: http://www.mediafire.com/r6s
Most melóban vagyok, nem tudom megnézni.

Hasonlóan néz ki, de ennek az egyszerűbb változata. És jobb alul sincsenek azok a vissza jelző ikonok.
És az enyémben tuti nincs Samba folyamat. PPPoE és DLNA van, de Samba tuti nincs.

Szerk.:
Ma reggel el akartam indítani a torrentet, erre most meg nem tud csatlakozni a meghajtóhoz hálózati hiba miatt. "Connection timed out" Este is ezt játszotta már. Elindítom a torrentet, megy rendesen le/fel töltés, egyszer csak "Connection timed out" úgy, hogy hozzá sem nyúltam semmihez. Na ez mitől lehet? :F
Kezdem már kicsit unni ezt a sok sz*rakodást. Én vagyok ennyire béna?!?! :W

[ Szerkesztve ]

(#1446) Rick4 válasza Crytek (#1444) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem ha azt mondod, hogy neked 15 óránként egyszer újraindul, akkor nem foghatja rá, hogy ő 3 órán keresztül nyomatta... :D Korrekten állnak hozzá, hidd el.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1447) pomk válasza pomk (#1445) üzenetére


pomk
őstag

xEgreat-III-R6S-2.5.6.0-by-CSv2.0-DMD-XLCZv4.5.7z

Ez az fw van fent, de most fel fogom rakni ezt:
xEgreat-III-R6S-3.0.5.1-by-CSv2.4-DMD-XLCZ.rar

(#1448) pomk válasza pomk (#1447) üzenetére


pomk
őstag

Na ez meg 2.-ra már nem akar elindulni. :S
De ebben legalább ott a Samba.

Most kipróbálom ezt:
xEgreat-III-R6S-2.6.8.0-by-CSv2.3a-DMD-XLCZ5.8

(#1449) pomk válasza pomk (#1448) üzenetére


pomk
őstag

Na ez sem jött be. :( Kezdem már unni.
Ez meg mindig 1080p-ben indul, ami miatt minden indításnál a TV mode gombbal váltogatni kell a felbontást, hogy legyen kép (Szerintem az előzőnél is ez volt a gond).
Nem foglalkoztam vele túl sokat, de Samba-t itt sem tudtam működésre bírni.
Ezen kívül tele van minden féle sallanggal és még csúnya is. :C

Tudna valaki ajánlani egy olyan fw.-t, ami nem gyári felületű és van benne Samba is?
Miután Egreatban bekapcsoltam a Samba-t, Win alatt mit kell tennem ahhoz, hogy lássam a lejátszóra kötött HDD-t? Sajátgép alatt nem látom, hálózatban nem látom. :S

(#1450) gabika1969 válasza pomk (#1449) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Hát majd Én.... ;]

Azt senki nem mondta, hogy a A Hálózat fülön a Samba folyamat mellett, a BFTPD-t is állítsd Be állásra és láss csodát!!
E nélkül nem látod a HDD-t. A BC-knél pedig az első fülön, nem emlékszem melyik az, engedélyezni kell a HDD megosztást!

Na! Remélem megkönnyebbülsz!

Üdv

Ja: én ezt használom még mindig - Egreat-III-R6S-2.5.6.0-by-CSv2.0-DMD-XLCZv4.5.7z

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.