Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) csocsoszán válasza FefeeX (#400) üzenetére


csocsoszán
őstag

Szervusz!
Kipróbáltam, végig nyomogattam az sajna nekem semmiféle beállításra sem adott 3d-t(BD ISO-ba) a2.6.8-as.
Ezzel a firmware-el meg az a problémám,hogy a boot-tolásnál a tv-m rendellenesen villog, és miután be boot-olt a hang pattogni kezd és csak akkor fejezi be ha rámegyek a winyóra és elindítok rajta egy filmet. A következô újra indításnál, újra el kell játszani.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#402) FefeeX válasza csocsoszán (#401) üzenetére


FefeeX
veterán

a hanggal mondjuk nem vettem észre problémát, de a betöltőképernyő nálam is zölden villódzik... rossz tömörítésű videót raktak be az elejére indításnak, viszont már az előzőben is ez volt, erre rájöhettek volna azóta...
Az a baj, hogy nincs kontakt, ahol ezt jelezni lehetne nekik...

(#403) ZCoyote válasza FefeeX (#374) üzenetére


ZCoyote
őstag

Hirtelen nem jutott jobb szó az eszembe.
Így is teljesen jó, köszi!

Romani ite domum.

(#404) TomWolfe


TomWolfe
csendes tag

Sziasztok!
1. A bast-castle 1.02 felismeri a BD struktúrát, vagy csak isot játszik le?
2. Telepítés után tudtam menü hátteret választani, viszont egy ideje csak a default backround jelenik meg a listában. Mi lehet az oka?
Előre is köszönöm.

(#405) korikmate válasza TomWolfe (#404) üzenetére


korikmate
tag

A háttérproblémára: a pendrive-on legyen rajta a Resource mappa, akkor tudsz hátteret változtatni.

Más: Sajna a speedshop nem tudott mit kezdeni a lejátszóval (mondjuk nem is sokat vártam tőlük :W ), úgyhogy eladó, 4e-ért. A média-doktor.hu szerint javítható, de én már nem költök rá többet. Aki ért hozzá, vagy áldoz rá, annak jó vétel. Minden tartozék + doboz

(#406) TomWolfe válasza korikmate (#405) üzenetére


TomWolfe
csendes tag

Köszönöm, így a 2. pont megoldva.

(#407) TomWolfe válasza TomWolfe (#406) üzenetére


TomWolfe
csendes tag

Az 1. pont is megoldva. OK-val belép a file-ba, play gombbal elindítja a filmet.

(#408) Bundyta


Bundyta
tag

Gyerekek!

Akinek fent van a Castle féle új image, kérem nézze már meg, h lehet-e a felirat mögé hátteret kérni?

Továbbá kérek szépen valamilyen e-mail címet a készítőkhöz.

Köszönöm szépen!

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#409) korikmate válasza Bundyta (#408) üzenetére


korikmate
tag

Biztos, hogy nem lehet, mert a Bast Castle még nem frissített, pedig ennek a fwnek a magja az. Csak CS frissített (kezelőfelület) bárki is legyen az :)...

[ Szerkesztve ]

(#410) Bundyta válasza korikmate (#409) üzenetére


Bundyta
tag

Köszönöm szépen az infót!

Akkor egyelőre várok, nincs értelme feltenni a BC-s verziót.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#411) korikmate


korikmate
tag

Ismét egy új verzió, tegnapi keltezéssel:
Bast_Castle_v1.02_CSv1.2.1_xLiveCZ5.9.rar

[ Szerkesztve ]

(#412) PistiSan válasza korikmate (#411) üzenetére


PistiSan
addikt

De jó lenne hozzá egy hivatlod oldal, egy changelog is jó lenne hozzá, mindig fel kell flashelnem az eszközt, hogy lássam mi változott. :(
Egyébként a jelenlegi FW-vel semmi problémám sincs.

szerk: Letöltés után meglepve látom, hogy ugyan azt töltöttem le, mint amit pár napja rá flasheltem! A neve teljesen ugyan az, a böngésző tett is a neve után egy (1) jelet.

[ Szerkesztve ]

(#413) korikmate válasza PistiSan (#412) üzenetére


korikmate
tag

akkor viszon lehet hogy csak a dátumozás változott...

(#414) PistiSan válasza korikmate (#413) üzenetére


PistiSan
addikt

Basszus! Eddig azt hittem hogy csak az élelmiszereket dátumozzák át, most már az FW-vel is ezt csinálják :( Fel kén őket is jelenteni. :DD

(#415) korikmate válasza PistiSan (#414) üzenetére


korikmate
tag

Egyébként én ide szoktam néha felnézni, és ha új a dátum, akkor úgy gondolom új a FW is. De ezek szerint lehet, hogy nem. Vagy csak olyan kis valami van javítva, amiért nem írták át a verziószámot...

(#416) redbiro


redbiro
őstag

sziasztok!

sokadszorra próbálom feltenni a bast-castle firmet, de a zölden villógó beveztőt követően csak fekete kép van, a menü nem jön be.
restore-os módszerrel ugyanez.

mit rontok el?

it never gets easier, you just go faster

(#417) PistiSan válasza redbiro (#416) üzenetére


PistiSan
addikt

Fat32-re formázott pendriveról próbálkozol?
Én ez alapján csinátlam elsőnek, most már fejből megy. :)
[link]

(#418) redbiro válasza PistiSan (#417) üzenetére


redbiro
őstag

persze, a frissítést gyönyörűen végigcsinálja, be is jön a bevezető videó, utána azonban csak sötétség.

it never gets easier, you just go faster

(#419) PistiSan válasza redbiro (#418) üzenetére


PistiSan
addikt

Ha a lejátszón a Hello, helyett az IRS felirat van, akkor bebootolt! Nekem is sötét olyankor a kép, majd a tv-m kiírja hogy jelkeresés, és utána bejön a kép!
Lehet a tv-d nem támogatja azt a megjelenést amit a lejátszót alapból beállít. Ha már az IRS felirat látható a lejátszón, akkor a távirányítón nyomd meg 2x a TV MODE gombot, ilyenkor ugrik egyet a felbontáson! Várj egy pár másodpercet, ha nem jelenik meg semmi, akkor nyomhatod megint meg 2x!
Remélem bejön :)

(#420) redbiro válasza PistiSan (#419) üzenetére


redbiro
őstag

igen, szépen eljut az IRS-ig, de utána sötétség.
a TV Mode dolog is megy, végigmentem az összes lehetőségen, de semelyik felbontáson sem ad képet.
egy panasonic p42x20 hd ready plazma, szóval nem valami gagyin próbálkozom.:)

it never gets easier, you just go faster

(#421) lacko6 válasza redbiro (#420) üzenetére


lacko6
senior tag

Nem gagyin,gagyival...

(#422) redbiro válasza lacko6 (#421) üzenetére


redbiro
őstag

:D köszi, megvolt a mai alázás, nyugovóra térhetsz.

it never gets easier, you just go faster

(#423) korikmate válasza redbiro (#422) üzenetére


korikmate
tag

Ha van lehetőséged, próbáld ki kompozit kábellel, azzal mi a helyzet?

(#424) lacko6 válasza redbiro (#422) üzenetére


lacko6
senior tag

Sajnos saját tapasztalat,Sima R6S -ek között is van különbség nem feltétlen a felhasználó hibája.
Az enyém épp Kina felé tart.Már a csomagolása is más volt mint az unboxing videókon látható átlátszó celofán.
Az enyém szivacsos papírszerű anyagba csomagolták és amire vettem: BD25,BD50,mkv magas bitrátával,Ezeket pont nem vitte.Biztos valami korai eresztés..... :Y :W :))

UI: Amire ideért 30 nap vol ünnepek stb..Egy hétig tesztelem az már ugye 37 nap és épp kicsúszik a 30 nap nem kérdezünk semmit csak visszavesszük időből.Elkezdte küldözgetni az leírását az idióta
na mindegy.

Köszönöm szépen www.linkdelight.com :C

2-3 hónap után csak lesz egy használható Playerem.... lehet belestem a 100 ból-1be.

[ Szerkesztve ]

(#425) redbiro válasza lacko6 (#424) üzenetére


redbiro
őstag

világos, csodát én sem várok, de fura, hogy nem jön be a kép, amikor mindenki másnak igen.
és csak a bastcastle esetén, minden más custom firm simán elindul, szóval sztem inkább a tévével nem szeretik egymást.
nem is próbálkoznék másik firmmel, de a 24 vs 23.976 javításra kíváncsi lettem volna.

egyébként én is onnan rendeltem még december elején, 3 hét volt, de szerintem ~15k-t ígyis-úgyis megérte.

it never gets easier, you just go faster

(#426) korikmate válasza lacko6 (#424) üzenetére


korikmate
tag

És most mit dumáltál meg velük?

(#427) korikmate válasza redbiro (#425) üzenetére


korikmate
tag

Amúgy nekem meg azt csinálta a lejátszóm, hogy nem vezérelte a Bast-Castle FW az előlapi panelt...

(#428) csocsoszán válasza korikmate (#427) üzenetére


csocsoszán
őstag

Szervusztok!
Nekem meg a hang pattog a Bast-on. A másikon hibátlan.

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#429) lacko6 válasza korikmate (#426) üzenetére


lacko6
senior tag

Azt várom hogy visszaérkezzen és visszaadják a pénzt de vitában,jövőhéten kérek refundot ha nem adják meg akkor zárom a vitát.

(#430) korikmate


korikmate
tag

Ismét egy új verzió! Changelog nincs :S verziószám frissült.

(#431) korikmate


korikmate
tag

Szeretne valaki segíteni a Bast Caste firmware magyarításában? A fele már kész, a másik felét meg kettéosztanám valakivel.

Privátban várom a jelentkezőket!

(#432) FefeeX válasza korikmate (#430) üzenetére


FefeeX
veterán

pedig a changelog az ilyen FW bütykölésnél fontos lenne :(

(#433) dunkel válasza korikmate (#431) üzenetére


dunkel
őstag

Én ezt használom, nekem eddig mindent vitt ahogy kell: xEgreat-III-R6S-2.6.8.0-by-CSv2.3-DMD-XLCZ5.8
A bast castle-val voltak gonjaim (Bast_Castle_v1.02_Egreat_CSv1.2.0_xLiveCZ5.9), már nem emlékszem vissza mik, de alapvetőek. Nektek evvel a DMD-vel mi a gondotok, vagy miért erőltetik ezt a bast castlet, ha még changelog sincs?

(#434) PistiSan válasza dunkel (#433) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem erőltetünk semmit, csak a legújabb DMD-s verziónál nem jegyzi meg a felirat beállítást, ami nagyon zavaró volt. Utána egyik fúrumtagunk találkozott a Bast Castle fw-vel, ami nekem nagyon megtetszett, alapvetően azért tetszik, mert egyszerű, nincs benne android, és sokkal gyorsabb az egész! Nincs benne annyi extra funkció (amit amúgy sem használok), mint a DMD-ben. Könnyen kezelhető, letisztult felület.
Nekem személy szerint ezért jön ben.
A changelogot, és a hivatalos elérhetőséget én is hányolom.

(#435) dunkel válasza PistiSan (#434) üzenetére


dunkel
őstag

Érdekes, nálam megjegyzi a felirat beállításokat.
Android beállítás kérdése bootoljon-e, nálam sem indul el, sőt ki sem próbáltam.
Én nem vettem észre, hogy gyorsabb lenne a bast castle, ez Nálad miben nyilvánul meg?
A könnyen kezelhető alatt mit értesz? A fájlokat ugyanúgy kell betallózni, a távirányító gombjai ugyanazt csinálják.

(#436) PistiSan válasza dunkel (#435) üzenetére


PistiSan
addikt

Érdekes, nálam megjegyzi a felirat beállításokat.
Érdekes bizony! Mert többen írtuk hogy nekünk meg nem! Ez olyan, mint hogy neked problémáid vannak a Bast Castle fw-vel (továbiakban BC-nek rövidítem), nekünk meg nincs.

Android beállítás kérdése bootoljon-e, nálam sem indul el, sőt ki sem próbáltam.
Egyszer próbáltam ki, többet nem, nem állítottam be hogy bootoljon, de még sem éreztem olyan gyorsnak a reagálást mint a BC-nél. Nekem a menü reagálása is sokkal gyosabbnak tűnik, nyomok lejtszás közben egy stop gombot, 1mp-en belül már le is állítja a videót, DMD-nél ez vagy 2-3mp.

Igazából jobban bejön az egész kialakítása, sebessége, tuajdonságai. Tényleg, itt megy a youtube, amit bár ritkán használok, de azért jól jön néha.
Apró dolgok ugyan, de nekem nagyon bejön a maga módján!
Nem akarok én senkit rábeszélni semmire, mindenki azt a verziót használja, amit szeret, ami bejött neki.

Üdv: Pisti

(#437) korikmate válasza PistiSan (#436) üzenetére


korikmate
tag

Ezen felül már nagyon sokszor írtuk, hogy a legnagyobb (bár még nem tesztelt) előnye, hogy képes a 23.976fps helyes megjelenítésére, ezzel videofil (ha egyáltalán van ilyen szó, ha nincs levédetem :DD ) kollégák, fórumtársak ilyesfajta igényeinek kielégítésére.

[ Szerkesztve ]

(#438) dunkel válasza korikmate (#437) üzenetére


dunkel
őstag

Mit értesz az alatt, hogy "bár még nem tesztelt"? Én nem látom ezt a 23,976 vs 24-et vagy a DMD is tudja.
Ezek szerint Te sem látod?

(#439) korikmate válasza dunkel (#438) üzenetére


korikmate
tag

Az a baj, hogy a lejátszóm pont akkor ment tökre, amikor lett volna lehetőségem kipróbálni olyan TV-n, ami képes ilyesmire.

(#440) FefeeX válasza korikmate (#439) üzenetére


FefeeX
veterán

a tévém képes erre, én viszont nem tudom, mire kell figyelni, szóval ha elmagyarázod, letesztelem :)

dunkel: mint már írtam, nekem sem problémamentes a BC sem, viszont ami tuti, hogy ezerszer gyorsabb, mint a DMD;
- nincs benn felesleges Android
- nincs benn felesleges video/pictures/music
- amint lenyomod a gombot, reagál. Mind lejátszásnál, de a menü bejelentkezése és a lépegetés is gyorsabb.
- nem jegyzi meg a DMD a feliratbeállításokat, mi több, a 2.6.8 vagy mifene a legújabb, már a 3D ISO-t sem kezelte le normálisan (ennél lehet hasonlóan működne, mint a BC-ben, hogy a menüben kell átállítani az alapvető megnyitási formát, tehát hogy ne legyen menü)

[ Szerkesztve ]

(#441) csocsoszán válasza korikmate (#437) üzenetére


csocsoszán
őstag

Szervusztok!
Én tegnap próbálgattam 1920x1080 25fps videót, sajnos az egreat-ot hiába teszem automatába a tv akkor is 1920x1080@60Hz mutat. Ha az egreat-on beállítom a kimenetet a tv-m azt a kimenetet mutatja. De automatába nem vált át a lejátszott videó fps-ére.
Sajnos nem értek hozzá, ha elmondjátok mit honnan töltsek le és mit kell beállítgatnom szívesen kipróbálgatom!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#442) csocsoszán válasza korikmate (#430) üzenetére


csocsoszán
őstag

Red ciánosra van írva!
Ezt nem hiszem el. Az én samsung-omra nem jó ez az ú firmware!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#443) dunkel válasza csocsoszán (#441) üzenetére


dunkel
őstag

25 fps videónál 50Hz-re kell váltson a TV, ha 100/200 Hz-es. Ha nem tudja, akkor lesz 60Hz.
Ami a fontosabb, a 24 fps videóknál a TV 24Hz-re álljon be. Ehhez a menüben HDMI auto-ra kell tenni és a 24p módot be kell kapcsolni. Ennek is feltétele, hogy a TV ezt tudja kezelni - ha fullHD-s akkor tudnia kell.

[ Szerkesztve ]

(#444) csocsoszán válasza dunkel (#443) üzenetére


csocsoszán
őstag

Samsung UE46C7700 200Hz-es tv.
24p-s üzemmódot kapcsolok a tv kiírja,hogy 1920x1080@24p. De ha automatára teszem nem váltogatja a berakott videó szerint.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#445) FefeeX válasza dunkel (#443) üzenetére


FefeeX
veterán

nem megy a lejátszón az automata 24fps, viszont beállítva igen. viszont így filmenként állítgatni kell, ha nem csak BD-t nézel

(#446) korikmate válasza csocsoszán (#442) üzenetére


korikmate
tag

Bocsi, ezt nem értem. Mi van írva? :F

(#447) dunkel válasza FefeeX (#445) üzenetére


dunkel
őstag

nálam megy automatikusan

(#448) csocsoszán válasza korikmate (#446) üzenetére


csocsoszán
őstag

Színes szemüvegre van írva! Nem 3d-t tudsz kapcsolni, hanem red ciánt! :((

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#449) FefeeX válasza csocsoszán (#448) üzenetére


FefeeX
veterán

akkor elmondom újra :) menüben beállítod, hogy NE JÁTSSZON LE BD MENÜT, és máris elérhető a normál 3D mód film közben :)

dunkel: film kiválasztásnál 24pre vált? próbáld ki egy sorozattal, ha az is 24p-re vált, akkor nem működik

[ Szerkesztve ]

(#450) csocsoszán válasza FefeeX (#449) üzenetére


csocsoszán
őstag

Nem! hidd már el bd menű of-on van. És mégis csak red cián, nincs 3d!
A legújabb firmware van fent! Bast_Castle_v1.02_CSv1.2.2_xLiveCZ6.2
Ja és a Resource mappába bármilyen képet berakhatsz!!!

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.